STREEKNIEUWS Parijs krijgt vrouwelijke burgemeester Kor en Bolop dreef \bclt u vandaag voor een erg leuke blouse op een lenig passende pantalon? Dan moetuliefst vandaag nog bij ons binnenstappen! Holty ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 juni 1972 Nr. 21096 Hoofd Bescherming Bevolking I11 de vergadering van 5 juni 1972 van de Kringraacl Bescherming Be volking A-Kring Zeeland a te Goes werd tot opvolger van het huidige Hoofd Bescherming Bevolking, de heer H. B. Pilaar, die deze dienst per 1 september 1972 met pensioen zal verlaten, benoemd de heer J. R. de Boer te Goes, thans plaatsvervan gend Hoofd Bescherming Bevolking. Bevorderd tot Hoofdambtenaar in algemene dienst werd, eveneens per 1 september 1972, de heer J. van Ast te Goes, die als vervanger van de heer Be Boer zal gaan optreden. Het Gtevelingenbekken In het deze week verschenen ver slag over 1971 van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland wordt herinnerd aan de aanduiding in het Nationale vijfjarenplan voor de openluchtrckreatie van het Gre- velingenbekken als één van de be langrijkste projekten. Hiervoor is no dig f 150 miljoen. In het verslagjaar werden enkele grote uitbreidingsplannen aangekon digd. Zo wordt te Bruinisse een plan ontvouwd voor een terrein van 20 hectare met o.m. een jachthaven voor 550 boten. In Brouwershaven, langs de Grevelingen, zullen in de ko mende vijf jaar 1.100 nieuwe zomer woningen worden gebouwd. ZIERIKZEE De Avondvierdaagse Op maandag 19 juni gaat - gelijk gemeld - de Zierikzeese Avondvier daagse weer van start. De slotavond met bloemenapotheose is op donder dag 22 juni. Iedere avond wordt gestart om 6.45 uur van het Havenplein. Startkaar ten dienen afgehaald in het vereni gingsgebouw (Het Vrije). Circus Boltini komt Op maandag 26 juni a.s. slaat het bekende circus Boltini weer de grote tent op te Zierikzee, voor het geven van een tweetal voorstellingen. Groot succes Rode Kruis-collecte Het exacte cijfer is ons nog niet medegedeeld, maar de Rode Kruis- collecte is ditmaal een groot succes geworden. De opbrengst was in ieder geval rond de f 4500, HAAMSTEDE Geslaagde buitenlandse reis van „Ons Genoegen" HAAMSTEDE, 12-6. Het Is een publiek geheim, dat de reizen die door de reis vereniging „Ons Genoe gen" jaarlijks worden gehouden, al tijd bijzonder succesvol verlopen. De voorzitter de heer A. de Brui ne, heeft op dat gebied een goede reputatie. Ditmaal ging de reis voor twee dagen Duitsland in. Als van zelfsprekend zorgde de firma Van Oeveren voor prima rollend mate riaal. Bij Vaals trok men de grens over om verder Keulen, Bonn en Ko- ningswinter Althenahr te bereiken. Voordat men daar de nacht door bracht werd eerst in Koningswinter Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor PERSOONLIJKE LENINGEN DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. ZIERIKZEE, 12-6. Het terrein van de nieuwe openbare basisschool in plan West te Zierikzee is verrijkt met een schip; een speelschip voor de jeugd. Een schip op het land „dus", als variant op ander specifie ke aanschaffingen, die wel worden gedaan bij de nieuwbouw van grote gebouwen, met name scholen. Het boot-idee is van het schoolhoofd Vaarzon Morel. PARIJS, 12-6. Parijs heeft voor de eerste maal in haar geschiedenis een vrouwelijke burgemeester. Na drie stemmingen werd maandag de Gaul listische kandidate Nicole de Hautc- clocque tot voorzitster van de ge meenteraad gekozen. De 59-jarige mevrouw De Haute- clocque kreeg bij de derde stemming 44 van de 89 uitgebrachte stemmen. Op de kandidaat van de linkse oppo sitie, de socialist Michel Salles, wer den 30 stemmen uitgebracht. nog een tochtje op de Rijn gemaakt. Natuurlijk werd de avond gezellig doorgebracht. De tweede dag werd eerst nog wat rondgetoerd in Duits land, waarna men via Monchou door België terugkeerde. Het diner werd in Scherpenheuvel gebruikt, waarna het huis aanging. Mede dank zij de vakbekwaamheid van chauffeur Tuinman, was deze reis weer een succes geworden. Hij meest dan ook woorden van dank inkasseren, maar ook de leden werd drnk gebracht voor de fijne mede werking en de goede