Procedure Zeeuws concept-plan ziekenhuisvoorziening STREEKNÏEUWS ONZE PIJZZELRtlBRIEK ZIERÏKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 7 juli 1972 Nr. 21110 Country- en westernevcnement in Westerschouwen Lange weg naar landelijk ziekenhuisplan MIDDELBURG. 6-7. Omdat uit verschillende reakties op de publi- katie van een concept-plan zieken huisvoorzieningen Zeeland kan wor den afgeleid, dat hier en daar wat misverstanden zijn gerezen over de gevolgde en nog te volgen procedure, wordt in het onderstaande een over zicht gegeven van hetgeen tot heden is verricht en nog zal volgen alvo rens de procedure zal zijn voltooid. Zoals bekend zal zijn moeten de colleges van gedeputeerde staten van de verschillende provincies binnen een door de minister van volksge zondheid en milieuhygiëne te bepa len termijn hem een plan voorleggen, waarin de omvang is aangegeven van de behoefte aan de bouw van ziekenhuizen binnen hun provincie en de wijze waarop in die behoefte kan worden voorzien. Dit wordt voorgeschreven in artikel 3, eerste lid, van de wet ziekenhuisvoorzie ningen, welke wet op 11 juni 1970 door de Tweede Kamer en op 23 maart 1971 door de Eex-ste Kamer werd aanvaard. Reeds op 24 juli 1970 verzocht de toenmalige staatssekretaris van so ciale zaken en volksgezondheid de colleges van gedeputeerde staten de voorbereiding van de provinciale ziekenhuisplannen ter hand te ne men. Advies gevraagd Voor wat Zeeland betreft verzoch ten gedeputeerde staten op 26 au gustus 1970 de provinciale raad voor de volksgezondheid een advies over deze materie uit te brengen. In dat advies zou ook dienen te worden vermeld welke instanties en/of per sonen, die niet in de raad zijn verte genwoordigd, bij het opstellen van het advies zijn ingeschakeld. Medio december berichtte de raad gedeputeerde staten de opstelling van een concept-plan op zich te willen nemen. De raad deelde mee besloten te hebben een vaste com missie van advies en bijstand in het leven te hebben geroepen ter advi sering van de raad over het con cept-plan ziekenhuisvoorzieningen. Een viertal werkgroepen zou de ver schillende onderdelen van deze voorzieningen bestuderen (o.a. zie kenhuizen, verpleeginrichtingen en zwakzinnigeninrichtingen). Hoewel reeds in de eerste helft van januari 1971 de daarvoor in aanmerking komende instellingen en instanties het verzoek ontvingen één of enkele vertegenwoordigers in de werkgroep ziekenhuizen aan te wij zen, duurde het tot 24 september 1971, voordat deze werkgroep haar eerste vergaderig kon houden. Deze vertraging in de werkzaamheden was het gevolg van het feit, dat en kele instellingen pas zeer laat - on danks herhaald aandringen - konden besluiten tot aanwijzing van verte genwoordigers. Samenstelling werkgroep De werkgroep, die na 24 september 1971 veelvuldig vergaderde, bestaat uit twee bestuursleden van de zie kenhuizen in Zeeland, drie direktie- leden der ziekenhuizen, twee leden van de medische staven der zieken huizen, een vertegenwoordiger van de afdeling Zeeland van de Kon. Ned. Mij. tot bevordering van de Geneeskunde (voorzitter), alsmede de direkteur-arts van de provinciale raad voor de volksgezondheid. Ad viserende leden zijn de geneeskundig inspekteur van de volksgezondheid in Zeeland en diens medewerker, terwijl de algemeen medewerker van de provinciale raad volksgezondheid optreedt als sekretaris van de werk groep. Proeve vastgesteld Op 11 februari j.l. kon de proeve voor een concept-plan worden vast gesteld. Gezien het zeer voorlopige karakter daarvan achtte de werk