AGENDA Hoofd openb. basisschool Nieüwerkerk J. Buyssc met pensioen Uitreiking E.H.B.O.-diploma's Haamstede Van riool tot drinkwater Bruinisse krijgt Dienst Gemeentewerken met Middensehouwen Benauwde oud-coureur %nh De aanvullende huursubsidie KRANTJES Gevarieerde onderwijsloopbaan van 44 jaar NIEÜWERKERK, 26-6. Aanstaan de vrtfdag hoopt de heer J. Buysse, hoofd van de Openbare Basisschool te Nieüwerkerk, afscheid te nemen, van de school die htf ruim 26 jaar gediend heeft. De heer Buysse heeft in z\jn 44-jarige loopbaan als onder wijzer, heel de ontwikkeling van het onderwijs op de voet van nabij kun nen volgen. Als kwekeling' met akte kwam hij oktober 1927 van de Rijkskweek school te Middelburg', en ging na eerst nog een jaar in dienst te zijn geweest, in oktober 1928 naar Re- trachement, tot waar hij in januari 1930 bleef. Hierna vertrok hij naar Oosterland voor een periode van ruim zes jaar. Ook verbleef hij tij delijk in St. Philipsland. Eind 1936 werd de heer Buysse hoofd van de Openbare Lagere School te Anna Jacobapolder. Eind 1945 kwam hij naar Nieüwerkerk, waar hij tot nu toe heeft gewerkt, tot volle tevre denheid en voldoening. Over de Nieuwerkerkse periode vertelt de heer Buysse: „Het is hier prettig en vlot verlopen. Ik vraag me alleen af, waar zijn de ruim 26 jaren gebleven?" In Nieüwerkerk zijn er ontzettend veel dingen ver anderd. In december 1945 kwam de heer Buysse als opvolger van de TIBURON (Californië), 26-6. - Twee wetenschapsmensen zeg gen een middel te hebben ge vonden om rioolwater zo te zuiveren, dat het geschikt is ji als drinkwater en het afval kan worden gebruikt voor de groei van voedsel met een hoog proteïnegehalte. Met het pro ject dat de twee een „waarde vol hulpmiddel" noemen, is enkele jaren geleden begon nen. Het heeft geleid tot de bouw van een installatie voor de 10.000 inwoners tellende plaats Tïburon in de baai van San Francisco. Verscheidene kleine steden in het land heb ben al belangstelling aan de dag gelegd, maar de twee des kundigen achten het project net zo practisch en goedkoop voor een grote stad als voor een kantoorgebouw met 5.000 employé's. TWEEDE KAMER Het abortusvraagstuk DEN HAAG, 26-6. In het inge- diende abortus-wetsontwerp blijven de ministers Van Agt (justitie) en Stujjt (volksgezondheid) nadrukke lijk vasthouden aan het inschakelen van een meerhoofdig beraad, vooraf aan de beslissing tot het eventueel afbreken van menselijk leven. De beslissing over het afbreken van de ontwikkeling van de ongebo rene komt „in elk geval niet toe aan de vrouw alleen", aldus beide be windslieden. Daarmee wijzen zij de stelling dat de vrouw alleen zou mo gen beslissen over het leven van de ongeborene, van de hand. Bij het meerhoofdig beraad moet worden nagegaan of de voortzetting van de zwangerschap een ernstige bedrei ging voor het lichamelijk of geeste lijk welzijn van de vrouw meebrengt en of het belang van de vrouw in de gegeven situatie zwaarder weegt dan het belang van de ongeboren vrucht. heer D. Eveleens (die later hoofd werd van de landbouwschool). Nieuwe school De school stond destijds nog op de Ring, en was oud en vervallen. In 1949 werd deze school afgekeurd. Er werd in de burgemeester Bouwman straat een semie-permanent school gebouw ervoor in de plaats gezet. Dit prachtige gebouw werd echter vier jaar later geheel vernield dooi de watersnoodramp. Ook de heer Buysse verloor alles wat privé was. In de ramptijd volgde evakuatie naar De Bilt, die duurde tot decem ber 1954. Tijdens de evakuatie heeft de heer Buysse zich nog verdienste lijk gemaakt, door te helpen aan de school aan de Leydenseweg te De Bilt. Hij had daar o.a. evakuatiekin- deren uit Flakkee en Schouwen- Duiveland in de klas. Na ruim een jaar keerde hij met zijn