Kant en klare kunsthars volpasta Route van Zierikzeese Avondvierdaagse Denkt u vandaag aan eenvlotpoplincoatje tegen de zomerse regendruppels? Dan moetuliefst'vandaag nog bij ons binnenstappen! Holty Eerste lustrum „Het Zeepe" met muziek INAS-leerlingen deden eindexamen STREEKNIEUWS VADERDAG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 juni 1972 Nr. 21098 ZIER1KZEE, 16-6. Zoals langs ver schillende wegen bekend gemaakt gaat de (27ste) Zierikzeese Avond vierdaagse a.s. maandagavond kwart voor zeven van start. Hoewel reeds een bevredigend aantal inschrijvingen binnen kwa men en opgave ook maandagavond in het.Ned. Herv. Verenigingsgebouw nog mogelijk is zou de organisatie commissie het wel op prijs stellen als deelnemers en deelneemsters zich zo spoedig mogelijk op het bekende adres zouden opgeven. Maandagavond vertrekken groot en klein om kwart voor zeven van het Havenplein waarbij de 15-km- lopers de volgende route volgen: Langs Havenpark en Oude Haven Z.Z. de Zuidhavenpoort uit door 's Heer Lauwendorp, de Straalweg de Gouweveerse Zeedijk over, de over De Val naar de Provincialeweg, Nieuwendijk, de Weg van de Buiten landse Pers, de Baalpapenweg, de Haneweg, de Zwanenburgse weg, Braamweg, Nieuwe Noorddijkweg, Gouweveerseweg, Rijksweg, Juliana- straat, Zuidhavenpoort, Oude Haven, Havenpark terug naar het Vrije. De 8-km-lopertjes De 8-km-lopertjes wandelen ook de Zuidhavenpoort uit en gaan via Julianastraat, Platteweg, Gouwe veerse Zeedijk, Groenendijk, de Gou weveerse Weg in en keren via Rijks weg, Julianastraat, Zuidhavenpoort, Oude Haven, Havenpark terug naar het Vrije. Als de weersomstandigheden gun stig zijn beloven het weer mooie wandelingen te worden, waarbij we er nogmaals op willen wijzen dat het er niet om gaat het eerst weer terug te zijn, maar om te genieten van de gezonde wandelsport en van hetgeen de natuur in deze tijd van het jaar te bieden heeft. Hopenlijk laten ook dit jaar de brommers en fietsers de wandelaars met rust. Advertentie Dam 19, Zierikiee Ook deie week: aanlokkelijk veel modenieuws. De heer Brink de bedrijfsleider van „Het Zeepe" vond het zeer pret tig dat deze eenvoudig gevierde ju bileumdag met het bezoek van de „muziek" besloten kon worden. Ook de vele gasten stelden dit be zoek zeer op prijs getuige h't applaus dat de fanfare kreeg. Te voren hadden twee ploegen gasten elkaar op het voetbalveld on der aanmoediging van de andere gasten een „jubileum" wedstijd ge speeld. BURGH, 15-6. De Koninklijke Fanfare „Witte van Haemstede" had het donderdagavond druk, want na de ontvangst van de bejaarden spoed den zij zich naar het kamppeercen- trum „Het Zeepe" om daar luister bij te zetten aan de viering van het vyf jarig bestaan van dat bedryf. Na de ontvangst met koffie werd een mars over het terein gemaakt waarna enkele nummers ten beste werden gegeven op de „speelhoek" van het terrein. Huishoudschool „Prinses Juliana" ZIERIKZEE, 15-6. Onder het toe ziend oog van de Ryksgccommitteer- de mevrouw T. Oudeman-ten Heuvel hebben 61 meisjes op 12-13-14 en 15 juni hun laatste, mondelinge examen afgelegd. Ook de inspectrice van het L.H.N.O. mevrouw GIazenburg-Huy_ ser heeft een middag het examen bijgewoond, In tegenstelling met vorige jaren, toen alle vakken voor het examen meetelden, moest nu examen wor den afgelegd in de volgende vakken: schei- en natuurkunde, anatomie- fysiologie-alg. gezondheidsleer, zie- kenverzorging-maatsch. gezondheids zorg, Nederlands, adminisratie, En gels, opvoedkunde en zorg voor voe ding, woning, kleding en gezondheid. Na hun stagejaar moesten de meisjes met deze, niet geringe hoe veelheid stof zien klaar te komen, in de 2 maanden dat ze nog op school terug kwamen. Geen geringe opgave, doch het examen is een eclatant suc ces geworden, want aan alle leerlin gen kon een diploma uitgereikt wor- Verbetering onderschrift „oude foto" Het onderschrift behorende bij de onlangs geplaatste oude foto van de aankomst te Zierikzee van de vroe gere'burgemeester mr. Schuurbeque Boeije behoeft enige rectificatie. De betreffende foto werd indertijd na melijk niet gemaakt bij het toenma lige R.T.M.