DE KRING FLUORIDERING - BESTEMMINGSPLAN DEN OSSE - IJSBAAN Daldozen op de Filippijnen De grote zeilrace Minister De Brauw over de collegegelden ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 juni 1972 Nr. 21105 Gemeenteraad Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 26-G. De raad der gemeente Brouwershaven vergaderde maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouwenaar. Afwezig met ken nisgeving de heer A. J. Kommer. In zijn openingswoord deelde de raads voorzitter mede, dat de gemeentese- kretaris, de heer A. Gunst nog steeds wegens ziekte zijn werkzaamheden niet kan verrichten. N.a.v. het schrijven van de geves tigde tandartsen op Schouwen-Dui- veland over een spoedige fluoride ring van het drinkwater adviseerde b. en w. de raad dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen, gelet op de vele tegenstrijdige opvattingen van de wetenschapsmensen over het al of niet fluoridering van het drink water. De heer J. A. v. d. Bijl (PCG) vond het wel een moeilijke zaak. „Deze brief van de tandartsen heelt me wel aangesproken. Er is een groot gebrek aan tandartsen en ook de wachttijden zijn groot. De fluor wijst toch niet op een verslechtering van de gezondheid", aldus de heer v. d. Bijl die een vergelijk trok tus sen de gemeenten Tiel en Culemborg waar een onderzoek plaats vond naar het tandbederf. In Tiel waar wel fluor wordt gebruikt lag dit 75 pro cent lager dan in Culemborg. De raadsvoorzitter vond het een moeilijke zaak. Wanneer de weten schapsmensen verdeeld zijn hoe moet dan de leek oordelen. Persoon lijk zoujk meer geporteerd zijn voor het gebruik van fluortabletten. Wat de wachttijden en gebrek aan tand artsen betreft hebben we onze onge rustheid over de schooltandartsen dienst uitgespi-oken. Er is gelukkig een lichtpunt, daar bij een der ge meenten op Schouwen-Duiveland een aanvrage loopt van een jonge tandarts die zich hoopt te vestigen, voor een woning". De raadsvoorzitter deelde vervol gens mede, dat het bestemmingsplan Den Osse is goedgekeurd en het uit gewerkte plan ter inzage ligt voor de inwoners. In juli zal voor Den Osse-bewoners een vergadering worden belegd waarop ze hun even tuele bezwaren kunnen toelichten. Wat de ijsbaan betreft kon meege deeld worden dat dit niet zo best loopt. Gebleken is dat de baan, ge legen aan de Poortdijkstraat te Brouwershaven op diverse plaatsen lek is. De oorzaak moet gezicht worden in het gebruik van een nieuw proecdé plakmiddel. De Heide Mij heeft toegezegd direkt na de bouwvakvakantie met het herstel te beginnen. De heer Ph. v. Ast (VVD) drong er op aan dat de baan „onder water" opgeleverd dient te worden. Dat is de vorige keer ook niet gebeurd. De heer M. Matthijsse PvdA): „Het is een mooi verhaaltje van de Heide Mij. Brouwershaven moest dienen als proefkonijn". Centrale verwarming De voorzitter kondigde aan dat de 8l bewoners in de vier kernen der gemeente alsnog in de gelegenheid zullen worden gesteld hun woning le laten voorzien van centrale ver warming, zulks echter op basis van vrijwilligheid. De Prov. Dienst Volkshuisvesting, die er voor waar schuwde de zaak niet op de spits te drijven heeft echter geen bezwaar tegen incidentele aansluitingen. Op een vraag van de heer C. de Mun- nik werd geantwoord dat er geen verschil in huurprijs zal optreden. De heer Van Ast had nog een me- xledeling verwacht over de stuur groep Grevelingenbekken. De voor zitter; „Er zijn nog geen beslissingen gevallen en de vergaderingen zijn besloten. Men in de toekomst wel bereid raad en recreatiecommissie in te lichten". De heer Matthijsse haakte in op het punt Grevelingenbekken en ver zocht b. en w. op de loswal te Brou wershaven waar door de jeugd veel wordt gevist een reddingsboei aan te brengen. Dit zal gerealiseerd wor den. Met