Altijd prijs! AGENDA California De „Zierikzeese Toeristendagen" kregen een geslaagd begin Nachtelijk noodweer in het Duivelandse Tweemiljoenste op „Flor'ade" Vechten om behoud van Waddenzee McGovern krijgt stemmen terug LAATSTE NIEUWS Advertentie De zeemeermin, mej. M. Schattelijn, gedragen door de burgemeester van Zierikzee de heer Th. H. de Meester. Klederdrachtenshow Bij het gerestaureerde poortge bouw werd eeri klederdrachtenshow gegeven. Aan het begin van deze klederdrachtenshow heette mevr. De Meester alle aanwezigen van harte welkom en gaf vervolgens het woord aan mevr. v. d. Berge, die de verschillende soorten klederdrachten voor man en vrouw, jong en oud, van commentaar voorzag. Na afloop dankte mevr. De Meester alle aan wezigen voor hun belangstelling. Om vier uur werd in de Concert zaal voor de kinderen de film „De avonturen van Dick Trom" vertoond In de avonduren konden de ouderen eveneens in de Concertzaal de film „Mash" bijwonen. Dat deze eerste toeristendag georganiseerd door hel V.V.V. van Zierikzee zeer geslaagd kan worden genoemd, bleek wel uit het feit dat vele toeristen Zierikzee deze dag bezochten. Het weer was in de ochtenduren somber, maar later op de dag liet het zonnetje zich ook eens zien, dat het geheel een feestelijk karakter gaf. Fotograaf mag niet dicht bij Jackie komen NEW YORK, 5-7. Jacqueline Onassis heeft woensdag een langdu rig proces tegen de Newyorke foto graaf Ronald Galella gewonnen. Hij heeft haar maandenlang gevolgd en leefde vrijwel van de foto's die hij van haar en haar kinderen maakte. Een Newyorkse districtsrechter verbood Galella Jacqueline Onassis dichter te naderen dan 50 meter en haar kinderen dichter dan 75 meter. De eis van de fotograaf tot een schadevergoeding van 1,3 miljoen dollar omdat de lijfwachten van de vrouw hem hinderden bij het ver dienen van zijn brood, werd afgewe zen. De fotograaf moet honderd meter van de woning van mevrouw Onas sis blijven. Vliegtuigkaper geeft zich over BUFFALO, 5-7. Charles Smith, een 23-jarige Amerikaan die, woens dagmorgen heeft geprobeerd op de, luchthaven van Buffalo in de staat New York een Boeing 707 van Ame rican Airlines te kapen, heeft zich aan de politie overgegeven, aldus is in Buffalo meegedeeld. Smith had een meisje van vier of vijf jaar als gijzelaarster meegeno- De zeemeermin aan boord van het schip Schouwen-Düiveland zingt enige liedjes voor de aanwezigen. ZIERIKZEE, 4-7. Nadat burge meester Tb. H. de Meester, dinsdag morgen op de eerste toeristendag van dit seizoen de kunst en antiek markt op en nabij de Vismarkt had opengesteld, zette hij in aanwezig heid van de secretaris van Zierikzee de heer R. van Ommeren, het be stuur van V.V.V. en mej. M. Hove- stadt van Provinciale V.V.V. in Middelburg koers naar het Luitje, waar het R.T.M. schip „Schouwen Duiveland" lag afgemeerd. Nadat alle genodigden en belang stellenden aan boord waren gegaan heette de kapitein van het schip, de heer J. Otte alle aanwezigen van harte welkom en gaf een overzicht van hetgeen ging gebeuren. Vervol gens ging men richting Oosterschel- debrug waar, eveneens een R.T.M. schip, de „Stad Zierikzee" lag te wachten. Aan boord van de „Stad Zierikzee" bevond zich de zeemeer min, die zoals ieder jaar op de toe ristendagen Zierikzee zal bezoeken. De zeemeermin, mej. M. Schattelijn uit Den Haag, werd aan boord van de Schouwen-Duiveland gedragen, waar burgemeester De Meester haar van harte welkom heette. Er werd een toast op haar uitge bracht met het