FRAAI CIRCUSWERK IN BOLTINI-TENT AAN DE BALIE STREEKNIEUWS Na twee 14-cilinders nu acht 8-cilinder motoren H.D.K.-type ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 juni 1972 Nr. 21104 ZIER1KZEE. MevrA. Willemse-van Dijk, werkzaam in de afdeling onder houd van café-restaurant „Mondragon", werd gehuldigd in verband met het feit dat zij 22Vz jaar aan het huis was verbonden. Zij werd toegesproken door directeur Arkenbout, die haar dankte voor de vele diensten in die pe riode aan „Mondragon" bewezen, lïit zijn handen mocht zij een gouden speld in ontvangst nemen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). zes -vertrok -het gezelschap in een bus van de Firma Van Oeveren uit Zie- rikzee om via Oude Tonge, Willem stad in Nieuwhuijp de eerste koffie- stop te maken. Een tweede stop werd gemaakt in Oosterbeek, vanwaar de tocht via Arnhem naar Emmen voer de, waar in Hotel Emmen gedineerd en overnacht werd. De volgende dag om 8 uur vertrok het gezelschap richting Giethoorn, waar 's middags een broodmaaltijd gebruikt werd. Hierna was men ge tuige van prachtige show in het Dol finarium in Harderwijk. In Houten werd de warme maaltijd gebruikt, vanwaar uit men de terugtocht aan vaardde. Na in het restaurant op de Grevelingendam nog een laatste con sumptie te hebben genuttigd, arri veerde het gezelschap om kwart over elf 's avonds weer in Zonnemaire. Voorzitter J. Dooge dankte allen, en in het bijzonder chauffeur Van Aken, die met het gezelschap uit Zonnemaire zijn twintigste reis had gemaakt. Chauffeur Van Aken dank te voor de vriendelijke woorden en hoopte nog vele malen voor de reis- club te mogen rijden. N1EUWERKERK Instruktiebad „Dol-Fijn" In het instructiebad „Dol-fijn" te Nieuwerkerk zijn in de periode van 10-8-1971 t/m 17-6-1972 230 kinderen voor het A- en 169 kinderen voor het B-diploma geslaagd. In het school jaar van 15-8-1971 tot 4-6-1972 zijn er in totaal 43.421 bezoekers voor het bad geweest, 20378 schoolkinde- ren en 23043 vrije zwemmers en par ticuliere lessers. BRUINISSE Kleuter-verkleedpartij Om met kleuters op reis te gaap heeft vele bezwaren, men kan het einde van een schooljaar ook op an dere wijze attractief maken. Zo kre gen de kleuters van de kleuterschool te Bruinisse de opdracht, de laatste schooldag op 25 juni te verschijnen op school, als kabouter, als elfje, als bruidje, of anders verkleed. Die verkleedpartij was 's morgens al een beleveis op zichzelf en de opdracht dat de allerjongsten uit Bru op bezoek mochten bij de aller- oudsten, de bewoners van „In 't Op per" verhoogde de feestvreugde. De 80 kinderen van de kleuterschool na men voor de 80 bejaarden elk een sinaasappel mee en daar gekomen werd het verzoek overgebracht of de ouderen die dat nog konden iets wilden maken voor de kleuterschool bazar, die dit najaar gehouden wordt. 's Middags werd op school gege ten, na de middag werd door me vrouw L. Wiebrens-Capelle een film vertoond en werden er allerlei spel letjes gedaan. En zo werd een fijne dag voor de kinderen in elkaar gezet waarmee de hoofdleidster mejuf frouw J. Blom en haar helpster veel behaalden. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale geziiisbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank ALLE VERZEKERINGEN DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. PRAAG. Na een bezoek van zes dagen aan Tsjechoslowakije is de Cubaanse premier Castro maandag ochtend naar Moskou vertrokken. Zeelands grootste kotter ARM 16 maakte proefvaa; t BRUINISSE, 24-6. Eind maart vertrek de viskotter G.O. 8 „Ebcn Haczcr" gebouwd coor rekening van de firma A. Redert te Goedercedc van de kade voor de fabriek van Maaskant Bruinisse naar de visgron den. Zaterdag 24 juni, dus 3 maan den later werd opnieuw een zeekot- ter afgeleverd, de Arm 16 „Lcnie