DALEND AANTAL INZENDINGEN CENTRALE FOKVEEDAG Paarden van grote klasse Vooral het jonge rundvee toont goede ontwikkeling ZIERIKZEE, 7-6. Agrarisch Schouwen-Du jVeland kan terugzien op een uitstekend geslaagde centrale fok- veedag 1972. Deze (achttiende) fokveedag werd voor de eerste maal gehouden op het terrein in de Zuidhoek, gelegen op de hoek van de Julianastraat en Groene- weegje, dat zich uitstekend voor dit altijd weer impo nerende schouwspel bleek te lenen. Intussen kan geconstateerd worden dat ondanks het (helaas) elk jaar wel wat teruglopende aantal inzendingen ditmaal vooral de koudbloed-paarden van grote klasse kunnen worden genoemd. Vier inzenders vertoonden deze dag gezamenlijk dertien paarden van uitstekende kwaliteit. „Deze paarden, die gehouden worden voor de fokkerij en goede fokdieren z(jn, kunnen uit stekend mee op nationaal niveau", aldus meent de heer H. A. v. d. Werf, bedrijfsvoorlichter Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren, secretaris van de fokveedag. Het aantal inzendingen rundvee was duidelijk iets minder dan vorig jaar maar kwalitatief goed. Met na me de jonge dieren, aldus het com mentaar van de heer Van der Werf, toonden een goede ontwikkeling. Wel kan gewezen worden op wat weinig uniformiteit. Deze omstandigheid is een gevolg van de aanwezigheid van goede stieren, er zijn namelijk veel stieren in K.I.-verband. De oudere koeien kunnen over het algemeen van goede kwaliteit wor den genoemd. Wel vraagt de uier- vorm de aandacht en ook het been- werk, zaken waarbij vooral de stie renkeus een belangrijke rol speelt. De schapen De schapen kunnen zonder re serve van heel goede kwaliteit wor den genoemd en dat geldt dan vooral voor de voorgebrachte rammen. Kwalitatief waren de ooien misschien iets minder dan vorig jaar, maar de ze dieren kunnen bepaald ook dit jaar weer landelijk in 't zonnetje worden gezet. Algemene opmerking wat betreft de schapenfokkerij: de basis hiervoor op Schouwen-Duive- land is wat aan de smalle kant. De kalveropfokwedstrijd trok dit jaar minder deelnemers en het ziet er naar uit dat deze aantrekkelijke wedstrijd welicht voor de laatste maal gehouden werd, hetgeen na tuurlijk bijzonder te betreuren valt. De landelijke rij vereniging „De Schouwse Ruiters" "zorgde voor een stijlvolle omlijsting van het middag programma. Een fraai schouwspel vormde ook op deze zonnige fokvee dag weer de demonstratie trekpaar den en het défilé rundvee, paarden en kleinvee. Er bestond voor het ge hele kleurrijke buitengebeuren in de v/are zin van het woord een goede belangstelling, waarbij vooral ook vele niet agrariërs volop genoten van dit bonte schouwspel, waarbij mens en dier in natuurlijke verbondenheid toch ook vandaag de dag op Schou- wen-Duiveland (gelukkig) nog dui delijk één toonden te zijn. De jeugdkampioene komt dit jaar uit Ellemeet: Aukje II, van fokker-eige naar J. v. d. Hoek, Ellemeet. Dit is Dora 30, kampioene van de oudere koeien, fokker-eigenaar gebr. Beije, Haamstede. Afdeling runderen Stieren, geboren tussen 31-12-1970 en 1 juli 1971 Kalfvaarzcn, geboren vóór 1 juji 1970: la.: Jarinkje 82, fokker: Friesland hoeve, Kerkwerve. Eigenaar S. Si- monse, Kerkwerve. e lb.Fokje 22, lokker-eigenaar: L. M. Moermond, Dreischor. lc.: Mina 24, fokker-eigenaar: Gebr. Beije, Haamstede. Vaarzen en kalfvaarzen, geboren tus sen 30 juni 1970 en 1 januari 1971: la.: Jantje 63, fokker-eigenaar: S. Simonse, Kerkwerve. lb.: Mina 25, fokker-eigenaar: Gebr. T. en C. P. Beije, Haamstede. lc.: Anneke 64, fokker-eigenaar: L. M. Moermond, Dreischor, 2a.: Afke 10, fokker-eigenaar: A. Bolijn, Ouwerkerk. 