SUCCESJES SPECIALE TAPIJT AANBIEDING NU f 109.- Kees Priem duidelijk winnaar in geslaagde „Ronde van Bru" slachtkippen Huwelijks- kaarten en circulaires I Gevraagd: Twee personen Maison Etienne NOORDER GLASHANDEL positiekleding 'Het Kleuterhuis' laboratoriumassistent (e) COSMETICA firma J. W. GUDDE Jezus, de Weg! SPORT WIELRENNEN BRUINISSE, 6-7. Kees Priem, die in vorige jaren reeds overwinningen wist te boeken te Renesse en Burgh-Haamstede, is er donderdagavond te Bruinisse in geslaagd by de amateurs beslag op de bloemen te leggen. In de acht man tellende kopgroep toonde hü zich in de beslissende sprint op over tuigende wijze de sterkste. Als eerste de laatste bocht uitkomende bleef hjj op het nog ongeveer 250 meter tellende rechte eind onweerstaanbaar door gaan waarbij geen enkel van zijn medevluchters er in slaagde zün wiel te houden. Met een vijtal meters voorsprong passeerde hij dan ook als eerste de finish Deen favoriet bij de nieuwelingen De urinnende Deen Petersen. Hoewel de beslissing al na amper 30 km rijden viel heeft het talrijke publiek toch van goede wielersport kunnen genieten. Na 10 km vormde er zich een kopgroep bestaande uit: Gödde, Geense, Legierse, Verweij, Zuidweg en Jongenelen. Lang hiel den deze koplopers het niet vol en na twee ronden moesten zij het onder de druk van het peloton al begeven. Steeds waren er hierna weer renners die probeerden het peloton te ont vluchten maar even zovele malen werden zij binnen de korst mogelijke tijd weer tot de orde geroepen. Juist op het moment dat er zich een acht man tellende kopgroep vormde had Wim Evertse (hij reed met rugnum mer dertien) de pech zijn trapas te breken waardoor hij ten val kwam en de strijd moest staken. Deze acht renners waren: Ad van Overveld, die een belangrijk aandeel in de ont snapping had, Kees Priem, Piet Le gierse, Lou Verweij, Peter Gödde, Cees v. d. Meijden, Wim Wielhouwer en Klaas St. Nicolaas. In het peloton stelden vooral Henk Stander en Roy Schuiten alles in het werk om weer aansluiting te krijgen. Be acht koplopers Hoewel het peloton zich zeker zo maar niet zonder meer gewonnen wilde geven slaagden de acht kop lopers er geleidelijk in steeds verder weg te lopen. In deze kopgroep verzette vooral de Kavero-renner Ad van Overveld bergen werk. Terecht kwam hij dan ook in het bezit van de prestatieprys. Na afloop van de wedstrijd gaf Kees Priem ook ruiterlijk toe dat hij in de eindsprint nog de meeste angst had gehad voor Ad van Overveld. „Misschien heeft hij teveel inspan ningen geleverd bij de premiesprints waardoor zijn eindsprint wat was afgezwakt", aldus Kees Priem. In het peloton probeerden steeds weer renners uit de greep hiervan te ko men maar even zovele malen zagen zij hun pogingen weer mislukken. Toen de helft van de wedstrijd ach ter de rug was stond het reeds vast dat de overwinnaar in de achtman tellende kopgroep zou moeten wor den gezocht. Uit greep peloton Nadat eerst Ko Tolhoek en Henk Stander nog getracht hadden het peloton te ontvluchten slaagden pas op twee ronden van het einde Rudie Liebrechts en Jaap Marijs erin uit Priem - handen omhoog - over de eindstreep. