Doelstellingen van de Werkgroep rond de „sleep-in" te Renesse Opnieuw bezorgdheid over verdroging in de Schouwse Westhoek STREEKNIEUWS Hoofdingelanden waterschap keken rond in poldergebieden Nieuwe districts-telefooncentrale te Goes Auto-puzzelrit Haamstede werd weer bijzonder evenement EEN DIENSTREGELING VOOR GEHELE STREEKVERVOER Opvangcentrum voor jongeren gedurende zomer Waterschap Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 14-6. Vanaf maart 1972 is een werkgroep, waarin vertegen woordigd de gemeente Westerschouwcn, de Stichting Kerk en Rckreatie en het Chr. Jongeren Verbond zich gaan bezig houden met een projekt dat wel het best kan worden aangeduid als een opvangcentrum voor jongeren gedu rende het zomerseizoen. In een stencil-brochure wordt informatie verstrekt over de doelstellingen van de werkgroep rond de „sleep-in" aan de Kamp weg. De reden waarom met een experimentele opvang begonnen gaat wor den is mede gelegen in het feit dat het sluiten van campings voor jongeren hen niet uit Renesse heeft kunnen weerhouden. De werkgroep vraagt zich overi gens af welke reden er wel zou kun nen zjjn om welk dorp dan ook voor jongeren te sluiten. De werkgroep vindt zich daarbij idealistisch ge noeg om te hopen dat door het aan bieden van onderdak en goede sfeer een aantal jongeren tot een her waardering van hun leven en het le ven zullen komen. In samenwerking met de Stichting Zeeland zal een onderzoek gehouden worden naar wie de bezoekende jon geren zijn en waarom ze op goed ge luk er op uittrekken en daarbij Re nesse voor kortere of langere tijd „aandoen". Bij het projekt spelen derhalve idealistische en informatie ve motieven een rol. Een soort mo tieven wil de werkgroep uitdrukke lijk uitsluiten en dat zijn de com merciële. Uitgangspunten Als algemene uitgangspunten heeft de werkgroep gekozen: 1. Als kern van de vrije-tijdsbesteding bij jongeren moet gezien worden de mo gelijkheid van „het onder-elkaar zijn", en de mogelijkheid tot onder linge kommunikatie; 2. In de vrije tijd moet er een centrale plaats zijn voor ontspanning; 3. Vakantiebeste ding moet bijdragen tot een gevoel van zelfbevestiging. Men zal er me de door leren de eigen identiteit en die van anderen te vinden. De werkgroep omschrijft haar doel als volgt: „Ontmoetingsruimte en onderdak bieden aan die jongeren die naar alternatieve vormen van rekreatie zoeken". Sfeer en eenvoud De verwerkelijking van het gestel de doel zal moeten geschieden door het aanbod van ongeveer 50 slaap plaatsen in de „sleep-in", verdeeld over drie slaapruimten. De prijs voor een overnachting met ontbijt is voorlopig gesteld op f 2,50 per per soon per nacht. Onder een buitenaf dak zullen gastoestellen en ander keukengerei worden geplaatstwaar de gasten tegen vergoeding van gas verbruik zelf warme maaltijden kunnen bereiden. Er is een ruimte voor ontmoeting, ontspanning en be zinning. De staf zal de bezoekers dienstbaar zijn met advies, hulp en begeleiding. Kenmerkende woorden voor het projekt zijn sfeer en een voud. Eenvoud is o.a. nodig om de kosten zo laag mogelijk te houden. Vandaar dat ook gehoopt wordt op medewerking van de bezoekers in het geheel van werkzaamheden. Dat zal echter vooral ook afhankelijk zijn van de sfeer. De „sleep-in" is niet voor alle jongeren bestemd. Namelijk niet voor jongeren die met hun ouders Miljoenen bloemetjes AMSTERDAM, 14-6. Fleur- op-Nederland heejt berekend dat vorig jaar elke minuut 64 mensen in de wereld een bloe- mengroet hebben ontvangen. Er werden in 1971 via lnter- jlora ruim 27,5 miljoen „bloe metjes" verzonden, een mil joen meer dan het jaar ervoor. Uit de jaarcijfers van Fleur- op-Interflora blijkt voorts dat tussen de 1511 in Nederland aangesloten bloemisten in 1971 ruim 50.000 