De watervoorziening en probleem Gewestvorming aan de orde Goede vordering restauratiewerk van Hervormde kerk te Oosterland STREEKNIEUWS Opgewekt afscheid aan Chr. Nijverheidsschool te Bruinisse „Alles o.k." aan chr. nat. school Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 juni 1972 Nr. 21106 Gemeenteraad Westerschou'wen WESTERSCIIOUWEN, 29-6. Op ile donderdagavond gehouden raads vergadering onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn, bleek het „raadselftal" niet compleet. De vergadering begon met zeven le den; later kwamen er nog twee bij. Belangrijk in deze vergadering, was het rapport van de Waterleiding Mij Zeeland, dat men in 1976 in staat zal zijn via bevloeiïng van de duinen met water uit het Haringvliet het drinkwaterprobleem op te lossen. De heer Lustig drong er op aan dat de vertegenwoordiger in de raad van bestuur, er op zou aandringen zoveel mogelijk spoed te betrachten, omdat er anders toch nog wel eens gevaarlijke momenten zouden kun nen ontstaan. De heer Dalebout vond het vreemd, dat men steeds beweerd heeft dat „de Waterleiding", geen oppervlakte water wegpompt, maar dat er nu wel via die oppervlakte water aange voerd kan worden om te filteren. Hij hoopte ook dat het eerder dan 1976 voor elkaar zou korpen. Een brief van de heer J. L. Han- se weid op voorstel van b. en w. voor kennisgeving aangenomen, daar er in vorige vergaderingen voldoende gesproken was over de staanplaat sen-problemen voor caravans. De Lijsterweg te Renesse zal voor taan maar in één richting bereden kunnen worden, zulks tot 1 septem ber 1972. De gewestvorming Een oordeel over eventuele ge westvorming kan volgens het voor stel niet gegeven worden, omdat er te veel onbekende faktoren in het spel zijn. Het college stelde de raad voor dit ter kennis te brengen van G.S. van Zeeland, die om een uitspraak in de ze zaak hadden gevraagd. Men kan geen grenzen aan geven voor een te vormen gewest als niet vast staat wat een gewest eigenlijk is. Nadere vragen: Wat het moet gaan doen?; Hoe het zal moeten worden samen gesteld?; Hoe de positie is van de gemeenten in deze gewestvorming? De P.v.d.A.-fraktie kon zich vol gens zijn woordvoerder, de heer Lus tig verenigen met dit voorstel. Per soonlijk wilde de heer Lustig er nog weer eens op wijzen, dat hij het zeer noodzakelijk vindt dat er een „Groen" gewest gevormd wordt als tegenpool van de industrie. Hij was van mening dat de recreatiegebieden Goeree-Overflakkee, St. Philipsland, Tholen, Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland met een gedeelte Zuid-Beveland tot de Rijksweg een „groen" gewest moet worden. Hij zag dit genoemde gebied als het ware omsloten door een „hoef ijzer van industrie, waartegen ge zamenlijk een vuist gemaakt moet kunnen worden, wil men recreatie mogelijkheden behouden. Besloten werd voor 1972 een sub sidie te verschaffen aan het Regio naal Pedagogisch Centrum Zeeland, a 15 cent per inwoner. Bijeenkomst nodig De voorzitter was dankbaar dat deze stichting voor het plattelands gebied gevormd is, maar wilde toch wel aantekenen dat na de zomer het stichtingsbestuur een bijeenkomst moet organiseren met alle gemeen ten in de provincie om tot een doel matiger uitwerking te komen. Ook al moet het meer gaan kosten, het doel is het zeer zeker waard. Met deze subsidie, kan de Stichting wel in stand gehouden worden, maar geen noodzakelijke nieuwe taken aan vatten. Enkele perceeltjes grond vonden weer een koper en de voor- (Advertentle) NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. Ludiek wandkleed voor hal aangeboden BRUINISSE. 