BURGEMEESTER OPENT EXPOSITIE VAN „DELTA-FOTO" OUDE ARCHEOLOGISCHE VONDSTEN AGENDA Veelzijdige afscheidsplechtigheid van schoolhoofd J. Buysse Felle gevechten in Zuid-Vietnam Bloedig weekeinde in Ulster De zee stinkt Advies van dieven Koningin ontvangt Gromyko LAATSTE NIEUWS COLLEGE NOEMT HET GESTOLEN BEDRAG - f 16.109,11 Gravensteen kunst tempeltje Tentoonstelling in Oostvoorne ZIERIKZEE, 30-6. Met een hooggestemd openings- plechtigheidje kreeg Zierikzee vrijdag weer zijn - tot traditie geworden - tentoonstelling van „Delta Eoto", ditmaal aangevuld of - dat mag men ook zeggen - in harmonisch evenwicht gebracht met andere kunst uitingen: beeldhouwwerk, schilderijen, ceramiek. Plaats van handeling: het Gravensteen (het „s"-je op het programma 's Gravensteen, is een vaak ten onrechte gebruikte tweede naamval), de benedenzaal waarvan herschapen is in een kunsttempeltje, waar toeristen - maar laat ook de „eigen mensen" komen - hun hart een uurtje kunnen ophalen. Kunstzinnig materiaal werd aangedragen door leden van „Delta Foto" het kunstenaarsechtpaar Ad en Tessa Braat en de kunstschilders G. H. Breetvelt en Jan Jongschaap. De expositie werd geopend door burgemeester Th. H. de Meester, al eerder vorige week hevig in het „openingsnieuws". nieuwde inbreng van de Haagse fo tograaf Hans Götze, die met gedegen werk op deze tentoonstelling aanwe zig is. Ander kustmateriaal Het schilderwerk is eveneens ruim vertegenwoordigd, waarbij de heer De Meester wees op de beide ver tegenwoordigingen, figuratief en ab stract. Het twee-soortig werk spreekt aan; zowel het werk van de heer Breetvelt als van Jan Jongschaap, die op deze expositie verrassend voor de dag komt „Het is buitengewoon indrukwekkend, wat grafisch van uitvoering en bijzonder mooi van kleur". Ook het echtpaar Braat zorgde weer voor verrassingen en het is een prestatie naast de tentoonstelling in eigen huis (Weeshuis) ook hier met werk vertegenwoordigd te zijn. Tot slot hoopte de burgemeester dat vele gasten hier deze zomer binnen zul len komen. De voorzitter van Delta-Foto, de heer J. D. C. Berrevoets moest door ziekte verstek laten gaan. Zijn taak werd deze avond overgenomen door de heer O. Bergsma, die het gemeen tebestuur dankte voor de beschik baarstelling van het Gravensteen. Hij had lof voor de voorzitter, die altijd de club weet te enthousiasme ren enaktiveren. Hij bood diens dochter Martien Berrevoets een rui ker bloemen aan. Veel lof was er ook voor de heer Heijman, voor diens ar tistieke inrichting van de expositie. Ook hij werd bedacht met een bloe metje, in ontvangst genomen door zijn charmante echtgenote, Daar naast waren er stille werkers: Bas Lokker, Diane-Kloet en Martien Ber revoets. Zij ontvingen een presentje. Dank werd verder gebx'acht aan de in het ziekenhuis vertoevende voor zitter van de Voorbereidingscommis sie, de heer J. Dubel en de fotograaf Hans Götze. Met een drankje werd de officiële opening bezegeld. In een andere ruimte werden nadien nog dia's vertoond van mevrouw Lokker en de heer Kloet. Burgemeester De Meester en vice-voorzitter Bergsma brengen een toast uit. (Föto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Regisseur van de expositie - als men dit woord wil gebruiken - was de heer A. E. P. Heijman, die uitste kend met de ruimtelijke mogelijk heden van het Gravensteen heeft ge speeld en het aanwezige materiaal in een opvallend evenwicht heeft gebracht. Het „erg prettig" allemaal, van de heer De Meester was dan ook geen beleefdheidsphrase, maar echt gemeend, want het is een goede zaak voor de gemeente, dat er deze zomer weer een bestemming is voor het Gravensteen. Men mikt er van gemeentewege trouwens op de benedenzaal te ma ken tot een permanente tentoonstel lingsruimte. Voor Delta-Foto zal dan