SPORTBEKER ZIERIKZEE VOOR ZEEZEILER KESTELOO Proefgebouw brandweerwedstrijden Haamstede in vlammen HAAMSTEDE OOG IN OOG MET ONGEWILD KAMPVUUR STREEKNIEUWS \ferlangt u vandaag naar nieuwe ideeëninmouwfoze Holty Opgewekt schoolkamp met somber weer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 juni 1972 Nr. 21097 Formidabel zeiler boekte belangrijke sueeessen ZIERIKZEE, 14-6. „Het formidabele varen in inter nationale zeezeilwedstrijden heeft tot algemeen resul taat gehad, dat de Polka/Dos, schipper-eigenaar de heer W. Kesteloo, in het klassement van de Westeuro- pese R.O.R.C. een schitterende vierde plaats inneemt. Dat betekent voor Nederland een bijna ongekende luxe". Aldus een opmerking op de uitgebreide lijst met indrukwekkende resul taten op naam van zeezeiler VVim Kesteloo te Nieuwerkerk, bekend lid van de Watersport Vereniging „Zierikzee", die woensdagmiddag als bekroning van zijn behaalde aanzienlyke successen uit handen van burgemeester Th. H. de Meester de fraaie sport-wisselbeker van de gemeente Zierikzee in ontvangst mocht nemen. De uitreiking van de sportbekers, toegekend voor geleverde sportieve prestaties in 1971, vond plaats tijdens een feestelijk getinte en ui teraard opgewekte bijeenkomst in de bovenzaal van het stadhuis. Burgemeester De Meester overhan digt de „cup" aan de heer Kesteloo. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). „De vereniging is vooral ook een op- vangstcentrum voor de jeugd". De heer Kesteloo mocht hierna nog woorden van hulde en gelukwensen in ontvangst nemen (zijn echtgenote kreeg een fraai boeket) namens de W.S.V. „Zierikzee" gesproken dooi de heer J. H. Molenaar te Schudde- beurs. Vervolgens werd een ere- wijntje gepresenteerd als een zeer gewaardeerde opluistering van deze geslaagde bijeenkomst. Wehouder voor sportzaken H. As- ma opende de bijeenkomst met een woord van welkom op dit wat „on gebruikelijke uur": deze bijzondere sportbijeenkomst vond plaats om vijf uur in de middag. Burgemeester De Meester nam als het ware een „aan loop", alvorens over te gaan tot de uitreiking van de zwaar-kaliber-be- ker aan de succesvolle heer Keste loo, en wel met het overhandigen van de herinneringsbeker aan de heer R. P. Hogerheijde, die immers een jaar eerder vanwege zijn biljart prestaties in het bezit was van de gemeentelijke wissel-„cup". In zijn dankwoord tot de burgemeester sprak de heer Hoogerheijde de wens uit dat Zierikzee nog eens in 't bezit zal komen van een biljartzaal. „Bil jarten kun je tot op zeer hoge leef tijd", aldus de heer Hoogerheide. In zijn toespraak tot de heer Kes teloo herinnerde de burgemeester aan de vele successen van zeezeiler Kesteloo met z'n „Polka/Dos". Uit het overzicht van de resultaten: Yeo- men-wedstrijden op de Noordzee voor Hoek van Holland en Zeeuwse kust: een tweede plaats: Breskens- Harwich: vierde plaats; Harwich- Hoek: zevende plaats, (26 deelne mers); in de 5 races van de Delta- week werd de Polka/Dos eenmaal tweede in de Veronicarace en vier keer eerste in de andere wedstrijden, hetgeen resulteerde in een prachtige eerste plaats in het totaal-klasse ment over alle klassen en in het in ontvangst nemen van de hoofdprijs: het Zilveren Delta-Schip. Verdere successen: een vierde plaats in de Belgische „Light Vessel", tweede plaats in de wedstrijd West Mersey- Zeebrugge, Scheldewedstrijd tweede, Breskens-Oostende eerste, en dat resulteerde in het winnen van de hoofdprijs