27-6. Een groot aan- tal ouders cn andere belangstellen den woonden de sluiting van het schooljaar, tevens afscheidsavond van de niet meer terugkerende leer lingen bü. van de Chr. Nijverheids school voor Meisjes te Brulnisse. Dit gebeurde met een programma grotendeels door de leerlingen zelf in elkaar gezet. De heer J. Op 't Hof uit Sirjansland, voorzitter van het plaatselijk bestuur sprak een kort openingswoord, nadat door hem ge lezen was psalm 146. Een vooral voor de dames aan trekkelijk nummer, is altijd de mo deshow. Mej. H. Janny Quant gaf er een toelichting bij en langs de belangstellenden trok een lange stoet van showende pseudo mannequins, met nacht en dagkleding in vele va riaties. de aanwezigen een indruk stellen dienaangaande werden vlug goedgekeurd. Ten behoeve van de reddingsbrigade werd een begro tingswijziging goedgekeurd voor de aanleg van water en licht naar de twee posten. Van de P.T.T. werd bericht ont vangen, dat men opk na het tweede verzoek om een telefooncel op de ha ven in Burghsluis, geen cel kan plaatsen. ZIERIKZEE Reisvereniging „De Vriendenschaar" naar Detmold De reisvereniging „De Vrienden schaar" maakte de jaarlijkse drie daagse reis en wel naar Detmold (West-Duitsland). De reis werd ge maakt met een toeringcar van de fa. Van Oeveren, met als chauffeur de heer M. Tuinman. Op de vertrekochtend werd om 6 uur gestart vanaf 't Havenplein richting Barendrecht naar Gorkum, waar een eerste koffiepauze werd ingelast. Hierna reed het gezelschap naar Tiel, Arnhem-Zutphen en via de grens, Rheine Osnabruck naar Detmold. „De Vriendenschaar betrok hier het lo geeradres, namelijk hotel Lippischer Hof. Intussen had de bus er vanaf Zierikzee ruim 425 km opzitten. Op de tweede dag werd genoten van een rondrit vanuit Detmold langs het 27 meter hoge Hermannsdenk- mal. De rondrit voerde verder o.a. langs de zandsteenrotsen (30 tot 40 meter hoog), die met trappen aan el kaar verbonden zijn. Vervolgens werd de luxe badplaats Bad-Permand be zocht. Langs een fraaie toeristische roete ging de rondrit terug naar Det mold. De terugreis werd aanvaard op de derde dag. Via Paderborn-Dortmund, met bezoek aan het prachtige West- falenpark - 170 meter hoge uitzicht toren - ging de tocht naar eigen land over de autobahn Oberhausen-Arn- hem naar Dongen. Hier werd het slotdiner gebruikt en bracht de voor zitter van „De Vriendenschaar" dank aan de chauffeur voor zijn akkurate wijze van rijden en zijn uitstekende toelichting op de vele bezienswaar digheden, die gedurende deze ge slaagde drie dagen werden bewon derd. „Babbelaar" Theo Thijssen-schoolkran( Met als definitieve naam „Babbe laar" en een fraai getekend zeiljacht op de voorpagina, verscheen de laat ste aflevering van dit schooljaar van de schoolkrant van de Theo Thijs- senschool. Dit nummer munt uit door de vele bijdragen van de leerlingen, maar de „Babbelaar" heeft nu dan ook een eigen leerlingenredaktie. Dit betekent weer vele verhaaltjes van de leerlingen, maar ook nuttige me dedelingen en puzzels. Daarnaast de enquête van de Oosterseheldeproble- matiek, die de zesde klas hield onder de bevolking van Haamstede tijdens de werkweek op „Ginsterveld" en daar ook uitwerkte. Het is bepaald interessant om hier kennis mee te maken. Avondmuziek in R.K.-kerk Belangstellenden hadden donder dagavond de kans het fraaie orgel van de R.K.-kerk te beluisteren in een programma van de vaste orga nist Ed. Nieland, die ter inleiding speelde werken van Dufay, (J. S.) Bach en Buxtehude. Met geschoolde hand bespeeld, komt het R.K.