gezin naar Schouwen-Duiveland terug en woon de ongeveer een jaar op de Oude Haven te Zierikzee. Samen met de heer J. Berrevoets, gaf hij les in het hei-vormde verenigingsgebouw in 't Vrije aldaar, aan de kinderen uit Nieüwerkerk en Ouwerkerk. Onder tussen waren de beide andere leer krachten van de O.L.S. van Nieu-, werkerk ook al aan het werk. De heer J. van Hiele hield al school in de dokterswoning aan de Nieuwer kerkse Ring, terwijl mevrouw D. P. van der Snoek als onderwijzeres werkzaam was in Noordgouwe. Zo doende was het leerlingenaantal op dat moment in drieën gesplitst. In oude school Langzamerhand kwam iedereen weer terug. De nieuwe school was er wel niet meer, maar wel nog het in dertijd afgekeurde gebouw tegen de Hervormde kerk. Alles was daar nog zeer gebrekkig'. De tandarts kwam eens op bezoek, en hield een witte jas over in de klas na een fikse ha gelbui. Eens kwam de inspekteur op bezoek, maar kon de voordeur niet vinden. Toen klom hij maar door het raam. Bij het vertrek zei hij: „Zo, dan zal ik zo maar weggaan ook". November 1956 luidde voor het openbaar onderwijs ter plaatse een geheel nieuw tijdperk in. Men be trok het huidige gebouw. De heer Buysse zegt er nog steeds van: „Een zeer ruim, degelijk schoolgebouw met een gymnastiekzaal en een hari- denarbeidlokaal. De jaren verstre ken. Instruktiebad „Dol-fijn" Ook mocht de heer Buysse als hoofd van zijn school getuige zijn van de opening van het Duivelandse instruktiebad „Dol-fijn" te Nieüwer kerk. Dankzij deze voorziening mag nu een groot percentage leerlingen een zwemdiploma hebben en die dat nog niet hebben, wekelijks zwemles sen ontvangen. Vorige week nl. vrij dag 23 juni jl. behaalde de school van de heer Buysse een groot succes, door als beste van de negen aan het jaarlijks terugkerende zwemfestijn van het Duivelandse instruktiebad, uit te komen. Voor de tweede achtereenvolgende maal mocht de school de wisselbe ker in ontvangst nemen. De heer Buysse merkt op dat vooral de laatste jaren ontzettend veel veranderd is. Niet alleen in Nieüwerkerk, maar ook in het alge meen. „De jonge leerkrachten wor den heel anders opgeleid als hij in dertijd. Be verhouding in Nieüwer kerk is heel goed met hen op school", zegt de scheidende hoofd onderwijzer. „Ik voorzie dat er veel veranderd zal worden. Maar als ik het zo zie, zullen de drie jonge leerkrachten fijn samen kunnen werken. Ik geef Een du twintig geslaagde kandidaten de zaak met het volste vertrouwen aan hen over!" Het is de bedoeling dat de familie Buysse in de naaste toekomst zal gaan verhuizen. „Waar naar toe we ten we nog niet". Echte Nicuwerkerker De heer Buysse, die zich in de af gelopen 26 jaar heeft ontpopt als een echte Nieüwerkerk, heeft zijn Nieu- werkerkerschap niet alleen gegeven aan de school, maar ook aan het verenigingsleven. Zo is hij thans nog voorzitter van de bekende Nieuwer kerkse wandelsportvereniging „De Vier Bannen". In het verleden was hij o.a. secretaris en later voorzitter van DSS (korfbalvereniging) en was vele jaren secretaris van het plaat selijk muziekgezelschap „Oefening en Uitspanning" en voorzitter van de slechts enkele jaren bestaande plaatselijke padvindérsvereniging. Ook heeft hij als vertegenwoordiger van sport- en muziekvereniging zit ting' gehad in het bestuur van de „Stichting Ons Dorpshuis". En niet te vergeten was hij 20 jaar kerk voogd van de Nederlands Hei-vorm de Gemeente alhier. Nu zijn pen sioen aanstaande is, hoopt de heer Buysse 'het wat kalmer aan te gaan doen. In de. loop der jaren heeft hij o.a. een enorme verzameling kran tenknipsels van bekende plaatsen en gebouwen weten op te bouwen, die hij na zijn 65ste hoopt aan té vullen met foto's en andere tekeningen. Bovendien is "het tuinieren ook één van zjjn