bloemenorders meer zijn uitgewisseld dan in 1970: ruim 840.000. Nederland staat met 78,8 orders na Zwe den op de tweede plaats op de ranglijst van aantal bloemen- groeten 'per 1000 inwoners. Starfighter moei worden vervangen DEN HAAG. 14-6. Minister De Koster van defensie heeft woensdag middag de vaste Tweede-Kamer commissie voor defensie meegedeeld dat hij het kabinet zal voorstellen te besluiten over te gaan tot vervan ging van de Starfighter van de Ko ninklijke Luchtmacht. Gebleken is namelijk dat de voor Nederland in NAVO-vcrband weggelegde lucht- machttaken niet door andere NAVO—partners kunnen worden overgenomen. te Renesse zjjn, niet voor jongeren die elders op het eiland wonen of kamperen of onderdak hebben, ook niet voor jongeren die een tent by zich hebben. Het werk is wel gericht op die jongeren die door hun gedrag bljjk geven van „non-conformisme", „onconventionaliteit of „alternatieve gerichtheid. De verwachtingen van de werk groep zijn voorzichtig optimistisch. Er zijn geen garanties dat het expe riment slaagt, maar er zijn ook geen zekerheden dat de proef tot misluk ken is gedoemd. Er is slechts de be wuste wil om voor een aantal jonge ren iets te betekenen. De leiding van het werk wordt op gedragen aan een beroepskracht. Voor deze zomer is dat de heer P. Pennings, maatschappelijk werker. Zijn funlttie wordt aangeduid als projektlcidcr. De projektleider wordt geassisteerd door vier of vijf vrij willigers per week. Het project is voorlopig ondergebracht bij de stichting Kerk en Recreatie, terwijl gewerkt wordt aan de totstandko ming van een stichting met een ei gen doelstelling. Renesse-bejaarden maakten 'topreis' naar Amsterdam RENESSE, 13-6. Dinsdagmorgen vertrokken vanaf het dorpshuis te Renesse twee bussen van de R.T.M. met als gasten burgemeester Ever wijn met zijn echtgenote, het uit voerend comité, de wijkzuster en 68 bejaarden via de Brouwersdam langs Ouddorp door een mooi gedeelte van Flakkee en Voorne naar Rotterdam. Daar werd omstreeks 9 uur in res taurant „Rustburgh" op het Zuid plein koffie gedronken en vervol gens werd via de autoweg naar Am sterdam gereden. Daar werd een bezoek gebracht aan het wassenbeeldenmuseum van mevr. Tussaud. Vele bezoekers ston- ZIERIKZEE Succes voor zweefvlieger Zweefvlieger Tonny de Bruine, afkomstig uit Haamstede en thans wonende te Zierikzee, heeft in het afgelopen weekend een bijzondere prestatie verricht. Op het vliegveld Malden (bij Nijmegen) veroverde hij voor het derde achtereenvolgende jaar de eerste plaats in een door de Nijmeegse Aero Klub georganiseerde wedstrijd.. Tonny de Bruine vol bracht de wedstrijdopdracht, een re tourvlucht Malden-Kamp Lintfort (Did.), een afstand van 104 km, in de winnende tijd van 3 uur en 15 min. Door deze derde overwinning in suc cessie mag hij thans de reeds vanaf 1970 in zijn bezit zijnde, wisselprijs definitief de zijne noemen. Naast deze trofee was er voor hem ook nog de hoofdprijs in de vorm van een mooie kamera. Sportdag R.S.G. „Prof Zeeman" De jaarlijkse sportdag van de rij ksscholengemeenschap „Professor Zeeman" zal plaatsvinden op maan dag 26 juni. 's Ochtends zijn er at letiekwedstrijden waaraan door alle leerlingen van de R.S.G. wordt deel genomen. In de middaguren; voet- bal-, hockey-, slagbal- en andere wedstrijden in teamverband. Aan vang atletiekwedstrijden: om 9.00 Geslaagd Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het dokto raal examen economische weten schappen onze stadgenoot de heer C. J. Struijk. OOSTERLAND Eerste nieuwe aardappelen De eerste nieuwe aardappelen oogst 1972 werden hier ter plaatse geleverd, aan de veiling te Rotter dam, door de heer W. de Bruine Lz. Het was een partij van het ras Doré en de opbrengst bedroeg ongeveer 25 kg van de 2 roeden wat