Tapijtenzaak in historisch pand Dam 1 te Zierikzee V.V.V. organiseerde geslaagde zangavond Eindles openbare basisschool Renesse STREEKNIEUWS Zierikzeese Toeristendagen Algemene vergadering Coöperatieve Raiffeisenbank Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maaiwïag 3 juli 1972 Nr. 21107 Initiatie! van Deiirluo-Interineukel Een kijkje op de „steden" tapijt tegen de muur ZIERIKZEE, 30-6. De Deurloo-familie blijft in het nieuws. Vrydag: dan weer met de opening van „Tapijt Service Center" van de heer A. Deurloo van Intermeubel in het historische pand Dam 1. Het pand Dam 1 was jarenlang eigendom van grossierdery Geluk, die later werd overgebracht naar de Nieuwe Haven. Bijzonderheid van het pand in die tijd was de kelder, waarin een koffie- en pindabranderjj was gevestigd. Na verhuizing van de grossierderij werd het pand geruime tyd bewoond door de heer A. Timmerman. Zingen te Bruinisse BRUINISSE, 1-7. Op verzoek van en in samenwerking met de V.V.V.- en de zomeravondaktiviteiten hebben het Chr. Geref. Koor te Zierikzee en het Chr. Gemengd Koor „Zingt met Aandacht" te Bruinisse een uitvoe ring gegeven in de hervormde kerk te Bruinisse. Ds. P. Post die daarbij de leiding had opende met het lezen van een toepasselijk schriftwoord, gebed en welkom. Nadat gezongen was door alle aan wezigen Psalm 19 1, 2 en 3, zongen het koor van Zierikzee en de geza menlijke koren van Zierikzee en Bruinisse een aantal liederen, afge wisseld door samenzang. Ds. Post sprak daarbij de verbindende tekst. Gebracht werden: „Ik heb de vasté grond gevonden" en „Houdt gij mijn handen beide" (door Zierikzee) en „Schepper en Koning", „God is mijn heil" en „God onzer vaderen" (door beide koren). Het koor van Bruinisse zong „Prijst BRUINISSE, 1-7. In de algemene vergadering van de C'oöp. Boeren leenbank Bruinisse was slechts een gering aantal leden aanwezig. Hier over betuigde voorzitter ,lac. de Jon ge zjjn teleurstelling. Wel kon hij tot zijn genoegen welkom heten het be stuur van de voormalige Oosterland- sc Bank (men gaat sinds kort samen). Deze laatste vergadering was nodig omdat de jaarstukken van Bruinisse nog moesten worden behandeld. In zijn openingswoord begroette dc voorzitter enkele oud-bestuursleden, waarna hij in het kort nog eens de aanleiding tot en de geschiedenis van dc fusering releveerde. Uitvoerig behandelde spreker daarna de kansen van liet Midden- en kleinbedrijf en de plaats daarvan in onze huidige samenleving. Deze plaats van het Midden- en Kleinbe drijf is veel groter dan men opper vlakkig denkt. 16°'o van het natio naal inkomen komt uil hot Midden- en Kleinbedrijf. 23 n van de be roepsbevolking van ons land is daar. den Heer" en „O. God mijn Koning". Door beide koren werd gezongen: „Kroont Hem", ,,'k Heb U beloofd o Jezus" en „Gedenk aan mij". De slotnummers van beide koren waren: „Gij englen die omhoog", „Maranatha Jezus komt" en het Am- brosianer Lobgesang. Tussen deze nummers werd ook door alle aanwe zigen nog diverse keren gezongen, zodat een prachtig geheel werd ver kregen. Reeds eerder schreven wij, dat di rigent G. J. Groenleer uit Zierikzee, zijn leden goed in de hand heeft en hen weet op te voeren tot muzikale prestaties, die veel evenaren wat op dit gebied door de grammofoon platenindustrie wordt gebracht. Ds. Post eindigde met dankgebed, nadat hij de ledem en de dirigent persoonlijk had bedankt, daarbij ook de organist de heer C. bij de Vaate betrekkend. Een volgende uitvoering verwachten wij zeker een - vollere kerk. De aard van het gepresteerde is het waard. in werkzaam. Voor de