Als General Motors OK-dealer geven wij een gratis inspektierapport op elke OK-inruiiwagen. Autobedrijf AKKERDAAS N.V. Kloosterweg 2, Noordgouwe Opnieuw grote inzamelingsaktie voor Bangla Desli Wat biedt de BEELDBUIS? Jazeker, een gratis inspektie vóórdat de garantieperiode om is. Met'n officieel rapport daarvan. En...elk mankement wordt gratis gerepareerd. Maar, het OK-programma biedt méér: Test zelf uw OK-wagen. Of laat 'm testen.Twee weken of 1500 km. Niet goed? Ftuil'm in! Kompiete garantie op onderdelen en arbeidsloon. Drie maanden lang. Gratis OK-garantieboékje.Voorgegarandeerde OK-service. Bij elke OK-dealer,waar ook in Nederland. Telefoon (01112) 347 en 254 Service - Financiering - Garantie Dit zijn de wagens die nu voor u klaarstaan; Opel Commodore GS, 2-deurs, 18000 km 1971 Opel Commodore, 2-deurs1968 Opel Ascona 1600, 2-deurs1971 5 Opel Kadett1968-1969-1970 Opel Rekord en Kadett Caravan1968-1969 Ford Taunus, 1600 L1971 Ford Cortina 1300 L1970 Opel Rekord, 2-deurs1969-1970 2 VW 1300 1968-1969 Renault 16 TS,1968 Vauxhall Viva1968-1969-1970 Opel Blitz1965 Vauxhall Victor1966-1968 Ford 20 MXL (2300 S)1971 Ford Taunus 1600 XL Coupé1970 Ellemeetse bejaarden naar Vlaanderenland Volgens de toenmalige verslagge ver was de bejaardenreis 1971 een zéér bijzonder gebeuren. Laten we direct zeggen dat het reisje van 1972 die trip zeker heeft geëvenaard, zo niet overtroffen. Ging men het vorig jaar Brabant in, dit jaar toog men zuidwaarts naar het Vlaanderenland. Via het veer Kruiningen-Perkpol- der bereikte men Hulst, de stad van de vos Reinaerde en gebruikte daar de morgenkoffie. De Belgische grens leverde geen oponthoud op en spoedig kwam men in het stadje Sint Niklaas aan, waar in een oud kasteel het Heiermans klokkenspel bezichtigd werd. Wie in zijn onschuld gedacht had met een eeuwenoud beiaard te zullen kennis maken, kwam bedrogen uit. Dit klokkenspel was een hele machinerie van radertjes, luikjes en vooral wij zerplaten, waarop vel^e voorstelbare en onvoorstelbare zaken werden aangewezen. Onder muziekgeschal kwamen engeltjes tevoorschijn die op bel jet j es sloegen en openden zich deurtjes waarachter zich mechaniek jes bevonden die b ijvoorbeeld een groot aantal ambachten in bedrijf lieten zien. De bezoekers genoten kennelijk van dit binnengebeuren, maar men moest verder. Gent De volgende pleisterplaats was Gent, waar in de overvolle raads- kelder de Belgische koffiemaaltijd wachtte. In de namiddag konden de reizigers ervaren dat de Belgische kust, wat schoonheid betreft, niet met de eigen Schouwse duinen kan wedijveren. Onder een klein regen buitje door, zag men. de grote boten, die de verbinding in stand houden tussen het vasteland en Engeland; de oorlogsschepen van de Belgische marine en de casino's van Ostende en Knocke. Nadat in Sluis nog even was ge pauzeerd, ging het op huis aan. In het welbekende hotel-restaurant „Molen De Lely" te Scharendijke werd de warme maaltijd genoten in gezelschap van de heer en mevrouw Koets, die deze keer, door alleen maar prettige familie omstandighe den, verhinderd waren deze reis mee te maken. Dankwoorden Behalve door dr. Koets werd het bejaardenreiscomité bedankt dooi de heer L. D. Stoel, zoals hij dat al jaren gewoon is te doen. Dat hij er ditmaal, gedwongen door een gips- been, bij moest blijven zitten, beletté hem niet te gewagen van een schit terende reis en plannen te maken voor het volgende jaar Tijdens de voortreffelijke maaltijd dankte de voorzitter, de heer C. D. Gast allen, die hadden meegewerkt aan deze toer, in het bijzonder de heer Wil- lemse van de firma Van Oeveren voor zijn veilige rijden en de inte ressante uitleg. Melden we tot slot dat het zeer op prijs werd gesteld, dat de wijkzuster, mej. Kur'z deze zo zeer geslaagde reis meemaakte. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De ondernemings raad voor de bedrijven van Philips in Eindhoven en omgeving heeft de directie voorgesteld de collectieve vakantie met ingang van 1973 af te schaffen. AMSTERDAM. De Amsterdamse centrale recherche heeft in samen werking met de Voorburgse recher che twee mannen uit Terneuzen ge arresteerd, die bekend staan als in ternationale smokkelaars, en in een huis in Voorburg 50 kg Marokkaanse hasj. in beslag genomen. EINDHOVEN. De 25-jarige vracht wagenchauffeur L. van den Bel. uit Niedorp (N.H.) is in een ziekenhuis in Geldrop (NB) overleden aan de gevolgen van zijn botsing met een militaire colonne op de E-3 bij Eindhoven. UTRECHT. Aan het Wolf- en De kenplein in Utrecht is een café ge heel uitgebrand. De schade bedraagt 50.000 gulden. Dank zij het snelle in grijpen van de brandweer die met groot materieel was uitgerukt, kon de verdieping boven het café ge spaard blijven. BREDA. Inbrekers hebben dit weekeinde in een kledingzaak in het centrum van Breda voor een waarde van 30.000 gulden aan herenkleding (cosluums en jassen) buitgemaakt. De politie zei dat zij vermoedelijk via de achteringang zijn binnenge komen. DEN HAAG. Groot was de animo voor kunst en antiek op de veiling, die van de week bij Van Marle en Bignell in Den Haag is gehouden. De grote belangstelling ook van bui tenlandse kopers voor schilderijen en meubilair kwam in de prijzen tot uitdrukking, die volgens de directie in het algemeen zeer goed waren. ROTTERDAM. De Rijn-Schelde- Verolme machinefabrieken en Scheepswerven NV heeft in 1971 be langrijk betere resultaten behaald. Door de fusie met het Vèrolme- concern zijn de resultaten niet ver gelijkbaar met 1970 en daarom zijn geen vergelijkende cijfers in het ge consolideerde resultatenoverzicht opgenomen. ZCETERMEER. Minister Drees (Verkeer en Waterstaat) heeft in Zoetermeer het officiële startsein gegeven voor de aanleg van de spoorlijn Zoetermeer-Den Haag. EGMOND AAN ZEE. Aan het strand bij Eg'mond aan Zee is het lijk van een ongeveer 30-jarige vrouw aangespoeld. Volgens de po litie heeft het stoffelijk overschot niet lang in het water gelegen. HILVERSUM.Het IKOR-pro gramma „Oorlogje spelen heeft op het vijfde internationale televisiefes tival voor jeugd- en kinderprogram ma's in München (Did) met een eer ste prijs van DM 10.000,- bekroond. Aan dit festival om de twee jaar in München namen dit jaar deel 43 om roeporganisaties uit 32 landen. „Flifsere" uit het buitenland LONDEN. Vier mensen zyn om het leven gekomen en minstens 1115 ge wond geraakt toen een trein met spoorwegarbeiders en beambten die met hun gezinnen en dagje uit wa ren geweest naar de badplaats Mar gate, zondagavond op het station El- tham in Zuidoost-Londen uit de rails liep. NEW YORK. Kevin Buckley die vier jaar in Vietnam is geweest voor „Newsweek", zegt in hét jongste nummer van dit tijdschrift dat mo gelijk wel 5.000 Vietnamese burgers door Amerikaans vuur zijn gedood tijdens de