AGENDA Stadhuisrestauratie APPELMARKT EN WESTBRUG ZIJN NETELICE PUNTEN Romeinen en slangen Geslaagde schoolsportdag Brouwershaven Gevarieerd zomerprogramma te Renesse NIETS WORDT ONDERNOMEN VOOR FLUOR IN T WATER DAME Met enige feestelijkheid en mu zikaliteit werd gisteren (woensdag 28 juni) een nieuwe - en hoogst belangrijke - fase afgesloten in de restauratie van het Zierikzeese stadhuis. Vleeshal, trouw-, raad- en schut- terszaal kwamen al eerder tevoor schijn uit een diepingrijpend her stelproces, dat jaren vergde. Daar bij heeft zich thans gevoegd de vierschaar, die werd tot een uiterst royale en stijlvolle hal en het trap penhuis. Het stedelijk stadhuis is al eeuwen een kleinood, passend bij een his torische stad als Zierikzee; thans echter is dit bezit nog aanmerkelijk verrijkt, verfraaid en specimen ge worden van restauratiekunst, dat altijd en overal model zal kunnen staan. In de geest van „zo kan het en zo moet het". Het „zo kan het" slaat terug op de vakbekwaamheid van de men sen, die zich met een dergelijk in gewikkeld projekt bezig houden en er zich als 't ware in uitleven. Het „zo moet het", is een kwestie van financieringsmogelijkheden en die waren werkelijk niet groot of onbegrensd. Het laat-Gotische Zierikzeese stadhuis evenwel is van een uit zonderlijke schoonheid en in zijn algemeenheid is het conserveren van schatten uit het verleden een zaak, die geen vraagtekens ver draagt. Er komt - hoe ingewikkeld en duur een restauratie ook is - een moment, dat het moet op straffe van verpaupering en uit eindelijk verlies. Een herstel als thans is uitge voerd (wij herinneren ook aan de restauratie van het exterieur), moet men dan ook zien in het kader van de culturele - en zo men wil toe ristische infrastruktuur. Wij hebben het toerisme nooit beschouwd als een gelijkwaardige welvaartszuil als landbouw, visse rij en industrie, maar in deze stad zijn de mogelijkheden niet zo groot. Het toerisme moet er echt wel bij om te komen tot welvaarts vermeerdering, bevolkingsgroei en het realiseren van allerlei gemeen schappelijke verlangens en wen sen. In het kader van die toeris tische ontwikkeling past een schoon „eerste huis der gemeente", waar de bestuurders künnen ont vangen in een sfeer, die enerzijds het eeuwenoude verleden van deze stad bijna tastbaar maakt, ander zijds de zorgvuldigheid ademt waarmede deze sfeer wordt ge koesterd. De restauratie die gisteravond werd „gevierd" heeft veel tijd en geld gekost. Hij kon niet uitge voerd zonder steun van derden; de susidiërende rijksoverheid en o.m. de gemeente Rotterdam. De gemeente Zierikzee zelf heeft ook het nodige ten koste ge legd aan dit restauratieprojekt van de eerste rang. Het resultaat is verbluffend en stemt tot grote voldoening. We geloven dat de burgerij - hetzij georganiseerd, hetzij bij spontane gelegenheden - de kans zal krijgen dit, oude her stelde bezit in ogenschouw te ne men. Niemand zal ooit ontkomen aan de schoonheid er van en respekt krijgen voor de stijlmakers, die de ruimten restaureerden en inricht ten, zoals het is gebeurd. „Eigen mensen" - als de stadsarchivaris, oudheidminnenden en anderen - hebben daar ook hun steentje aan bijgedragen. We herhalen: het re sultaat is verbluffend en dat stemt tot grote dankbaarheid, waarbij het tijdstip van gereedkoming - toch nog juist bij de eerste aanzet van de zomervakanties - meer dan een prettige bijkomstigheid is. Duizenden forellen ,zoek" in Veerse Meer VEERE, 28-6. Visserijdeskundigen vragen zich met enige ongerustheid af, waar de duizenden forellen zijn gebleven, die sinds 1968 in het Veer se Meer zijn uitgezet. Het aantal uit gezette forellen wordt geschat op circa 200.000 (waarde bijna 80.000). Het Veerse Meer zou op het ogen blik een waar forellendorado voor sportvissers moeten zijn, maar niets is minder waar. Vissers