landbouw, de tuinbouw en de visserij samen be draagt het percentage van het natio naal inkomen slechts 7%. Er is wel sprake van afbrokkeling, 13.400 de tailhandelaren verdwenen in het af gelopen jaar, maar er kwamen er toch weer 8500 bij. 4200 ondernemers beëindigden hun zaak, maar 3800 kwamen cr weer bij. Toch zette de voorzitter bij deze cijfers wel enkele vraagtekens, want in onze omgeving worden toch veel kleinere bedrijven gesloten, terwijl cle groothandel veld wint, dikwijls gaat vergroting ten koste van het aantal arbeidsplaatsen Veel vertrouwen had spreker ten slotte in dc gan gvan zaken van dc nieuwe bank Oost-Duiveland. Steek proeven bewüzcn, dat ccn behoor lijke winst kan worden gemaakt. Om even soepel te lopen als voorheen, toen iedere bank op zichzelf stond, is een zekere aanlooptijd nodig. Met enige weemoed, maar vol ver trouwen in de toekomst verklaarde De officiële opening vond plaats door drs. H. J. M. v. d. Laar, direc teur van Cenico Inkoopcombinatie, waarvan het hoofdkantoor in Ede is gevestigd. Drs. v. d. Laar heette alle aanwezigen van harte welkom. Na dat hij eens goed rondgekeken had, moest hij bekennen dat het interieur zeer modern was ingericht, wat ook wel nodig is voor deze tijd. De men sen willen tapijt zien, de sortering en wat zeer belangrijk is de vakbe kwame voorlichting, over soort en behandeling van het tapijt. Men moet niet alleen naar de bovenkant kij ken, maar ook de onderkant van het tapijt speelt een belangrijke rol. Drs. v. d. Laar zei verder dat de ondernemer optimist moet zijn. Klanten krijgen is niet moeilijk door de vele reclame- en weggeefacties, maar klanten houden „dat is de kunst". En dat is alleen mogelijk door de klant ook de service te verlenen die hij toekomt. Hij feliciteerde de eige naar de heer A. Deurloo ook namens het bestuur en wenste de heer en mevrouw Deurloo in de toekomst veel succes met deze nieuwe zaak. Hierbij verklaarde hij de zaak voor geopend. De heer Deurloo dankte drs. v. d. Laar voor de toespraak en het personeel voor het vele werk dat het heeft verricht om op deze mid dag de zaak te kunnen openen. Hij bood de dames van 't personeel een blomeetje aan en de heren mochten ook een attentie ontvangen. Hij dankte voor de vele belangstelling, die hij op deze middag mocht erva ren. Praktische indeling Nadat iedereen voorzien was van een drankje ging men de zaak eens aan een grondig onderzoek onder werpen. Het geheel is zeer praktisch ingedeeld. Aan één muur zijn door middel van vakjes allemaal stalen tapijt opgehangen, zodat de klant niet in een stalenboek hoeft te zoe ken voor het tapijt van zijn of haar keuze. In een oogopslag kan de klant zien met welke soort tapijt men te doen heeft. Er is ook een aparte hoek ingericht voor Perzische tapijten. Te gen de muur en op de grond liggen de prachtigste tapijten uitgestald,, wat het geheel een tikkeltje Oosterse sfeer geeft. Dit alles werd vrijdag middag opgevrolijkt door een bloe metje. Ontwerp-Streekplan De afdelingen der Staten van. Zeeland zullen ten provihciehuize bijeenkomen op 11 augustus a.s. ter behandeling van het on'twerp- Streekplan van Schouwen-Duive- land. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Technische Hoge School te Breda is geslaagd voor het exa men „chemische techniek" de heer P. J. Rotte te Zierikzee. HAAMSTEDE Concert in Ridderzaal slot Haamstede Op zaterdag 8 juli a.s. vindt, een belangwekkend concert plaats in de Ridderzaal van het Slot Haamstede. Het concert wordt verzorgd door vier eindexamen-studenten van het „Muzieklyceum" te Amsterdam. Deze musici werden uitverkoren om in Polen een concerttoernee te maken. Het zijn: de zangeres Mar- janne Kweksilber, de violist Hans Wijnberg en de pianisten Jan Slot houwer en Ed Spanjaard. Hun successen werden in de Pool se pers als volgt geboekstaafd: „geestdrift' bij het publiek door een diep begrip voor de composities en voor de geestrijke vertolking en „een musiceren, dat doordacht en vaak zelfs verbluffend werkt" Deze jonge, zeer getalenteerde mu sici willen met een aantal concerten in ons land de geldmiddelen verza melen om de aankoop van een goede hobo vopr een Pools collega mogelijk te maken (deviezen zijn n.l. daarvoor in Polen niet beschikbaar). De kunstenaars concerteren voor dit goede doel en ook anderen zorgen gratis voor de ruimte, de piano, de stoelen, enz. Van de belangstellende muziek- de voorzitter tenslotte de vergade ring voor geopend. Nadat de heer A. Bal (Oosterland) was aangewezen als secretaris, wer den de rekening en de balans vast gesteld. De directeur, de heer L. Ot- tens, gaf bij de cijfers een nadere toelichting. Het aantal spaarrekeningen (2013) uitgedrukt in percentages van de be volking geeft 79 °/o, ook de rekening couranthouders halen een hoog per centage. Het spaargeld steeg met 11 de uitgezette leningen met 81 Vo. De afd. buitenlandse reisde- viezen gaf een bevredigend resultaat Aanmerking werd gemaakt op het feit, dat in het bijgevoegd jaarver slag van de toestand in het gehele land dc visserij niet aan bod kwam. Men zal de Centrale Bank daarop attenderen. De vergadering had een gezellig karakter. minnaars wordt verwacht, dat zij royaal in de buidel tasten; de con certen moeten ongeveer f 4.000, opbrengen, wil de hartewens van de Poolse hoboïst vervuld kunnen wor den. Het doel is dus sympathiek, de uitvoeringen zullen bepaald boeiend zijn en de entourage is zeer fraai. Het programma bevat werken van Moneverdi, Moessorgski en Eisler voor zang; Pijper en Ravel voor viool met piano en pianowerken van Ravel („Miroirs") en Skrjabin. Man verongelukt Op weg om melk te halen op de boerderij waar hij jarenlang gewerkt heeft, stak zaterdagmiddag de bijna 78-jarige G. Kouwen uit Haamstede vanaf de Kraayensteinseweg de Se- rooskerkseweg over zonder daarbij op het verkeer te letten. Hij werd geschept door een naderende auto bestuurd door de 21-jarige C. v. B. te Vlissingen met het noodlottige gevolg dat hij in zorgwekkende toestand in het Rode Kruis zieken huis in Zierikzee moest worden op genomen. Zondag is het slachtoffer aan de gevolgen van het verkeerson geluk overleden. RENESSE Vijf auto's beschadigd bij kettingbotsing Zaterdagmiddag 2.15 uur ontstond op de Stoofweg te Renesse een ket tingbotsing waarbij 5 personenwa gens waren betrokken welke hierbij flink werden beschadigd. De ket tingbotsing ontstond nabij de krui sing Stoofweg-Lage Zoom. Hier wilde mej. A. H. v. d. H. uit Dor drecht, die vanuit de richting Zie rikzee kwam, linksaf de Lage Zoom inslaan. Zij maakte dit op correcte wijze duidelijk. De achter haar rij dende A. J. A. v. L. uit Rotterdam werd hierna met een vaart van 80 km door de niet oplettende Duitser H. W. uit Dortmund geramd, waar na de wagen van v. L. op de wagen van mej. v. d. H. schoot. Tenslotte reden nog twee Duitse wagens, t.w. van de (heren J. P. uit Lunen en P. P. N. uit Dusseldorf op de ontstane ra vage in. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Twintig leerlingen verlaten kleuterschool Afgelopen week hebben twintig kleuters voor de laatste maal de kleuterschool „De Duinkonijntjes" te Renesse bezocht. Als herinnering aan de tijd die ze op deze school hebben doorgebracht kregen ze al- .lemaaï een herinneringstegeltje aan geboden, met daarop hun naam, het jaartal 1972 en openbare kleuter school Renesse en voor ieder kind een apart motiefje. De tégeltjes wa ren ontworpen door mevr. v. Meer- ten. Van de 20 kinderen gaan er 12 naar de o.b.s. van Renesse, 3 naar de o.b.s. van Serooskerke, 2 naar de o. b.s. van Noordwelle, 1 naar de o.b.s. van Ellemeet en 2 naar de Chr. school te Haamstede. Ongewenst bezoek op Slot Moermond Dit weekend hebben ongewenste bezoekers zich via een keukenraam toegang verschaft tot het momen teel leegstaande Slot Moermond om hier een gratis onderdak te genieten. De politie stelde ter plaatse een on derzoek in waarbij werd geconsta teerd dat het hier alleen om gratis „logies" ging. BROUWERSHAVEN Geslaagd Voor het te Rotterdam gehouden examen voor brood en banket slaag de de heer Hans Kik. De heer A. de Gooijer slaagde te Goes voor het kruideniers diploma. DREISCHOB „Rommel"-markt Namens de „Bond zonder Naam" zal op woensdag 5 of donderdag 6 juli a.s. bij de bevolking, ook in de polder „rommel" worden opgehaald voor het organiseren van een rom melmarkt. OUWERKERK Kleurwedstrijd Op de speelplaats van de school aan de Ring wordt op 5 juli a.s. om 2 uur een kleurwedstrijd gegeven voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Ie der kind is welkom. Het inschrijf geld bedraagt 50 cent per kind en ieder ontvangt een prijsje. (Nadere inlichtingen verstrekt de heer Th. v. d. Lugt, Phoenixstraat 9 te Omver- kerk, telefoon 01114-1449.) Ned. Herv. kerk De collecten der Ned. Herv. kerk in juni hebben bedragen: diaconie f 81,36, kerkvoogdij f 122,04 en in de busjes 47,75. Demonstraties politiehonden Op zaterdag 8 juli a.s. organiseert de politiehondenvereniging Schou- wen-Duiveland een grote politie hondendemonstratie met 5 gecerti ficeerde politiehonden. (Aanvang 2.30 uur). Concert op camping Dc samenwerkende muziekgezel schappen „Nieuw Leven" uit Ou- werkerk en „Crescendo" uit Drei- schor gaven zaterdagavond 1 juli een concert op dc camping „Hel Sluitgat". Na afloop volgde nog een mars. RENESSE, 1-7. Donderdagavond half acht startte de heer Blom de eindles voor de kinderen van zesde klas van de o.b.s. ,,'t Stacpel'of". Deze les werd behalve door de leer lingen ook bijgewoond door vele ouders van dc kinderen, leden van de oudercommissie, wethouder M. J. Steur en personeel van de school. De heer Blom gaf een les over „Vowala" (volwassenland). Hierna nam de wethouder van onderwijs de heer M. J. Steur het woord, hij dank te het onderwijzend personeel voor de goede zorgen en hij wees de kin deren op het belang van de fase die ze nu achter zich laten. Nadat de ouderen een kop koffie hadden gehad en de kinderen een glas glas limonade was het de beurt aan de voorzitter van de oudercom- Advertentte NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor PERSOONLIJKE LENINGEN RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. BRUINISSE Scheepsbrandje Woensdagmiddag brak bij herstel werkzaamheden brand uit aan boord van het motorschip DUO van schip per P. Versluis, Terneuzen, welk schip voor de kade aan de fabriek van de firma Maaskant te Bruinisse lag. Bij werkzaamheden met een snij brander vatten olieresten in de ma chinekamer vlam, door wegspatten de vonken. Personeel van de firma Maaskant doofde met een schuim- blusser de vlammen, maar er bleef een sterke rookontwikkeling. De gealarmeerde en snel ter plaat se zijnde brandweer, behoefde geen water meer te geven, maar de spe ciaal getrainde ploeg daalde