-orgel fraai tot klin ken en bevestigt Zierikzee zijn repu tatie als „Orgelmekka". Aanvullend in dit programma zong, ter afslui ting van het repetitieseizoen, het Zierikzees Kamerkoor. Het bracht een tweetal werkjes van Schütz en later van Franck en Reger. Voor presentatie, klankkleur en zangstof- beheersing verwijs ik kortheidshalve naar het verslag van een recent op treden van het koor, tijdens een wat breder gemonteerde uitvoering. Bekwame leerlingen van de diri gent, lieten zich deze avond horen. De blokfluitiste H. Jonker liet zich zeer muzikaal horen in een driedelig werkje van Lavigne, begeleid op clavecimbel door W. Klaassen. Ge- gevend, van wat in de „naaldvak ken" allemaal, pp de school gepres teerd wordt. Een aantal schetsjes in het „lichte genre" werd door de vlotte meisjes ook „vlot" voor het voetlicht ge bracht en de uitvoerenden oogstten een gul applaus. Afscheidslied Het „afscheidslied" waarmee de vertrekkende schare afscheid nam van de school, was een zeer gewaar deerd nummer. Voor zover te ver staan werden wel een aantal promi nenten in de school op de hak geno men, maar het was nergens te scherp of te sarcastisch. Met de Herdersfluit van Guido Gezelle en een ander ernstig gedicht werd van het lichte genre afgestapt. Een „ingelast nummer" was echter nog de aanbieding van een wand kleed voor de hal waarop dc leer lingen hun best hadden gedaan, om op ludieke manier een aantal men- selyke gezichten vast te leggen en met succes. B. en w. zijn echter van mening dat een telefooncel daar noodzakelijk is en zoeken naar wegen om dit als nog gedaan te krijgen. Bij de rondvraag vroeg de heer Dalebout aandacht voor het monu ment in Renesse. Een kunstkenner zal advies gevraagd worden of dit monument een behandeling kan on dergaan. Verder werd aandacht ge vraagd voor het slechte wegdek van de Dapperweg. Ook dit heelt de aan dacht van b. en w., zo kreeg dc heer Dalebout te horen. vorderde orgelleerlingen bleken A. v. d. Hoek en K. Steketee. Koor en orgel besloten - met orgelbegeleiding van K. Steketee - met een werk van Buxtehude. Ad Int NOORDGOUWE Reisje kleuterschool De leerlingen van de kleuterschool hadden deze week hun „middagje" uit. Met een zestal auto's toerden de kleintjes met hun begeleiders naar het recreatiegebied van de Schelp- hoek. De jeugd kon zich hier naar harte lust uitleven. Er werden verschil lende spelletjes gedaan en boven dien een speurtocht uitgezet, waarin vooral de „groteren" erg bedreven waren. Na deze inspanning liet de •limonade zich goed smaken. De tijd ging op deze wijze snel voorbij, zo dat eigenlijk al te vlug de terugreis weer aanvaard moest worden. Het beloofde ijsje werd echter niet ver geten. De terugweg ging via Renesse en Brouwershaven. De kinderen hadden toen ze omstreeks half zes weer thuis arriveerden, een bijzonder plezierige middag beleefd, welke mede moge lijk was dank zij de spontane mede werking van enige autobezitters-vrij willigers. SCHARENDIJKE Zomerprogramma Kerk en Recreatie De beide plaatselijke kerken, sa menwerkend in „Kerk en Recreatie" Scharendijke, hebben dezer dagen hun zomerprogramma t.b.v. de va kantiegasten verspreid. Dit vermeldt 'twee kinderfilm avonden op woensdagen 5 en 19 juli om 18.45 uur. Verder is er op woensdag 26 juli een zangavond m.m.v. Gommert de Kok, orgel, en Lennie Soeters, sopraan (20.00 uur). Ook de bibliotheek is open, mede ten dienste van de gasten. En wel op maandag- en vrijdagavonden in juli en augustus van 19.00 tot 19.30 uur. Alle aktiviteiten worden gehouden in ruimten van de Hervormde kerk te Scharendijke. SEROOSKERKE Auto's botsten Donderdagmiddag vond een bot sing plaats tussen twee auto's bij Serooskerke, op de splitsing Seroos- kerkseweg-Hoosjesweg. De ene auto werd bestuurd door W. K. te Leer dam, de andere door H. M. te Haam stede. W. K. reed de rijbaan van de Serooskerkseweg op zonder voor rang te verlenen, zodat een botsing onvermijdelijk werd. Beide auto's werden ernstig beschadigd, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. BROUWERSHAVEN Auto's botsten Donderdagmiddag, plm. 1.15 uur, had op de kruising Lokkersweg-Sta- pelsweg een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Uit Stapelsweg (vanaf Zonnemaire) kwam mevr. v. d. W.