enkele opmerkingen door de heren Van Ast en Matthijsse werd de welstandsverordening vastgesteld. Beide sprekers hadden enige bezwa ren, dat aan een nieuw bankgebouw in oude stijl een moderne lichtbak geplaatst werd. Kamperen by de boer Op advies van Gedeputeerde Sta ten kon de raad meegaan met het voorstel van b. en w. de algemene Politieverordening te wijzigen waar door het mogelijk wordt op boerde rijen of buitenverblijven drie cara vans of tenten te doen plaatsen. De heer Matthijsse informeerde of er geld binnenkomt voor de gemeente, daar er toch voorzieningen moeten woi'den getroffen. Moeten we ook hier niet naar een toeristenbelasting toe? De voorzitter: „In de toekomst zullen we ons hierover zeker dienen te beraden". De heer Van Ast in formeerde hoe het moet wanneer de caravan per 1 oktober weer van het bedrijf weg moet. Dit zal vooral met sta-earavans moeilijk worden. De voorzitter zei, dat hierop de vergun ning is gebaseerd. „Het is een over eenkomst met de eigenaar die we derzijds wordt aangegaan. Dit is de konsekwentie voor de persoon in kwestie. We zullen moeten trachten landschappelijk het geheel schoon te houden". Zuidwal Brouwershaven Hierna volgde vaststelling voorbe- reidingsbesluit Zuidwal Brouwers haven. De stedebouwkundige en ar chitect zijn druk bezig de zaak rond te krijgen en Staalproject is voorne mens volgend jaar met de bouw van nieuwe woningen te beginnen. Staalpioject was voornemens de wo ning, die in het plan staat te kopen maar dit stuitte af op de prijs. De heer Van Ast: „ze hebben geen interesse". De betrokken eigenaar zal volgens de heer Van Ast straks gedwongen worden aan Staalproject te verkopen, want hij mag er niets aan doen"; een gang van zaken waar het raadslid sterk tegen protesteer de. Oude stadsgrachten De voorzitter zei verder dat het in de bedoeling ligt dat langs de Zuid wal de oude stadsgrachten weer in ere zullen worden hersteld met te genover de toegang tot het Boston plein over bedoelde gracht een loopbrug. Vastgesteld werd het voorbereidingsbesluit „Witte gebie den" Brouwershaven waarbij het gaat om de binnen- en buitendijkse gebieden binnen de gemeente waar voor nog geen bestemmingsplan is vastgesteld en waarin de hoofdlij nen worden opgenomen voor open bare voorzieningen, recreatieterrei nen, jachthavens enz. Het zal ver boden zijn binnen dit gebied om be paalde werken, geen bouwwerken zijnde, uit te voeren zonder toe stemming van het college van b. en w. De heer v. d. Bijl vond dit een goed besluit en hoopte dat b. en w. enige soepelheid zullen betrachten. De voorzitter: „We moeten hande lend kunnen optreden". Graag had de heer v. d. Bijl nog een lid in de werkgroep gezien uit de recreatie commissie, waarop de voorzitter zei liever de naam werkgroep omge HONOLOELOE (Hawaii). Een wel zeer vreemd schouwspel dat te zien was tijdens een tentoonstelling in Honoloeloe. Met een aap op zijn rug duikt een paard hier van de hoge duikplank in een zwembad. Aan de stijl te zien maakt dit „diiikpaard" een beste kans op het nummer schoonspringen tijdens de komende Olympische Spelen. v doopt te zien in adviesgroep. „Als gemeente willen we graag meespre ken en daarom is er ook een lid in van de Deltadienst. Hopenlijk kun nen we dan sneller werken." Gewestvorming Inzake de structuurschets voor de bestuurlijke indeling (Gewestvor- ming) deelden b. en w. mede, dat reeds bij de behandeling van de nota betreffende de positie van de ge meente Brouwershaven in het kader van de gemeentelijke indeling in een raadsvergadering op 19 oktober 1970 is gesteld dat „de problematiek beter op grotere schaal kan worden aan gevat" en geconcludeerd dat „het voor de toekomst van de gemeente Brouwershaven het beste is, indien zij op gaat in één gemeente Schou wen-Duiveland". Nadien is steeds