Meer gezakten bij examens L.T.S. dan op andere jaren op een GAZELLE fiets beleef' je iets MKT GAZELLE 01» SAPARI Borssele voelt heel weinig voor verdere ontwikkeling Sloegebied ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 juni 1972 Nr. 21105 Parool blijft; hard aanpakken ZIERIKZEE, 27-0. Dinsdagavond had de diplomauitreiking plaats van de Lagere Technische School alhier. De voorzitter van het bestuur, de heer ir. J. L. van Sloten opende de avond met een welkomstwoord tot de aanwezigen en een felicitatie tot de leerlingen en de ouders. Dit jaar hebben 74 jongens examen gedaan; vorig jaar waren dat er 75. De re sultaten waren over het algemeen niet gunstig, er z(jn namelijk 20 leerlingen afgewezen en 15 moeten een herexamen doen. Er is schijn baar niet voldoende gewerkt. Omdat de avondschool definitief verdwenen is, zullen de jongens die verder willen leren, naar Middel burg, Terneuzen, Bergen op Zoom of Middelharnis moeten. De heer Van Sloten richtte een speciaal wel komstwoord tot de heer W. M. Fase van het Gewestelijk Arbeidsbureau, die de jongens verder zal helpen hun studie of werkkring te bepalen. Ir. Van Sloten vertelde o.m. dat het be stuur zich heeft beziggehouden met een nieuwe school, maar dat er nog geen resultaten in zicht zijn. Een nieuwe school zou geen over bodige luxe zijn. daar het aantal leerlingen ieder jaar toeneemt. De leerlingen zijn over drie gebouwen verspreid. Tot slot dankte hij de personeels leden voor de medewerking die zij aan dit diploma verleend hebben. De directeur van de L.T.S. de heer F. G. Scherjon ging hierna over tot de uitreiking van de begeerde papier tjes". Hij zei over de praktisch op geleiden tevreden te zijn, maar over de theoretisch niet. Hij dankte het personeel voor de inzet en feliciteer de de jongens met het behaalde di ploma, dat zij voor hun verdere stu die of werkkring nodig hebben. De „herretjes" Hij betreurde het dat zoveel jon gens afgewezen werden en hoopte dat diegenen die een herexamen moeten doen dan ook alles op alles zullen zetten, zodat ook zij het di ploma in ontvangst kunnen nemen. De inspecteur had de heer Scherjon van tevoren ingelicht dat het een zwaar examen zou worden en hij waarschuwde op zijn beurt de jon gens, om toch vooral goed aan te pakken. De direkteur wenste de leerlingen veel succes in de toekomst en hoopte dat de jongens de naam van de school eer zullen aandoen. Voor de leerlingen met het hoogste puntenaantal van iedere „stroom" lagen een paar presentjes klaar, die zij uit handen van de heer Scherjon mochten ontvangen. Tot slot konden de leerlingen het onderwijzend per soneel de hand drukken en met een „tot ziens" verlieten zij de school. De meesten voorgoed, maar een aan tal leerlingen zullen het volgend schooljaar terugkomen om verder hun studie te voltooien. De geslaagden Hieronder volgt de lijst van ge slaagden. LAGERE TECHNISCHE SCHOOL afd. Brood-banketbakken T-stroom (overwegend theorie) 1 herexamen en 2 afgewezen. P-stroom (overwegend praktijk) D. van Eenige, Haamstede; H. J. van Harten HP; A. P. Huiser, M. C. Kloet, V. H. J. Krijger IJ en H. B. Lokerse, Zierikzee; A. R. Hifdes en J. L. Versendaal. Bruinisse; T. J. Rooda, Burgh; L. J. de Ruiter, Noordwelie; L. P. v. d. Weijde, Nieu- werkerk. (geen herexamen, geen af gewezen). afd Elektrotechniek T-stroom (overwegend theorie) K. J. van 't Hof, Nieuwerkerk; R. Verwoerd HP leerling T-stroom uit E4, Mvt4, Zierikzee. (1 herexamen, 3 afgewezen). P-stroom 'overwegend praktijk) K. J. van 't Hof HP, Nieuwerkerk; C. A. J. van der Jagt IJ, Noordgou- we; J. de Jonge, Kerkwerve; P. C. de Jonge, M. B. Raven, P. B. Velt- hoven, R. Verwoerd, Zierikzee; J. L. Poot, Sirjansland; W. Verwijs, Brui nisse. (2 herexamen, 1 