-D. uit Kerkwerve, terwijl dhr. H. uit Zierikzee vanaf Brouwersha ven naderde. Op de kruising kwa men beide wagens met elkaar in botsing, waardoor ze in de sloot be landden. Beide wagens waren „total- loss". De bestuurder en bestuurster kwamen er met lichte verwondingen af. OOSTERLAND Concert muziekvereniging Op heden vrijdagavond 30 juni geeft de plaatselijke muziekvereni ging het eerste zomerconcert op de muziektent op het Marktplein, onder Afscheid werd genomen van de dames mevrouw Zandee-Sturm (naaldvakken), mevrouw Meinema- Beetsma (gymnastiek), mevrouw Moes-Berrevoets (Engels), mevrouw Lievense-Klompe (tijd verzorgings vakken) die alle korte of langere tijdy aan de school verbonden waren, mevr. Zandee en de heer De Mol 3 jaar) en die allen om één andere re den niet meer terugkeerden. Hun werd een aandenken aangeboden. Het hoofd van de school de heer A. P. Ouweneel, hield voor het uit reiken van de diploma's een speech, waarin hij wat nader inging op de toekomst van de leerlingen en de toekomst van de school, een vier jarige opleiding ook voor de Chr. Nijverheidsscholen voor Meisjes staat te wachten. Nadat de diploma's waren uitge reikt zongen de leerlingen: „Wat de toekomst brengen moge" en sloot de directeur met gebed. Dc aanwezigen kregen koffie met koek en konden in de keuken van de soep genieten. leiding van de directeur de heer Jac. Capelle. De aanvang is gesteld op half acht. Gehoopt wordt op mooi zomerweer, en op stilte tijdens het spelen van de verschillende nummers van het programma. Tevens ver zoekt men de jeugd niet op de mu ziektent te beklimmen op deze con certavond, omdat dit zeer hinderlijk is voor de uitvoerenden. Feest op openbare kleuterschool Het was donderdagmorgen en -middag groot leest op de openbare kleuterschool alhier. Het feit werd niet alleen gevierd dat afscheid ge nomen werd van een zestal kleuters die de school gaan verlaten om naar het basisonderwijs over te gaan, maar tevens dat de hoofdleidster, mevr. Anita de Roos, de vorige dag in het huwelijks bootje was getre den met de heer Johan van Geesber- gen, jur. stud, en zoon van de beken de gedeputeerde van Zeeland, de heer Van Gees bergen. Zodoende is „de juf", nu mevrouw Van Geesber- gen geworden en dit feit moest wor den gevierd. Allemaal voorzien van een feestmuts speelden de kinderen met hun juf op het zonnige school plein terwijl ook verschillende moe ders der leerlingen aanwezig waven. Het lokaal was ook prachtig ver sierd met gekleurde guirlandes, ter wijl alle tafeltjes-voorzien waren van borden, drinkbekertjes, com pleet met servetjes, keurig gedekt. In afwachting van de feestmaaltijd, die de kinderen kregen aangeboden, bestaande uit frites en andere heer lijkheden. Dit en met hét vooruit zicht op een lange vakantie maakten de kleuters vrolijk en uitgelaten. Het was voor allen een prettig feest. Stichting „Kinderzorg" In het tweede kwartaal van dit jaar werd te -Oosterland gekollek- teerd ten bate van de Stichting „Kinderzorg" te Middelburg, door de jongedames Ina van den Berge, An- ja Dorst, Anita van 't Hoff en Chris tina van der Hulle en Mieneke van der Maas, onderleiding van mevr. L. van 't Hoff-van der Maas. De op brengst bedroeg de mooie som van f 205,73, waarvoor een dankwoord past aan degenen, die dit werk elke week met een gift willen gedenken, en niet minder aan de leiding en de jongedames-kollektanten voor al hun werk. Afscheidsmiddag op de Chr. Kleuterschool Ter gelegenheid van het feit dat een veertigtal kleuters de christelijke kleuterschool „Radda Barnen" (hoofd mej. M. K. Beije) gaan verlaten, kre gen zij nog een mooie middag ten af scheid. Het gebruik om - zoals an dere jaren - een rit te maken met de kinderen, heeft men deze keer laten