de postgiro Wie postgiro heeft gaat rustig zonder wisselzorgen en -kosten nuar het buitenhuid! DE ZIERIKZEESCHE COURANT TOPCONFERENTIE-AKKOORD TUSSEN INDIA-PAKISTAN „De Magneet" Meevaller voor McGovern MCGOVERN LIJKT ZEKER Weekeindeverkeer eist vijftien doden Minister Schmelzer in Cairo optimistisch over het Midden Oosten Britse troepen in Belfast onder vuur dc& makkelijk! Verkeersdoden in Frankrijk en West-Duitsland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 juli 1972 128ste jaargang Nr. 21107 Waarin opgenomen REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Poslbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenmin Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 13,50; per maand f 4,50; per jaar 52,50. Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. In dit nummer: Zomertenloonstelling in Gravensteen Beide landen zien af van geweld SIMLA, 2-7. - India en Pakistan hebben oj, de top conferentie in Simla een akkoord bereikt, zo heeft het Indiase persbureau P.T.I. zondagavond gemeld. Het akkoord, dat premier Indira Gliandi van India en president Zoelfikar Ali Bhoetto van Pakistan op het laatste nippertje sloten, zal in de loop van zondagavond getekend worden. De overeenkomst wordt „een be slissende doorbraak in de richting van een blijvende vrede" genoemd. Aziz Achmed, secretaris-generaal van het Pakistaanse ministerie van buitenlandse zaken, heeft de tot standkoming van het akkoord beves tigd. Nog kort voor zijn bekendmaking had president Bhoetto op een pers conferentie verklaard dat het over leg tussen beide landen in een im- Advertentie Doe uw voordeel in de OPHEFFINGS UITVERKOOP bij Alles met 50 korting WASHINGTON, 1-7. De commissie voor geloofsbrieven van de Ameri kaanse Democratische Partp heeft vrijdagavond senator George McGo vern 41 kiesmanstemmen voor de de mocratische partijconventie van vol gende maand toegewezen. De commissie had donderdag het aantal kiesmanstemmen dat McGo vern bij de voorverkiezingen in Ca- Iifornië had gekregen, verminderd van 271 tot 120. Dit was een ernstige slag voor de senator uit Zuid-Dakota, die had verwacht al bij de eerste stemming op de conventie de demo cratische kandidatuur voor het pre sidentschap te verwerven. Zijn kansen zijn nu weer aanzien lijk vergroot, doordat de commissie leiding van de burgemeester van en groep van 59 kiesmannen onder Chicago Richard Daley, schrapte. ST. LOUIS. Dit is geen vreedzaam vliegtuig, maar het F-15 gevechts vliegtuig. dat door de luchtmacht van de Ver. Staten wordt ontwik keld door McDonell Douglas. Het is voor het eerst in de openbaarheid gekomen. Onder-minister Grant Hansen van de luchtmacht zei dat het vliegtuig een groter stijgvermo- gen, een grotere wendbaarheid en een grotere snelheid dan welk be staanbaar toestel ook, ook al zou dat nog op de tekentafel staan. passe was geraakt en dat het voor naamste struikelblok voor een over eenkomst de kwestie-Kasjmier was. Afzien van geweld Krachtens het akkoord, zo zeiden Indiase en Pakistaanse functionaris sen, zullen beide landen afzien van geweld om hun geschillen te rege len en hun troepen langs de grens terugtrekken. De troepen die langs de grens gelegerd zijn sinds de oor log van december van het vorig jaar, zullen binnen 30 dagen teruggetrok ken worden na de ratificatie van het akkoord door het Pakistaanse parie lement dat op 14 augustus bijeen komt. De kwestie van de terugtrekking van de troepen langs de bestands- grens in het omstreden Kasjmier zal door vertegenwoordigers van beide partijen nader besproken worden. Spaans gezin (5 personen) omgekomen BORDEAUX, 1-7. Een Spaans ge zin, bestaande uit vader, moeder en drie dochters, heeft zaterdag de dood gevonden bij een verkeersongeuk in de buurt van Montlieu la Garde in Frankrijk. Het ongeluk gebeurde te gen drie uur in de ochtend. De grote vakantieuittocht van de Fransen heeft zijn eerste slachtoffers geëist. Door onbekende redenen kwam de auto van de 39-jarige Marcos Coral frontaal in botsing met een vracht auto. Zijn auto sloeg om en werd vervolgens vermorzeld door een tweede vrachtwagen, die cje botsing niet kon vermijden. Coral, zijn vrouw en