„De Koppeling" ziet met spanning uit naar de le juli STREEKNIEUWS MINDER ORDERS VOOR INDUSTRIE Fitte 105-jarige INGEZONDEN STUKKEN Nationale crosswedstrijden HAAMSTEDE, 26-6. Als zaterdag middag I juli voor de laatste maal de „rondevlag" neer gaat ten teken dat de laatste rijder zjjn ronden er op heeft zitten, zal er zeker een zucht van verlichting opstijgen, bij het bestuur en de leden van de mo torclub „De Koppeling". Immers dan pas zal het blijken of de krachtproef, waarvoor het bestuur van de jonge vereniging gesteld werd, met hef or ganiseren van de „Nationale cross- wedstrijden", tot een goed einde heeft gebracht. Voorlopig heeft men keihard ge werkt. Niets is aan het toeval over gelaten. In hot duinpolder-landschap aan de Vroonweg, de weg van Haamste de naar Rehesse, is een 1600 m lang parcours uitgezet. Natuurlijke hoog ten en laagten, misschien eeuwen geleden gevormd door een grillige zeewind, zullen er zorg voor dragen, dat de rijders die aan de start ver schijnen, het niet gemakkelijk zul len hebben. Dat betekent ook dat er voor het publiek zeer spannende momenten te beleven zullen zijn. Een rennersveld met niet minder dan 125 inschrijvingen, bewijst wel, dat het deze dag menens zal worden. Vjjftig cc-klasse Een felle strijd kan verwacht wor den in de 50 cc-klasse, waar kam pioen 1971 Andrè Gebben uit Rouw veen de strijd weer aan zal binden met zijn rivaal in deze klasse Mat- thie Gielen uit Helden Panningen. Twee leden van „De Koppeling" Hans en Jaap Verton hebben in deze klasse ingeschreven. Het zal hun aan belangstelling bij hun ronden niet ontbreken. Aan de start ver schijnen verder Hans Gebben, die het zijn broer erg lastig kan maken, Tonnie v. d. Sligter, Wim Steekers en Joop Staman. In totaal komen er 50 renners uit in de 50 cc-klasse. De „kruitdamp" is nauwelijks op getrokken als de motoren met zij span „de arena zullen betreden". Niet alleen wordt er dan veel van de rijders gevraagd, maar ook de bak kenist moet een buitengewone pres tatie leveren wil het „span" in de prijzen vallen. Een van de weinige dames die als bakkenist(e) deze sport koos komt in Haamstede. De „crossheren" zullen het haar zeker erg lastig maken. In deze klasse ko men o.a. uit de Zeeuwen de gebr. Van Wezel en uit Amersfootr Poul van Heugten. Alle bekende Zeeuwse rijders uit de 250 cc-klasse komen in de Vroon- weg aan de start. Maar ook dat wordt zeker niet alleen een Zeeuwse aangelegenheid. In de 500 cc-klasse gaan de Zeeu wen Gerrit Pasman en Kees van Belsen, het opnemen tegen Jo Gabé uit Meersen en Toon Karsmakers uit Aalst. De jury aangewezen door de KNMV wordt gevormd door de fam. De Koning uit De Meern, terwijl .de heer A. C. Beneder uit St. Philips- land de startvlag zal bedienen. ZIERIKZEE Schoolkrant De schoolkrant van de Theo Thijs- senschool is gewijd aan een gehou den Werkweek, bijzonder aardig ge ïllustreerd. De Oosterschelde proble matiek stond hierbij centraal. Inter views werden afgenomen o.m. met de heren C. Overbeeke, N. H. Lysen en burgemeester H. P. Eeverwijn van Westerschouwen. Inzake de Oosterschelde zijn de leerlingen „ook de deur langs gegaan" en diverse mensen werd een uitspraakje ont lokt. Aanvullende interviews staan afgedrukt met de voorzitter van de Vogelwacht, de heer J. P. C. Boot en het raadslid (Westerschouwen), mevrouw Friderichs. Ook het hoofd van de kustwacht, de heer R. Sa- man werd in het gesprek betrokken. De kampweek werd doorgebracht