schieten. Op deze middag was aan wezig de bekende kindergoochelaar Quito, die de kinderen prettig wist bezig te houden. In de pauze werd op een ijsje getracteerd. Alle kleu ters waren aanwezig - ook de klein sten - en genoten veel op deze af scheidsmiddag. Bij het naar huisgaan ontvingen alle veertig kleuters, die de school verlaten om naar het basisonderwijs te gaan, de enveloppe met f 12,50 van het Fonds. Al met al een mooie af scheidsmiddag voor de prille jeugd. Ongeval met bromfiets De bromfietser, de 17-jarige D. v. E. uit Zierikzee, met als duopassa- giere de 14-jarige Ingrid de L. uit dezelfde plaats, kwamen aangereden over de Sint Joostdijk alhier, toen hij, vermoedelijk door te hoge snel heid, de macht over het stuur kwijt raakte en tegen het oude verlaten woonhuis Sint Joostdijk 3 botste. De bestuurder bekwam slechts lichte verwondingen aan een knie, maar het meisje bekwam een lichte her senschudding en moest op advies van de waarnemende arts alhier naar het ziekenhuis te Zierikzee ge bracht worden. De heer Jac. Bolle, die met zijn auto juist in deze buurt was, vervoerde haar. De bromfiets bekwam slechts lichte schade. Parkeerplaats Ten gerieve van de vele vracht auto's en personenwagens die de pleisterplaats „Even Buiten" alhier aandoen op hun reis om een con sumptie te gebruiken of even te ver pozen, heeft de eigenaar van het res taurant. de heer Elmendorp, achter het weeghuis van de fairbank een ruim parkeerterrein (1000 m") in aan leg, waarop - na gereedkoming - heel wat wagens zullen kunnen staan. Door het steeds intensiever wor dend verkeer, vooral ook van grote vrachtwagencombinaties, die hier vaak even vertoeven, is steeds meer parkeerruimte nodig. De hooioogst Het vele natte weer van de laatste weken stelt menige veehouder voor problemen voor wat betreft het. bin nenhalen van de hooioogst. Dit on ontbeerlijke wintervoedsel voor het vee, dat qua opbrengst bevredigend genoemd kan worden, heeft van de vele regens veel te lijden gehad en weet men niet droog binnen te ha len. SIRJANSLAND Seizoensluiting bejaardensociëteit Met een bijeenkomst in het Vere nigingsgebouw vond deze weck de afsluiting plaats van het seizoen '71- '72 van de bcjaardcnsocicteit Sir jansland. Het werd een sfeervol cn zeer gevarieerd samenzijn, met een bloemetje op alle tafels. Geopend werd met Gezang 202. waarna mevrouw Op 't Hoff-de Rij ke een welkomstwoord sprak en de verschillende evenementen van het afgelopen seizoen memoreerde. Tij dens een gezellig „onderonsje" werd de koffie geserveerd, waarna de di verse spelen zoals gewoonlijk weer volop belangstelling trokken. Mevr. t OOSTERLAND, 28-6. Nu de bouw vakvakantie is begonnen ligt uiter aard ook het restauratiewerk aan de Ned. Herv. kerk enige weken stil. Het streven om voor de zomervakan tie klaar te komen met de steunbeer- afdekkingen aan de buitenmuren is gelukt, men kon dan ook weer een stieger wegbreken. De stucadoors zijn intussen ook begonnen om het interieur van een strijklaag te voorzien wat ook nog heel wat tijd vergt, waneer men be denkt dat er vier of vijf keer over gegaan moet worden. Inmiddels is de halve kerk nu voor de eerste maal „volgeraapt". Na de vakantie zal dit nog driemaal moeten Hoogerhuis-v. d. Berge tracteerde bij een aperitiefje op zelfgebakken babbelaars waarna mevr. De Blon- de-Bolle de aanwezigen verraste op een leuk gedicht over het wel en wee van de soos. Inmiddels brak de tijd aan voor een uitstekend ver zorgde koffiemaaltijd met fruit toe, waarvoor de serveersters zeker een complimentje hebben verdiend. On der leiding van de heer en mevrouw Hanse zorgden de kinderen van de zondagsschool voor een leuke geste in de vorm van een vocale bijdrage met muzikale begeleiding door Jan- nie Joziasse. De kinderen kregen al len een tractatie. Gesloten werd met een dankwoord door mevrouw Op 't Hoff-de Rijke, die alle aanwezigen een goede va kantie toewenste. 