1 Fantastische slotavond openbare basisscholen te Zierikzee Zwemfestijn m „Doi-Fijn" STREEKNIEUWS Uitreiking diploma's aan Huishoudschool „Prinses Juliana" Openbare basisschool Nieuwerkerk wint beker in successie Kamp-werkweek 3e klassers Mavo/R.S.G. „Prof. Zeeman" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 juni 1972 Nr. 21103 ZIERIKZEE. 23-6. Vrijdag jl. vond in het Ned. Herv verenigings gebouw een ouderavond plaats van de openbare basisscholen. Hoofd punt van het programma was het afscheid van de leerlingen van de Ce klassen, dat door de jongelui op uitbundige wjjze werd gevierd. De voorzitter, de heer J. W. Ros kam heette de leerlingen, leerkrach ten, ouders en genodigden hartelijk welkom, waarna een kort huishou delijk programmagedeelte werd af gewerkt. De notulen van de vorige ouderavond werden goedgekeurd en een nieuwe kaskontrolekommissie werd benoemd. De heren Ensing, Dijkstra en Van Leeuwen maken daarvan nu deel uit. Leerlingen in aktie Daarna namen de leerlingen bezit van het toneel. De leerlingen van de Nieuwe Bogerdstrastschool voerden een aantal sketches op, waarvan en kele zeer origineel waren. De leer1 lingen hadden ze zelf in elkaar ge zet, waarbij vooral Margriet Gelder blom genoemd moet woi'den. Het publiek genoot er hoorbaar van. Zowel de leerlingen van de Nieu we Bogerdstraat als die van de Theo Thijssenschool gaven daarna een gymnastiekdemonstratie. Musical Na de pauze, waarin een geani meerde verloting plaatsvond, was het de beurt van de Theo Thijssen school. De musical „Het koffertje van meneer van Dalen" werd opge voerd, een modern sprookje met een koning en koningin, maar ook met aktiegroepen, hippe vogels, parodie- en op tv-toestanden. Het geheel werd fris en vlot opgevoerd en enthou siast door de zaal meebeleefd. Op merkelijk was de baard in de keel van meneer Van Dalen, een tachti ger, die de avondvierdaagse nóg in de benen had. Uitreiking getuigschrift De uitreiking van de getuigschrif ten door de schoolhoofden, de heren Brugman en Vaarzon Morel, ging gepaard met goede x-aaögevingen en beste wensen voor de toekomst. De jongelui van hun kant boden hun klasseonderwijzer Goedhart en Vaar zon Morel een afscheidsgeschenk aan. Tevens bedachten zij de kook sters van het onlangs gehouden schoolkamp met een bloemetje. Tot slot werden dia's vertoond van het schoolkamp. Vele vermakelijke situaties veroorzaakten grote hilari teit. Als contrast werden ook enke le dia's vertoond van een school- ZIERIKZEE Ouderavond R.K.scholen Voor een tot de laatste stoel be zette zaal verwelkomde de voorzit ter van oudervereniging, de heer J. Tuinman in de Graanbeurs alle ou ders, leden van het schoolbestuur, de leerkrachten en de pastoor. Deze avond werd geheel gevuld door (al le) leerlingen van de basisschool. Het eerst aan de beurt kwamen de drie laagste klassen die met vlotte liedjes en met veel verve de musical „Teun de Speelman" brachten. Het was een lust om te zien, hoe de kleintjes zich gaven om deze voorstelling tot een succes te maken. In de pauze kregen alle aanwezigen een kop koffie aangeboden en de kinderen een flesje prik. Ook de ge bruikelijke loterij met prijzen door de ouders geschonken werd deze keer een ongekend succes, hij bracht het mooie bedrag op van f 575,-. Ook voor de leerlingen was er een loter- rij met gratis loten. Na de pauze brachten klas 4, 5 en 6 de musical „Het koffertje" van Mijnheer van Dalen. Ook hierin veel aardige liedjes en goed spel. Dat de ouders genoten hebben van hun ac trices en acteurs bleek wel aan het daverend applaus. Na dit vrolijke gebeuren werd afscheid genomen van mevrouw Wijnaclcer, die na vijf jaar aan de school verbonden te zijn geweest, door verhuizing gaat ver trekken. Zij ontving als dank een campingbed. Toen was de zesde klas aan de beurt om afscheid te nemen van hun onderwijzer, de heer P. van der Sneppen. In een gedicht werd bedankt voor alles wat hij hen had geleerd en voor alle verdere goede dingen. Als dank overhandigden zij hem een tuinplanlenbak, terwijl me vrouw Van der Sneppen de planten ontving. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Buitenlands geld Reischeques BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. De heer Van der Sneppen vond -het jammer om afscheid te nemen van deze fijne klas, hij vroeg de kin deren om hun school niet te verge ten en als zij soms met problemen zaten, konden zij ten allen tijde bij hem en zijn vrouw terecht. Hierna sprak de heer Vorwerk als afgevaar digde van het schoolbestuur de kin deren toe, ook hij dankte hen voor de prachtige avond. Hij deelde ver der mee dat het met het aantrekken van een nieuwe leerkracht geen moeilijkheden zal geven, daar er al enkele sollicitanten waren. Wat be treft de nieuwe te bouwen R.K.-ba- sisschool, deelde de heer Vorwerk mee dat er na de bouwvakanties wordt begonnen met de sloop van de oude school en dat de nieuwbouw in 1973 klaar zal zijn. Fijne klas Als slot sprak de pastoor de zesde klassertjes toe die hij allemaal het allerbeste wenste voor de toekomst. Hij wees de ouders op de moeilijke maar dankbare taak om deze kinde ren de goede weg te wijzen. Na deze slotwoorden sloot de voorzitter deze geslaagde slotavond van het school-) jaar 1971/1972. Opening Toeristenseixoen Op dinsdag 4 juli vindt de officië- de opening plaats van het toeristen- seizoen door burgemeester Th. H. de Meester, die om 9.30 uur de kunst markt zal openen, waarna - vanaf het Luitje - wordt uitgevaren om de zeemeermin op te halen. De toeris- tendagen (dinsdagen) worden geor ganiseerd door V.V.V. NOORDGOUWE Bejaardensociëteit op reis Vorige week maakten de leden van de Bejaardensociëteit de jaarlijkse reis. Gereden werd met een nieuwe bus van de Fa. Van Oeveren, met aan het stuur de heer Dekker. Via Zevenbergen en Made ging het op Waalwijk aan, waar wei'd gepau zeerd voor een kop koffie De reis leidde nadien naar Drunen, Vlijmen, Den Bosch, Grave en verder - na pas sage van de rivier - door een mooi afwisselend landschap, via Nederas- selt naar Mook en Gi-oesbeek. Van daar naar Berg en Dal, waar de (meegebrachte) lunch werd gebruikt. Nadien werd een topper van de reis, de tocht over de zeven heuvelen". In de middaguren kwam men, in ge zellige stemming, te Oosterhout, waar in café-x-estaurant „De Kanon nier" een warme maaltijd wei'd ge bruikt. Op de terugreis sprak het oudste lid mej. Van Oost, dankwoor- den tot zuster Werkman, de chauf feur en mevr. Kort voor alle goede zorgen tijdens de reis, die bijzonder afwisselend en geslaagd mag worden genoemd. Grote flag voor O.V.B.-Ieerlingen ZIERIKZEE, 22-6. Donderdag was het voor de O.V.B. leerlingen van de Huishoudschool een belangrijke dag. Het eindexamen was achter de rug en de directrice, mej. N. van Licre kon aan 18 leerlingen het di ploma uitreiken. De verplichte vak ken waarin de meisjes eenamen ge daan hadden waren: Nederlands, anatomie en ziekenverzorging, zorg vocding-woning-kleding, gezond heidsleer. omgang met mensen en als keuzevakken: stofversicrcn. naaien of handenarbeid. De directrice wenste de meisjes geluk met het behalen van hun di ploma en sprak de hoop uit dat het werk wat ze zouden gaan doen. hun veel bevrediging zou schenken. Namen der geslaagden: Zierikzee: A. Flikweert. C. W. Flikweert, K. N. P. Goudzwaard, JJ. Kooman, J. C. Looy. C. A. Wilbrink; Brouwersha ven: JSchiettekatte; Bruinisse: C. Smit; Burgh: A. K. Baumann. T. Schot; Haamstede: H. J. Born. S. M. Overbeeke, E. Slager; Kerkwerve: L. M. de Jonge; Nieuwer kerk: M. Kleemans: Oosterland: J. C. van den Houten; Renesse: J. J. Hart; Oolt- gensplaat A. J. Kamp. Eén kandida te afgewezen De namen van de geslaagde kan didaten (TH, TN, PN, PN met aanvullend T, PH met aanvullend T). Zierikzee: C. F. Berx-evoets, O. Berrevoets, A. Bil, C. A. Boogert, S. M. Coppolse, A. W. van Dongen, C. J. Flikweert, N. Goudzwaard, I. H. Hage, J. N. A. Hagestijn, H. van Hekken, C. Juffermans, J. H. Keus, E. A. M. Klink, B. A. Kloet, J. A. Kloet, W. M. J. Krakeel, C. Krijger, N. P. Krijger. J. P. Seybel, S. I. Sim- mers, J. A. Stoutjesdijk, G. J. de Vrieze; Brouwci'shaven: J. P. Gast; M. P. Oosse, M. Smalheer, E. C. de Veth; Dreischor: P. H. Goudzwaard; Ellemeet; N. Verboom; Kerkwerve: A. Boot. P. v. d. Bosse, A. W. Gy- souw, A. P. v. cl. Hoek, E. L. v. d. Houten, J. C. de Kok, H. M. Meei-- dink, T. de Jonge; Looperskapellc: D. W. Capelle,; Nieuwerkerk: M. C. Eerland; Ouwerkerk: E. de Bleykex*. K. P. J. Bours; Renesse: A. J. Lus tig; Scharendijke: J. C. van Dongen; Zonnemaire: A. M. D. Voshol. TH examen hebben 23 leerlingen gedaan; TN examen hebben 10 leer lingen gedaan; PH examen hebben 3 leerlingen gedaan; PH en aanvul lend T examen 7; PN en aanvullend T examen 2. Eén leerlinge heeft niet aan het examen deelgenomen. reisje met dezelfde kindex-en 4 jaar geleden. De herkenning bracht Yeel vrolijkheid. De heex- Roskam vertolkte aan het slot van deze lange avoncl de dank van ouders en bedacht de leerkrach ten die leiding gaven aan het school kamp met een attentie. Ad Int. Geslaagd In Vlissingen slaagde onze dorps genoot de heer A. J. Geluk voor het diploma H.T.S. Weg- en Waterbouw. Bangla Desh Het eindx-esulaat voor Bangla Desh is thans een bedrag van f 565. Zij die nog willen storten kunnen dit doen op het bekende gironummer 999. OUWERKERK Cursus „Beter Bewegen" De Px-ovinciale Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in de provincie Zeeland is voox*nemens bij voldoende deel name te Ouwei-kerk een cursus „Be ter Bewegen" te geven, bestaande uit 12 lessen van lVi uux\ Er worden eenvoudige oefeningen gedaan ter vex-betering der lichamelijke condi tie, waai'door het bewegen gedui'en- de huishoudelijke wei'kzaamheden makkelijker gaat. Voorts komen al lerlei factoren ter sprake, welke de dagelijkse bewegingen kunnen be ïnvloeden, zoals tillen, bukken, rek- ken, werkhoogte enz. De oefeningen (niét met toestellen) tijdens de lessen kunnen thuis en in gezinsvei'band worden gedaan. De cursus wordt ge geven op maandagavonden en start 21 augustus a.s. van 20.30 tot 21.45 uur in het verenigingsgebouw. Het cursusgeld bedi'aagt f 20 per per soon. Cursusleider is de heer W. S. Zielhoi-st, leraar voor de cui-sussen „Beter Bewegen". Opgave voor deelname kan 'tot 1 juli a.s. geschieden bij de dames v. d. Linde-Zoeter, Baalpapenweg 2 en Vermeulen-Dorst, Phoenixstx*aat 13, beiden te Ouwerkerk. Bangla Desh De collecte voor Banla Desh heeft tot resultaat gehad een bedrag vaxi f 368. Ned. Hervormde Kerk Het tekoi-t op dé x-ekening der kerkvoogdij van ruim i 300 wil het kerkbestuur gaarxie ti-achten weg te werken door middel van een te hou den extra inzameling tijdens de af- scheidsdienst van ds. Faber op zon dagmiddag 2 juli e.k. NIEUWERKERK De bejaardenreis De aanmeldingen voor de geza menlijke reis van de bejaai-den over treffen. ditmaal de verwachtingen. Reeds gaven zióh 85 deelnemers op, texvwijl in elk der in te zetten bussen een verpleegster meegaat, o.a. ook voor wat hulp aan enkele mensen die wat minder goed ter been zijn en om eventuele hulp te verlenen indien ex- onverhoopt iets zou voorvallen waar bij hun hulp nodig zou