afgewezen). PITTSBURG. Triest beeld van over stroomde wegen in het Amerikaanse rampgebied, clat door zware regens in combinatie met de storm Agnes werd getroffen. De overstromingen zijn de ergste die de V.S. ooit heb ben getroffen. a I'd. Mctaalbcwerkcn -T-stroom (overwegend theorie) A. den Boer, J. F. Donker, C. G. van der Rassel en J. v. d. Werve, Zie rikzee; L. W. van Galen en F. J. F. Vlam IJ, Bruinisse; J. C. Kloet HP, P. Priester, V. Th. Wandel, Renesse. (2 afgewezen). P-stroom (overwegend praktijk) W. G. Bakker, Colijnsplaat; A. D. den Boer, P. L. Straijer HP, Haam stede; J. B. Hillebrand, C. W. Kloet, F. L. Timmerman, Zierikzee; W. Koster IJ, M. C. Meertens, Bruinisse; J. L. Mol, Renesse; J. A. Molenaar HP, Nieuwerkerk; D. H. Stoel, Brou wershaven. (4 herexamen, 3 afgewe zen). P-diploma (T-stroom leerlingen) J. F. Donker, C. G. v. d. Rassel, Zierikzee; F. J. F. Vlam, Bruinisse; J. C. Kloet, H. F. van 't Hof, Brou wershaven. (5 herexamen, geen af gewezen). afd. Motorvoertuigentechniek T-stroom (overwegend theorie) C. A. Boogerd, Ouwerkerk; A. W. Wandel, Nieuwerkerk. (3 herexamen 4 afgewezen). P-stroom (overwegend praktijk) W. de Bil, J. M. v. d. Hoek IJ, Se- rooskerke; C. A. Boogerd, Ouwer kerk; H. F. M. de Clercq, Noord- gouwe; C. Flikweert, Zonnemaire; J. A. Lukus, L. A. Verwest, A. v. d. Wekken, J. H, Zwart, Zierikzee; J. van IJsseldijk, Kerkwerve; A. W. Wandel HP, Nieuwerkerk. (geen herexamen, geen afgewezen). afd. Schilderen P-stroom (overwegend praktijk) A. H. Deurloo HP, M. J. van Gent, J. van Urk IJ, P. M. Zandijk, Zie rikzee; P. A. Kloet, Haamstede, (geen herexamen, geen afgewezen). HEINKENSZAND, 28-6. De be woners van het vijftien kernen om vattende dorp Borssele in de zak van Zuid-Beveland hebben zich voor het merendeel kritisch tot negatief op gesteld tegenover de industriële ont wikkeling in het Sloegebied. Bij de gemeentelijke herindeling in 1970 werden de vijftien kernen samengevoegd tot één gemeente Borssele. Het nieuwe gemeentebe stuur zag zich voor grote problemen geplaatst. De vijftien dorpskernen liggen namelijk verspreid over een oppervlakte van 15.180 ha. De ver bindingswegen tussen de kernen zijn niet aangepast aan de eisen van de tijd, en het algemeen voorzienings niveau in deze gemeente is laag in vergelijking met gemeenten van on geveer hetzelfde aantal inwoners. Borssele telt 15.912 inwoners. afd. Timmeren T-stroom (overwegend theorie) G. M. Janse, H. M. J. Wandel, Zie rikzee. (3 herexamen, 3 afgewezen). P-stroom (overwegend praktijk) C. Bal, A. van Donge, Bruinisse; S. K. Berrevoet IJ, Kerkwerve; C. Geuze, J. van Herk, L. van Klinken, A.' F. v. d. Maale, Nieuwerkerk; F. J. de Later, W. J. Stouten. Ooster- land; O. M. Heijstek, Wemeldinge; B. J. Schell, Zierikzee; A. v. d. Waart HP, Sirjansland. (2 herexamen, 2 af gewezen). P-diploma (T leerlingen) M. A. Jonker, Kerkwerve; D. van Driel, Nieuwerkerk; W. E. Gilijamse, Haamstede; H. M. J. Wandel, Zie rikzee. (1 herexamen, geen afgewe zen). HP is een prijs voor het hoogst aan tal punten. IJ is een prijs voor ijver en gedrag. AVONDNIJVERHEIDSCHOOL (uitgereikt 26 juni) Cursus B afd. Autoherstellen P. W. Bodbijl, Ouwerkerk; W. den Boer, Duivendijke; P. J. Bolkenbaas, Brouwershaven; A. P. Bouwman, Renesse; J. J. van Burg, Ellemeet; M. v. d. Have, G. J. van 't Hoff, Oos- teiiand; P. M. Vaane, Scharendijke. afd. Metaalbewerken M. J. Bin, P. Servaas, Zierikzee; M. Labeur, Bruinisse; W. A. Tanis, Zonnemaire; J. J. Wessels, Kerkwer ve. afd. Timmeren S. Duinhouwer, Zonnemaire; P. M. J. Feijtel, A. K. de Keijzer, Zie rikzee; H. A. Fondse, Kerkwerve; A. J. Oosse, Brouwershaven; L. J. M. Lukus, Ouwerkerk; H. J. de Vos, Renesse; I. I. Zorge, Noordwelie. (1 afgewezen). Het