DE KRING AANVALLEN OP APARTHEID IN BLANK ZUID-AFRIKA ZELF BLIK DOOR HET WERELD Contract Rode Kruis met zendamateurs De regering-Vorster zal best kans zien de studentendemonstraties de baas te blijven, ook al heeft een rechterlijke uitspraak het de politie iets moeilijker gemaakt om zonder meer op iedere verzameling van jonge mensen in te slaan. De onrust op de universiteiten betreft een paar aspekten van de apartheidspolitiek die het gekleurde burgers in menig opzicht moeilijk zo niet onmogelijk maakt de studie van hun keus te be- ginnen of voort te zetten. Een paar krasse gevallen hebben de woede van de studenten opgewekt, overi gens zonder dat de buitenwereld daar al te veel van had hoeven mer ken. De aandacht is pas goed op de zaak gevestigd door de overgrote ijver waarmee de politie de knup pels hanteerde. Dat van de studenten is overigens niet het enige blanke protest tegen de apartheid. Er is een aktie gaande om deze maand niet meer uit te ge ven dan wat in koopkracht ongeveer overeenkomt met twaalf gulden. Dit bedrag kozen deze blanke Zuid- Afrikaners niet zomaar. Hun ver ontwaardiging is gewekt door wat gebeurt in Ciskei, een zogenaamd thuisland waarheen veertigduizend mannen, vrouwen en kinderen ge- dwongen zijn te verhuizen, hoewel ze in sommige gevallen al genera ties lang geleefd, gewoond en ge werkt hadden in of bij de steden. Werk is er nagenoeg niet voor hen in de nabijheid van de nederzettin gen waarheen ze gebracht zijn en ze moeten leven van sociale uitkerin gen. Die bedroegen tot dusver onge veer twaalf gulden in natura - mais, margarine, melkpoeder en zout - en ongeveer twaalf gulden in geld. Tot de minister voor Bantoezaken be sloot voortaan of het één, of het an der te verstrekken - wat gebeurde juist toen het klimaat hier de bar heid van de winter bracht. Gevolg: kinderen die door ondervoeding sterven aan ziekten die ze anders makkelijk zouden doorstaan. Aardbeien van de volle grond DEN HAAG, 17-6. Deze week is in het zuiden van het land de pluk van aardbeien in de vollegrond begon nen. Het aanbod was nog niet groot, maar zal gaandeweg gaan toenemen. In deze week kan al op redelijke aanvoeren worden gerekend, al duurt het nog wel twee weken voor het hoogtepunt van de aardbeienpluk komt. De aardbeien die thans worden aangeboden gaan nog allemaal naar de markten in binnen- en buiten land voor verse consumptie. Prins Maurits naar kleuterschool DEN HAAG, 17-6. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven heb ben besloten hun oudste zoon, prins Maurits, met ingang van het nieuwe schooljaar de kleuterschool aan de Nobelstraat te Apeldoorn te laten bezoeken, zo heeft de Rijksvoorlich tingsdienst meegedeeld. Het ligt in de bedoeling dat prins Maurits daarna de christelijke school voor gewoon lager onderwijs „De Rank" aan de Boerhaavestraat zal gaan volgen. Groot aanbod van komkommers DEN HAAG, 17-6. Bij de meeste Nederlandse groenteveilingen, maar vooral bij de veiling in Delft, is de laatste weken een zeer grote aan voer van komkommers. Miljoenen stuks worden er elke dag aange voerd en vervolgens verladen naar binnen- en buitenland en vooral naar West-Duitsland. l)odc oil drie ernstig gewonden bij botsing HOOFDDORP, 16-6. De 19-jarige Gezina Franken uit Boesingheliede (Haarlemmermeer) is vrijdagavond bij een autobotsing op de Schiphol- weg in Nieuwebrug, in de Haarlem mermeer, om het leven gekomen. Haar vader en twee inzittenden van een andere auto raakte ernstig ge wond. Op papier is de nederzetting Dim- baza, waarover de schrikbarende rapporten openbaar zijn geworden, een modeldorp voor tienduizend mensen: kompleet met speelterrei nen, een zwembad, sportvelden en een winkelcentrum- maar dit is al leen op papier zo, waartegen komi- té's van blanke burgers eerst in korrespondentie met minister Botha protesteerden, later