Aktiviteiten jeugdsoos „Zenith" - Br.haven Start stoffenzaak „Gracia" te Zierikzee STREEKNIEUWS Ledenvergadering Groene Kruis „Schouwen-Duiveland" Ondanks „strubbel": Geslaagde reis Nieuwerkerkse bejaarden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 juli i972 Nr. 21108 SEROOSKERKE, 30-6. Op de te Serooskerke gehouden algemene le denvergadering van het Groene Kruis „Schouwen-Duiveland", gaf de voor zitter, de heer K. A. van Eangeraad, een overzicht over het eerste jaar van het bestaan van de vereniging. De nieuwe rayonindeling en week end-regeling voor de wijkverpleeg kundigen voldoet goed. Het ledental is vrijwel constant gebleven. In vijf wijkgebouwen is centrale verwar ming aangelegd. Een gift van 10.000 gulden uit het Kinderpostzegelfonds was een zeer welkome bijdrage in deze grote investering. Door middel van een verloting zal getracht wor den het resterende tekort weg te werken. Binnenkort wordt met de verkoop van de loten gestart. Mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Uit het jaarverslag van de secre- taresse-penningmeesteresse, mevr. A. Friderichs-Landegent, bleek dat het bestuur druk vergaderd had, met in het begin van het jaar een wisseling van voorzitter door het vertrek van dr. A. L. de Groot. De vakature te Zonnemaire-Drei- schor w^rd vervuld door de aanstel ling van mevr. M. C. Adriaanse-De Stigter. Het financieel verslag over 1971 Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneming effecten NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. gaf een totaal aan inkomsten en uit gaven van f 159.692,07, met een batig saldo van f 1.091,35. De kascommis- sie, bij monde van dhr. T. van Zalm, adviseerde tot goedkeuring van de jaarrekening. Verslag wijkverpleegkundigen Zr. Werkman gaf een verslag over het werk van de vijf wijkverpleeg kundigen, waarbij in totaal 10.600 bezoeken voor ziekenverpleging af gelegd werden. Verder was er veel bejaardenzorg, werk voor de kinder- hygiëne, bestrijding van astma, t.b., reuma, kanker en werd er ook tijd besteed aan sexuele voorlichting, re validatie, geestelijke volksgezond heid. Na het zakelijke gedeelte van de vergadering volgde een causerie door prof. dr. Bruins Slot, arts, over zijn reis in Malawi. Prachtige opnamen van de wildreservaten en een boeiend betoog over de gezondheid en ziekte van de bewoners van dit land, waar de medische begeleiding zo geheel anders is dan wij hier kennen, maakte het geheel zeer interessant. Afscheidsavond groep Amerikanen In verband met de komst van een groep muzikale Amerikanen („The Handbell Ringers and Singers") uit Michigan (V.S.), heeft de jeugdsoos „Zenith" de organisatie van een af scheidsavond voor deze mensen op zich genomen. De afscheidsavond zal plaatsvin den op zaterdag 8 juli en zal bestaan uit een disco-bal en een eet- en een drinkavond met o.a. barbecue's. In tegenstelling tot andere jeugd- sociëteiten van Schouwen-Duiveland, blijft „Zenith" gedurende het gehele zomerseizoen geopend. De avonden dat de soos open is, zijn vrijdag-, zaterdag- en zondag avond en tevens zondagmiddag. De entree is gratis. In september bestaat de mogelijk heid om zich weer als lid op te geven of als donateur. De prijs om lid te worden bedraagt 5,per kwartaal Eventuele financiële bijdragen kan men altijd storten op de rekening courant van de jeugdsoos „Zenith" op de Raifeissenbank te Brouwers- havèn. Over enige tijd kan ook de nieuwe ingang van de soos in gebruik geno men worden, zodat men nu recht streeks de soos binnenkomt en niet zoals voorheen een lange gang door moet lopen om in de soosruimte te komen. Al met al kan men zeggen dat „Ze nith" sinds de opening (vorig