in de toekomst wel een andere mo gelijkheid worden gevonden. De burgemeester vond het een ar tistiek genóegen' hier rond te mogen kijken en oordeelde de wijze van ex poseren zeer kunstzinnig gedaan. „Zierikzee is verwend, want het heeft vele bekwame amateurfoto grafen". Hij wees ook op de ver- Nieuwerkerk gaf blijk van waardering NIEUWERKERK, 30-6. Vrijdag stond de hele dag in het teken van het afscheid van de heer J. Buysse, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Hjj was in zijn Nieuwerkerkse periode gedurende ruim 26 jaar hoofdonderwijzer van de Openbare Basisschool. Het eerste afscheid vond 's morgens al om half elf plaats in het schoolgebouw aan de Weststraat. Het was een gezellig en ontspannend samenzijn in één der lokalen. Gezamenlijk werd een speciaal gecomponeerd afscheidslied gezongen, waarna diverse gedichtjes door de leerlingen werden voorgedragen. Voorts voerden de leer lingen een zelfgemaakt toneelstuk op, getiteld: „Het festbal op het afscheid van meester Buysse". Namens alle leerlingen werd een vergroot schoolpor- tret aan het scheidende hoofd aangeboden. De heer Buysse toonde zich hier erg gelukkig mee. De kinderen wer den getrakteerd op fruit, zodat zij verstandig konden snoepen. Tot slot van deze onvergetelijke morgen, dankte de heer Buysse voor alles van deze dag en in het verleden, 's Mid dags bood de gemeente Duiveland voor een besloten gezelschap een af scheid aan, waarop de familie Buys se letterlijk en figuurlijk in de bloe metjes werd gezet en overladen met geschenken. Loco-burgemeester, de heer C. P. Kuyper prees de heer Buysse als een man van het onder wijs, maar ook als een man die zijn krachten ten volle heeft gegeven aan de gemeenschap. Hierna kreeg de wethouder van onderwijs, de heer S. Overbeeke het woord. Kanttekening Hij plaatste diverse kanttekeningen bij wat er reeds in diverse regionale bladen over de scheidende hoofd onderwijzer gepubliceerd is. „Uw aanvaarding van het hoofdonderwij zerschap was destijds een uitdaging", maar u heeft u in al die jaren met heel uw persoon ingezet. U heeft dat gedaan onder verschillende om standigheden. Op onderwijsgebied kunt u uit ervaring spreken over vloed te hebben en gebrek te lijden. Uw loopbaan heeft hoogtepunten, maar ook dieptepunten gekend". De heer Overbeeke herinnerde aan de primitieve behuizing in het oude schoolgebouw in de veertiger jaren aan de Ring. Ook het nieuwe, maar tijdens de ramp van '53 ver woeste semic-pcrmancnte schoolge bouw in de Bouwmanstraat, kwam ter sprake. Gelukkig heeft de heer Buysse nog vele jaren mogen werken in een gloednieuwe school, die in 1956 in gebruik kon worden genomen. ,Nu gaat u een nieuwe periode beginnen. U bent een benijdenswaardig man, want u heeft hobbies, zodat u niet stil behoeft te zitten", aldus de heer Overbeeke, die namens de gemeente een fototoestel aanbood. Mevrouw Buysse kreeg een ruiker. Stem van de inspectie Mevrouw dra. W. P. Bouwman, in- spectrice van het basisonderwijs, sprak een drievoudig dankwoord uit „voor alles wat u deed voor de kin deren, voor de leerkrachten en wat u deed voor mij". Zij merkte op dat de heer Buysse in de afgelopen 44 jaar een hele onderwijsontwikkeling heeft doorgemaakt, die vooral de laatste jaren, gepaard ging met een worsteling. Daar was o.a. een jong team naast hem, „dat ook wel eens wat wilde". „U was voorzover ik u de laatste drie jaar kende, een ge matigd progressief iemand, die de jongere onderwijskrachten de ruimte gaf". Over het lesgeven roemde zij de heer Buysse. „U was hierin zonder meer pro gressief. U ging n.l. verschillende vakken met elkaar mengen en kwam met een „hip" projekt voor den dag, de zgn. „Zeeland-oriëntatie". Ik heb dit doorgegeven aan Den Haag, en daar zullen ze de zaak bekijken. Hartelijk