voor deze vroege levering niet slecht is. Onge veer éénderde van deze opbrengst bestond uit normale grote aardap pelen. Ook de prijs, gemiddeld 80 cent per kilo, was niet slecht te noemen. „Martha"-dames op reis Dc Chr. Vrouwenvereniging ..Martha" heeft op dinsdag j.l. dc jaarlijkse reis gemaakt, ditmaal met als einddoel het Limburgse Valken burg. Omstreeks half zeven in de morgen startte chauffeur Willemsc met een autobus van de fa Van Oe- veren uit Zierikzee met een 34-tal dames, onder leiding van dc vicc- presidente van dc vereniging, me vrouw J. van 't Hoff-Dorst, die dc deelneemsters eerst verwelkomde en allen een prettige reis toewenste. den daar verbaasd over de schitte rende gelijkenis van de beelden met de werkelijkheid. Zo zelfs dat een lid van het gezelschap aan een als portier gekleed wassenbeeld vroeg wat hij zei. Vandaar manouvreerden de chauffeurs Quist en Landman hun bussen bekwaam door het druk ke verkeer van oud Amsterdam naar hotel „Eurotel", waar voor het ge zelschap een goed verzorgde koffie maaltijd klaar stond. Hiervan werd door allen dankbaar gebruik ge maakt en nadat men weer wat was uitgerust werd de Floriade opge zocht. Hier werd genoten van de schitterende bloemenpracht en over het algemeen was men de mening toegedaan dat men hier wel twee dagen zou kunnen doorbrengen als men alles goed wilde zien. Om streeks kwart over drie werd de te rugreis weer aanvaard, via Haarlem en Noordwij k reed men langs de kust naar Den Haag. In Rijswijk werd nog een consumptie gebruikt en vervolgens werd met spoed via Rotterdam naar Zierikzee gereden, waar in hotel Mondragon een prima warme maaltijd stond te wachten, die iedereen zich goed liet smaken. Burgemeester Everwijn zei tot zijn voldoening dat *het de eerste keer was dat hij zich voor een bejaarden- reis had kunnen vrijmaken. Terug naar huis Iets later dan gepland werd naar Renesse gereden waar op de Stoof- weg „Luctor et Emergo' reeds stond te wachten. Met de tamboers voorop en met vrolijke muziek reden de bussen een rondje over dorp. Bij „Het Wapen van Renesse" ging men naar binnen en daar kregen de rei zigers door de N.V. Kavero nog twee consumpties aangeboden. Nadat men nog even gezellig bij elkaar had gezeten nam de voorzit ter van het comité de heer Kouman het woord. Hij bedankte de bevol king van Renesse, die met zijn bij drage aan de collecte het comité in staat hadden gesteld deze reis te fi nancieren. Vervolgens werd „Luctor et Emergo" bedankt voor zijn muzi kale ontvangst, de wijkzuster, de di- rektie van Kavero voor de consump ties en niet te vergeten de twee chauffeurs die op bekwame wijze deze prachtige rit tot een succes had den gemaakt. Zij kregen hièrvoor van de aanwezigen een hartelijk ap plaus. DEN HAAG. Minister Geertsema (binnenlandse zaken) zal een „bij zonder restrictief" beleid voeren op het terrein van de gemeentelijke herindeling. Voorstellen daartoe zul. len alleen dan worden ingediend, indien deze passen in de toekomstige gewestelijke structuur. Via Willemstad reed men naar Steenbergen en langs Halsteren in de richting van de Belgische grens, die bij Putte werd overschreden. In Ca- pellen in België werd gepauzeerd voor de koffie in de „Blauwe Engel". Vervolgens reed men naar Maas tricht, langs het Albertkanaal voor bij Hasselt. Het bekende oorlogs kerkhof „Margraten" werd bezocht en verder ging het door Klein Zwit serland, waar men genoot van de fraaie natuur. Hierna in de richting Vaals, langs Gulpen naar het be kende Drielandenpunt. Hier genoot men van het unieke uitzicht. Een be zoek aan het restaurant „Stella Ar- tois" stond verder op het programma, waarna men in Valkenburg beland de. In deze mooie plaats werden eni ge uren zoek gebracht met een be zoek aan de kabelbaan, speeltuin en een restaurant. De tijd vloog om en eer men er erg in had was het tijd om de bus te bestijgen in de richting Eindhoven en Tilburg kwam men in het Noord Brabantse Oosterput aan, waar in het café-restaurant „De Wa randa" een diner genoten werd. Samenwerking in Zeeland ZIERIKZEE. 