met het zuurstofmaskér in het machineka- mérgedeelte en doofde mét de poe derblussers, de nog smeulende res ten van de brandhaard. Ook de Ro de Kruis-afdeling gaf akte de pre sence, door met eerste hulp tassen, in een minimum van tijd op de plaats van de brand te zijn. Hevige bui Tijdens een hevige onweersbui, vorige week viel in Bruinisse niet minder dan 18 mmvregen. Zwemen in zout water Er wordt te Bruinisse aan de Gre- velingendam weer fijn door de jeugd gezwommen, nu de zomer eindelijk zijn intrede deed. Velen zochten ook het bekende strandje in de werkha- ven weer op, om een duik te nemen in het heldere zoute water van de hayen, die in het Grevelingenmeer uitkomt. Hopenlijk zorgt de gemeen te weer spoedig voor het vlot, dat daar nu al jaren 's zomers lag, maar dat vorig jaar werd weggenomen en opgeborgen. Weinig belangstelling voor muziekavond De door V.V.V. Bruinisse in het Durpsuus gehouden avond met de accordeonisten van de groep „Scala" was wat de belangstelling van het publiek betreft, teleurstellend. De muzikale prestaties van de uitvoe renden waren zeer goed. Rode Kruis-collecte De te Bruinisse gehouden collecte voor het Roode Kruis afdeling Brui nisse bracht f 1734,22 op. Dank aan de bevolking voor dit mooie bedrag en aan de collonneleden die de col lecte hielden (10 personen), is zeker op zijn plaats. Bloemetje voor de klanten Bij alle gezinnen uit de melkwijk van de zuivelhandelaar L. W. van de Vreede te Bruinisse prijkt van daag een bloemetje. Bij de feestelij ke ingebruikmaking van zijn rij dende S.R.V. winkel verraste hij alle klanten met een fleurig bloeiend plantje in pot. Alleen voor vlees en kaas moet men nu nog naar de zaak. Alle overige artikelen zijn in de rij dende winkel te krijgen. Reisje bejaarden In twee bussen begunstigd door fraai zomerweer maakten de bejaar den van Bruinisse woensdag 28 mei hun jaarlijkse reisje en de route ging deze keer via de Brouwcrsdam om in Brielle voor de eerste keer halt te houden (koffie). In Eurorama, het tegenover de Maasvlakte gelegen voorlichtings gebouw kwam men veel aan de weet over de Europoort, de Deltawerken en de uitbreiding van het Rotter damse haven agglomeraat. Men zag de film en vele kaarten, grafieken en andere zaken, die voorlichting geven over wat daar gewerkt en gewrocht wordt. Nadat men alles grondig had ge zien reed men naar Rijswijk voor een 'tweede kopje koffie, de lach- missie de heer M. J. Krijnse Locker om de door mevr. Van Meerten ver vaardigde herinneringstegeltjes uit te reiken. Deze tegeltjes werden aan geboden namens de oudercommissie. De heer Krijnse Locker vroeg de kinderen waar ze na de vakantie naar toe zouden gaan en hieruit bleek dat van de 16 leerlingen er 2 naar de huishoudschool gaan, 6 naai de l.ts. en 8 naar Mavo, Havo of VWO. Daarna kregen de kinderen de ge legenheid zich te laten horen, ze lazen een gedicht voor en dankten het personeel, ook boden zij kado's aan aan verschillende personen en ds. De Wit werd bij deze uitdeling niet vergeten. Tot slot van de avond werd van alle leerlingen persoonlijk afscheid genomen. spiegels waren daar aanleiding voor ongedwongen vrolijkheid. Madurodam werd bewonderd en van uit Den Haag werd toen naar het rBabantse land gereden, waar in Oosterhout nog een keer halt werd gehouden bij het Hotel De Kanon nier voor de warme maaltijd. Toen allen zich tegoed hadden ge daan, vertrok men weer in de rich ting van Bruinisse, waar men om ongeveer 9 uur arriveerde. Een dagje om nog lang aan te den ken, in opgewekte zin. ROTTERDAM. Een 25-jarige man heeft in een café aan