AGENDA KOSTEN (VOORAL VAN WECEN) STEEDS STIJGENDE P.v.d.A.-vragen aan college over de instorting aan de Appelmarkt Komt er een pilotenstaking? Boek „Bartje" wordt verfilmd Organisaties bundelen activiteiten in „Natuur en milieu" Peilingen tonen noodzaak aan van Oosterschelde-sluiting Twee doden, drie zwaargewonden op weg Dijkgraaf op waterschapsvergadering: ZIERIKZEE, 14-6. „Het blijkt dat bel kostenpeil voortdurend stijgt. In het bijzonder het onderhoud van wegen vergt elk jaar grotere bedragen". Aldus constateerde dijkgraaf A. M. Geluk in zjjn openingsrede by de aanvang van de dinsdagmorgen in 's Landskamer gehouden algemene ver gadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland. De heer Geluk vond het gelukkig dat het Waterschap in de gelegenheid was door de aanwezigheid van vroegere reserveringen noodzakelijke verbeteringen aan waterschaps wegen uit te voeren, zonder dat dit dlrekte gevolgen heeft voor het lastenpeil. Dat neemt niet weg dat de dijk graaf zich afvroeg wat men zich de vraag kan voorstellen, gelet op de grootte van het bedrag gemoeid met het jaarlijks onderhoud van wegen, of dit onderhoud wel een „eigenlij ke" waterschapstaak is. Er zijn trouwens in Nederland slechts enke le gebieden waar wegen in onder houd zijn bij waterschappen en wel voornamelijk in Noord- en Zuid- Holland en in Zeeland. Historische ontwikkelingen maken dit verklaar baar. Een van de voordelen van de concentratie van waterschappen is de mogelijkheid meer uitgebreide werken uit te voeren, niet alleen omdat in een groter waterschap be ter geschoold personeel kan worden aangetrokken maar ook' omdat de financiële armslag in de regel groter is. „Als in de toekomst het onder houd van wegen bij de waterschap pen blijft- waar we nog steeds voor pleiten omdat we geen betere oplos singen zien - dan is het wel gewenst om hier het profijtbeginsel beter tot zijn recht te laten komen. Aldus de heer Geluk, er op wijzend dat de on derhoudsbijdragen krachtens de „wet uitkeringen wegen" geen gelij ke tred houden met de sterk toege nomen kosten van dit onderhoud. „Het is niet billijk deze te verhalen op de ingelanden. Zo komen wij met de rug tegen de muur te staan. Een onderzoek naar een meer rechtvaar diger verdeling van kosten zouden wij dan ook zeer toejuichen", aldus de voorzitter. Dankbaar was de dijkgraaf te mo gen vaststellen dat in goed overleg met o.a. de gemeenten Middenschou- wen en Zierikzee in het afgelopen jaar belangrijke verbeteringswerken aan wegen konden worden uitge voerd. GESLAAGDE EMIGRANTE ADELAIDE (Zuid-Australië) 14-6. De in april 1954 uit Ne derland naar Australië ge- emigreerde Hetty Verolme heeft volgens een artikel in de „Dutch-Australian Weekly" in zes jaar een vermogen van één miljoen (Austr.) dollar (onge veer vier hiiljoen gulden) we ten op te bouwen. Na in Sidney als serveerster buschauffeur en verkoopster van stoffen te hebben gewerkt kwam zij in 1963 terecht in Morphet Vale, in de buurt van Adelaide, waar zij met zestig dollar op zak in twee weken voldoende bijverdiende om een aanbetaling te kunnen storten voor een huisje. Hetty ging huizen kopen en verkopen, kreeg een vergun ning als makelaar in onroe rende goederen en bouwde in 1965 in het zich ontwikkelende Morphet Vale een supermarkt met een geleend bedrag van 30.000 dollar. Dit „Big y Shop ping Centre" groeide snel. De waarde van dit bedrijf wordt nu op een miljoen dollar ge schat. SCHIPHOL, 