geest tijdens de reis. In het najaar zal er wel weer een avond „na-pret" beleefd worden, als de vele dia s die gemaakt zijn ver toond worden. RENESSE Tentconcert „Luctor et Emergo" Zaterdagavond 17 juni geeft het muziekkorps van Renesse „Luctor et Emergo" voor de eerste maal in dit seizoen een concert on de muziektent te Renesse. Op het programma staan de mars Luctor et Emergo van J. H. Blom, Sinfonie Concertante van G. H. Boedijn, drie delen uit de musical Hair in een arrangement van W. Hautvast, de mars The Thunderer van J. P. Sousa in een arrengement van Singerling, een walsselectie Waldteufel in een arrangement van J. H. Blom, Longstreet Dixie van Lex Abel, Frei Weg een mars van C. Lataan in een arrangement van Gosling Mol, Spanisch Eeyes van Bert Kaempfert in een arrangement van W. Hauvast en tot slot Showti me van Lex Abel. BROUWERSHAVEN Schoolreisje kleuters De kinderen van de kleuterschool De Blokkendoos te Brouwershaven hebben hun jaarlijks schoolreisje, dat wegens het slechte weer tot drie maal toe moest worden uitgesteld toch eindelijk kunnen realiseren. Ondanks het wat sombere weer is het voor de kleuters toch weer een onvergetelijke middag geworden. Met een aantal particuliere auto's werd koers gezet naar de Domeinen waar het als steeds een goed toeven is. Daar het gelukig droog bleef be hoefde de tocht naar de kabouter Miezemuisboom niet te worden af gelast. Ook de speurtocht werd weel een groot succes. In de blokhut werd door de kinderen en begeleidende ouders weer naar hartelust gesmuld. In plaats van ijs werd wegens het koude weer op de terugtocht ge'trac- teerd op patate frites in de speeltuin van de heer De Vos te Renese. Met veel getoeter ariveerde men mét een half uur vertraging weer in de Smalstad waar de ouders reeds ston den te wachten op hun zij het wat smoezelige maar zeer voldane sprui ten. „De Blokkendoos" houdt „open huis" Op woensdag 14 juni a.s. houdt de kleuterschool „De Blokkendoos" te Brouwershaven weer „open huis" om de ouders en verder iedere be langstellende in de gelegenheid te stellen het werk der kleuters te ko men bezichtigen. De school is daar toe geopend van 's avond 18.30 tot 20.00 uur. Ook dit jaar verwacht de oudercommissie evenals voorgaande jaren weer een grote belangstelling. ZONNEMAIRE Ophalen bazarattributen Vrijdagavond 23 juni a.s., zeven uur, zal de muziekvereniging „Nut en Uitspanning" een muzikale rond gang door het dorp maken. Dit in verband met de te houden bazar op 27, 28 en 29 juli a.s., waar voor vooral het vrouwelijk deel van de bevolking in een vroegere circu laire werd verzocht zoveel mogelijk handwerkspullen te maken. Tijdens de rondgang zullen leden van het comité een huis-aan-huis aktie houden, teneinde de gefabri ceerde handwerkspullen in ontvangst te nemen. Ook andere dingen die een bazar tot welslagen kunnen maken De nieuwe burgemeester heeft bij na 25 jaar deel uitgemaakt van de Parijse gemeenteraad. Zij heeft tij dens de tweede wereldoorlog in hot Franse verzet tegen de Duitse bezet ters een belangrijke rol gespeeld. Zij werd voor haar werk onderscheiden met het legioen van eer. Zij is ook kapitein van de nationale reserve, lid van de Nationale Defensiecom missie, lid van de Nationale Verga dering en bestuurslid van de Gaul listische U.D.R. in een of andere verkoopstand, zul len graag in ontvangst worden ge nomen. N' I El1XV ER KERK Predikanten met vakantie De beide plaatselijke predikanten van Nieuwerkerk zijn met vakantie. Dit jaar zijn beide predikanten ds. H. v. d. Heuvel (herv. predikant) en ds. A. S. Rienstra (geref. predikant) tegelijker tijd afwezig. Voor spoed gevallen kan men zich vervoegen voor de Nederlands Hervormde Kerk bij de heer Goedegebure, Weststraat en voor de Geref. Kerk bij de heer C. P. van Putten, Poststraat. Controlepost AVRO-rally A.s. zaterdag 17 juni zal er een AVRO-rally gehouden worden. Aan deze gezelligheidsrally zal naar ver wacht ijl Zeeland, 500-600 auto's deelnemen. Deze rally brengt in totaal onge veer 2.000 tot 3.000 mensen in touw. In het distrikt Zeeland (Zeeland, stuk van West-Brabant, Zuid-Hol landse eilanden en