I iSport en wedótrijclen^ ERIC DE NOORMAN „Kavero"- Wimmen weerden zich goed Grote internationale zeehengelwedstrijd te Bruinisse VAN HET VADERLANDSE ERF Ministerie van landbouw en visserij ontmoet veel kritiek Het spoor van het zwaard niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuijj STiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiuT WIELRENNEN Jan Raas winnaar van Zeeuws kampioenschap van een wedstrijd zich doen gelden. Na een fraaie en sterk gereden solo slaagde hij erin zich bij de drie koplopers te voegen waardoor de kopgroep nu bestond uit twee ren ners van de Kaveroploeg en twee van Trico Noble. Reeds voor het uitkomen van de laatste bocht werd de beslissende eindsprint door Toine van den Bun der aangetrokken. Bij het uitkomen van de bocht stopte Van den Bunder ineens af met het doel in de laatste meters verzekerd te zijn van een goede positie. Wim Evertse doorzag dit spelletje en keihard ging hij door waardoor hij een 20 meter voor sprong kon nemen. Alleen de verwoed spurtende Jan Raas slaagde er nog in op enkele meters voor de eindstreep Evertse te pakken en hem op de meet met mi nimaal verschil te kloppen. Juist op de laatste meters had de zware in spanning welke Evertse bij de solo- rit had geleverd zijn tol gevergd. Als hij deze inspanning niet had moeten leveren dan was de Zeeuwse titel bij de amateurs beslist in zijn bezit gekomen. Van den Bunder en Westdorp, die al ver voor de eind streep, zich geklopt wisten, werden in deze volgorde 3e en 4e. Van de nog overgebleven renners wist Wim de Wilde de eindsprint voor de 5e plaats te winnen. De uitslag: 1. Jan Raas, Heinkens- zand, de 120 km in 2.13.45; 2. Wim Evertse, Tholen; 3. Toine van den Bunder, IJzendijke; 4. Wim West dorp, Heinkenszand; 5. op 1.48 Wim de Wilde, Goes; 6. Adrie Vasseur, Axel; 7. Lon Strobbe, Lamswaarde; Jan Raat 5- Ko B1ok, Kruiningen; 9. Henny Gijsel, Heikant; 10. Johny Verbeke, IJzendijke. In het te Sas van Gent verreden Zeeuws kampioenschap voor ama teurs hebben de drie Wimmen van VOETBAL de Kaveroploeg zich voortreffelijk geweerd. By de ontknoping in de slotfase vertolkte de oud-Zierikzeeë- naar Wim Evertse een opvallende rol. Met nog ruim vier ronden te rijden ging Toine van den Bunder, voor vele de grote favoriet, in de aanval. Uit het reeds sterk gedunde peloton, er waren op dat moment nog negen kanshebbers, slaagden Jan Raas en Wim Westdorp erin zich bij Van den Bunder te vervoegen. Het zag er naar uit dat de slag was gevallen en dat deze drie ren ners onder elkaar zouden gaan uit maken wie van hen op de Zeeuwse kampioenstitel beslag zou gaan leg gen. Terwijl de overige renners in het peloton niet meer over de macht beschikten om te reageren liet Wim Evertse zien dat hij nog over genoeg inhoud beschikt om zich in het slot HENGELSPORT ZOMERAVONDCOMPETITIE Rayon Zierikzee Stella Boys-V.A.B. 3-2; Smit Bolnes-Toren Boys 0-2; R.W.S.-Die Gouwe 0-5. DuiveïaiicI—MEVO 3—3 Duiveland is in haar nederlaag teerncci gestart met een niet onver dienstelijk 3-3 gelijkspel tegen de oude le klasser MEVO. In deze op ten behoorlyk goed peil staande wedstrijd werd door de spelers met veel inzet gespeeld. MEVO toonde zich in de eerste helft het slagvaardigst. De oranje hemden konden in de 15e minuut de leiding nemen door een doelpunt BRUINISSE, 12-6. Op 8 juli orga niseert de H.S.V. „De Greveljngen" te Brulnisse, een grote internationale zeehengelwedstryd. De wedstrijd, die voor de vierde maal wordt georganiseerd, is