gemeentebestuur besloot in 1971 een structuuronderzoek in te stellen. Het heeft een uitgebreide enquête onder de bevolking laten houden. Daaruit blijkt nu, dat 81 procent van de 1.537 ondervraagden tegen verdere industriële ontwikke ling is. 85 procent van hen voert daarover milieuhygiënische argumenten aan. Vooral de uitbreiding van petroche mische en weinig arbeidsintensieve industrieën wordt afgewezen. De ondervraagden zijn voor het meren deel ontevreden over de woning bouw, jeugd-, sport- en recreatieve voorzieningen en over de voorlich ting van gemeente en provincie. Flitsen uit het buitenland MANILLA. Bij een brand in een ziekenhuis van de Filippijnse hoofd stad Manilla zijn zeventien mensen om het leven gekomen. 21 personen liepen verwondingen op. ODANGWA. De Zuidafrikaanse regering is bezig met een wetsont werp dat Ovamboland een grote mate van zelfbestuur moet geven zo heeft' de voorzitter van de uitvoerende raad van dat gebied, Fleimonelifas dins dag gezegd. PARIJS. Afgemeten naar hét aan tal mensen in de gevangenis per 100 duizend inwoners komt Nederland er zeer gunstig af, zulks in tegenstelling tot landen als Engeland en Denemar ken. Dit heeft de Franse minister van justitie, René Pleven, maandag in een lezing voor de Brits-Amerikaan se club in Parijs verklaard. LONDEN. Een groep Amerikanen die zich inspannen voor het behoud van flora en fauna heeft er maandag bij de landen in het westen op aan gedrongen geen foto- en filmtoestel len, bandopnameapparaten en auto's uit Japan meer te importeren, als dit land zijn walvisjacht niet opgeeft. ItyADRID. De 22-jarige Allard Maarten Olof, zoon van de Neder landse violist Theo Olof, zit sedert zondag in een Spaanse gevangenis in afwachting van een proces wegens illegaal demonstreren waarvoor hij tot een boete van 100.000 peseta's (ongeveer 5.000 gulden) of een maand gevangenisstraf veroordeeld kan worden. MOSKOU. Partijlieder Brezjnev en duizenden juichende Russen hebben de Cubaanse premier, Fidel Castro, als een lang verloren zoon na een af wezigheid van acht jaar in Moskou begroet. TEL AVIV. Een Arabische guerril lastrijder is gesneuveld en drie Is raëlische militairen zijn gewond bij een gevecht tussen een Israëlische le gerpatrouille en Arabische verzets strijders ten noordwesten van Dan in noord-Israël, aldus heeft een Israëli sche militaire woordvoerder in Tel Aviv meegedeeld. KARATSJI. Circa dertig mensen zijn omgekomen en velen worden vermist na hevige hagel- en regen buien in het Pakistaanse Quetta 800 km. ten noordoosten van Karatsji. Het overvloedige water vormde kol kende beken in de straten. SAIGON. De Zuidvietnamese se naatsvoorzitter Nguyen Van Huye heeft de vergadering geschorst nog voor de debatten waren begonnen over bijzondere bevoegdheden voor president Nguyen Van Thieu waren begonnen omdat drie oppositieleden zouden zijn ontvoerd of verhinderd naar de vergadering te komen. GENEVE. De ontwapeningsconfe rentie van 25 landen die op 20 juni haar beraadslagingen in Genève her vatte, is dinsdag verdaagd bij ge- breek aan sprekers. BELFAST. In de vorige nacht is in Ulster een 38.-jarige vrachtwagen chauffeur dood geschoten. Zijn lijk werd gevonden in Ballymurphy, een Rooms-katholieke wijk van Belfast. Volgens de politie hadden twee man nen de chauffeur gedood. Natuur zelf ook vervuiler CHICAGO. 