keren vaak teleurgesteld naar huis na een hele dag op het meer te hebben ver toefd. Visserijdeskundigen hebben nooit een massale vissterfte waarge nomen, zodat het raadsel van de ver dwenen forellen voorlopig nog niet Is opgelost. Verwachtingen van DAF EINDHOVEN, 28-6. Van Doorne's Automobielfabrieken (DAF) in Eind hoven verwacht dit jaar een afzet van 95.000 personenauto's te kunnen bereiken. Op de binnenlandse markt hoopt DAF ruim 28.000 personen auto's te verkopen. Dat is ongeveer een gelijk aantal als in 1971. De af zet In Groot-Brittannië is dit jaar met sprongen vooruit gegaan. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 27-6. - Op de raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, kwam in behandeling een schrijven van het college aan de raad, inhoudende de beantwoording van de door de P.v.d.A-fraktie gestelde vragen inzake de Appelmarkt-instortingen. De voorzitter stipuleerde dat er wel allerlei kritiek zou kunnen zp, maar dit is kritiek achteraf. Vele mensen hebben - zo beweert men - liet gevaar zien aankomen, maar niemand heeft nadrukkelyk b.v. de Dienst Gemeentewerken ge-informeerd. De heer Doeleman viel over het punt dat de controle-ambtenaar van de Dienst G.W. niet aanwezig is geweest op het werk, gedurende de kritieke dagen 5 en 6 juni. Op laatstgenoemde datum deed zich de instorting voor. De heer Doeleman wilde de ab sentie op die dagen als een onvol komenheid aanmerken, maar de voorzitter wees er op dat Gemeente werken tegenwoordig was bij een topbespreking met de aannemer van het werk. Wethouder Bij de Vaate zei dat controle bij dergelijke wer ken van gemeentewege, alleen steek proefsgewijs kan plaats vinden. Kri tiek kan ook berusten op een ver-- keerd inzicht in de taak van Bouw en Woningtoezicht. De heer Doeleman zei dat hij als leek het in elkaar vallen had zien aankomen. De heer Simmers vroeg naar de schadevergoeding voor de omwonenden. De voorzitter deelde mede, dat de aannemer verzekerd is tegen dergelijke calamiteiten en er is alle aanleiding aan te nemen dat schadevergoeding zal worden uitge keerd. Namens de P.v.d.A.-fraktie dankte de heer De Moor het college voor de snelle en volledige beant woording van de gestelde vragen. De voorzitter vond het belangrijk dat er met de betrokkenen ten stad- huize goede besprekingen zün ge voerd, die tot voldoening verliepen. De heer v. d. Doel meende dat de raadsleden er niet zijn om op even tuele calamiteiten te attenderen, maar de voorzitter bleef bij zijn in zicht, dat achteraf praten niet moei lijk is, al had hij alle begrip voor de emotie die het geval heeft losge woeld. Situatie Westbrug Een ander punt had betrekking op een schrijven van de Oudercommis sie van de Openbare Basisschool in verband met de verkeerssituatie aan de Westbrug, die als potentieel ge vaar voor de schooljeugd - na inge bruikneming van de nieuwe school in plan-West wordt aangemerkt. De heer Groen vroeg of het college denkt aan noodverzieningen en wan neer de plannen in de raad komen. De voorzitter deelde mede dat er plannen zijn tot verbreding en er onderhandelingen worden gevoerd. De wethouder van P.W. zei dat de zaak „in de tonnen" gaat lopen, als de brug aan twee zijden zou moe ten worden verbreed, met instand houding van het huidig silhouet) Te gen een tijdelijke voorziening naast de brug, maar niet pal er naast, Doop van prins Pieter Christiaan DEN HAAG, 27-6. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven zijn van plan hun zoon prins Pieter- Christiaan ten doop te houden in de doopdienst van de Nederlandse Her vormde Gemeente te Apeldoorn op zondagmorgen 3 september. De dienst - in de Grote Kerk, aanvang 11.30 uur - zal worden geleid door prof. dr. H. Berkhof uit Leiden en de op die zondag dienstdoende ds. J. C. H. Jörg Dit heeft de rijksvoorlichtingsdienst dinsdag meegedeeld. Olieraffinaderij in Zeeland gaat niet door MIDDELBURG, 28-6. Het olie- concern U. K. Wesseling heeft het havenschap Vlissingcn laten weten, dat het afziet van de vestiging van een olicraffinaderU in het Sloege- bicd. De directie van de Union Rheini- sche Braunkohlenkraftstoff AG, een dochteronderneming van Rheini- sche-Westfalische Elektrizitatswerke zet in een brief aan het havenschap uiteen, waarom zij van de vestiging van een olieraffinaderij in Zeeland afziet. ROME, 28-6. Wat hebben drie miljoen inwoners van Rome gemeen met ontelbare dodelij ke slangen? Het antwoord werd op een symposium over slangen gegeven door de diri gerend geneesheer van de Ro meinse gemeentelijke en ge neeskundige en gezondheids dienst. Ze brengen samen de zomer door op veertig kilome ter zeestrand een klein uur rijden van de eeuwige stad. Volgens de arts, dr. G. Volenti, is de meest van slangen we melende streek in Italië de Tyreense kust van Tor Vaia- nica tot Maccarese, die het strand van Rome omvat. Door het groeien van de steden ver dwijnen volgens Volenti de na tuurlijke vijanden van dc slang, de vos en de arend. want dan kan men de brug niet meer aanvatten, bestaat geen bezwaar. Mevrouw Beije wees op inschakeling van verkeersbrigadiertjes. Die blij ken er te komen. De voorzitter zei niet te voelen voor de argumenten van Monumentenzorg, dat met ver breding van de brug er sprake zou zijn van „stadsverstoring". Wethouder By de Vaate roerde een heel ander punt aan. n.l. dat een bredere brug voor de kinderen hele maal niet veiliger behoeft te zyn dan een smalle. De ervaring leert dat de snelheid van het verkeer bij verbreding toe neemt. De voorzitter vond het „doodgriezelig" over deze affaire met commentaar te komen. De heer Doe leman vond dat de breedte van de brug niets te maken heeft met de veiligheid van de schoolkinderen. Zijn gedachten gingen uit naar een knipperlichtinstallatie, zoals Haam stede heeft bij de ingang van de ge meente. Dat werkt uitstekend. Tevoren was de heer Den Boer in gegaan op de notulen van de verga dering van 24 april. Hij vond daarin stof tot vergelijking met de versla gen in de pers. Zijn kritiek gold - zo bleek - met name een krantekop, die te negatief zou hebben gesuggereerd dat de raad van Zierikzee tegen een onderzoek is van de Oosterschelde- problematiek. De voorzitter kwam terug op zijn destijds geponeerde stelling dat de standpunten in de raad en onderling in het college slechts nuanceverschillen vertoon den. Zijnerzijds zou hij tijd willen offeren om alsnog een onderzoek in te stellen rond de sluiting van de Oosterschelde. ZONN EM AIRE, 28-6. Onder gun stige weersomstandigheden werd de jaarlykse schoolsportdag gehouden voor de basisscholen in de gemeente Brouwershaven. 'sMorgens om 9 uur verwelkomde burgemeester A. P. Schouwenaar de deelnemende jon gens en meisjes en hun onderwijzers en wenste allen een succesvolle en sportieve dag toe. De ochtend was gevuld met het afleggen van de vaardigheidsproe- ven. De resultaten waren: 5 A, 43 B, 60 C, en 25 D-diploma's. De groepsprijs voor de beste ge middelde prestaties gingen voor* zo wel de jongens als de meisjes naar de Christelijke Nationale School van Zonnemaire. 's Middags werd een schoolkorf- baltoernooi afgewerkt. Er namen 10 achttallen aan deel, verdeeld in twee poules van 5 teams. De eerste plaats bij de A-teams en de beker was voor de openbare school van Dreischor. De eerste plaats bij de B-teams was voor het tweede achttal van Drei schor. De verdere uitslagen waren: 1. Dreischor I; 2. Brouwrshaven I; 3. Noordgouwe; 4. Chr. Nat. School Zonnemaire; 5. Brouwershaven II. Tweede achttallen: 1. Dreischor II; 2. Brouwershaven III; 3. Christelijke Nat. School Brouwershaven; 4. Brouwershaven IV; 5. Openb. School Zonnemaire. Om 4 uur reikte wethouder P. de Moor de prijzen uit. Hij