pacificatiecampagne die in 1968 onder de codenaam „Speedy Express" in de Mekong-Delta is ge voerd. WEIDEN, BEIEREN. Het parket van Weiden, Beieren, heeft een ar restatiebevel uitgevaardigd tegen de tien Tsjechoslowaken die een vlieg tuig van Slovair hebben gekaapt waarbij een van de piloten is omge komen. Het proces tegen hen zal vermoedelijk in Weiden gevoerd worden. SAIGON. De voornaamste militai re en burgerlijke Amerikaanse raad gever in Vietnam, John Paul Vann, is vrijdagavond bij een ongeluk met een hcfschroefvliegtuig in het gebied van Kontoem om het leven gekomen zo heeft de Amerikaanse militaire woordvoerder in Saigon bekendge maakt. LONDEN. In het Britse ministerie van buiténlandse zaken is een inter nationale 'conventie ondertekend ter bescherming van de robbenbevol- king op drijvende ijsschotsen in het Poolgebied. LAHORE, PAKISTAN. Dr. Nazir Achmad Khan, het enige lid van de uiterst rechtse Jamaat E Islami die in de nationale vergadering van Pa kistan de Poendjaab vertegenwoor digt, is doodgeschoten. BELGRADO. De betrekkingen tus sen Zuid-Slavië en de Sowjet-Unie zijn nog vriendelijker geworden, zo staat in een gezamenlijk communi qué dat in Moskou en Belgrado is uitgegeven na de terugkeer van pre sident Tito in zijn land, van zijn be zoek aan de Sowjet-Unie. TEL AVIV. Israël heeft waarschu wingen ontvangen dat leden van de anarchistische Baader-Meinhofgroep plannen beramen om deze week een Zwitsers passagiersvliegtuig te ka pen cn het naar Israël over te bren gen. PARIJS. De ongeveer 15.000 me dewerkers van de Franse staatsradio en -televisie zullen woensdag om twaalf uur het werk neerleggen om tegen het door de regering gemaakte nieuwe statuut te protesteren. Over de duur van de actie is niets bekend gemaakt. WUPPERTAL. Twee Belgische le- gervrachtwagei^; die munitie ver voerden zijn na een botsing op een drukke hoofdweg in Wuppertal. Wcst-Duitsland. in brand gevlogen cn geëxplodeerd. Er vielen een dode en vier gewonden. PARIJS. De Amerikaanse vlieg tuigen hebben in de maand mei bij na 20.000 bommen op Noord-Viel- nam geworpen in 6.000 aanvals- vluchten waardoor honderden men sen zijn gedood en honderden ge wond. Dit staat in een verklaring van de Noordvictnamese delegatie naar het Indochinese overleg in Pa- RIO DE JANEIRO. Brazilië viert zijn 150-jarige onafhankelijkheid met een groot voetbaltoernooi, de wedstrijdenreeks om de .kleine" we reldbeker van 11 juni tot .9 juli waarin de kwaliteit van de deelne mende ploegen alleen maar wordt overtroffen door de eindronde van een wereldkampioenschaptoernooi. V/OENSDAG 14 JUNI NED.I: De woensdagavond is dit keer van de Kro, die haar uitzen dingen heeft opgebouwd uit een de tective, een natuurfilm en een brok zomertheater. De Avro verzorgd c>m vijf uur het kinderprogramma. Ook in het vooravondprogramma van de Kro., tussen zeven en acht uur, valt er voor de jeugd veel te genieten. Allereerst bij de tekenfilm „Lippy de Leeuw' en daarna een aflevering van Pebbles en Bamm-Bamm. Om v half acht een optreden van het Na tionaal Koreaans Kinderballet. Na het journaal de politieke zendtijd en een film van de Stichting Socutera wordt het programma voortgezet met een aflevering van Paul Vlaan deren. Paul en zijn Ina denken vro lijk carnaval te vieren in de Beierse hoofdstad München, maar een paar louche figuren gooien roet in het eten. Vervolgens wordt in de