14-6. De Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers, die voortdurend in contact staat met het hoofdbestuur van de Ifalpa te Londen, deelt mee dat deze overkoe pelende internationale organisatie van vliegersverenigingen waarbij 55.000 vliegers van de hele wereld zijn aangesloten, tot nu toe van 40.000 leden positieve reacties heeft ontvangen op haar verzoek om zo nodig maandag aanstaande 24 uur lang te staken. Naar bekend heeft de Ifalpa een staking aangekondigd, die naar het zich laat aanzien de burgerlucht vaart van de gehele wereld een dag lam zal leggen. Doet Nederland oude scheepswrakken van de hand? DEN HAAG, 14-6. Dc dienst der Domeinen en een vertegenwoordiger van dc Australische regering voeren in Den Haag onderhandelingen over dc schepen die eigendom van dc Verenigde Oostindischc Compagnie waren en zijn vergaan voor dc kust van Wcst-Australlc. Deze ongeveer 300 jaar oude scheepswrakken zijn thans eigendom van dc Nederlandse staat. Dc Australische regering stelt be lang in de wrakken, vooral om de inhoud die o.a. kan bestaan uit zil veren munten. Men onderhandelt thans over het bedrag en op welke voorwaarden dc Nederlandse staat de rechten op de scheepswrakken aan Australië wil overdragen. Aldus het ministerie van financiën. De afsluiting van de Oosterschclde Wat betreft de afsluiting van de Oosterschelde volstond de dijkgraaf met het maken van enkele opmer kingen. Door de eeuwen heen is ge bleken dat de mensen in Zeeland en zeker ook op Schouwen-Duiveland wonen in een langzaam verzinkend gebied, dat tal van verliezen heeft geleden. „De bedreiging bestaat uit het gevaar voor overstroming - im mers vele dijken zijn niet verhoogd, omdat we de sprong naar 1978 moes ten wagen en de bedreiging be staat uit het gevaar van het optre den van dijk- en oevervallen", aldus de voorzitter, herinnerend aan het feit dat het Waterschap bij herhaling op deze gevaren heeft gewezen. „We kunnen slechts hopen de eindstreep zonder ongelukken te bereiken, an dere manieren van beveiliging dan afsluiting van de Oosterscheldemon- ding bieden onvoldoende waarbor gen". De heer Geluk was van mening", dat verzwaarde zee- of inlaagdyken reuzen op lemen voeten zouden moe ten zyn, „nog afgezien van de enor me aantasting van het landschap aan de zuidkant van Schouwen-Dui veland, waardoor én veel bebouwing én veel natuurgebieden én veel gronden verloren zouden gaan". Nu men nog steeds te maken heeft met zich verdiepende geulen vlak voor dc kust geven uitgebreide bestortingen van de vooroevers onvoldoende ze kerheid. De rapporten van de pei- leingen van dit voorjaar zyn op voor ons toch al gevaarlijke punten on gunstig", aldus de voorzitter, con- cludeerdend dat het ontoelaatbaar is om de huidige onveilige situatie lan ger dan technisch strikt noodzake lijk is, te laten voortduren". Verarming De voorzitter gaf toe dat afslui ting van de Oosterschelde in som mige opzichten een verarming bete kent. „Maar geen enkel argument - juist ook na het Oosterscheldecon- gres in Hedenesse spreekt ons vol doende aan om onze mening te ver anderen, namelijk de Oosterschelde dicht, zo spoedig mogelijk, terwille van de veiligheid van de bewoners en van have en goed', zo constateer de de dijkgraaf, er op wijzend dat deze opvatting van het Waterschaps bestuur o.a. kenbaar is gemaakt aan minister Drees, aan de heer Schakel, voorzitter van de vaste commissie van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Kamer, en