jaar september) qua interieur en qua ruimte bijzonder goed vooruit is ge gaan. Dit alles is grotendeels te dan ken aan de welwillende medewer king van het gemeentebestuur en van een groot deel van de soosleden. Hoe „dood" is (1e Grevelingen? Sportvissers aan boord van het vaartuig „Albatros", van de heer W. de Graaf, vingen in enkele uren tijd vorige week niet minder dan 600 wijtingen (of waren het kleine schel visjes); in elk geval behoorlijke vis sen. Een nieuw bewijs dat er veel levende vis zit in de Grevelingen, die momenteel wel tot één van de meest visrijke wateren van ons land mag worden gerekend. Want de vis die er zit, groeit goed, is springlevend, doch kan niet weg. Men moet er al leen wel een (door de Deltavissers afgegeven vergunning hebben) om er te vissen. Merkwaardig dat de duikers, die geregeld voor Rijkswaterstaat waar nemingen verrichten en daarvoor goed worden betaald, zoveel behoefte hebben om dan in de kranten te gaan schrijven over de „dode Greve lingen". Deze stukken schijnen bij een bepaald deel van ons volk graag gelezen te worden. Niet tegen te spreken is dat mis schien door de eerste schok na het wegvallen van het getij, wat sterfte is voorgekomen. Inderdaad is er sterfte geweest onder de herders, maar om van een dode rivier te spreken is geheel onjuist. vaat met openlucht museum en talrijke bezienswaardigheden, bij zonder mooie bebossing, speelwei den, zwembaden, te veel om op te noemen. Blijkens officiële gegevens wordt deze ideale plaats jaarlijks door 1 miljoen mensen bezocht. Er was voor dit bezoek 2 uren gerekend, dit moest echter wat worden bekort. Ook al door de grote drukte was het bekomen van de volgende consump tie nauwelijks mogelijk. Daarom werd de theepauze wat verderop ge houden. Vervolgens werd huistoe gekoerst via Valkcnswaard, buiten Eindhoven en Tilburg om, over nog maar kort geleden geopende wegen. Het gebied van de Belgische Kempen en het in Brabant gepasseerd gebied trok veel belangstelling. Afwisselend en mooi, naar ieders mening. De stemming was opgewekt, het weer prima, voorts „goede mannen" aan het stuur (de heren Tuinman en Willem- se). Men arriveerde vrij spoedig in Oudenbosch waar werd aangelegd voor de laatste consumptie. Eenmaal in het uitgezochte restaurant bleek de sfeer daar minder prettig, zodat de reisleiding resoluut besloot op te stappen en door te stomen naar res taurant „Grevelingendam" alwaar de laatste vertering werd genuttigd. Ruim onthaal Tijdens de reis waren de mensen ruim onthaald, de door de Midden stands Vereniging beschikbaar ge stelde (in dank aanvaarde) rokertjes, versnaperingen cn eierkoeken, nog aangevuld met door het bestuur aan gekochte bananen, en ga zo maar door, vonden een goed onthaal. In beide bussen was aan het begin en aan het eind van de reis door de reisleiding iedereen bedankt. De zusters kregen bij thuiskomst bloe men, de mensen die de reis organi seerden werden in de bussen door een reisgenoot bedankt voor de prachtige reis, die weliswaar wat langer duurde dan het programma aangaf, doch niettemin in de beste stemming was verlopen. Ook de chauffeurs dankten voor de opdracht de goede sfeer, en voor de inhoud der hoeden, waarin zij gaarne het bewijs zagen dat een ieder tevreden huiswaarts kon gaan. De heren Slootmakcr, Stoutjcsdijk en Rentier, hadden misschien wel wat gegokt ten aanzien van de deel name. Het is echter goed uitgekomen de begroting werd ondanks een paar wat dure zijstapjes niet overschre den. Het eindbedrag klopte wonder wel, mede dank zij de ruime deel name. ZIERIKZEE Inbraken in Malta-woningen Naar wij vernemen is in de nacht van zondag op maandag jl. op bru tale wijze