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) de greep van het peloton te komen. Zoals hier boven reeds vermeid won Kees Priem bij de koplopers op overtuigende wijze de eindsprint, Rudie Liebrechts beef de baas over Jaap Marijs, terwijl de Kaveroman Piet Maas zich de snelste toonde in het peloton. De uitslag: 1. Kees Priem, Goes, 98 km in 2 uur 25 min. 36 sec.; 2. Cees van der Meijden, Puttershoek; 3. Ad van Overveld, Zegge; 4. Piet Legierse, Den Haag; 5. Lou Verweij, Pijnacker; 6. Peter Gödde, Hardinxveld; 7. Klaas St. Nicolaas, 's Gravendeel; 8. Vfim Wielhouwer, Sommelsdijk; 9. op 1 min. 40 sec. Rudie Liebrechts, Vlaar- dingen; 10. Jaap Marijs, Souburg; 11. op 2. min. 8 sec. Piet Maas, Heerle; 12. Jan Raas, Heinkenszand; 13. Henk Stander, Oude Tonge; 14. Bert Broere, Oudenbosch; 15. Bas Geense, St. Philipsland. De nieuwelingen Bijzonder spannend was de wed strijd voor de nieuwelingen welke die van de amateurs vooraf ging. Pas in de laatste meters werd hier de strijd beslist. Daar op het laatste moment nog elf Denen en twee No ren hadden ingeschreven (deze ren ners starten hedenavond ook te Haamstede) kreeg deze wedstrijd een internationaal tintje. P. Engelen en M. Havik speelden een domine rende rol in deze cours waar zij op een gegeven moment gezamenlijk een voorsprong van 42 seconden wis ten op te bouwen. Pas twee ronden voor het einde moesten zij zich ge wonnen geven toen pechvogel P. En gelen met een lekke band de strijd moest staken. Èr vormde zich* in deze slotronden een uit tien renners be staande kopgroep die het in de eind sprint zouden gaan uitmaken wie de bloemen en de overwiningszoen van Ronde Miss Elza de Koning ten deel zou vallen. Van zeer ver werd de eindsprint door de Deen Olaf Peter sen aangetrokken. Deense zaak Ondanks alle aanvallen welke op zijn positie werden gedaan stond hij deze niet meer af waardoor de over winning in buitenlandse handen te recht kwam. De uitslag: 1. Olaf Pe tersen, Denemarken; 2. A. Prinzen, Raamsdonkveer; 3. G. Muilwijk, Hardinxveld; 4. A. Tak, Oud Gastel; 5. J. Maas, Eijsden; 6. J. Akkermans, Zevenbergen; 7. M. Melsen, Roosen daal; 8. M. Havik, Strijen; 9. R. Ver boom, Ellewoutsdijk; 10. J. Jonkers, Oud Gastel; 11. op 15 sec. A. v. Bracht, Lage Zwaluw; 12. A. van Peer, Sprundel; 13. T. Verheeze, Bergen op Zoom; 14. J. J. Verbrugge, Putte; 15. K. Witkam, 's Heerenhoek Voor de wedstrijd werd de beken de speaker Wim Hendrikse door de voorzitter van het comité de heer J. Griep een attentie aangeboden voor het feit dat hij dit jaar deze taak al 25 jaar vervuld, terwijl mevr. Hendrikse een ruiker bloemen werd overhandigd. Al met al kan Bruinisse weer terug zien op een uitstekend geslaagde wielerdag. Denen in wielerronde Burgh-Haamstede De a.s. vrijdag te houden roncje van Burgh-Haamstede krijgt bij de nieuwelingen een internationaal ka rakter daar hier op het laatste rpo- ment nog een negental renners uit Denemarken voor hebben ingeschre ven. SCHAKEN Spaski begint dinsdag met wit REYKJAVIK, 6-7. Wereldkam- pioen Boris Spasski zal de. eerste party van de tweekamp tegen de Amerikaanse uitdager Robert Fi scher met wit spelen. Dit was het resultaat van de loting, die donder dag in Reykjavik door beide groot meesters werd bygewoond. Men kwam voorts overeen dinsdag met de tweekamp te starten. Het besluit om dinsdag 11 juli met de eerste partij te beginnen, negen dagen later dan aanvankelijk was vastgesteld, kwam als een volslagen verrassing. LEO KLOMPE en CORRIE VERMUE hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaatshebben op donderdag 20 juli a.s., om 14.00 uur, ten gemeentehuize te Heinkenszand (gemeente Borssele). Kerkelijke bevestiging om 15.00 uur in de parochiekerk van de H. Bonifatius te Kwadendamme, door de eerwaarde heer kapelaan J. C. A. Aarts uit Goes. Receptie van 17.00-18.30 uur in hotel-restaurant „De Koren beurs", Grote Markt 17, Goes. Dreischor (Westerhoeve), Platteweg 1 Nisse, Kruiningerpolderweg 2 Toekomstig adres: (Westerhoeve), Platteweg 1, Dreischor. Dankbetuiging Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, betoond na het plotseling overlijden van mijn lieve vrouw, onze moe der, dochter en zuster LENA KIK geboren BIJ DE VAATE betuigen wij, mede namens onze gehele familie, onze gemeende hartelijke dank. Nieuwerkerk, 5 juli 1972 Reigersweg 2 Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond tijdens de ziekte en na het overlij den van onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder PIETERNELLA KOSTER BAL betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder het verple gend personeel van de Cor- neliastichting v/>or de liefde rijke verzorging'. Uit aller naam: Familie KOSTER Bruinisse, juli 1972 Vanaf heden t/m 29 juli: te koop a f 2,50 per stuk S. J. BIJ DE VAATE, Heere- weg 37, Noordgouwe. Telef. (01112) 218. Wij drukken ze graag voor U Drukkerij L 0 Jannewekken 11 X Te koop Ganard cornet stereo-gram mofooncombi, 2.x 5 W, met hoofdtelefoon. Kerkweg 8, Kerkwerve Tel. (01110) 2205. Handige reissets van 4711, flesjes Eau de Cologne en Eau de Colognedoekjes f 6,95. Scheerset met scheerschuim aftershave en deodorant f 7,50. Drogisterij „De Ho- ningkorf", Poststraat (t.o. postkantoor), Zierikzee. Bij Hoornick: Volop keukens, hang- en legkasten (keuken- hangkastjes alle maten). Zie rikzee, Hofferstraat 4-6. Ver- tegenw. M. W. Janse. Telef. 2158. Bij Hoornick: Wij hebben 'n grote partij Dekowallplaten voor de wand, 244 x 122, te gen zeer lage prijs. Partij grenen wandbetimmering. Zierikzee, Hofferstraat 4-6, Vertw. M. W. Janse. Telef. 2158. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllilll De ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE houdt u op de hoogte nu Bij Hoornick: Zeer grote par tij keukenbuffetten, 150, 120 en 100 cm breed. Tegen zeer voordelige prijzen. Loopt u even binnen. Zierikzee, Hof ferstraat 4-6. Vertw. M. W. Janse. Tel. 2158. Bij Hoornick: Plastic golf platen, plastic goten en pij pen, tegelboardplaten, hard en zachtboardplaten. Binnen deuren tegen- lage prijs. Zie rikzee, Hofferstraat 4-6. Ver tegen w.: M. W. Janse. Telef. (01110) 2158. Bij Hoornick: Volop tafels voor de keuken. Prachtige kastjes voor de slaapkamer. Keukenstoelen. Zierikzee, Hofferstraat 4-6. Vert.: M. W. Janse. Tel. 2158. Zomerhuis met 650 m- grond. P. v. d. Werve, Wilhelmina- weg 24, Renesse. Tel. (01116)- 417. Tank merkbenzine,-super, nu voor 66,7 per liter ring- zegels. M. Muller, Lammer markt 24, Zierikzee. Vespa Ciao, i.pr.st., Mulock- straat 27, Zierikzee. Telefoon (01110) 2409. Puch, 2-versnelling, hoog stuur, i.z.g.st. P. Kappetein, tel. (01112) 466 na 18.30 uur. Een z.g.a.n. jongensfiets, leef tijd 5 tot 7 jaar. Tel. (01110)- 3618. Kinderwagen, i.pr.st. Te be vragen: Caustraat 52, Zierik zee. Tel. (01110) 3533. 