uitgé- groeid tot de grootste zeehengelwed strijd van Nederland. Dat de wed strijd ook nu weer een geweldige aantrekkingskracht uitoefent op de hengelaars blijkt uit het aantal in schrijvingen. Van de tweeduizend beschikbare plaatsen zijn er nu reeds 1400 gereserveerd. In tegenstelling tot de affiches wordt er niet in de Oosterschelde gevist maar in de Krammer, vanaf het Grevelingen- restaurant naar de sluis van Oude Tonge. Een parcours dat de henge laars evenredige kansen biedt. Voor de fortuinlijke hengelaars zijn er fantastische prijzen w.o. le prijs: een auto (Opel Ascona); 2e prijs: Cara van; 3e prijs bungalowtent en verder vele fraaie prijzen. De sportvissers die dit hengelfestijn willen meema ken, dienen zich echter zo spoedig mogelijk op te geven, om teleurstel ling te voorkomen. Viswedstrijd 'De Krabbe' Dc hengelsportvereniging „De Krab be" hengelde aan het strand te Ouddorp. Aan deze vierde wedstrijd namen 24 leden deel. De vis liet het volkomen afweten. Slechts zes vissen kwamen op het droge, waarvan er vier onder de maat waren. Uitslag: 1. J. Hart 285 p.; 2. J. v. d. Bos 165 p.; 3. A. J. Steketee 129 p. (twee vissen); 4. P .de Rijke 115 p.; 5. Cor Quaak 116 p. van uitstekende kwaliteit van Kees Kloet die een voorzet van Jan Bij de Vaate, die in deze wedstrijd op ,de rechtervleugel opereerde, onberispe lijk benutte 0-1. Hoewel de thuisclub hierna alles in het werk stelde om de bakens te verzetten bleven de aanvallen van MEVO een gevaarlij ker karakter behouden. Na een half uur spelen wisten zij de voorsprong op te voeren tot 2-0 door Arnold Schiettekatte die het leder onhoud baar inkopte. Na de rust toonde Cor Steenpoorte bij de thuisclub nog eens duidelijk zijn kwaliteiten als maker van doelpunten. Nadat hij er eerst in was geslaagd de achterstand tot 1-2 terug te brengen bracht hij even later de balans in evenwicht 2-2. Toen Ko van Belzen MEVO een 3-2 voorsprong had weten te geven zag het er toch naar uit dat beide puntjes mee naar Zierikzee zouden gaan. De thuisclub voelde er echter weinig voor om zich zonder meer ge wonnen te geven. Drie minuten voor tijd werd hun volhouden be loond toen Cor Steenpoorte de eind stand op 3-3 wist te brengen. Van de zijde van het publiek bestond er voor deze wedstrijd een uitstekende belangstelling. DAMESVOETBAL Laatste competitiewedstrijd dames SKNWK Morgen (woensdag) avond speelt het dameselftal van SKNWK haar laatste competitie wedstrijd. Te Nieuwerkerk, aanvang 19 uur, gaan de Nieuwerkerlcse dames het opne men tegen Wolfaartsdijk. Slagen zij erin deze wedstrijd in winst om te zetten dan zijn zij zeker van 'de 2e plaats op de ranglijst. HANDBAL Olympus V— Delta Sport II 44 In de laatste vvedstryd van de veldhandbaJcempetitie hebben de Delta Sport-reserves nog een prima prestatie geleverd. Deze, voor Olym pus zeer belangryke wedstrijd ein digde in Vlissingen uiteindelijk in een 4-4 gelijkspel. De Vlissingers hadden hieraan juist voldoende om het kampioen schap te vieren. De Delta Sporters hebben er alles aangedaan om de overwinning mee naar Zierikzee te nemen. Als de wedstrijd iets langer had geduurd dan was dit zeker mo gelijk geweest. Juist in de tweede helft dicteerde Delta Sport volledig het spel. In de eerste helft daarentegen zag het er naar uit dat de Zierikzeeëna- ren een flinke nederlaag tegemoet zouden zien. Het werd 3-0 voor Olympus, en het was aan keeper Frits Sieperda te danken, dat de achterstand niet nog groter 'werd. Flits