over alle klassen: het „Schelde-Juweel". Zevende werd de heer Kesteloo verder in de „Channel-race", een grote internationale wedstrijd in het Engelse kanaal; in de Engelse „Co- wes-week" achtereenvolgens 4e, 7e en 5e, in velden van 50 tot 60 sche pen uit heel Europa, Amerika, Zuid- Amerika, Zuid-Afrika. Australië en Nieuw-Zeeland. Een bijzonder mooie vjjfde plaats werd behaald in een veld van 50 schepen in de grootste wedstrijd van het noordelijk half rond. En dit alles kon worden geno teerd In het seizoen 1971, maar, aldus burgemeester De Meester, ook in 't verleden heeft de heer Kesteloo aan zienlijke successen behaald. Als het in de sportraad ging om advies over toekenning van de wis selbeker van de gemeente lag de heer Kesteloo reeds „jaren achtereen in de race". Bovendien bouwde hij zijn schip zelf en slaagde hij er in om van zijn hobby zijn beroep te maken. Op zijn jachtwerf worden jachten gebouwd waarvan er vele naar het buitenland gaan. Met de wens dat de heer Kesteloo nog vele successen zal mogen beha len overhandigde de burgemeester vervolgens de wisselbeker, waarin reeds de volgende namen staan ge graveerd: '65 W. Evertse (wielren nen); '66 E. Goedhart-Schot (discus werpen); '67: J. Stoutjesdijk (hard lopen); '69: M. C. Kosters (gymna stiek); '70: R. P. Hogerheijde (biljar ten) en '71: W. H. Kesteloo, (zeezei - len). Een gevarieerde serie sportieve Zierikzeese successen dus. De „Kort'Mjeker Namens het bestuur van de voet balvereniging „Zierikzee" mocht hierna de heer J. Th. Brouwer de zogenaamde „Kort"-beker in ont vangst nemen, op grond van het feit dat de vereniging in het seizoen 1970/'71 het kampioenschap behaalde van de vierde klasse KNVB, district Zuid I, met promotie naar de derde. Wethouder Asma memoreerde dat „Zierikzee" slechts één jaar in de derde klasse kon verblijven, waarop degradatie volgde naar de vierde klas. „Moge de vereniging uit het in ontvangst nemen van de „Kort"- beker voldoende inspiratie putten om opnieuw de derde klasse te be reiken aan het eind van het komen de seizoen en dan voor een langdu riger verblijf in die klasse, of beter nog, voor een doorstomen naar de tweede klasse", aldus de wethouder Asma. De heer Brouwer wilde de onderscheiding niet zo zeer gaarne zien als een haast „posthume onder scheiding voor wat was" maar vooral ook als een zweepslag voor de toe komst, v/aarbij hij wees op de nood zaak van bevoegd trainingskader. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneming effecten ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Enorme berg snoeihout in vlammen HAAMSTEDE. 13-6. Dlnsdaj;- avond ongeveer half elf werden de brandweerkorpsen van Renesse en Haamstede, opgeroepen ter bestrij ding, van een zich ernstig voordoen de brand op het kampccrccntruni „De Duinhoeve" te Haamstede. Op tot nu toe onverklaarbare wij ze ging daar een grote berg snoei hout in vlammen op. Daar de heersende wind in de richting van de op ongeveer 50 me ter afstand staande tenten en cara vans woei, was groot alarm niet overbodig. Bij aankomst van de brandweer besloot men het vuur eerst zover mogelijk de houthoop te laten ver slinden om dan de hogedrukspuit te gebruiken. Men beperkte zich dus tot waak zaamheid, of er soms door over waaiende vonken gevaar zou ont staan. Een en ander bracht natuurlijk een enorme belangstelling mee zowel van de bewoners der kampeerbe- drijven in de omgeving als van de dorpelingen. Het