GEOPEND Gewestvorming ter sprake op vergadering van gemeenteraad Vele akliviuil(;n kwamen naar voren in ledenvergadering Zierikzee ki ijgi weer meer huizen Geld™ wc«i«.nderwu» Uitreiking medailles aan kolonneleden Rode Kruis te Zierikzee keukencentrum «Bus», tieleman Aanschaffingen - Straatverlichting - Straatherstel STREEKNIEUWS ZIERIKZEE, 24-6. Aan praalstukken geen gebrek op de raadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. Eén er van was het schrijven van het college aan de raad inzake de veelomstreden Gewest- vorming aan het slot waarvan het college voorstelt Gedeputeerde Staten te berichten, dat de „Nota bestuurlijke organisatie' en het „Ontwerp van wet op de gewesten" in het algemeen onvoldoende informatie verstrekt om er een gefundeerd oordeel te kunnen vormen. Het geldt b.v. de financiering, de „bemanning", de inrichting, de bevoegdheden e.d. Het college verzocht verder te berichten, dat de behoefte aan gewestvorming - althans voor deze regio - niet aanwezig is. Het stuk riep duidelijk geen con troversen op. Vrijwel iedereen staat zeer sceptisch tegenover de idee van gewestvorming, zoals ook is geble ken tijdens de verschillende in het recente verleden gehouden „hea rings". Alleen de heer De Moor wees er op dat er toch iets zal moeten ge beuren op bestuurlijk niveau. Hij ge loofde dat er gekomen moet worden tot grotere gemeenten en zelfs één gemeente op Schouwen-Duiveland. De heer Becu vond het hele begrip gewest vorming niet duidelijk en wilde een gepreciseerde omschrij ving, alvorens er iets over te kunnen zeggen. Vragen: voldoen de gemeen ten en de provincies niet? Een ge west is een soort „onzichtbaar li chaam". „Ik noem het maar een ge vaarlijk experiment". „Treurige zaak" De heer Den Boer wist niet hoe veel tijd (manuren) al aan dit onder werp is vermost. Hij typeerde het geheel als een „treurige zaak". Wij weten niet wat een gewest is en hoe het gefinancierd of „bemand" moet worden. Feit is wel dat de financiële armslag van de gemeenten te gering is. Hij informeerde naar de werk zaamheden van een provinciale commissie, die zich buigt over de herindeling van Schouwen-Duive land en vroeg of een eventuele rap port de raad zal bereiken. Onzekerheid De voorzitter onderkende grote overeenkomst in de verschillende standpunten. Vooral de onzekerheid springt er als faktor bij de beoorde ling van de Gewestvorming uit. Het college voelt er allemaal niets voor en aan een z.g.n. vierde bestuurslaag bestaat geen behoefte, vooral niet dat de kostenfaktor totaal onzeker is. Anderzijds geloofde de voorzitter dat tussen gemeenten en provincie best sprake kan zijn van een weder zijds afstoten en aantrekken van ta ken. Wat een provinciale studiecom missie herindeling Schouwen-Duive land betreft, wist de voorzitter al leen dat zo'n commissie bestaat. Over uitbreiding van de gemeen schappelijke regeling - de heer Den Boer had dit onderwerp aangesne den - moet nog verder worden ge filosofeerd. Mogelijk steekt de kans er in bepaalde regelingen onder één noemer tc brengen. Er valt nog veel te sleutelen, maar met de figuur van gewestvorming zou de toestand voor de burger he lemaal onbegrijpelijk worden. De heer De Moor had één gemeente op Schouwen-Duiveland alleen als al ternatieve mogelijkheid aangegeven. Tenslotte stelde de raad zich z.h.s. achter de visie van het college. Gelden kleuteronderwijs De heer K. Bicsheuvel te Rotter dam krijgt subsidie voor het door hem te restaureren pand Oude Ha