bekende Schelvispe- kel, dat wordt bereid uit schelvis en kruiden. Vervolgens bracht zij enige liedjes ten gehore waarbü zij zich zelf begeleidde op de gitaar. Het schip maakte nog een rond vaart, waarna richting Zierikzee werd gezet. Toeristen Aan het Luitje stond een grote massa toeristen te wachten. Een maal aan het Luitje werd de zee meermin van boord gedragen en in een open wagen gezet, zodat zij aan de rondrit door Zierikzee kon begin nen. Op de kunst- en antiekmarkt zong zij nog verscheidene liedjes die door een groot publiek werd opge luisterd. Na deze enerverende ochtend kon den alle genodigden in Restaurant „Mondragon" een mosselmaaltijd bijwonen. In de middaguren werd er voor de kinderen in de Beurs op het Havenplein door Hans Borghart een poppentheater gegeven die uiter aard door heel veel kinderen werd bijgewoond. Dat de kinderen er echt van genoten was aan de gezichtjes en de uitroepen te zien en te horen. Maar niet alleen de kinderen ook verscheidene ouders hadden er dui delijk plezier in. Voordat Hans Borghart zijn poppenshow begon, hield hij eerst een ,,kwi,s". Hij speel de verschillende wijsjes op het orgel welke de kinderen die uit het pu bliek uitgezocht waren moesten raden. Intussen was het niet alleen in de Beurs druk; ook bij de Noord havenpoort stond een grote menigte. Deze foto toont een beeld van de drukte bij de Noordhavenpoort waar de klederdrachtenshow plaats had. Schrijf... rijm... teken kleur... knip-en-plak en vertel zo aan California jouw GroteVakantieVerhaal Doe meeAltijd prijs En 5000,- aan extra geldprijzen. Haal gauw een wedstrijdformulier in de winkel. t_ <b Te Oosterland viel 49 mm regen vreemde kuren vertoont en er heel ander en evenwichtiger weer moet komen, wil klimatologisch gesproken, het seizoen nog als redelijk bestem peld kunnen worden. Een kijkje op de klederdrachtenshow met als achtergrond de Noord-Haven poort. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) DUIVELAND, 6-7. In de afgelopen nacht heerste noodweer in Duive land. Elders was het ook bar met onweer en regens, maar met name te Oosterland kreeg het geheel een byna calamiteus karakter. Op som mige plaatsen werd een neerslagval van 49 mm gemeten. Een dergelijke regenval is hoogst uitzonderlijk en heeft stellig schade gedaan aan de landbouwgewassen, door dichtslibbing van de grond en het neerslaan der gewassen (vooral granen). In de nieuwbouwwijken van Oos terland konden de riolen de water- aanvoer niet verwerken, zodat grote delen blank kwamen te staan. Het schone regenwater vermengde zich hier en daar met uitgetreden riool water, zodat een grote smeerboel ontstond. Niet overal intussen was de regenval even groot. Bij een land bouwer aan de zeedijk viel „slechts" 22 mm. Overigens is het - na deze regen- rijke nacht - ook in het Duivelandse wel duidelijk, dat de zomer heel AMSTERDAM, 5-7. De tweemil joenste bezoeker van de internatio nale tuinbouwtentoonstelling Floria- de Amsterdam 1972, de 35-jarige technische ingenieur Hubert Steyaert uit het belgische Westrozebeke, is woensdag 5 juli om half tien de hoofdingang gepasseerd. De heer en mevrouw Steyaert hebben in aanwe zigheid van de heer Jac. Kleiboer, organisator van de tentoonstelling, uit handen van de vice-voorzitter van de Floriade, G. W. Baron van Dedem een reis naar Monaco aange boden gekregen. Het echtpaar Steijaert-De Hullu maakte deel uit van een reisgezel schap van de Belgische Boerenbond, dat om vijf uur in de ochtend uit Roeselare was