favoriete bezigheden. Na gedane arbeid is het goed rusten. Dat geldt ook van de heer Buysse, die, ofschoon dan wat ruimer in zijn tijd, heus niet stil zal zitten! „Oude Dame op reis BRUSSEL, 24-6. Twee 20-jarige Belgische studenten, Jean Paul Ma- coir uit Blankenberge en Hans Van- onsem uit Mariakerke bij Gent, ver trekken op 26 juni uit België voor een rondreis door landen van de Europese gemeenschappen en landen die volgend jaar tot de Euromarkt toetreden. Ze maken de reis in een in 1948 gebouwde auto (een van de eerste Volkswagenkevers), waarmee al 348.000 kilometer is afgelegd. Bei de studenten zullen in de verschil lende landen die ze gaan bezoeken, (ook Nederland), ontvangen worden door ambassades, bepaalde over heidsdiensten en door de leiders van de belangrijkste industrieën. De „oude dame", zoals de kever gedoopt is, vertrekt op 26 juni uit Brugge. BRUINISSE, 26-7. Btf het punt verder voorkomende zaken werd op de jongste vergadering van de ge meenteraad van Bruinisse besloten de Commissie voor de Ideeënbus op te heffen, wegens gebrek aan be langstelling zowel van publiek als van de commissieleden zelf. Het idee om de Prins Bernhardstraat omdat die in een geheel andere hoek van de gemeente ligt, dan de overige straten die naar leden van het Oran jehuis zjjn vernoemd de naam te ge ven van Dokter van Leeuwenstraat werd door b. en w. niet over geno men. Het zou verwarring in de hand werken, de genoemde naam wordt gereserveerd, voor de tjjd dat een nieuw stratenplan zal worden ont worpen, Dc Ver. voor Gereformeerd Schoolonderwijs krijgt een aanvrage voor aanschaffing van nieuwe boe ken voor vaderlandse geschiedenis gehonoreerd. Kennis genomen werd van het plan van de Nederl. Heide Mij, tot aanleg van de Parkstrook tussen Dorpshuis en Molenweg, waarin dan tevens een tennisbaan zal worden gesitueerd. De commissie voor sportzaken had geattendeerd, dat op dezelfde plaats twee tennisbanen zouden kunnen worden gelegd als men deze een an dere situering gaf, maar burgemees ter Hokken had desgevraagd verno men dat bij tennisbanen altijd een bepaalde richting wordt aangenomen in verband met de meest voorko mende wind. Bij de aanbieding aan de van de Gemeenschappelijke Regeling voor het Bouw en Woningtoezicht en do Dienst Gemeentewerken voor de ge meenten Bruinisse en Middensehou wen excuseerde de voorzitter het collego dat de aanbieding niet vroe ger kon plaats hebben, maar dat het van belang was dat nog in deze raadsvergadering deze regeling be handeld werd. De voorzitter besprak de voorge schiedenis. Nu het eiland Tholen één gemeente is geworden, vervalt de Gemeenschappelijke Dienst voor Bouw en Woningtoezicht; die men samen met de Thoolse gemeenten had. Getracht is, de andere gemeen ten op Schouwen-Duiveland voor een gemeenschappelijke dienst te inte resseren, maar zonder succes, zodat alleen de mogelijkheid over bleef samen met Middensehouwen een dienst in het leven te roepen. De kosten De heer M. J. van de Velde was geschrokken van de kosten van de nieuwe dienst. Dit gaat Bruinisse naast de f 43.800,die de dienst nu kost nog eens f 29.000,meer kos ten, dus f 72.000,— of f 29,— per in woner. „Drie ambtenaren voor de nieuwe dienst is teveel; twee is meer dan genoeg," aldus de heer Van de Velde. „En waarom moet men een technisch hoofdambtenaar aanstel len Wat we nodig hebben is een ge woon technisch ambtenaar, met een goed uit de kluiten gewassen opzich ter. Zoals de dienst nu is opgezet lijkt het op geldsmijterij", aldus Van de Velde, een opmerking die door de voorzitter met klem werd tegenge sproken. De gemeente smijt niet met geld. Een technisch ambtenaar, die hoofd is van Gemeentewerken, moet automatisch het salaris gaan verdie nen, dat er voor is gesteld. Het is een kwestie