in open brieven. De reaktie is geweest dat voor de toekomst eerst de woonoorden in orde zouden moeten zijn voor ze be volkt werden, maar de protesteren den wijzen erop dat al meer dan tweehonderdduizend kleurlingen naar thuislanden zijn gestuurd en dat aan hun omstandigheden ter stond iets gedaan behoort te wor den. Meer onrust Niet ieder is overtuigd dat voor de honderdduizenden die minister Bo tha nog lot verhuizing wil dwingen inderdaad zoveel gedaan zal ivor- den - als de akties bijvoorbeeld door arrestatie van de voormannen ge daan zal worden - als de akties bij voorbeeld door arrestatie van d4 voormannen wat ontkracht zijn zal het ministerie van Bantoezaken naar men vreest precies doen wat het wil en dat is niet overdreven veel. De massale overbrenging van kleurlingen uit de stadswijken en uit de nederzettingen bij de steden naar afgelegen „thuislanden" heeft tot doel te voorkomen dat in de ste den haarden van onrust kunnen ontstaan - rellen in die verre oorden zijn makkelijker in de hand te hou den en bovendien trekken ze aan zienlijk minder aandacht. Het blijkt nu - en de regering in Pretoria zal daarover niet blij zijn - dat de onrust er toch wel komt, en opvallend ook, maar dan onder blanke Zuid-Afrikaners. Natuurlijk is dit geen 'geweldig grote beweging die massaal de hele blanke bevolking in beroering brengt; de meerderheid zal het wel eens zijn met de rege ring en op zijn hoogst vinden dat de oplitie het ook wel wat kalmer aan had kunnen doen. Maar het broeit duidelijk wel onder een belangrijk deel van de bevolking. Die studen ten en de met hen sympathiserende jonge intellektuelen zijn het reser voir waaruit in de toekomst de men sen gekozen moeten worden voor verantwoordelijke taken, het zijn de beïnvloeders van de publieke opinie straks, de mensen met de capacitei ten die te zijner tijd betrokken ra ken bij het openbaar bestuur. Het kan premier Vorster moeilijk opti mistisch stemmen dat zijn opvolgers het niet nog veel moeilijker dan hij zelf zullen krijgen om de apartheids politiek voort te zetten. Driejarige kleuter uit Hoofddorp meegelokt HAARLEMMERMEER, 17-6. - De politie in Hoofddorp verzoekt inlich tingen over een ongeveer 30-jarige man, lang 1.75 meter, halflang blond haar en rijdend in een lichtblauwe Ford coupé. De man wordt ervan verdacht donderdagmiddag omstreeks kwart vóór vier een driejarig meisje uit Hoofddorp te heben meegelokt. On geveer drie kwartier later werd het meisje vlak bij haar ouderlijk huis in Vijfhuizen aangetroffen. Het bleek dat er ontuchtige handelingen met haar waren gepleegd. Van bevolking fietst 24 proeent dagelijks AMSTERDAM, 17-6. Van de totale Nederlandse bevolking tussen 25 en 65 jaar oud fietst dagelijks 24 pro cent. Zeven procent van de fietsende man en 5 procent van de fietsende vrouw doet dit bij wijze van ont spanning. Deze cijfers resulteerden uit een onderzoek dat de Nederlandse Sport Federatie heeft ingesteld naar de lichaamsbeweging van de Neder landse bevolking. Bij het ouder worden neemt de be langstelling voor het fietsen niet af, want bij de groep dagelijkse fietsers behoort 25 procent tot de leeftijds groep 25 tot en met 35 jaar, 22 pro cent 36 tot en met 45 jaar, 25 procent 46 tot en met 55 jaar en 23 procent 56 tot en met 65 jaar. Nederland's negentiende eeuwse kerken DEN HAAG, 17-6. Drs. II. P. R. Rosenberg, wetenschappelijk amb tenaar b- de rijksdienst voor de monumentenzorg heeft in een boekwerk een overzicht gegeven van de negcnticnde-ceuwsc kerke lijke bouwkunst in ons land. met de bedoeling er toe bij te dragen dat het vooroordeel over ..neostijlen" plaats maakt voor interesse en begrip. Door een samenspel van faktoren gaat een groot aantal kerken uit het tijdvak na 1850 verdwijnen. Vooral in de binnensteden, die meer en meer ontvolkt raken, terwijl tegelijkertijd ook relatief