dankte de onderwijzers voor de goede organi satie en wenste hen en alle kinderen alvast een heel prettige vakantie. PARIJS. De Franse ministerraad heeft woensdag een decreet goedge keurd krachtens hetwelk het mini mum-uurloon van 4.10 op 4.30 frank wordt gebracht en wel met ingang van 1 juli. Amerikaans rapport over situatie in Vietnam WASHINGTON, 28-6. Als het hui- dige niveau van de Amerikaanse mi litaire en economische steun niet ge handhaafd blijft, zullen de Zuidviel- namese strijdkrachten grote Noord- vietnamese aanvallen in de toekomst, voor zover die tenminste te overzien valt, niet kunnen weerstaan. Dit staat in een rapport, opgesteld door twee assistenten van de com missie voor buitenlandse betrekkin gen van de Amerikaanse senaat dat woensdag is gepubliceerd. De Ame rikaanse steun vanuit de lucht heeft een belangrijke rol gespeeld in het jongste Noordvietnamese offensief, aldus het rapport, hij heeft er in gro te mate toe bijgedragen dat de Zuid- vietnamese troepen geen nederlaag hebben geleden. Sabotage bij strijdkrachten V.S. PARIJS, 28-6. Een voormalige Amerikaanse marinier heeft woens dag in Parijs onthuld dat Amerikaan se militairen die zich tegen de oor log in Vietnam verzetten, vliegtui gen aan de grond hebben gehouden, bommen onschadelijk hebben ge maakt en napalmbommen in zee ge gooid hebben in plaats van op doelen in Vietnam. De marinier, een zekere Zangrill, die in 1968 en 1969 dienst heeft ge daan bij de luchtmachtbasis Da Nang in Zuid-Vietnam, verklaarde voorts dat sabotage er de oorzaak van is geweest dat de Amerikaanse vlieg dekschepen Kitty Hawk, Constella tion and Honcock voor herstelwerk zaamheden naar het dok moesten. Toenemende drug verslaving in New York NEW YORK, 28-6. Het aantal men sen dat in New York in door de overheid gesubsidieerde instellingen wordt behandeld wegens verslaving aan drugs is de afgelopen negen maanden ruim verdubbeld tot bijna 40.000. Dit heeft het hoofd van de be trokken dienst, Graham Finney, woensdag verklaard. In Hervormde kerk: RENESSE, 28-6 In de komende ze ven weken wordt in de Hervormde kerk van Renesse een gevarieerde avond~9oncertenreeks geboden. Het zomerprogramma gaat van start op woensdag 5 juli met een zangavond m.m.v. gezamenlijke koren van Schcuwen-Duiveland en het jeugd koor uit Zierikzee o.l.v. C. Groen - leer. Aan het orgel: K. Steketee, lei ding: ds. G. Wassenaar. Een inter nationale zangdienst wordt geboden op woensdagavond 12 juli. Aan deze dienst werken mee een kindergroep uit Wuppertal, C. Groenleer (orgel), A. E. de Loof (fluit) en J. v. d. Burg, (trompet). Er zullen korte Neder landse en Duitse toespraken plaats vinden, de leiding van deze avond berust bij da. A. A. van Leeuwen. Onder het motto „Intermezzo" vindt de volgende avond plaats op woensdag 19 juli, en wel m.m.v. het jongerenkoor Walcheren en hun ryt- misch óombo, uit Middelburg, o.l.v. Louis Blommaert. Ds. J. v. d. Berg heeft de leiding van de avond. Brassband Op donderdagavond 27 juli volgt een optreden van het Middelburgs Kamerkoor o.l.v. Bart Leijnse, afge wisseld met orgelsoli door Marianne Leijnse en Adri Karman. Op woens dagavond 2 augustus improviseert vervolgens Arie J. Keyzer, organist van De Doelen te Rotterdam, over door de aanwezigen op te geven the ma's en melodieën. De beroemde Brassband Excelsior uit Kloetinge brengt op woensdagavond 9 augus tus een meeslepend programma. Het zomerprogramma wordt afge sloten op woensdagavond 16 augus tus met een optreden door het be jaardenkoor „Con Agitazione" uit Vlissingen (80 leden) en het mando lineorkest Tovido. Alle avonden vangen aan om 20.00 uur, in de Herv. kerk van Renesse. Donderdag 29 juni Zierikzee R.K.