keepte een bijzonder goede wedstrijd. Vlak voor de rust zorgde aanvoerder Chiel van Luyk voor het eerste Zierikzeese doelpunt 3-1. Direct na de rust werd het 4-1 voor Olympus. Daarna echter ver hoogde Delta Sport het tempo en de Vlissingers kwamen er niet meer aan te pas. Joop Henning knalde keihard met een sprongschot raak 4-2. Op nieuw scoorde Chiel van Luyk 4-3. De Vlissingers gingen steeds ner veuzer spelen en zagen het kam pioenschap al uit handen glippen. Han de Jonge zorgde voor 4-4. De Vlissingers waren toen de scheids rechter voor het einde blies dood moe. Het kampioenschap was echter binnen. PAARDENSPORT Pony-concours te Rotterdam Zaterdag 24 juni as. wordt door de Nederlandse Pony Club op het C.H.I.O.-terrein te Rotterdam voor de vierde maal het Pony Concours georganiseerd. In de loop van de jaren heeft dit' concours een bijzondere plaats ge kregen in de rij van landelijke Pony Concoursen. DUIVENSPORT P.V. „Zicrick" - Zierikzee Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht vanuit Orleans op 10 juni jl. van de P.V. „Zierick". Afstand 447 km. gelost 5.45 uur. Aankomst le duif 10.26 uur, laatste prijswin nende duif 11.19 uur. In concours 188 duiven. M. K. Krijger 1,2; A. Hage'steijn 3, 26, 29, 36; Abr. Flikwecrt 4, 7; Fr. Mays 5, 8, 9, 13; J. P. Schot 6; A. M. Berrevoets 10, 33; J. J. Snijders 11, 23, 30, 38, 41; A. J. Stoutjesdijk 12, 19, 25, 47; A. J. Beeke 14; Jac. Ver wijs 15, 45; P. Flikweert 16, 17, 35, 42; A. C. Stoutjesdijk 18, 32; J. C. Wesdorp 20, 21, 39; H. Slagboom 22, 31, 44; B. Visser 24; I. L. v. d. Maas 25, 28, 34, 40; J. den Hengst 27; Jan v. d. Sande 37, 46. A.s. donderdag inkorven voor Chartres, vanaf 18.30 uur. P.V. „De Brusc Trekker" Uitslag wedvlucht Orleans gehou den op 10 juni. Afstand 452 km. In concours 134 duiven. Los om 5.45. Aankomst le duif 10.47, laatste prijs winnende duif 11.35 uur. A. Schults 1, 2, 21, 26; J. van Boven 3, 23; A. S. de Koning 4, 24, 25, 27, 29 31; L. IJzelenberg 5, 9, 14, 19; Ph. Steketee 6, 17, 20, 32, 33; J. Kik 7, 13; J. J. de Jonge 8, 15, 22; B. de Ruiter 10, 11, 18; J. Bal 12; W. v. Kooten 16; A. J. IJzelenberg 28; L. C. Hage 30; J. Jumelet 34. Wisselbeker gewonnen door A. Schults. P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Wedvlucht vanaf Orleans (Fr.). Afstand ongeveer 450 km. Gelost om 5.45 uur. Aankomst eerste duif 10.32 uur. Laatste prijs winnende duif 11.24 uur. De uitslag luidt als volgt. T. M. Dalebout 1, 2, 7, 9, 11, 12; H. v. Noorden 3, 19; L. de Bruine 4, 5, 8, 15, 21, 22, 24; C. Zandijk 6, 16, 17; J. Folmer 10, 13, 18, 23; W. Dalebout 14, 20. In de zomercompetitie van de af deling Zuid-West behaalde Brou wershaven een verrasende 3-1 over winning op ND AD. Ronald Lievense, die de thuisclub in de eerste helft een 1-0 voorsprong gaf, hierin aki ie. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode). Scheepvaartberichten Abida, 19-6 te Curasao verwacht Acmaea, 11-6 te Honolulu Ameland, 10-6 Shcllhaven naar Hamble Atys, 11-6 Singapore Calamares, 10-6 115 m ZO Acapulco Diloma, 15-6 te Portl./Maine verw. Dione, 11-6 te Wilmington Krebsia", 11-6 St. George Vlieland, 11-6 Mina al Fahal 18. Tsacha werpt Eric zijdelings ccn loerende blik toe, als diens ogen even onderzoekend door de kamer dwalen. „De zorg welke dc Grote Noorse Khan voor zijn nietswaardige dienaren koestert, ontroert waarlijk mijn hart. Wilt gij niet plaatsnemen, groot-nobele? Mag ik u een beker wijn in schenken? Dat wij dan drinken op