VADER Ceslaagde reis Ilaamsteedse bejaarden r Fa. J. W. Siidde STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK niet ALLES weten! DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Dagje uil voor 96 ouderen HAAMSTEDE, 15-6. De bejaarden- reis die donderdag gemaakt werd, is mede dankzij het gunstige weer een onvergetelijke dag geworden voor hen die er aan deelnamen. Het comi té dat telkenjare de voorbereidingen treft, had alles weer keurig geregeld zodat 's morgens om ongeveer 8 uur met twee bussen van de firma Van Oeveren, met aan het stuur de he ren Tuinman en Dekker, vertrokken kon worden. De koffie werd genuttigd te Gorin- chem en vandaar ging het op Lunte- ren aan. Na in Lunteren wat rond gekeken te hebben werden de brood- Aclverteniie EENS EEN ANDER KADO: EEN GOEDE VRIJETIJDS KIJKER WAARDOOR HIJ VEEL MEER GENIET DAN NU: (EN HET HELE GEZIN OOK!) HORIZON EN PRIMOC PRISflflAKIJKERS IN OPTICIENSKWAUTEIT UW OPTICIEN VERTELT U ^ER GRAAG MEER OVER Optiek Mol 9 - Tel. 2582 Zierikzee jes aangesproken. Reizen maakt toch ook wel hongerig! Vervolgens werd in Doorn de verblijfplaats van de voormalige Duitse keizer bezichtigd. Voor velen kwamen, bij het zien van deze bezittingen, weer levendig de mobilisatiejaren 1914-1918 voor de geest, In de bus had men dus praatstof genoeg. Na de theestop in Huis ter Heide, ging het op Rotterdam aan, waarna in het Botlek-restaurant een voor treffelijk diner wachtte. Via Haringvlietdam en Brouwers- dam kwam men bij Scharendijke weer op het eigen grondgebied. Muzikale ontvangst Natuurlijk was de Kon. fanfare „Witte van Haemstede" aan de in gang van het dorp aanwezig om de reislustigen onder vrolijke tonen binnen te halen. Voor het gemeen tehuis gekomen, werden de deelne- mers(sters) figuurlijk „de bus uit geblazen". Wethouder Steur was aanwezig om namens het gemeente bestuur een welkomstwoord te spre ken. „Nu zijn jullie met 96 deelnemers op stap geweest, voor het volgend jaar hoop ik dat men met honderd mensen de bejaardenreis gaat ma ken", wenste de wethouder. Zijn dank ging uit naar de mensen die het weer „gefikst" hadden de zaak goed te regelen. Ook de muziek werd niet vergeten. De heer R. Saman sprak een kort woord als voorzitter van de commis sie. „Er zijn veel sigaren in rook op gegaan. Heel wat eau de cologne is er gebruikt en ontelbaar vele peper munten zijn verorberd", deelde hij mede. Fijn dat allen gezond en wel weer terug waren. Dank ook vóór dè goed sfeer onder de deelnemers. Ver-' der sprak hij waarderende woorden tot het muziekgezelschap en .felici teerde het korps met de behaalde eerste prijs op het concours. Kijken naar mosselen Verschillende mosselkwekers zijn deze week naar de Waddenzee ver trokken om een kijkje te gaan ne men, op de percelen om te zien óf mosselen kunnen worden gevonden, die aan de kwaliteitseisen voldoen. Over het algemeen is men niet -opti mistisch, maar zeker is wel dat er De zomer is niet helemaal je dat, maar met de puzzels loopt het goed. Dat geldt ook voor de puzzel van vo rige week, die heel wat (goede) op lossingen opleverde. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: De heer J. Wandel Hoogezoom 131 Renesse De tweede prijs gaat naar: De heer K. v. d. Maas Stoofweg 31 Ncordwelle De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. acre; 4. Linge; 8. keep; 12. ara; 13. boa; 14. vlo; 15. rush; 17. mirre; 19. peso; 20. Parijs; 22. divan; 24. lot; 25. wijn; 27. smeer; 29. gilde; 32. aria; 34. raket; 36. ap- so; 38. vijf; 39. til; 40. Ier; 41. epos; 43. menie 45. wens; 46. nobel; 48. draak; 50. bal; 51. kat; 53. retig; 55. Tepel; 58. Amor; 60. sober; 62. Rome; 64. ree 65. oud; 66. gul; 67. sits; 68. bries; 69. Belg. Vertikaal: 1. aard; 2. cru; 3. rasp; 5. ibis; 6. nor; 7. gard; 9. even; 10. els; 11. Pool; 16. halma; 17. mijter; 18. eiwit; 19. panda21. roe; 23. vijl; 26. kavel; 27. sifon; 28. ratel; 29. ge lid; 30. epiek; 31. borst; 33. rijp; 35. kin; 37. sen; 42. sober; 34. melis; 44. erker; 45. water; 47. bat; 49. aap; 52. hars; 53. roet; 54. goor; 55. rede; 56. loge; 57. telg; 59. mei; 61. bui; 63. mul. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. harssoort; 6. zet lijn voor de palingvangst; 12. Euro peaan; 14. teken, signaal; 15. meer voud (afk.); 17. gereedschap waar mee op koud ijzer wordt gewerkt; 20. uiting van kou; 21. bloeiwijze; 23. deel van de week; 24. lidwoord; 25. eetlust; 27. zeegras dat vroeger voor het versterken van dijken gebezigd werd; 28. technisch hulpmiddel ten dienste van de luchtvaart; 29. raad geving; 31. gedwongen oponthoud met een auto (b.v. door het onklaar worden van de motor); 32. overblijf sel bij verbranding; 33. spoorwagen; 35. ten bedrage van; 36. in dienst; 37. richtmiddel op een vuurwapen; 39. voorzetsel; 40. slingerplant; 42. titel (afk.); 44. op elkaar; 46. oude, waar deloze lap; 47. vrouwelijk dier; 49. scherprechter; 52. klierachtig or gaan; 53. alvorens; 54. eerste vrouw op aarde (Griekse mythologie); 58. onderdeel v.e. tennispartij; 59. den lezer heil (afk. Latijn); 60. gezonde drank; 62. chemisch symbool; 63. tij ding; 64. uit lichte stof vervaardigd voorwerp; 66. gereedschap om spij kers uit te trekken? 67. omhulsel van gekleurd papier, waarbinnen een kaars wordt gebrand voor feestver lichting. Vertikaal: 1. deel van Indonesië; 2. niet parkeren (afk.); 3. strowis met dichtgebonden kop die men tus sen de kieren der pannen steekt; 4. kleur; 5. dubbelzout van aluminium- en kaliumsulfaat; 7. tap waarmee een as in het asleger rust; 8. geen inhoud hebbend; 9. schuw (jagers taal); 10. voegwoord; 11. afbeelding v.e. persoon; 13. telwoord; 16. Ned. omroepvereniging (afk.); 18. bijvoeg lijk naamwoord (afk.); 19. hetzelfde (afk. Latijn); 20. lichaamsdeel; 22. mannelijk beroep; 24. belemmering; 26. schaakfiguur; 27. vrouw van de herbergier; 29. meubelstuk; 30. kaartspel; 33. weefsel v.e. spin; 34. ongerooide stomp v.e. gevelde boom; 38. wandtapijt met ingewerkte figu ren; 41. licht ontvlambare stof1 43. telwoord; 45. deel v.e. spier, waar mee deze aan beenderen is vastge hecht; 48. Europeaan; 50. sporendra- gende plant; 51. plaats in Noord- Brabant; 54. Turkse munt; 55. de onbekende (afk. Latijn); 56. voorzet sel; 57. op alle plaatsen, overal; 60. huisdier; 61. deel v.e. tabakspijp; 63. Militaire Politie (afk.); 65. muziek noot. leverbare mosselen zijn, die per 21 juni kunnen worden aangevoerd. Uit Zeeland is dit zeker voorhands niet het geval, zulks in tegenstelling met vorig jaar, toen de kwaliteit al vroeg zeer goed was. ZIERIKZEE Technische School Schouwen-Duiveland Op dinsdag 27 juni a.s. vindt in het schoolgebouw de diploma-uit reiking plaats van de geslaagde leer lingen der Technische School Schou wen-Duiveland. NOORDGOUWE Hervormde Vrouwen op stap NOORDGOUWE. De Herv. Vrou wenvereniging van Noordgouwe en Zonnemaire maakten dinsdag jl. hun gezamenlijk reisje. Men vertrok ,s morgens met een bus van de firma van Oeveren. De 48 dames werden door mevr. Doeze laar-den Boer welkom geheten. Er wei-d eerst koers gezet naar Gorin- chem waar de koffie werd gebruikt, vandaar door de Betuwe langs de Grebbeberg naar de Westerbouwing waar een poosje werd vertoefd en ieder van harte kon genieten van een rit met "t Zwanentreintje. Nadat de dames van hartelust hadden ge noten van de prachtige omgeving ging het richting Arnhem met de boot waar de bus de dames opwacht te. Voorts werd een bezoek gebracht aan 't Openluchtmuseum waarna