het kerk bezoek terugloopt. Drs. Rosenberg koos voor zijn overzicht 380 kerken uit de negen tiende eeuw, die hij de meest karakteristieke acht. Over veel van deze kerken is thans voor dc eerste keer sinds het maken van het bestek voor dc bouw ervan, een letter op papier gezet. Het eerste exemplaar van „Dc negcnticnde-ceuwsc kerkelijke bouwkunst in Nederland" wordt op 21 juni a.s. aan staatssecretaris Vonhoff van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk aangebo den op het ministerie, waar bij die gelegenheid ook een expositie is, gewijd aan de inhoud van het boekwerk. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Minister Engels van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk heeft donderdag Curel Visser uit Amsterdam de staatsprijs (f 8.000,-) voor beeldende kunst en architectuur uitgereikt. 't HARDE.- Militairen uit de le gerplaats 't Harde hebben in de bossen bij Heerde de 12-jarige Eg- bert-Jan Remmers uit Wapenveld teruggevonden, die zoek was. Het kind is met een hoofdwond, maar overigens waarschijnlijk zonder schadelijke gevolgen van zijn avon tuur, in een ziekenhuis te Zwolle opgenomen. UTRECHT. De werknemers in de sigarenindustrie en die van de be drijven Deli H. T. L. Tabaksmaat schappij en Philip Morris Sigaret- tenfabriek krijgen voor zover zij zijn georganiseerd, dit jaar een vak bondspremie van 72 gulden uitge keerd. Werknemers beneden 18 jaar krijgen een bedrag van 48 gulden. DEN HAAG/NEW YORK. Onge veer 7000 munten en verschillende goederen, afkomstig uit het schip Hollandia van de Vereenigde Oost- -Indische Compagnie (vergaan in 1743 bij de Scilly-eilanden) zullen 20 juni in New York worden geveild. APPINGEDAM. In Appingedam is in de nacht café-bar „De Kameleon" in de Wijkstraat geheel door brand verwoest. UTRECHT. Hét risicofonds voor de bouwnijverheid heeft besloten, werkgevers in de bouw een bijdrage van f 25 per werknemer te geven als zij voor hun bouwvakkers een win- terpak aanschaffen. VLISSINGEN. In Vlissingen heeft de overdracht plaats gevonden van het 23.765 ton metende schip „Straat Napier" aan de koninklijke Java China paketvaartlijn, gevestigd in Amsterdam. AMSTERDAM. In de eerste drie maanden van dit jaar zijn in Am sterdam 237.221 gasten aangekomen tegen 209.124 in het eerste kwartaal vorig jaar. In 1970 kwamen van ja nuari tot en met maart 206.787 toe risten Amsterdam bezoeken maar toen viel Pasen nog net in maart. DEN HAAG. In de vergadering van de Hervormde synode die van 19 tot en met 21 juni te Driebergen bijeenkomt, zullen de moeilijkheden rondom het Hervormd Werelddiako- naat opnieuw ter sprake komen. Dit punt staat voor dinsdagmiddag 20 juni op de agenda. ROTTERDAM. Onbekenden heb ben uit een zaak voor elektrische ap paraten een aantal radio's, t.v.'s en* cassetterecorders gestolen. Waarde van de buit circa 38.000 gulden. De dieven drongen de winkel binnen aan de achterzijde, waar een ruit vernield werd. DEN HAAG. De ministerraad hoopt aanstaande vrijdag het wets ontwerp inzake het afbreken van de zwangerschap - het abortuswetsont werp - gereed te hebben. Deze ver wachting heeft premier Biesheuvel uitgesproken tijdens de onderbreking van de wekelijkse vergadering van de ministerraad, jl. vrijdagavond. UTRECHT. De Rijksuniversiteit in Utrecht is diep ongelukkig met het grote aantal aanmeldingen studenten voor het komende studiejaar. Met een aantal van 3659 aanmeldingen blijken de toekomstige studenten verreweg de grootste belangstelling voor de Utrechtse universiteit te hebben. AMSTERDAM. De K.N.S.M.-group N.V. gaat voor 40 procent deelnemen in het kapitaal van de luchtvaart maatschappij Transavia Holland N.V. Vergroting van dit K.N.S.M.