AGENDA Vandaag barst vakantiebom ANDERHALF MILJOEN NEDERLANDERS GAAN ER OP UIT Minister Engels over steun aan de pers Boos op Gulf Tentoonstelling „Delta Expo" Dum-dum-kogels tegen kapers VOGEL (S) Mannelijke arbeidsreserve Zierikzee 5,1 TWEEDE KAMEll DEN HAAG, 28-6. Vrydag barst de vakantiebom, dan gaan de werk nemers uit de bouw. cn nevenbedrü- ven met vakantie, ongeveer 300.000 man. Daar biyft het niet by want ook hun collega's uit de textielbe drijven beginnen vrijdag aan hun jaarlijkse rustperiode en bovendien is er een collectieve bedrijfssluiting in noord» en noord-oost Nederland. En alsof dat nog niet genoeg is be ginnen vrijdag eveneens de school vakanties in ons land, België, Fran- rijk, Italië en oostelijk Oostenrijk en gaan de schoolvakanties in Rijnland- Westfalen hun tweede week in. Het is niet te schatten hoeveel Ne derlanders er het komende weekein de op uit zullen gaan. Nog minder valt te voorspellen waaV het druk zal worden op onze vaderlandse en bui tenlandse wegen. In ieder geval ho pen ANWB en, Rijkspolitie, dat de vakantiegangers een beetje gespreid op stap zullen gaan, zoals ook het vorige jaar gebeurd is. Toen is het met de drukte nogal meegevallen. De Rijkspolitie verwacht donder dag al een behoorlijke drukte, om dat veel bouwvakkers die dag een snipperdag hebben opgenomen. Anderhalf miljoen Volgens voorzichige schattingen zullen ruim anderhalf miljoen Ne derlanders het komende weekeinde met vakantie gaan. Ruim de helft van het aantal vakantiegangers zal vermoedelijk in eigen land blijven en voor een belangrijk deel - uiter aard afhankelijk van de weersom standigheden - de ruim 4.000 vader landse kampeerterreinen gaan be volken. Want een feit is, dat het kamperen in ons land één van de meest populaire vormen van vrije tijdsbesteding is geworden. ROTTERDAM, 29-6. De me thoden die Gulf heeft gebruikt bij haar milieu-enquête onder Rijnmondbewoners horen thuis in een dictatuur maar gelden hier als onfris. Dit heeft het Centraal Actiecomité Rijnmond (C.A.R.) donderdag gezegd in een verklaring. Volgens het C. A.R. is het doel van de en quête geweest alles te weten te komen over actiecomité's en activisten. „De vragenlijst wijst in die richting". De enige juis te manier voor Gulf om in de tegenaanval te gaan is elke cent, die nu naar reclame, pu blic relations en enquêtes gaat, voortaan te investeren in het milieu. De zogenaamde open heid van Gulf, zo besluit de verklaring, stelt minder dan niets voor. HELLEVOETSLUIS, 29-6. Zater dag aanstaande zal in een speciaal daarvoor gebouwd paviljoen aan de zuidzijde van de Haringvlietdam een tentoonstelling over de Deltawerken worden geopend onder de naam „Delta Expo". Deze nieuwe tentoonstelling is tot stand gekomen in samenwerking tus sen het ministerie van verkeer en waterstaat, Rijkswaterstaat en het Nationaal Bureau voor Toerisme. Zij zal op 15 novehaber sluiten. Aan de hand van foto's, kleuren kaarten en teksten wordt een inzicht gegeven in de geschiedenis van het Deltaproject en zijn betekenis voor ons land. Van het paviljoen leidt een voetpad naar de spuisluis, waar de mogelijkheid wordt geboden in het inwendige van de sluis foto's over de bouwgeschiedenis van de Haring- vlietwerken alsmede een machineka mer van een der sluisopeningen van nabij te bekijken. Nog een hoekje van de gerestaureer de en nieuw ingerichte benedenhal van het Zierikzeese stadhuis. Voor al degenen, die met de auto op stap gaan, is het uiterst belang- ryk, dat dit vervoermiddel in goede conditie verkeert. Immers, de auto zal het in de vakantie zwaar te ver duren krijgen by wisselende tenipe- raturen, in bergachtig terrein cn bo vendien zwaar belast. De ANWB adviseert daarom de auto nog eens goed te laten nakijken in de garage. Een