EL-MIOR AANBIEDING 2 overhemden Slaag bij ons voordelig voor perfekte foundations. Rtstunette REMEEUS - OUWERKERK UW BMW-DEALER ZELFBOUW CENTRALE VERWARMING SAMAN - DEURL00 MACHINIST Adverteren doet verkopen ©©SYKOSIS Y&f WYHIjÜ DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Woonhuis met tuin Grote kollektie Tapijt Service Center - Deurloo Zierikzee van den doel Regelmatig adverteren is de kracht van uw zaak! MEVROUW U bent gehuwd Kon. Julianastraat 5, tel. 01114-1473 Ncd. Herv. Kerk Zierikzee: 9.30 uur ds. Assendorp; 11 en 7 uur ds. Van der Schee: Kerk- werve: 11 uur ds. Van den Berg. Se- rooskerke: 10 uur ds. Jansen Schoon hoven. Burgh: 9 uur geziensdienst; 10 uur da. Van Leeuwen. Haamstede 9.30 en 7 uur ds. Wassenaar. Rencssc: 9 en 10.15 uur ds. I. P. v. d. Waal, Den Haag; 19 uur ds. v. d. Kooij; 20.30 uur Duitse dienst. Noordwelle: 10.15 uur ds. Westerhof. Scharend\j- ke: 9.30 uur ds. Van den Berg, (bev. ambtsdragers). Brouwershaven: 9.30 uur ds. P. A. Flikweert, Wevelgem, (B.). Zonnemaire: 11 uur ds. Flik weert, Wevelgem, (B.). Noordgouvve: 9.30 uur ds. Geers. Dreischor: 11 uur ds. Geez's. Ouwerkerk: 10.30 uur ds. E. P. Kuin. Nieuwerkerk: 10 en 6.30 uur ds. Van den Heuvel, (bed. H. Avondmaal). Oosterland: 10 uur kand. J. J. F. van Melle, Leimuiden; 6 uur ds. Post. Sirjansland: 10 uur ds. Van Beek, Sommelsdijk; 2.30 uur ds. Van Gorsel, Oude Tonge. Brui- nisse: 10 uur ds. Post; 5 uur ds. Van den Berg. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur da. M. P. Stol, Goes Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. W. Baas, Amsterdam. Haamstede: 8.30 en 9.30 uur ds. v. d. Kooij; 10.30 en 19 uur ds. P. Westerneng, Barneveld. He- nesse: 19 uur ds. Van der Kooij. Scharendijke: 9, 10.30 en 7 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.45 en 4 uur ds. Noordhof, Wemeldingen. Zonne maire: 10 en 2.30 uur de heer Blok land, Roosendaal. Nieuwerkerk-Oos- terland: 10 uur ds. W. A. Jelsma, Helmond; uur ds. Rienstra. Bruiy nisse; 10 uur ds. Rienstra; 5 uur ds. Jelsma, Helmond. Gereformeerde Kerken Vrij gemaakt Brouwershaven: 9.00 en 7.00 uur ds. Urban. Haamstede: 5.00 uur (in de Ger. kerk), ds. Van Dijk, Ommen. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. T. Harder, Rozenburg; 6.00 uur prof. Oosterhof, Apeldoorn. Kerwerve: 10 uur stud. J. A. Compagner, Apeldoorn, 6.00 uur ds. J. de Jong, Emmeloord. Haamstede: 11.00 uur ds. J. de Jong, 5.00 uur stud. J. A. Compag ner, Apeldoorn. Renesse: 9.30 uur ds. J. de Jong, 6.30 uur stud. J. A. Com pagner. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 3.00 uur ds. P. Honkoop, Kampen. Nieuwerkerk: 10.00 en 3.00 uur leesdienst; woens dagavond 12 juli, 7.30 uur ds. Boo- gaart, Leiden. Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.00 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst; heden (vrijdag)avond 7.30 uur ds. v. d. Berg. Nieuwerkerk: £..45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. v. d. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. A. van der Meer. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur mej; ds. A. de Jonge, Gouda. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37, 10.00 uur heiligingsdienst, 12.00 uur jeugdsa- menkomst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur, zon dag 8.00 en 10.00 uur. Haamstede; Zaterdag 19.00 uur; zondag 8.30, 10.00 11.30 en 19.00 uur. Renesse: Zaterdag 17.00 en 19.00 uur; zondag 9.30, 11.00 en 19-00 uur. OVERDENKING In kleine dorpjes en ook nog wel hier in de stad, heb je nog veel huizen zonder bel aan de deur. Je bent dan genoodzaakt wil je in con tact komen met die mensen die daar wonen om te kloppen. Met de Strijd kreet-verkoop word je er steeds weer mee geconfronteerd dat er zo veel verschillende mensen zijn. Ver schillend van aanleg en karakter. Het gebeurde dan ook vaak genoeg dat wanneer je ergens aanklopt die persoon binnen de klop niet eens ver neemt omdat hij zo