GPinoccino AGENDA Vertoü's Schoenen PITTIG COMMENTAAR OP NOTA WONINCONDERHOUD Bar in maritieme stijl feestelijk geopend Woonwaencentrum Midden/N. Zeeland Diploma-uitreiking leerlingen Huishoudschool gezonde schoenen voor atecaljongis. INGEZONDEN STUKKEN Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 23-6. In de vrijdag avond te Bruinisse gehouden verga dering van de gemeenteraad vorm den de ingekomen stukken een nogal wat tijd vergend programmapunt. Voor kennisgeving werden aangeno men, de zoveelste weigering van Rijkswatrestaat om mee te werken, dat de afslagen die de weg over de Grevelingendam kent, waardoor men op de parallelweg en vervol gens via de haven in de gemeente Bruinisse komt door wegwijzers aan te geven, evenals een dankbrief van de Vereniging Kleuterschool Brui- nissse en de goedkeuring van de verordening om het snel varen in of in de nabijheid van de havens te be teugelen. Wel enige diskussie was er over de brief van de tandartsen om aan het leidingwater fluor toe te voegen. Men begreep de moeilijkheden van de tandartsen, maar had ook begrip voor hen die complicaties van fluo- ridreing vresden, gezien wat door een aantal artsen, daarover wordt gedacht en gezegd. De heer Van de Velde kon het pleidooi van een re gionaal blad, dat sterk voor fluri- dering op kwam, dan ook niet be grijpen en evenmin waax-deren. De heer Groeneveld wilde een rapport van de artsen, dat meer duidelijk heid in deze kwestie zou kunnen brengen. Met het tweede schrijven van de raad van de gemeente Bruinisse aan de Vereniging van Burgemeesters en Secretarisen en Wethouders over protesten tegen het aanleggen van de tweede Nationale Luchthaven kon genoemde vereniging niets be ginnen, zo lang niet meer gegevens over de tweede Nationale Luchtha ven bekend waren aldus werd be richt en ook de raad besloot voor lopig verder de zaak af te wachten. Hoge muur De heer Faasse maakte bezwaar tegen het optrekken van een hoge muur, langs zijn woning als gevolg van een verbouwing van zijn buur man P. Maasknat. Waarom was hiel de gebruikelijke procedure niet ge volgd, om de naast buren te horen alvorens bouwvergunning te verle nen, wilde mevrouw Van Leeuwen- Sieling weten. Uiteengezet werd dat de juiste procedure was gevolgd: vregunning vragen aan de buren is aan de Boomdijk niet noodzakelijk. Mevrouw Van Leeuwen was van mening, dat de woning van Fasse door de bouwerij van Maaskant in waarde was verminderd. Burgemeester Hokken vertelde een en ander over het schrijven van het Regionaal Paedagogisch Cen trum dat een forse subsidieverho ging had aangevraagd, maar die was na een onderhoud dat namens de gemeentebesturen op Schouwen- Duiveland was gevoerd, kon worden teruggebracht op f 0,15 per inwoner. De heren Geluk en Deurloo boekten een succesje met hun vernieuwde aanvraag om uitbaning van en pad waardoor zij met hun auto in de Prinses Marijkestraat zouden kun nen komen. De vergunning was eerst door b. en w. en de raad afgewezen. De raad besloot nu de vergunning toch maar te verlenen, nu door re clamanten met de duimstok was aangetoond, dat het pad niet te smal was om een uitbaning met een auto te waarborgen. Kennis genomen wercl van het be richt dat de jeugdraad region al van start gaat op 1 januari 1973. Slopen varkenshokken Het krediet ad f 7524 voor het slo pen van 22 varkenshokken bij de woningen in de oude nieuwbouw werd zonder veel commentaar toe gestaan, meer commentaar was er op de nota woning onderhoud in ver band met de geuite klachten. De heer Van de Velde wees er nog maals op, dat zijn buurman de heer Stoel nu al IV2 jaar op de metse laar zit te wachten (het werk van de timmerman is klaar) Wethouder Van Gilst antwoordde, dat hij enkele dagen geleden het ge val Stoel, nog met de gemeenteop zichter Ringelberg had gesproken. De betrokken metselaar zal nog maals worden gemaand het werk voor de bouwvakvakantie af te ma ken. Gebeurt dat niet, dan zal het karwei