de Mauritsweg in Rotterdam de 36-jarige Rotter damse politieagent P. Schuiteboer met een mes in de linkerzij gestoken De agent werd licht gewond. Hij is ter observatie in een ziekenhuis op- ogenomen. De dader, A. R., zonder vaste woon- of verblijfplaats, is in gesloten. ROTTERDAM. De 32-jarige iso leerder M. Dorr uit Rotterdam is op de Noorse tanker „Gaslion" vermoe delijk door het gas bedwelmd en later in het ziekenhuis overleden. De man was bezig met een klus in de compressor kamer van het schip. AMSTERDAM. Aangehouden is de 27-jarige Algerijn A. B„ nadat hij op het Leidseplein in Amsterdam een 23-jarige hoofdstedeling met een scheermes had bewerkt. Het slacht offer werd daarbij in het gezicht gestoken. Volgens de politie hadden de mannen ruzie om een meisje ge kregen. MAASTRICHT. Als gevolg van een breuk in de doorvoerleiding in een glasoven van de Verenigde Glas fabrieken in Maastricht is ruim 125 ton glas verloren gegaan. De aange richte schade bedraagt f 100.000. De film „Mash" In het kader van de Toeristen- dagen worden - gelijk gemeld ook enkele films vertoond (op de dinsda gen), zowel voor kinderen als voor volwassenen. Zo gaat dinsdag 4 juli in de Concertzaal te Zierikzee de (18 jaar) film „Mash", waarvan hieron der een inhoudsopgave. Het verhaal speelt zich af in het Mobiele Militaire Veldhospitaal 4077 in Korea, tijdens de Koreaanse oor log. Op zekere dag worden er drie ui- ters kundige legerchirurgen bij dit hospitaal gedetacheerd, t.w. de Ka pitein Haviksoog Pierce, Duke For rest, en Pakker John Mclntyre. De commandant van het hospitaal kamp kol. Blake, deelt de nieuw aangeko- menen in de tent van majoor Frank Burns, een bijzonder gelovige chi rurg, wiens voortdurende gebeden hen 's nacht wakker houden. De drie nieuwe chirurgen brengen hun tijd door met het kundig opkala- fateren van een stroom van gewonde en verminkte jonge soldaten, die per helicopter uit de frontlinie worden aangevoerd. De weinige tijd, die ze nog over hebben, besteden ze aan het opvrijen van de aanwezige ver pleegsters. Haviksoog's belangstelling gaat speciaal uit naar het pittige ver pleegstertje luit. Stuk, die zijn avan ces vurig beantwoord. Maar kort na hun eerste „contact" gaat luit. Stuk met groot verlof naar huis. Zij wordt vervangen door een preutse, maar weelderig gebouwde blondine, hoofdverpleegster maj. O'Houligan. Als ware dienstklooster voelt zij zich meteen aangetrokken tot maj. Burns en samen smeden zij een plan om de drie ondisciplinaire chirurgen weer kwijt te raken. O'Houligan en maj. Burns bezegelen hun „vriendschap" in bed, er totaal onbewust van, dal onder hun brits een microfoon is verborgen. Het hele kamp geniet mee van het gehijg van beide gelie venDe volgende dag gaat maj. Burns met „ziekteverlof".... Maj. O'Houligan. nu bijgenaamd „Heet Lip", dient echter haar beklag in bij de commanderende generaal, die zich persoonlijk van de toestand op de hoogte komt stellen. Ter gele genheid van zijn bezoek wordt er een football-match gehouden tussen personeel van hel 4077ste Mil. Hos pitaal en de Staf van de Generaal. De affaire „Heet-Lip" wordt met een paar toepasselijke woorden af gedaan en Haviksoog, Duke en Pak ker weten op slinkse wijze de foot- ball-ploeg van de generaal op het nippertje ie verslaanGroot feest na de overwinning.... groot verlof voor onze drie chirurgen. Wanneer zij het kamp verlaten, slaakt kol. Blakc een /kucht van verlichting. maar hij bcscfl ook, dat zonder hen, zijn kleine gemeenschap niet meer liet zelfde zal zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3