groep het juist - alvorens tot een de finitief rapport te komen - met de bij de ziekenhuisvoorzieningen be trokken vertrouwelijk van gedachten te wisselen, waarbij nog volledig de mogelijkheid aanwezig zou zijn tot wijziging van het concept. Deze bij eenkomst is op 13 mei j.l. gehouden. Naar aanleiding van de hier ge- Een plaatje uit 1905 van het toen malige ziekenhuis Noordgouwe, in zijn oorspronkelijke staat. maakte opmerkingen stelt de werk groep thans een definitief concept plan op. Dit concept-plan komt vervolgens in bespreking bij de commissie van advies en bijstand van de provinciale raad voor de volksgezondheid zelve. Bovendien zal bevorderd worden dat het concept-plan voor alle be langhebbenden en betrokkenen in een openbare hoorzitting ter discus sie zal staan alvorens gedeputeerde staten het aan de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne zullen voorleggen. In die fase zal het concept gedu rende een maand op de provinciale griffie voor belanghebbenden ter in- Zomerexpositie „Zeeuwse Kunstkring" Op zaterdag 8 juli wordt in het stadhuis te Vlissingen de jaarlijkse zomerexpositie gehouden van de „Zeeuwse Kunstkring". De opening geschiedt door burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen. Van Schouwen-Duiveland nemen deel: Miems van Citters, Ad en Tessa Braat en Jan P. Jongschaap. De ten toonstelling blijft tot 30 juli. ZIERIKZEE Geslaagd Voor het doktpraal examen tand heelkunde, slaagde aan de Groning se universiteit, onze stadgenoot de heer J. A. Wessels Boer. Geld van (bak)visjes In ons artikel over „Visbakken op de Vismarkt", opgenomen in het donderdagnumer, is een cijferfoutje geslopen. Vermeld stond een aan V.V.V. afgedragen bedrag van f450 Dit brutobedrag evenwel was lager en alle onkosten moesten er nog af. Aan het eind van de middag kon V.V.V. f 100 bak-visgeld in ont vangst nemen. RENESSE Bromfietsen gestolen Dinsdag jl. werden op Renesse 3 bromfietsen gestolen. Van twee de zer werd aangifte gedaan bij de po litie. Tot nu toe zijn ze echter spoor loos. Een derde bromfiets werd dooi de politie gevonden. Hiervan kwam de eigenaar tot nu toe niet opdagen. KERKWERVE Auto contra brommers Donderdagmiddag rond 5 uur vond op de kruising Provinciale weg -Zwaardweg een botsing plaats tussen een auto, bestuurd door C. S. te Goedereede en twee bromfietsers, respektievelijk bereden door H. W. en F. O. te Utrecht. De automobilist verleende op de kruising geen voorrang aan de twee bromfietsberijders, die bij de aanrij ding gewond naar het Zweedse Ro de Kruis ziekenhuis werden overge bracht. Na aldaar verbonden te zijn, konden zij naar huis terugkeren. Zo- Geslaagde zangavond in d RENESSE, 6-7. Woensdagavond om aclht uur werd in de Ned. Herv. Kerk van Renesse, die werkelijk geheel gevuld was, de eerste van een reeks bijzondere diensten gehouden. Bs. G. Wassenaar uit Haamstede leidde deze dienst. Er werd mede werking verleend door het Chr. Ger. Koor uit Zierikzee, het Herv. Kerk koor uit Bruinisse, het Herv. Kerk koor uit Renesse en het Jeugdkoor uit Zierikzee, allen o.l.v. de heer C. Groenleer. De koren weiden op het orgel begeleid door Kees Steketee en bij de gemeentezang werd de orga nist bijgestaan door de trompetist J. v. d. Brug. De gezamelijke koren zongen bij hun eerste optreden „Schepper en Koning", „Een lied voor de Heer en God onzer vadren". Na gemeente zang en schriftlezing was het Jeugd koor aan de beurt voor het eerste zage liggen. In die periode kunnen bij de minister schriftelijk bezwaren worden ingediend. Gedeputeerde staten worden door de minister in de gelegenheid gesteld hun opmer kingen over deze bezwaren kenbaar te maken. Vervolgens legt de minister het plan, de bezwaren en de opmerkin gen van gedeputeerde staten voor aan het (onlangs geïnstalleerde) col lege voor ziekenhuisvoorzieningen. Dit college brengt weer advies uit aan de minister, welk advies verge zeld zal gaan van een landelijk zie kenhuisplan. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor SPAARBUSJES in bruikleen KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. wel de auto als de bromfietsen wer den beschadigd. De politie stelde een onderzoek in. OOSTERLAND Inbraak bij winkelier In de nacht van donderdag op vrijdag zijn onbekenden de winkel en woning binnengedrongen van Centra-winkelier de heer Abr. Bolle aan de Kerkstraat te Oosterland. De insluiper - of insluipers - wisten zich toegang te verschaffen door het forceren van de achterdeur. Zowel de winkel als de 'woonkamer wer den afgezocht, maar tot vanmorgen (vrijdag) werd alleen een klein be drag aan geld vermis^. De Rijkspolitie heeft in samenwer king met de technische recherche de zaak in onderzoek. Er is veel schade aangericht. BRUINISSE Drukte door de „Ronde van Bru" De Ronde van Bru, gaf donderdag weer een gezellige drukte teweeg te Bruinisse, al was het dan niet zo druk als vorige jaren toen dit spor tief evenement op zaterdag werd ge houden. Het weer was gunstig, er werd sportief gestreden en de organisatie was perfect. Nieuwelingen en amateurs profi teerden ruimschoots van de vele Herv. kerk te Renesse optreden. Zij zongen „Dit is de we reld waar ik in woon", ,,'k Zou zo graag als Maria" en „Wij blijven geloven". Bij hun tweede optreden brachten zij „We shall overcome", „Ochtend Gloren" en „All night, all day". Na dit optreden kregen ze een zeer spontaan applaus als waarde ring voor hun optreden. Ds. Wassenaar hield een korte meditatie en ook de gemengde koren traden nog een tweede maal op. Zij zongen „Geprezen zij de Heer", Am- brosiaans lofgezang en „Gederik aan mij". Dat de gemeente van deze avond had genoten bleek niet alleen uit het applaus, maar ook uit de goede opbrengst van de collecte, die ter bestrijding van de onkosten van deze avond aan de uitgang werd ge houden. Volgende week woensdag wordt de reeks bijzondere diensten voortgezet met een internationale zangdiensC premies, zodat een en ander weer voor alle partijen goed verliep. Voor de uitslag verwijzen wij naar de sportpagina. Onbekende(n) drong(en) woning binnen Ongenode nachtelijke bezoekers zijn in de nacht van zondag op maandag binnengedrongen in een der nieuwe woningen in Plan West II. 's Morgens vond de jeugdige echtgenote, de voordeur op een kier staan en enkele kasten en laden stonden half open en waren blijk" baar doorzocht, maar er wordt niets vermist. De man was in de nacht van zondag op maandag naar zijn werk vertrokken. Het schijnt een „koud kunstje" te zijn, om op een bepaalde manier de voordeur van de nieuw gebouwde huizen te openen, als men weet hoe dat moet. Ned. Herv. kerk Het verjaardagsfonds van de her vormde kerk te Bruinisse bracht in de maand juni het mooie bedrag van f 221,05 op. De huursubsidie De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft in verband met de effectuering van huur-harmonisatie de termijn voor het aanvragen van huursubsidie, die oorspronkelijk eindigde op 1 juli verlengd tot 1 september. Folder van bejaardenhuis De firma De Klerk-Binnenbouw te Rotterdam, die destijds de opdracht kreeg het bejaardenhuis „In 't Op per" te Bruinisse