-kerk, 8.00uur, dirigent-leerlin gen en Zierikzees Kamerkoor. Scharendijke Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad. Vrijdag 30 juni Zierikzee Gravensteen, 20.00 uur, opening foto- en kunsttentoonstelling. Zaterdag 1 juli Zierikzee Excursie Jeugdvogelwachl. Vertrek Zierikzee (bus 9 uur; Oosterland 8.45 uur. Vertrek A. v. d. Weijdeweg naar gebied, 9.30 uur. Dinsdag 4 juli Zierikzee Opdrachtentocht kinderen. „De Lichtboei", 10 uur. Woensdag 5 juli Renesse Hervormde kerk, 20.00 uur, zang avond, m.m.v. gez. koren van Sch.-D. en Jeugdkoor uit Zierikzee. Donderdag 6 juli Zierikzee Zuidhoek, (hoek Julianastraat-Groe- neweegje, aanvang 9.00 uur, 18e cen trale Fokveedag voor Schouwen- Duiveland. Aanvang middagpro gramma: 13.00 uur. Woensdag 12 juli Renesse Herv. kerk, 20.00 uur, intern, zang- dienst, (o.a. kindergroep uit Wupper tal). Dreigbrief voor burgemeester BRUSSEL, 28-6. De burgemeester van Antwerpen, Lode Craeybeckx, heeft een nog al onsamenhangende dreigbrief ontvangen waarin van hem een „losgeld" van 25 miljoen Belgi sche franken, ongeveer 1,75 miljoen gulden, geëist wordt. Komt dat geld er niet, aldus de brief, dan zal in een groot Antwerpens bedrijf binnen kort een bom geplaatst worden. De brief is ondertekend met „Turnhout- se Tij 1 vereniging". Er staat niet in waar en aan wie het geld betaald moet worden. Paspoorten en rijbewijzen op P.T.T.-kautoren BARNEVELD, 28-6. Do gemeente Barneveld zal de PTT-kantoren in de diverse dorpen van de gemeente inschakelen voor het uitgeven van paspoorten en rijbewijzen. De bewo ners van deze plaatsen behoeven dan niet naar de secretarie in Barneveld. Z.K.H. prins Bernhard, die vandaag zijn 61ste verjaardag viert. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 27-6. - Geen grote zaak voor Zierikzee bleek liet individueel kamperen, zoals dat ter sprake kwam op de raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. Niettemin had het college er een groot „stuk" aan gewijd, dat ter diskussie kwam en waarin de regels voor deze vorm van kamperen zijn geregeld. De verwachting bestaat dat het - wat Zierikzee betreft - in dc praktyk zich zal beperken tot enkele gevallen. Dc wethouder van P.W. merkte op dat er in ieder geval by voorkomende gelegenheden, controle zal worden uitgeoefend op het sanitair. Het gaat om plaatsing van ten hoogste drie cara vans of tenten op boerenerven of buitenplaatsen. Veel meer diskussie lokte uit dc zaak van de fluoridering van drink water, een omstreden zaak, waarop dc heer Simmers niet vooruit wilde lopen. De zaak is aktucel geworden door een schrijven van de tandart sen, waarin zij opmerken dat de ves tiging van nieuwe tandartsen wordt geremd door het feit dat het drink water op Schouwen-Duiveland - ge leverd door de Watermij Zeeland - ongefluorideerd is. Dc heer Groen had een andere zienswijze en wilde Zierikzee eerste gemeente laten zijn, die deze zaak bij de watermaatschap pij aanhangig maakt. Het college wilde voorshands een afwachtende houding aannemen en gezien de verdeeldheid van stand punten in wetenschappelijke krjng, geen stappen ondernemen om te ko men tot fluoridcring. Dc heer Sprengclmcijcr kon hier mede instemmen en verklaarde zich scherp tegenstander. Als er fluor in het water wordt gedaan, kan men er verder van alles in doen, tot voor behoedsmiddelen toe. Zijn opmer king ontlokte hilariteit, maar een schrijver blijkt zich - volgens een opmerking van dc voorzitter - ook al eens op dit fantastische thema te hebben gestort. Ander standpunt De heer Sprengclmcijcr merkte op dat het enkele jaren geleden er op leek dat het zou gebeuren, maar hij vond het thans een te gevaarlijke zaak voor de raden om zich over te buigen. Eerst moet het wetsontwerp over dit onderwerp er zyn; iets wat het college t>ok wil afwachten. De heer De Moor vond niets doen heel vreemd, want tenslotte ligt er de brief van de tandartsen en de praktijk heeft in ieder geval uilge wezen dat bij fluortoevoeging het