van het optellen van het ge zamenlijk aantal inwoners. Men kan het salaris dan automatisch uit de salarisschalen oplezen. Er ontstond hierna een begripsver warring tussen de voorzitter en het raadslid Van de Velde. De heer Van de Velde hield voet bij stuk en zei: „we kunnen met een gewoon tech nisch ambtenaar toe". De voorzitter bestreed dit. Het hoofd van gemeen tewerken heeft een hogere rang. Verder is er een vuistregel, dat een gemeentedienst een technisch ambte naar moet hebben, per 1000 inwo ners. „Wij starten nu met twee amb tenaren, waarvan er toch wel een hoofdambtenaar moet zijn, dat wordt eenvoudig voorgeschreven. De dienst gaat meer kosten, daar is niet aan te ontkomen, maar' de mensen krijgen er ook een betere sexwice voor". De uitvoerende commissie De heer Groeneveld had gezien dat het de colleges van b. en w. zijn die lid worden van de uitvoerende com missies. Hij zou daarin ook een lid van de gemeenteraad benoemd wil len zien. Mevr. Van Leeuwen-Sieling was dezelfde mening toegedaan. Ver der maakte de heer Groeneveld nog enkele opmerkingen over de bewoor ding waarin sommige artikelen zijn gesteld. Na enige tijd daarover heen on weer te hebben gesproken liet de heer Groeneveld de eis, een raadslid in de commissie, vallen. Het resultaat is, dat besloten werd met de gemeenteraad van Midden- schouwen te gaan samenspreken over: a. de rangen, die de benoemden bij de dienst zullen hebben en b geza menlijk overleg bij de benoeming van het personeel. Wethouder Van Gilst wees er nog op, dat het te benoemen hoofd Ge meentewerken, zowel bouwkundige als waterbouwkundige zaken zal moeten behandelen. Wethouder Ju- melet zei het aanstellen van een ad ministrateur een overbodige luxe te vinden. Iemand van het gemeentese cretarie zal Bouw- en Woningtoe zicht voor zijn rekening moeten ne men zonder dat dit aanleiding be hoeft te zijn voor een aparte salarië ring. Ook de heer Groeneveld had bij dc administrateur een vraagteken gezet. De gezamenlijke regeling werd aanvaard met de stem van de heer Van de Velde tegen. Met genoegen deelde de voorzitter mee, dat van de Bank van Neder landse Gemeenten een geldlening kan aanbinden van f 350.000,ad 7"7s af te lossen in 25 jaar, ter financiering van grondaankoop in Plan West III. HAAMSTEDE, 24-6. In Tavenu vond de uitreiking plaats van de Ro de Kruis-E.H.B.O.-diploma's, slot van een cursus gegeven onder su pervisie van dokter II. J. Simons te Renesse, kolonnecommandant, mevr. Van der Have-Eikelenboom, leid sters helpers te Haamstede. Als exa minator trad op dokter W. Bontkes te Zierikzee. Alle 21 ge-examineerde kandidaten behaalden het begeerde diploma. De bijeenkomst stond onder leiding van jhr. A. van Citters, die een hartelijk welkomstwoord sprak. Mevr. v. d. Haven werd dank ge bracht voor het geven van de cur sussen onder aanbieding van een ge schenkje. Van de 21 geslaagden, warvan enkelen niet in de afdeling wonen, meldden zich 16 aan voor de kolonne. Mevr. v. d. Haven vroeg aandacht voor de verdere opleiding tot helper/helpster bij. het Rode Kruis. De heer Tuinman feliciteerde alle cursisten met hun diploma en wil hen graag ontvangen bij de ko lonne. Hij vroeg ook aandacht voor een ander oefenlokaal, aangezien dit te klein wordt. De heer J. Coppens, kringsecreta ris, deelde mee, dat er een circulaire verschijnt voor de uitrusting van de kolonne. Naar zijn mening is de in structie-ruimte afhankelijk van het aanwezige materiaal. Hij vroeg ook belangstelling voor de kadercursus, waarmee hij volgend jaar wil door gaan. Hierna werden enkele technische zaken van de kolonne besproken. De heer Coppens sprak de hoop uit, dat de afdeling zal groeien en bloeien. Na nog enige tijd gezellig bijeen te hebben gezeten voor verdere onder linge