ven 31, naar de gebruikelijke regels en percentages. Een voorstel tot het vaststellen van een verordening voor de heffing van schoolgelden voor het kleuteronderwijs werd aangenomen. Merv. Beije vond de tot dusver ge volgde regeling, dat de hoofden het geld innen, in de praktijk wel gun stig en niet tot moeilijkheden lei dend. Wethouder Asma vond het een 19e eeuwse toestand. De gemeente ambtenaren dienen hierbij ingescha keld en in de toekomst gaan deze za ken stellig via een automatiserings centrum. Bouw De raad besloot medewerking te verlenen aan een verzoek van „Be ter Wonen" tot de bouw van 49 wo ningwetwoningen (eengezinswonin gen) in het bestemmingsplan West V. Het college stelde zich achter de plannen van de woningbouwvereni ging, maar sprak zijn teleurstelling uit over het ontbreken van spouw muren, waardoor de huizen zeer ge horig woi-den. Wethouder Asma vond het een be denkelijke zaak, dat de 345-huizen gehorig zijn, maar de voorzitter lichtte toe, dat Volkshuisvesting de spouwmuren schrapt. Het gaat altijd om „uitgeklede woningen", om be neden de curveprijs te blijven. Woningbouw De raad zal - op voorstel van b. en w. een garantie geven op rente en aflossing van een door de woning bouwvereniging aan te gane geldle- nin van f 2.475.000 voor de financie ring van 44 premiewoningen in plan West V. De heer De Moor vroeg waarom altijd bij woningwetwonin gen premiewoningen moeten worden gebouwd. Die twee blijken bij elkaar te behoren als de koekoek en zijn vo geltje. De heer De Moor vond deze bouw maar gevaarlijk, maar wet houder Asma wees op de verplich ting tot bouwen. De 'heer Simmers vond de nieuw bouw allemaal wel mooi, maar pleitte vooral voor de bouw van wo ningen in de binnenstad, waarvan delen verpauperen. Wethouder Bij de Vaate zei dat alles staat en valt met het bestemmingsplan van het Havenkwartier, waarop nog geen toe stemming is verleend. De voorzitter zag wel. enig licht in de materie, maar gaf grif toe dat het een lij densweg is. „Blijkbaar hebben de rijksambtenaren de tijd". Advertentie melissqnt-binnenwegl2-tef.01877-1552 is ook tijdens de bouwvakvakantie openingstijden showroomvan maandag t/m zaterdag van 1.30 - 5.30 uur. BUITEN DEZE UREN GRAAG NA AFSPRAAK! Benoemingen Per 1 juli a.s. werd benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst aan de Theo Thijssenschool mej. M. But. Idem per 1 juli a.s. de heer J. L. van Iwaarden als onderwijzer aan de openbare basisschool aan de Nieuwe Boogerdstraat. Grond wordt verkocht in plan West tot een bedrag van f 276.458 (excl. B.T.W.) aan de B.V. Bouw en Aannemingsbedrijf P. G. van Willi gen te Gouda, voor de bouw van 32 premiewoningen in de z.g.n. parti- kuliere bouw. Tot vakleerkracht gymnastiek in vaste dienst werd benoemd de heer P. G. Verschure. De wethouder van onderwijs gaf hierop een uitvoerige toelichting. De heer Verschure is gekozen uit vier sollicitanten. Hij is afkomstig van Ovezande en zal ook gymlesen geven aan de bijzondere scholen. De heer Doeleman wilde akkoord gaan, maar wilde voortaan wel ruimer tevoren ge-informeerd worden bij benoemingen. Naam school De voorzitter deelde mede dat nog gezocht wordt naar een naam voor de nieuwe openbare basisschool in plan West. De Oudercommissie had gedacht aan „Het Krayennest", maar het college is daar niet zo ge lukkig mee. De heer Groen dacht aan het uitschrijven van een prijs vraag, te beoordelen door een com bi-commissie, die later een voorstel aan de raad kan doen. Dit