bedankt voor dit tip Ze zei dit naar aanleiding van een be zoek van de heer Buysse met zijn leerlingen aan de Brouwersdam, waar de zgn. „Zeeland-oriëntatie" gestalte kreeg. Waardering collega's De hoofdonderwijzer van de open bare basisschool te Ouwerkerk, de heer J. Berrevoets, sprak waarde rende woorden namens de collega's van het openbaar onderwijs van Duiveland. ..Onderwijzen is een kunst", aldus spreker, „een enkele is het aangeboren, velen leren het met schade en schande. Ruim 26 jaar heb ik met u mogen optrekken. Ik heb u leren kennen als een mens, de col lega, de man voor de klas, die een sfeer wist te scheppen van menselij ke warmte en begrip, die de kern van het onderwijs raakt". Namens de leerkrachten van Duiveland bood hij samen met de heren Bolkenbaas en Heule, een viertal kriekippen en twee krielhanen aan, „als grondslag voor de kippenfokkerij die u hoopt te gaan beginnen na uw pensioen", grapte de heer Berrevoets. Mevrouw Buysse kreeg een bos bloemen en een vaste plant. Namens het plaatse lijk Christelijk Nëationaal Onderwijs sprak de heer N. Slingerland. Hij dankte de heer Buysse mede namens zijn personeel voor de goede samen werking in de afgelopen jaren. Hij wenste de familie Buysse Gods zegen toe, en hoopte dat zij nog vele jaren mogen genieten va nhet leven. Na mens het Braamcbmité sprak de heer J. J. Bouman een dankwoord. Ook hij dankte voor de fijne samen werking in het verleden. Hij bood de heer Buysse een boekenbon aan. De voorzitter van de sohoolraad, de heer R. J. Visser, bracht dank voor de goede inbreng in het nog zo jonge college. „U bent altijd een fijn lid geweest", aldus de heer Visser. Per soonlijke woorden van dank en waardering sprak ds. M. G. Wester hof. De emerituspredikant heeft in het verleden vele jaren godsdienst onderwijs gegeven aan de school van de heer Buysse. „Deze samenwerking is altijd 100 geweest". Echte onderwijzer Hij prees de heer Buysse als een echte onderwijzer „U hield van uw leerlingen, de school is uw leven, en dat is pas de echte onderwijzer". „Het heeft mij altijd getroffen, dat op uw school kinderen van diverse kerkgenootschappen en politieke partijen, een eenheid konden vor men. Ze hebben kunnen leren samen- te werken. En dat zijn dingen die we in de Nederlandse maatschappij no dig hebben". De opvolger van de scheidende hoofdonderwijzer, de heer A. P. Provoost, dankte de heer Buysse voor de prettige manier van samenwerken. „Typerend voor u is het, dat u de leerlingen de kans gaf vrij de school binnen te komen. Op heel weinig scholen vind je dat. Ik vind het fijn dat van u te hebben mogen leren". Tot slot sprak de heer Buysse. duidelijk ontroerd door zo veel waarderende woorden, een dankwoord. Locoburgemeester Kuy per besloot de rij van sprekers en dankte nogmaals de scheidende leer kracht voor al het goede in de afge lopen jaren. ASSEN. Het café-restaurant van de heer J. Dekker aan de gedempte Singel in Assen is zaterdagochtend vroeg vrijwel geheel afgebrand. Vol gens de Asser recherche is de brand vermoedelijk veroorzaakt door een brandende sigaret. De schade wordt geschat op f 400.000. OOSTVOORNE, 1-7. Op de Maas vlakte, Hollands nieuw verworven gebied op de zee, gelegen voor de kust naby het eiland Rozenburg, heeft men de oudste archeologische vondsten gedaan van geheel West- Nederland. Nico de Vries (18) uit Oostvoorne, bijgestaan door zijn ouders en vriend SAIGON, 2-7. Terwijl de Zuidviet- namese regeringstroepen hun tegen offensief op de noordelijke provin ciehoofdstad Quang Tri voortzetten, zijn de Noordvietnamezen zondag ochtend een aanval op de oude kei zerlijke hoofdstad Hue begonnen. Voor het eerst sedert de aanvang van het noordelijke offensief ruim drie maanden geleden is Hue het doelwit, waaruit men