2b.: Fokje 23, fokker-eigenaar: L. M. Moermond, Dreischor. 2c.: Jeltje, fokker-eigenaar: D. P. Korstanje, Noordgouwe. 2d.: Antje 3, fokker-eigenaar: D. P. Korstanje, Noordgouwe. 2e,: Jos 3, fokker-eigenaar: D. P. Korstanje, Noordgouwe. 3a.: Frida, fokker-eigenaar: D. P. Korstanje, Noordgouwe. Vaarzen, geboren tussen 31 december 1970 en 1 juni 1971: la.: Geertje 28, fokker-eigenaar: W. Vijverberg, Ouwerkerk. lb.: Fokje 24, fokker-eigenaar: L. M. Moermond, Dreischor. lc.: Geertje 31, fokkei'-eigenaar: W. Vijverberg, Ouwerkerk. ld.: Geertje 30, fokker-eigenaar: W. Vijverberg, Ouwerkerk. 2a.: Fokje 22 A. fokker-eigenaar: L. M. Moermond, Dreischor. 2b.: Anneke 70, fokker-eigenaar: L. M. Moermond, Dreischor. 2e.: Gretha 63, fokker-eigenaar: Gebr. T. en C. P. Beije, Haamstede. 2d.: Nina 3, fokker-eigenaar: D. P. Korstanje, Noordgouwe. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maancjen gekalfd, (voor de eerste keer). la.: Aukje 11, Fokker-eigenaar: J. v. d. Hoek. Ellemeet. lb.: Aukje 12, fokker-eigenaar: J. v. d. Hoek, Ellemeet. lc.: Antje 2, fokker-eigenaar: D. P. Korstanje, Noordgouwe. ld.: Zeventje 19, fokker-eigenaar: A. Bolijn, Ouwerkerk. 2a.: Edna 17, fokker-eigenaar: A. Bolijn, Ouwerkerk. 2b.: Edna 18, fokker-eigenaar: A. Bolijn, Ouwerkerk. 3a.: Sneeker 193, eigenaar: A. Bo lijn, Ouwerkerk. Droogstaande koeien en melkgeven de, langer dan 6 maanden gekalfd (voor de eerste keer). 2a.: Lodericus, fokker: G. Ingels, la.: Albertje 9 van Duiveland, fok- Biervliet, eigenaar: D. P. Korstanje, Noordgouwe. Stieren, geboren tussen 30-6-1971 en 1-1-1972: 2a.: Emmahof Piet 7, fokker: Jac. Ruijlcr, Schagcn, eigenaar: A. Bolijn, Ouwerkerk. Reserve-kampioene iverd Geertje 21, fokker-eigenaar W. Vijverberg, Ou werkerk. ker-eigenaar: A. Vijverberg, Ouwer kerk. lb.: Muis 200, fokker-eigenaar: C. v. d. Houten, Kerkwerve. lc.: Albertje 10 Van Duiveland: fokker-eigenaar: A. Vijverberg, Ou werkerk. ld.: Jarinkje 83, fokker-eigenaar: S. Simonse, Kerkwerve. 2a.: Gretha 60, fokker-eigenaar: Gebr. Beije, Haamstede. 2b.: Leentje 24, fokker-eigenaar: D. Scheele, Kerkwerve. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden, gekalfd, (voor de tweede keer). la.: Rika 98 v. Duiveland, fokker eigenaar: A. Vijverberg Pzn., Ou werkerk. 'lb.: Muis 199, fokker-eigenaar: C. v. d. Houten, Kerkwerve. lc.: Jantje 62, fokker: Voorbeeld bedrijf „Frieslandhoeve". Eigenaai S. Simonse, Kerkwerve. Jantje 63, fokker-eigenaar S. Simon se, Kerkwerve, werd aangewezen als de kampioene drachtige vaarzen. ker-eigenaar: A. Vijverberg, Ouwer kerk. 2b.: Leida 16, fokker-eigenaar: C. v. d. Houten, Kerkwerve. 2c.: Gerrie, fokker-eigenaar: D. P. Korstanje, Noordgouwe. Droogstaande koeien en melkgeven de, langer dan 6 maanden, gekalfd, (voor de derde keer). la.: Leentje 19, fokker-eigenaar: D. Scheele, Kerkwerve. lb.: Afke 7, fokker: Gebr. Snoek, Abcoude. Eigenaar: A. Bolijn, Ou werkerk. 2a.: Marie 10, fokker-eigenaar: A. Vijverberg, Ouwerkerk. Meliskerke. Eigenaar: D. P. Korstan je, Noordgouwe. 2.: Dora 29, fokker-eigenaar: Gebr. Beije, Haamstede. 