viel op dat verschillende au tobezitters op een vreemde wijze hun wagens parkeerden, om maar zo spoedig mogelijk bij de brand te komen. Bjj enig nadenken moeten zij zich toch wel bewust zijn, dat door dit gedrag eventuele hulpverlening uitermate bemoeilijkt wordt. De direkte schade door de brand zal niet groot zijn, maar de indirek- te schade zou nog wel eens tegen kunnen vallen als vandaag blijkt dat jonge aanplant en afrastering onder dc voet gelopen is. Ook zou het nog wel kunnen dat enkele „voortenten" waarop kleine vonkjes terecht kwa men enige schade hebben geleden. De prijsuitreiking van de dinsdag voor de inwoners gehouden autoral ly kwam door dit brandalarm in dc verdrukking. Voorheen bestaande onrust bleek gegrond HAAMSTEDE, 15-6. Waarvoor reeds lang voor gevreesd werd door de omwonenden is vannacht ge beurd. Het pand Noordstraat 47 dat 3 juni nog gebruikt werd voor de brandweerwedstrijden ging in vlam men op. Ongeveer kwart voor drie werd de brandweer gewaarschuwd door me juffrouw v. d. Maas. Binnen de kortst mogelijke tijd was de brand weer op het terrein aanwezig met de hoge en de lage drukeenheid van de brandweer Haamstede en Renesse. Van het gebouw viel niets meer te redden, daar het vuur mede dankzij het ontbreken van de ruiten snel om zich heen greep. Wel gelukte het de brandweer om de kantoor-caravan die slechts op twee meter afstand van het pand staat opgesteld te vrij waren voor grote schade. Het laat zich aanzien dat de openstelling van dit hulpkantoor gewoon door kan gaan. Door de vrij harde wind was het gevaar niet denkbeeldig dat het vuur (vonken) over zou slaan op de omliggende panden. De brandweer was de zaak spoedig meester en na dat er enkele muren omver gehaald waren kon zij nog al vrij vlug inruk ken. Op het terrein van de brand waren aanwezig wethouder Hooger- huis en de heer v. d. Sande, direc teur van het A.B.N.-kantoor te Zie rikzee. Ook de heer Groenenweg, de verzekeringsexpert van het kantoor nam de zaak in ogenschouw. Om trent de oorzaak tast men in het duister, al zullen velen daar wel hun gedachten over hebben. Voor de dak loze gasten een slaapplaats minder om hun moede hoofd neer te leggen. Kringraad Vleeskeuringsdienst Op woensdag 21 juni wordt in „De Korenbeurs" te Goes een vergade ring gehouden van de Kringraad der Vleeskeuringsdienst, Kring Zeeland. Bangfadesj 1972 Het Nederlands Comité Vluchte lingenhulp 1971 zal, gelijk gemeld, op zondagavond 18 juni a.s. opnieuw een beroep doen op het Nederlands volk bijdragen te storten op giro 999. Immers hoewel het in 1971 door gezamenlijke krachtsinspanning is gelukt de ruim 10 miljoen vluchte lingen zo te helpen dat zij in leven bleven - hierop moet, wil dit zijn zin behouden, deze aktie volgen, die ten doel heeft de gerepatrieerde vluchtelingen en een nieuwe be staansmogelijkheid te vinden. Dames van de C.P.B. op excursie Deze dagen maakten de leden van de C.P.B. het jaarlijkse reisje. Met eigen auto's startten de dames vanaf de veerhaven „De Val". De tocht ging naar Middelburg, via een kof fiepauze in restaurant „Kamper duin" bij de Banjaard. In de Zeeuwse hoofdstad werd een bezoek gebracht aan het bloemen en plantencentrum van de firma Dek ker. Onder deskundige leiding werd een rondwandeling door de kassen gemaakt, waarbij iedereen genoot van de kleurrijke bloemenpracht. In het verkoopcentrum wordt alles vol gens zelfbedieningssysteem verkocht. Er waren ook vele