bespreking van de Rode Kruis zaken sloot de voorzitter de verga dering. De geslaagden Aan de volgende geslaagde kan didaten werd het diploma uitgereikt. TANDIL, 26-6. De voormalige Ar gentijnse autocoureur Juan Manuel Fangio, die vijf maal wereldkampi oen is geweest, heeft zondag de be- nauwdste ogenblikken van zijn leven gehad. Tijdens een diner met vrien den in de Argentijnse stad Tandil kreeg Fangio een kïppebotje in de keel. Gedeeltelijk bewusteloos door zuurstofgebrek werd de ex-coereur naar een ziekenhuis gebracht waar een chirurgische ingreep nodig was om het botje te verwijderen. Maan dag liet Fangio weten dat hij zich weer „fris als een hoentje" voelde, maar dat hij hét in de kritiekste si- Juaties tijdens zijn autoraces nog nooit zo benauwd had gehad. Koffiedrinken in Nederland AMSTERDAM, 26-6. Hét verbruik van gebrande koffie in Nederland is vorig jaar gestegen tot ruim 6,1 kg. per hoofd van de bevolking. In 1970 was dit cijfer 6.050 gram. Het Ne derlandse verbruikscijfer van ge brande koffie staat hiermede aan de top van alle landen van de E.E.G., zo blijkt uit het jaarverslag van de Unie van koffiebranders en thee pakkers. Hét verbruik is berekend door de hoeveelheid in Nederland verwerkte koffie plus de invoer en minus de uitvoer door het bevolkingsaantal te delen. Per kopje koffie wordt - naar raming - een gemiddelde hoeveelheid van 5 gram gebrande koffie gebruikt. Boedhistische tempel in Amsterdam? AMSTERDAM, 26-6. De door in Nederland wonende boeddhisten op gerichte werkgroep „Tempel" hoopt haar leden en belangstellenden van ongeveer 15 juli af in eigen, voor lopige boeddhistische tempel in Am sterdam 'te kunnen ontvangen. Me dio juli verwacht de werkgroep twee boeddhistische monniken uit Thai land, die permanent in Nederland werkzaam zullen zijn om het boed dhisme tot volledige bloei te laten komen en om een definitieve vesti gingsplaats voor de tempel te vin den. Bijzondere vondsten in Egypte CAIRO, 26-6. Een Egyptische oudheidkundige expeditie heeft in de streek van Fayoum op 150 km. van Cairo 84 farao graven van 3.000 jaar oud ge vonden. In een van de tomben ontdekten de oudheidkundigen stoffelijke overschotten waar van de wervelkolom was ver vangen door een stam van een palmboom. De beweegbare de len van de kaak waren ver vangen door linnen verbanden om sluiting van de mond mo gelijk te maken. Uit een en an der leiden de oudheidkundigen af dat de Egyptenaren op lij ken experimenteerden, hetzij uit medisch oogpunt hetzij om hun conserveringstechniek te vervolmaken. De geleerden vonden ook drie mummies - van een echtpaar en zijn kind waarvan de gezichten mei gouden maskers, roaarop in scripties staan die het eeuwig leven prijzen, waren afgedekt. In een houten sarcofaag rond men het uitzonderlijk goed be waarde lijk ran een jonge vrouw en een kruik met geheel intact gebleven graankorrels. De dames: Y. de Jong-Philipse, M. v. Putten, J. Quaak-Dijkman, W. Straijer, M. Smits, A. J. van het Hoofd-van Sluis, J. E. van het Hoofd, L. Kristalijn, C. Bogerman, A. Boot, J. de Bruine, A. P. Hen- drikse-Baumann. De heren: G. A. Overbeeke, M. K. Cverbeeke, R. Bliek, A. Bakker, B. J. Meddeler, C. Boot, P. Duson, C. P. Geldof, W. J. de Glopper. DODELIJKE ONGELUKKEN TILBURG. De 23-jarigie mevr. G. Jansen-Heijer uit Eindhoven is in Tiilburg overleden aan de verwon dingen die zij dinsdagmiddag bij een verkeersongeluk in haar woonplaats opliep. Zij kwam met haar brom fiets in botsing met een andere brom fietser. NIEUW BEIJERLAND. - In het Dijkzigt ziekenhuis 'te Rotterdam is de 15-jarige Cornelia van der Schoor uit Mijnsheerenland overleden aan de verwondingen, die zij vrijdag avond heeft opgelopen bij een ver keersongeval op de Zuidzijdsedijk in Nieuw Bijerland. GORINCHEM. De 