-belang in de komende jaren is niet uitge sloten. DEN HAAG. De Consumenten band vindt een verhoging van de luister- en kijkgelden alleen aan vaardbaar als de Ster-reclame ver dwijnt. Dc bond heeft dit dc minis ter van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk per brief laten we ten. VENLO. In alle vroegte is zondag morgen opnieuw een inbraak ge pleegd in de juwelierszaak aan de Vleesstraat te Venlo. De onbekende dader heeft twee grote etalageruiten ingegooid en vervolgens voor een waarde van ruim f 60.000 aan kost bare horloges en briljantringen, gou den armbanden en andere sieraden gestolen. AMSTERDAM. Dc Amerikaanse bibliotheek is in de nacht van zater dag op zondag verbrand. De politic neemt aan dat dc brand is aangesto ken. Vrouw bekeul fatale steek met broodmes ROTTERDAM, 16-6. Dc 41-jarige Rotterdamse vrouw H. de G. heeft vrijdagavond bekend dat zij de 46- jarige Duitser K. H. Schülcke met een broodmes in de borst heeft ge stoken. De Rotterdamse politie vond de man vrijdagmorgen vroeg hevig bloedend in de woning van de vrouw. Hij is in de loop van de dag in het Dijkzigt-zickenhuis overleden. Dc vrouw en haar 29-jarige vriend, met wie zij samenwoonde, werden gearresteerd. Twee doelen bij verkeersongeluk SINT OEDENRODE, 17-6. Dc 68- jarige dansleraar J. Evers uit Ois- tcrwijk (N.B.) en zijn echtgenote zijn vrijdagmiddag bij een verkeersonge luk in Sint Ocdcnrode om hel leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen het echtpaar in hun personenauto bij het kruisen van een voorrangsweg in botsing kwam met een vrachtwagen. UTRECHT, 17-6. Het Nederlandse Rode Kruis heeft een contract ge sloten met de Vereniging van zend amateurs. Afgesproken is dat de le den van de vereniging in voorko mende gevallen zullen helpen by het onderhouden van de communicatie tussen het Nederlandse Rode Kruis en het internationale hulpverle ningsorgaan, het internationale co mité van het Rode Kruis. Dit was één van de vele mede delingen van de voorzitter van het Rode Kruis, jhr. G. Kraijenhoff, za terdag in Utrecht bij de opening van de algemene vergadering. Nederlander in België omgekomen CHARLEROI, 17-6. Op een werf te Chapelle-lez- Herlaimont, in Wal lonië, is vrijdag de arm van een hef kraan afgebroken ep op een vracht wagen terechtgekomen. De 47-jarige Nederlander John Adrianssens werd in zijn kabine be kneld en overleed op weg naar een ziekenhuis! Jeugd gaat flamingo's helpen DEN HAAG, 17-6. Meer dan 16.000 scholieren zamelen in ons land gel den in om het Nakuru-meer en aan- grehzend gebied in Kenya te kunnen behouden als terrein waar meer dan de helft van alle flamingo's van dc hele wereld voedsel vinden. Dc nationale jeugdactie van het Wereldnatuurfonds wordt begeleid door een wedstrijdje om vier school kinderen tussen 12 en 16 jaar te kunnen aanwijzen, die in februari van het volgend jaar mogen deel nemen aan de eerste internationale jeugd-safari in Kenya. De directeur van de nationale par ken van Kenya, de heer Perez Olindo, zal dan de gastheer zijn van de Ne derlandse en de Zweedse, Zwitserse, Belgische, Luxemburgse en Engelse schooljeugd. Hij had vrijdag zijn reis van de milieuconferentie in Stock holm naar huis onderbroken, om dit in het perscentrum Nieuwspoort mee te delen. Over de bloedtransfusiediensten zei hij, dat er door de centrale medische bloedtransfusiedienst „nieuwe stijl" naar wordt gestreefd, binnen enkele jaren te komen tot 22 regionale bloed banken in plaats van de huidige 110 plaatselij ke bloedtransfusiediensten. Met de nieuwe „Henri Dunant" verloopt alles nog volgens plan. Het schip wordt op 29 augustus te water gelaten en het zal het volgend sei zoen in de vaart worden gebracht. De directeur-generaal van het Ne derlandse Rode Kruis, de heer A. van Emden, schetste een aantal ontwik kelingen in de afgelopen kwart eeuw: het aantal leden is gestegen van 39.000 direkt na de oorlog tot onge veer één miljoen nu. De inkomsten liepen op van f 286.000 in 1947 tot ruim f 