ingebroken bij twee Zie- rikzeese gezinnen, woonachtig in Malta. Bij de familie v. d. V. in de De Brauwstraat ontvreemdden onbe kenden een bedrag van f 300,uit een portefeuille die was opgeborgen in een bergmeubel. Bij de familie P. in de Ockerssestraat wist men even eens de woning binnen te dringen en weer ongezien te verdwijnen met een bedrag van f 500, De nachtelijke „rondgang" van de inbrekers was hiermee nog niet vol tooid, want later werd de politie in kennis gesteld van een inbraak bij de familie Z. in de Fokkerstraat, waar een bedrag van f 75,werd vermist uit een boodschappentas. In gebroken werd ook bij de familie De L. in de Fokkerstraat, maar in deze woning wordt tot nu toe niets ver mist. Volgens de politie heeft men zich op vrij eenvoudige wijze en wel via de voordeur door de brievenbus de grendel van het nachtslot te halen, toegang weten te verschaffen. Een onderzoek wordt ingesteld. Bovendien hebben onbekende da ders zich - eveneens in de nacht van zondag op maandag - meester weten te maken van drie bromfietsen, die op slot stonden en die btf het R.T.M.- station waren geplaatst. Inmiddels kon cén van de bromfietsen worden achterhaald. Prijsvraag naamgeving Bezoek aan „Domein Bokrijk" in Limburg ZIERIKZEE, 3-7. Zierikzee heeft er een speciaalzaak in de lextiel-mode- branche bijgekregen en wel op een bekend punt in het centrum van de stad: hoek Appelmarkt-St. Janstraat, waarin vroegergevestigd was een be kende boekhandel, en tot voor kort een damesmodemagazijn. Thans vinden de dames hier een bijzonder smaakvol ingerichte stoffenzaak, een neven vestiging van het Middelburgse modehuis „Gracia", dat ook gevestigd is te Goes. „Gracia" te Zierikzee staat onder leiding van mej. Minnaard, dochter van de eigenaresse, bijgestaan door de verkoopster mej. L. de Wit. Dc nieu we zaak is een speciaalzaak op het gebied stoffen voor damesmode. Gracia streeft naar het brengen van wat kan worden aangeduid als een „leuke middenklasse van hoge kwaliteit". In dc zaak is op de achterwand een wanddecoratie, met als onderwerp Zierikzee, aangebracht van dc reclame ontwerper F. Verbart uit Goes. „Gracia" ging vrijdagavond te Zierikzee van start met een druk bezochte receptie. (Foto's: Zierikzecschc Nieuwsbode) nieuwe school In de laatst gehouden gemeente raadsvergadering is de naamgeving voor de nieuwe openbare school voor basisonderwijs in West aan de orde geweest. Een reeds ingediend voor stel voor de iaam „Het kraaiennest" kon in de ogen van dc raad geen genade vinden. Dc raad besloot daarom een prijsvraag te doen uit schrijven. Van heden af tot 4 augustus aan staande kan ieder die dat wenst meedoen aan deze prijsvraag. Dc voorgestelde naam kan op een vel papier worden geschreven, voorzien van naam pn adres van dc inzender. Dit papier dient in een gesloten en veloppe tc worden gedaan, waarop aan dc voorzijde moet worden ver meld: Naamgeving school West. De enveloppe kan worden gedaan in de brievenbus van bet stadhuis aan dc Mcclstraat of in de brievenbus van de school, Scheldcstraat 9. In dc commissie die dc raad zal voorstellen welke naam haar het meest geschikt lijkt hebben zitting dc wethouder van onderwijs, dc lieer II. Asma. dc raadsleden mevrouw M. K. Bcijc cn dc heer M. dc Moor cn voorts dc Oudcrcommissic van dc nieuwe school. Het is dc bedoeling, dat dc gemeenteraad in dc vergade ring van 22 augustus sus. over de naamgeving bcsligst. NIEUWERKERK, 3-7. De bejaar- denreis die donderdag met twee bus sen van dc firma Van Oevercn werd gehouden, heeft de bejaarden van Nieuwerkcrk een gcnocgeljjkc dag opgeleverd, ondanks het feit van enige strubbelingen die zich buiten ieders schuld