'Namens de bejaar den dankte mevrouw De Ronde- Hoogerhuis voor de goede verzorging tijdens de bijeenkomsten van het af gelopen seizoen en voor deze fijne dag in het bijzonder. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De ziekenfondsraad heeft de minister van volksgezond heid en milieuhygiëne en de minister en staatsecretaris van scociale zaken geadviseerd, de tandheelkundige hulp aan ziekenfondsverzekerden uit te breiden. ROTTERDAM. De heer L. C. Bur gers, zijn vrouw en zijn 2-jarig zoon tje Michael die op 13 juni in een privévliegtuigje Rotterdam verlieten, zijn nog steeds niet terecht. De fa milie en het bedrijf waar de Rotter dammer werkzaam was hebben alle hoop opgegeven. AMSTERDAM. De Amerikaanse Fidelity Corporation heeft, door mid del van één van haar dochtermaat schappijen, de levensverzekerings maatschappij „Groot Amsterdam" overgenomen. DEN HAAG. Als er voor de leden van de Algemene Nederlandse Ver eniging van Reisbureau's (A.N.V.R.) mogelijkheden zijn om bij een waar dedaling van buitenlandse valuta een bedrag van een reissom terug te betalen zal dit zeker gebeuren. Dit verklaarde de direkteur van de A.N.V.R., drs. G. J. N. Couvreur, desgevraagd naar aanleiding van het telegram van het Consumenten Con tact Orgaan, waarin daarom werd gevraagd. AMSTERDAM. Het landelijk over leg van grondraden heeft naar aan leiding van de verhoging van het collegegeld tot 1000 gulden alle stu denten opgeroepen de beslissing van de Tweede Kamer te Boycotten en te betalen volgens de oude regeling. HAAMSTEDE, 29-6. Tijdens een korte bijzondere ouderavond die donderdag gehouden werd, werd af scheid genomen van de heer G. van Doorn, die tot hoofd van de Chr. Nat. School in Pijnacker is benoemd. De voorzitter van de schoolvereniging de heer C. van Oord sprak namens de ouders woorden van dank voor het vele werk dat de heer en mevr. Van Doorn voor de school hebben gedaan. Verschillende malen had mevr. Van Doorn als invaller werk ver richt, waarbij soms haar dochtertje de jongste leerling in de klas was. Eén en ander tot veel genoegen van de leerlingen, die graag Willeke als leerlinge in de box accepteerden. Ook de heer De Geus het hoofd der school sprak het echtpaar Van Doorn toe. In de school had hij reeds van de leerlingen een fraai geschenk ont vangen. Namens het bestuur werd nu de bekende enveloppe met inhoud overhandigd. De heer Van Doorn dankte allen voor de vele vriendschap hier onder vonden cn voor de prettige samen werking met bestuur cn andere leer krachten. Op deze avond kon men ook ken nis maken met hot nieuw benoemde hoofd der school, de heer Van Von- deren uit Vlaardingen. die een 12 mans school in Vlaardingen gaat verlaten om in Haamstede te komen werken in september. De voorzitter vond het prettig dat de vakature die ontstaan zal als de heer De Geus naar Nijmegen ver trekt zo spoedig kon worden wegge werkt. In een kort praatje stelde de heer Van Vonderen zich aan de ouders voor en vroeg hun medewerking plaats vinden. Een pluspunt hierbij is wel dal de bewerking voor de eerste maal van de oude muren met een preparaat, dat het vormen van sal peter en zoutkristallen legen moet gaan, goed heeft gewerkt. Nadat dit werk twee of drie weken staan moest, was er zo goed als geen uitslag meer te constateren. Een be lofte dus dat het stucwerk goed zal blijven zitten in de toekomst, omdat salpeter- en zoutuitslag een funeste uitwerking hebben op de strijklaag, doordat volumevermeerdering op treed, en de specie dus van de muur gedrukt wordt. Gehoopt wordt het werk in sep tember zo ver te krijgen, dat men weer in het aloude kerkgebouw kan bijeenkomen. DEN BURG. De Texelse