iSport en wedótryden^-, Voetbaljeugd op sportpark „Baniiink" bepaald niet „onmondig" L. en 0. verloor van geroutineerd V.A.W. Meerkamp-overwinningen voor D.S.-atleten in Steenbergen/Goes f? STREEKNIEUWS <Xi 1111111111111111111111111N111 li 11111111111111111111111111111111111111111 f 1111 ii 111111111111111111111111111111111111111111111111111111 1111111111111111111111 m IfllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIinillllllllllllllllllllllllllllllllHIIUirTl VOETBAL In de zaterdagavond op het sport park „Bannink" te Zierikzee ge speelde voetbalwedstrijd tussen V.A. YV. en L O heeft V.A.VV. dank zij een grotere routine een ruime over winning weten te behalen. Daar het elftal van V.A.W. regelmatig wed strijden speelt warep deze spelers veel beter op elkaar ingespeeld en bleken zij daarnaast, wat duidelijk in de 2e helft tot uiting kwam, over een groter uithoudingsvermogen te beschikken. In de le helft was het een aardige gelijk opgaande wedstrijd waarbij er van enig krachtsverschil nauwelijks sprake was. In de achterhoede van L C slaagde Joop Kleppe en Dies van 't Leven c.s. er voortreffelijk in de voorhoede van V.A.W. in be dwang te houden, terwijl aan de an dere zijde Ko Willemse c.s., het ter rein meester konden blijven. Wel slaagde L O er in tweemaal te scoren, maar beide doelpunten wer den door de scheidsrechter geannu leerd. Kort voor het verstrijken van de le helft slaagde Theo van Aken erin een door Cor Wiltenburg geno men hoekschop fraai jn te koppen, 1-0, een doelpunt dat niet van alle buitenspel smetten vrij was. Na de rust was V.A.W. aanvallend veel ge vaarlijker. Kees Struik zorgde voor een 2-0 voorsprong, waarna Theo van Aken, die in produktieve bui verkeerde, nog driemaal doelman Sieperda wist te verschalken 5-0. In de eerste helft raakte bij V.A.W. doelman Cees Hector nog gebles seerd waardoor Joop de Regt de plaats onder de lat moest innemen. Op 20 juni aanstaande komt het L. O.-elftal opnieuw in het veld en wél tegen de voetbalploeg van de gemeente Zierikzee. Sportieve verliezers: het elftal van L. O. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ATLETIEK Marja Kouijzer: Nieuw Zeeuws jeugdrecord: 1.60 lioog ZIERIKZEE, 10-6. Afgelopen week end boekten Delta Sport atleten overwinningen in meerkampwed strijden in Steenberen en Goes. In de wedstrijd te Steenbergen kwam Marja Kouijzer tot een uitzonderlij ke prestatie, ze sprong 1,60 m hoog, hetgeen een nieuw Zeeuws jeugdre cord betekende. Drie Delta Sport-atleten namen deel aan de meerkampen in Steen bergen, geoi-ganiseerd door A.V. Diomedon. Alle 3 wonnen ze hun kamp, Leo de Pee, de 8-kamp jon gens B (verdeeld over 2 dagen); Isa- line Hage, de 4-kamp meisjes B en Marja Kouijzer, de 4-kamp meisjes C. Marja Kouijzer De 4-kamp overwinning van Mar ja Kouijzer kwam als volgt tot stand 60 horden in 12.2 80 m in» 11.4, ko gelstoten 6,90 m, hoogspringen 1,60 m. Totaal punten 2466. Met die hoog springprestatie verbeterde Marja het 11 jaar oude Zeeuws jeugdrecord van oud-Delta Sport-atlete Cathrien Schot, dat op 1.57 Vfe stond. Als men weet dat de atletiek jeugdleeftijd tot en met 18 jaar gaat, dan begrijpt men dat deze verbetering door de 13jarige Marja Kouijzer er één van hoge kwaliteit is. Haar beste presta tie stond in hét begin van dit sei zoen. twee maanden geleden op 1,35 m. Deze hoogte sprong ze