paar extra bougies contactpunten, ventilatorriem, lam penset, jerrycan, sleepkabel en ver banddoos zijn dan ook geen overbo dige vakantie benodigdheden. Hieronder een aantal tips voor de MIDDELBURG, 29-6. De Zeeuwse Raad voor de Arbeidsmarkt vindt dat er stimulerende maatregelen nodig zijn ter verbetering van de werkgelegenheid in Zeeland. Deze maatregelen zouden zowel de matriële en sociaal-culturele infra structuur als de vestiging en uitbrei ding van bedrijven, waaronder ook de havenactiviteiten, moeten omvat ten. Bij de inzinking van de conjunc tuur, die het groeiproc'es in Zeeland ernstig vertraagd heeft, vertonen zich structurele gebreken in Noord- Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen, al thans wat de omvang betreft (de ar beidsreserve mannen per rayon eind 1972: Zierikzee 5,1 pet, Hulst 6 pet en Oostburg 6,7 pet.) In de landbouw is de afvloeiing van arbeidskrachten tot stilstand gekomen ten gevolge van onvoldoende alternatieve werk gelegenheid buiten deze sector. Daardoor stagneert de ontwikkeling van de landbouwstructuur, zoals die en behoeve van het landelijk beleid voor Zeeland is uitgewerkt in het rapport „Landbouw in stroomver snelling". De Zeeuwse raad voor de arbeidsmarkt heeft in een brief aan DE PLANTAGE „MARIENBUKG" AMSTERDAM, 29-6. Tijdens de jaarvergadering van N.V. Rubber Cultuur Maatschappij „Amsterdam" was aanvankelijk de Surinaamse plantage Marienburg, „het grootste en urgentte probleem van de maat schappij", het belangrijkste onder werp van de diskussies. De Suri naamse regering heeft zich in prin cipe bereid verklaard de plantage over te nemen. Hoe dit gaat gebeuren is thans onderwerp van be sprekingen tussen beide partijen, zo verklaarde de voorzitter van de raad van commissarissen jhr. M. F. van Lennep. Auto mag niet „pingelen" DEN HAAG, 29-6. Als u met va kantie naar Duitsland gaat, waar sinds 1 januari jl. het loodgehalte in de benzine is verlaagd, en u hebt een auto met een hoogopgevoerde motor, zorg er dan voor dat uw kruissnelheid 20 tot 25 procent onder de topsnelheid ligt. Er ontstaat dan geen motorschade door „pingelen". Dit advies heeft de technische voorlichting van de ANWB, gegeven naar aanleiding van talloze telefoon tjes van verontruste autobezitters, die hun vakantie bij onze oosterbu ren willen gaan doorbrengen. Ontslagen in Hoogeveen HOOGEVEEN, 29-6. Bij „Licht werk" N.V. in Hoogeveen (Drenthe) zullen 70 man worden ontslagen. Volgens directeur ir. J. A. de Vries is langdurig gebrek aan werk oor zaak van deze maatregel. Het is niet bekend wanneer de ontslagen zullen ingaan. Ook de namen van degenen die zullen afvloeien zijn nog niet ge noemd. Bij Lichtwerk, dat deel uitmaakt van het Fokkerconcern, werken ca. 200 man. De vakbonden en de on dernemingsraad zijn inmiddels van de komende ontslagen op de hoogte gesteld. vakantieganger, die via de moderne autowegen, naar zijn bestemming rijdt: Vertrek niet direct na kantoor tijd, maar rust eerst uit. Gebruik de autogordel indien u die hebt. Neem voldoende rust onderweg: 2 uur rijden, 15 min. rusten. Eet tijdens lange ritten licht voedsel. Zorg dat de auto niet te zwaar beladen is. Denk om de autopapieren, verze kering en reis- en kredietbrief. de ministers van sociale zaken, van verkeer en waterstaat en van volks huisvesting en ruimtelijke ordening om maatregelen gevraagd. Levenslang voor gifmoordenaar C LONDEN, 29-6. In Londen is een 24-jarige magazijnbediende tot le venslange gevangenisstraf veroor deeld nadat hij schuldig was bevon den aan twee gifmoorden en min stens vier pogingen tot moord met vergif. De verdachte, Giaham Young, was 10 jaar geleden als schooljongen al naar een instelling voor psycho paten gestuurd, omdat hij zijn va der, zijn stiefmoeder