zijn. De x-eis zal worden gehouden a.s. donder dag 29 juni a.s. He£ vertrek is be paald 's morgens 8 uur vanaf het Dorpshuis. Bouwaktiviteiten Voor de bouwvak-vakanties aan breken nog even een overzicht van de bouwaktiviteiten in Nieuwerkex-k. In de Burgemeester Bouwmanstraat werkt men nog aan de laagbouw van de bejaardenwoningen. In de Delta straat bouwt men de gx-ote loods dicht van de zaadhandel N.V. v. d. Have. Op de hoek Schoolstx*aat-Bur- gemeester Van Eetenstraat, verx-ijst een bungalow van het pakket-sys teem. Deze komt dezer dagen al on der de pannen. In de Burgemeester Van Eetenstraat zelf wordt een wo ning gebouwd door de fa. Tieleman te Haamstede-Nieuwei-kei-k onder architecuur van P. C. Tieleman. Straatverbetering De Zee-asterstraat wordt goed on der handen genomen. Waren de planten en struiken aldaar reeds weg gehaald, thans is men begonnen met deze straat uit te graven, zodat een bx-edex-e straat zal ontstan, voorzien van parkeerstroken. Dit werk wox-dt uitgevoerd door de fa. A. W. Wandel te Nieuwerkerk. BRUINISSE Schoolreisje naar Rotterdam Rotterdam biedt voor een school- x-eisje, vooral met jongere kinderen, tal van mogelijkheden. Dat onder vonden leei'lingen, ondex*wijzend per soneel en leden van de oudercom missie van de openbare basisschool uit Bruinisse. Dat begint al in de metro, een vervoermiddel dat de meeste jonge kindex-en al direct aan spreekt en een belevenis op zichzelf is. Uitgestapt bij het station Leuve- haven is het niet ver naar het Dol finarium en de schx-andere dolfijnen, die de meesten kennen als „flippex-s" zijn voor jong en oud een bijzondere attractie. Eten kan men in een park. Men is dan verzekerd van gezelschap van eenden, mussen cn andere vo gels, ook dat heeft een plezierige kant. terwijl een tocht door Blijdorp amusant en vooral leerzaam is. om dat men vele dieren in levenden lij ve ziet. En Blijdorp heeft ook nog een speeltuin, zo kan men dus een dag vol maken vol afwisseling en niet ver van huis. Het voordeel is daarbij dat men met jonge kinderen dan weer tijdig thuis is ook. NIEUWERKERK, 23-G. In het instructiebad „Dol-fijn" te Nieuwer kerk was het vrijdagmorgen bijzon der druk daar meer dan honderd meisjes en jongens aanwezig waren, dit ter afsluiting van een periode van drie jaar schoolzwemmen, om elkaar in de z.g.n. afscheidswed- stryden partij te geven. By deze krachtmeting, waarbij o.m. de in specteur lichamelijke opvoeding, de heer A. Klaasen aanwezig was, kon den de meisjes en jongens ook eens tonen of zij bij het zwemmen als wedsport ook wat in hun mars had den. De belangrijkste inzet hierbij was de fraaie wisselbeker voor de schol die in zijn totaliteit de beste resultaten zou weten te boeken. Het werd de openbare basisschool te Nieuwerkerk. Op het sportieve vlak werden deze afscheidswedstrijden een groot suc ces. Hoewel er natuurlijk wel van een onderlinge maar sportieve riva liteit tussen de scholen sprake was, de meisjes en jongens langs de knat moedigden hun klassegenoten in het water enthousiast aan, heerste er een bijzonder prettige en ontspan nen sfeer. Een groot aandeel aan het slagen van dit zwemfestijn hadden zer zeker de waarnemend leidster van het instructiebad „Dol-fijn" en de zweminstructice Joke Roks die op voorti-effelijke. wijze werd geassis teerd door de zweminstructrices me vrouw Verheij en mevrouw Van der Sloot. Ook 'het aanwezige onderwij zend personeel di'oeg op het organi- satoi'isch vlak zijn steentje tot het slagen van deze afscheidswedstrij den bij. Dank zij dit uitstekende team work slaagde men erin hei uitge breide programma precies volgens het vastgestelde tijdschema af te werken. De onderdelen welke moes ten worden gezwommen waren