6 Tropen- en 1 zwart Koop vaardij-uniformen, maat 54. w.t.k. Tegen elk aannemelijk bod. J. de Vin, Muijewegje 9, Nieuwerkerk. Te koop gevraagd Boerenwoning of arbeiders huisje. Tel. (02521) 5406. Ter overname gevraagd Grote of kleine partijen i.g. st. verkerende boeken - zo wel jeugdboeken als romans. (Geen pockets). Brieven onder ■nr. 3692 a/h bur. v. d. blad. Personeel gevraagd Net meisje voor winkel en huishouding. W. Stouten, Oosterland. Tel. (01114) 1752. Een net meisje of werkster, voor 2 halve dagen p. week. C. L. Otte, Molenweg 58, Oosterland. Diversen Kunstgebittenreparaties Gouden tanden. Zitdag: don derdags van 9.00-14.00 uur, Korte St. Janstraat 2, Zierik zee. Telef. (01110) 3573. En daar kunt u op wachten! Uw beschadigde antieke meubelen kunt u vakkundig laten restaureren bij: J. Ta- nis, meubelmakerij, Nieu werkerk, tel. (01114) 1287. Leuke sortering geldbuidel- tjes en shagzakken. Sigaren- en souvenirmagazijn D. C. Viergever, Havenpark 42, Zierikzee. Heerlijke aardbeien. Kweek ze zelf op eigen tuin! Na 10 maanden kunt u al rekenen op een prachtige oogst, voor directe consumptie/of in de diepvriezer. Onze nieuwe aardbeienfolder welke u alle inlichtingen verschaft over de nieuwe en bekende ras sen: junimorgen - Lavo - Ta- mella en de (nieuwe „door drager" Ostara rijkdragend tot in sepember) alsmede be kende rassen: Gorella - Elis ta - Senga's en Vola. Inl.: over teelt en gewasbescher ming. Prijzen v.a. 20,- p. 100; 75,- p. 500. Levering in au gustus. Niet onder rembours! W. de Zeeuw JGzn, postbus 55, Barendrecht. Tel. (01806)- 2225. Pracht sortering elektroni sche ontsteking gasaanste- kers, vanaf f 27,50. Sigaren- en souvenirmagazijn D. C. Viergever, Havenpark 42, Zierikzee. Voor een betere zonnewering en vertrouwde voorlichting naar Deurloo, Zierikzee. Tel. (01110)2825. Met ingang van 1 juli is ons Benegasdepot voor Haamstede e.o. alleen maar gevestigd bij: P. J. VREDENBRECHT Julianastraal 11, Haamstede Telefoon (01115) 1702 Indien u dat wenst wordt de Benegasttes ook door de heer Vredenbrecht bij u thuis bezorgd. HOOFDDEPOT BENEGAS MOL SCHUDDEBEURS B.V. Kloosterweg 44, Schuddebeurs Kleine camping, prachtig ge-' legen aan strand en viswater. Nog plaatsen vrij voor cara van en tenten. Elenbaas, Moolweg 9, Ellemeet. Telef. (01117) 204. Ons advies is uw voordeel! Voor stoffeerwerk en tapijt. Stol'feerderij Goudzwaard, Meelstraat 24, Zierikzee. Te lefoon 2491. Voor een kado, groot of klein, moet u bij ons zijn. Sigaren- en souvenirmagazijn D. C. Viergever, Havenpark 42, Zierikzee. Oude en antieke meubeltjes en snuisterijen gevraagd en aangeboden. Tevens voor een lekker kopje koffie. An tiek- en Koffieshop: G. van den Ende en S. van Hoorn, St. Domusstraat 40, Zierik zee. Tel. (01110) 3820 b.g.g. (01112) 286. Fotocopieën bij meer dan 10 stuks 40 cent per stuk. U kunt er op wachten. Boekh. W. de Vries, Melkmarkt 11, Zierikzee. Bij Hoornick: Tijdens de va kantie is onze zaak geregeld geopend. Vertw.: M. W. Jan se, Zierikzee. Tel. 2158. Geen praktijk vanaf 18 juli t/m 7 augustus. Mevr. van Opijnen, Mulockstraat 78, Zierikzee. Tel, (01110) 2220. Geef ons de tijd, door nu voor straks het schoonmaken van gashaarden, geyser, olie- of kolenhaard op te geven. Saman-Deurloo, St. Domus straat 43. Tel. 3260. Voor schilderstukjes, litho's etsen, reprodukties etc., als mede het inlijsten van bo vengenoemde, alsook gobe