en een zuster vergif had toegediend, zonder dat hierbij doden waren gevallen. „Flitsen" uit het buitenland OSLO. De voorzitter van de Euro pese Commissie, dr. S. L. Mansholl, is voor een officieel bezoek van drie dagen in Noorwegen aangekomen. MONTEVIDEO. Een kolonel van het Uruguese leger is ernstig gewond toen in het centrum van Montevideo door leden van de ondergrondse Tu- pamarosbeweging op hem werd ge schoten. WASHINGTON. De Amerikaanse strijder voor de consumentenbelan gen Ralph nader heeft de regering in Washington er van beschuldigd, dat zij het leven en de veiligheid van miljoenen reizigers in gevaar brengt door het vervoer van gevaarlijke stoffen met straalvliegtuigen toe te laten. WASHINGTON. Generaal-majoor Alexander Haig jr., assistent van president Nixons adviseur dr. Henri Kissinger, heeft van de president op dracht gekregen om naar Zuid-Viet- nam te gaan en er een nieuwe evalu- ering van de militaire toestand te maken. HONGKONG. De Volksrepubliek China geeft Noord Vietnam dit jaar militaire en economische steun, zo heeft het persbureau Nieuw China woensdag meegedeeld. Nadere bij zonderheden maakte het bureau niet bekend. CAIRO. President Anwar Sadat van Egypte heeft verklaard, dat Egypte voornemens is zijn eigen oor logsvliegtuigen, rupsvoertuigen en elektronische uitrusting te fabrice ren, daar dit de „pijlers van de mo derne oorlogvoering" waren. WASHINGTON. President Richard Nixon heeft generaal Frederick Wey- and benoemd tot opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Zuid-Vietnam. Weyand komt in de plaats van generaal Cr-eighton Abrams, die chefstaf in Washington is geworden. SAIGON. De Amerikaanse lucht macht heeft woensdag het vliegveld Kep, 48 km. ten noordoosten van Ha noi gebombardeerd. De start- en lan dingsbanen werden beschadigd en een explosie werd teweeggebracht. Dit heeft een woordvoerder van het Amerikaanse opperbevel in Saigon bekend gemaakt. DEN HA^G, 28-6. Minister Engels van CRM is In de Tweede Kamer slechts op een enkel onderdeel tege moet gekomen aan de geuite wensen tijdens het debat over de steunmaat regelen voor de pers. „Maar ongedierte.." BOGOTA, 28-6. Een jury van drie man heeft ivoensdag te Villa Vicencio in Columbia acht van de twaalf mensen, beschuldigd van moord op zestien Indianen van de Stad der Cuiba, onschuldig bevon den. Voor de vier anderen, die bij verstek terechtstonden, zijn verzachtende omstandig heden in aanmerking geno men. De acht gaven ronduit toe dat zij de Indianen hadden gedood. Zij zeiden niet te we ten dat dat verkeerd was en verklaarden de Indianen te beschouwen en te behandelen als „ongedierte". De jury kwam tot de conclusie dat de acht „te goeder trouw en uit onwetendheid' 'hadden gehan deld. De uitspraak van de jury heeft grote verontwaardiging in Columbia gewekt. HONGKONG. Het Noordvietname- se persagentschap heeft gemeld, dat Amerikaanse vliegtuigen dinsdag ernstige schade hebben toegebracht aan het grootste ziekenhuis van Noord-Vietnam, waarbij tal van mensen gedood en gewond werden. BRUSSEL. Het aantal personen wagens in België is tussen 1950 en 1971 gestegen van 273.000 tot 2.154.000 - stuks. Tegen de eeuwwisseling mo gen er op de Belgische wegen ruim 4,5 miljoen personenwagens worden verwacht. De verkeersdrukte in België is in enkele jaren meer dan verdubbeld, aldus uitkomsten van een studie die werd ingesteld door het Vlaams Economisch Verbond. ALGIERS. De Algerijnse autori teiten hebben de 500.000 dollar los geld teruggegeven die twee vliegtuig kapers op 3 juni van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij „Western Airlines" hadden gekregen. Het geld werd in ontvangst genomen door Robert Kinsey, één van de top functionarissen van „Western Air lines". FRANKFORT. De