voordeden. In het bij de aanvang van de reis aan een ieder uitgereikte programma was het doel van de reis met reis schema cn stopplaatsen aangegeven. De koffiepauze was op „Schaluinen" in Baarle-Nassau. De meestcn zagen deze gelegenheid voor het eerst. Het was erg mooi cn de zon scheen heer lijk, zodat men de verleiding niet kon weerstaan om hier langer te toeven dan was voorzien. De verdere reis met als doel Scherpenheuvcl duurde door weg- omleggingen en verkeersopstoppin gen langer dan was berekend, zodat het daar tc gebruiken diner p.l.m. 1 uur later werd opgediend. Wat overigens aan de kwaliteit totaal geen afbreuk deed. Met het „borrel tje vooraf" vertoefde men hier plm. iVz uur. Bokryk" Volgende doei was het „Domein Bokrijk' een door dc provincie Lim burg aangekocht, 540 ha groot landgoed, een prachtig natuurreser- ZIERIKZEE, 1-7. Zierikzee heeft er een gespecialiseerde grammofoon platenzaak bij: „Smash Play", inge richt in één der vroegere toonka- mers van C. V. gebrs. Lokker aan de Nieuwe Boogerdstraat. Eigenaar van de nieuwe zaak is de heer Ton Hes- sel uit Wijk aan Zee. Met enige plechtigheid en een bloemetje ging zaterdag de nieuwe zaak open, die mikt op een totaal-collectie gram mofoonplaten. Aan de draaitafels kunnen drie personen tegelijk pla ten beluisteren. De zaak ging van start met een eigentijdse platencol lectie, die donderdag wordt aange vuld met het klassieke genre. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het avondmuziekprogramma In het verslag van het vorige week in de R.K.-kerk uitgevoerde avond- muziek-programma is een onvolle digheid geslopen. Tot de orgelleerlin gen die deze avond het fraaie orgel tot klinken brachten behoorde na melijk ook Jos Hendriksen. Met zijn twaalf jaren was hij de jongste leer ling van de vaste organist de heer Ed. Nieland die aan het programma meewerkte. BURGH Botsing Maandagmiddag had een ongeluk plaats op de kruising Kraayenstein- seweg, Meeldijk, Weeldeweg. P. D. uit Bürgh, die op zijn fiets deze kruising overstak werd hierbij ge schept door de Duitse automobilist G. R. uit Wuppertal. P. D. werd zo- dwanig aan het gelaat en been ge- wond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De fiets werd totaal vernield; de auto werd zwaar beschadigd. RENESSE Veel schade bij botsing Zondagavond 6 uur ontstond op de kruising Vroonweg-Kabbelaers- weg eeh aanrijding tussen twee per sonenwagens, waarbij zeer veel ma teriële schade ontstond. De aanrij ding ontstond toen mevr. E. S. uit Maastricht, komende uit de richting Haamstede de Kabbelaersweg wilde inslaan. Zij sorteerde hierbij voor, maar moest wachten op tegemoetko mend verkeer. De achter haar rij dende heer N. J. K. uit Scharendijke overzag de situatie, mede door een hevige regenbui, te laat. Hoewel hard remmend, gleed hij tegen de stilstaande wagen van mevr. S. Bei de wagens werden zeer ernstig be schadigd. De wagen van mevr. S. moest worden weggesleep't. Drie-daagse wandeltocht Evenals vorig jaar organiseert de plaatselijke V.V.V.-Renesse Vooruit deltocht. Maandag 10 juli, dinsdag ook nu weer een drie daagse wan- 11 juli en donderdag 13 juli wordt 's Geslaagd In „Esplanade" te Utrecht vond de uitreiking plaats van de diploma's van de (124ste) dagcursus E.N.S.V. In de afdeling worstmakerij, behaal de onze dorpsgenoot de heer M. A. Quist, het hoogste aantal punten. Ook in de afdeling vleeshouwerij kwam hij uitstekend voor de dag. Hij mocht een fraaie beker in ont vangst nemen, beschikbaar gesteld door een Rotterdamse firma. DUIVELAND Kok viel met bromfiets De te Bruinisse wonende kok H. E. S., werkzaam in het hotel restaurant „Grevelingendam" Bruinisse kwam