op „Ginsterveld" en de jeugd heeft daar niet stil gezeten. Het dikke nummer wordt verder gevuld met stukjes van leerlingen, die hun impressies geven over een fijne, leerzame week. Voor 45 jaar... ZIERIKZEE. Deze week wordt door de afdeling Zierikzee van het Rode Kruis een collecte gehouden voor de slachtoffers van de storm ramp in Gelderland en Overijssel. BRUINISSE. Toen hedenmorgen enige jongens aan het stoeien wa ren, wierp een hunner met een open mes, met het gevolg dat de 13-jarige A. K. in de borst getroffen werd. Gelukkig werden er geen edele de len beschadigd. ZIERIKZEE. De Singer-Maatschap pij zal binnenkort hier ter stede we derom een cursus doen houden iw het machinale borduren en stoppen. ZIERIKZEE. Dinsdag a.s. bezoekt de commissaris der koningin de ge meenten Kerkwerve, Dreischor, Nieuwerkerk en Bruinisse. NIEUWERKERK. De opbrengst van de collecte voor de slachtoffers van de stormramp bedraagt 607,55. ZIERIKZEE. Het wegens ziekte uitgestelde concert in Concordia ten bate van de slachtoffers der stormrampf is blijkens een voorko mende advertentie bepaald op zater dag aanstaande. ZIERIKZEE. De aangekondigde gedeeltelijke zonsverduistering was nok hier hedenmorgen goed waar neembaar. De.heer C. Op ree uit Brouwersha ven, zal de motoren voor de start aan een strenge keuring onderwer pen. Medewerking Van vele zijden ontving de „Kop peling veel medewerking. Een gloed nieuwe „Delta Dream" caravan van de firma Blom-Bom-Rozenhof werd ter beschikking gesteld als jury wa gen. De firma's Bijkerk en Bom zul len voor voldoende toiletten zorg dragen. Weer anderen stelden een beker ter beschikking. Op het ter rein zelf is voldoende parkeerruimte aanwezig zodat met de politie is af gesproken, dat er langs de Vroon- weg geen parkeren zal toegestaan worden. Bovendien zal de politie" regelend optreden bij de aan- en afvoer van het publiek dat in grote getale verwacht wordt. .Dit publiek kan niet op het middenterrein wor den toegelaten. Die ruimte is gere serveerd voor een collone Rode Kruis en E.H.B.O. mensen. De huis artsen dr. Stenger en Simons met hun assistenten zullen bij toerbeurt op het terrein te vinden zijn. Via 30 microfoons houdt men het publiek op de hoogte van de stand van zaken. Aan alles is aandacht geschonken en heel veel oude autobanden waren nodig om de bochten in het parcours te beveiligen voor rijders en publiek. Burgemeester H. P. Everwijn zal om één uur het startsein geven terwijl hij na de strijd de tien beschikbare prijzen zal uitreiken. OOSTERLANU Reisje openbare basisschool OOSTERLAND, 24-6. De leerlin gen van de openbare basisschool van de klassen 3, 4 en 5 maakten bun jaarlijks schoolreisje, onder leiding van de heer Uil, onderwijzer, geas- sisteert door een viertal ouders der leerlingen. De reis werd ondernomen met een autobus van de fa. Van Oeveren uit Zierikzee, met als chauffeur de heer Van Aken. Omstreeks kwart voor acht in de morgen werd gestart bij de nieuwe school. Nagewuifd door talrijke ouders en belangstellenden begon men de reis naar Amsterdam, waar men een bezoek bracht aan het nieuwe Schiphol, waar de kinderen intens genoten van de velé vliegtui gen te zien opstijgen vanaf de wan delpromenade. Vervolgens werd naar Zandvoo'rt gereden waar de meegebrachte bo terhammen werden genuttigd. Hier na woonde men een voorstelling bij van de zee leeuwen en de dolfijnen in het Dolfirama. De kinderen amu seerden zich bijzonder, want het was