11-6. Samenwerking tussen dc vjjf Zeeuwse Strcckvcr- vi'erbcdrjj ven. AMZ, RTM, SBM. S.VV cn ZVTM. heeft geresulteerd in de uitgave van één dienstregclings- beckje voor het hele streekvervoer in de provincie Zeeland. Dc nieuwe gids, is reeds geldig vanaf 28 mei en is opvolger van dc drie jaar geleden opgeheven Algemene Zeeuwse Reis gids. Met rlr bundeling van dc dienst regelingen in één handzaam boekje, is de uitgave van de eigen dicnstrc- gelingsbockjcs vervallen. Alleen dc RTM geeft voor zijn vervoergebied een apart boekje uit. Dc Zeeuwse lijnen van de RTM - Schouwen-Duiveland zijn echter eveneens in dc nieuwe Zeeuwse reis gids opgenomen. Stuurwiel De uitgave van de nieuwe gele gids symboliseert voor op de om- ZIERIKZEE, 13-6. In de gehouden vergadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland werden dc he ren Th. II. de Meester, S. Franckc, L. M. Moermond en J. Dalebout uit Burgh, als hoofdingeland beëdigd. De drie laatsten waren herkozen. De heer De Meester was nieuw en de voorzitter dijkgraaf Geluk herin nerde met enkele woorden aan de vele goede relaties tusen stad en wa terschap in het verleden. Bij de rondvraag zegde de nieuwe hoofdingeland burgemeester De Meester dank voor de goede woor den tot hem gesproken en verzeker de hij dat hij naast de belangen van Zierikzee ook die van het water schap naar beste weten en kunnen zou dienen. De heer M. J. Steur, Noordwelle, sprak over de daling van het grond waterpeil in de Westhoek, waarbij zeker wel sprake is van een ver snelde afvloeiing naar de laagten, via ondergrondse stromingen. In de Westhoek verwekt dit nogal onge rustheid. De dijkgraaf onthulde dat er plan nen zijn of geweest zijn, om dc ver- drogingen in dc Westhoek te bestrij den met aangevoerd zoet water uit het Haringvliet via een buisleiding, maar een cn ander zal ingrijpende kosten meebrengen. Toch zal dit beter helpen dan de beteugelingen die het waterschap in de waterlopen kan aanbrengen. Het zal misschien dienstig zijn een en ander nog eens aanhangig te maken bij de commissie voor verdroging en ontzilting, samengesteld uit tech nisch kundige personen. Toch profijt De naamgenoot van de vraagstel ler, de heer W. J. Steur uit de West hoek wees er op, dat bij de herver kaveling inderdaad werken zijn aangelegd, waardoor zoet water uit de duinen het platte van Schouwen binnentrekt. Dit water is niet kwijt, maar heeft er voor gezorgd en zorgt er nog voor dat eertijds waardeloze zilte gronden in Schouwen door te rugdringing van het zoutgehalte veel beter werden ten prof ij te van de daar wonende landbouwers. Sprekers noemde dit een miljoenen verbete ring. Of ook de waterleiding schuld heeft aan de verdroging kwam niet uit de verf. Wel zal men ook hier nauwlettend de ontwikkeling vol gen, nu nat weer misschien de droge herfst en winter in dit opzicht cor rigeert. Wegkanten De heer Barendrecht (Dreischor), bracht het maaien van de wegkan ten door het Waterschap ter sprake en de dijkgraaf zette uiteen, dat men heeft afgezien van het bespui len van de wegkanten met chemi sche sproeimiddelen, een punt dat de instemming van de vergadering kreeg. Verder besloot het water schapsbestuur de maaiwerkzaamhe- den zelf ter hand te nemen, tenzij aangelanden het gras voor hooiwin- ning willen aanwenden. Minstens twee maal per jaar maaien, moge lijk meer adviseerde de vergadering. Jhr. Van Citters drong aan op het plaatsen van stopborden bij ge vaarlijke wegovergangen, maar de dijkgraaf wees er