opmaakt, dat de Noordvietnamezen er, ondanks de grootscheepse bombardementen met B-52-toestellen, in geslaagd zijn hun 130 mm-kanonnen in de omgeving van deze stad te installeren. Voorts zijn raketten afgevuurd op „Kamp Eagle", op 7 km ten zuiden van Hue, waar het hoofdkwartier van de Zuidvietnamese eerste divisie is gevestigd. BELFAST, 3-7. Met de ontdekking van twee door kogels doorzeefde lij ken in Belfast is het dodencijfer van het afgelopen weekend in Ulster ge stegen tot zeven. Het totaal aantal slachtoffers sinds het sectarisch con flict drie jaar geleden uitbrak be reikt daarmee de 400. Maandagoch tend vroeg werd het lijk van een man gevonden in een verlaten auto bij d.e Crumlin Road gevangenis in Belfast. Een man op weg naar zijn werk ontdekte in een andere straat van Belfast het lijk van -een jonge man. SCHOORL, 1-7. Sinds zaterdag morgen worden de badplaatsen tus sen Callantsoog en Bergen aan Zee geteisterd door een hevige stank- lucht uit zee. Op onverklaarbare wijze ruikt het er naar bedorven vis, hoewel er vrijwel geen dode vis aanspoelt. De toch al geringe bezoe kers van het Noordzeestrand gingen dan ook maar weer snel naar de dorpen achter de kust. De toch al door het slechte weer geteisterde strandexploitanten dreigen er nog een handicap bij te krijgen. Volgens enkelen van hen is een dergelijk stankoverlast nog nooit voorgeko men. Bij het VVV-kantoor in Cam perduin en in Bergen aan Zee zijn reeds enkele klachten over de stank binnengekomen. UTRECHT, 3-7. „Jullie kunnen jullie tasjes beter in de auto laten. In dat café wordt nog al eens gesto len". Deze goede raad kregen twee jonge meisjes van drie aardige kna pen me twie zij zich zondag in het Utrechtse uitgaansleven hadden ge stort. De meisjes gaven aan dit nut tig advis gehoor en gingen vast het cafe in, terwijl hun mannelijke es corte „even de wagen zou afsluiten". Dat deze de drie jongens ook, met dien verstande dat ze in de auto ble ven zitten en wegreden, met de tas jes. Goede raad bleek duur: de meis jes waren bij elkaar 160 gulden zak geld kwijt. Eén van hen had boven dien haar horloge in haar tasje la ten zitten. DODELIJKE ONGELUKKEN LEENS. In het Groningse Leens is de 72-jarige bromfietser T. Hoekse- ma uit Hauwerzijl dodelijk veronge lukt. De man werd van achteren in gehaald door een vrachtauto. De man kwam in de berm ten val en raakte onder de achterwielen van de vrachtauto. GARDEREN. Op rijksweg Amers foort-Apeldoorn ter hoogte van Gar deren, is de heer A. Pas uit Rijssen bij een verkeersongeval om het le ven gekomen. Een automobilist uit Hilversum verleende geen voorrang aan de auto van het 37-jarige ver keersslachtoffer. WOENSDRECHT. Bij een ver keersongeluk op de Rijksweg 58 on der Woensdrecht is de 67-jarige F. van Gastel uit Brasschaat (België) om het leven gekomen. AMSTERDAM. De 78-jarige ir. P. L. Dubourcq uit Wassenaar is bij een verkeersongeluk op het Rokin in Amsterdam om het leven gekomen. De man werd aangereden door een tram toen hij vanaf een vluchtheu vel de rijbaan wilde oversteken. Hij was vrijwel op slag dood. HOOGEZAND. In Hoogezand is de 64-jarige mevrouw J. Broekman-Vos uit Sappermeer op de kruising Slochterstraat-Rijksweg 42 bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Zij stak met haar bromfiets de Rijksweg over en werd door een personenauto gegrepen. heeft vier jaar lang de Maasvlakte afgezocht. Zij werden daarbij gehol pen door de graafmachines die do aarde omwoelden tot 35 meter diep. In deze vier jaar gingen Nico met zijn helpers de geschiedenis in tot maar liefst 14000 jaar vóór Christus, de tijd o.a. van de Mammoeth, waar zij ook delen vonden. Opgegraven werden o.m. een complete harpoen en een naambordje van een Romeins soldaat, Trncrispini geheten. Delen van alle mogelijke