tuinartikelen te zien, van bloembakjes tot schommel- banken toe. Na dit geslaagde bezoek vertrok ken de dames naar het informatie centrum van de PZEM, waar het ge zelschap door de maatschappij een koffiemaaltijd kreeg aangeboden, welke alle eer werd aangedaan. Daarna volgde een voorlichtings programma over hét gebruik van aardgas en electriciteit. Uitvoerig werd gewezen op de gevaren van het gebruik van bijv. noodaansluitingen, geen goede beaarding, het wassen in de douche e.d. Velen springen, onwetend, nog veel te nonchalant om met net gebruik van stroom. Ge durende een pauze werd een bak- demonstratie gehouden. De gebak ken produkten werden later onder de dames verloot. Ook werden ver schillende grillrecepten klaarge maakt. De presidente sprak na afloop een dankwoord voor het gebodene en de keurig verzorgde koffiemaaltijd, waarbij zij als blijk van waardering attentiès aanbood. De volgende bij eenkomst zal plaatsvinden op 26 september a.s. De heer Faberij de Jong uit Goes zal dan spreken, over gouden en zilveren sieraden. ZIERIKZEE Ouderavond SI. Willlbrordusschool De laatste ouderavond van de R.K. St. Willibrordusbasisschool zal gehouden' worden op vrijdag 23 juni aanstaande in de' Graanbeurs van het Huis van Nassau. Tijdens deze avond zullen de kinderen een twee tal musicals opvoeren. De klassen 1, 2 en 3 spelen „Teun de Speelman", terwijl door de klassen 4, 5 en 6 ge speeld zal worden „Het zwarte kof fertje van mijnheer Van Dalen". Opbrengst Rode Kruis collecte Het bestuur van het Ned. Rode Kruis, afd. Zierikzee, deelt mede dat de gehouden inzameling 1972 totaal heeft opgebracht f 4547,08. Het be stuur is allen zeer dankbaar, die, op welke wijze ook, hebben meegehol pen dit mooie resultaat te bereiken. Oplevering nieuwe openbare basisschool Heden (donderdag)middag vindt de oplevering plaats en daarmee de overdracht aan het gemeentebestuur van de nieuw gebouwde openbare basisschool in plan West. Het fraaie schoolgebouw zal op een nog te be palen dag officieel worden geopend. In elk geval staat voor de leerlingen van de oude school aan de Nieuwe Boogerdstraat straks bij de start van het nieuwe schooljaar een modern nieuw schoolgebouw gereed. Op een en ander hopen wij binnenkort in een uitgebreid artikel nog nader te rug te komen. HAAMSTEDE Geslaagd Na een twee jarige opleiding aan de huishoudschool in Dordrecht slaagde dezer dagen mej. E. v. d. Graaf, met lof voor huishoudkundi ge. Jeugdsoos „Big S" Door de slechte weersomstandig heden kon het barbecue-tuinfeest zaterdag jl. niet plaatsvinden. Wan neer het weer zaterdag 17 juni a.s. niet al te slecht is zal dit tuinfeest alsnog plaatshebben en wel in de tuin van het clubgebouw aan het Sluispad. De leden die hier graag naar toe wilden komen, maar door bepaalde redenen zich niet hebben kunnen opgeven, kunnen dit alsnog doen tot en met donderdagavond (vanavond) bij de heer L. de Feiter, Dreef 21, Burgh, telefoon 01115-1479. RENESSE Dancing „Apollo" heeft nog één zomer vergunning Dancing „Apollo", die op het par keerterrein van het sportveld aan do Laone te Renesse staat, heeft nog voor één zomer vergunning gekre gen en zal dan in oktober moeten verdwijnen. Dc eigenaar hoopt ech ter alsnog toestemming van de ge meente tc krijgen om eventueel op een andere plaats de dancing te kun nen voortzetten. Apollo, dat ook ver builen Schouwen een begrip is, biedt 's zomers zo'n 4 avonden in de week vertier aan zo