aan een ander worden opge dragen. Ook het geval Meertens kreeg rui me aandacht. Burgemeester Hokken wees er op, dat aan de woning van Meertens in vijf jaar voor meer dan f 2750,- hersfelkosten waren be taald. Nu komt hij nog met een aan tal rekeningen. De hoogst betaalde rekening van een der andere woning uit hetzelfde blok is f 276,73; hier is toch wel alle verhouding zoek. Hij vroeg zich af, of de heer Meertens er rekening mee houdt dat ook de huurder volgens zijn contract diver se kleine herstellingen zelf moet be talen en voor de grote eerst overleg moet plegen met de gemeente. De heer Van der Velde zei dat DODELIJKE ONGELUKKEN OOSTERZEE. De 9-jarige Wieger- tje de Vries uit Oosterzee is tussen Lemmer en Heerenveen, toen ze plotseling met haar fiets de weg over stak, gegrepen door een passerende auto en om het leven gekomen. ROERMOND. De 37-jarige J. T. M. Verkoöyen uit Tegelen is bij een auto-ongeluk op de provinciale weg Venray-Venlo, om het leven geko men. Hij raakte met zijn auto bij de 'plaats Horst op het natte wegdek in een slip. BOXMEER. In een ziekenhuis in Boxmeer is de 53-jarige J. A. van den Hoogen uit Wanroij overleden na een verkeersongeluk eerder op de dag in Sint Anthonius (gemeente Op- lo). Aanwinst voor Smalstad BROUWERSHAVEN, 23-6. Vrij dagavond vond de heropening plaats van de nieuwe bar in café restaurant „Jacob Cats" te Brou wershaven. Een groot aantal geno digden gaven van hun belangstelling blük o.a. bestuursleden van de Wa tersportvereniging Brouwershaven, de Royal Jachtclub Antwerpen, ver tegenwoordigers gemeentebestuur, ambachtslieden enz. Namens het gemeentebestuur feli citeerde wethouder L. M. Moermond de eigenaar de heer J. Zoeter met deze prachtige bar, die uniek te noemen is. Het doet het gemeente bestuur vreugde dat in deze nieuw bouw de inrichting centraal staat t.a.v. watersport, een facet dat vooral in de toekomst in Brouwershaven het hoofdthema zal gaan worden in de recreatieve sector. Felicitaties Felicitaties waren er ook van de koninklijke jachtclub Antwerpen die het voornemen hebben via deze ken nismaking grote klasse-wedstrijden tè gaan zeilen op het Grevelingen- mcer vanuit Brouwershaven. De bar is'vervaardigd door de gebr. Schilperoort 'te Brouwershaven en uitgevoerd in prachtig mahoniehout. De bar is gericht op de watersport en dat komt duidelijk naar voren in de verlichting, die bestaat uit fraaie koperen scheepslantaarns. Boven de ingang prijkt een fraai bord „Sailors Hideway" een uitnodi ging tot iedere watersportbeoefenaar waartoe deze bar een „schuilplaats" biedt. De bar, die van de nieuwste tech nische snufjes is voorzien, zoals ijs blokjesmachine e.d. heeft ook een stereo-installatie. Naast de ingang brandt als op een schip in donker de groene en rode scheepslantaarn. Vele bloemstukken en geschenken mocht de heer Zoeter in ontvangst nemen. Deze nieuwe aanwinst voor de Smalstad en in het bijzonder voor de watersportmensen zal zeer zeker een stuk bijdragen tot een nauwer contact tussen de sportmen sen onderling, vooral nu straks de grote internationale wedstrijden (we reldcup) voor de deur staan, waar voor internationale zeilers naar Brouwershaven komen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). juist do hoogte van do rekeningen bewijst dat er aan het pand van de heer Meertens toch wel gebreken waren. Zijn do betwiste rekenningen 'nu ook niet extra kosten omdat het pand een z.g.n proefwoning was. Be sloten werd dat Meertens een aan tal klachten mondeling moet komen toelichten, daar zijn schrijven op en_ kele punten niet duidelijk is. Het krediet ad f 17.784,- voor doortrekking van dc Dokter de Kockstraat ad f 17.784,- werd ver leend. De firma M. van de Velde zal het werk uitvoeren. De rad onderschreef de nota van b. en w. over de gewestvorming, een onduidelijke zaak, waarvan de nood zaak niet wordt onderkend. De derde Begrotingswijziging Be groting 1971 Woningbedrijf werd