74-jarige land bouwer Jac. van Drunen uit Gorin- chem is in het ziekenhuis in zijn woonplaats overleden aan de ver wondingen, die hij vrijdag bij een verkeersongeval in Werkendam (bij Gorinchem) heeft opgelopen. MENALDUMADEEL. De 23-jarige Johannes Dijkstra uit Marssum is in een ziekenhuis te Leeuwarden over leden nadat hij ernstig gewond raakte bij een verkeersongeval. In het Friese Menaldumadeel sloeg de heer Dijkstra bij een inhaalpoging met zijn auto over de kop. AMSTERDAM. De 78-jarige Maar- tje Groen uit Amsterdam is in het St. Lucasziekenhuis in de hoofdstad overleden aan de verwondingen die zij woensdag had opgelopen bij een aanrijding met een tram in Amster- dam-Wést. ERMELO. De 38-jarige H. M. Meij- erink uit Hellevoetsluis is op de rijksweg 28 bij Ermelo met zijn auto vermoedelijk door een klapband en kele malen over de kop geslagen en daarbij om het leven gekomen. ASSEN. De 34-jarige fabrieksar beider H. Koerts uit Westerbork is in het Wilhelminaziekenhuis te As sen overleden aan de zware verwon dingen die hij vrijdag opliep op de Overcihgellaan in de Drentse hoofd stad. ROTTERDAM. De 32-jarige bouw vakker J. C. de Gelder uit Rotter dam is maandagmorgen door een vallende betonmuur omgekomen. De man was aan het werk op het bouw terrein van het aannemersbedrijf A. C. D. aan de Nieuwe Ommoordse weg in Rotterdam. MOORDRECHT. Op de provinciale weg in Moordrecht is maandag de 65-jarige J. C. Boer uit Gouda om het leven gekomen. Het slachtoffer stak op zijn fiets een kruispunt over, maar verleende daarbij geen voor rang aan een passerende vrachtwa gen. De fietser werd geschept en overleed ter plaatse aan zijn verwon dingen. DEN HAAG. De 18-jarige J. F. Mo rel is maandagmorgen in Schevenin- gen met zijn bromfiets tegen een jeep van de politie gereden en kort daar na aan zijn verwondingen overleden. De jeep reed op de Badhuisweg, de bromfietser kwam uit de Stevin- straat. DEN HAAG. De veertienjarige Gerald Nasser Badloe uit de Beek laan in Den Haag is maandagmiddag verdronken in een visvijver in het Haagse Zuiderpark. De jongen, die niet kori zwemmen, was het water ingegaan om een door hem spelen derwijs in het water geworpen schoentje van een vriendinnetje op te halen. APELDOORN. Naar de politie eerst maandag bekend maakte is in het afgelopen weekeinde de vierjarige Paul Sangers verdronken in een af gesloten kolk van de afvalwaterzui veringsinstallatie achter de Kromme Velderslaan in Apeldoorn. ASSEN. De vierjarige Albert Nij- borg uit Assen is maandagavond omstreeks zeven uur op de Langedijk in Assen door een auto aangereden en ter plaatse overleden. Een auto bestuurd door mevrouw C. M. uit Assen kwam vanuit de Zwartwater- weg de Langedijk oprijden, toen het jongetje spelenderwijs de rijbaan overstak. NULAND. De 3l/z- jaar oude An- thonius Keune uit Nuland is maan dagmiddag rond vier uur achter de ouderlijke woning in een zwembas sin verdronken. Het kind was net in het water, toen de vader, die regel matig met het kind bezig was, juist even naar binnen was gegaan. Het bassin heeft een afmeting van 10 bij 6 meter en was 1.50 tot 2 meter diep. Advertentie STERK EN DEGELIJK Voor al uw koffers LFNGKEEK LEDERWAREN Dinsdag 27 juni Zierikzee Stadhuis, 8.00 uur, vergadering ge meenteraad. Dondetdag 29 juni Zierikzee R.K.