Haezer" gebouwd voor rekening van J. Meulmeestcr, Amcmuidcn. Dit schip werd vaarklaar gemaakt aan do fabriek van Maaskant N.V. te Stellendam. Enige jaren geleden werd voor dezelfde heer Meulmees- ter de Arm 15 door Maaskant afge leverd, naar de Arm 16 die een leng te heeft van 29 meter, een breedte van 6,60 meter en 3,60 meter hol is, is thans het vlaggeschip van de Zeeuwse kottervloot. Het casco werd gebouwd in sa menwerking tussen de scheepswer ven Velthuijs, Zuidbroek en Vooruit, Zaandam. Het schip is uitgerust mei een 900 pk Stofk Dieselmotor met 750 toe ren per minuut. Het is uitgevoerd met een z.g. vlakkoeling. Twee dek- waspompen van 60 nv* per uur. kun nen desgewenst ook als koelwater- pompen worden gebruikt. De winch (een Maaskant winch, elektrische aandrijving en pneumatische bedie ning) is geplaatst in de machine kamer. Voor de jumperhaken zijn twee hydraulische trommels aange bracht. Het schip is voorzien van een Hodi straalbuis en een van Voordens vierblads mangaanbronzen schroef. Ilulpwerktuigcn Voor aandrijving van de hulp. Werktuigen is geplaatst een 52 pk DAF scheepsdicselmotor. Sluurma- chino, koel installatie, en scherf ijs- installatie zijn geleverd door Se fi'l Zaltbommel. Radio Holland leverde de automa tische piloot. Do zender met ontvan ger do spoetnik, en de radarinstalla tie. INA Rotterdam zorgde voor de Decca navigator met plotter, schrij ver en twee echoloden. Machinefabriek Sempress te Hen drik Ido Ambacht leverde dc pneu matische «apparatuur. Het gritstraal en schilderwerk werd verzorgd door de firma Cor- nelisse en Van Luyk, Middelburg. Saman en Deurloo, Zierikzee legden dc centrale verwarming aan. terwijl de firma Dorsman in OoHgensplaot het schip benedendeks vakkundig betimmerde. De elektrische installatie werd aangebracht door de firma P. Brou wer uit Urk, terwijl R.F.D. Sassen- heim er voor zorgde dat ook de no dige reddingsmiddelen Ban boord kwamen. De overdracht vond plaats op dc Westerschelde. Twee geslaagde voorstellingen Zierikzee ZIERIKZEE, 26-6. Maandag be zocht het circus Toni Boltini Zierik zee. Dit enorme circus stond op de Balie. De caravans van de circus mensen waren om en by de St. Lie- vens Monstertoren opgesteld. Er wa ren twee voorstellingen, één 's mid dags om kwart voor vier en 's avonds om kwart voor acht. Beide voorstel lingen werden goed bezocht. De volgorde van het programma werd door spreekstalmeester Frits Mullens aangekondigd. Hy heette alle aan wezigen van harte welkom en in het bijzonder burgemeester Th. H. de Meester, die nog wel op zijn verjaar dag met zijn gezin deze avond bij woonde. Er werd dan ook een harte lijk „happy Birthday to you" voor hem gezongen. Aan het programma is een facet toegevoegd waar veel muziek in zit. Tal van Nederlandse blaasorkesten krijgen namelijk in de piste van de circustent van Toni Boltini gelegen heid zich te laten horen en zien. Op deze avond was dat de Kon. Harmo nie „Kunst en Eer", dat een paar nummers ten beste gaf. Het gehele programma werd daarna vlot afge werkt. Het meest spectakulaire op deze avond was wel de man die pin nen door armen en wangen stak en daarna op glasscherven ging liggen. Om dit alles nog spannender te ma ken ging een olifant op hem liggen. In de pauze werd een collecte gehou den omdat Circus Toni Boltini, dit enorme Nederlandse circus, dat al zes-en-twintig jaar in Europa toer- nees maakt, geen subsidie van het Rijk krijgt. Genietend van ijs, snoep of drank kon men na de pauze naar het leeuwennummer van Carl Fi scher kijken. In de piste verschenen vier tijgers, twee leeuwen en één leeuwin. Antoinette Boltini liet het publiek zien dat hogeschoolrijden iets geweldigs is. Zij liet haar lieve- lingspraadje Tafta dansen op de mu ziek van een wals. Andere programmapunten Het overige programma bestond