idee werd overgenomen. Laat geworden liep de rondvraag met een sisser af. Een punt sprong er uit; de heer Groen vroeg hoeveel geld er is ontvreemd bij de inbraak in het stadhuis. Het verwonderde hem dat de kluis kon geopend met een sleutel, die blijkbaar bereikbaar is geweest. Hij vroeg opheldering, maar de voorzitter gaf niet thuis. Hij meende dat het bekendmaking van het bedrag het onderzoek wel eens zou kunnen schaden, een me ning die de heer Groen niet deelde, evenmin als de heer Doeleman. De raad zal echter - mochten er geen belemmerende bezwaren zijn over het bedrag en de gang van zaken bij de inbraak worden geïnformeerd. De heer v. d. Oude sprak over speelplaatsen in plan-West. Wethou der Bij de Vaate merkte op dat een grasveldje is ingezaaid en bespre kingen zijn gaande over een speel tuin. Er wordt alleen nog gedacht over een plaats. Wethouder Asma zette bij een speeltuin oude stijl een groot vraagteken, gelet op de nood zaak van omheining en toezicht. Hij geloofde meer in een open ruimte als aan het H. J. Doelemanplein in Malta, met moderne speelob jee ten. Tot slot sprak de heer Den Boer de wens uit dat Zierikzee er weer niet naast grijpt, nu er gelden staan vrij te komen ter bestrijding van de werkloosheid. De voorzitter zei dat reeds contacten zijn gelegd. DEN HAAG. Evenals vorige jaren zal het koninklyk paleis „Het Huis ten Bosch" te Den Haag voor het publiek ter bezichtiging opengesteld worden en wel van 10 juli tot en met 18 augustus 1972. Gemeenteraad Bruinisse Koltervisserij - Berging visserijmaleriaal BRUINISSE, 26-6. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burge meester G. H. Hokken, zijn nog ver schillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. Zo werd de nieuwe verordening op de heffing van haven-, kade- en zategelden goedgekeurd nadat de heer Verspoor de verzekering had gekregen, dat aan de zategelden voor de mosselschcpcn niet zal worden getornd. De firma Hoogerheide- Elenbaas krijgt verlenging van haar erfpacht voor het op de haven go- bouwde loodsje, maar moet wel be langrijk meer gaan betalen evenals de firma's Maaskant en Duivendijk, die daar grond van dc gemeente in erfpacht hebben. De vaststelling van dc destructie verordening was een hamerstuk, evenals de aanvrage van de kleuter school om aanschaffing van een brandblusapparaat, serviesgoed voor de poppenhoek. een klcuterstrijk- plank, een bescheiden bibliotheekje voor de leidsters en wat speelgoed. De Ver. tot Bevordering van Gere formeerd Schoolonderwijs krijgt een krediet van f 455,30 voor het aan brengen van twee wastafels in dc gang van de school en dc verbete ring van de openbare straatverlich ting. die f 1270 per jaar gaal kosten. Van dc heer J. C. van Rhec wordt een perceel tuingrond groot 1350 m2. {aangekocht met inbegrip van een woning van de heer J. van den Bos (Molenstraat 93). De zevende wijziging van de bouw verordening gaf geen aanleiding tot opmerkingen, terwijl een vergoeding van f 3209 werd toegekend aan het bejaardencentrum „In 't Opper" om dat door genoemd centrum een groenstrook is ingeplant langs de Dokter de Kockstraat, welke grond aan de gemeente behoort, een en an der volgens overeenkomst. Herstel straten Enige moeite had de raad met het voorstel om een aantal straten in de gemeente, die nogal geleden hebben bij de aanleg van het aardgas, te her stellen. Allen waren het er over eens dat de straten dringend hersteld moesten worden, maar of het alle maal nog in 1972 