aan verschillen de leden van Ged. Staten en Prov. Staten in Zeeland. UTRECHT, 15-6. „Recente acties, onder andere tegen wegenplannen die natuurgebieden zouden aantasten hebben bewezen dat een beïnvloe ding van het overheidsbeleid wel de gelijk succes kan hebben". Dit zei prins Claus (donderdag) in Utrecht by de presentatie van de Stichting Natuur en Milieu, de nieuwe werk organisatie van 4 landelijke organi saties op het gebied van natuurbe houd en milieubeheer. De prins zei dat een voorwaarde voor succes is, dat de acties goed worden voorbereid en dat ze uitgaan van goed feitenmateriaal: „de ver dediging van de belangen van na tuurbehoud en milieubeheer vereist een deugdelijke argumentatie, een slagvaardige strategie, overtuigings kracht en uithoudingsvermogen". ZIERIKZEE, 13-6. Er kan niet gestopt worden; dc afsluiting van de Oosterschelde moet doorgaan, an ders gebeuren er ongelukken. Met deze woorden besloot ir. G. D. Kloosterboer, hoofd technische dienst van het Waterschap Schou wen-Duiveland in de dinsdag gehou den vergadering een overzicht van dc peilingen die in dc afgelopen we ken rondom Schouwen-Duiveland zyn gehouden. Uitgezonderd natuur lijk dc noordkant, aan de afgeslo ten Grcvelingen. Wel zal hier nog worden nagegaan, of dc oever „af kalft" tengevolge van golfoplopcn bij storm. Het waren geen optimistische ge luiden, die dc heer Kloosterboer liet horen al behoeft men natuurlijk niet ongerust te zijn, want alles wordt goed in de gaten gehouden. Wan neer nodig wordt ingegrepen, zoals vorig jaar bij de Zuidbout in de om geving van Ouwcrkcrk, waar 40.000 ton fosforslakken zijn gestort in la dingen van 1100 ton tegelijk, waaron der grote grove stukkon. waardoor het gebruik van een zinkstuk ver- De voorzitter was de gemeentebe sturen op Schouwen-Duiveland dankbaar voor hun standpuntbepa ling in deze zaak gedurende de laat ste maanden. Hij voegde hieraan toe: „Wij dienen te beseffen, dat de be slissing ligt bij de regering en de volksvertegenwoordiging; we zijn er vast van overtuigd dat de Ooster- schelde-afsluiting door moet gaan en door zal gaan. Milieu-bescherming Overigens zal er voor gezorgd moeten worden dat gebieden, straks liggende temidden van afgesloten zee-armen, niet vervuld zullen wor den. In dit verband herinnerde de dijkgraaf aan het voornemen van Ged. Staten de taak van het zuiveren van het afvalwater aan de water schappen op te dragen. Ingrijpende veranderingen in samenstelling van de algemene vergadering en dage lijks bestuur zullen het gevolg zijn. De voorzitter merkte op dat indien Prov. Staten besluiten dit onderdeel van de milieu-beseherming aan de waterschappen te delegeren, het wa terschap voornemens is deze taak zo snel en zo krachtig mogelijk aan te pakken. Er behoeft overigens geen twijfel over te bestaan dat dit grote financiële offers zal gaan vergen en veel werk met zich zal brengen", aldus eindigde de heer Geluk zijn openingsrede. BORGER, 14-6. Willy van Hemcrt heeft tijdens een persconferentie te Borger vader en moeder Bartels en hun zoontje Bartje - het bekende Drentse kereltje uit het gelijknami ge boek van Anne de Vries voor gesteld. Zij zullen de hoofdrollen spelen in een tv-serie. Er waren 1200 gega digden voor deze rollen, gekozen voor de rol van Bartje werd ten slotte de 9-jarige Jan Krol uit Drou- wen. Voor het maken van de filmopna men moeten twee huisjes worden ontruimd. Het gezin Ensing te Hos- winkel gaat zijn