drie dochters van 17, 10 en 7 jaar verloren het le ven. In Pakistan zullen vertegenwoor digers van beide landen bijeenkomen om de hervatting van de diplomatie ke betrekkingen, het handelsverkeer en de vluchten van verkeerstoestel- len over beide landen nader uit te werken. Het akkoord kwam tot stand in een gesprek van een kwartier tussen premier Ghandi en president Bhoetto dat gevoerd werd na het diner dat Bhoetto mevrouw Ghandi had aan geboden. Het is inmiddels getekend^ DEN HAAG, 2-7. Het lijkt vrijwel zeker dat de rustige senator George McGovern uit Zuid-Dakota door de op 10 juli in Miami Beach beginnen de democratische partijconventie zal worden aangewezen om bij de Ame rikaanse presidentsverkiezingen op 7 november op te nemen tegen de republikeinse kandidaat, de huidige president Richard Nixon. Bankdirecteur ontvoerd BUENOS AIRES, 1-7. In de Ar gentijnse hoofdstad Buenos Aires is vrijdagavond een Italiaanse bankdi recteur, dr. Armando Barca ont voerd. Hij werd vrijgelaten nadat er een losprijs van 200.000 dollar (onge veer 650.00 gulden) was betaald, al dus het officiële Argentijnse pers bureau Telam. Volgens het avond blad Cronica zou de Italiaan tegen betaling van 380.00 dollar in vrijheid 2ijn gesteld. Tien doden door overstekende giraffen in Kenia NAIROBI, 2-7. Op de autoweg Nairobi-Kampala in Kenia zijn za terdag tien mensen gedood en twin tig gewond, toen de bus waarin ze zaten bij het ontwijken van een overstekende kudde giraffen in een ravijn stortte. Door de plotselinge manoeuvre verloor de chaufeur de macht over zijn stuur. DEN HAAG, 2-7. Tijdens het week einde zjjn bij verkeersongelukken in Nederland tenminste vijftien perso nen om het leven gekomen. De trieste reeks werd vrijdagavond ingezet met de dood van de 44-jarige G. J. Altena, zjjn 40-jarige vrouw J. Altena-Valkman en hun 70-,jarige (schoon)vader uit Vriezenveen bij een frontale botsing tussen twee auto's bü hun woonplaats. De 1-jarige Ronald Vermunt, die bij zijn moeder in de auto zat, en de 43-jarige mevrouw L. Hamming-Cle- ton uit Den Haag kwamen om het leven bij een frontale botsing in Alk maar. Zeven personen verloren het leven doordat de auto waarin zij reden te gen een boom of lantaarnpaal, botste. Het zijn de 44-jarige P. F. J. Wet- jens uit Venlo, de 21-jarige Duitser K. H. Schumacher uit Bonn/Duis- dorff, de 25-jarige Th. W. E. Rutten uit Zevenaar, de 58-jarige B. Bloem berg uit Zuidwolde, de 25-jarige me* vrouw Peijnenburg-Lemmens uit Brunssum en haar 1-jarig zoontje Thomas en de 29-jarige R. C. Ver meulen uit Alkmaar. Voorts kwamen om het leven: de 8-jarige Derk in Surhuisterveen, de 65-jarige J. J. van Leeuwen uit Vlaardingen en de 77-jarige heer J. Kouwen uit Haamstede. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Georganiseerd door „De Koppeling" werden te Haamstede juniorencross- motorwedstrijden verreden om de nationale titel. In de 250 cc-klasse werd de Zeeuw Wim van Bruggen CAIRO, 2-7. Minister Schmelzcr van buitenlandse zaken heeft zondag op een persconferentie in Cairo ver klaard dat Egypte bereid is „op een tegemoetkomende wijze van gedach ten te wisselen over maatregelen die tot een oplossing van het conflict in het Midden-Oosten kunnen leiden, mits de bepalingen van de resolutie van de Veiligheidsraad van novem ber 1967 worden nageleefd". Minister Schmelzer zei dit na een onderhoud met zijn Egyptische col lega, Moerad Ghaleb. Hij was ervan overtuigd datEgypte de oprechte wens koestert om tot een vreedzame oplossing van het conflict te komen door bemiddeling van V.N.