een prachtig gezicht de dolle caprio len en kunsten door de dieren te 2ien maken. Tevens maakte men van dit bezoek gebruik om de onderwater- galerij en het zeeaquarium te bezoe ken. Het laatste object van de reis kwam in het zicht, nl. een bezoek aan de speeltuin: „Drievliet" te Rijswijk. Ook hier genoten de kin deren intens van de vele vermake lijkheden, en het was laat eer mén er erg in had. Veel te vlug moest de bus weer bestegen worden. Dé tijd was omgevlogen. Het vertreksein werd gegevén en omstreeks 6 uur keerde men weer op hét dorp terug, boordevol indrukken van hetgeen gezien en genoten was op deze mooie trip, waarover allen voldaan waren. Naar Rotterdam De volgende dag gingen de jongste leerlingen van klasse 1 en 2, die feitelijk naar Bosbad Hoeven in Noord-Brabant wilden gaan, doch doordat het 's morgens reeds slecht weer was en het naar geen verbete ring uitzag, werd besloten'vertier te zoeken in Rotterdam. Onder leiding van de onderwijzeres, mevrouw Sinke en enige ouders, ging het naar de Maasstad. Eerst werd het beken de Dolfirodam bezocht, waarna een bezoek aan de diergaarde Blij dorp. Hier genoten de kinderen van de ve le wilde dieren en vogelsoorten. Hierna ging men de speeltuin in, maar overal trad de regen als spel- .breker op. Alleen een tocht door de voetgangerstunnel diep onder de Maas kon zonder hinder van de re gen worden volbracht. Ondanks het slechte en natte weer werd het toch nog een gezellige reis. BRUINISSE Het aardgas In Bruinisse zijn thans 575 wonin gen op het aardgasnet aangesloten. Alle aanvragen zijn nog niet afge werkt en er komen nog steeds nieu we aanvragen bij de P.Z.E.M. binnen. De huursubsidie Huurders van woningen die een aanvraagformulier aanvullende huur subsidie hebben afgehaald te Brui nisse en dat nog niet hebben ingele verd, worden er op geattendeerd, dat de termijn van indiening sluit op 30 mei 1972. Vokaal concert Op zaterdag 1 juli kunnen de zang liefhebbers weer terecht in de her vormde kerk, waar in het kader van de door V.V.V. ontplooide aktivitei- ten, de zangverenigingen „Zingt mét aandacht Bruinisse en het Chr. Ger. Koor te Zierikzee, samen een uitvoe ring geven, onder leiding van de heer G. J. Groenleer. Aan het orgel de heer Pannekoek. Reisje vrouwenvereniging De Floriade te Amsterdam is dit jaar een zeer gewilde trekpleister voor zomeruitstapjes. Ook de Ger. vrouwenvereniging te Bruinisse trok er heen. 's Morgens werd de koffie genoten in Leiderdorp. Vandaar ging men naar Amsterdam, waar eerst gezellig werd gewinkeld. Om half twee was ieder weer bij de bus terug en tot zes uur vertoefde men tussen dc vele bloemen. In de „Dey- selhoek" wachtte een gezellig en goed verzorgd diner. Bij het afscheid van de Floriade was ieder het er over eens: hier zouden wc wel een week moeten zijn. De gereformeerde vrouwen weten de gezelligheid te waarderen en „Sap en Sap" in Meer kerk, is een gezellige uitspanning. Om 10 uur arriveerde men weer tc Bruinisse. De vele regen had niet het minst afbreuk gedaan aan de goede stemming. Angstig avontuur liep goed af Vlotje varen kan gevaarlijk zijn, dat ondex-vonden vorige week de 11- jarige Ad Houkamp en zijn vriendje Gerrie Roon. Zij vermaakten zich met dat spel bij de zg. oesterputten aan de Steinstraat (buitendijks), het waaide hard en het vlot waarop zij stonden begon af te drijven. Ad Hou kamp, altijd aan het water, wist raad. Hij trok zijn laarzen uit en sprong van het vlot. Hij