druk is met al lerlei dingen. En dan meestal na nog een paar maal geklopt te hebben ga je maar weer verder. Dan kan je ook nog aan een deur geklopt hebben waar je zeker weet dat die persoon je al reeds heeft gezien door het raam. En dat die persoon net doet alsof hij niet thuis is. Dan komt al tijd het gevoel in me op van veront waardiging, van pijn die je aange daan wordt, een vernedering. U heeft het zelf misschien wel eens ondervonden. Weet u wie er ook dagelijks mee geconfronteerd wordt Jezus Christus Gods Zoon die voor alle mensen op de aarde kwam en leed en stierf voor hen. Om het Vaderhuis hen aan te bieden. Hij Gods Zoon zegt het: „Zie, Ik sta aan de deur en Ik klop". En dan doen veel mensen alsof ze niet thuis zijn. Ze laten met eert>ied gesproken Hem maar kloppen. En desnoods hebben ze nog uit voorzorg een briefje op de deur, met de woorden: „Aan de deur wordt niet gekocht". Als we iets nodig hebben gaan we het zelf wel halen. Zo heeft de mens zich vandaag aan de daag geïsoleerd, opgesloten in zijn eigen vesting. En binnen de vier muren van zijn eigen knusse en ge zellig ingericht huis, merkt hij maar weinig van de nood der wereld. Of hoort hij het door de radio (nieuws- dient) of via de t.v. Maar het is o zo gemakkelijk om met een koekje en een kopje koffie te kijken naar de hongersnood in een ander land. Gelukkig is Christus anders dan wij mensen. Als wij een poosje heb ben geklopt, krijgen we geen gehoor dan hebben we er schoon genoeg van. O, ja soms hébben we de moed om te proberen of de deur open is en te roepen. Maar als dat geen re sultaat oplevert zijn we gauw ver dwenen. En praten we er met een ander over dat het feitelijk een schande is. Maar Christus niet. Hij blijft kloppen en is vol geduld. Ook al doen veel mensen of ze Hem niet horen. Of ze zijn te druk bezig in hun huls, 7o druk dat ze er helemaal niet op in zijn gesteld om te luisteren Wie dit zelf ervaren heeft, weet wat Christus moet ervaren. Hij die vol hardend blijft kloppen. Er zijn mensen die aan hun dood toe, daar nooit aandacht aan hebben gegeven. Die dan ook voor eeuwig verloren zullen gaan. Te druk met eigen wereldje. Dit moet voor Chris tus nog meer pijn doen dan voor ons zijn lijden en dood. Christus klopt en blijft kloppen, totdat de deuren voor Hem open gaan. Denk daaraan. Ook vandaag doet Hij dat. En Hij zal nooit zelf weten de deur openen, al klopt Hij nog zo lang. Neen, want daarvoor heeft Hij ons een vrije wil gegeven. Jammer dat veel mensen daar on verstandig mee handelen. Want ze laten hun neus voorbijgaan, het voedsel van Christus voor hun ziel, de vulling, inhoud In het leven. En het uitzicht op Het Vaderhuis, met. dc vele woningen waar al Gods kin deren naar toe leven. Waar ieder raadsel onthuld wördt. Niemand blijft op aarde leven. H. G. KOOYMAN, luitenant KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wassenaar pred. bijz. werkz.heden (godsdienstleraar) Rijn landslyceum: drs. A. van Buuren, kand. te Wassenaar. Aangenomen naar Den Haag- Loosduinen: Ph. L. Krijger, Nisse; 's Heer Abtskerke; naar Zuidland G. H. van de Graaf, kand. te Utrecht, die bedankte voor Oosterland. Bedankt voor Wekerom. E. J. Schimmel, Harderwijk. Geref .Kerken Beroepen te Duurswoude: N. Berg huis, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Bedankt voor Soest-Soestdijk: J. Boonstra, Almelo; voor Bergum, 's- Gravenzande, Maasdijk en Maarssen E. C. Kim, Vroomshoop. Examen: De classis Drachten heeft praep. en peremtoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard N. Berghuis, kand, te Duurswoude. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Aduard, te Drogeham, te Hooghalen in camb. met Bellen en te Smilde: C. Sam, kand. te Hooge- veen. Examens: De classis Hoogeveen heeft praer geëxamineerd en beroep baar verklaard: C. Stam, kand. Tam boerlaan 277, Hoogeveen. De classis Kampen heeft prep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard: F. Lameris kand., adres na 17 juli p.a. Hasselt- straat 28, Kampen. Ghr. Geref. Kerken Beroepbaar: C. W. Buys, kand. Ruiterstraat 58, Hasselt en R. Hol, kand. Frisolaan 42, Apeldoorn. Geref. Gem. Beroepen te Wageningen. A. M. den Boer, Ridderkerk. Examens Donderdag 13 juli gaat ds. F. Mal- lan te Vlaardingen, oud predikant van de Geref. Gemeente, in zijn oude gemeente voor in een preekbeurt voor de Mmoembazending. Dordrecht heeft knap wat waterschade DORDRECHT, 6-7. Dc brandweer in Dordrecht heeft tegen de 700 aan vragen om hulp gekregen van men sen die door het noodweer in de nacht van woensdag op donderdag in de narigheid zijn geraakt. Men onderscheidt in Dordrecht en kele „noodgebieden" waarin de wa teroverlast het grootst is. De brand weer deed ondermeer met behulp van pompen van de B.B. alles om zo spoedig mogelijk kelder en dergelij ke watervrij te maken. Tal van Dor- tenaren zijn ernstig gedupeerd door dat het water, dat in enkele straten meer dan 30 centimeter hoog stond, woon- en slaapkamers is binnenge drongen, met alle funeste gevolgen voor vloeren, vloerbedekking en meubilair dat niet tijdig in veiligheid kon worden gebracht. Sommige men sen trachtten het water nog buiten de deur te houden door dammetjes te leggen, maar het bleef opwellen uit putten en onder dc vloeren. Door hond gebeten vader schiet twee mensen dood SCURRY (TEXAS), 6-7. De 57- jarige Henry Shoemaker en zijn tan- Ie, Pebble Howard, zijn er getuige van geweest, dat een hond een jonge vrouw beet. Zij namen de vrouw mee in hun auo en brachten haar terug naar de plaats Scurry, waar zij woont. Dc vader van de vrouw ontstak in woede toen hij hoorde, dat zijn doch ter gebeten was. Hij nam een geweer en beval Shoemaker en zijn tante hem naar de plaats tc brengen waai de hond zijn dochter aanviel, opdat hij het dier kon doodschieten. Toen Shoemaker en zijn tante wei gerden, schoot dc man Shoemaker dood cn vervolgens dc vluchtende juffrouw Howard. De gebeten dochter is na behande ling in een ziekenhuis naar huis ge zonden. Haar vader zit in de gevan genis. P Vfgi NVSH NVSH CONDOOMS Zorg dat U ze bij U heeft! Depots: Burgh - Kerkstr. 16 Zierikzee - P. D. de Vosstr. TE KOOP: aan de Burg. Hagelaan te Bruinisse. Direkt leeg te aanvaarden. Vraagprijs na der overeen te komen. Voor inl. en afspraak: Make laarskantoor P. P. Kraaije- veld, Parkstraat 20, Utrecht. Telefoon (030) 315148. RENESSE Deze maand GEEN ZITDAG BROUWERSHAVEN Zitdag: dinsdag 11 juli a.s., van 1.30 tot 4.00 uur, t.h.v. mevr. De Oude-Van Sluis, Zuiddijkstraat 32. VAN betekent: Beslist voordeliger. Kwaliteitsmaterialen. Behandeling op uw wensen afgestemd. Voor, tijdens en na montage controle door onze eigen monteurs. U bent automatisch opgenomen in ons service-apparaat. Vraagt vrijbijvend offerte. Sint Domusstraat 43 - Zierikzee Telefoon (01110) 3260 GEVRAAGD: zo spoedig mogelijk; voor hydr. Akerman kraan FA. GEBR. BOOT Telefoon (01115) 1554 HAAMSTEDE X Door directe import uit Perzië leveren wij U vele tientallen guldens voordeliger Komt U eens kijken in onze speciaal ingerichte t Oosterse tapijt afdeling y X Korselet met voorgevormde kanten cups. Voorpand nylon-satijn met kant. In wit en zwart. Cupmaten: A t/m D 27,50 Visstraat 14 - Zierikzee Telefoon (01110) 2300 475. ■iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii maar u zoudi loch wel eens 'n dagje of 'n paar middagen iets nuttigs willen doen. Leuk werk, niet tussen vier muren, geen verkoop, maar iets anders dan anders. U heeft veelal de beschikking over een auto en mogelijk heeft u telefoon. Uw leeftijd ligt tussen 25 en 45 jaar. U bent een tikkeltje zakelijk maar vooral wilt en kunt u met allerlei mensen omgaan. Schrijft u dan eens een kort briefje (met foto) aan Felicilas (U weet wel van de Felicitatiedienst), Postbus 148 te Lisse, afd. Pers. zaken en wij zullen u volledig inlichten. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 8