typische Drentse huisjes tijdelijk verlaten en de 80- jarige opa Harm Scheepers te Drou- nerveen gaat drie weken bij zijn dochter wonen. Voorts worden op namen gemaakt in de Hervormde kerk te Zweeloo, de openbare lage re- school te Roden en het „armen huis" in Sleen. Aan dé tv-serie werken, ongeveer 60 acteurs mee, onder wie 25 kinde ren van 3 tot 16 jaar en 200 figuran ten, allen uit Drenthe. Nog geen snelrecht DEN HAAG, 14-6. Er vindt nog geen onderzoek plaats naar de mo gelijkheid van het snelrecht - de onmiddellijke voorgeleiding voor de kantonrechter. Aldus heeft minister Van Agt van justitie dinsdag geant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Roethof (PvdA). De Stichting Natuur cn Milieu is in het leven geroepen door de Contact- Commissie voor Natuur- en Land schapsbescherming, de Nederlandse Vereniging tegen Water-, Bodem- en Luchtverontreiniging, de Stichting Centrum Milieuzorg en de Vereni ging tot behoud van natuurmonu menten in Nederland. De voorzitter van de nieuwe stich ting, mr. H. W. Bloemers, vertelde donderdag dat ze als werkorganisa tie voor de vier gaat optreden en dat ze namens hen naar buiten zal tre den in al die zaken die niet tot het specifieke terrein van een van de deelnemers behoren. Ze ziet het als haar taak, het overheidsbeleid kri tisch maar constructief te beïnvloe den. meden kan worden. Het was een werk. dat inclusief B.T.W. ruim f 750.000,- heeft gekost, maar voor rekening van Rijkswaterstaat is ge komen. In bijna alle districten wer den verdiepingen van de stroomgeul geconstateerd. Het meest spectaculair was wel de oevcrafschuining in pcilraai 19 bij dc Plompe toren, waar 70 meter uit dc teen van dc dyk over een lengte van plm 75 meter een stuk voorocvcr is afgeschoven. Dc veranderingen in het stroom- patroon, als gevolg van de afslui- tingswerken doen zich gelden aan de oostkanten zuidkant van Schou wen, maar ook op dc noordelijke oever van Noord-Beveland, even eens door de peilboot van het Water schap gepeild. De j>eiliiigsrcKullülen Een bloemlezing van do resulta ten van de peilingen: Bruinisse, voor ZIERIKZEE, 14-6. Dc PvdA-frak- tic in de Zierikzcese raad, heeft zich met onderstaande schryvcn gericht tot het college van b. w. Naar aanleiding van de gebeurte nissen op dinsdag 6 juni, waarbij door het uitvoering van verbou wingswerkzaamheden aan een twee tal panden aan de Appelmarkt een gedeeltelijke instorting plaatsvond, zijn bij onze fraktie onderstaande vragen gerezen: 1. Is het aan het college van b. en w. bekend, a. of er bij de verbouwing van een tweetal panden aan de Appel markt sprake is geweest van onzorgvuldigheid of onachtzaam heid van de zijde van de sloper of van de aannemer, die een ge deeltelijke instorting ten gevolge heeft gehad? ASSEN, 15-6. Op de Provinciale weg Asscn-Hoogeveen ter hoogte van Hooghalen (gemeente Beilen in Drenthe zyn woensdagavond by een verkeersongeluk twee mensen om het leven gekomen, terwyl drie per sonen zwaar gewond raakten. De bestuurder van een traktor stak omstreeks acht uur vanaf een secundaire weg de voorrangsweg over en verleende daarbij geen voorrang aan een naderende perso nenauto met vier inzittenden. Er volgde een frontale botsing, waarbij de bestuurder van de personenauto, de 71-jarige J. Kiers uit Assen, ter plaatse overleed. In de loop van de avond is een andere inzittende uit de auto, de 73-jarige mevr. K. Roo- de-Oosting uit Assen, in het Wilhel- minaziekenhuis