op, dat de beweg wijzering een nationale zaak is en het waterschap dus de voorschriften van hogerhand moet volgen. Tocht na vergadering ZIERIKZEE, 13-6. Na de algeme ne vergadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland op dinsdag 13 juni werd de traditionele rytoer ge houden. Was vorig jaar Duiveland aan de beurt thans werd het gedeel te westelijk van Zierikzee bezichtigd, waarbij ir. G. D. Kloosterboer de toelichting gaf. Bouw vergde vier jaar GOES, 15-6. Ter vervanging van de uit 1938 daterende centrale wordt vandaag (donderdag 15 juni) in Goes een nieuwe telefooncentrale officieel in dienst gesteld. Het betreft hier een z.g. district centrale, een centrale waarop geen abonnees zijn aangesloten, maar die een deel van het verkeer binnen Zeeland en het verkeer van en naar Zeeland verwerkt. De centrale wordt elektronisch be stuurd. In tegenstelling tot de hui dige centrales komen er geen draai ende delen meer in voor. De centrale, een produkt van „Al- biswerk Zürich", is gebouwd door Siemens Nederland N.V. De bouw heeft bijna vier jaar in beslag ge nomen, inclusief een grondige be proeving. De indienststelling is een geleidelijk proces geweest; in het na jaar van 1971 is men reeds begonnen met het schakelen van de eerste lij nen op de nieuwe centrale. In de cember van dat jaar was deze al voor een groot deel in dienst, het verkeer van andere delen van het land naar Zeeland werd toen nog over de oude centrale geleid. (Onder Zeeland moet in dit ver band worden verstaan de hele pro vincie, behalve Tholen en St. Phi- lipsland, deze eilanden vallen onder het verzorgingsgebied van Breda). Op 15 juni is de centrale volledig in dienst. De abonnees zullen hier van overigens nauwelijks iets mer ken, of het zou moeten zijn dat de kwaliteit van het interlokale tele foonverkeer is verbeterd. Voor de toekomst zijn er een aantal duide lijke voordelen: de verbindingsop- bouw kan sneller zijn, wat vooral van belang is bij de toekomstige in- troduktie van druktoestellende centrale is compakter en de uitbrei dingsmogelijkheden voor de komen de jaren zijn veilig gesteld. De 'zaak' zat geraffineerd goed in elkaar HAAMSTEDE, 13-6. Een puzzcirit per auto goed rijden, is een grote opgaaf die als regel niet helemaal foutloos tot een einde gebracht wordt. Maar een dergelijke tocht uit zetten vraagt nog veel meer kennis van zaken. Zeker als een dergelijke rit elk jaar gehouden wordt zoals in Haamstede. Men blijft daarbij in de gemeente Westerschouwen en het moet gezegd worden, dat ook dit jaar de heren D. E. Mooy en M. O. Dijkman weer een bijzonder stukje werk geleverd hebben. Met de vele uren, die de voorbereiding van deze tocht hun ongetwijfeld gekost moet hebben, hebben zij 46 teams die aan de tocht deelnamen, veel gezelligheid bezorgd. Als vanouds was de start bij het gemeentehuis. Het bleek al dadelijk dat er te weinig tijd uitgetrokken werd om de richtlijnen te lezen. De routebeschrijving bestaande uit 63 punten, gaf punten aan die recht voor of rechts van de weg te vinden waren. Of een woord tussen aanha lingstekens stond, of niet, was wel degelijk van zeer groot belang. „Bok" geschoten Later zou blijken dat er door 14 deelnemers op deze avond figuurlijk een „bok" geschoten werd. Ook bleek dut brievenbussen bepaalde aan trekkingskracht uitoefenden, maar ook flink wat strafpunten kunnen leveren. Dat alles kwam aan het licht toen in hotel „Vliegveld' van de R.T.M. de route nog eens werd door gespro ken, door de heef Mooy. De puntentelling wees uit dat de heren Vos en Van Dongen ook dit jaar weer de wisselbeker in de wacht konden slepen. Met maar 9 strafpun ten kwamen ze zeer sterk tevoor schijn. De tweede prijs bleek verdiend door het echtpaar J. Tuinman-Van den Bos met 30 strafpunten. De