als lid van de anarchistische Baader-Meinhofgroep door de Westdui'tse politie gezochte Katharina Hammerschmidt, heeft zich donderdag in gezelschap van een advocaat in Frankfort bij de po litie gemeld. JERUZALEM. Vice-premier Yigal Allon van Israël heeft verklaard, dat Israël bereid is, het betalen van schadevergoeding aan Libanese bur gers, die te lijden hebben gehad vdn de Israëlische bombardementen van vorige week op Hasbiya, in overwe ging te nemen. ROME. Het binnenlandse en bui tenlandse luchtverkeer van Italië is ernstig ontwricht geweest, aangezien het merendeel van de 16000 vliegers in staking was gegaan voor de duur van zestig uur. Verwacht wordt, dat de situatie nog erger wordt. LIMA. De regering van Peru heeft besloten een Nederlandse staatsle ning van 5.400.000 gulden te onder schrijven voor de boiiw van melkbe- reidingsfabrieken, aldus blijkt uit een in Lima gepubliceerd besluit. BELGRADO. In Belgrado zijn vier Servische intellectuelen veroordeeld tot maximaal veertien maanden ge vangenisstraf wegens steun aan „an- ti-Zuidslavische propaganda", aldus een bericht van het pex-sagentschap Tanjoeg. WASHINGTON. Ongeveer honderd Amerikaanse kunstenaars en geleer den, onder wie de actrice Candice Bergen en de Princeton-hoogleraar Richard Falk, zijn op de vloer van de foyer van de Amerikaanse senaat gaan zitten om daarmee tegen de oorlog in Vietnam te protesteren. PRAAG. De Westduitse staatsse cretaris Paul Frank is in Praag aan gekomen voor de vijfde ronde van de besprekingen ter normalisering van de betrekkingen tussen West-Duits- land en Tsjechoslowakije. CANBERRA. De ministers van bui tenlandse zaken van Australië en Nieuw-Zeeland „hebben reden be richten uit Papeete (Tahiti) te gelo ven" dat afgelopen maandag een Franse kernproef heeft plaatsgevon den in de Stille Oceaan. PARIJS. President Georges Pom pidou van Frankrijk bevestigde dins dag dat hij binnenkort naar Rome gaat om overleg tc plegen met pre mier Giulio Andrcotti van Italië, wiens nieuwe kabinet maandag be ëdigd werd. Pompidou noemde geen datum. ROME. De nationaal secretaris van de Italiaanse sociale beweging (MSI), Giorgio Almirantc, kan een gerech telijke vervolging verwachten voor het „delict van het wederoprichten van de fasctische partij". PARIJS. Dc Franse politic heeft de beroemde Byous van Braquc die twee Jaar geleden in het museum van Nimes werden gestolen, terug gevonden. Tot dc kostbaarheden be hoort een vis van goud en amethist ter waarde van ca 800.000 gulden. ROME. De staking van 60 uur die dc grote meerderheid van dc Itali aanse piloten houdt om oen vernieu wing van hun arbeidscontract te krijgen verstoort aanzienlijk de dien stenregeling van de luchtvaartmaat schappij Alitalia. Bij zijn beantwoording, donder dagavond laat, van de des middags gemaakte opmerkingen, zegde hij al leen toe de mogelijkheid te scheppen om redacties en ondernemingsraden inspraak te geven als dagbladonder nemingen het op te richten bedrijfs fonds voor de pers om steun vragen voor herstructurering of reorgani satie (gevraagd in de motie-Scholten ARP). Alle andere moties wees de be windsman af, zelfs die over een wij ziging van de voorgestelde sleutel voor de verdeling van f 30 miljoen welk bedrag als tijdelijke maatregel over de jaren 1972 en 1973 aan de dagbladen wordt uitgekeerd (te we ten 50 procent op basis van gederfde advertentieinkomsten en 50 procent naar gelang de omvang van de re dactiepagina's). Heroïnesmokkel overzee MARSEILLE, 29-6. De politie van Marseille heeft een bende heroïne- smokkelaars opgerold die zich ge specialiseerd had in het vervoer van dit verdovende middel naar de Ver. Staten en Mexico. Er zijn negen ar restaties verricht na een onderzoek dat vier maanden in beslag nam en