vertrokken voor een bezoek aan de Floriade. LEEUWARDEN, 5-7. De Landelij ke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee heeft samen met W. Hel der en G. C. Cadee een kort geding aangespannen tegen Petroland c.s., gevraagd wordt de dclfstofondcrnc- ming Petroland te verbieden, lopen de de concessieaanvraag „Zuidwal", in dat gebied verdere mynbouwkun- digc werkzaamheden tc verrichten. Dit kort geding zal 17 juli a.s. dienen vcor de president van de rechtbank te Rotterdam. Hét gaat hier om een gebied van 42.000 ha in de Waddenzee ten wes ten van de griend tussen de Afsluit dijk en Vlieland. Voor dit gebied ontving Petróland destijds een op sporingsvergunning op grond van de Wet opsporing delfstoffen 1967. Middels een viertal boringen werd de aanwezigheid van aardgas aange toond en Petroland diende een aan vraag in voor een winningconcessie van aardgas en olie. Tegen deze con cessie-aanvraag werd door de Wad denzeevereniging, vele wetenschap pelijke instituten en ruim 8.000 par ticulieren een bezwaarschrif inge diend. Sicilië ziet niet graag blote henen RAGUSA, 6-7. Hét tonen van blo te benen kan riskant zijn op Sicilië. Dat ondervond een Duitse toeriste, die in Ragusa een boete van 10.000 lire (60 gulden) moest betalen om dat haar blote benen in strijd met de openbare zedelijkheid werden ge acht. De 34-jarige Ingrid Krause dronk een kop koffie op een terras je in Ragusa toen haar over elkaar geslagen blote benen de aandacht van een passerende rechter trokken. Deze riep terstond de tussenkomst in van een politieagente, waarna de onfortuinlijke toeriste door de poli tierechter tot een boete van 10.000 lire werd veroordeeld. Ze gaat in hoger beroep. De leider van het plaatselijk toeristisch bureau heeft haar alle steun toegezegd. Meisje verdronken in zwembad LIENDE, 5-7. Het 7-jarige meisje Monique Groenewegen uit Rotter dam is in het zwembad in het Lien- denbos verdronken. Het meisje, dat met haar ouders in het restaurant gegeten had, werd omstreeks half acht vermist. Er werd gedregd maar niets gevonden. Er is toen een be roep gedaan op het korps Mariniers in Doorn. In de loop van de nacht slaagden duikers erin het lijkje bo ven water te brengen. Men ver moedt dat het kind op een steiger heeft gelopen en toen te water is ge raakt. Jongetje verdronken PUTTEN, 67. Woensdag is de 7- jarige Robert Patrick de Jong uit Soesterberg in het Veluwemeer ver dronken. Het gezin waartoe de jon gen behoorde was gaan zwemmen by het strand „Nulde". De knaap is vermoedelijk te ver in het water gegaan en daarbij in een vaargeul gekomen. In samenwerking met de Rijkspolitie te water dregde de politie uit Putten naar het lijkje. Tegen de avond werd het gevonden. Schipper verdronken SAS VAN GENT, 6-7. Woensdag avond is de 59-jarige Nederlandse schipper K. de Jong uit Gent (België) tijdens het verhalen van zijn schip de „Spes Unica" in de haven van Sas van Gent verdronken. Hij is uit gegleden, met zijn hoofd op de rand van.het schip gevallen en vermoe delijk in bewusteloze toestand in het water terechtgekomen. Bij werk aan verkeers bord verongelukt DEN BOSCH, 5-7. Bij werkzaam heden aan een ANWB-bord boven de hoofdrijbaan van de Oranje Nassau- laan in Den Bosch is woensdagmid dag de 52-jarige onderhoudsmonteur van het G.E.B., T. van Esch, uit Den Bosch om hel leven gekomen. De korf, die op een hefarm van een servicewagen stond gemonteerd, stak enkele tientallen centimeters on der het richtingbord uit. Een truck met oplegger raakte de