nodigde zijn vriend je uit hetzelfde te doen, maar deze wiens domicilie in Afrika schijnt te zijn, werd bang toen hij in het water terecht kwam en begon direct te zin ken, Ad Houkamp slaagde er in de jongen naar de wal 'te trekken, maar deze was door angst en het water dat hij binnen had gekregen, al meer dan half bewusteloos. De toesnellen de heer Jumelet Dz„ nam hem toen maar op zijn schouders en bracht hem naar de keuken bij de winke lier E. Bodbijl. Daar gelukte het met gezamenlijke krachten de jongen weer bij zijn positieven te brengen. Was Ad Houkamp echter minder kordaat geweest, dan was de jongen zeker verdronken. Minis tersvrouw in zorg NEW YORK, 26-6. Maitha Mitchell de vrouw van de voormalige Ameri kaanse minister van justitie die nu de campagne voor de herverkiezing van president Nixon leidt, heeft de pers wenend meegedeeld dat zy haar man heeft verlaten totdat hij zich uit de politiek zal hebben terugge trokken. Dit heeft het blad Daily News maandag bekendgemaakt. Mevrouw Mitchell die zondagoch tend per vliegtuig van Los AngeLes naar New York kwam, zei tot vei*- slaggevers dat leden van de lijfwacht van haar man haar hadden gesla gen en dat één van hen de telefoon van de muur had getrokken toen zij probeerde de pers in te lichten. „Vijf mannén gooiden me op een bed en staken een naald in het onderste deel' van mijn rug. Ik ben nog nooit zo behandeld", aldus de hevig geëmo tioneerde mevrouw Mitchell. SAN FRANCISCO, 24-6. Het feit dat Larry Lewis 105 jaar is geworden weerhoudt hem er niet van zijn beroep als kelner in het bekende hotel St. Fran cis in San Francisco nog uit te oefenen. Het geheim van een lang leven noemt hij een kwestie van levenshouding. Er hoort een menu bij dat voe ding geeft maar niet dik maakt. Men moet geen alcohol drinken en niet roken, vindt hijen om in vorm te blijven is het vooral van belangtn beweging te zijn en fris water ie drinken. Lewis die gedu rende 33 jaar assistent van de bekende illusionist Houdini is geweest en ook gewerkt heeft bij het circus Barnum, brengt zijn theorieën in praktijk. El ke dag maakt hij een wande ling van bijna 10 km. in het Golden Gate Park en dat in de looppas Flitsen uil hel buitenland KOKOMO (Indiana). Een vlicg- tuigkaper met een losgeld van 582.400 dollar is zaterdag per parachute bij Kokomo in Indiana uit een vliegtuig gesprongen. De man was overgestapt nadat de gekaapte Boeing op de startbaan door een Cadillac was ge ramd. De man is waarschijnlijk ver ongelukt. PARIJS. De douane-beambten van de Parijse luchthaven zijn voor vier en twintig uur in staking gegaan ter ondersteuning van salariseisen en eisen voor betere arbeidsomstandig heden. De staking duurt tot maan dag middernacht. FINANCIEN EN ECONOMIE WASHINGTON. De besprekingen tussen de adviseur van president Nixon, Henry Kissinger, en de Chi nese premier Tsjoe En Lai zijn naar beider opvatting „uitvoerig, open en oprecht" geweest. HANOI. Amerikaanse vliegtuigen hebben maandagochtend twee aan vallen op de Noordvietnamese hoofd stad Hanoi gedaan. Van de uitge worpen bommen vielen er vijf in de nabijheid van het centrum. Voorts werden doelen aan de zuidelijke rand van de stad gebombardeerd. Over de schade is niets bekend. BEIROET. De Arabische guerilla- beweging „El Fatach" heeft ermee ingestemd haar activiteit tegen Is raël vanuit Libanon op te schorten, zo is maandag van Arabische diplo matieke zijde in Beiroet vernomen. ROME. De