rug slag, schoolslag en borstcrawl. Nadat een groot aantal series van deze drie nummers waren afgewerkt kon een aanvang worden gemaakt met de finales welke bij verschillen de nummers een spannende strijd voor de overwinning te zien gaven. Opvallend was het dat op twee van de drie onderdelen de winnende meisjes een snellere tijd maakten dan de overwinnaars bij de jon gens. In alle individuele nummers wei'd er een afstand van 35 meter gezwommen.. De uitslagen De uitslagen: schoolslag jongens 1. -Kees Verboom, 31.6, C.BS. Nieuwer kerk; 2. Jan van Mourik, 33.3 O.B.S., Nieuwerkerk; 3. ans Andeweg, 33.4, O.B.S. Oosterland. Borstcrawl: 1. Ronnie Kesteloo, 24, O.B.S. Nieuwer- kerk2. Albex-t Smit, 24.4, O.B.S. Nieuwei'kei'k; 3. William Remeeuw, 25.1, O.B.S. Ouwerkerk. Rugslag 1. Robert v. d. Zande, 40.2, O.B.S. Nieuwerkerk; 2. Ronnie Kesteloo, 40.3 O.B.S. Nieuwerkerk; 3. William Remeeuws,; 41.3 O.B.S. Ouwerkerk. Meisjes. Schoolslag: 1. Ella v. d. Velde, 31.5 O.B.S. Nieuwei"kerk; 2. Jacqueline v. d. Linde, 33. Scharen dijke; 3. Coba Joppe, 34.9 Oosterland. Borstcrawl: 1. Rita Barendrecht 28.3 C.B.S. Kerkwerve; 2. Sjani Bal, 28.5 Nieuwerkerk; 3. Elma Geuse, 28.6 Nieuwerkerk. Rugslag: 1. Ellen v. d. Velde, 39 Nieuwerkerk: 2. Coba Joppe, 41.6 Oosterland; 3. Corrie v. d. Werf, 43.9 OosteiTand. Driemaal 35 meter wisselslag esta fette (rug-, schoolslag en borst crawl) 1. O.B.S. Nieuwerkerk, 1.37.0 (Robert v. d. Zande, Ellen'V. d. Vel de en Ronnie Kesteloo); 2, C.B.S. Nieuwerkerk 1.41.4 (Rien Goud swaard, Rien Hage en Kees Ver boom); 3. O.B.S. 'Ouwerkerk, 1.45.1 (Cai'la Vijverberg, Janke Holm en William Re meeuws); 4. C.B.S. Oos- tex-land, 1.53.5 (Hans Stouten, Jan Visser en Leni v. d. Werf); 5. C.B.S. Kerkwerve 1.56; 3. (Pila Bai'eri- di'echt, Maatje v. d. Hoek en Wim Berrevoets); 6. O.B.S. Oosterland 1.59.6 (René Lecompte, Hans Ande weg en Jacqeline Lems); 7. C.B.S. Scharendijke, 2.00.5 (Jan Landman, Sam Cooman en Jaap den Haan). 8. O.B.S. Sirjansland, 2.35 (Joke Dorst, Elly Heyboer en Nannie Neele). 9. O.B.S: Ellemeét, 2.55 (Henk Jonker, John Schults en Jan Linders). Door deze resultaten kwam de O.B.S. Nieuwerkei'k voor de tweede maal in successie in het bezit van de wis selbeker. Dankwoorden De wethouder van sportzaken vah de gemeente Duiveland de heer S. Overbeeke bracht, .voordat hijt.ot het uitreiken van de wisselbeker overging, in de aller éérste plaats dank aan de dames Roks, Verhey en v. d. Sloot voor de organisatie-wel ke naar hij zei -tot in de puntjes was vei-zorgd. „Het gemeentebestuur is voor al het werk dat door u in het instructiebad wordt verricht veèl Van start (Foto's: Zierikzeesehe Nieuwsbode), Het hoofd van de openbare basis school te Nieuwerkerk, de heer J. Buysse, ontving de beker uit handen van wethouder S. Overbeeke. dank vex-schuldigd." Verheugend was te kunnen vaststellen dat er bij deze wedstrijden een gezellige sfeer heerste. Door de jeugd is er met veel animo en een groot enthousaisme gezwommen. De waarnemendleid- ster Joke Roks bracht in de eerste plaats dank aan haar medewei'ksters in het afgelopen seizoen en op deze dag mevrouw Verheij, mevrouw v. d. Sloot en mevrouw Timmer, die helaas door ziekte op deze dag geen medewerking kon verlenen. Dank brachten zij ook aan wethouder S. Overbeeke voor de betoonde belang stelling en de gesproken woorden, alsmdee tot de inspecteur van de li chamelijke opvoeding van het basis onderwijs de heer A. Klaasen te Middelburg. De jeugd kreeg een compliment voor de voortreffelijke wijze waarop zij zich op deze af scheidswedstrijden had geweerd en gedragen. Presentje - Dank was zij ook verschuldigd aan dé firma Weltevreden, firma Van Oevei-en, beide te Zierikzee, fa. De