duidelijker gebleken, dat vele ge meenten onvoldoende geëquipeerd zijn om het steeds toenemend aantal taken naar behoren te kunnen uit voeren. Derhalve is het college er van overtuigd, dat een herstructu rering van de besturen van ge meenten, provincies en rijk noodza kelijk geworden is. „Het komt ons voor dat, althans wat betreft de provincie Zeeland het doorschuiven van een aantal gemeenschappelijke taken b.v. ruimtelijke ordening, volksgezondheid, milieubeheer, on derwijs, welzijnsbevordering van de gemeenten naar .het provinciaal be stuur, alsmede een doorgevoerde herindeling van gemeenten, een po sitieve bijdrage zou zijn tot een be tere aanpak van deze taken, alsmede voor een democratische besluitvor ming. Wij menen, dat ook hét ont werp van wet op de gewestvorming een poging dienaangaande is. Hoe wel met betrekking tot dit onder werp een tweetal bijeenkomsten zijn belegd t.w. te Goes en te Zierikzee, hebben deze ons niet die duidelijk heid gebracht, welke voor een goede en verantwoorde meningsvorming noodzakelijk geacht moet worden. Die duidelijkheid ware nodig om een inzicht te krijgen o.a. omtrent het funktioneren van een gewest, alsme de het takenpakket dat een gewest zal wbrden toebedeeld. In een sta dium, dat het ontwerp van wet op de gewesten bij het parlement in be handeling is, met de mogelijkheid van amendering, ja zelfs verwerping en de konsekwenties derhalve niet kunnen worden overzien, is het niet mogelijk ons uit te spreken omtrent de modellen van een gewest in onze provincie. Wij menen, dat alvorens hieromtrent een standpunt in te ne men de aanvaarding van meerge noemde wet een feit zal dienen te zijn", aldus b. en w. B. en w, stellen de raad voor het schrijven van ge- deputeerde staten voor kennisgeving aan te nemen. De heer Ph. v. Ast stelde dat het doel onduidelijk is voor zijn fraktie. Met een vierde bestuurslaag erbij wordt het nog onduidelijker voor de burgers. Men zou eerder naar ver eenvoudiging moeten streven. De meningen in Zeeland over gewest vorming zijn sterk verdeeld. Liever zag zijn fraktie een uitbreiding van de gemeenschappelijke voorzienin gen. De heer v. d. Bijl kon zich geheel verenigen met het schrijven van b. en w. Ook zijn fraktie had geen be hoefte aan de vierde bestuurslaag. „Met het aantal inwoners in Zee land kan onze provincie niet voldoen aan de wet op de gewestvorming. Zeeland is eigenlijk al een gewest op zich". De heer Van der Bijl vond het spijtig, dat de gemeenten rond het Grevelingenbekken niet rond de ta fel kunnen gaan zitten. Z.i. moet de gemeentelijke herstructurering voor rang hebben wat een hoop tijdver spilling zou besparen, waardoor men tot een snellere inrichting van het Grevelingenbekken zou kunnen ko men. Gok de voorzitter zou het een kwalijke zaak vinden als er een vierde bestuurslaag geïntroduceerd zou worden. „Het is een „cri de coeur" dat er van het platteland te weinig studie' wordt gemaakt over het leefpatroon. Onze belangen wor den afgewogen tegen de agglomera ties rond de grote steden. Er zou een studie moeten komen over de inde ling van het platteland. Reeds enige jaren geleden is door de regio-ge meenten getracht te komen tot een basisplan over de inrichting van het Grevelingenbekken". Eervol ontslag werd verleend aan de gemeentewerkman de heer C. J. van Schelven te Brouwershaven. De voorzitter betreurde het dat deze goede ambtenaar wegens ziekte ge noodzaakt is ontslag te nemen. Het werd hem door de raad eervol ver leend. In zijn plaats werd uit een 8-tal sollicitanten met meerderheid van stemmen gekozen de heer M M. Matthijsse te Brouwershaven. De voorzitter feliciteerde de heer Matthijsse met deze benoeming maar vond het voor de raad in het algemeen en de fraktie van de PvdA in het bijzonder een gevoelige ader