gebruiksvoorwer pen werden gevonden vanuit de maglemose cultuur (rond 6500 vóór Christus) waaronder een zwijnen- tand waarvan een beitel werd ge maakt, duizenden jaren geleden. In totaal zijn door hen zo'n 250 waardevolle vondsten gedaan. Het Natuur-Historische Museum en het Rijksmuseum van Oudheden te Lei den hebben alle vondsten onderzocht en echt bevonden. Van dit alles is een tentoonstelling ingericht in „De Toren" in Oostvoor ne. Deze is dagelijks geopend in de maand juli (van 10 tot 5 uur). Twee doden bij motorraces JICIN (NOORD BOHEMEN), 2-7. De Westduitse motorrenner Rudolf Froeling is zondag tijdens interna tionale motorraces in het Tsjechi sche plaatsje Jicin verongelukt. De renner verloor de macht over zijn 350 cc-Yamaha en reed op het pu bliek in. Een van de negen toeschou wers die werden gewond stierf op weg naar het ziekenhuis. Mormonenleider overleden SALT LAKE CITY, 3-7. Joseph Fielding Smith, de leider der Mormo nen - de „kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen - is zondagavond op 95-jarige leeftijd in Salt Lake City overleden. De perssecretaris van de secte, die drie miljoen over de wereld ver spreide aanhangers telt, heeft mee gedeeld dat Smith een natuurlijke dodo is gestorven. Villa afgebrand - Brandbom geplaatst MAARHEEZE, 2-7. Zondagmor gen rond drie uur is de villa van de heer Moers, handelaar in tweede hands auto's in Maarheeze, tot de grond toe afgebrand. (De heer Moers kreeg i.v.m. zijn automobiel en een bomaaslag veel bekendheid.) kreeg i.v.m. zijn autohandel en een buurjongen, die door een hevige knal uit zijn slaap gewekt was. Hij zag toen de bovenverdieping van de villa al in brand staan. De politie vermoedt dat er een brandbom in de woning is geplaatst. Zakkenrollers actief tijdens popfestival AMSTERDAM, 2-7. Het gilde der zakkenrollers is zaterdagavond in Amsterdam actief geweest tijdens een popfestival in de oude Rai. In de loop van zondag deden zes bezoe kers aangifte van vermissing van hun portefeuille of portemonnee. De bedragen die werden buitgemaakt varieerden van vijf tot 100 gulden. Een portefeuille en een portemonnee werden zonder geld op straat terug gevonden. Baby gestikt SCHIERMONNIKOOG, 2-7. Een ruim eenjarig meisje, Jantje A. Hol- trop uit het Friese Oldeborn, is za terdag op Schiermonnikoog om hét leven gekomen. Het tneisje is gestikt in de trappelzak van haar bedje. De baby was met haar ouders op va kantie op de camping „De Monnik" te Schiermonnikoog. Kelner neergestoken AMSTERDAM, 2-7. De 41-jarige kelner H. Bos van een café op de Nieuwmarkt in Amsterdam is zon dagavond met steekwonden in de rechterzij en in de keel .opgenomen in het Binnengasthuis in de hoofd stad. De kelner werd neergestoken toen hij wilde bemiddelen in een ruzie tussen twee buitenlandse cafébezoe kers. De dader, vermoedelijk een Turk of een Marokkaan, is voortvluchtig. Hij zou gewond zijn door een bier glas dat hem na de steekpartij naar het hoofd werd gegooid. Oudheidskamer Bruinisse In juni/juli/augustus is de Oudheids kamer te Bruinisse geopend op de woensdag- en zaterdagmiddagen. Zierikzee Deze zomer dagelijks geopend: ge meentemuseum (stadhuis), maritiem- museum (Noord-Havenpoort), Bur gerweeshuis (beeldentuin en antiek beurs), Gravensteen (foto- en kunst tentoonstelling). Dinsdag 4 juli Zierikzee Opdrachtentocht kinderen. „De Lichtboei", 10 uur. Toeristendag (o.a. kunst- en antiek in de Beurs, klederdrachtenshow. In markt, rondvaart, kinderprogramma de Concertzaal: 16.00 uur kinder voorstelling film „Avonturen van Dik Trom; 20.00 uur: film „Mash". Woensdag 5 juli Renesse Hervormde kerk, 20.00 uur, zang avond, m.m.v. gez. koren van Sch.