aanenomen, evenals de nieuwe le- gesverordenirig. De heer Van de Velde zou geen leges willen heffen bij een huwelijkssluiting, maar dit als service van de gemeente aan zijn bui'gers willen verlenen. Zijn voorstel wekte wel hilariteit maar kreeg geen bijval. Flitsen uit het buitenland TEL AV1V. Israëlische straalvlieg tuigen hebben vrijdag guerrillabases op ongeveer 30 km. ten noordoosten van de bestandslijn in het gebied van de berg Hermon gebombardeerd, zo heeft een militaire woordvoei'der in Tel Aviv bekend gemaakt. TOKIO. India zou dit jaar een on- dei'gi'ondse kexmproef willen vex-- richten met een kx-acht-van 20 kilo- ton. Dit heeft een Japanse corres pondent in Genève vernomen uit lu-ingen van de ontwapeningsconfe rentie in Genève. PARIJS. Bij een oxitploffing in het Pax-ijse metx-ostation Invalides heb ben acht mensen verwondingen op gelopen door rondvliegende glas scherven. Twee van hen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. PARIJS. In Frankrijk hebben de stx-oomvoorziening exi de postbezor ging te lijden van stakingen waar'toe de gi'ootste twee vakbonden - de on der communistische leiding staande CGT en de links-onafhankelijke CF DT - hebben opgeroepen. ROME. De Italiaanse politie heeft in de noord-Ialiaanse stad Vicenza een grote vooi'raad wapens en spring stof ontdekt. Een politiewoordvoer der sprak donderdag de veronder stelling uit dat de voorraad van een extremistische beweging is. HONG KONG. Het Noord Vietna mese pérsbureau heeft gemeld, dat sinds vorige week maandag acht Amerikaanse vliegtuigen boven Noord-Vienam zijn neergeschoten. Daarmee is het totaal boven Noord- Vietnam neergeschoten Amerikaanse toestellen volgens het persbureau 3.673 geworden. LONDEN. De Britse regering heeft besloten de koers van het pond ster ling tydelijk te laten „zweven". De wisselmarkt zal tot dinsdag a.s. ge sloten zijn. HANOI. Drie Amerikaanse raket ten zijn op Hanoi gevallen. Enkele ogenblikken nadat de sirenes voor luclitalarm hadden geloeid hoorde men bovexi het kantoor van het Fran se persbureau AFP in het centrum van Hanoi .een fluittoon. Deze wex'd orxmiddellijk gevolgd door een explo sie. BEN HAAG. Het kabinet heeft vrydag het beraad over de rege ringsnota inzake het drugbeleid niet afgerend, aldus heeft premier Bies heuvel meegedeeld na afloop van de wekelijkse vergadering van de mi nisterraad. PAPEETE (Tahiti). Een Frans par lementslid uit het Fi'anse gebied Ta hiti heeft zondag verklaard op 5 juli naar de V.N. in New York te zullen gaan om de regering van zijn eigen land daar te beschuldigen van het houden van kernproeven in de Stille Oceaan. WASHINGTON. Senator McGo- veim begint maandag een driedaagse tocht langs zes staten in het zuiden van de Vex-enigde Staten om stem men van gedelegeei'den naar de de mocratische nationale conventie in Miami te vei'garen. Maandag 26 juni Zierikzee Balie, 16.00 en 19.45 uur, voorstellin gen Circus Toni Boltini. Plaatsenhuis, 8 uur, vergadering ge meenteraad. Dinsdag 27 juni Zierikzee Stadhuis, 8.00 uur, vergadering ge meenteraad. Donderdag 29 juni Zierikzee R.K.-kerk, 8.00uur, dix-igent-leerlin- gen en Ziex-ikzees Kamerkoor. Dinsdag 4 juli Zierikzee Opdrachtenlocht k index-en. „De Lichtboei", 10 uui\ Advertentie mdcl Sesamha ntl genaaid In de nacht van vrijdag op zaterdag vloog een auto met zeer hoge snelheid uit de bocht in de Grachtweg, ter hoogte van het tankstation. De auto werd bestuurd door W. V. te Alblasserdam. De auto ramde een boom. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). GOES, 23-6. In de vrijdag te Goes onder leiding van de voorzitter bur gemeester mr. F. G. A. Huber uit Goes gehouden vergadering van het Algemeen Bestuur Woonwagencen trum Midden- en Noord-Zeeland werden als leden van het dagelijks bestuur gekozen drs. J. Dijkgraaf, wethouder van Goes, burgemeester Th. H. de Meester, Zierikzee, wet houder G. J. Jansen, Vlissingén en de heer Van der Linden, secretarie ambtenaar Tholen. Drs. J. Dijkgraaf werd tot vice- voorzitter benoemd; de heer Patte- nier ambtenaar sociale zaken Goes werd benoemd tot secretai-is; zijn collega Jobse tot plv. secretaris. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De 59-jarige tuin der J. J. Vonk uit Rotterdam is over leden aan de verwondingen, die hij opliep bij een vex-keersongeluk daags tevoren. Op de personenauto die hij bestuurde, reed een vrachtauto in. UTRECHT. De 58-jarige A. J. Kos terman uit Utrecht is in de nacht ovex-leden aan de gevolgen van een hem eerder overkomen verkeerson geval. Met zijn brommer werd hij op een kruising in Uti*echt door een auto geschept. DEN HAAG. Leden van vex-schil- lende fracties uit de Tweede Kamer hebben minister Boertien (ontwik kelingssamenwerking) gevx-aagd de andere E.E.G.-landen te bewegen tot een aanmerkelijke uitbreiding van de E.E.G.-voedfeelhulp aan Bangla Desh. ROTTERDAM. De 25-jarige tech- nisch-ingenieur F. J. H. van der Ste ge uit Bilthoven heeft bij een ver keersongeluk op de Tankweg in Rol- tex-dam het leven vex-loren. De door zijn collega bestuux-de personenauto i-aakte in een slip en botste tegen een tegemoetkomende vx-achtwagen. Geanimeerde bijeenkomst ZIERIKZEE. 23-6. Vrijdag jl. vond in liet bijzijn vair dc voorzitter der Onderwijscommissie der ZLM, dc lieer A. Doclcman, dames van dc Commissie van Bijstand en dc con sulente mcj. A. v. d. Lecden, dc di ploma-uitreiking plaats aan dc meis jes met 3 jaar L.II.N.O. De voorzitscr der commissie, mevr. Dclst-Gast, heette allen hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan de directrice, mcj. Van Licre, die aan de geslaagden hun diploma's kon uitreiken. Van dc 46 kandidaten kregen cr 45 hun diplma. Eén leer linge heeft niet aan het examen deelgenomen. Dc verdeling over de verschillende afdelingen was als volgt: TN-groep 10. TH.-groep 23, PN-gx-ocp met aanvullend T 2, PH- groep met aanvullend T 7 en PH- grocp 3. Bij de TN-grcp was o.a. naoldvak- ken een verplicht vak en bij de TH- groep o.a. huishoudelijke vakken. Dc bezitsters van dit diploma hebben dc mogelijkheid om de vervolgopleidin gen van de school, t w. Inns- en O.V.B. Ic volgen. Dit hebben ook dc meisjes die aan vullend T helien afgelegd, wat in hield dat zij Nederlands cn rekenen op T-nivcau moesten doen. De meisjes werd "r op gewezen, dat men tegenwoordig in deze mo derne maatschappij met een diploma niet klaar is. doch dat bijscholing in allo beroepen een vereiste is. Dat de ouders dit ook /.eer wel begrijpen blijkt wel uil het feit. dut de meeste meisjes dc aan de school verbonden vervolgopleidingen gaan volgen. Boükenbon" Vermeldingswaard is dat de heer Doeleman als kringvoor/.iltcr der Z.L.M. aan Els de Bleykcr een boc- kenbon kon overhandigen omdat zij zich bijzonder ingespannen had. Op dc bijeenkomst werd medege deeld dat de school op dc sportdag tc Goes, als beste uit de bus was ge komen en daarom wederom in het bezit kwam van dc wisseltrofee. Isaline Hagc leverde de beste indi viduele prestatie cn veroverde daar mee haar zoveelste medaille. Na het nuttigen van de koffie met wat lekkers, kon mevr. Delst-Gast deze geanimeerde bijeenkomst slui ten. t Met het ministex-ie voor C.R.M. zal ovexTeg worden gepleegd over de be noeming van een vertegenwoordiger uit de ox-ganisatie van Woonwagen bewoners. De vex-gadering kent drie organisaties: de groep Woltex-s, de groep De Vries en de gx-oep Van Est. Het is moeilijk een keuze te maken, omdat men alleen de namen van de voormannen kent. Bij de rondvraag bleek dat binnenkort besprekingen beginnen met de Ned. Heide Mij over het plan dat is ontworpen voor het regionaal woonwagenkamp, terwijl ook de coöx-dinatiecommissie bij el kaar zal komen. Mogelijk wordt ook een plan gemaakt om naast het cen traal woonwagenkamp ook nog de pendances in te richten. ROTTERDAM. Bij een Rotterdam se transportmaatschappij is een aan tal flessen kwik gestolen. De waarde