moest gebeuren was een punt van overleg. Maar het voorstel van b. en w. werd tenslotte met algemene stem men aangenomen. Nu een mosselkweker definitieve plannen heeft om over tc schakelen op de kottervisserij, is het nodig dat oen gemeentelijke garantieregeling in het leven wordt geroepen (tot 70 pet.), zoals ook andere gemeenten die kennen, waar dc kottervisserij wordt uitgeoefend. Zonder een der gelijke kredietgarantie, is een goede financieringsregcling met de com merciële banken, door de vissers die een nieuw of tweedehands schip wil len aanschaffen niet mogelijk. De heer Van dc Velde wenste de betrok ken ondernemer goede vangst en be houden vaart, waarmee dc gehele raad instemde. Dc rondvraag Bij de rondvraag drong de heer Groeneveld opnieuw aan, op spoedi ge bouw van een hokje voor het op bergen van sport- en spelmateriaal. Mevrouw Van Leeuwen-Sieling ver zocht b. en w. een woning aan dc Steinstraat, die veel zou kosten, wan neer ze voor gewone bewoning zou moeten worden opgeknapt, vrij te ge ven als tweede woning. Ook wenste ze een stopbord op de hoek Berg- straat-Noorddijk. De heer Van de Velde vreesde dat in de Beursstraat de scheur in de muur van de voormalige zeewering, bij Maaskant, zo groot zal worden dat de kosten van herstel steeds gro ter zullen blijken als niet wordt in gegrepen. Ook vestigde hij de aan dacht op de rommel bij de schuur achter dc woning van de heer M. M. Verkamman in dc Padjes. De heer Verspoor zag graag een plaats aangewezen op de haven voor het neerleggen van visserijma teriaal nu dat aan de Lange Dam niet meer kan, sinds daar een par keerterrein is gemaakt. Wethouder Van Gilst herinnerde er aan, dat jaren geleden aan dc mosselkwckers is gevraagd of er in teresse was voor boxen om dat ma teriaal op te bergen. Daar werd toen niet op gereageerd. B. en w. zullen bekijken of er een geschikte plaats op de haven kan worden gevonden. f ZIERIKZEE, 28-6. Onder leiding van dc afdelings-voorzittcr de heer L. J. Korstanje vond dezer dagen de ledenvergadering plaats van het Rode Kruis Korps te Zierikzee. Dc vergadering werd o.a. bijgewoond door de gewestelijk secretaris dc heer J. J. Marteljn. Uit het jaar verslag bleek dat er in 1971 voor de kclonne volop aktiviteitcn zijn ge weest. Een aantal dames bood hulp by vakantieweken voor invaliden, by vele sportevenementen en vooral ook by de kollektc en ledenwerfak- tie. Diverse cursussen werden gege ven, zowel voor herhaling als voor de opleiding tot het EHBO-diploma en tot helpster/helper. Dc alarmdienst werkt prima, het geen tot uiting kwam odor de goede opkomst bij het lossen, opstellen en opmaken van een groot aantal bed den voor politie versterking op 19 augustus. Ook bij de alarm-oefening op 7 december bleek 75 procent op tijd aanwezig te zijn. De grote districts oefening op 5 mei bracht veel werk mee. De kommandant vierde zijn ju bileum, de leidster ontving de zil veren medaille van verdienste. Uitreiking medailles Hoogtepunt van de vergadering was verder het uitreiken van de me daille 10 jaar trouwe dienst aan een viertal kolonneleden door de voor zitter de heer Korstanje. Hij reikte ze uit aan de heer S. Hanse, mevr. A. C. Boot-Mangold, mevr. P. W. J. Alofsen-Hillebrand en de heer D. v. d. Doel. Hij wenste allen van harte geluk en sprak de hoop uit dat ze de opmars naar de volgende 10 jaar mogen volbrengen. Verder vroeg de aandacht het ver krijgen van het E.H.I.O.