geschiedde in samenwerking met de Spaanse politie. Van het Middelandse-zeegebied reisden de smokkelaars per auto naar Spaanse havensteden. Daar werden de wagens, waarin honderd kg heroïne per auto verstopt was, aan boord gebracht van schepen met bestemming Mexico of de Ver enigde Staten, waar Amerikaanse handelaars zich over de buit „ont fermden". Telefonisten naar Olympische Spelen DEN HAAG, 29-6. Acht Amster- damsé PTT-telefonisten zullen maan dag a.s. naar München vertrekken. Zij vormen de speciale Nederlandse equipe, die op uitnodiging van de Duitse PTT gaat assisteren bij de af wikkeling van het internationale te lefoonverkeer, dat naar men ver wacht, voor en tijdens de Olympische Spelen een ongekend hoge vlucht zal nemen. Nieuw spaarrecord bij Nederlandse banken DEN HAAG, 29-6. In mei is het hoogste spaarverschil aller tijden be haald: Er werd 454 miljoen gulden meer ingelegd dan terugbetaald bij de traditionele spaarbanken, zo be richt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het oude record lag op 330 mil joen in mei 1971. Het spaarverschil over de maanden januari tot en met mei: 1.347 miljoen, 230 miljoen meer dan in 1971. Auto rijdt in op politieruiters GRONINGEN, 29-6. In het Gronin- ger stadspark is donderdagavond een ongeluk gebeurd, waarbij zes politiepaarden met hun berijders en twee personenauto's betrokken wa ren. Doordat de bestuurder van een van de auto's geen voorrang ver leende botste de wagens frontaal op elkaar, pal naast de groep van zes paarden. Een van de auto's draaide daarbij om zijn as en kwam midden tussen de paarden terecht. Alle be rijders werden afgeworpen en enkele paarden sloegen op de vlucht. Hier bij liepen twee politiemensen ver wondingen op. Ook twee paarden werden gewond. De bestuurders van de beide auo's, die total loss waren, liepen geen letsel op. De beide politiemensen konden na behandeling in een ziekenhuis huis waarts keren, ,Een van hen had ge kneusde ribben. Van de paarden liep een dier een aderlijke bloeding, een ander kreeg schaafwonden. De ge vluchte paarden konden na zeer korte tijd weer gevangen worden. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 1 cn zondag 2 juli Dokter A. M. van Geer, Zierikzee, tel. (01110)-2080, neemt waar voor dokter Bontkes en dokter v. d. Waarden. Gedurende dc zomermaanden geld vcor dc Westhoek en Brouwersha ven geen speciale weekeinde artsen- dienst. Dokter G. A. M. Stcngcr, Haamstede, tel. (01115) 1280, dokter H. J. Simons. Rcncsse. tel. (01116) 280 cn dokter W. J. Terpstra. Brouwers haven, tel. (01119) 280, houden ook tydens dc weekeinden eigen praktyk Dokter J. N. T. dc Bruin, Bruinisse, tel. (01113)-1280, neemt waar voor dokter Speelman. De arlsendicnst OOSTERLAND- BRUINISSE, gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter B J. Visser, Zierikzee. Touw- baan 7, tel. (01110)-39G5, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter en dokter v. d. Zandc. Zr W. C. Stcutcl, Haamstede, telef. (01115)-1226, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee. tel. (01110)-2180, heeft dienst voor Sehomven-Duivcland cn Goeree-Overflakkce Dc weekcindedienst gaat in zater dagmorgen na 9.00 uur. Zierikzee Deze zomer dagelijks geopend: ge meentemuseum (stadhuis), maritiem- museum (Noord-Havenpoort), Bur gerweeshuis (beeldentuin en antiek beurs), Gravensteen (foto- en kunst tentoonstelling). De Vlinder, gedurende de maand ju ni exposeert Wijndel Jongens foto's van Sch.-Duiveland. Elke dag ge opend van 11.00-24.00 uur, op maan dag gesloten. Vrijdag 30 juni Zierikzee Gravensteen, 20.00 uur, opening foto- en kunsttentoonstelling. Oosterland 7.30 uur, populair concert „Ooster- lands Fanfare" in de muziektent. Zaterdag 1 juli Zierikzee Excursie Jeugdvogelwacht. Vertrek Zierikzee (bus 9 uur; Oosterland 8.45 uur. Vertrek A. v. d. Weijdeweg naar gebied, 9.30 uur. Dinsdag 4 juii Zierikzee Opdrachtentocht kinderen. „De Lichtboei", 10 uur. Woensdag 5 juli Rcnessc Hervormde kex*k, 20.00 uur, zang avond, m.m.v. gez. koi-en van Sch.