-station aan de Gracht- weg, maar voor het kantoor van de oude gasfabriek. Bij die gelegenheid werd de nieuwe burgemeester „bui ten de veste" toegesproken door de direkteur van de gasfabriek, de heer J. Baas en werden bloemen aange boden, aldus deelt een attente lezer ons mee, door mej. M. Huson. Geslaagd Voor het diploma „Aankomend Hovenier" slaagden te Sommelsdijk de heren P. Berrevoets te Kerkwerve S. L. de Feiter te Haamstede en J. v. d. Zande te Noordwelle. „Prijsje" van VéGé In het kader van de voorjaarsactie die Végé-Nederland dit jaar heeft georganiseerd, is donderdagmiddag één der hoofdprijzen uitgereikt in het levensmiddelenbedrijf Van Dijke, Langstraat te Arnemuiden. Drs. A. Pandelitsehka, direkteur van VéGé-Nederland, maakte de de fam. Van Belzen, Zuidwal 41 'te Arnemuiden gelukkig dor een reis- cheque te overhandigen, die recht geeft op een volledig verzorgde reis naar Benidorm aan de Costa Blanca in Spanje voor twee personen. ZIERIKZEE Geslaagd Voor het propedeutisch examen Elektrotechniek slaagde aan de /Technische Hogeschool te Delft, onze I stadgenoot de heer A. H. F. Hoof- stadt. Kamer van Koophandel Op 22 juni wordt in Mondragon de jaarlijkse vergadering gehouden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Zeeland. Geslaagd Aan de Nederlandse Beiaardschool slaagde de heer Bas Wijnands voor het onlangs gehouden beiaardiers examen. De heer Wijnands schreef voor deze gelegenheid onder meer een belangrijke documentatie over het „OUD KLOKKENBEZIT" van Zierikzee. Huishoudschool „Prinses Juliana" De uitreiking dér. diploma's aan .de leerlingen van de Huishoudschool „Prinses Juliana" vindt plaats op vrijdag 23 juni a.s. De uitreiking wordt verricht dooi de voorzitter van de Onderwijscom missie, de heer A. J. G. Doeleman. i SEROOSKERKE Collecte Kinderbescherming Afgelopen zondag werd tijdens de kerkdienst in de Hervormde kerk alhier gecollecteerd voor de Kin derbescherming. Het resultaat was een bedrag groot f 40,90. Geslaagde reis bejaarden Het bestuur van de bejaardenso ciëteit, bestaande uit de dames Lan- gevelde, M. de Rijke-Geluk en C. Koopman-Gelijnse, organiseerde woensdag een-reisje voor de bejaar den. De tocht ging met een bus van de firma Van Oeveren. Onder de be kwame leiding van chauffeur Tuin man reed het in aantal kleine maar opgewekte gezelschap via de nieuwe Dammenweg en de Haringvlietslui- zen naar het Botlekgebied. Nadat in deze omgeving de koffie was ge- Causerie met dia's N.C.V.B.-dames met neus op de Deltawerken ZIERIKZEE, 14-6. De N.C.V.B. hield een vergadering, onder voor zitterschap van de presidente mej. E. C. de Ruyter, die enkele verzen las uit Ps. 90, naar aanleiding waar van zij mediteerde; Ditmaal verwel komde zy zowel dames als heren, want sommige leden hadden hun echtgenoten meegenomen. De heer W. de Leeuw sprak hierna over de afsluiting van het Brouwers- havense Gat en de toekomstige slui ting van de Oosterschelde. De heer De Leeuw betoogde dat reeds voor de oorlog een studie werd gemaakt van een Deltaplan,maar dat eerst na de februariramp van 1953 mét de uitvoering werd begon nen. Door middel van de dia's .en de uitleg die hij erbij gaf liet hij ons nog eens de hele sluiting van het Brou- wershavense gat zien. Daarbij ver telde hij dat het noordelijke sluitgat gesloten is door middel van door- laatcaissons en het zuidelijke sluit gat door middel van blokken te la ten storten met de gondels. Voorbereidend werk Maar alvorens het zoVer is moet er enorm veel werk verzet worden. Diepte gepeild, stromingen gemeten en dan eerst nog de drempels gestort worden waarop later de caissons ge plaatst