leiders van de vijf po litieke partijen die de voorgestelde nieuwe coalitieregering van Italië steunen hebben hun instemming be tuigd met het programma van for mateur Giulio Andreatti, die pre mier in het nieuwe kabinet zal worij den. CAIRO. De Palestijnse verzets strijders hebben van de Libanese re gering opdracht gekregen op korte termijn het land te vex-laten, zo heeft het gezaghebbende Egyptische blad Al Achx-am maandag bericht. Presi dent Sadat zou alles in het werk stellen om er voor te zorgen dat de Palestijnen in Libanon kunnen blij ven. LUXEMBURG. Tegen middernacht zyn de zes het in Luxemburg eens kunnen worden. Italië heeft toege zegd zich aan de afspraak van april te houden, de afspraak die inhield dat de zes E.E.G.-landen de schom melingsmarge van hun munten zou den beperken tot twee en een kwart procent. LUXEMBURG. De Europese in vesteringsbank heeft het vorig jaar 52 leningen en garanties verstrekt voor een totaalbedrag dat overeen komt met 1,8 miljard gulden. Dat is een toeneming met 42 procent ver geleken bij het voorgaande jaar. NIEUW DELHI. Het Brits Franse supersonische vliegtuig Concorde 002 heeft technische moeilijkheden, waardoor een demonstratievlucht van Bombay naar Nieuw Delhi afge last moest worden, zo heeft een woordvoerder van de Britse hoge commissie in Nieuw Delhi zondag avond meegedeeld. SAIGON. Phantom-jachtbommen werpers van de Amerikaanse lucht macht hebben bij een aanval de eni ge moderne staalfabriek van Noord- Vietnam 50 kilometer ten noorden van Hanoi zwaar beschadigd, zo deelde het Amerikaanse opperbevel in Saigon zondag mee. GUATEMALASTAD. Oliverio Cas- taneda Paez, eerste vice-president van Guatemala is in een restaurant in Gua'temalastad vermoord. De da der-s ontkwamen. BERLIJN. De partij- en regerings leiders van Oost-Duitsland en Polen zijn eind vorige week voor een on aangekondigde tweedaagse confe rentie aan de grensrivier de Oder samengekomen. Scheepvaartberichten Abida, 26-6 New Ox-leans. Acmaea, 24-6 700 m. o. Honolulu. Calamares, 26-6 te Christobal. Diloma, 26-6 Pta. Cardon. Keïletia, 24-6 75 m. n. Lae. Schiekerk, 25-6 Moji. Straat Fremantle, 24-6 Teama naar Walvisbaai. - Vlieland, 24-6 Mina al Fahal naar Rastanura. MARKTBERICHTEN De aardappelbeurs ROTTERDAM, 26-6. De aardappel- beurs is opgeschorst tot de nieuwe oogst. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 26-6. Aanvoer to taal 956; slachtx-underen 749; varkens 207. Px-ijzen per kg.: koeien le kwal. f 5,40-5,90, 2e kwal. f 4,80-5,20, 3e kwal. f 4,70-4,80; vaarzen le kwal. f5,80-6,30, 2e kwal. f 5,25-5,70; stie ren le kwal. f 5,95-6,35, 2e kwal. f 5,60-5,90; worstkoeien f 4,80-5,00; varkens le kwal. f 2,47-2,49, 2e kwal. f 2,45-2,47, 3e kwal. f 2,43-2,45; slachtzeugen f 2,20-2,28; zware var kens f 2,30-2,40. Slachtrundex-en: aanvoer ruimer, handel slepend, prijzen dalend; var kens: aanvoer klein, handel vlug, px-ijzen fijne varkens lagex-, slacht- varkens onveranderd, enkele prima's boven notering. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT. 26-6. Op de paarden- markt in Utrecht werden maandag 332 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1650-2250werkpaarden f 1225- 1675; oude paarden f 1100-1400; 3- jarige paax"dcn f 1300-1600; 2-jarige paai'den f 850-1125; veulens f 600- 950; hitten f 900-1075. Slachtpaarden per kg. geSlacht ge wicht f 3.80-4,75; jonge slachtpaar den per kg. geslacht gewicht f 4,75- 5,25. De handel was rustig. DEN HAAG. 26-6. In mei is b\) de gehele Nederlandse industrie de or derontvangst, zowel uit het binnen land als uit het buitenland, afgeno men. Dit blijkt uil dc maandelijkse con- junctuurtest van het Centraal Bu- reau voor de Statistiek. De gemid delde dagproduktie bleef in mei bij de in het onderzoek betrokken on dernemingen dooreengenomen on veranderd. De vci"wachting is, dat de ai"beldex"sbezetting van de Neder landse industrie in de periode van juni tot en met augustus 1972 ..enige" daling zal ondergaan. Dc bezettings graad van de produktie-installaties was in mei lager dan in januari j.L Stabilisering economie AMSTERDAM, 26-6, De gegevens over de eerste maanden van 1972 duiden op een geleidelijke stabilise ring van de conjuncturele situatie na ongeveer drie kwartalen van eco nomische afzwakking, aldus de Ne- dcrlandsche Bank in haar kwartaal bericht. Do prod uk tie in de verwei'kende ipdustrie vertoonde - weliswaar vanuit een relatief laag niveau - een groei die ongeveer in overeenstem ming was met haar trend. De order positie in de industrie als geheel, die aanvankelijk nog enige verdere te ruggang te zien gaf, heeft zich na februari niet yerder verslechterd. De bouwproduktie gaf zelfs een belang rijke expansie te zien, maar deze stond onder invloed van gunstige weersomstandigheden, waarvan vooral de woningbouw sterk heeft kunnen profiteren. LAND- EN TUINBOUW Ongeruste glastuiners DEN HAAG, 26-6. Als hem aange- toond kan worden dat Oosteuropese invoer een belangrijke oorzaak is van de lage tomaten- en komkom- mex-prijzen, wil minister Lardinois zijn best doen om de E.E.G.-grenzen dichter te krijgen voor die invoer. Hij wil dit dan doen tijdens de bespre kingen van E.E.G. ministers van landbouw, die in de komende tijd onder zijn voorzitterschap zullen wox"den gehouden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Heemstede: M. H. Boogert, Hellendoorn; voor Zeist: J. C. Schuurman, Putten. Geref. Kerken Beroepen 'te Heeerhugowaard: me vrouw G. Postma-Gosker, kand. te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. Benoemd tot medewerker aan het Algemeen Diakonaal Bureau te Utrecht (Werelddiakonaat): S. S. van Dijk 'te Kampen die deze benoeming heeft aangenomen. Aangenomen de benoeming tot ad junct-directeur van hét Psychoana- lystisch Instituut te Amstëraam drs. F. R. M. Elders, schoolprëdikant te Amsterdam-C. Examen: De classis Schiedam heeft praep. geëxamineerd en be roepbaar gesteld Op art. 6 K.O. J. J. Sonneveld, fiorneostraat 42, Vlaar- dingen. Ger. Kerken Vrij gemaakt Buiten Verband Beroepen te Kampen: F. van Beur sen, Haarlem; te Zaartdam: J. Stuy, Wieringermèer., Chi*. Geref. Kerken Bedankt voor Middelburg: M. Vlietstra, Wex'kendartt. Geref. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-IJsselmon- de: L. Blok, Beekbergen;, të "Westka- pelle: A. Bregthari, ïtijssen. Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor Leerdam: J. de Groot, Bijssen. Ger. Gemeente Nieuwerkerk Donderdag 29 juni: ds. Stuijven- berg te Rotterdam (7.30 uur). Hervormde gemeente Bruinisse Promotie ds. H. Jagersma te Assen De promotie van ds. H. Jagersma te Assen (1965-'68 Bruinisse) Werd door een zevental Bruinisser oud- kerkeraadsleden en leerlingen van de catecheteneursus, waar ds. J agersma les gaf, bijgewoond. Ook oud-ker- keraadsleden thans wonend in Woer den en Nieuwerkerk a.d. IJssel en enkele predikanten van Schöuwen- Duiveland, die ds. Jagersma als col lega hadden gekend, warén aanwe zig. De promotie tot doctor in de godgeleerdheid geschiedde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht over Le viticus 19, pi-omotor was prof. dr. Th. Vriezen. Het was voor de aan wezigen interessant verschillende professox'en vx-agen te hox-en stellen, die door de jonge doctor moesten worden beantwoord. Ook de receptie werd bezocht. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 28 JUNI. NED. 1. De filmacteur Gregory Peck ligt met name goed btj de vrou wen onder het publiek. De rolprent van de TROS is de uit 1950 dateren de western „The Gunfighter" waarin Peck de anti-hcld speelt. Deze anti held is een vermaard scherpschut ter, die zijn beste jaren achter de rug heeft liggen. Aansluitend op deze eerste film rond Peck worden opna men uitgezonden van het optreden van vorig jaar in Hoorn van het Boe- dapester Staatszigeunerorkest, zodat de TROS in romantische sfeer af scheid van de kijker neemt. Hierna heeft de televisie nog een uitzending van de Stichting Socutera, het laat ste nieuws en „Den Haag vandaag te bieden. Overigens begint de TROS om zeven uur met de vértoning van het tweede gedeelte van de opnamen die gemaakt zijn van de Amerikaan se popgroep „The Flying Burrito Bro thersOm 7.30 volgt een aflevering van Nancy'' waarin 't dan eindelijk gebeuren gaat. Nancy en Adam tre den in het huwelijk. Het kinderpro gramma om v\jf uur wordt door de KRO verzorgd NED. tl. Een opmerkelijk filmpro- dukt is bij de KRO op hel tweede net na het journaal van acht uur te zien. Het gaat over een echtpaar, welks huwelijk na zeven jaar dreigt stuk te gaan. Het bijzondere van de film is, dat het gezin, dat er in ge toond wordt, ook werkelijk bestaat. De technische ploeg woonde bij hel Canadese echtpaar in, zonder zich in hel gezin te mengen. Voor dit trieste relaas van een milukl huwelijk heeft de KRO de gehele avond uitgetrok ken. Om tien uur volgt de informa tierubriek over kerk en samenleving „Kenmerk", waarna nog het laatste nieuws resteert. Een klein uur van evergreens en populaire liedjes is er in het vooravondprogramma met de „Black and White Minstrel Show". Voor de jeugd om vijf over zeven een vrolijk filmpje van Lippy de Leeuw. WOENSDAG 28 JUNI. NED. I: 17.00 Kinderprogramma; 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Journaal; 19.05 The Flying Burrito Brothers; 19,30 Nancy; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke partijen; 20.31 Gregory Peck Cyclus; 22.00 Boedapester Zi geunerorkest; 22.25 Socutera; 22.40 Journaal; 22.45 Den Haag vandaag. NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Journaal; 19.05 Lippy de Leeuw; 19.10 Black and White Minstrel Show 20.00 Journaal; 20.21 Een echtpaar; 22.20 Kenmerk; 22.25 Journaal; 22.30 Teleac. DONDERDAG 29 JUNI. NED. I. Bij de VPRO is vanavond na het journaal en „Berichten uil de samenlevingom vijf over half ne gen de laatste aflevering te zien van de serie „Disappearing World". Als sluitstuk van deze serie is de keus gevallen op een zeshonderd leden tellende Indianenstam in Columbia. Aansluitend hierop is er een nieuw showprogramma op het scherm van de in Zweden werkende Adri Strü- wer. Nadat in zijn vorige „Super Girl de Nederlandse Linda van Dijck de hoofdpersoon was, is nu de Zweedse zangeres A. C. Hedmark hel swingende middelpunt. Het laatste VPRO-onderdeel is een documentai re van Richard Tod over de tragi komische verwikkelingen rond twee