in te richten, heeft van een en ander een zeer fraaie van kleurenfoto's voorziene folder vervaardigd, die een uitstekende in druk geeft van de inrichting van dit moderne verzorgingscentrum. „In 't Opper"-bewoners bezochten Walcheren De bejaarden uit het bejaarden verzorgingstehuis „In 't Opper" te Bruinisse kregen een genoegelijke middag gepresenteerd met een bus- rit door Walcheren. Om 1 uur ge start was men om 2.30 uur op het Molenwater te Middelburg, waar de „Miniatuur" werd bezichtigd. Nadat men Walcheren in het klein vol doende had bekeken ging men alle plaatsen nog eens in werkelijkheid bezoeken. De Boulevard te Vlissingen was met het mooie weer een drukke wandelpromenade. De diverse grote re en kleinere gemeenten al of niet aan duin en strand gelegen gaven tal van toeristen te zien of lagen te dromen in de juli-zomerzon, die al zo vaak verstek had laten gaan. Jamer dat bij een dergelijke tocht niet allen mee kunnen, maar in een bejaardeninrichting is er altijd een categorie „thuisblijvers". Maar de verzorging was mede door de dames die de tocht mee maakten prima geregeld en een dankbaar gezelschap werd dank zij mede de service van de firma Van Oeveren weer veilig thuis gebracht. MARKTBERICHTEN Coöp. Veluwse Eierveling. Aanvoer: 2.546.380 stuks, stem ming redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 50-51 gram 7,05-7,25; 55-56 gram 7,80-8,05; 60-61 gram 9,00-9,50; 65-66 gram 10,20-11,65 Eierveiling Barneveld Aanvoer: 1.104.902 stuks, stem ming redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 60-61 gram 8,90-9.00; 65-66 gram 9,50. Eiermakt Barneveld Aanvoer: ca. 2.050.000 stuks, han del redelijk mét kalme afloop. Prijzen (in guldens): Eieren van 50-58 gram 7,00-9,00 per 100 stuks, kg-prijs 1,40-1,55; eieren van 59-64 gram 9,35-11,40 per 100 stuks, kg- prijs 1,58-1,78; eieren van 65-69 gram 11,75-12,75 per 100 stuks, kg- prijs 1,81-1,85; witte eieren 25 tot 150 cent per 100 stuks lager. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Ede C. van Bart te Putten; te Bolsward L. A. Nell te Steggerda. Aangenomen naar Franeker J. C. Muller te Beek naar Wassenaar pred. bijz. werkz.heden, godsdienst leraar Rijnlandslyceum drs. A. J. van Buuren, kand. te Wassenaar. Bedankt voor Oudewater A. Gooijer te Delft. Geref. Kerken Beroepen: te Nieuwe Pekela en te Hoek van Holland D. Land, v.h. zen- dingspred. wonende te Grootegast. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen: te Damwoude-Driesum, Kantens. Opende-Surhuisterveen, en te Vroomshoop C. Stam, kand. te Hoogeveen. Geref. Gemeente Beroepen: te Oudemirdum P. Blok te Dirksland. Kerkelijke investeringen in Zuid-Afrika HILVERSUM. 6-7. Op dc verga- dering van het Centraal Comité van de Wereldraad van Kerken van 13 tot en met 23 augustus in Utrecht zal de commissie ter bestrijding van het racisme voorstellen alle investerin gen van kerken uit Zuid-Afrika te rug te trekken. De meningen hier omtrent lopen bij de rond 120 afge vaardigden van dc verschillende kerken uit de gehele wereld echter zeer uiteen. De directeur van de af- WESTERSCHOUWEN, 6-7. Mid zomer, 22 juli, moet v00r een ruiter, amazone, sympatiserend lid of dona teur van dc ryvereniging „Westelijk Schouwen" in de gemeente Wester schouwen een belangrijke dag van dit jaar worden. De natuur biedt veel moois en is op zyn top van ont wikkeling. De coutry. en western dag, zoals deze besproken is op de algemene ledenvergadering j.l. 22 februari, valt op 22 juli. De ruiteis en amazones worden verzocht om kwart voor vijf (precies) in de