-diploma door 8 dames en 1 heren-kononele- den. Dit diploma is van buitenge woon groot belang voor de inmiddels gevormde Districtscolonne en de diensten die men in het ziekenhuis verricht. Ook de nieuwe leden E.H.B.O. werden gefeliciteert met het behalen van het diploma. Nieuwe cursus Op maandag 2 oktober e.k. zal weer worden gestart met een E.H.B.O. cursus voor nieuwe leden. Op woensdag 11 oktober begint de cursus voor helpster/helper 3e klas se. Het volledig opgestelde lesrooster zal ieder worden toegezonden. Van de leden werd ook medewer king gevraagd voor dè aangekon digde poslzeg'elactie in augustus a.s. waarvan dc toeslag ten goede komt aan het hoofdbestuur, maar ook de afdeling profiteert hiervan mee. Het hoofdbestuur verwacht veel van de actie, die misschien kan bijdragen de financiële moeilijkheden wat op tc lossen. Een bijzonderheid is dat de post zegel onbeperkt geldig blijft. Het pu bliek zal een zakje worden aange boden met de meest gangbare zegels maar zij zijn uiteraard ook op het postkantoor vrkrijgbaar. Bijzonder prettig was het deze avond ook het vroegere kolonnelid de heer A. Moermond aanwezig te zien. Hij wist op humoristische wij ze te vertellen over zijn ervaringen in Israël opgedaan om zijn E.H.B.O.- diploma geldig te houden. Aanvan kelijk met gunstig gevolg, maar het liep uiteindelijk toch op een teleur stelling uit, vandaar dat hij nu te recht „gastlid" is. Met deze vergadering werd tevens het seizoen afgesloten en werd ie dereen door de voorzitter een pret tige vakantie toegewenst voor zover dat mogelijk is, want hoewel de cur sussen stilliggen: de taken lopen ge woon door. ZIERIKZEE Opening Tapijt „Service Center" Op vrijdag 30 juni vindt de offi ciële opening plaats van het Tapijt „Service Center" van de heer A. Deurloo in het gerestaureerde pand Dam 1. De opening wordt verricht door drs. H. J. M. v. d. Laar. Vele duizenden guldens gestolen uit geparkeerde auto In de nacht van dinsdag op woens dag werd een op het parkeerterrein achter de Gasthuiskerk, aan de Hoge Molenstraat te Zierikzee, geparkeer de auto opengebroken en daaruit werd ontvreemd een zeer hoog be drag aan geld, namelijk een totaal van vele duizenden guldens. Boven dien verdween uit de auto een ge deelte van een juist aangeschafte winkelvoorraad, bestaande uit ra dio's, televisietoestellen en gereed schappen. De inbraak werd om streeks 8.30 uur donderdagmorgen door de eigenaar, de filiaalhouder A. M. W. te Zierikzee, ontdekt. De rijkspolitie stelt in samenwer king met de technische recherche een onderzoek in. ZONNEMAIRE Botsing op Zuidweg Maandagavond vopd op de Zuid- weg een botsing plaats tussen twee personenwagens. Toen J. v. d. H. uit Kerkwerve terugkomend van 'n bad in het Grevelingenmeer ter hoogte van de boerderij van de fam. v. d. Hoek door twee aan de rechterkant van de weg geparkeerde auto's naar links moest uitwijken, kwam hij in botsing met de plotseling de weg op draaiende auto van de heer L. v. d. W. uit Zierikzee. Beide auto's werden aan de voorzijde flink beschadigd, terwijl één van de inzittenden van de auto van v. d. H. zich onder dok tersbehandeling moest stellen. De po litie stelde ter plaatse een onderzoek Bejaardenreis Een groot aantal bejaarden (51) van Zonnemaire maakte een rondreis georganiseerd door het bestuur van de Culturele Vereniging. Als begeleidsters gingen mee me vrouw Adriaanse en mevrouw Moer mond. Het aantal deelnemers was zo groot, dat zelfs een tweede, kleinere bus van de fa. Van Oeveren moest worden ingeschakeld. De heenreis