tandbederf aanzienlijk minder wordt. Destijds heeft trouwens de raad een positief standpunt ingenomen ten aanzien van fluoridering. De ge meenten zijn aandeelhouders van dc water maatschappij en het is onze taak deze zaak bij de maatschappij in het midden te brengen, zo vond de heer De Moor. Twee voorstellen Dc heer Bccu wilde dc tandartsen zelf wel eens horen of dacht aan een gesprek tussen de tandartsen, een commissie uit de raad en het college. Dc voorzitter ging nog in op het gesprokene, met als motief van zijn opmerkingen de vraag: „Waar is hel begin, waar hel einde?" Hij wees er op dal met pillen en tandpasta fluor individueel kan worden toegepast. Hij geloofde dat initiatieven van de raad moeten komen. Wethouder Asma wilde het balle tje naar de tandartsen terug spelen cn wel enkele vragen stellen, nl. vooral of cn in welke mate de tand artsen zelf met name de jeugd be werken bv. fluor-tandpasta te ge bruiken. Dc voorzitter wist dat er tandartsen zijn, die er propaganda voor maken. Na veel heen cn weer gepraat kwam tenslotte een voorstel De Moor in stemming, om bij de wa termij aan tc dringen op fluoridering. Het werd m.g.m.v.s. verworpen. Idem een voorstel Becu een commissie ad hoe uit de raad te benoemen voor een samenspreking met de tandart sen. Ook dit werd m.g.m.v.s. verwor pen. Het voorstel van b. en w. niet op fluoridcring van drinkwater aan te dringen of stappen tc ondernemen, werd aangenomen. Van buiten is het stadhuis van Zierikzee object voor tienduizenden vakantieplaatjes, maar van binnen, o, o, o,loop maar even op de te nen, al behoeft dat niet want de zwart-witte tegelvloer van de ont- *vangsthal (al zullen er wel nimmer meer rechters en verdachten opdra ven) kan wel wal hebben. Maar gek, heel gek zelfs; ik denk toch weer hard terug aan het ruwe en ongekunstelde van hel stadhuis, dat eeuwen tevoren zo typisch is ge weest. Maar er moet wel onmiddel lijk bij verleid, dal door de dwaze opknipperij van de benedenverdie ping veel, te veel was verloren ge gaan van die oude sfeer. Het was woekeren met de ruimte; het was ook een beetje de weerspie geling van de armoede van een oude stad, die zoveel heeft te onderhou den, dat hij noodzakelijkerivijs altijd krabt op de bodem van de geldkist. Door die „knippen en kotten" waarmede men het vroeg 16e eeuwse stadhuis in later arme en smakeloze tijden opzadelde, had - met moet het ook tegen de achtergrond van al het fraai gerestaureerde willen er kennen - een eigen sfeer, die deed denken aan veel wat de burgerij be woog in tijden van vreugde en ver driet. Franse en Duitse laarzen zijn ooit door de betrekkelijke smalle ingang gegaan en zij droegen bij tot de slij tage van de oude trap, die een ver schrikking werd voor bejaarden en viensen moeilijk ter been". Genera lies raadsleden zijn naar boven ge gaan en ik denk ook aan dc duizen den „die op hel stadhuis moesten zijn" tijdens en na de stormramp. Iedereen ging maar zitten in dc raadszaalstoelcn en overal - aan dc muren, in dc gangen en de trap, aan de plafonds en de wanden zag men dc oude dame wal in verval komen. Ze was nog wel geadeld door de tijd, maar verslonsd en moest wel ver pleegd, verzorgd, genezen en ver zorgd worden. Dal is nu gebeurd cn op een wijze, die niet tc overtreffen valt. De oude dame is weer heel knajt en screen geworden en stijlvol uit de lichte verslonzing tevoorschijn ge komen. Ze zal - stenen spreken en denken ook - in herinnering teruggaan naar het midden uan dc 16c eeuw toen hel allemaal begon cn dc grote bour- donklok werd ingehangen in de to ren om pas in de zestiger jaren een enkele reis omlaag te maken. Eén gedachte, maar zo zijn er vele. Zierikzee heeft „iets" heel moois, want een (gerestaureerd) stadhuis is een stadhuis, is een stadhuis! SCH1EREI LANDMAN. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2