te Assen aan haar verwondingen bezweken. Herziening regeling universitaire examens DEN HAAG 14-6. De Tweede Ka- mer is woensdagmiddag akkoord ge gaan met het wetsontwerp herzie ning regeling tot de examens van het wetenschappelijk onderwijs. De frac tie van het GPV stemde tegen. De nieuwe regeling is noodzakelijk omdat er na de invoering van de mammoetwet nieuwe schooltypen voor het voortgezet onderwijs zijn ontstaan en voor de eindexamens keuzepaketten van vakken gevormd worden. In het academisch statuut zal nu worden vastgesteld, welke eindexamenvakken nodig zijn voor toegang tot bepaalde universitaire examens, en voor welke vakken eventueel voor tentamens moeten worden afgelegd Vlissingen in vaarschema groep „Scanaustral" VLISSINGEN, 14-6. „Scanaustral", een groep van Scandinavische rede rijen, zal de haven van Vlissingen opnemen in het vaarschema van de dienst Australië-Europa. Voor deze dienst heeft „Scanau stral" momenteel vijf grote, moderne roll on- roll off-schepen in aanbouw. De schepen hebèn een capaciteit van 21.500 ton laadvermogen en een lengte van 207,34 meter. Op de thuisvaart - naar Europa - zal één op de twee schepen Vlissin gen aandoen. Zoals de vaarschema's er thans uitzien kan het eerste schip in november/december 1972 in Vlis singen worden verwacht. Meer hartoperaties in Utreelit UTRECHT, 14-6. Dit jaar zullen naar schatting 300 a 350 open hart operaties worden uitgevoerd in de hartkliniek van het Antoniuszieken- huis in Utrecht, dat wil zeggen 50 tot 75 pet meer dan vorig jaar. De voorzitter van het hartchirur- gisch centrum in Utrecht, oud-pre mier P. J. S. de Jong, is daar erg en thousiast over. „Het loopt reuze goed", zei hij. dc Stoofpoldcr een verdieping in dc geul, maar voorbij dc tramhaven een aanzanding in de geul. Bij Zoeters- bout (de verdieping van zes meter, verdet- lichte achteruitgang; voor de Vier Bannen neiging tot verdieping; Zuidbout, Ouworkerk eiste vorig jaar' genoemde voorzieningen; Zuid hoek gunstig gebleven; Kurkcnol iets minder gunstig evenals in de na bijheid van het West havenhoofd cn verdef; Lokkersnol lichte vooruit gang; Borrendammc-Flauwers vrij gunstig; rond BurghslUis verdieping van 2 meter; verderop lichte aan zanding; in raai 19 bij de Plompe to ren de reeds gemelde afschuiving. Wat vorig jaar werd gewonnen, ging grotendeels weer verloren. Vragen werden gesteld door de heer H. J. van de Zande en ande ren. waarbij nogmaals de nadruk werd gelegd op de wenselijkheid van afsluiting van de Oosterschelde. Er is een negatieve zandbnlans. Er gaat meer zand weg dan er bij komt. b. of er voldoende vooronderzoek is geweest, alvorens met de werk zaamheden te beginnen en of daarbij voldoende rekening is gehouden met de specifieke con structie van dermate oude ge bouwen? c. of er omwille van een snelle uit voering van het project, risico's zijn genomen, die voorkomen hadden kunnen worden? 2. Is het college van b. en w. van mening, dat er vóór en tijdens de uitvoering van de werkzaamheden voldoende controle is uitgeoefend door de Dienst Bouw- en Woning toezicht? Zo ja, is het college bereid zulks nader toe te lichten? Zo nee, is het college bereid aan te geven waarom dit achterwege is gebleven? 