3,5 miljoen vorig jaar en het aantal colonnes van het Rode Kruis korps is toegenomen van 131 in 1946 (6132 leden) tot 241 (met 12.000 le den). Het aantal plaatselijke afde lingen - 464 - is bijna verdubbeld en het aantal vrijwilligers - 5.000 - is vervijfvoudigd. Aan de hulpverlening by rampen zijn in de loop der jaren ook steeds groter bedragen besteed: bijna f 2,5 miljoen in 1969, ruim 7 miljoen in 1970 (Nigeria/Biafra) en ruim 6 mil joen in 1971. RIJ-EXAMENS DUURDER RIJSWIJK, 17-6. Met ingang van 19 juni worden de inschrijfgelden voor rij-examens'over de gehele linie met drie gulden verhoogd. Aldus een mededeling avn de directie van de Stichting Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen. Met ingang van 1 juli a.s. wordt de prijs van de eigen verklaring ver hoogd met één gulden. Een en ander werd vastgesteld door de minister van verkeer en water staat. De organisaties én instanties, die belang heben bij de wijziging, zijn volgens de directie van het C.B. R. reeds op de hoogte gebracht. SAIGON. De Verenigde Sta ten zijn begonnen met het terugtrek ken van hun laatste gevechtstroepen uit de noordelijke helft van Zuid- Vietnam, zo heeft het Amerikaanse opperbevel in Saigon bekendge maakt. OOST-BERLIJN. President Fidel Castro van Cuba bracht vorige week een bezoek aan Oost-Berlijn, in het kader van een bezoek aan Afrikaan se en Oost-Europese landen. Castro werd bij de Brandenburger Poort begroet door de Oostduitse stads- commandant. Automobilist beroofd op klaarlichte dag VELSEN-NOORD, 17-6. Twee on- bekende jongemannen van ongeveer 22 jaar hebben in Velsen-Noord op klaarlichte dag een automobilist be roofd. Het tweetal reed de auto van de man, een 38-jarige Amsterdammer, die loonzakjes vervoerde, klem. Ver volgens trokken zij hem uit zijn auto, sloegen zijn bril van zijn neus en de den een greep in de tas met loonzak jes. Door de haast wisten zij slechts één loonzakje met ongeveer 100 gul den te bemachtigen. Direct daarop maakte het tweetal zich uit de voe ten. „Holland Festival" begonnen DEN HAAG, 15-6. De „Voorhout Promenade" in Den Haag is donder dag als start van het 25ste Holland Festival een drukke en feestelijke aangelegenheid geworden. Omvang en variatie van de evenementen trokken vanaf de late middaguren op een bepaald niet warme zomer dag ettelijke honderden belangstel lenden en nieuwsgierigen. Prinses Beatrix en prins Claus lieten zich bij de openingsfeestelijk heden zien in de koninklijke schouwburg. Zij kozen daarmee on derdelen van twee verschillende programma's. Vrouw in auto verbrand MAASSLUIS, 17-6. De 62-jarige mej. A. Hagendijk uit Hellevoetsluis is vrijdagavond in Heenvliet (bij Maassluis) na een verkeersongeval door verbranding om het leven ge komen. De vrouw zat in een personenauto, die voor een verkeerslicht stond te wachten en van achteren werd aan gereden door een personenauto. Beide wagens vlogen in brand en brandden geheel uit. Mej. Hagendijk kwam in de vlammen om; twee andere inzit tenden moesten met brandwonden in het ziekenhuis te Maassluis worden opgenomen. Vader en zoon hadden elkaar die avond goed begrepen. Twee stevige handen werden in elkaar gelegd en twee paar ernstige ogen blikten el kaar aan. „Dat beloof ik, vader," antwoordde de jongen. „En dank je wel, voor alles. Samen met Micke zal ik proberen ons pension verder uit te breiden." In Leiden, waar Nico Vredenoord al lang een welkome gast was, had men evenmin bezwaar tegen een verloving. Heel summier vertelde de jongen van de toekomstplannen zijner ouders en voegde er tenslotte aan toe: „Met een beetje geluk voor wal de vordering van dc bouw be treft, zullen we in de late herfst van het volgend jaar kunnen trouwen. Natuurlijk, als u ook uw toestem ming geeft." Vader Grazer had al tegen zijn vrouw gezegd: „Vandaag of morgen zullen ze zich gaan