verder uit Boltini's edele Lippizah- ner, Carmen de Castello, trapeze, Boltini's Oriental Araber, The Klas- sohn's op het slappe koord, Tsechka Musika Klowns, Enrico, komische sensaties; The Eliki's Ikarische Spe len; The Marlov Troupe, ster-arties ten van het Hongaarse Staatscircus, Trio Moreno, Spaanse klowns van topklasse, Jongfons, met zijn dol dwaze chimpansees, The Stefani's, Avondmuziek Ter afsluiting van het „zing- en speelseizoen" geven enkele orgel leerlingen, het Zierikzees Kamerkoor en hun leraar resp. dirigent geza menlijk een informeel concert onder de naam „Avondmuziek". Het pro gramma vermeldt o.a. preludes en fuga's van Buxtehude en J. S. Bach, koralen van Schütz, alsmede een korte cantate voor koor en orgel. Tevens werken aan het programma mee mej. Heieen Jonker (blokfluit) en de heer W. Klaassen (clavecimbel) Mede door de welhaast symbolische springplank acrobaten en Boltini's olifanten en natuurlijk het circusor kest o.l.v. Frans Seuren. De menar- gie was voor en na de voorstelling te bezichtigen, waarvan vooral in de middaguren druk gebruik werd ge maakt. In de hoop 't circus volgend jaar of 't jaar daarop weer in Zierik zee te mogen bezoeken, verliet 't pu bliek de circustent, terwijl men hier en daar enthousiaste uitroepen hoor de. Terwijl 't publiek zich naar huis begaf, ging het personeel als gebrui kelijk, onmiddellijk aan het werk om alles af te breken en koers te zetten naar Goes om daar dinsdag avond (heden) een voorstelling te ge ven. toegangsprijs hoopt men op goede belangstelling. Slechte mossefprijzen De tweede dag, vrijdag 23 juni, van de mosselaanvoer te Yerseke was voor de aanvoerende mosselkwekers nog slechter dan de eerste. Ofschoon er overeenstemming bestaat dat de minimumprijs voor de moseslen zal worden opgeti'okken tot f 14 moet het besluit daarvoor nog worden ge nomen. (Hierover wordt op 29 juni gesproken). De prijs voor de aangevoerde mos selen zakte in een tweetal gevallen terug naar f 13. De firma Prins Zee mos betaalde voor één partij met een vleesgewicht van 25.9 en alle mos selen groter dan 55 mm en een stuks- tal van 91 weliswaar f 17,30, maar twee andere goede partijen konden niet hoger komen dan ruim f 14. ZIERIKZEE Excursie Jeugdvogelwacht De Jeugdvogelwacht organiseert op zaterdag 1 juli een excursie naai de meeuwenkolonie in het domaniale duingebied. Voor de tijden mogen wij verwijzen naar de agenda. Afscheid leerlingen „De Woelwaters De leerlingetjes van de openbare kleuterschool „De Woelwaters" in Malta die na de grote vakantie naar de basisschool zullen gaan hebben zaterdagmorgen afscheid genomen van hun school. De vele ouders die daarbij aanwe zig waren werden verwelkomd, door de voorzitster van de ouderkommis sie mevrouw J. Kooiman-Groene- veld. De leerlingen zongen hierop een welkomstlied. De hoofdleidster, mevrouw P. Baris-Rothmeijer en één der leden van de ouderkommis sie, mevrouw G. v. d. Ven-Venbroek speelden poppekast. De kleuters, die onder het spel getrakteerd werden, leefden bijzonder mee met de avon turen van de prachtige stokpoppen. Nadat in de pauze de ouders van koffie met gebak waren voorzien en de scheidende leerlingen van limo nade en fruit, werd op de tegels van de speelplaats een tekenwedstrijd georganiseerd. Het draaiorgel „Nep tunes" zorgde hierbij voor een mu zikale omlijsting. Omdat de deskun dige jury alle tekeningen even mooi vond, kreeg elke kleuter een prijs. Om de leerlingen al wat voor te bereiden op de werkzaamheden op de basisschool ontvingen ze alvast een etui met inhoud. De hoofdleidster mevrouw Baris sprak daarop haar vertrekkende leerlingen toe, hen veel sukses toe wensend op de volgende school. Met hun map vol zelfvervaardigde werkstukken, stapten de kleuters, moe, maar voldaan officieel voor de laatste keer