de behou den reis van mijn nietswaardige dienaar Hij heeft een lange reis voor zicheen zeer lange reis. En op hetzelfde moment ziet de poortwach ter dc twee steppen ruiters op zich toerijden. De jongste hangt scheef voorover in het zadel cn schijnt alle macht over zijn rijdier verloren te hebbenDe wachter schriktdoch het volgende ogenblik stelt de oude Nomade hem gerust ,,Dc Noorse Khan schenkt goede wijn...." grijnst hij, ..zéér goede.... Dat vond mijn jonge makker tenminste.Nu zendt de Grote Tsacha hom uit op ccn grote tocht en moet ik, nietswaardige, hem behoeden van zijn paard te vallenTskvreemd wor den de gunsten verdeeld.Onder het spre ken zweeft zijn hand dicht bij zijn mes. doch dc poortwachter lacht diep in zijn baard cn opent dc zware deurenWikkel hem maar dicht in zijn mantel, ,'t is bitter koud! Goede reis, vriend En inmiddels houdt Tsacha dc Noorman glimlachend een beker wijn voor. ..De angst is een kwade genoot", zegt gij, oh Grote Khan, doch wie zou iemand durven deren die in het schaduw van uw zwaard rustGij» die over het onoverwinnelijk zfraard Tyr beschikt Zonder te antwoorden loopt de Noorman langzaam naar de deur, werpt Tsacha nog ccn laatste, onderzoekende blik loc en gaat dan met een korte groet heen. Dc Nomade luistert hoe dc voetstappen zich verwijderen. Dan sluipt hij naar het raam cn schuift het gordijn iets terzijde.Peinzend staart hij in de don kere stormnacht, waar twee nietige ruitcr- schimmen moeizaam voort worstelen en een voldaan lachje krult zijn lippenTsacha heeft alle sporen uitgewist, hiervanpre velt hij. „Doch het spoor van hel zwaard Tyr kunt gij niet uitwissen. Noorse hond.. Ik zal het vinden.... ook zonder u.... Goed schiksof kwaadschiks By het beleidsdebat over land bouw en vissery in de Eerste Kamer heeft D'66 als haar standpunt naar voren gebracht, dat zy aan het nut van het departement van landbouw „in zyn huidige opzet" (een link achterdeurtje) Iwyfelt. De party stelde voor, bepaalde onderdelen naar andere departementen over te brengen. Nadat dit proces voltooid zou zyn, ware er van Landbouw en Visserij niet veel meer over, zodat de zaak gevoeglijk opgeheven zou kunnen werden. Minister Lardinois ging er niet op in. „D'66 brengt de ontploffingstheo rie in praktijk", zo reageerden de agrariërs. Deze party wil immers zo veel mogelijk strukturen uit elkaar slaan om er dc hare (of de door haar voorgestane) voor in de plaats te stellen. Een ander argument was: deze party ziet de onmisbaarheid van de landbouw niet in. Dat zou een typisch welvaarts. en vredesver- schijnsel zijn Ongelukkige geschiedenis Landbouw behoort niet tot de oudste departementen. Aan het be gin van deze eeuw zaten er op Bin nenlandse Zaken zes ambtenaren die landbouwzaken behartigden en dat ging voor die tijd heel goed. Na dat het afzonderlijke ministerie was gesticht groeide het min of meer volgens de wetten van Parkinson) als kool. Naar rata van de bevolking heeft het de meeste ambtenaren en de omvangrijkste begroting van alle E.E.G.