bejaarden in Canada. Dit tweetal moet een keus maken uit twee moge lijkheden: hun laatste jaren in een vertrouwde, maar minder comforta bele bejaardenhuis slijten, of in hun bele eigen huis blijven zitten. Om half acht is het weer lachen gebla zen met de twee komieken Laurel en Hardy. Reportages uit de regio zijn er na het journaal van zeven uur te verwachten in „Van gewest tot ge west". NED. II. Deze zomer zendt de TROS al eerder op de t.v. gebrachte afleveringen van de serie „De dief van Washington" uit. Vanavond is dat „Diefstal in het casino". De opzet van de actie is achter de bron van één grote hoeveelheid vals geld te komen. Na deze „Dief" volgt een kol derieke show rond de 35-jarige Dave Allen. Dave Allen is een meester in het uitbeelden van allerlei typetjes. Dé TROS besluit met een documen taire over de scheepvaartDe film „Koopvaardij in de branding" bevat o.m. beelden van de oude glorie en de hedendaagse mammoettankers, containerschepen en zeeslepers. In de vooravond zijn er drie programma's: voor de allerkleinsten „Calimero", vervolgens een aflevering van „Zor- io" en tenslotte „Zomer-omnïbus" waarin onderwerpen van allerlei aard dan de orde komen. DONDERDAG 29 JUNI. NED. 1: 1845 Brigadier Dog; 18.55 Journaal; 19.05 Van gewest tot ge west; 19.30 Laurel en Hardy; 20.00 Journaal; 20.21 Berichten uit de sa menleving; 20.35 Disappearing World 2Ï.40 Supergirl21.55 Nell en Fred; 22.25 Journaal. NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Journaal; 19.05 Calimero; 19.10 Zorro 19.35 Zomer-omnïbus; 20.00 Journaal 20.21 De dief van Washington; 21.15 De Dave Allen Show22.00 Koop vaardij in de branding; 22.40 Ter vi sie; 23.05 Journaal. Over luchtverontreini ging gesproken Mijnheer de redakteux-. Ja mensen, de kranten staan er vol van en daarom wil ik graag uw aan dacht vragen voor het volgende. Zo i*eed ik op een mooie zomei'se dag 's moi'gens over ons allex-mooiste bosrijke Schuddebeui"s. Ik genoot van mijn fietstochtje en haalde diep de fx'isse lucht in en dacht zo bij me zelf: gelukkig dat we dat hier nog kunnen doen; in de vrije ongei-epte natuur zuivere lucht inademen. Hou den zo. In Zierikzee aangekomen, moest ik vanwege het dxnxkke verkeer op de weg achter dc vuilniswagen blijven rijden. De werklieden deponeerden de zakken in de wijd open gesperde muil. Opeens zag ik het gebeuren: een plastic zak barste uit elkaar. Fc- calien en vuile viezigheid blubberde langs de rotei"ende trommel. Een wal gelijke stank steeg op uit het mon ster. Weg! Zo gauw dat even kon schoot ik een zijstraat in, om (frisse) lucht te happen, die er niet was! Steeds zie ik dat nog gebeuren cn denk ik hoe het afschuwelijk het voor die mensen moet zijn een hele dag achter zo'n wagen te moeten lo pen. De tijd van de „beruchte" tonnetjes ligt gelukkig ver achter ons. Daarom doe ik een beroep op alle inwoners van Schouwcn-Duiveland: spoel fc- caliën en allerlei vuiligheid door het toilet. Stop alléén huishoudvuil in dc vuilniszakken. Het personeel van dc reinigingsdiensten zal er heel erg dankbaar voor zijn. Al vele jaren komen ze iedere week langs de huizen ten onzen ge rieve. Storm en regen, koude cn hitte trotserend. Wij moeten daar geen misbruik van maken! Helpt u allen mee? Laten wc hopen dat die men sen het nog heel lang vol kunnen houden Rcdaktie. hartelijk dank voor de plaatsruimte, teken ik als huisvrouw, F. S. K. DE M.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5