lating. Tn een volgende vergadering zal afscheid van hem worden genomen als raadslid. Goedgekeurd werden verder nog enige begrotingswijzi gingen en vergoedingen aan het on derwijs in de vier kernen. Met de bank van Nederl. Gemeen ten werd een geldlening aangegaan van f 680.000,- voor de financiering van de uitbreiding van de rioolzui- verings-installatie te Brouwersha ven. De heer Matthijsse attendeerde nog eens op do vieze sloot aan de Schuitkade-Grachtwcg. Vooral, daar het hier een rondweg betreft, is dit een doorn in het oog zowel voor in woners als toeristen. De voorzitter zei toe nog eens con tact op te nemen met het Water schap. Van dc heer J. II. Roelvink te Middelburg tenslotte word te Zonne- maire een stukje grond gekocht groot 190 m2 ad f 2,50 per m2, daar deze grond nodig is voor de realise ring van het bestemmingsplan Zon- nemaire-West. Coloradokevers gesignaleerd TERSCHUUR, 27-6. Bij een land- bouwer in Terschuui', gemeente Bar- neveld, zijn dinsdag coloradokevers gesignaleerd. In grote getale kunnen deze beestjes, die elke zomer opdui ken, een bedreiging vormen voor de aardappeloogst. Elders zijn ze voor zover bekend niet aangetroffen. Er bestaat geen meldingsplicht, wel een plicht tot be strijding van de kevers. MANILLA, 28-6. Door de orkaan die in het weekeinde boven de Fi lippijnen woedde, zijn volgens een mededeling van het Rode Kruis 165.831 menens dakloos gemaakt. Tot op heden zijn 71 doden geteld, maar hun aantal stijgt nog steeds. Honderden mensen zijn gewond. Zuid Luzon is het zwaarst getrof fen. Zwavelzuur in de Wezer BREMERHAVEN, 28-6. In de mon ding van de Wezer bij Bremerhaven is in de nacht van maandag op dins dag een Westduitse vrachtvaarder in botsing gekomen met de Nederland se tankers „Beaume" en „Gamma". Bij de botsing zijn 3 ton geconcen treerd zwavelzuur in de rivier ge stroomd. Volgens de politie levert een en ander geen gevaar op voor de bevolking of de visstand. PLYMOUTH, 28-6. Sir Francis Chichester, de 70-jarige zeil veteraan, is op weg naar huis althans, dat maakt men op uit de koers die hij momenteel aanhoudt. De Brit bevindt zich ongeveer 600 mijl ten zuid westen van Zuid-Enge- land. Verscheidene peilingen wezen uit dat Sir Francis Chichester, die tegen advies van zijn artsen toch aan deze marathon begon, in de richting van het Kanaal vaart. Volgens de organisatoren heeft de Nederlander Gerard Dijkstra met het schip „Second Life", momenteel de leiding. Hij zou op korte afstand worden gevolgd door de Britten Martin Min ter met „Strongbow" en Brian Cook met „British Steel". De favoriet, de Fransman Jeanyves Terlain, heeft sinds de start niets meer van zich laten horen. Het is mogelijk dat Terlain met de reus achtige „Vendredi Tréize" nog voor Dijkstra uit vaart, maar moeilijkhe den heeft met zijn radio. Vrijdag 30 juni, 21.20 uur: Een lied voor jou. Anneke GrÖnloh met haar zoon tijdens de opname voor de show. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 30 JUNI. NED. II. De KRO brengt vanavond Anneke Grönloh terug in de belang stelling van het televisiepubliek. Met „Van 2 tot 12"-presentator Hans van Willigenburg maakte zij een nieuwe grammofoonplaat met uitsluitend Nederlandse liedjes. Daaraan vooraf gaat om tien voor half negen een uitzending van de aktualiteitenru- briek „Brandpunt" die vanuit hotel Brittania in Vlissingen komt. Tussen Pittig vuurtje LUBECK, 28-6. Voor een waarde van naar schatting tien miljoen mark is in Lübeck in Sleeswijk-Holstein aan flessen met alcoholische dranken verloren gegaan door brand in een depót. Het vuui'tje werd gaande gehou den door 25.000 flessen „Schnaps". DEN HAAG, 28-6. Het voorstel om het collegegeld tot duizend gulden te verhogen is gebaseerd of een afwe ging van belangen, met name op die van de gemeenschappelijke