3.: Marijke's Andrie 4, fokker-eige naar C. v. d. Houten, Kerkwerve. Levensproduktieklasse. la.: Gretha 38, fokker-eigenaar: Gebr. Beije, Haamstede. lb.: Betje 4, fokker: M. P. de Ko ning, Heerjansdam. Eigenaar: W. C. v. d. Bosse, Kerkwerve. lc.: Muis 198, fokker: J. J. Werter, Westwoud. Eigenaar: C. v. d. Houten, Kerkwerve. ld.: Juliana 8, fokker: J. J. Kik, Nieuwerkerk. Eigenaar: S. Simonse, Kerkwerve. Ie.: Martha 28, fokker: M. P. Noordzij, Hoogvliet. Eigenaar: C. v. d. Houten, Kerkwerve. Produkticklasse. Eerste: Juliana 10, Eigenaar: S. Si monse, Kerkwerve; Tweede: Aukje 8, Eigenaar: J. v. d. Hoek, Ellemeet; Derde: Marijke's Andrie 4, Eigenaar: C. v. d. Houten, Kerkwerve; Vierde: Martha, Eigenaar: C. v. d. Houten, Kerkwerve; Vijfde: Antje: Eigenaar: D. P. Korstanje, Ouwerkerk; Zesde: Juliana 11, Eigenaar: S. Simonse, Kerkwerve; Zevende: Anneke 12, Ei genaar: M. O. Hanse, Haamstede; Achtste: Dora 30, Eigenaar: Gebr. Beije, Haamstede; Negende: Dora 29, Eigenaar: Gebr. Beije, Haamstede; Tiende: Dik 18. Eigenaar A. Vijver berg, Ouwerkerk; Elfde: Br. Albertje 85, Eigenaar A. Bolijn, Ouwerkerk. Bedrijfsgroepen van minstens drie stuks melkvee. la.: C. v. d. Houten, Kerkwerve; 2a.: C. v. d. Houten, Kerkwerve; 2b.: A Bolijn, Ouwerkerk. Fokgroepen van vijf stuks vaarzen. 1. D. P. Korstanje, Noordgouwe. Fokgroepen van vijf stuks melkvee. la.: S. Simonse, Kerkwerve; lb.: Gebr.: Beije, Haamstede; lc.: A. Vij verberg Pzn., Ouwerkerk. Fokgroepen van drie stuks vaarzen. la.: L. M. Moermond, Dreischor; lb.: W. Vijverberg, Ouwerkerk. 2a.: Gretha 59. fokker-eigenaar: Gebr. Beije, Haamstede. 2b.: Willy 69, fokker-eigehaar: W. C. v. d. Bpsse, Kerkwerve. 3a.: Leida 17, fokker-eigenaar: C. v. d. Houten, Kerkwerve. Droogstaande koeien en melkgeven de, langer dan 6 maanden gekalfd (yoor de tweede keer). la.: Dik 19 van Duiveland, fokker eigenaar: A. Vijverberg, Pzn., Ou werkerk. lb.: Jarinkje 81, fokker: Voor- beeldbedi-ijf „Frieslandhoeve". Eige naar: S. Simonse, Kerkwerve. lc.: Dik 20 van Duiveland, fokker eigenaar: A. Vijverberg Pzn., Ou werkerk. ld.: Mina 19, fokker-eigenaar: Gebr. Beije, Haamstede. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden, gekalfd (voor de derde keer). la.: Geertje 21, fokker-eigenaar: W. Vijverberg, Ouwerkerk. lb.: Jarinkje 78, eigenaar: S. Si monse, Kerkwerve. lc.: Mina 18, fokker-eigenaar Gebr. Beije, Haamstede. 2a.: Albertje 7 van Duiveland, fok- Melkgevcnde koeien, hoogstens 6 maanden, gekalfd (voor de vierde keer). la.: Dora 30, fokker-eigenaar: Gebr. Beije, Haamstede. Ib.: Aukje 5, fokker: S. Boot, Noordwelle. Eigenaar: C. v. d. Hou ten, Kerkwerve. lc. Dik 18, fokker-eigenaar: A. Vijverberg Pzn., Ouwerkerk. ld.: Martha 30, fokker-eigenaar: C. v. d. Houten, Kerkwerve. Ie.: Aukje 8, fokker-eigenaar: J. v. d. Hoek, Ellemeet. 2a.: Broekster Albertje 85, fokker: W. Wiegersma. Eigenaar: A. Bolijn, Ouwerkerk. 2b.: Mina, fokker: A. Kluijfhout, Emmeloord. Eigenaar: D. P. Kor- Korstanje, Noordgouwe. Droogstaande koeien en melkgeven de, langer dan 6 maanden, gekalfd, (voor de vierde keer). 1. Juliana 11, fokker: Voorbeeldbe drijf „Frieslandhoeve". Eigenaar: S Simonse, Kerkwerve. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden, gekalfd, (meer dan vier keer). De winnares van het kampioenschap merries: Mama van Beekveld, van de heer I. J. de Glopper, Ellemeet. Fokgroepen van drie stuks melkvee. la.: A. Bolijn, Ouwerkerk; lb.: A. Vijverberg Pzn., Ouwerkerk. Koeien met minstens twee direktc afstammelingen. la.; Juliana 8. Eigenaar: S. Simon se, Kerkwerve; lb.: Antje. Eigenaar: D. P. Korstanje, Noordgouwe. Kampioen en reserve kampioen stie ren. In deze rubriek heeft geen kam pioenskeuring plaats gevonden om dat beide stieren maar een tweede prijs behaalden. Slot op pagina 9 Het trotse ere-kampioenschap mer ries- ouder dan tien jaar, kleine maai - werd behaald door Connie van Cromstrijen, eigenaar de heer St. M. v, d. Velde te Zonncmaire. 1.: Antje, fokker: W. de Visser, (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4