al als D meisje in 1970, waarmee ze dat jaar in haar klasse de beste van district West II (Zuid Holland en Zeeland) was. Nu na 2 maanden hoogspringen in 1972 dus op 1,60, een hoogte be reikt met de z.g.n. floptechniek die ze een maand geleden pas leerde. De kwaliteit van deze 1,60 m sprong is misschien het beste te illustreren met het feit dat zover bekend nog niet één meisje van de C-leeftijd ge boren in 1958 en 1959) in Nederland dit seizoen deze hoogte bereikt heeft. Isaline Hagc Een 4-kamp overwinning voor Record-sprong van Marja Kouijzer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Isaline Hage met een record aantal punten, nl. 3165, behaald met de vol gende resultaten: 80 m horden in 13.4, 100 m in 13.7 hoogspringen 1,50 m, kogelstoten 11,24 m. Persoonlijke records voor de met grote overmacht winnende Isaline bij het hoogsprin gen en. het kogelstoten. Ieo de Pee Na 4 nummers, de 100 m in 12.5, verspringen 5,59 m, kogelstoten 12.81 m, hoogspringen 1,60 m, stond Leo de Pee uit Middelharnis aan het eind van de eerste dag op de 2è plaats. Vooral het hoogspringen (1,60 m) was beneden zijn kunnen. De 2e dag waren zijn prestaties echter van zo danige aard, dat hij toch nog met ruim verschil, deze 8-kamp en daar bij een fraaie beker won. De resulta ten waren op deze dag als volgt: 100 m-horden in 15.2, discuswerpen 28.40 m, speerwerpen 46,96 en 1000 m in 3.01.3. De resultaten op het speerwerpen en 100 m horden betekenden weer 2 nieuwe clubrecords. Nr. 2 in deze 8-kamp jongens B werd O. Con- standse van Thor, Roosendaal. Goes 10 juni Isaline Hage presteerde het om in één weekend 2 meerkampoverwin ningen op haar naam te brengen, want zaterdag won ze ook een loop meerkamp (100 en 800 m) in Goes. Op deze wedstrijd, georganiseerd door A.V.'56 liep Isaline de 100 m in 13.6 en de 800 m in de zeer goede tijd van 2.32.1. Met ruime voor sprong legde de in uitstekende vorm verkerende B-juniore beslag op de eerste plaats in de meerkamp met 1385 punten. Tweede werd D. Roks van Thor met 1231 punten. Marja Kouijzer en Marjan Nolet kwamen uit bij de C-meisjes (80 en 600 m). In de einduitslag legde Marja Kou ijzer beslag op de 5e plaats en Mar jan .Nolet op de 7e plaats. Vermel denswaardig is de fraaie tijd van Marjan Nolét op de 600 m, nl. 1.57.3, waarmee ze 3e werd. OUWERKERK Opbrengst collecte Rode Kruis De Rode Kruis-collecte heeft te Ouwerkerk f 406,95 opgebracht. Een hartelijk dankwoord is op zijn plaats aan het adres van de gevers en col- lectrices mej. S. M. Boogerd, mevr. A. M. Vijverberg-van Oeveren, mevr. I. S. Vijverberg-Sprengelmeijer, me vrouw Stoutjesdijk-Wilbrink en me vrouw Kuijper-Vijverberg. Reisje vrouwenvereniging Vorige week maakte de vrouwen vereniging het jaarlijkse reisje. Het vertrek was om 7 uur in de richting Leiderdorp, waar de koffie werd ge bruikt. In Amstelveen is vervol gens gewinkeld, zoals dat behoort met vrouwen-onder-elkaar. Het uit eindelijke reisdoel was de „Floria- ide", waar vele uren zijn doorge bracht. Om 4.15 uur werd de bus weer „bestegen" voor de thuisrit. In Houten werd om 6 uur een heerlijke middagmaaltijd genuttigd en op de Grevelingendam kon nog even wor den verpoosd. De leidster, mevr. Den Bleijker eindigde met een dank woord tot alle dames van diverse dorpen. Zonder hen was het niet mogelijk geweest deze trip te onder nemen. Ook chauffeur