Rotterdam) zul len 15 controleposten worden gecre- eerd, welke men binnen het tijdsbe stek van 7.00 tot 15.00 uur moet be zoeken, om de diverse kaarten te la ten afstempelen en het vervullen van de nodige taken. Ook in Nieu werkerk zal aan de Stolp weg een dergelijke controlepost komen. Natuursteen „Timmerman" zal het doel van alledeelnemers worden. Naast de formele dingen zal er ge legenheid zijn het bedrijf te bezich tigen. Bovendien komt een bekende Nederlander naar Nieuwerkerk, ter gelegenheid van deze gezelligheids rally. Wie het zal zijn blijft een ver rassing. Hij komt in elk geval van 11.00 tot 12.00 uur. Sportnieuws „De Voorzet" „De Voorzet", de maandelijkse .uit gave van de Sportkombinatie „Nieu werkerk" (SKNWK), van deze maand, biedt weer een heleboel nieuws over het sportleven van de Nieuwerkerkse jeugd. Allereerst roept het belangstellen den op voor de algemene vergade ring, die men op 21 juni a.s. hoopt te houden. Verder geeft „De Voorzet", een beeld over vele gespeelde wed strijden van dames- en herenvoetbal. Voorts treffen we enkele zeer bij zondere wetenswaardigheden aan over brandende kwesties van aktief meespelende jongere en oudere voetballers. Op zeer bijzondere wijze wordt nog eens nagekaart over de damesvoetbalwedstrijd SKNWK- Yerseke. Deze wedstrijd die uitein delijk een pracht overwinning bracht voor „onze" dames (3-0), geeft een stimulans om op deze wij ze verder te gaan. Vervolgens wordt een stuk geschreven over onze scho ne moedertaal. In deze regels zitten telkens namen verscholen van da mes en heren leden, van SKNWK. De oplossingen kunnen worden in geleverd bij de heren J. Thierie of J. Stins. Nogmaal kan men spreken over onze stoere dames, want ook ..egen Rilland werd een overwinning behaald van 5-0. Dan volgt er nog een pracht re portage over de wedstrijden, ge speeld op Hemelvaartsdag. Als slot van deze uitgaaf vinden we nog een mooi gedicht op de SKNWK van de jeugdige Jeroen Kestelo. Als conclu sie maar weer: lees „De Voorzet" en speel mee! Geref. Gemeenten In het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeenten te Nieuwer kerk^hoopt men D.V. a.s. donderdag om half acht een extra kerkdienst te houden, waarin zal voorgaan ds. Vo gelaar uit 's-Gravenpolder. OOSTERLAND Schooljeugd maakfe fraaie reisjes Vorige week maakten de leerlin gen van de Christelijke basisschool alhier, hoofd de heer J. D. Bart, hun schoolreizen. Eerst kwamen de jong- ZIERIKZEE 10-6. Het gezelschap „Kor en Bot" is - de jaarlijkse tra ditie getrouw weer de Oostersclielde op geweest om te zoeken naar rudi- Deze foto toont de - met ander waardevol materiaal - gevonden drie mastodonten-kiezen, waarover ste leerlingen aan bod van de klas sen 1, 2 en 3, met als hegeleiders het onderwijzend personeel van de school en een bestuurslid. De reis had plaats met een auto bus van de fa. Van Oeveren uit Zie rikzee, bestuurd door de heer Snoek. Doel van de reis was een bezoek aan de Beekse bergen bij het Noord- Brabantse Hilvarenbeek. Op de heenreis werd in de bossen bij Breda gepauzeerd. Toen ging het naar de bekende safari, waar de kinderen werden gekonfronteerd met allerlei diersoorten, waarvan echter de apen hun het meeste plezier bezorgden. Vooral die grote aap die maar niet weg wilde van het raampje bij de chauffeur wekte grote hilariteit. Vervolgens ging het naar de speel tuin waar de daar aanwezige pony's aftrek hadden. Daarna nog een rit mt een treintje dat ook zeer in de smaak viel. Ondanks het koude weer (hoewel het droog bleef), hebben de kinderen volop genoten van deze mooie trip. Om 6 uur in de avond kwam men weer op het dorp terug, hoogst voldaan over alles wat er ge zien en genoten was. Evenals de jongste leerlingen gin gen ook die van de klassen 4, 5 en 6 met dezelfde autobus van de fa. Van Oeveren op reis.JDoel van deze tocht was Harderwijk. Op de heenreis werd gepauzeerd in de prachtige bossen van Huis ter Heide, waarna het op Harderwijk aanging. Eerst kwam een schitterende boottocht langs de Flevopolders, waarna een bezoek aan het bekende dolfinaiium, waar de kinderen zeer genoten van het doen en laten van