-landen. Dat gaat zelfs zover dat een en ander driemaal zo groot is als bij het Belgisch ministerie. Men kan' beslist niet zeggen, dat alle taken die landbouw tot zich ge trokken heeft in de loop van de ja ren, gelukkig en vredig zijn opge lost. Reeds de landbouwkrisismaat- regelen uit de 30'er jaren waren een voorbeeld van slechte organisatie. Het landbouwonderwijs zou minder gekost hebben als het onder O W had geressorteerd en de zeer vele ruilverkavelingsschandalen zouden stellig 20 jaar eerder de kop inge drukt zijn wanneer landschapszorg uitsluitend een aangelegenheid van C.R.M. was geweest in al die tijd, hetgeen uiteraard onmogelijk was. Bij dit alles komt nog, dat de P.B. O. de eigenlijke bestuurlijke taken van het ministerie sinds de bezetting al heeft overgenomen. En een mi nisterie overeind houden ter wille van de statistiek, de voorlichtings diensten, het onderzoek en. het on derwijs is inderdaad wat veel ge vraagde Helaas is 99 procent van de agrariërs het daar in genen dele mee eens. En dat is goed te begrijpen. Zij zouden het verdwijnen van „hun" ministerie en van „hun" minister zien als een geweldige vermindering van de achting en het aanzien die zij in de ogen van hun medeburgers hebben. Doelmatigheid „In tijden van overvloed en een zekere mate van vrede zijn er altijd wel weer politici die menen zonder landbouw te kunnen of die althans menen de landbouw paar het ach terhuis te moeten verwijzenklaag de bijvoorbeeld de F.N.Z. Toch is dit niet juist: D'66 keerde zich tegen het departement (in zijn huidige opzet!) en niet tegen de landbouw. Wèï kunnen we veronderstellen, dat bij allen die het departement wel willen hebben, de gedachte voorzit dat ruimtelijke ordening belangrijker is dan voedselproduktie en zeker in een hecht georganiseerde E.E.G. Met deze gedachte kan men afrekenen als men duidelijk uiteenzet van hoe grote betekenis de agribusiness is in ons land. Die kunnen wij in geen ge val missen. Maar hel is natuurlijk wèl waar, dat de ruimte in eigen land in zekere zin iedereen toebe hoort en dat hel denkbaar is dat men bepaalde produkties aan ont wikkelingslanden over laat. Er zijn in ons land 13 departemen ten of ministeries en wanneer 8-9 procent van onze bevolking in land en tuinbouw werkzaam is of recht streeks daarmee verbonden, dan kunnen we niet zeggen dat er te weinig mensen mee gemoeid zijn. We kunnen ook niet zeggen dat er onvoldoende ekonomische belangen mee gemoeid zijn. De enige vraag die hier van belang is moet deze zijn: is het doelmatig, een afzonder lijk ministerie van landbouw te on derhouden en zo ja, hoe doen wij dat het beste? Ook al doordat wij in de E.E.G. zitten is het ondenkbaar, dat het mi nisterie van landbouw opgeheven zal worden. De internationale kon takten zouden èn op bestuurlijk èn op ekonomisch gebied volkomen in het honderd lopen als dat gebeurde. Bovenal zou aan de goede naam en faam van landbouw en tuinbouw, in binnen- en buitenland, grote schade worden toegebracht. Daarom heeft het voorstel van D'66 geen kans. Wèl is het zinvol om te zoeken naar de beste indeling, organisatie en werk wijze van het ministerie. Gezien de bijna ononderbroken stroom van re organisaties op het departement- denkt men daar in Den Haag ook wel aan. Maar het is voor een bui tenstaander onmogelijk zich een oordeel aan te matigen over de doelmatigheid van een en ander. Daar moet een groot organisatiebu reau aan te pas komen om dat uit te maken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HOOFDDORP. Ruim twintig ge meenten zijn in het gemeentehuis van Hoofddorp bijeengekomen, ver tegenwoordigd door hun burgemees ters, om gezamenlijk de strijd aan te binden tegen de luchthaven Schiphol. Men vindt het onverant woord. dat nog twee jaar moet wor den gewacht op een beslissing om trent de tweede nationale luchtha ven. TIEL. Op de veiling Septer in Tiel zyn maandagmorgen de eerste kersen uit de Betuwe aangevoerd door de kweker D. J. van Salm in Wadeno- yen. AMSTERDAM. Het partijbestuur van de PvdA wil met ingang van I oktober de partijkontributies verho gen. Ook wil het partijbestuur deze contributies elk jaar automatisch aanpassen aan de stijging van de loonkosten. ZANDVOORT. Een vijftigjarige inwoner van Zandvoort heeft als ad ministrateur van het kindertehuis Groot Kijkduin ruim tienduizend gulden verduisterd. De man die al vele jaren bij het kindertehuis werkte meldde zich zelf bij de po litie. 