de deur van hun kleu terschool uit. Schoolkrant Het cursusjaar wordt door de ba sisscholen afgesloten met dikke num mers, van de Schoolkrant, waarin heel wat staat vermeld en waarop iedereen (het onderwijzend personeel en de leerlingen) hun best hebben gedaan. De krant van de Chr. Nat. Basis scholen bevat talrijke (school)we- tenswaardigheden, o.m. (belangrijk voor iedereen, de schoolvakanties in het nieuwe cursusjaar. Een stukje is gewijd aan hulp die de leerlingen geven aan kinderen in Suriname en Hongkong. Er is reeds f 1600 binnen. Er komen - zo blijkt - ook ver- keersbrigadiertjes voor de J. W. v. d. Doelschool. De andere school heeft ze al. De heer J. Nauta, onderwijzer aan de J. L. de Jongeschool werd be noemd als leraar aan de Chr. Mavo. In diens plaats werd benoemd mej. A. Hondius uit Vollehove. De heer Verschure uit Driewegen zal als vak leerkracht gymnastiek doceren. Stuk jes van de jeugd verder in dit uit gebreide nummer. Geslaagd Aan de Rijksopleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg slaag de voor de hoofdakte onze stadge note mej. W. de Weerdt. RENESSE Geslaagd schoolkamp op boerderij Woensdagmorgen om 8 uur ver trokken de leerlingen van de 5de en 6de klas van de openb. basisschool ,,'t Staepelof" bij goed weer op de fiets naar Bergen op Zoom. De stoet stond onder leiding van hét hoofd der school, de heer Blom, geassis teerd door de dames Lodewijk en de Feiter en de heer Van de Roest. Met de wind grotendeels in de rug be reikte men om ongeveer 2 uur het reisdoel kampeerboerderij „De Klei ne Melane" bij Bergen op Zoom. Na de maaltijd werd er een speurtocht georganiseerd, waardoor gelijk de omgeving wat nader werd verkend, 's Avonds werd een spel in hét bos Grote opdracht voor Smit Bolnes ZIERIKZEE, 26-6. Motorenfabriek Smit Bolnes N.V. is er opnieuw in geslaagd een zeer belangrijke order te boeken. Na de twee 14-cilinder motoren die ruim een week geleden werden besteld, werd nu een op dracht ontvangen voor de levering van acht 8-cilinder motoren, even eens van het nieuwe HDK-type. Deze 8 motoren, elk met een ver mogen van 3400 pk zijn bestemd voor plaatsing in 4 zeesleepboten, waarvoor door Russische autoritei ten gelijktijdig de opdracht werd ge plaatst bij de IHC Holland van welk concern - zoals bekend Smit Bolnes deel uitmaakt. Door de direktie van Smit Bol nes worden deze nieuwe opdrachten niet alleen gezien als een welko me uitbreiding van de orderporte feuille maar vooral ook als een be vestiging van de voor de ontwikke ling van de nieuwe motor gemaak te prognoses over de afzetmogelijk heden van dit nieuwe produkt. Daarbij is het vooral van belang, dat de technische kwaliteiten van de H DK-motoren door de opdrachtgevers zeer positief worden beoordeeld. De konklusie ligt dan ook voor de hand, dat dit Zierikzeese bedrijf met deze nieuwe motor haar basis ver der heeft verbreed. Een foto van een nieuwe H.D.K.- motor. gedaan en voor het naar bed gaan verbleef men nog een poosje in de kantine. De volgende dag kenmerkte zich door een gestage regenval. Dit deed echter niet de minste afbreuk aan de stemming. Per fiets ging men naar het gemeentemuseum van Bergen op Zoom, de Markiezenhof, een pro grammapunt dat wat variatie in het kamperen bracht en dat bij de kin deren veel succes had. Na de mid dag werden eerst in het dagverblijf enkele spelletjes gedaan en vervol gens werd koers gezet naar het over dekte zwembad Gageldonk, waar de rest van de middag werd doorge bracht. Vrijdag was het weer weer goed. Er werd een bezoek gebracht aan de Canadese begraafplaats, welke veel indruk op de kinderen maakte. Daar na ging de groep naar de gemeente- bossen „De Heide", waar spelletjes werden gedaan en waar een picknick werd gehouden. Omstreeks drie uur werd de thuisreis aanvaard. Toen het