ging over de Brouwersdam en de Haringvlietdam naar het voorlich tingscentrum Euro-rama, waar aller eerst koffie werd gedronken. Daar na werd in de filmzaal een half uur durende film vertoond over hel ver lengen van dc pieren van de Nieuwe Waterweg en het aanleggen van de Maasvlakte. Aansluitend werd de tentoonstelling bezocht, die een nauwkeurig beeld gaf van dit gigan tische werk. De koffiemaaltijd werd gebruikt tc Hoogvliet, waarna de reis werd voortgezet naar Rotterdam. Het vol-, gende programmapunt was nl. een bezoek aan dc dolfijnenshow „Dol- firodam". Bijzonder werd genoten van wat de dolfijnen en zeeleeuwen presteer den. Hoogtepunt was uiteraard het optreden van dc ruim 5 meter lange dolfijn Suzic, die een volmaakte show weggaf. Na nog ruim een uur in het win kelcentrum van Rotterdam te heb ben rondgewandeld, werd de thuis reis aanvaard. Ectstop Ouwerkcrk Om 6 uur arriveerden dc bussen in het paviljoen „De Vier Bannen" bij dc kreken van Ouwerkcrk. Hier werd het diner geserveerd, waaraan bijzonder veel zorg was besteed. In een geanimeerde stemming werd hiervan genoten. Dc heer K. Mandemakcr sprak namens hel bestuur van de Culturele Vereniging de deelnemers toe, waar in hij de beide chauffeurs dankte voor hun prettige uitleg van wat on derweg te zien was en hun veilige rijden. Mevrouw Telle antwoordde namens de bejaarden. Zij vond het een zeer goed geslaagde reis, waarbij iedereen genoten had en zij dankte het bestuur van de Culturele Vereni ging voor de goede organisatie en de interessante route. Om half negen kwam het gezel schap terug in Zonnemaire, waar, door het concert dat de muziekvere niging „Nut en Uitspanning" juist gaf, een gezellige sfeer heerste. DREISCHOR Geslaagd Onze vroegere dorpsgenote mej. W. J. C. van de Velde Jd. slaagde voor het diploma therapie te Rotter dam. Ze is werkzaam als radiolo gisch laborante in ziekenhuis „Berg- zicht" te Goes. NIEUWERKERK Geslaagd Dezer dagen slaagde te Amsterdam voor het diploma Tekenen M.O.-A. onze plaatsgenoot de heer C. Stout- jesdijk Lz. Vakantie Middenstanders Ook dit jaar weer gaan de Nieu- werkerkse bakkers met vakantie. De vakanties zijn als volgt geregeld: Bakkerij fa. gebr. C. en J. Clarisse van 3 juli t.m. 15 juli; bakkerij H. A. ten Hove van 17 juli t.m. 29 juli; bakkerij Joh. Rotte van 31 juli t.m. 12 augustus. Traditioneel worden de klanten, verzocht in de vakantieweken hun brood af te halen, daar er dan op het dorp niet .bezorgd wordt. Ook de plaatselijke slager, de heer Jac. van der Wielen gaat met vakan tie. Zijn vakantieperioden zijn: van 26 juni t.m. 3 juli en van 24 juli tm. 31 j.uli BRUINISSE Advertentie Diploma's Chr. Nijverheidsschool voor meisjes Aan de Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes te Bruinisse werden dins dagavond de volgende diploma's uit gereikt: Voor het theoretisch examen: Ma rian Boogert, Oosterland; Heieen Koster, Oosterland; Ali van Driel, Nieuwerkerk en Inge Kesteloo, Fran- sien van der Linde, Marian Okkerse en Elly Verkamman, Bruinisse. Voor het praktisch examen met aanvullende theoretische vakken slaagden: Plonie Bakker, Cobi de Bruine, Riet Dooge, Jennie Goud zwaard en Adrie van de Zandc, Oos terland; Ida Kik en Riet Flikweert, Nieuwerkerk; Lia van Dijke, Tonny Scheermeijer en Lenie Noor'thoek, Bruinisse, Annemarie van Bemden, Zierikzee en Els Noorthoek, St. Phi- lipsiand. Voor het praktisch examen slaag den: Hannie de Boer, Corrie Boogert, Nelleke Mast en Maaike van der