Van Aken werd in deze dank betrokken voor zijn zware taak, in aanmerking ge nomen het drukke verkeer, 's Mor gens viel er nog een fikse regenbui, maar de rest van de dag heeft het weer zich uitstekend gehouden. „Nieuw Leven" wil Vaandel Het muziekgezelschap „Nieuw Le ven" heeft een circulaire doen ver spreiden, gericht aan de inwoners, waarin een oproep wordt gedaan tot het kopen van één of meer renteloze stukjes van f 10,ten behoeve van de aanschaf van een nieuw vaandel. Het oude vaandel, dat al ruim 50 jaar oud is, kan niet meer worden hersteld. Omdat vervanging uit de gewone middelen niet goed mogelijk is, stelt men zich voor in juni een aktie te houden, waarbij 200 stukjes zullen worden uitgegeven. Per jaar worden er 20 uitgeloot in januari. Het bestuur zal deze maand de in gezetenen aan huis bezoeken en ver trouwt graag op aller medewerking. APELDOORN. In Apeldoorn is op 70-jarige leeftijd de heer H. Buiten huis uit die plaats na een verkeers ongeluk overleden. Hij botste mot zijn bromfiets tegen een lichtmast. DEN HAAG. Do 4-jarige Anne M. C. E. W. de J. uit Den Haag is in het ziekenhuis Leijenburg overleden aan de gevolgen van een ongeluk dat haar overkwam. Op de Trekweg in Den Haag, waar ze woonde, werd ze bij het oversteken aangereden door een personenauto. DFS Cl, kampioen Schouwen-Duiveland tweede in toernooi te Zierikzee. ZIERIKZEE, 10-6. Wie gedacht mocht hebben dat de Schouwen- Duivelandse jeugd van 10 tot 12 jaar nog „onmondig" is moet zaterdag middag op het sportpark Bannink te Zierikzee aan het slot van de finale wedstrijd, in het toernooi voor C-ju nioren, tussen Flakkee en DFS, wel tot een andere conclusie zijn geko men. Op niet mis te verstane wijze werd er blijk van gegeven dat zij het met de gang van zaken verre van eens was Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Die Gouwe-Smit Bolnes 3-0; Stella Boys-Kon. JZeelandia 2-2; To ren Boys-V.A.B. 2-1. D-junioren MEVO D I-SVOWK D I 2-1; Zie rikzee D II-Zierikzee D I 0-6. Nederlaagtoernooi Duiveland: Dui- veland-MEVO 3-3. Vriendschappelijk: WIK-Ziërikzee 3-1; V.A.W.-L. O. 5-0. WIK won verdiend van Zierikzee (3—X) Op een door de regen niet gemak kelijk bespeelbaar terrein is WIK erin geslaagd een verdiende overi winning op Zierikzee te behalen. Dat Zierikzee zonder W. de Regt, H. Ver- meule, K. Lodewfjk, A. Klink en J* Krips binnen de lijnen verscheen doet aan de verdienste van de club uit Kerkwerve niets af. De betere conditie van .het .team-, van WIK gaf in de 2e helft, uitéin-. delijk de doorslag. Opvallend is-hét dat WIK tot uitstekende resultaten weet te komen onder leiding van een van haar eigen mensen, Rinus Berrevoets. Voor een belangrijk deel heeft hij met het verzorgen van de training van de spelers tot de voor treffelijke resultaten welke in het hu afgelopen seizoen zijn geboekt bij gedragen. Hij heeft hierbij op de trainingsavonden steeds op de volle steun van de spelers kunnen reke nen, die zonder enige uitzondering steeds allen present waren. Schril steekt hierbij wel de gang van za ken bij een vereniging als Zierikzee af. Hier een dure trainer, aan wiens capaciteiten wij niets willen afdoen, Zakkenrollen in liet stadion ROTTERDAM, 10-6. Uit de stort bakken van de toiletten in het Fe(je_ noordstadion in Rotterdam heeft de politie een emmer vol lege porte- monnaies gehaald. Deze zijn