verloven. Let op mijn woorden". Dus het verhaal van de jongen was voor hem geen ver rassing. En aan het gezicht van zijn dochter kon hij wel zien, dat ze ein delijk de ware Jozef had gevonden. Zc had het slechter kunnen treffen. Knikkend antwoordde hij: „Goed, je moeder cn ik hebben het al be sproken. Wc gaan akkoord met een verloving. En we praten wel eens een keer met jouw ouders. Nico." Het verlovingsfeest 'werd in Dor ringen gevierd, want het pension was in deze tijd van het jaar zo goed als leeg en in de resterende huisjes kon eon deel van dc gasten, die wil den overnachten, geherbergd wor den, terwijl er ook nog wel enkelen in het grote huis zelf konden slapen. Er was veel belangstelling van we derzijdse familieleden, terwijl ook dc collega's van Mickc even uil hun werk aanwipten om - het verloofde paar te complimenteren. De beide broers van Nico waren unaniem van mening, dat hun „broertje" een goeie smaak had en Mieke een donders knap deerntje was, terwijl de beide zussen vonden, dat Nico het slechter had kunnen treffen. Het was op deze Tweede Kerst dag. dat rechercheur Hoolwerf ge beld werd door een collega uit Am sterdam. Het ontluikende liefdesver haaltje van Nico en Mieke is niet zo maar in dit verhaal gevlecht. Inte gendeel. Beide jongelui gaan straks een belangrijke rol spelen in het on derzoek, warmee zelfs Interpol al enige lijd bezig is. Dit laatste zei Manussen, inspec teur van dc afdeling verdovende middelen en narcotica tegen Hool werf. Aangezien rechercheur Hool werf zijn politionele loopbaan inder tijd in dc hoofdstad was begonnen, kende hij er nog wel enkele van zijn vroegere collega's cn één ervan was inspecteur Manussen. Vandaar ook, dat hij tweedelig verbluft was. toen hij op de Tweede Kerstdag, net rond het middaguur gebeld werd door de hoogste chef verdovende middelen in eigen per soon. „Wel. wel, inspecteur, dat is heel wat jaartjes geleden, zou ik denken." „Dat is het. Hoolwerf. En entre nous asjeblieft geen inspecteur, mar gewoon Manussen. he? Tenslotte zijn we ongeveer gelijktijdig onze loop baan begonnen. Jij koos het dorp, ik de specialisatie. Zo gaat dal in ons vak." „Ja. Het bevalt mc hier uitstekend. Maar wat is er aan dc hand? Ik mag aannemen, dat je me niet belt om me een gelukkig kerstfeest te wensen." 12 FEUILLETON DOOR FRANK VAN FALCKENOORT „Nu ja, al is het wat laat ik wens het je alsnog. En ook voor je vrouw. Apropos, hoe is het met Coby?" „Dat je haar naam nog weet, zeg! Uitstekend, dank je. Ik zou zeggen: kom eens een keer een dagje buur ten." „Of het een dagje wordt, betwij fel ik, Hoolwerf. We hebben vanzelf sprekend beiden ons werk. Maar ik ben wel van plan morgen naar je toe te komen. Schikt dat?" „Momenteel is het vrij rustig. Ik heb een paar kleine zaakjes aan dc hand. Kruimelwerk, zal ik maar zeg gen. De laatste tijd hebben hier ge lukkig geen schokkende gebeurtenis sen plaatsgevonden." „Zoveel te beter. De mogelijkheid bestaal evenwel, dat je er op dit ogenblik al midden in zit, zonder dat je het zelf weet." „Ga je me een kerstverhaaltje of iets dergelijks vertellen?" „Hoolwerf, het is bittere ernst. Als ik er aan toevoeg, dat ik met een zaak bezig ben in samenwerking met Interpol cn dat er een spoor naar Dorringen loopt, wat zeg jij dan?" De politieman in Dorringen dacht even na. „Mijn eerste impuls zou zijn: kolder. Maar jou kennende, vrees ik, dat ik je moet geloven". „Jc kent mijn afdeling. Door de telefoon geef ik geen bizonderheden. Er staat teveel op het spel. Vandaar, dat ik naar jou kom. Waar kunnen we rustig en ongestoord praten?" „Op het bureau. In mijn kémcr, Die is gcluiddicht." „Prachtig. Jc ziet mc na de middag wel verschijnen. Enne.voorlopig mondje dicht, he? Als de heren cr ook maar iets de lucht van krijgen, grijpen we er naast." (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4