-kerk, S.OOuur, dirigent-leerlin gen en Zierlkzees Kamerkoor. Scharendijke Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad. Zaterdag 1 juli Zierikzee Excursie Jeugdvogelwacht. Vertrek Zierikzee (bus 9 uur; Oosterland 8.45 uur. Vertrek A. v. d. Weijdeweg naar gebied, 9.30 uur. Dinsdag 4 juli Zierikzee Opdrachtentocht kinderen. „De Lichtboei", 10 uur. BEN HAAG, 27-6. De minister van Volkshuisvesting en ruimtelijke or dening, drs. B. J. Udink, heeft be sloten de termijn van indiening van aanvragen voor aanvullende huur subsidie met drie maanden te ver lengen, omdat veel huurders niet op de hoogte bleken met het feit, dat die aanvragen vóór 1 juli bij de ge meenten moesten worden aange vraagd. Bij een aantal huurders die in het vorige tijdvak reeds aanvullende huursubsidie hebben genoten, blijkt voorts het misverstand te bestaan, dat zij thans automatisch een bij drage krijgen. Dit is beslist niet het geval, de bijdrage moet elk jaar op nieuw worden aangevraagd. Alle huurders die menen op grond van de regeling voor aanvullende huursubsidie voor het tijdvak 1 april 1972-1 april 1973 in aanmer king te komen, kunnen een aan vraag daartoe nog tot 1 oktober 1972 bij de gemeente indienen. BRUSSEL. Zaterdagmorgen zal in Brussel de grote internationale fila telistische tentoonstelling - de „Bel- gica '72" - worden geopend. STUTTGART. Bij de opsporing van leden van de anarchistische groep Baader-Meinhof is in Stutt gart een 34-jarige man door twee schoten uit het machinepistool van een politieman dodelijk gewond. Op het vernemen van het feit dat er een naaldensteekman in het cir cus zou optreden, heb ik snel mijn kaartjes gelikwideerdwant de we reld is al griezelig genoeg, om nog een extra portie te gaan kopen. De man schijnt dolle dingen te hebben gedaan, want de dames op de zaak kwamen vanmorgen nog krijtwit binnen. Priemen door de armen; lig gen op een glasschervenbed en een olifant er boven op. Als gold het een banaan schijnt de man ook priemen door de wangen te hebben gesto ken; een zware griezel dus. Men vraagt zich af, wat zo'n man thuis komend in de caravan tegen zijn vrouw zegt: „Zo kindje, de scherfjes waren weer lekker scherp en de priempjes gingen er vlot in". Zij: „Zo man, drink maar eerst een kop koffie". Enfin, ik vlucht maar naar een schoolkrant, waarin een leerling zijn impressies in dichtvorm weergeeft over een gehouden kampweek. De prille poëet schrijft: „Het was vre selijk plezierig. Maar een paar wa ren er klierig", waarmede hij moet bedoelen dat enkele van zijn vriend jes buiten het kader van de plezie righeid vielen. Jofele boel moet het geweest zijn in hel kamp. getuige enkele citaten uit de opstelletjes: „Caroline moest erg naar de w.c. en Lianne kon haar weekendtas niet vinden. Toen moch ten we naar de slaapzaal een bed uitzoeken. Die avond hebben we vre selijk gelachen". En verder: An ja die Anja), wilde de goedkoopste deodorant kopen van f 3,75, maar ze had er geen erg in dat het een in- tiemspray was". In een ander kamp deden kampge zegdes opgeld: „Ieder tentje heeft zijn krentje". „Wie het hardst lacht, maakt de meester wakker" en dat soort op de situatie afgestemde kreet jes. Mededeling uit een opstel: „De meesters hebben bijna de gehele nacht niet geslapen; ze hebben alleen maar rondgespookt". Mededelingen over professionele bedoelingen later: „Ik wil bloemen- man worden. Dan kan ik op een ge meentekarretje rijden"; „lk wil var- kensboer worden. Dan moet ik de varkens voeren en 's avonds moet ik ze missen (mesten) en de hokken schoon spuiten„Ik wil kleuteron derwijzeres worden. Als ik jarig ben mogen alle kinderen op school blij ven eten". „De Efteling" is ook hard aange komen: „eerst telden de meesters en de juf of we er allemaal waren. Het klopte. Daarna ging de meester kaartjes voor ons kopen. En toen gingen we „De Efteling" in. De dag vloog om en danwe zijn nog naar vrouw Holle geweest". Zo kab belt de stroom voort in de school- blaadjes. opwekkende lektuur van grillige kinderfantasie en opgewekt heid. die de dichterlijke zin in het hart geeft: „hoe zalig is de tijd. waarin de jongenskiel nog om de ranke schoud'rcn glijdt". SCH1EREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2