namiddag bij de manege „De Dreef" van de familie Steur te Re nesse aanwezig te zijn met paard of pony. Er wordt een rit gehouden, waarbij de kleigronden, de „karre- velden", de boomgaarden, bos, zee deling communicatie van de We reldraad van Kerken, dr. A. van den Heuvel, zei dit donderdag op een persconferentie in Hilversum. Sclieepvaartberichten Abida, 5-7 320 m. N. Bermuda. Acmaea, 5-7 950 m. Z. Los Angeles. Atys, 5-7 vertr. Bandar Mahshar n. Durban. Calamares, 6-7 aank. Los Angeles. Catitia, 5-7 420 m. NNW. Fortaleza. Diloma, 5-7 Portland. Krebsia, 5-7 vertrek Montegobay n. Point Fortin. ONDERWIJS Chr. Middenstandsavondschool te Zierikzee Voor hét te Goes afgelegde exa men voor het Middenstandsdiploma slaagden: de dames A. A. Adriaanse te Noordgouwe, M. J. M. Keikes, weth. C. Koster en G. R. Kwaak-de Jong te Zierikzee en A. J. Rotte te Scharendijke. De heren: C. D. Duinhouwer en F. A. Koster te Brouwershaven, A. S. de Jong te Zierikzee en P. S. Vijver berg te Ouwerkerk. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DORDRECHT. Een urenlang woe dende onweersbui boven het Eiland van Dordt is in de nacht van woens dag op donderdag gepaard gegaan met een wolkbreuk. Op verschillen de plaatsen in Dordrecht ontstond hierdoor grote wateroverlast. Nog altijd veel belangstelling voor de wekelijkse puzzel, al zal dat straks (misschien) wel wat teruglo pen. Ofschoon ook in de tuinstoel is het goed nadenken. Hoe ook ditmaal weer een succes, waarvan hieronder de uitslag. De eerste prijs .is voor: mej. W. van Veldhoven Elzenlaan 8 Harderwijk De tweede prijs gaat naar: De heer P. M. den Engelsman Burghsering 25 Burgh De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. gepast; 7. absent; 13. alias; 14. rib; 16. balie; 17. taak; De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal! 1. kinderspel; 13. ant woord betaald (afk. op telegram men); 14. weidegewas; 15. één keer; 16. chemisch symbool; 17. vierhandig dier; 18. vlaag van eigenzinnigheid; 19. boom; 21. hoofddeksels; 23. bij belse persoonsnaam; 25. lidwoord; 26. adellijke titel; 28. waterbewoner; 30. lang en smal gangtapijt; 32. plaats in Noord-Holland; 33. kleur ling; 35. kledingstuk; 36. soort on derwijs (afk.); 37. vochtig aanvoe lend en enigszins plakkend; 39. mu ziekinstrument; 41. 1000 gram (afk.); 42. deel v.e. schip; 43. plaats, plek; 44. persoonlijk voornaamwoord; 46. insekt; 48. schaaldier; 49. bijv/oord; 51. levenslucht; 53. atmosferische neerslag; 55. geregelde toestand; 57. lijn waarop geschreven wordt-, 59. zelfkant van linnen; 60. plaats in Zuid-Holland; 61. aardrijkskundige aanduiding (afk.); 62. recht stuk v.e. vaarwater tussen twee bochten; 64. slaghout bij cricketspel; 65. in het lopende jaar (afk. Latijn); 66. smalle strook land tussen twee veenplassen; 68. duivenhok; 69. 0.01 meter (afk.); 71. drank; 72. niet één; 74. op deze wijze; 75. vlindersoort. Verticaal: 1. onzuiver, onklaar (b.v. armen en waterpartijen aangedaan worden. Hierbij blijven, dennebos en strand een keer buiten de route. De bedoeling is dat een ieder, in de stijl van het oude wilde westen getooid aankomt zetten. Om onge veer negen uur is er een gezamelijke maaltijd bij de manege van de vere niging aan de Kloosterweg met an dere bizarre optredens. De donateurs de niet rijdende leden en de intro- ducé(e)s worden daar dan verwacht eveneens verkleed in de stijl van het voernoemde westen. Voor belangstellenden is de stoet te bekijken op de volgende plaatsen: Renesse, 17 uur vertrek; Noordwelle tussen 17.30-18.00 uur; Schelphoek 