ongeveer 1000 jonge ren, die daar kunnen genieten van zeer bekende beatgroepen. Samen met Sarazani op Texel is Apollo één van de grootste gelegenheden voor dit soort amusement in Nederland. Voor deze zomer zijn weer zeer bekende groepen gekontrakteerd: o.a. Brainbox, Focus, Living Blues, Sandy Coast, Cuby and the Bliz zards en Q65, ook zullen waar schijnlijk de Golden Earrings dit jaar weer naar Renesse komen. Voor de heer Veerhoek nu 5 jaar geleden met Apollo van start ging was er op Renesse 's avonds nog bij na geen vertier en de start van de dancing bracht toen met zich mee, dat er minder baldadigheden op het dorp werden uitgehaald. Sinds die tijd is er op Renesse veel veranderd. Er zijn heel wat horecabedrijven bij gekomen en er is ook 's avonds ge noeg vertier, maar dat neemt niet weg dat „Apollo" bij de jeugd toch een begrip is en volgens de heer Veerhoek zal het dan ook de jeugd bijzonder spijten als „Apollo" moet verdwijnen. ELLEMEET Geslaagd Dezer dagen slaagde te Arnhem voor het Middelbare Unie-diploma Cultuurtechniek, waarvoor het ex amen werd afgenomen door de Unie van Waterschappen de heer D. J. Bezuyen, alhier. BROUWERSHAVEN Geslaagde „kijk"-avond in kleuterschool de Blokkendoos Een groot aantal ouders en be langstellenden heeft woensdagavond een bezoek gebracht aan de kleuter school „De Blokkendoos" te Brou wershaven waar het werk der kin deren te bezichtigen was. De kijk- lustigen werden verwelkomd door het hoofd der school mej. E. Quant, de werkstukken zoals de mozaiken, die ook de nodige explicatie gaf bij vernuftig aangebracht in een dub bele laag plastic, het plakwerk, de tekeningen enz. Hoofdschotel'op de ze „tentoonstelling" was het grote werkstuk „De sprookjestuin" welke geheel, door .de kinderen is vervaar digd. In deze tuin werden een aantal sprookjes uitgebeeld, waarbij de fi guren waren vervaardigd van W.C.- rollen, flesjes enz. Zo zagen we o.a. de Reus en Klein Duimpje, Asse poester, Sneeuwwitje en de dwergen, de wolf en Roodkapje en het huisje van de heks (Hans en Grietje). Dit huisje op zich zelf was een echt kunstwerk, daar het dak beplakt was met echte pannekoeken en de wanden met chocoladeflikken, drop enz. Iri deze sprookjeswereld, welke altijd sterk tot de verbeelding spreekt van de kinderen hebben ze zich echt kunnen uitleven. Al met al een tochtje naar de Blokkendoos dubbel en dwars waard. Mej. Quant kan weer terug zien op een geslaagde avond, waar het werk der kinderen hoogtepunt vormde en de bewondering hiervoor niet onder stoelen of banken werd gestoken. NIEUWERKERK Bussen in kerken voor Bangla Desh Opnieuw zal een grote inzame lingsactie voor hulpverlening aan vluchtelingen in India en Bangla Desh woi'den gehouden. In het ka der van deze aktie zullen de Ned. Herv. Kerk aan de Kerkring, alsme de de Geref. Kerk aan de Ooststraat a.s. zondagavond 18 juni geopend zijn van half 9 tot half 11. Op deze zondagavond om 8.25 n.m. zal in een speciale t.v.