ambtena ren, van het raadhuis in Den Burg gaan zolang de plaatselijke kermis duurt, 's morgens om zeven uur al aan de slag. Door een kortere mid dagpauze kunnen ze nu klaar zijn voordat hel lawaai 's middags om half drie op het kermisplein losbarst. LEUSDEN. De voorbereidingen voor de afvloeiing en de voortzetting van de nazorg in Nederland van de patiënten uit Davos is reeds aange vangen. De voorzitter van het Ne derlands Asthmafonds heeft de di recteuren van Astmacentrum in Ne derland bereid gevonden alle hulp hierbij te verlenen. DORDRECHT. De koningin heeft in Dordrecht - ter gelegenheid van de herdenking van de in juni 1572 gehouden eerste vrije statenvergade ring - het eerste gedeelte bijgewoond van een gecombineerde vergadering van de staten van Noord- en Zuid- Holland. Zij luisterde met tal van genodigden naar een historische uit eenzetting van eerste kamerlid mr. H. van Riel, voorzitter van het her denkingscomité, en naar een toe komstvisie van dr M. Troostwijk, burgemeester van Amersfoort. DEN HAAG. Het Europees parle ment zal volgende week woensdag in Straatsburg een dabat houden over een ontwerp-resolutie waarin wordt aangedrongen op een topconferentie van regeringsleiders of staatshoofden van de gemeenschappen van de vier kandidaatlanden. Kinderen j bezetten kruispunt t N1EUWE-NIEDORP, 29-6. Bij- na 600 kinderen hebben donder- dagmiddag om kwart over drie f tien minuten een vier strooks- f kruispunt, tegenover het kloos- f ter Nieuwe-Niedorp bezet. Ze f protesteerden daarmee tegen f de onveiligheid van de krui- f sing, die woensdag gereed J kwam als onderdeel van de nieuwe provinciale weg no. 7, Alkmaar-Middenméer. Nadat een legertje politiemensen het J verkeer tot stoppen had ge- J maand gingen de kinderen luid schreeuwend rondjes op het 5 kruispunt lopen. Ze voerden J daarbij 50 spandoeken mee, 1 waarop hun eisen, een viaduct a en stoplichten, tot uiting voer- a den gebracht. Ook werden in i doeken gewikkelde poppen op i de weg gegooid, om daarmee i het gevaar op dodelijke onge- a lukken aan te duiden. Ter a plaatse moeten 150 kinderen i dagelijks viermaal oversteken 1 om de scholen te bereiken. a Afscheid leerlingen Ook de 16 leerlingen die de chool gaan verlaten kwamen aan het woord Een kort hoorspel was via de bandrecorder te beluisteren. Het schoolhoofd werd bloemen aangebo den met een verborgen verrassing. Op geestige wijze kregen allen hun diploma's (een boekje) uitgereikt door de voorzitter.. Vier meisjes gaan naar de Huishoudschool; twee jongens gaan het proberen op de technische school; vijf gaan het Ma vo onderwijs volgen, terwijl vijf leerlingen het Havo in Zierikzee gaan volgen. Marijke Boot nam in dichtvorm namens allen afscheid van de school. Niet minder dan zes en twintig leerlingen zullen de eerste klasse gaan bevolken na de vakantie. Tenslotte werd het officiële ge deelte met een pakkend slotwoord door de voorzitter afgesloten, waar na hij de bijeenkomst sloot met dankgebed. Onder het genot van een kop kof fie bleef men nog geruime 'tijd bijeen voor een persoonlijk afscheid en om kennismaking met dc leer krachten. Schoolkrant Uit de door de leerlingen geredi geerde schoolkrant „School en Huis" bleek dat voor de Hemava in het af gelopen jaar f 733.18 is bijeen ge bracht. Dat cr een door dc leerlingen op de schoolsportdag bij het estafette lopen op dc 60 meter een kleine be ker mee naar de school genomen kon worden. Dat men maar even 320 Unctad stickers aan de man heeft gebracht en dat alle zesde klassers slaagden voor het verkeersexamen (schriftelijk gedeelte). De school is weer een medaille rijker die ver diend werd tijdens het schoolkorfbal toernooi. Afscheid werd genomen van onderwijzer G. van Doorn

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3