gezelschap weer aan Zijpe stond had men zo'n 120 km. gefietst. Van daar af werden de fietsen door een vrachtwagen van Rademaker gratis naar Renesse gebracht, en de kin deren en hun leiders werden in par- tikuliere auto's naar huis vervoerd. Op het schoolplein, waar men onge veer 7.15 uur aankwam, stonden al velen de kampeerders op te wach ten. Onder hen was ook de voorzitter van de oudercommissie, de heer Krijnse Locker, die namens genoem de commissie de dames begeleiders een bloemetje aanbood en de heren een drankje. Vaste politiepost Nadat de leegstaande woning aan de Hoogezoom 183 een beetje was opgeknapt en het er voor liggende tuintje was bestraat, heeft de rijks politie in Renesse het gebouw afge lopen zaterdag als politiepost in ge bruik genomen. Het is de bedoeling dat de post overdag zoveel mogelijk is bemand. Met het voor de deur staande drukke 'toeristenseizoen zal deze post zeker geen overbodige weelde blijken te zijn. SEROOSKERKE Collecte Bangfa Desh De collecte voor Bangla Desh heeft ter plaatse f 200 opgebracht. Botsing Vrijdagavond plus minus 19.30 uur had op de Serooskerkse weg ter hoogte van hotel „De Schelphoek" een aanrijding plaats waarbij één personenauto totaal werd vernield en twee personenauto's werden be schadigd. Op genoemd tijdstip ston den een tweetal personenauto's resp. bestuurd door J. R. uit Hilversum en J. v. M. ut Geertruidenberg op de rijbaan in stilstand met tegemoet ko mend verkeer te wachten. Een ach terop komende personenauto be stuurd door W. G. uit Zevenhuizen botste met vrij grote snelheid op de achterzijde van de personenauto van J. v. M. welke op zijn beurt op de achterzijde van de auto van E. bot ste. De personenauto van M. werd daarbij totaal vernield. Beide andere personenauto's werden ernstig be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad In het gemeentehuis te Scharen- dijke wordt op donderdag 29 juni een vergadering van de gemeente raad van Middenschouwen gehouden De agenda telt een 10-tal punten, w.o. het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Bruinisse voor het bouw en woningtoezicht en de dienst voor Gemeentewerken. BROUWERSHAVEN Aanrijding Zaterdagavond plm. half twaalf had op de kruising Grachtweg- Schendersweg een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Uit de Schendersweg reed K. tegen de auto, welke bestuurd werd door B., ko mend op de Grachtweg richting Scharendijke. De laatstgenoemde ramde een ter plaatse staande lan taarnpaal. Beide wagens liepen flin ke schade op. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. ZONNEMAIRE Ophalen bazarmaterialen groot succes Vrijdagavond maakte de muziek vereniging „Nut en Uitspanning" een muzikale rondgang door geheel Zon nemaire, waaraan tevens een huis aan huis-aktie was gekoppeld ter verkrijging van zoveel mogelijk at tributen voor de bazar op 27, 28 en 29 juli a.s. Het was verheugend te merken hoe zeer de muziek de sym pathie van de bevolking geniet ge tuige de overweldigende stapel spul len, die gekocht of gemaakt waren. Het was na afloop van de rondgang, de heer J. M. Goemans, voorzitter van de feestcommissie, die in het gymnastieklokaal de leden van N. cn U., alle collectanten en vooral de ge hele bevolking van Zonnemaire har telijk dankte voor de spontane ma nier van medewerken. Wanneer op genoemde data het weer mee zal werken, zal de bazar, door het groot aantal waardevolle cadeaus, verkregen, niet alleen door de bevolking van Zonnemaire, maar ook door de gehele middenstand van Schouwen-Duiveland, zeker een groot succes worden. Reisvereniging „Nooit Gedacht" naar Drente De rcisvereniging „Nooit Gedacht" uit Zonnemaire maakte vrijdag en zaterdag jl. haar jaarlijkse trip en dit keer naar Drente. Om kwart over

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3