en de blokken gestort wor den. Wanneer men de goede kentering heetf afgewacht dan pas kan men de afsluiters opendraaien en is de af sluiting een feit. Om nog eens een idee te geven wat daar allemaal voor komt kijken het hij ons nog een dia zien met alle peil en meet- boten in de haven van Scharendijke. hij gaf ook nog een toelichting hoe men te werk ging bij het peilen van dieptes en meten van stroomsnelhe- den. Na de pauze toonde hij dia's van de voorbereidingen voor afslui ting Oosterschelde. Men zag dat er eerst 3 werkeilanden geprojecteerd zijn t.w. Roggeplaat, Neeltjejans- plaat en Noordland. Deze drie werk eilanden zijn nu zover gevorderd dat men op 9 mei jl. de eerste fase voor de afsluiting heeft aanbesteed. Men is nu bezig bij Noord-Beveland een duinaanzet te maken doormiddel van zand te spuiten via persleidingen en de Geul wil men door continu zand te spuiten voor het najaar dicht zien te krijgen. Verder vei telde hij hoe een werk- eiland met werkhavens tot stand komt. Ook zag men dat er overal oriëntatiepunten zijn uitgezet. Men zag ook verschillende soorten zui gers o.a. een cutterzuiger en bak- kenzuigers. Er moet nog enorm veel werk ver zet worden eer de afsluiting in 1978 een feit zal zijn. De presidente dankte de heer W. de Leeuw voor de mooie dia's en de goede uitleg. Daar het de laatste bijeenkomst voor de vakantie was wenste zij alle leden namens het bestuur een goede vakantie toe en hoopte allen weer gezond en wel in september te. mo gen 'begroeten. Zij liet nog zingen uit Gezang 150 vers 1 en 2 en ging voor in dankge bed. bruikt ging de trip verder via de Beneluxtunnel, door een gedeelte van het Westland haar Delft. Op het programma stond vervolgens het ge bruik van een warme maaltijd in het bekende restaurant „Drievliet' rich ting Rijswijk. Het hoogtepunt van de dag was het bezoek aan Madurodam, waarvan bijzonder genoten werd. Als gevolg van de harde wind kwam er te Scheveningen weinig van om te gaan „pierewaaien" maar wel werd de boulevard bezocht en de nieuwe haring gekeurd. Na nog een kijkje bij de vissershavën te hebben geno men reed de bus weer op Schouwen aan. Op de Grevelingendam werd nog gepauzeerd voor een laatste kop je koffie op deze bijzonder geslaagde dag. Namens alle bejaarden dankte de heer M. Geluk het bestuur voor deze uitstekend verzorgde reis. SCHARENDIJKE Zangavond in de heiv. kerk Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Sursum Corda" zal op woensdag 21 juni a.s. in de Ned. Herv. kerk te Scharendijke een zangavond worden gehouden. NOORDGOUWE Bangla Desh Zondagavond a.s. kan men in de Ned. Herv. kerk alhier zijn/haar bij- di'age brehgen ten bate van de aktie Bangla Desj. De kerk is opengesteld van half negen tot half elf 's avonds. Men hoopt op een goede bijdrage van de burgerij van Noordgouwe en Schuddebeurs. den. Dit is ongetwijfeld een felicita tie, waard voor directrice, leerkrach ten en leerlingen. De meisjes waren bijzonder blij toen ze uit handen van de directrice het diploma in ontvangst konden nemen. De directrice mej. van Liere wees hen erop wat de maatschappij van hen verwacht en sprak de hoop uit dat ze aan deze verwachtingen zouden voldoen. De leerlingen hebben voor de vol gende beroei en gekozen 14 verpleeg sters, 7 zieken verzorgsters, 10 kraam verzorgsters, 8 bejaardenverzorgsters enkele dokterassistente, gezinsver zorgster, kinderbescherming terwijl nog een deel niet precies weet wat ze gaat doen. GESLAAGDEN Zierikzee: E. A. W. M. den Boer, J. den Boer, M. J. v. d. Broek, A. J. W. Dogger, P. A. van Dongen, A. C. Jonker, C. M. A. B. Klippel, A. M. Kramer, E. J. Quist, C. H. v. d. Ras- sel, M. Rotte, C. P. Viergever, J. Schot, P. V. W. Verkaart; Bruinisse: M. Bal. A. Schot, W. C. Verwijs; Brouwershaven: S. G. Hanse, C. Matthijsse, C. v. d. Schelde; Burgh: C. Slager; Dirksland: M. J. Hameete; Dreischor: M. A. Quist, J. C. Ver