op weg naar huis zaterdag zodanig met zijn bromfiets 'te vallen, dat hij zich onder heelkundige behandeling moest stellen en naar het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis moest wor den vervoerd, waar hij echter na een tweedaags verblijf weer kon wor den ontslagen. Hij liep talrijke won den op. De gemeentegids Verschenen is de nieuwe Gemeen te gids (nr. 2) voorlichtingsblad van de gemeente Duiveland. Uit de in houd: leerplicht, aanvullende huur subsidie, het ontstaan van het dorp Oosterland, wijziging telefoonnum mers vrijwillige brandweer, restau ratie Ned. Herv. kerk Oosterland, openingstijden instructiebad „Dol fijn", slingerbos in Nieuwerkerk, milieubescherming, bouw van nieu we kleuterscholen. „Al het water is nog geen drinkwater". „Over school gelden gesproken" en „Doe het zelf" en „Het onderwijs". OOSTERLAND Stichting „Kinderzorg" Ook in het tweede kwartaal van dit jaar werd hier ter plaatse weer gecollecteerd ten bate van de Stich ting „Kinderzorg" te Midelburg, door de jongedames Ina van den Berge, An ja Dorst, Anita van 't Hof, Chris tina en Lenie van der Hulle en Mie- neke van der Maas, onder leiding van mevrouw L. van 't Hoff-van der Maas. De opbrengst, waarvoor een dankwoord op zijn plaats is aan alle medewerkers(sters), bedroeg de mooie som van 205,73. KERKNIEUWS Hervormde gemeente Bruinisse Afscheid van ouderling W. A. Jumelet In de kerkdienst van de hervormde kerk van zondagmorgen heeft ds. P. Post namens de gemeente afscheid genomen van ouderling W. A. Ju melet M.A.zn, die wegens zijn be noeming tot leraar aan een M.E.O.- scholengemeenschap te Middelburg (godsdienstonderwijs) het ambt neer legt. Met enkele welgekozen woorden dankte hij ouderling Jumelet voor wat hij in een plm 14-jarige loop baan als kerkeraadslid had gedaan en voor het vele werk, dat hij samen met zijn vrouw ook op de zondags school had gepresteerd. Daarna las hij de akte van losmaking voor en maakte hij hem los uit het ouder lingenambt. Zaterdag was samen met alle kin deren van de zondagsschool en het personeel een groepsfoto gemaakt, als herinnering aan de meer dan 20- jarige loopbaan als zondagsschool- onderwijzer. Eind juli vertrekt het echtpaar Ju- melet-van Dienst uit de gemeente om zich in Souburg te vestigen. avonds om 19.00 en 19.15 uur gestart vanaf het V.V.V.-kan'toor te Renes- se. Men kan inschrijven voor een af stand van 8 en van 12 km. Het in schrijfgeld bedraagt f 2,50 voor per sonen boven de 12 jaar en f 1,50 voor personen onder de 12. De laatste avond worden de lopers feestelijk ingehaald door de plaatselijke mu ziekvereniging „Luctor et Emergo". Men verwacht dat dat om ongeveer 21.00 uur zal zijn. BROUWERSHAVEN Collecte „Kinderzorg" De collecte voor „Kinderzorg", deze week gehouden te Brouwers haven, bracht de volgende bedragen op: Nelleke v. d. Weele f 17,39; Ans Schilperoort f 11,15; Dinie van Leeu wen f 19,38. NOORDGOUWE Bromfiets in het water De 17-jarige Bram van Donge, be merkte toen hij zaterdagavond ca- fétaria De Koster te Bruinisse om streeks 11 uur verliet, dat zijn voor het cafetaria geparkeerde brommer weg was. Zondagmorgen werd de vermiste brommer gevonden in het water van de Grevelingen, achter de loods van scheepswerf van Duivendijk. De politie onderzoekt wie deze misselijke streek heeft uitgehaald. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der Rijkspolitie te Bruinis se zijn nadele inlichtingen te beko men over de volgende te Bruinisse gevonden voorwerpen in de maand juni: Een sleutel, een bril, een kin dertasje, een werphengel, een paar sokken en een kinderfietsje. BRUINISSE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3