rubriek „Survival" een natuurfilm uitgezon den over het eiland St. Kilda ten westen van de Hebriden, waarop een boeiend vogelbestand bestaat. In de serie zomertheater brengt de Kro vanavond het eerste deel van de driedelige Deense produktie „De Smokkelaar" op de buis. De film, die de kijker meeneemt naar de onder wereld, bevat zowel amusement als een stukje kritiek op de maatschap pij. Tot slot van de avond nog de rubriek „Den Haag vandaag" en lvttt laatste nieuws. NED. II: Nu dachten we, dat na de reportage van de Europacup-top per Ajax-Inter Milaan het televisie voetbal er voorlopig opzat, en nu tracteerl de Avro ons vanavond op een rechtstreeks verslag van de voetbalwedstrijd België-Wesl-Duits- land. De reportage begint om vijf over acht. Daaraan vooraf gaat een aflevering van de Tarzan-serie. In deze aflevering zit Tarzan achter een paar stropers aan. Na het voetbal- gevecht komt Avro's Televizicr-suj)- plement op de buis. Daarin wordt een actueel onderwerp van vele kanten belicht. 1KORRKK komt daarna met de informatierubriek Kenmerk over kerk en samenleving waarna nog hel laatste nieuws en de herhaling van les 12 van de Teleac- cursus „Filosofie" volgen. WOENSDAG 14 JUNI NED. I: 17.0(1 Kinderprogramma: 18.45 Fabeltjeskrant: 18.55 Journaal; 19.05 Lippy de Leeuw: 19.10 Pebbels en Bamm-Bamm: 19.30 Nationaal Koreaans Kinderballet; 20.00 Jour naal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Socutera; 20.35 Paul Vlaanderen; 21.25 SI. Kilda; 21.50 De Smokke laars; 23.20 Journaal23.25 Den Haag vandaag. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal, 19.05 Tarzan; 19.55 Halve finale Europese Kampioen schap voetbal; 21.40. Televizier-sup- plcmenl; 22.05 Kenmerk; 22.30 Jour naal; 22.40 Tcleuc. DONDERDAG 15 JUNI NED. I: De Evangelische Omroep verzorgt vanavond de zendtijd tot half acht. Eerst is er het programma „Zingen op je beurt" met kinderen van de Bilderdijkschool in Den Haag Daarna volgt het filmpje „Stenen gaan spreken" met ondermeer op- graafwerkzaamheden van archeolo gen in Israël, an de Vpro tot acht iLur kan men kijken naar de twee komieken Laurel en Hardy en een flimpje van de zeeheld Popeye. Na „Berichten uit de Samenleving" tracteert de Vpro haar aanhang op de Finse produktie die op het festi val in Montreux goed was voor de Bronzen Roos. Alletalli - de titel van het programma - is een collage van Finse grappen. Om negen uur wordt de serie „Disappearing World" ver volgd. De voor vanavond aangekon digde reportage gaat over een India nenstam in het noorden van hel Amazonegebied, die aan wat ze ver bouwen en op de jacht in de wacht slepen, precies genoeg hebben om te leven. Het laatste programma - op het nieuws na - is de Amerikaanse televisieshow Johnny Carson and his Sun City-Scandals". Johnny Carson is op de Amerikaanse I.v. ce'.i grote persoonlijkheid. In deze show presenteert hij zang en dans door de oude garde uit de Amerikaanse showwereld, ivaaronder Louis Arm strong en Gloria Swanson. NED. II: De Tros zendt vanavond op het tweede net uit. Na het jour naal van acht uur een nieuwe afle vering van de FBI. De F BI-mensen nemen dit keer een duik in de olie. Er is een grenswacht vermoord door een man die op heterdaad betrapt werd bij hel aftappen van olie. Ook vanavond weer een aflevering van Wereld op Wielen. De test-auto is dit keer de Simca Ralley 1000. Goed voor een glimlach is altijd