de dames in Arnhem de gelegenheid kregen een poosje -te winkelen. Daarna via Nijmegen, Grave naar Oosterhout waar men eerst van een kopje thee kon genieten. Tot slot werd in deze plaats nog een maaltijd gebrujk.t. De dames Doezelaar en v. d. Ouden brachten dank aan alle dames. De stemming op deze zon overgoten dag was zowel in als bui ten de bus uitstekend. De chauffeur de'heer M. Tuinman werd dank ge zegd vobr het veilig thuisbrengen van de dames. KERKWERVE Rode Kruis-collecte De inzameling, ten bate van het Ned. Rode Kruis, heeft ook té-Kerk- werve een mooi resultaat bereikt en bracht totaal op f 893,64. (In 1971 was dit f 872,09) Het Bestuur van het Ned. Rode Kruis, afd. Zierikzee/Kerkwerve, dankt hierbij alle medewerksters, die aan deze kollekte hun medewer king hebben verleend. SCHARENDIJKE Zilveren jubileum „Sursum Corda" Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Chr. Gem. zangver eniging „Sursum Corda", zal woens dagavond 21 juni a.s. in de Herv. kerk alhier een zangavond worden gegeven. Behalve de jubilei-ende ver eniging met als dirigent de heer J. A. C. Schouls verlenen hun mede werking het Herv. kerkkoor uit Haamstede, eveneens onder leiding van de heer Schouls en het Her vormd kerkkoor uit Dreischor on- derleiding van de heer Karman. Voor het zangminnend publiek dus een zeer aantrekkelijke avond. NIEUWERKERK Geslaagden examen ponyruiters Zaterdag 10 juni j.l. slaagden 15 leerlingen van de Nieuwerkerkse manege „De Korenzolder", voor het examen „ponyruiter". Negentien deelnemers kwamen op, waarvan vier jongelui moest worden afgewezen. Zij, de winnaars, zullen binnenkort hun diploma ontvangen. De deelnemers zijn niet ouder dan 16 jaar. Binnenkort krijgen zij het jeugddiploma. De geslaagden zijn: Rini Pronk uit Hoogvliet; Evelien Rave uit Rotterdam; Klaudia Rave uit Roterdam; Jan de Snaaier uit Zierikzee; Kees Jan van der Graaf uit Nieuwerkerk; Karin van der Baan en Jannie Frank uit Melissant; Lee van Driel uit Melissant; Marga Hogervorst uit Middelharnis; Ar ja Muilwijk uit Oostvoorne; Hubrecht Smits uit Zierikzee; Iemke van den Hoorn en Jan Dirk van den Hoorn, beiden uit Schuddebeurs. Herien Wieringa uit Middelharnis; Hanneke Kampfers uit Middelharnis. Begin van de nieuwe cursus sep tember/oktober a.s. Jurylid was de heer Priester uit Kortgene. BRUINISSE Beplanting leed van harde wind Over geheel Schouwen-Duiveland kan worden geconstateerd dat de harde wind (vermengd met zout) die enkele weken lang in de tweede helft van mei eigenlijk onafgebroken woei, grote schade heeft toegebracht aan de groenbeplanting langs de wegen. Wat een ondoorzichtig geheel zou moeten zijn is nog even doorzichtig als toen het groen begon uit te bot ten. Men kijkt overal nog dwars door heen. In tegenstelling met de andere ei landen, waar ook de landbouwpro- dukten erg door de slagregens gele den hebben (Flakkee, de Bevelanden en Zeeuws Vlaanderen) staan de produkten er goed voor. Het koren staat in de aren en alle andere ge wassen staan er goed bij, al kan men op sommige plaatsen wel zien, dat het hard geregend heeft. Veel aardbeien Het jaar 1972 schijnt een goed aardbeienjaar te zullen worden. In de koude kassen van de firma gebrs. Kik Cz., is de oogst namelijk zo overvloedig als nog zelden is voor gekomen. Nu de firma Kik dit jaar niet de 'eerste kon zijn, wat de aanvoer van aardbeien aan de veiling betreft, zij slaat in elk geval nu weer een goed figuur wat de kwantiteit (aanvoèr) betreft. De mosselprijzen Insiders züllen hebben, gëmerkt, dat de bewering dat de mosselpï'ijs voor de kwekers met f 1,- was ver hoogd er naast was. Een dergelijke verhoging heeft wel in het voornemen gelegen, maar is niet doorgevoerd. Ook vorig jaar was