Bx*aal, fa. Theunïsse en de Raiffei- snbnak te Nieuwerkerk die ervoor •hadden gezorgd dat aan het slot de jeugd een presentje kon woi-den aangeboden warbij zij zich ook nog een consumptie goed lieten smaken. Het. onderwijzend personeel werd dank gebracht voor de medewerking -en de uitstekende verstandhouding tijdens het schoolzwemmen in het afgelopen seizoen alsmede tot alleen die er toe hadd enbij gedragen deze afscheidswedstrijden zo uitstekend te doen slagen. DODELIJKE ONGELUKKEN RIJSWIJK (Z.H.). De 18-jarige F. Gi*oenewegen uit Den Haag is in een ziekenhuis te Delft ovex-leden. Kort daarvoor was hij als mede-inzittexi- de van eén auto betrokken bij een autobotsing op de Prinses Beatrix- laan in Rijswijk (Z.H.). Een tweede passagier, de 18-jarige Hagenaar L. Kwakex-naat, werd zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. HANSWEERT. De 6-jarige Hansje Vei-steeg uit Hansweert is in zijn woonplaats bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Meer flaii kamperen ZIERIKZEE. 24-6. Van 10 tot 17 juni zetten de 3e klassers van de Mavo-afdeling van de Rijksscholen gemeenschap „Professor Zeeman" uit Zierikzee hun tenten op in de bossen van de Wouwsc Plantage bij Bergen op Zoom. Dit kamperen was op dc vroegere Ulo al een vaste gewoonte en deze zinvolle traditie is in de nieuwe (mammoet) situatie inge bouwd. De ei'varing van leerlingen en le i-aren om met elkaar onder primi tieve omstandigheden te kamperen blijkt telkenjax-e stimulerend voor het wederzijds contact en begrip en heeft zijn nawerking in de 4e klas, het examenjaar. Naast vaste punten als het bezoek aan een oude, nog erkende steenfa briek in België, het kringgesprek met een bx-oeder over het katholicis me. excursies naar Antwerpen en Bergen op Zoom (veiling) was dit jaar voor het eerst ruimte gemaakt voor „projecten". Drie groepen Naar keuze verdeelden de 40 deel nemers zich over drie groepen te we ten „natuur", „inburgeren" en „in- dusti'ie". Naast enige georganiseerde vaste punten is vooral door de leerlingen zelf bepaald wat verder gedaan zou worden en werd na afloop alles zelf standig uitgewerkt. De groep „natuur" verkende met een boswachter het tex-rein van „Bos- lustonze kampplaats. Planten wer den gedetermineerd, bx*aakballen uitgeplozen, diverse vogels waarge nomen. Ook werd een poldertocht gemaakt bij Ossendrecht en een be zoek gebi-acht aan de voor publiek moeilijk toegankelijke kapmeeuwen- kolonie in de „Groote Meer". „Inburgeren" en „Industrie" De groepen „inburgeren" en „in dustrie" startten met een uitsteken de inleiding over de industrialisatie van Bergen op Zoom in de Stadsont wikkelingszaal van het Markiezen hof. Zelf kozen en organiseerden de le den van de groep „industrie" daarna bezoeken aan de Zuid Nederlandse Spiritusfabriek en Bxuynzeel's Pot- lodenfabriek. De groep „inbux-geren" richtte zich meer op de mens in een sterk veran- dexxmde samenleving. Er was geen idealer verkenningsterrein dan Ber gen op Zoom; een stad die zich van ï-ustige provincieplaats gestaag ont wikkelde tot moderne industriestad met centrumfunctie. De inburger-groep heeft vooral mensen geïnterviewd uit alle lagen dér bevolking om zo aan de weet te komen wat het individu in zo'n brui sende gemeente doormaakt. A.s. dinsdagavond, 27 juni (van 19- 21 uurzullen de verslagen van deze projecten voor ouders en belangstel lenden te zien zijn in het gebouw Galondweg 34. Tevens zijn daar ge luidsbanden te beluisteren en wordt een film- en dia-voorstelling ver zorgd. De leraren, bijgestaan door hun echtgenotes en vergezeld van hun kinderen die meegingen met dit ge slaagde kamp waren E. Plette, R. Soesman en F. Beekman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3