het pro gramma Liefde op z'n Amerikaans" In de aflevering van vanavond, gaat het over een echtpaar dal tot de conclusie gekomen is, dal er niets meer is rfnl man en vrouw aan el kaar bindt. Het programma „Po dium" dat nog rcsfecrl, behandelt de balletopleiding en studie in Neder land. In de vooravond achtereenvol gens een aflevering van het kuiken Calimero en Nancycn het pro gramma Omnibus. In „Nancy" weer allerlei moeilijkheden rond het hu- ivelijk van Nancy, de presidents dochter en de dierenarts Adam. Tot slot komt de Nos nog met Ter Visie cn het laatste nieuws. DONDERDAG 15 JUNI NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant is Journaal; 19.05 Zingen op je bcurf. 19.15 Stenen gaan spreken: 19.30 Laurel en Hardy; 19.47 Popeye: 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uil. dc Samenleving; 20.35 Allitalli 21.00 Disappearing World 2; 21.40 Johnny Carson and the City scandals; 22.30 Journaal. NED. 11: 18.45 Fabeltjeskrant: 18.55 Journaal; 19.05 Calimero; 19 10 Nancy: 19.35 Omnibus: 20.00 Jour naal: 20.20 De FBI: 21.15 Wereld op Wielen; 21.50 Liefde op z'n Ameri kaans: 22 15 podium: 3'' 10 Ter V' te Op 13 juni 1971 deed de Stichting Nederlands Comité Vluchtelingen hulp 1971 op het publiek een beroep mee te werken aan een nationale ak- tie ten behoeve van naar India uit geweken vluchtelingen. De aktie bracht, mede dank zjj de ruime aan dacht die de pers hieraan heeft ge wijd, f 22 miljoen op, welk bedrag grotendeels werd besteed aan het in leven houden van deze vluchtelin gen; een kleiner gedeelte werd be steed voor hulpverlening aan vluch telingen die begin 1972 naar Bangla desh repatrieerden. Hoewel deze vluchtelingen geluk kig naar hun eigen omgeving konden terugkeren, zijn hun proble men hiermee niet opgelost. Ongeveer de helft van de 10 miljoen vluchte lingen vond hun huis verbrand en hun vee geroofd. Zij moeten geheel opnieuw beginnen, terwijl de over heid niet bij machte is hulp te bie den. De partikuliere organisaties daarentegen hebben reeds V/z mil joen rampslachtoffers kunnen hel pen vóór het invallen van het regen seizoen. Er moeten echter nog ZV2 miljoen mensen worden geholpen waarvoor de fondsen ontbreken. Op 18 juni a.s. om 20.25 uur zal in Vrijdag 16 juni, 21.00: Alleen de zon was getuige. Marie Laforet als Marge. een speciale tv-uitzending aandacht worden gewijd aan een nieuwe aktie van het Nederlands Cimité Vluchte lingenhulp 1971 met als doel de ge repatrieerde vluchtelingen te helpen een nieuw onderdak en een nieuwe bestaansmogelijkheid te vinden. Wij doen een dringend beroep bij het publiek ook de nieuwe aktie voor de armsten der armen en de onge- lukkigsten der ongelukkigen royaal te steunen. SAIGON. Amerikaanse vliegtuigen hebben een belangrijke water krachtcentrale uitgeschakeld die het gebied van Hanoi van elek'tricieit voorzag. Dit maakte het Amerikaan se militaire hoofdkwartier in Saigon bekend. FOEDJAIRAH. Bij gevechten die zich in de loop van het weekeinde hebben voorgedaan tussen de Perzi- sche-Golfstaatjes Foedjairah en Sjarjah zijn naar verluidt minstens 22 mensen om het leven gekomen en 12 zwaar gewond geraakt. STOCKHOLM. Maurice Strong, de secretaris-generaal van de V.N. mi lieuconferentie in Stockholm, heeft de half miljoen handtekeningen van Nederlandse en Vlaamse schoolkin deren in ontvangst genomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 8