belangen ten opzichte van de individuele. „Het was een scheidsrechterlijke beslis sing om de duizend gulden te kiezen. Wij vonden het een aanvaardbare grens". Aldus heeft woensdagnacht mi nister De Brauw van wetenschap pen gezegd, nadat hij precies op het middernachtelijk uur begonnen was aan zijn beantwoording van de dins dagmiddag en -avond (gedurende ruim zes uur) gemaakte opmerkin gen van de zijde der Tweede Ka mer over de verhoging van het col legegeld en het inschrijvingsgeld bij het wetenschappelijk onderwijs. De bewindsman verweet de oppo sitie, dat zij hét laatste ogenblik ge komen was met het argument van te weinig tijd om de voorstellen te be strijden. „Kennelijk zag zij weinig gelegenheid om door de voorgestelde eerste fase van hét nieuwe stelsel van studiefinanciering heen te prik ken". Minister De Brauw wees er op, dat reeds sinds het begin van dit jaar, dank zij het discussie-wetsontwerp, de grote lijnen van de voorstellen be kend waren. „De pers heeft wel kans gezien tijdig allerlei commentaren te leveren en wist derhalve tijdig de voorstellen op hun waarde te schat ten". zeven en acht verblijven wij in cir cussfeer met het programma „Piste", waarin o.a. optreden van een voet jongleur, een draadacrobaat en een evenwichtskunstenaar op de fiets. De Cartwright-familie is om tien uur weer aan het werk te zien. In deze „Bonanza" aflevering raakt het le ven van de Cartwrights in ernstig ge vaar. Vader Ben krijgt moeilijkhe den met geld, zoon Hoss (gespeeld, door de onlangs overleden sympa thieke Dan Blocker") wordt van vals pokeren beticht en Joe wordt een diefstal in de schoenen geschoven. NED. II. De AVRO zendt na het nieuws van acht uur een op de ro man „The Trailmakers" van Vincent Fotre gebaseerde western uit, die zo wel spannend als vrolijk is. Bij wij ze van uitzondering geven in dit western-verhaal vrouwen de toon aan. De film speelt in het midden van de negentiende eeuw in Texas, dat geannexeerd dreigt te worden door de V.S. hetgeen op oorlog met Mexico kan uitlopen. Het gebied moet verkend worden en omdat sol daten de bevolking tot razernij zou den kunnen brengen, wordt besloten vijf geharde vrouwen te recruteren uit de gevangenis. Vervolgens komt het tweede deel van „Imperial Pala ce" op het scherm. Zoals het eerste deel geleerd heeft is Imperial Palace een begrip in de Londense hotelwe reld. De dokumentaire „Mekka, de verboden stad" is een uniek en zeer boeiend filmverslag van de jaarlijkse bedevaarttocht van duizenden mo hammedanen naar Mekka. Evenals deze dokumentaire wordt ook „Entre Nous" tussen zeven en acht uur uit gezonden. Tot slot van de avond volgt de NOS-rubriek ,Uit de Kunst' waarin het Holland-festival centraal staat. VRIJDAG 30 JUNI. NED. I: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Journaal; 19.05 Lippy de Leeuw; 19.10 Piste; 20.00 Journaal; 20.21 Brand punt; 21.20 Een lied voor jou; 22.00 Bonanza; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Brigadier Dog18.55 Journaal; 19.05 Mekka - de verbo den stad; 19.49 Entre Nous20.00 Journaal; 20.21 AVRO's weekendfilm; 21.35 Imperial Palace 2; 22.20 Uit de Kunst; 22.50 Journaal. „En waarvan wordt meneer Piet verdacht? Laten we veronderstellen: wegens handel in verdovende mid delen". Hoolwerf grinnikte. „Klopt. En jij denkt, dat hij weer op het oorlogspad is?" „Ergens zijn er mensen die vin den, die er in Dorringen één man te veel r.ondloopt. Die man heet Pieter Maiers. En daarvoor moet een reden zijn. Een wel zeer steekhoudende re den. Enig idee?" „Ideeën genoeg. Ik noem er één: narcotica". Hoolwerf dacht een poosje na. „Ik kan me natuurlijk vergissen, maar daarvoor ziet hij me er te sloom uit. Bewijze het feit, dat hij twee keer op dezelfde manier voor een rijden de auto is geduwd. Een intelligent mens