3. Wat denkt het college van b. en w. te doen, om in de toekomst der gelijke gebeurtenissen te voorko men? De echtgenote van de heer Kiers en de echtgenoot van mevr. Roode zijn zwaar gewond in het ziekenhuis te Assen opgenomen. Hun toestand is volgens de politie ernstig. Ook de bestuurder van de traktor ligt zwaar gewond in het ziekenhuis. Euro-muut betaalmiddel op Euroscout ROTTERDAM, 14-6. Het interna- tionale padvinderskamp Euroscout dat van 29 juli tot 6 augustus in het Kralingsebos in Rotterdam wordt gehouden, zal als betaalmiddel een speciaal voor deze gelegenheid ver vaardigde Euromunt gebruiken. De ongeveer duizend deelnemers - in de leeftijd variërend tussen de twaalf en zestien jaar - van twaalf nationaliteiten, mogen in het kamp slechts deze munt (waarde een kwartje) gebruiken voor de aankoop van artikelen. De organisatoren wil len hiermee bij de padvinders het idee van de Europese eenheid stimu leren. De munt is bronskleurig en ligt in grootte tussen de Nederland se gulden en de rijksdaalder. „Sit-down"-staking in kazerne UTRECHT, 14-6. Ongeveer 40 mili- tairen hebben woensdagmiddag op het grasveld voor de Prinses Mar griet Kazerne in Wezep een sit-down staking gehouden. Daartoe was dins dagavond besloten door een „solda- tentribunaal" omdat afdelingsbe stuurder G. Siebrand van de Vex-eni- ging van Dienstplichtige Militairen anderhalve week in voorarrest heeft gezeten wegens dienstweigering. Hij is woensdag vrijgelaten in afwach ting van de behandeling Van zijn zaak door de Krijgsraad, zo heeft de legervoorlichtingsdienst desgevraagd meegedeeld. Scheepswerf moet sluiten 42 man op straat WESTERBROEK, 14-6. De scheeps werf Brörken in het Groningse Wes- terbxx>ek gaat over enkele maanden sluiten. Er zullen 42 werknemers moeten afvloeien. Eind juli zal een gedeelte van het personeel de werf reeds verlaten. Doordat nog een kustvaarder voor West-Duitsland moet worden afgebouwd, zal een aantal werknemers nog iets langer werk hebben. De werknemers zijn kort geleden op een vergadering over de sluiting ingelicht. Ook de vakbonden zijn van de moeilijkheden op de hoogte gesteld. Familiedrama in Wyehen NIJMEGEN, 14-6. De veertigjarige inwoner van Wyehen bij Nijmegen K., die in een inrichting werd ver pleegd en voor het eerst sedert maanden weer enkele dagen thuis mocht doorbrengen, heeft dit week einde vermoedelijk in een moment van verstandsverbijstering, zijn vrouw met bijlslagen op het hoofd levensgevaarlijke verwondingen toe gebracht, waarna hij zichzelf om het leven bracht. De vrouw zag nog kans om een dochter te waarschuwen, die voor het transport naar een ziekenhuis in Nijmegen kon zorgen. PRIJSVERLAGING OLIEPRODUCTEN ROTTERDAM. 13-6. De oliemaat- schappijen zullen dc prijzen van een aantal produkten met ingang van woensdag 14 juni, verlagen. De prijs van dieselolie aan dc pomp zal 0.3 cent per liter lager worden. Ook de maximumprijzen van gasolie. brand olie één en twee, dunne stookolie en petroleum worden met f 0.30 per 100 liter verlaagd. Overleden na 35 jaar ziekenhuis DORDRECHT. 14-G. De heer G. Stuyts uil Dordrecht is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Hij had het trieste record op zijn naam staan gedurende 35 jaar in het roomska- tholiekc ziekenhuis te Dordrecht tc zijn verpleegd, sinds hem in 1937 bij de bouw van dc verkeersbrug over de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwijndrechl éêri ongeluk overkwam Donderdag 15 juni Zierikzee Ger. Jeugdgebouw, 8.00 uur, film avond „Zorba de Griek". Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw, N.C.V.B.