-uitzending hieraan aandacht worden besteed. Doel van deze aktie is de gerepatri eerde vluchtelingen te helpen aan nieuw onderdak en een nieuw be staansmogelijkheid. In bovenge noemde gebouwen zullen bussen staan om giften te deponeren. In de Geref. Kerk zei reeds overdag die bus gereed staan. OOSTERLAND Bedrijfsongeval De heer H. G. Freriks, directeur van de computerdraagvloerenfabriek etc. Freriks N.V. alhier, aan de Van den Abeelestraat, had dinsdagmid dag het ongeluk een duizendkilo zware ijzeren plaat tegen de benen te krijgen, doordat deze van de heftruc afschoot. De heer F. kreeg aan het ene been een dubbele breuk en aan het andere een gapende won de. De ijlings gewaarschuwde dokter Speelman verleende eerste hulp en liet F. naar het Dijkzigt ziekenhuis vervoeren, per ambulance van de heer Elenbaas te Bruinisse. Mutatie bij Rijkspolitie Wegens het vertrek van de wacht meester der rijkpolitie, de heer Van Lare, die te Schoondijke werd be noemd, heeft wachtmeester eerste klasse Van Wijk zijn plaats ingeno men en zijn intx-ek genomen in het woonhuis aan de Bui'gemeester van der Havestraat waar de vorige wachtmeester uittrok. Oorspronkel- lijk is de heer Van Wijk gekomen uit Amerongen en heeft tijdelijk te Nieuwerkerk gewoond, totdat een woonhuis hier leeg kwam. Advertentie Dam 19, Zierikzee Ook deze week: aanlokkelijk veel modenieuws. Oosterlandse jeugd op reis OOSTERLAND, 13-6. Het vier daagse schoolkamp dat door de oud ste leerlingen van de openbare ba sisschool alhier gehouden werd op de kampeerboerderij„De Kleine Melane" te Bergen op Zoom werd ditmaal niet begunstigd door fraai zomerweer. Toen men vertrok ging het vrij goed, om 9 uur werden de fietsen beklommen en ging het onderleiding van het schoolhoofd, de heer P. T. Bolkenbaas en de vakonderwijzeres, mevrouw A. M. Hage-Hage, naar het veer te Zijpe, waar men gerui me tijd wachten moest wegens een defect aan de veerboot. Om 11 uur werd in Steenbergen gepauzeerd en wat gebruikt en om 1 uur was men te Bergen op Zoom op dc kampeer boerderij. Toen regende het al. In de middag van deze eerste dag een be zoek aan het gemeentemuseum in het fraaie Markiezenhof, waar een maquette stond opgesteld van het Bergen op Zoom uit 1747 en van de tegenwoordige stad. Het bezoek aan een Canadees oor logskerkhof kwam in de avonduren, waarvan de leerlingen zeer onder de indruk terugkeerden. Donderdag voegde 'n fietstocht in de fraaie om geving en daarna werd een bezoek aan de speeltuin „Rozcnoord" ge bracht. Hierna een bezoek aan de Bruijnzeelfabrieken, waar men pot loden en balpennen vervaardigt (on- geveer 1050 werknemers). Een zeer prettige ontvangst, werd gevolgd door een deskundige rondleiding langs verschillende machines. De kinderen kregen een goed inzicht in de fabricage, want men zeg het hele pi-oces vanaf een stuk Californisch cederhout tot potlood. In de avond uren kwam het hoogtepunt met een bezoek aan de Volkssterrenwacht: „Simon Stevin" te Hoeven. Hier een leerzame dia-vertoning. wetens waardigheden van de planeten, as tronomische getallen, ruimtevaart etc. Afstanden en bewegingen van planeten werd uitgelegd via het pla netarium. Tijdens deze boeiende ver toning kwam plotseling de medede ling, dat men onmiddellijk naar de „kijker' komen moest. En niet te vergeefs. Op 50 miljoen km afstand van de aarde kon men de planeet Venus zien, een ervaring, waarvan allen stil werden. De volgende dag (vrijdag) was be stemd om eerst een bezoek tc bren gen aan „Heidetuin" van het land goed Lievensberg. Hierna een vos senjacht cn zwemmen in het natuur bad. De geplande avondlijke bosspe- len vielen letterlijk en figuurlijk in het water. De laatste dag kwam nog het onvermijdelijke winkelen, mei een bezoek aan V. en D., gevolgd door een wandeling door Bergen op Zoom. Hoewel de terugreis nogal nattig was. bleef de stemming prima bij de kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3