's-GRAVENZANDE. De mij nop- ruimingsdienst van de Koninklijke Marine heeft maandagmiddag op het strand van 's-Gravenzande dertien mijnen, afkomstig uit do Tweede Wereldoorlog, tot ontploffing ge bracht. DEN BOSCH, 13-6. Ter bescher ming van het landschap hebben Ge deputeerde Staten van Noord-Bra bant een ontwerpverordening opge steld, waarmee paal en perk wordt gesteld aan de tot nu toe ongebrei delde toevloed van opslagplaatsen van autowrakken en vuilnis in de provincie. LAND- EN TUINBOUW Agrarische- en voedingsbonden gaan officieel samenwerkingsverband aan UTRECHT, 12-6. De drie agrarische en voedingsbonden die zyn aangeslo ten by N.V.V., N.K.V. Cn C.N.V. zyn na ccn proefperiode nu officieel ccn samenwerkingsverband aangegaan in dc zgn. A.V.C.O., het Agrarische cn Voedingsbonden Centraal Over leg. De drie bonden, de A.V.B. (NVV) de A.V.G. (NKV) cn dc C.V.A. (CNV) hebben by elkaar ruim 92.000 leden. Het A.V.C.O. heeft geen zelfstan dige beslissingsbevoegdheid, maar is een overleg- cn samenwerkingsor gaan waarin wordt getracht op zo veel mogelijk gebieden tol een ge meenschappelijke belcidsopsleJling ten presentatie naar buiten te ko men. aldus dc A.V.B. in het bonds blad. De drie nu in het A.V.C.O. sa menwerkende bonden zijn op ver schillende tijdstippen het afgelopen jaar door tusies binnen hun vakcen trales ontstaan. Daardoor sloten de overlegorganen niet meer aan op de nieuwe situatie, vandaar dc komst van het r.ieuwc samenwerkingsver band. Afnemend aantal landbouwbedrijven in Zeeland MIDDELBURG. 12-6. Ilct aantal landbouwbedrijven in Zeeland is af genomen van 11.266 in 1965 tot 7.983 in 1970. dat is met 30 procent. Dc grote klap is gevallen in dc bedrijf jes die kleiner waren dan ccn ha. Aldus wordt medegedeeld in het verslag over het jaar 1971 van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland. De bedrijven groter dan 15 ha namen in aantal toe. voor al in Midden- en Noord-Zccland. Het aantal verzoeken om bedrijfsbe ëindiging nam toe. In de nota „Landbouw in stroom versnelling", uitgebracht door de provinciale raad voor de bedrijfsont wikkeling wordt ook 't pleit gevoerd voor grotere bedrijven. Het aantal door mannen bezette arbeidsplaat sen zal afnemen met 5 procent per jaar. Dit betekent een gemiddelde jaarlijkse afname met 540 arbeids plaatsen tot ongeveer 9.000 in 1975. Er zullen gemiddeld 325 mannen per jaar in andere beroepen moeten worden geplaatst. Grool aanbod van tomaten DEN HAAG, 12-6. Op de Neder landse groenteveilingen is hel aan bod van kastomaten de laatste we ken bijzonder groot. Van eind mei ui is de aanvoer bij de belangrijkste veilingen ongeveer 15-20 procent groter dan vorig jaar in dezelfde pe riode. Er is ook veel export, maar dat gebeurt lot nu toe op een lager prijspeil dan in 1971. Vooral Wesl- üuitsland is een grote afnemer van kastomaten, maar in dit land is er veel concurrentie van tomaten uit Oosteuropcsc landen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5