onderkant van de korf, waardoor de man op straat werd geslingerd. Zierikzee Deze zomer dagelijks geopend; ge meentemuseum (stadhuis), maritiem- museum (Noord-Havenpoort), Bur gerweeshuis (beeldentuin en antiek beurs), Gravensteen (foto- en kunst tentoonstelling). Donderdag 6 juli Rruinissc Zesde wielerronde van Bru. Start nieuwelingen voor 60 km: 15.30 uur. Start amateurs voor 100 km: 18.00 uur. Vrijdag 7 juli Brouwershaven Ned. Herv. kerk, 20.00 uur, concert Handbell Ringers and Singers uit Michigan (U.S.A.). Zaterdag 8 juli Renesse 18.30 uur, finale camping-voetbal toernooi. Dreischor 13.30 uur aanvang „rommelmarkt" t.b.v. de „Band zonder Naam", met verloting. Zondag 9 juli Dreischor Hervormde kerk, 700 uui*, Handbell Ringers and Singers. Woensdag 12 juli Renesse Herv. kerk, 20.00 uur, intern, zang- dienst, (o.a. kindergroep uit Wupper- tal). Oorlogsschip maakte te veel knopen PARIJS, 5-7. Een Frans oorlogs schip, dat met een vaart van 25 kno pen bij Lavandou langs de kust van de Riviera voer, heeft daar woens dag zulke hoge golven veroorzaakt, dat 30 badgasten gewond werden. Een Frans meisje van 19 liep ernstig letsel aan de schedel op en is later in een ziekenhuis gestorven. Een golf van vier meter hoog liep 20 meter het strand op en nam boot jes, strandstoelen e.d. mee. Er wa ren maar weinig baders in zee. De twee Duitslanden en de Verenigde Naties GENEVE/BONN, 4-7. Secretaris generaal Kurt Waldheim is voor stander van het zo spoedig mogelijke lidmaatschap van zowel de Duitse bondsrepubliek als de Duitse Demo cratische Republiek van de volke renorganisatie. De secretaris-gene raal zei dit dinsdag op een perscon ferentie in Geneve. Op het ogenblik is geen van beide staten lid van de V.N., maar is de bondsrepubliek wel lid van gespecia liseerde bureaus van de Verenigde Naties. WASHINGTON, 5-7. Senator McGovern heeft de stemmen van de 151 Californische afgevaardigden, die hem door partijmaatregelen wa ren ontnomen, woensdag terug ge kregen door de uitspraak van het Amerikaanse Hof van beroep dat deze maatregelen ongrondwettig waren. De commissie voor de geloofsbrie ven van de democratische partij had vorige week na de verkiezingen van 6 juni 151 van de 271 afgevaardigden die enator McGovern in Californië behaalde onder de andere democrati sche kandidaten verdeeld. De mees te gingen naar senator Hubert Humphrey. Russiscli-Nederlandse overéénkomst getekend BEN HAAG. G-7. Minister Schmcl- zei cn zyn Russische ambtgenoot Andrei Gromyko hebben donderdag- echtend in Den Haag een overeen komst voor economische, industriële cn technische samenwerking gete kend. Doel van deze overeenkomst, die op Russisch initiatief tot stand is gekomen, is het scheppen van een kader waarbinnen samenwerking op deze gebieden kan plaats vinden. In tegenstelling tot dcor Nederland cn andere Oostcuropcse landen ge sloten samenwerkingsovereenkomst, valt dc samenwerking gericht op het cp commerciële grondslag aanbieden van goederen buiten dc overeen komst, aldus het ministerie van bui tenlandse zaken. Record paalzittcn Z1JPE, 5-7. De Fries Wilt Veenstra uit Nieuwedhorne mag zich de nieuwe record houder paalzitten noemen. Dinsdagochtend stapte hij van zijn paal in de sloot tegenover het dorpshuis van Sint Mar- tensbrug (gem. Zijpe, N.H.) na er zesentachtig uur en twintig minuten te hebben vertoefd. Hij brak daarmee hel vorig jaar in Roelofardsvecn geves tigde record met vijfendertig minuten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2