28-0. De natuur zelf en niet de mens veroorzaakt de grootste hoeveelheid koolmonoxide in de aardse dampkring - meer dan tien maal zoveel - zo hebben geleerden van het nationaal laboratorium Ar- gonnc dinsdag meegedeeld. De lang gekoesterde overtuiging dat auto's en de industrie 85 tot 90 procent van dit giftige gas in de at mosfeer brengen is door een weten schappelijk onderzoek dat zich over de gehele wereld heeft uitgestrekt omvergeuforpen, aldus dr. Charles Stevens van dit regcringslaboratori- um. Het onderzoek heeft aangetoond dat de mens slechts in onbetekenen de mate bijdraagt lot het gehalte aan koolmonoxyde in de atmosfeer. De geleerden waarschuwen echter dat dit niets afdoet aan het potentiële gevaar in steden waar menselijke bronnen wel 98 procent van het gas veroorzaken. Koninklijke gift voor Bangla Desj DEN HAAG, 28-6. Hare Majesteit de Koningin heeft ten behoeve van de bevolking van Bangla Desj een gift gedaan aan de Stichting Neder lands Comité Vluchtelingenhulp. Noodweer in Groningen GRONINGEN, 27-6. Een hevige on weersbui die gepaard ging met zeer krachtige windstoten en enorme plensbuien, heeft dinsdagavond de stad Groningen en omgeving geteis terd. Verschillende straten in Gronin gen kwamen onder water te staan. Kelders stroomden vol en de riole ring bleek niet opgewassen tegen deze watervloed. Op het vliegveld Eelde werd een klein personenvliegtuig, een Cessna 172, door een rukwind die een snel heid had van bijna 80 km., gewoon ondersteboven geblazen. Het toestel zou juist naar een hangar worden getaxied door de instructeur. Deze kon echter vrijwel ongedeerd uit het toestel stappen na de onverwachte salto mortale op het platform vlak voor het luchthavenrestaurant. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Kamerleden Lam berts, Pronk en Engwirda hebben minister Drees jr. van verkeer en wa terstaat schriftelijk gevraagd of hij bereid is te bevorderen dat in ver band met het wereldbevolkingsjaar 1974 een speciale postzegel wordt uit gegeven. WOENSDRECHT. Avio Fokker Woensdrecht heeft bij de arbeidsin spectie in Breda voor de vierde maal een arbeidstijdverkorting aange vraagd. De aanvrage is gedaan voor 140 werknemers van het vliegtuig- bedrijf, die nog twee dagen per week zullen werken. De werktijdverkor ting zal op 31 juli moeten ingaan. GRONINGEN. In het academisch ziekenhuis in Groningen is de 7-ja - rige Jan Hendrik Vries uit Ter Apel na een ongeval overleden. Hij werd ernstig gewond toen hij op zijn fiets op het linkerweggedeelte van de Via ductstraat in Ter Apel reed en aan gereden werd door een personen auto. ZAANDAM. De N.V. Zaanlandse Scheepsbouw Maatschappij heeft de rechtbank in Haarlem verzocht haar surseance van betaling te willen ver lenen. AMSTERDAM. Een nieuwe roos, gekweekt door de firma Verschuren en Zoon in Haps (N.B.), heeft de naam „Amsterdam" gekregen. De doop werd op de Floriade in de hoofdstad verricht door mevrouw Samkalden. DEN HAAG. Twee Olympische schaatssterren - Atje Keulen-Deels tra en Kees Verkerk - zijn uitver koren om als eersten officieel de Ne derlandse Olympiadezegelê in ont vangst te nemen, die de PTT op 11 juli zal uitgeven. DEN HAAG. Het Tweede Kamer lid Jongeling heeft in schriftelijke vragen aan minister Van Agt van justitie bezwaren aangetekend tegen de verspreiding, onder de Haagse schooljeugd, van een folder over homosexualiteit. UTRECHTT. Uit protest tegen de naar hun mening inferieure kwaliteit van het avondeten, zijn volgens de V.V.D.M. de circa 100 Nederlandse dienstplichtigen van de luchtmacht basis Handorf in West-Duitsland, de monstratief de eetzaal in- en uitge- marcheerd. zonder hun avondmaal tijd aan te raken. DEN HAAG. De 65-jarige J. J. Si mons uit Hen Haag is in een zieken huis in de residentie overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk. De heer Simons reed op de Hoef- kade met zijn bromfiets tegen een geparkeerd staande auto en liep daar ernstig hoofdletsel bij op. AMSTERDAM. De 84-jarige F. Cool uit Amsterdam is in het Wil- helmina gasthuis overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk in zijn woonplaats. De man was