de grote be wegelijke dolfijnen. Martin Stouten bofte hier bijzonder. Het feit dat hij juist jarig was, bezorgde hem een uniek boottochtje in een rubberboot, die getrokken werd door een dolfijn. Dat Martin dit dol-fijn vond is be grijpelijk. De speeltuin bij Harder wijk was het volgend object dat be zocht werd. Deze bood ook talrijke geneugten voor de leerlingen zowel afs de speeltuin bij Austerlitz, die hierna nog werd bezocht. Intussen werd het tijd om huiswaarts te ke ren en via Rotterdam, waar de voet gangerstunnel werd „genomen" kwamen allen weer veilig omstreeks 8 uur in het dorp aan, boordevol in drukken over alles wat gezien en ge noten was. BRUINISSE Oe N.C.V.B.-afdeling De Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Bruinisse houdt donderdag 15 juni haar maandelijkse vergadering in het hervormd verenigingsgebouw. Spreker zal zijn na de pauze de heer J. Koenen over: „Een bedrijf in dienst van de gezondheid". (N.V. Organon). Dia's zulten de lezing verduidelijken. inenten uit de oertijd. Het succes toas ditmaal heel markant. Men ziet op de foto de geologen G. Korten- bouw v. d. Sluis en J. Overweel, die de medewerkers van het Geologisch Instituut in Leiden niet weinig in hun nopjes waren. Verkoop mosselvaartuig Het mosselvaartuig Bru 12 (firma Van Kooten-Jumelet-Otte) is ver kocht aan de heer Arie Bout, Tholen om ingeschakeld te worden in de paling visserij. Ongelukkige val De 90-jarige mevrouw M. Jumelet- de Ronde, kwam zaterdagavond bij haar huiselijke werkzaamheden, die zij nog dagelijks verricht zodanig te vallen dat zij een dijbeen brak en in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee moest worden opgeno men. Gezamenlijk tentconcert Zaterdag 17 juni zullen de mu ziekverenigingen „Nieuw Leven" te Ouwerkerk en „Crescendo" Drei- schor gezamenlijk een concert ge ven op de tent te Bruinisse. Het volgende programma zal wor den uitgevoerd: 1. Zeeland presen teert, mars P. de Rooy; 2. De Vogel koopman, operette C. Zeiler, 3. Nulelle en fete, mars, A. L. Doyen; 4. Die Lustige witwe, arr. C. N. Mel- lema; 5. Swanne River Pfortner; 6. Mondnacht auf den Alster, arr. Alp Dreissen; 7. Farmers Holyday, Karl Pfortner; 8. Welzer Klonge, potpou- rie, Karl Pfortner; 9. Potpourric, populaire; III, F. Renaud; 10. Hoch Heidecksburg, mars K. Hubert. NIEUW DELHI. Premier Indira Gandhi van India is maandag uit Nieuw Delhi vertrokken naar Stock holm, eerste pleisterplaats op een reis van tien dagen naar drie Eu ropese landen: Zweden, Tsjechoslo- waktfe en Hongarije. „de buit" in handen hebben. In het midden de heer C. Kloet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Moskou strijdt tegen drankmisbruik MOSKOU, 13-6. De Communisti sche Partij in Moskou is opnieuw een grootscheepse campagne begonnen tegen één van Ruslands ergste socia le kwalen „het grote drankgebruik". Het centrale comité van de partij heeft een decreet uitgevaardigd, dat dinsdag in alle belangrijke bladen staat afgedrukt, waarin de ministe ries en de lokale partij-afdelingen de moeilijkheden krijgen voorgeschoteld om het probleem te bestrijden. Het decreet bevat een oproep tot het creëren van meer sportfaciliteiten, extra roeibanen en openluchtbiosco pen voor de zomer, en meer ski— hellingen en ijsbanen voor de winter. De ministeries en partij-afdelingen krijgen opdracht een krachtige cam pagne via pers, televisie en films te voeren om de nadelige effekten van alcoholgebruik te belichten. Het ge bruik van alcohol wordt in Rusland algemeen gezien als de grootste oor zaak van verkeersongelukken en als een zeer belangrijk faktor van de misdaad. Nationaal kamp voor schipperskhidercn HATTEM. 12-6. In het vakantie kamp „De Zandkreek" in Hattem is maandag het 16e nationale kamp voor schipperskinderen uit 't gehele land begonnen. Aan deze zogenaam de werkweek, die duurt tot 16 juni, nemen circa 600 kinderen deel uit internaten onder meer te Groningen, Leeuwarden. Zwolle, Arnhem, Nij megen, Dordrecht. Rotterdam en Amsterdam. Advertentie Dam 19, Zierikzee Ook deze week: aanlokkelijkveel modenïeuws. ®°i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3