maas; Haamstede: G. Boot, J. A. Geldof, T. M. Landegent, K. Th. Landman, A. F. Plaating, J. L. v. d. Zande; Herkingen: C. T. D. Vogelaar; Goederede: H. E. G. Temmink; Kerkwerve: J. L. de Bil, L. C. Boot; Looperskapelle: W. C. bij de Vaate; Middelharnis: E. M. Blok, W. C. Kas- teleijn, A. Krijgsman, J. I. C. du Pree; Nieuwerkerk: C. J. van Een- naam, W. A. v. d. Male, C. P. v. d. Wielen. M. J. v. d. Wielen; Noord- gouwe: L. C. de Blonde; Ooltgens- plaat: J. K. de Bonte; J. C. van Dam; A. M. Pipping, E. A. van Putten; Oosterland: T. Bierings; Ouddorp: M. Akershoek, K. v. d. Bok, J. v. d. Klooster, E. A. Mastenbroek, C. Rijnbrand; Renesse: A. E. Bouwman, J. A. de Vos; Stellendam: W. van Popering; Scharendijke; J. W. de Jonge; Schuddebeurs: M. O. J. de Jonge; Westerschouwcn: M. C. Boot; Zonncmaire: A. v. d. Hoek. ZIERIKZEE, 14-6. Beeld van het leeuwennummer zoals te zien zal zijn in de voorstellingen van circus Bol- tini, dat maandag 26 juni te Zierik zee te zien zal zijn. Advertentie DOE-HET-ZELVERS ATTENTIE! Wat slecht te repareren lijkt lukt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebruiksgereed, geen verlies van resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar hij elk karwei. Hecht op al les; op hout, steen, beton, metaal, tegels, glas, noem maar op, en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelijkvoor de handen. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet. 1 kg ƒ8.55, 2 kg ƒ15.30, 5 kg ƒ29.95 51 Is Vaderdag, 't is Vaderdag; hoe komen we uit de zorgen? We geven pa graag een cadeau maar wiste we maar wat, o zo. Dan waren wij geborgen, want pa zei zeg; doe mij een lol. Geef mij geen das, de kast hangt vol, geen overhemd, geen sok ken. Geen kop en schotel, bak voor, as, die kreeg ik op mijn jaardag pas. Geef me ook geen hengelstokken; Want vissen doe ik niet zo graag. Ik ben beslist geen dierenplaag, ik laat ze liever leven. Geef ook geen boek, geen porte- moine, want kijk die heb ik er al twee, ik kan ze zelf weg geven. Stuur geen sigaren op mijn dak, geen pijpen ook geen pruimtabak, geen instrument met snaren. Geen zakagenda, heb ik al, geen porte feuille ben je mal ik heb niets om te sparen. Een langspeelplaat wil ik ook niet, maar wat wil je dan vraagt Piet. Wat moeten we beginnen, er is niets te verzinnen, 'k Ga maar eens naar een winkel toe en zie dan wel wat of ik doe. De winkelier is als de rest, hij doet nu ook weer goed zijn best. Om ca deautjes te verkopen. Zie hoe hij al zijn waren prijst. Hij heeft gemaakt een; hele lijst, van Vaderdag ge schenken. Maar hoe men zoekt of wat men deed; er is geen mens die nu eens weet, wat hij aan pa zal schenken. Dus werd het net als ie der jaar. Sigaren, dan ben je gauw klaar, ook met een das van Jantje. Een groene vogel een parkiet, kreeg hij present die had hij niet. Een speelplaat gaf zus Antje en moeder kocht een nieuwe pet. Ze had er al eens op gelet, de oude was versleten. Katrientje gaf een bak voor as, want die komt dacht ze wel van pas. En zij kon het wel weten ook sokken kreeg pa nog cadeau. Een overhemd van zus Cato, een reistas en wat boeken. Een sleutel ring een porte monnee daar is hij vast gelukkig mee. Nu hoeft hij niet 'te zoeken, in gaten en in hoeken. Want vaak was hij zijn sleutels kwijt, maar dat is nu verleden tijd. Zo hebben allen pa bedacht, met alles wat hij had ver wacht. En dat hij best kon missen, maar goed 't was toch een fijne dag. Zei vader met een blijde lach, wat was hij leuk die Vaderdag. Bruinisse, 16 juni A. Wiebrens (Advertentie) NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gcziiisbank U bent welkom b(j uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN BUROH-H AAMSTEDE: J ulianastraaUBernhardstraat. dinsdags van 11.00-12.30 uur. Foto's: de geslaagde INAS-mcisjes. (Foto's: Zierik/cesehe Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3