18.00-18.30 uur; Haamstede 20.30- 21.00 uur. UTRECHT. Er moet alsnog, zij het door nood gedwongen, een nu merus fixus komen voor de studie richtingen biologie, Engels en far macie, zoals door de academische raad is geadviseerd. Dit schrijft het college van bestuur van de Rijksuniversiteit in Utrecht aan minister De Brauw. GRONINGEN. Opnieuw is een verpleegde uit de Mesdag-inrichting te Groningen ontsnapt. Het is de 25- jarige H. B., die als gevaarlijk wordt beschouwd. Hij werd ter beschik king van de regering gesteld na o.a. een moord en diverse diefstallen te hebben gepleegd. ROTTERDAM. De Nederlandse afdeling van Amnesty International heeft de Sowjet-minister van bui tenlandse zaken, die thans Neder land bezoekt, verzocht de vrijlating te bevorderen van de historicus Pjotr Jakir en aan te dringen op herziening van het proces tegen Wladimir Boekowski. DEN BOSCH. Circa vierduizend kerkzangertjes leden van katholieke jongenskoren uit vele landen zijn woensdag in Den Bosch aangekomen voor een vijf dagen durend zang congres van de internationale orga nisatie „Pueri Cantores". ROTTERDAM. Op de splitsing Oude Maas-Nieuwe Waterweg is de Westduitse binnentanker „Robega 12" donderdagavond aangevaren door het eveneens Westduitse vrachtschip „Frank Leonhardt". Bij de botsing werd een van de met gasolie geladen tanks van de „Ro bega 12" opengereten. Uit de be schadigde tank stroomden enkele tonnen olie op het water. 18. motor; 20. stel; 21. N.N.; 22. bal zaal; 24. er; 26. open; 28. teen; 31. ik; 33. en; 34. pek; 36. in; 37. ka; 38. slot; 40. koker; 42. grap; 44. sap; 45. uil; 46. vel; 47. ets; 48. laag; 50. leven; 52. biet;. 53. af; 54. ik; 56. nar; 57. ze; 58. re 59. klam; 61. ooft; 63. M.O.; 64. fondant; 67. eb; 69. vier; 71. paars; 72. biel; 74. actie; 76. tak; 77. rondo; 78. lastig 79. laster. Verticaal: 1. gat; 2. elan; 3. piano; 4. aak; 5. s.s.; 6. vitziek; 8. B.B.; 9. sas; 10. Elten; 11. nier; 12. tel; 14. rol; 15. boa; 18. Man; 19. rat; 22. ben; 23. lei; 25. misslag; 27. pet; 29. eng; 30. kapster; 32. klaaf; 34. Polen; 35. kever; 37. kater; 39. opa; 40. kil; 41. ren; 43. rei; 49. gil; 51. vandaal; 52. bef 55. kaf; 57. zot; 59. koets; 60. mop 61. ons; 62. teint; 63. mica; 65. nat; 66. ark; 68. bede; 69. val; 70. rit; 72. bos; 73. lor; 75. ei; 77. ar. van een vloeistof); 2. voorzetsel; 3. was getekend.(afk.); 4. door het uit smelten van walvisspek verkregen produkt; 5. gapende snij wonde (spreektaal); 6. boom; 7. voorwerp waarmee men schrijft; 8. sprookjes figuur; 9. trechtervormig net dat in een fuik staat uitgespannen; 10. Ned. Spoorwegen (afk.); 11. laagtij; 12. ootmoedig; 20. licht rijtuigje; 21. langwerpige vrucht; 22. niet massief; 24. vaartuig; 25. holligheid in enige effen oppervlakte; 27. chemisch symbool; 28. sterk alcoholische drank 29. uitroep van afkeer; 31. poste res tante (afk. op brieven); 33. niet vet; 34. drift, boosheid; 38. dunbladerig gesteente; 40. rolrond halfbont voor dames; 44. stad in Engeland; 45. praalziek; 47 snelle loop; 48 .wig om hout te klieven; 49. naam van twee Oudijslandse literaire verzamelwer ken; 50. vat of ketel waarin een che mische reactie wordt uitgevoerd; 52. landbouwwei-ktuig; 54. dwaas; 56. chemisch symbool; 58. nonsens; 60. strafvaartuig uil vroegere dagen; 63. kledingstuk; 64. dwarsligger voor spoorrails; 67. dikke pap; 68. ten gunste van (afk.); 70 vorm van mij; 71. type zeilvaartuig (afk.); 73. de onbekende (afk. Latijn); 74. persoon lijk voornaamwoord. De nieuwe puzzel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3