in de Van Baerlcstraat geschept door een langzaam rijdende auto, terwijl hij tussen een file door do rijbaan overstak. AMSTERDAM. Prins Bernhard heeft de zilveren anjers van het Prins Bernhard Fonds uitgereikt tijdens een korte plechtigheid in het Ko ninklijk Paleis te Amsterdam. V.l.n. r. de Amsterdamse heren F. Nieuw- boer en M. H. Gans, prins Bernhard en de heer L. Ie Roy uit Oranjewoud, na de uitreiking Dode man na tien dagen gevonden AMSTERDAM, 28-6. In de Van Bree- straat in Amsterdam heeft de politie de 61-jarige A. van Zanten dood in bed gevonden. De man, die op ka mers woonde, moet een dag of tien geleden zijn overleden. De politie was gewaarschuwd door een vriendin van de heer Van Zanten, die zich ongerust maakte. Zij had hem op 17 juni voor het laatst gesproken. Pleidooi voor kleurige wegbermen DEN HAAG, 28-6. De dames Smit- Kroes en Veder-Smit, leden van de VVD-Tweede Kamer-fractie, hebben in aan minister Drees jr. van ver keer en waterstaat gestelde schrif telijke vragen een pleidooi gevoerd voor kleurige wegbermen. Zij zeggen, bij het zien van de vele kortgescho ren monotone grasbermen langs de wegen met weemoed terug te den ken aan de tijd dat daar nog een rijkgeschakeerde plantengroei aan wezig was. Gevraagd wordt of de minister be reid is te bevorderen - met inacht neming van de veiliheidsnormen, dat de intensieve chemische spuiterij en het maaien langs de wegen gemini- seerd worden. Want dan krijgen de kleurige wegbermen weer een kans, aldus de twee Kamerleden. Schuur afgebrand in Herltingen HERKINGEN, 28-6. In Herkingen op Goeree-Overflakkee is een kapi tale landbouwschuur door brand ver woest. Het vee in de schuur, zestig tot zeventig koeien en schapen, kon worden gered met hulp van de brand weerlieden uit Herkingen, Dirksland en Melissant, Ook enkele stallen ble ven behouden. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. Over de omvang van de schade kon nog niets worden meegedeeld. Voordrachtskunstenaar Jac. van Elsacker f ROTTERDAM, 28-6. In Rotterdam is op 88-jarige leeftijd overleden de voordrachtskunstenaar Jacobus van Elsacker. De heer van Elsacker, oor spronkelijk onderwijzer, kreeg o.m. les van Albert Vogel sr.; hij droeg voornamelijk middel-Nederlandse stukken voor en werken van Vondel. 1 Tien bruidsparen J samen in de wolken SCHIPHOL. 28-6. Tien bruiden f in het wil, gesecundeerd door f tien even officieel geklede f bruidegommen, zullen op vrij- f dag 14 juli, met het ja-woord nog op de lippen, samen hoget sferen gaan opzoeken, in een Fokker Friendship vliegtuig van de K.L.M. Dat alles gc- schiedt op initiatief van de te Leiderdorp gevestigde felicita- tiedienst „Felicitas". die 14 jaar bestaat en die 750.000 bruidsparen het gebruikelijke i geschenkpakket van het be- f drijfsleven heeft aangeboden. i 't Driekwartmiljoenste bruids- f paar wordt apart in de bloe- metjes gezet. Dit gelukkige i tweetal zal zich onder de tien l bruidsparen van 14 juli bevin- den. Als de champagne-cock- tails zijn uitgedeeld zal Felici- tos hong in de lucht tijdens de rondvlucht in de Friendship j boven een van de woonplaat- sen van de lien bruiden be- i kend maken wie van de tien de l drie miljoenste was. Voor dit i fortuinlijke paar begint de reis 4 dan echt met een gratis vlieg- reis per K.L.M. naar een zon- nip vakantieoord. *Deze aktie geldt voor Gazelle/Juncker/ Locomotief/Simplex fietsen/ Berini bromfietsen. DOE MEE AAN DE BETOVERENDE FILMTRIP DOOR AFRIKA 12 Nederlanders worden straks uitverkoren om deelnemer te worden aan een onvergetelijke 16-daagse foto-film-safari. Haal een deelnemèrs-kaart bij uw fietsen leverancier, Direkt doen! Gemonteerd met Vredestein-banden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 9