van de partij bedi-aagft circa 25.000 guldexi. DEN HAAG. De Tweede Kamer is akkoox-d gegaan met een voorstel om het onmogelijk te maken dat vrou welijke ondex-wijskrachten woi-den ontslagen als zij trouwen. Deze regel zal gelden voor openbaar en bijzon der onderwijs. De fx'acties van SGP en GP waren om principiële redenen tegen. VELP. Inbrekex-s hebben in de nacht voor f 17.000 aan (kleuren)- televisies en radioapparatuur gesto len, uit de opslagplaats aan de Sta- 'tionssti*aat in Velp. De daders kwa men binnen via een dakkapel. De gestolen toestellen laadden zij in een gereedstaande vx-achtauto. DEN HAAG. In vijftien jaar tijd is dc deelname aan het volledig dag onderwijs na de lagere school meer dan verdubbeld. Gaat men er van uit, dat alle jongeren van 14 tot cn met 18 jaar, die geen volledig dag onderwijs meer volgen, aan het ar- beisdproces deelnemen, dan is rela tief het aantal werkende jongeren verminderd. malen 28-3S Inlevkeüiden oersterk Ieder, lïeijpïanlage crêjte ruller zolen Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon 2488 Geen aanvulling Avondmaalstellen Men schrijft ons: Met bevreemding nam de kerk- voogdij van de Ned. Herv. kerk te OosteiJand kennis van een bericht in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 20 juni jl. als zou de kerkvoogdij, en ook die te Sirjansland, opdracht hebben gegeven tot 'het vervaardigen van schenkkannen, passend bij het avondmaalstel dat bij testamentaire beschikking van de vx-oegere Am- bachtsvrouwe van Oosterland, Sir jansland en Oostersteyn, aan de ge noemde kex-ken is geschonken. Naar wij vernamen is de president van de kerkvoogdij te Oostex-land hiervan geheel onwetend. Ook histoxnsch klopt het „vei-haal" niet. In de eex-- ste plaats was de schenkster van dit tafelzilver geen „mejuffrouw" maar Vrouwe Suzanna Maria Loncque en weduwe van de heer mr. Nicolaas Cau, heer van Domburg en later ook bux-gemeester van Ziex-ikzee. Ook de overlijdensdatum van de adelijke Vrouwe klopt niet want op haar graftafel in de Ned. Hei-v. kerk te Oostex-land lezen we dat ze overleed op 2 september 1752, terwijl de schrijver van het bedoelde artikel in de Nieuwsbode dit stelt op 1 Octo ber 1753. Verder is de mededeling, dat de kex-kvoogdijen met deze be stelling van schenkkannen: „nog verdex-e uitvoex-ing geven aan het testament" gewoon onzin want een testament is een testament, daar is na het ovex-lijden van de erflaatster niets meer aan te veranderen. Want wanneer de kerkvoogdijen overgin gen om deze kannen bij te laten ma ken bij hel reeds aanwezige avond maalstel waarover echter mei geen woord is gerept, moeten ze dit zelf betalen cn komt de testamentaire beschikking van Vrouwe Suzanna hierbij niet meer in het geding. Heroprichting zwemvereniging Cp dinsdag 27 juni (morgen) zal er een oprichtingsvergadering wor den gehouden voor een zwemvereni ging. Alle personen welke hiervoor interesse hebben zijn welkom. Die gene welke zich reeds opgegeven hebben als lid, worden zeer zeker verwacht. De bedoeling is om een voorlopig bestuur te formeren, waar voor dc heren Kort, Keus, Van der Velde, Struvk en Bakker jr. zich be schikbaar hebben gesteld. Indien zich nog mcerdei'e be- stuurskandidaten beschikbaar willen stellen kan dit ten alle tijde nog ge beuren en wel tot 15 minuten voor dc aanvang van dc vergadering schriftelijk melden bij dc heer Kort. Zwemlusligcn van Zierikzee cn om geving help ons om weer ccn bloei ende vereniging op te bouwen. In grote getale wordt u verwacht in het restaurant van sportcentrum Onder dak om 20.00 uur. Hel iniliaticfcomité BRAKEL. De 36.000 inwoners van de Bommelerwaard hoeven niet bang meer te zijn voor overstromingen, nu de oude „nieuwe dijk" vervangen is door dc „Munnikenland-dijk". Nog in februari 1970 was het op hel kant je af. toen een springvloed bijna door een haastig aangebrachte noodbe- schociing sloeg. j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2