- bijeenkomst. Vrijdag 16 juni Zierikzee Geref. Jeugdgebouw, 21.00 uur, start grote dropping, ook in gezinsver band, (opgave voor do.dag 15-6). Zaterdag 17 juni Haamstede Clubgebouw jeugdsoos „Big S", 8 uur, barbecue-tuinfeest. Renesse 8.00 uur, tentconcert Luctor et Emergo". Bruinisse Tentconcert „Nieuw Leven" en „Crescendo". Zondag 18 juni Dreischor „De Drie Schorren"", 14.00 uur, start gezelligheidsrit m.a.c. „Sparta". Maandag 19 juni Zierikzee Havenplein, 18.45 uur, start Avond vierdaagse. Dinsdag 20 juni Zierikzee R.K.-Centrum, Mosselstraat, 7.30 uur, vergadering U.V.V. Havenplein, 18.45 uur, start Avond vierdaagse. Woensdag 21 juni Zierikzee Havenplein, 18.45 uur, start Avond vierdaagse. Donderdag 22 juni Zierikzee Havenplein, 18.45 uur, start Avond vierdaagse. Vrijdag 23 juni Zierikzee Graanbeurs, 7.30 uur, ouderavond St. Willibrordusschool. Flitsen uit het buitenland STOCKHOLM. De milieuconferen tie van de Verenigde Naties in Stockholm heeft woensdag met 56 tegen drie stemmen bij 29 onthou dingen de resolutie aanvaardt waarin het houden van proeven met kern wapens „in het bijzonder die welke in de atmosfeer worden gehouden" worden veroordeeld. BELGRADO. In de Zuidslavische deelrepubliek Kroatië is tegen onge veer duizend mensen een gerechte lijk onderzoek gaande in verband met „ondermijnende activiteit". Op grond van dergelijke beschudigingen zitten circa 150 personen in voorar rest. WASHINGTON. De Amerikaanse luchtmacht heeft ontdekt dat de oudste typen van de zware bommen werper B-52 tekenen van metaalmoe heid aan de vleugels vertonen. PEKING. De Chinese Volksrepu bliek en de Sowjet-Unie hebben in Peking een financieel en handelsak koord getekend, zo heeft het pers bureau Nieuw China bekendgemaakt KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het prijs indexcijfers van dc gezinsconsumptie voor werk nemersgezinnen, zoals het Centraal Bureau voor dc Statistiek, dat maandelijks samenstelt op basis 1969 is 100. liep op van 119,3 medio april tot 119,6 medio mei 1972. Dit komt neer op een stijging van 0,2 procent. DEN HAAG. Prins Bernhard heeft het ore-voorzitterschap aanvaard van het comité van aanbeveling ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Ouwenhand's Dierenpark op de Grebbebcrg tc Rhcnen. COEVORDEN. In het Drcnthse Coevordcn heeft een felle brand een tot woning omgebouwde boerderij verwoest. In dc woning bevond zich veel antiek. DEN HAAG. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben ernstig bezwaren tegen aanleg van de rijks wegen 16 en 3 door het passenge bied van Zuid-Holland. Van deze in hel rijkswegenplan opgenomen noord-zuidverbindingen moet rijks weg 16 gaan lopen tussen Alkmaar cn de Belgische grens bij Breda. DEN HAAG. Van dc twee ver bonden van industriële werkgevers zal men in het op dinsdag 27 juni a.s. te houden vervolggesprek van ka binet cn bcdryfslcvcn o.a. dc be reidheid tonen een zeer sluitend sy steem op het gebied van de prijzen tc introduceren. BERGEYK. Het 8-jarige meisje A. Bottram uit Bcrgeyk (N.B.) is woensdagmiddag om het leven ge komen. Zij liep in haar woonplaats plotseling dc weg op en werd aange reden door een personcelsbusje. Het meisje was op slag dood. ROTTERDAM. De 76-jarige Rot terdammer B. van der Linden is dinsdag in het Dijkzigtzickcnhuis overleden aan de verwondingen, die hij opliep bij een verkeersongeluk. De man werd op 2 juni op dc krui sing Dorps wcg-Roerdompla an op zijn fiets gegrepen door een auto. Waterschap Schouweii-Duivelaiid

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2