-vertegen- woordiger Gunnar Jarring „of ande ren". Het onderhoud met Ghaleb was „vriendschappelijk, openhartig en vruchtbaar" geweest. BELFAST, 2-7. Voor het eerst sinds het bestand in Ulster hebben Britse militairen en sluipschutters weer een vuurgevecht geleverd dat meer dan een incident was. De sluipschutters vielen zondag morgen militaire posten aan gele gen in Belfast bij de wijk Ardoyne. Volgens het Britse leger werden er minstens 250 schoten gelost door 14 man. De Britse troepen leden geen U reist rustiger zonder nodeloos veel geld op zak. Met de Postgiro kost u dat niets extra. En u vermijdt allerlei wisscIproblcmcn.Want op een girobetaalkaart krijgt u - zonder bijkomende kosten! - de hier vermelde vaste, ronde bedragen uitbetaald. Bij de meeste postkantoren. Op vertoon van uw geldig paspoort. De Postgiro is toch wel grenzeloos makkelijk 1 Per kaart In: België: bfr. 2000. Denemarken: dkr. 200. Duitsland: dm 100. Finland: fmk 100. Frankrijk: ffrs 200. Monaco: (frs 200. Luxemburg: Ifr. 2000. Ned. Antillen: nof 100. Noorwegen: nkr. 200. Oostenrijk: ö.s. 1000. Spanje: pts 2000. Suriname: sf 55. Verenigd Koninkrijk, Guernsey en Jersey: 15. Zweden: skr 200. Zwitserland on Liechtenstein: fr.s. 209. Een feat, die éénmaal op een hete kachelplaat is gespron gen, zal er nooit meer voor de tweede keer opspringen. Trou wens ook niet op een koude kachelplaat. Minister Schmelzer zei dat Neder land daarom zoveel belangstelling voor de toestand in het Midden- Oosten heeft omdat de stabiliteit in dit gebied voor de economie en poli tiek van Europa van bijzondere be tekenis is. te Axel winnaar. Hier wordt hij ge feliciteerd door burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DRIEBERGEN. 2-7. De verwachte verkeersdrukte met het oog op het begin van de vakantie van ruim an derhalf miljoen Nederlanders is dit weekeinde achterwege gebleven. Slechts hier en daar vormden zich zaterdag files, variërend in lengte van drie tot tien kilometer. Zondag overdag leverden de wegen eenzelf de beeld op, maar zondagavond was het volgens de rijkspolitie zelfs rus tiger dan op andere zondagen. verliezen. Twee aanvallers zouden door het Britse tegenvuur getroffen zijn. De Provisionele vleugel van dè I.R.A. heeft ontkend dat zijn leden verantwoordelijk voor de aanval zijn Inmiddels hebben de politie en het Britse leger nog niets ondernomen tegen de barricaden die vrijdagnacht door de militante protestanten in Belfast en nog 13 Noordierse steden zijn opgericht. Verwachting tot dinsdagavond: Tijdelijk regen Veel bewolking met op veel plaatsen tijdelijk regen; overwegend matige wind tussen zuidwest en noordwest; minimumtemperaturen ongeveer 12 gi-aden, maxima morgen rond 17 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-temperaturenomstreeks nor maal. Max.-temperaturen: 0 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur; 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 4 juli. Zon op 4.26. onder 21.02. Maan op 23.54onder 13.49. Laatste kwartier: 4 juli (4.25). HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 4 juli 8.13 20.27 1.42 14.10 Doodtij: 7 juli. HET WEEROVERZICHT DE BILT. 3-7. Het K.N.M.I. meldt: Het afgelopen weekend kenmerkte zich door weinig zomers weer. In vrijwel het gehele land regende het langdurig. De meeste neerslag viel in de nacht van zaterdag op zondag. In het noorden "van het land werd plaatselijk 25 mm neerslag afgetapt. De maximumtemperaturen bleven 3 a 5 graden beneden het normale maximum van 21 graden. In tegen stelling hiermee staat het weer in de zuidelijke vakantielanden. Zondag werden in Zuid-Spanje maxima van 37 graden bereikt. Warm weer zit er bij ons de eerstkomende dagen niet in. Gceaanstoringen blijven nog steeds in de richting van ons land koersen. Zo zal dinsdag een storing plaatselijk opnieuw voor regen zor gen. PARIJS/MUNCHEN. 2-7. De enor me verkeersdrukte op de Franse wegen als gevolg van de vakanties heeft het afgelopen weekeinde, al thans volgens een eerste voorlopige balans, tot een reeks ongelukken ge leid waarbij 101 mensen om het le ven zijn gekomen en 985 gewond zijn geraakt. 468 gewonden zijn er erg aan toe. In West-Duitsland kwamen min stens 16 mensen om en raakten er 25 gewond, voor een deel zwaar. Wapen vondst in de Verenigde Slalcn NEW ORLEANS. 3-7. Agenten van de Amerikaanse Federale Re cherche. de FBI. hebben zondag op het vliegveld van Shreveport bij New Orleans in de staal Louisiana een grote hoeveelheid wapens en munitie in beslag genomen. Er zijn negen mannen gearresteerd, die er van worden verdacht de wapens via de Mexicaanse stad Vera Cruz naar Cuba te hebben willen smokkelen in een poging het bewind van premier Fidel Castro omver tc werpen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 1