-D. en Jeugdkoor uit Zierikzee. Donderdag 6 juli Zierikzee Zuidhoek, (hoek Julianastraat-Groe- neweegje, aanvang 9.00 uur, 18e cen trale Fokveedag voor Schouwen- Duiveland. Aanvang middagpro gramma: 13.00 uur. Woensdag 12 juli Renesse Herv. kerk, 20.00 uur, intern, zang- dienst, (o.a. kindergroep uit Wupper- tal). DEN HAAG, 1-7. De Sowjet-mi- nister van buitenlandse zaken, An- drej Gromyko zal gedurende zijn of ficiële bezoek aan Nederland van 5 tot 7 juli, door koningin Juliana in audiëntie worden ontvangen, zo heeft het ministerie van buitenland se zaken meegedeeld. Gromyko, die met minister Schmelzer besprekingen zal voeren over de belangrijkste internationale vraagstukken en bilaterale betrek kingen, zal ook bezoeken brengen aan het Rijksmuseum in Amster dam, aan het Frans Halsmuseum in Haarlem. Fischer blijft zijn eis NEW YORK, 3-7. Robert Fischer, uitdager van wereldkampioen Spass ki, die van de wereldschaakbond 48 uur uitstel heeft gekx-egen om naar Reykjavik te komen, blijft op zijn standpunt staan dat eerst zijn finan ciële eisen dienen te worden inge willigd, eer hij het vliegtuig neemt. Dit berichtte maandagmorgen de New Yox-k Daily News. In een telefonisch gesprek van uit zijn Newyoi-kse schuilplaats ver klaarde Fisher aan de verslaggever van de Daily News, dat geld er de oorzaak van was dat hij niet was afgex-eisd en niet vermoeidheid of ziekte, zoals zijn vrienden sugge reerden. De Amex-ikaanse schaakkampioen zou dertig procent van de entree gelden hebben geëist in aanvulling op het prijzengeld van 125.000 dollar en de televisiex*echten. Foute boekjes STEENWIJK, 1-7. Het ge meentebestuur van Steenwijk zit opgescheept met tweedui zend fotoboekjes, waarvan de tekst een aantal kardinale fouten blijkt te bevatten. Bij vele foto's ontbreekt boven dien een onderschrift. In 1970 trok de raad een krediet van 10.000,- uit voor de vervaardiging van dit boekje, dat door een Twent se drukkerij werd gedrukt Via dit boekje wilde men be kendheid geven aan de re creatiemogelijkheden uan Steenwijk en de mogelijkhe den voor industrievestiging in deze gemeente. In de raadsvergadering keerde men zich fel tegen de inhoud van het boekje. Ver schillende delen van de tekst werden als „ware nonsens" bestempeld. De kritiek gold vooral de vermelding, dat Steenwijk een roofnest zou zijn geweest. De inbraak in stadhuis Zierikzee ZIERIKZEE, 3-7. B(| dc recente inbraak in het kantoor van de comptabele ten stadhuizc, werd een bedrag ontvreemd van f 16.109,11, zo doelt het college van b. en w. schriftelijk mee aan de raad, zulks naar aanleiding van in de vergade ring van 27 juni, gestelde vragen. Uit de kluis werd ontvreemd een bedrag van f 15.937,56 en uit de voorschotkas een bedrag van f 171,55 zijnde het totaal van f 16.109,11. Hef college deelt verder mede dat de kluis niet is geforceerd, maar geopend met twee sleuteldelen, die los van elkaar in twee verschillende bureaux verstopt waren en één sleu- teldcel zelfs in een weer afzonderlijk afgesloten geldkistje. De dieven hebben dc bureaus grondig doorzocht, in één daarvan het ene slcuteldeel gevonden; het geldkistje opengebroken en daar het andere deel gevonden. Nadien had den zij dc mogelijkheid met deze twee sleuteldelen de kluis le openen, zonder deze te forceren. Geen vcrzckcringsullkcring Nog niet bekend is of de verzeke ring de schade zal vergoeden. De F.O.G. (Frauderisiko Onderlinge Gemeenten) beslist eerst op grond van door de gemeente te verstrek ken gegevens, waartoe de gemeente van F.O.G. formulieren zal ontvan gen en waartoe F.O.G. eerst nog rapport moet ontvangen van kasop- noming van het Verificatiebureau. Het college verwacht dat dc schade claim vermoedelijk zal worden afge wezen. omdat de onderdelen van de sleutelcombinatie op kantoor, zij het dan ook los van elkaar, aanwe zig waren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2