de minimum prijs f 13,- waarvan minder dan f 10,in de zakken van de kwekers komt, als voor de mini mum prijs wordt gekocht. Vroege aardappelen Niet alleen uit. Oosterland zijn reeds vroeg aardappelen aan de vei ling te Rotterdam aangevoerd. De heer M. K. Krepel te Bruinisse deed dit al in de week -van 5 tot 10 juni. Prijs toen f 1,27 per kilo. De latere leveringen brachten echter weer heel wat minder op. UTRECHT. Prof. mr. I. A. Diepen horst is van mening dat de PTT kor tingen moet geven aan charitatieve instellingen die ten behoeve van hun propaganda noodzakelijker wijze zeer veel materiaal moeten verzen den. Hij zei dit op de jaarvergade ring van de christelijke vereniging voor zorg en opvoeding van blinde kinderen „Bartimeus" in Zeist. VOOR DE VROUW U kunt Broodkruimels zijn niet geschikt voor goudvissen. Het brood gaat schimmelen in het water, waar door het ongeschikt wordt voor deze visjes. Zijn uw glasgordijnen gekrompen na het wassen, torn de bovenzoom dan los en zet er een valse zoom aan. Geef groenten bij de boterham; in het voorjaar komen er sterre- kers, radijs, in plakken gesneden komkommer, ramenas of win terpeen voor in aanmerking. Wie brood moet meenemen, legge eens enkele plakjes tomaat on der de kaas, de boterham blijft fris Is het nikkel van uw fiets door de sneeuw geroest, besmeer de roestplekken met dikke olie. Laat dit een dag of drie zitten en wrijf deze daarna met een door geest van salmiak vochtig gemaakte doek goed uit. Zelfs de zuurste appelen zijn bruik baar, als u ze raspt met een suikerklontje. U kunt uw borstels goed schoonma ken, als u twee borstels stevig langs elkaar wrijft met droog meel. Zilveren en ook verzilverde lepels en vorken enz. moeten geregeld gepoetst worden, echter niet met scherpe zuurhoudende of schu rende middelen. U gebruikt het speciale zilverpoets, in de handel verkrijgbaar. Slepende deuren moeten zoveel mo gelijk hersteld worden door de schanieren vast te zetten. Pas als op deze wijze geen verbetering is te verkrijgen, mag de schaaf er aan te pas komen, maar met mate. Zij het moeizaam en met primitieve middelen is de wederopbouw in Bangla Desh weer begonnen, maar om de teruggekeerde bevolking aan een mini mumbestaan te helpen is veel geld nodig. De foto toont mannen aan het werk bij de wederopbouw van één der duizenden verwoeste dorpen.. Hulp uit het Westen is nodig om het proces te doen slagen. Vandaar de aktie op 18 juni, gericht op hulp aan 3V& miljoen ménsen. De televisie besteedt ruime aandacht aan de inzameling en de kerken staan open (bussen) om giften in ontvangst te nemén. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur (Doopdienst) en 7.00 uur ds. Van dei- Schee; 11.00 uur ds. I. P. v. d. Waal, Den Haag. Kerkwerve: 11.00 uur ds. Van den Berg (Viering H.A.). Se- rocskerke: 10.00 uur ds. Jansen Schoonhoven. Burgh: 10.00 uur ds. J. van Woerden, em. pred. Middel burg. Haamstede: 9.30 uur ds. Boer, 7.00 uur de heer Rouw. Renesse: 9.30 uur ds. De Wit. Noordwelle: 10.45 uur ds. De Wit. Scharendijke: 9.30 uur ds. Van den Berg, (Viering H.A.). Brouwershaven: 11.00 uur ds. Assendorp. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Faber. Noordgouwe: 11.00 uur ds. Ponsteen. Dreischor: 9.30 uur ds. H. J. Ponsteen, Oosterbeek. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. J. C. Roppert, Made en Drimmelen. Nieuwerkerk": 11.00 uur ds. Faber. Oosterland: 10.00 uur de heer W. Jumelet, 6.00 uur ds. Faber. Sirjansland: 10.00 uur ds. Stelwa gen, Nieuwpoort, 6.30 uur kand. v. d. Heijden, Rotterdam. Bruinisse: 10.00 uur (voorber. H.A.) en 5.00 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.30 uur ds. Fa- vier. Haamstede: 9.30 uur ds. Van der Kooij, 7.00 uur ds. Th. Weerstra, Stad a/h Haringvliet. Scharendyke: 9.30 en 7.00 uur ds. Put (Viering H. Avondmaal). Brouwershaven: 10.30 en 3.00 uur student Barendrecht, Amsterdam. Zonnemaire: 10.00 en 2.30 uur ds. Van der Stoel, Bergen op Zoom. Nieuwerkerk/Oosterland: 10.00 uur ds. Ganzevoort, Capelle a d IJssel, 5.00 uur ds. G. Zijl, Baarn. Bruinisse: 10.00 uur ds. Zijl, 5.00 uur ds. Ganzevoort. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 8.30 en 7.00 uur ds. Kapteijn, Spakenburg, (Bed. H.A.). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. Op den Velde, (Bed. H.A. en Dankzeg ging). Kerkwerve: 10.00 en 6.00 uur ds. Westerink, Nunspeet, (Bed. H.A. en dankzegging). Haamstede: 10.00 uur leesdienst, 3.00 uur ds. Weste rink. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 3.00 uur ds. G. A. Zijderveld, Middelburg. Nieu werkerk: 10.00 en 3.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00 en 2.30 uur lees dienst, 6.30 uur ds. G. Zijderveld, Middelburg. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. A. v. d. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. A. van der Meer. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommclsdük: 10.00 uur ds. T. El- ders-Mayer. Leger des Hcils Zierikzee: Poststraat 37, 10.00 uur heiligingsdienst. 12.00 uur jeugdsa- menkomst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur, zon dagmorgen 10.00 uur. Haamstede: Zaterdag 19.00 uur; zondag 10.00 uur. Renesse: „De Ark", zaterdag 19.00 uur; zondag 9.30 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen: naarOudewater (toez.) A. Gooijer te Delft. Geref. Kerken Beroepen te Maarssen .E. C. Kim te Vroomshoop; te Oudewatèr H: S. Munnik te Bruchterveld. Chr. Geref. Kerken Beroepen: te Gorinchem Th. Rut- ters te Baarn. Geref. Gem. Tweetal te Rotterdam-West A. Bae, kand. te Moerkapelle en H. Hofman, kand. te Klaaswaal. Bedankt voor Rotterdam-West W. C. Lamain te Grand-Rapids. OVERDENKING Een ogenblik duurt zijn toorn, een leven lang zijn welbehageyi Psalm 30 6. Een kort ogenblik is de andere kant van een leven lang. De tegen stelling, waarvan dit psalmwoord spreekt, is veel zeggend. Ik vind het een indrukwekkend woord en ik wil er allen op wijzen bij wie het woord Gods slechts donkere voorstellingen oproept: een leven lang duurt Gods welbehagen. Tegelijk richt dit woord zich tot de vrolijke fransen in het geloof: Gods toorn duurt slechts een ogenblik maar is er dan ook. Overigens is veler levenservaring andersom: de donkere tijden zijn de langste en de blijde het kortst. In het hele wereldgebeuren is er zelfs nauwelijks welbehagen te be speuren. Vrede is een vreemd be grip en als welbehagen ook welbe vinden inhoudt, kunnen we het wel vergeten. Tenzij we de moed niet verliezen en toorn en welbehagen Gods terug vinden in het kruis van Christus, daar waar het donker was begon de dag te komen. Het is al dag en ons rest het welbehagen van God zicht baar te maken in een welbevinden van de mensheid. Daar hebben we dan ook niet een kort ogenblik maar een leven lang de tijd voor. Zondag mag Bangla Desj daar de vruchten van plukken. De W. Tippelaarsters op ile Vehiwc ARNHEM, 15-6. Langs de Welu- werand opererende tippelaarsters uit Arnhem en Nijmegen en zelfs uit Amsterdam hebben hun werkterrein van de Kongsweg bij Arnhem ver plaatst in do richting Otterloo. Bij het landgoed Oud-Reemst en op de oude Harderwijkerweg langs het Nationale Park „De Hoge Veluwe" leggen zij de laatste tijd een ver hoogde aktiviteit aan de dag en dat is de politie een doorn in het oog. Vandaar dat de politie thans regel matige controles houdt op naleving van het tippelverbod op de weg tus sen Otterloo en Arnhem.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4