zegt na de eerste keer tot zich zelf: Ik loop nooit meer langs de trottoirrand. Maar Piet de sufferd doet het opnieuw en wordt prompt weer van de weg geduwd. Net voor een aankomende auto. En zo iemand zou een leidende funktie hebben in de narcoticahandel? Dat geloof je zelf nauwelijks, Manussen". „Het kan, dat ze hem als stroman laten fungeren". „Om de aandacht af te leiden, be doel je?" „Ja". „Goed. die mogelijkheid wil ik aannemen. Maar waarom willen ze dan met alle geweld hun eigen stro man om zeep brengen?" Manussen begon te glimlachen. „Jij bent uit het goede hout gesne den. Hoolwerf. Ik geef het voorlopig op". Gert trok aan zijn sigaar en keek naar de klok. „Dit is alles, wat ik voorlopig te weten ben gekomen". „Toch is het niet gek, Hoolwerf. In aanmerking nemende, dat je ook je eigen werk hebt. Je krijgt van mij maandag bijzonderheden over die Maiers. Interpol zal wel meer van hem weten, omdat hij enkele jaren in Frankrijk vertoefde". Hoolwerf kwam overeind. „Daar houden we het dan op. Voor wat mij betreft hoop ik, dat je de kopstuk ken spoedig in handen krijgt. Ik houd niet erg van zulk werk, snap je? Vooral niet, als er mensenlevens door in gevaar komen". Manussen drukte zijn hand. „Wij politiemensen kunnen nu eenmaal niet zelf onze werkzaamheden uit zoeken, Hoolwerf Maiers is in zoverre een beetje op geknapt, dat Hoolwerf wordt toege staan gedurende een paar minuten vragen te stellen. Maar heel rustig, want de man is nog immer in le vensgevaar, hoewel op dit moment de artsen op winst staan. En ieder een in het ziekenhuis verheugt zich er op. Maiers gezicht is weer vrij. maar hij ligt plat, want hij heeft bij dit tweede ongeluk een schedelbasis- fractuur opgelopen en dat moet met heel veel rust genezen. Beslist veel rust. En plat, stil liggen. Hoolwerf knikt vriendelijk naar de patiënt en legitimeert zich. „We we ten. dat u beide keren van de stoep geduwd bent, meneer Maiers. Enig idee. wie de beide heren zijn. die 't deden??" „Niemand. Ben gevallen. Beide keren. Stommiteit van me". „We hebben een getuige, meneer Maiers. Iemand, die duidelijk heeft gezien, dat u op tweede Kerstdag van do stoep bent geduwd". 18 FEUILLETON DOOR FRANK VAN FALCKENOORT „Herschenschim. Ben gevallen. Verzwikte m'n voet. Had m'n stok in de kerk laten staan". Hoolwerf is gepikeerd, maar laat niets merken. „Als u bang bent, me neer, zegt u het dan. Dan laat ik dag en nacht uw ziekenkamer bewaken door de politie". „Onzin. Ben rentenier. Heb van niemand te vrezen. Stom ongeluk. Had niet zo dicht langs de stop moe ten lopen. Niets bijzonders". Hoolwerf stond op. „We praten er nog wel eens over. Natuurlijk bent u bang. Voor de beide betrokkenen waarschijnlijk. Voor alle zekerheid zal ik laten posten. Ik voel me ver antwoordelijk voor u. U weet meer, dan u wilt zeggen. Trouwens, ik weet ook heel wat van u. Maar dat komt te zijner tijd wel. Knapt u eerst maar verder op en wees blij. dat men u in het leven kon houden. Een derde keer maakt u geen enkele kans meer. Denkt u daar maar eens over na. Sterkte". Geheel uit zijn humeur komt Hool werf terug in het bureau. Daar ligt een melding van een inbraak in een sigarenwinkel aan de rand van het dorp en Hoolwerf gaal er met zijn koffertje heen. Voorlopig zet hij de zaak-Maiers uit zijn hoofd. De nieuwe cafétaria heeft een top bereikt en zakt terug. Hoe dat komt. weet niemand. Imminghoven. dc concurrent, adverteert regelmatig in de plaatselijke krant en houdt er af en toe stunt verkopen op na. Dat trekt publiek. Hij heeft inwendig ook een beetje verbouwd. De achterkamer is erbij getrokken, zodat hij wat moer mensen kan herbergen. Bovendien helpen zijn beide dochters en ook zijn vrouw, zodat hy geen perso neelskosten heeft. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 7