-D. en Jeugdkoor uit Zierikzee. Donderdag 6 juli Zierikzee Zuidhoek, (hoek Julianastraat-Gi'oe- neweegje, aanvang 9.00 uux-, 18e cen trale Fokveedag voor Schouwen- Duiveland. Aanvang middagpro gramma: 13.00 uur. Woensdag 12 juli Renesse Herv. kerk, 20.00 uux% intern, zang- dienst, (o.a. kindergroep uit Wupper- tal). SCHIPHOL, 29-6. Als er veilig- heidsofficieren aan boord van KLM- vliegtuigen zullen worden geplaatst, dan zullen die hoogstwaarschijnlijk pistolen cf revolvers dragen met dum-dum-kogels. Dit antwoordde dx\ R. J. H. Krui- singa, staatssecretaris van vex*keer en waterstaat, donderdag op een des- befreffende vraag bij zijn terugkeer uit Oslo op Schiphol. Dum-dum-ko gels zijn voor de oox'logsvoering door de Conventie van Geneve weliswaar niet geaccepteex-d, doch het schieten met gewone kogels in een vliegtuig is nu eenmaal uiterst riskant, omdat deze kogels in de vliegtuigwand kunnen doox-dringen en daarbij vi tale hydx-aulische leidingen kunnen ï-aken. Dum-dum-kogels spatten bij de minste weerstand, dus ook in een menselijk lichaam, uiteen. Daax*bij vex-oorzaken ze echter zulke ernstige verwondingen, dat ze in het verdrag van Geneve niet zijn geaccepteerd. Efen de mise en scene: pa werkt en ma werkt en de echtelieden zijn kort geleden getrouwd en het hu welijk is dus pril en vol wederzijdse egards. En dat het altijd zo mag blij ven. Verdere aanvullingen ter ver duidelijking: pa is de hele dag van huis en ma komt zich „tussen de middag" thuis een boterhammetje snijden. Dat deed ze die dag ook en daar ziet ze hel raam een klein eind je open slaan en wat erger wat: binnengekomen ziet ze de vogelkooi openstaan en de kanariepiet is mooi verdwenen. De nog-bijna-bruid denkt niet in eerste instantie aan hei lot van Piet, maar wel aan haar Erik, die zijn kooivogeltje van thuis had meegenomen en er mooi zot mee was. Hoe dat diertje altijd floot, als hij 's avonds thuis kwam. Lichte pa niek bij ma, inclusief een van liefde overvloeiend hart om haar Erifc droefheid 1e besparen. Droefheid, toch kan een rimpeling geven in het gladde oppervlak van de huwelijks- vijver en daarom gaal ma nu snel de jas omslaan en spoedt zich spoorslags naar een vogelwinkel, waar zij een zangerig en welgescha pen vogeltje uitkiest, die al hel leed van de escapade zal doen vergeten. De nieuive remplacerende vogel gedraagt zich keurig bij het tran sport en niet zonder emotie be treedt mevrouw de woning, om dc nieuwe aanwinst in de kooi te stop pen. Maar het leven is altijd verras sender, dan zelfs boekeschrijvers kunnen verzinnen, want de kooi Wflt: al bezet. Door dc kanariepiet. die hier als enige domicilie had en uit een kamerhoek tevoorschijn was ge komen. Ma heeft met verbijstering gecon stateerd nu met twee vogels te zijn gezegend, maar er was een fluiter en ze kocht en fluiter, hetgeen op een brede vertegenwoordiging van het mannelijk peslacht wijst cn dat schijnt vreedzaam in een kooitje sa men te kunnen leven. Het laatste is zeker, maar of ma de tweede vogel heeft gehouden om haar Erik dubbel te verrassen is niet bekend geworden. Het is ook niet helemaal ter zake doendehoofdzaak is de compenserende aktie van het vrouwtje des huizes, dat .zich repte om verdriet te voorkomen. Als dat zo blijft woont er weer cru harmo nisch echtpaar onder ons cn dat is altijd een cursiefje waard! SCH1 ERF. 1 LANDMAN (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Werkloosheid in Zeeland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2