Wekken, Zierikzee; Klara de Bruine en Adrie Stouten, Oosterland; Hen- nie Verwijs, St. Philipsland; Gerda van der Sluys, Oude Tonge en Corrie van Hekke en Jeanet Jonker, Brui nisse. Afgewezen vijf kandidaten. Afd. Industriebond N.V.V. Onder leiding van dc heer Berk- louter, districtsbestuurdcr N.V.V. kwamen in café „Centrum" te Brui nisse een aantal personen bijeen met het doel tc komen 'tot oprichting van een afdeling van dc Industriebond N.V.V. Ook enkele personen van dc afdeling Zierikzee waren ter verga dering aanwezig. Er werd na enige bespreking een afdeling Bruinisse van genoemde In dustriebond opgericht, met het vol gende bestuur: L Bal voorzitter, L. Okkerse, secretaris, L. van der Have penningmeester, J. Kostcnse en G. van Meurs, leden. Plaatschade na botsing De automobilist L. M. S. uit Nieu we Tonge wilde, rijdend in zijn per sonenauto, op dc parallelweg langs de Grevclingen. links afslaan naar de parkeerplaats. Dal werd te laat opgemerkt door de achter hem rij dende mej. W. J. V. eveneens uit Nieuwe Tonge. Er ontstond een bot sing e.q. dc auto van dc heer S. werd door de auto van mej. V. aangereden met gevolg dat beide auto's bescha digd werden (plaatschade). NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Jeugd-premiesparen 10 premie ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. 's-GRAVENZANDE. De mijnop- ruimingsdienst van de Kon. Marine is begonnen met het opsporen en on- die de laatste dagen regelmatig op schadelijk maken van landmijnen het strand van 's-Gravenzande zyn aangespoeld. In drie dagen tljds waren dat er ruim veertig en ver moedelijk komen er nog meer. Uitbreiding Diergaarde Blijdorp ROTTERDAM. 28-6. De Rotter- damse dierentuin Blijdorp, die 17 hectare groot is, wordt uitgebreid met een stuk grond van 6 hectare. Met de Nederlandse spoorwegen is over eenstemming bereikt over het drie hoekig stuk grond tussen drie spoor lijnen vlak achter het huidige terrein. De directie van Blijdorp hoopt dat dit jaar nog met de uitbreiding be gonnen kan worden. Op de nieuwe grond zal de speeltuin worden over gebracht. De diergaarde denkt ook aan andere recreatieve mogelijkhe den. De huidige kinderboerderij zal er eveneens een plaatsje krijgen. De ze zal worden uitgebreid. Prinses Beatrix spreekt met „sociaal Den Haag" DEN HAAG, 28-6. Prinses Beatrix voert een reeks informele informa tieve gesprekken met mensen die werken in de sociale sector in Den Haag. De belangstelling van de prin ses heeft zich bij deze contacten tot nu toe vooral gericht op het sociaal werk in de Haagse Schilderswijk. De besprekingen zijn al maanden geleden begonnen. Ze worden ge houden door tussenkomst van een lid van de Haagse gemeenteraad. Zo heeft dc rijksvoorlichtingsdienst woensdag bevestigd. Steenrijk DJAKARTA, 28-6. Een berooi de dorpeling die in de buurt van zijn dorp in het zuiden van Kalimantan een steen op geraapt heeft en mee naar huis genomen, heeft er zeven mil joen roepia voor gekregen. Het bleek een diamant van zestien karaat te zijn. ONDERWIJS Rijks Middelbare Land- cn Tuinbouwschool tc Goes Na gehouden overgangsexamen aan dc Rijks Middelbare Land bouwschool te Goes, werden van Schouwen-Duiveland de volgende leerlingen bevorderd. Afd. Landbouw van 1c naar 2e klas: L. J. van Gastel, Schuddebeurs H. Schouls, Zierikzee, K. J. van der Velde, Dreischor cn J. de Vlieger, Nieuwerkerk. Voor het eindexamen slaagde de hoer J. L. C. Roggeband te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4