lins, diploma's, foto's e.d. naar J. F. v. d. Ven, Schuit haven 6, Zierikzee. Markisol buiten-zonnewer- ring: Vloerenbedrijf De Spirt, Kromme Elleboog, Zierikzee. Telefoon 2134. Luxaflex-jaloeziën: Vloeren bedrijf De Spirt, Kromme Elleboog, Zierikzee. Tel. 2134. Gero Zilmeta en Zilduro ca- settes, 6-, 9- en 12 delig. Alle delen los verkrijgbaar. J. F. v. d. Ven, Schuithaven 6, Zierikzee. (dames of heren) Pakstation Domus v. tl. Berge Dorpsweg 31 A - Bruinisse - Telefoon (01113) 1404 dames- en herenkapsalons Brouwershaven Telefoon (01119)391 Wegens vakantie GESLOTEN van 17 t/m 24 juli a.s. Ned. Middenstands Spaarbank Oosterland Wegens vakantie GESLOTEN van 8 t/m 24 juli a.s. Vanaf 6 juli zijn wij weer open Meelstraat 4 - Zierikzee Meisje gevraagd voor de huishouding, die te vens wil helpen in de winkel. BANKETBAKKERIJ H. A. HOGENAAR Ring 32 - Haamstede Mooie kollektie Lange Nobelstraat 10 Zierikzee KON. ZEELANDIA - H. J. DOELEMAN N.V. ZIERIKZEE fabriek van bakkerijgrondstoffen Als medewerk(st)er op het bedrijf slaboratorium wordt gevraagd een Vereist wordt: het diploma chemisch analist(e) of het diploma analist(e) HBO, A of B. Geboden wordt: een aantrekkelijke werkkring in prettig milieu en faciliteiten voor verdere studie. Sollicitaties met gegevens over genoten opleiding e.d. aan: Koninklijke Zeelandia, Poststraat 11 te Zierikzee. De grootste sortering op het gebied van vindt u in deze afdeling van MOL 9 - ZIERIKZEE Onze Here Jezus vertelt ons van de smalle weg met de enge poort, waar de weinigen op zijn, en van de brede weg met de velen die op weg zijn naar het ver derf (Matth. 7 13 en 14). Maar de smalle weg voert naar het eeuwige leven! Toch gaan velen hun eigen gekozen wegen en dat is steeds verder van God af. Alle wegen buiten Jezus Christus voeren naar de eeuwige dood. Er is maar één weg: Jezus alleen! Hij is de weg, de waarheid en het leven (Joh. 14 6). Na de val van de mensheid heeft God ons in Jezus Christus een nieuwe en levende weg gegeven. In Jezus is de nieuwe schepping reëel geworden. Hij is door God ons gegeven, opdat wij zouden leven door Hem! Al is de weg van Jezus smal en eng (het gaat dwars tegen vlees en bloed in), toch voert ze tot Gods rijke schatkamers. En Gods schatten, die we verkregen heb ben in Jezus zijn zeer velen; o.a. eeuwig leven, verge ving. blijdschap, nieuw leven, vrede, gezondheid, geluk en vrijheid. Kortom, leven en overvloed! Daar kan de weg Jezus u heenvoeren! En is er iets heerlijkers te bedenken? Bij de Heer is alles voor u! Hij wil niet dat u iets tekort komt. Hij is de weg van God gegeven! Het leven en de dood stelt God u voor, de zegen en de vloek. Kiest dan het leven, opdat gij leeft, door de Here uw God lief te hebben en naar Zijn stem te luisteren (Deut. 30 19). Zoek den Here terwijl Hij zich laat vinden, roept Hem aan terwijl Hij nabij is. De goddeloze verlate zijn weg en de ongerchtige man zijn gedachten en hij bekere zich tot de Here. Dan zal Hij zich over hem ontfermen; en tot onze God, want Hij vergeeft veelvuldig (Jes. 55 7). Kom tot Jezus, de nieuwe en levende weg! Kiest heden wie gy dienen wilt! POSTBUS 49 Mooi tapijt met patroon en rubber rug, 400 cm breed. „Tapijt Service Center" - Deurloo Zierikzee X*X*XK*<"X~X*X~X'^"X~X'*X,,X"X~X~X~X~X"X«X"X«XMX*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 6