gebroeders M. O. en J. L. Han- se legden beslag op de derde prijs door met 38 strafpunten op hun briefje in hotel Vliegveld aan te ko men. De heer J. C. de Feitër reikte na mens het bestuur van V.V.V. de prij zen (10) uit Deels waren deze prijzen (gebruiksvoorwerpen) aangekocht, maar ook hadden enkele midden standers prijzen aangeboden. De heer De Feiter sprak woorden van dank aan het adres van de deel- nemers(sters), verder de heren Mooy en Dijkman, maar wilde op deze' avond zeker ook niet vergeten de dames en heren die ruim twee uur de kontroleposten hadden bezet. Al met al kan de V.V.V. Burg- Haamstede weer op een zeer geslaag de puzzeltocht voor autobezitters terug zien. De waterzuiveringsinstallatie van Zierikzee, werd als zeer onvoldoen de gekenschets, wat ook te zien was, aan het water in de poldersloten in de nabijheid van de zuiveringsinstal latie. Nu het milieu hygiënisch toe zicht steeds kritischer wordt beke ken, zal in de toekomst de gemeente Zierikzee voor een betere zuivering moeten zorgen. Later op de tocht werd bij het passeren van de zuiveringsinstalla tie van Brouwershaven, gemeente als voorbeeld gesteld, omdat deze zuivering de beste is van geheel Schouwen-Duiveland, zij het dan dat deze installatie mede door de stormachtige ontwikkeling van de recreatie in Den Osse nu alweer zijn maximum capaciteit heeft bereikt en binnenkort dus ook weer zal moeten worden vergroot. Installatie Westerschouwen Nabij Burghsluis werd de plaats aangewezen, waar de zuiveringsin stallatie voor Westerschouwen zal worden gebouwd, die niet alleen het afvalwater van de gemeente moet ontvangen ,maar ook alles wat be trekking heeft op de recreatie. Deze installatie die natuurlijk een enorme verwerkingscapaciteit moet krijgen zal het water de eerste jaren zover zuiveren, dat geen schade kan worden gedaan aan de mosselcultuur in de Oosterschelde, maar zal latei- na afsluiting van de Oosterschelde worden opgevoerd tot een zodanige graad van zuiverheid, dat de dan af gesloten zeearm, niet verontreinigd wordt door de lozing van dit afval water. Enige tijd werd stil gestaan bij het opspuiten van zand bij de verbre ding van de Plompetorenweg, waar van een technische uiteenzetting werd gegeven. Wie zich van alle techniek niets aantrekken, zijn de strandlopers. Een drietal paren broedt in het nieuwe zand vlak in de nabijheid van draglines en passeren de zandauto's. Er is veel zand nodig voor deze wegverbreding. Als straks daar in de buurt alles weer normaal (verbeterd) zal zijn, zal toch ook een stuk muraltmuur, weer worden her steld. Enige keren passeerde men ook op de tocht kruispunten van toekomsti ge nieuwe wegen, of werken in uit voering, die een grote verkeèrsver- betering betekenen, vooral in de richting van Scharendijke in ver band met de z.g. Dammenweg en zijn aansluitingen, alsmede een stuk weg dat de aansluiting gaat vormen van de nieuwe weg Scharendijkc- Renesse. Dat niet iedereen de grofvuilop- haaldienst afwacht bleek uit het in de sloot langs de weg gedeponeerde complete bankstel in de buurt van Noordwelle bij de hofstede Zeelan- dia. In de Molen „De Lely" (Scharen dijke) werd thee gedronken. De Zierikzeese Nieuwe Haven met inkomend schip i?i 1909. Eén der fraaiste havengezichten die er uil die tijd bestaat. slag - ccn stuurwiel dat door alle strcekvcrvocrbcdrijven wordt vast gehouden de toenemende samen werking in Zeeland. De uitgave moet overigens nog als een proef worden gezien. Worden er voldoende exemplaren door het pu bliek gekocht - er zijn er bijna 30.000 gedrukt - dan ligt het in de bedoeling volgend jaar meer eenheid cn uniformiteit aan te brengen len aanzien van de opzet, de vervoers- voorwaarden, dc tekens, do druk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4