uit de zakken van de voetballiefhebbers gerold toen zij met spanning keken naar de wed strijd Ajax-Inter Milaan. Tot nu toe is bij de Rotterdamse politie aangifte gedaan van ont vreemding van in totaal f 25.300 aan zakgeld. Er liggen thans 63 porte- monnaies bij de politie, die door de rechtmatige eigenaars kunnen wor den afgehaald. Er zijn echter veel meer portemonnaies ontvreemd. Sigarettendiefstal BOXMEER, 10-6. Inbrekers heb ben uit de magazijnen van het groot handelsbedrijf Hutten in Boxmeer (N.Br.) voor ruim f 25.000 aan siga retten gestolen. De inbraak werd zaterdag ontdekt. Verleden jaar werd het bedrijf ook door inbrekers bezocht, toen was de buit f 50.000,—-. Vervuiling in Italië ROME, 10-6. De kusten b\j Rome, Napels, Genua en Ve netië zijn de ergst vervuilde van Italië, aldus blijkt uit een onderzoek dat vorig jaar is in gesteld door de Italiaanse Na tionale Research Raad en waarvan de conclusies werden gepubliceerd. Ze gelden vol gens de raad onveranderd voor dit jaar. De vervuiling is het meest intens bij Rome, vooral in het gebied rondom de monding van de rivier de Tiber, waar onder de stranden van Ostia. Olie is volgens de raad voor naamste bron van vervuiling. De baai van Napels volgt onmiddellijk na Rome. De toe ristenoorden Sorrento, Ischia en Pozzuoli zijn evenmin aan vervuiling ontkomen. Het protest dat door hen werd ge uit was immers zeker niet van grond ontbloot en op de keper beschouwd had de jeugd volkomen gelijk. Wat was namelijk het geval: de vereni ging Flakkee uit Middelharnis, op het laatste moment ingevallen voor Duiveland, dat had afgezegd, was met een elftal verschenen in de leef tijdsgroep van 12 tot 14 jaar. Deze flink uit de kluiten gewassen knapen hadden dan ook niet de minste moei te om de overige elftallen, samenge- waarbij het voorkomt dat er op de trainingsavonden soms 6 of 7 spe lers aanwezig zijn. Wanneer men dit beziet is het ook niet verwonderlijk dat een team als WIK veel meer aan inzet aan de dag weet te leggen. In de le helft hadden de bezoekers het beste van het spel en de 1-0 voorsprong, door een doel punt van Cor Stoutjesdijk was be slist verdiend te noemen. Na de rust kwam bij de rood zwarten duidelijk het gebrék aan voldoende conditie naar voren. WIK nam dan ook re soluut het initiatief in handen waar bij; het-regelrecht op de overwinning af ging. Daan Ooms zorgde hierbij voor dé gelijkmaker 1-1 waarna Jaap M'atthijsse met twee doelpun ten voor een 3-1 overwinning voor de groen witten-zorgde. DAMESVOETBAL Rillandia-SNWK 0-1 Een kleine maar beslist verdiende overwinning voor de dames uit Nieu- werkerk die vooral in de eerste speelhelft, toen zij de steun van de wind in de rug hadden, een grote veldmeerderheid hadden. Hoewel meri zich enige goede kansjes wist te scheppen duurde hét nog 10 minuten voor dé rust eer janny Folmer er met een schot van de rand van het strafschopgebied in slaagde SKNWK een 1-0 voorsprong te geven. Na de rust probeerde de thuisclub, soms met wel wat hard spel, in de 1-0 achtérstand wijziging te brengen. De achterhoede van SKNWK, met Ria Quist aan het hoofd, liet zich even wel niet verschalken waardoor de 1-0 voorsprong tot het einde bleef behouden. GD VVV-SKNWK 2-0 Door een 2-0 overwinning op SKNWK heeft de Goese dames voet balvereniging beslag op de kam pioenstitel in haar groep weten te leggen. Het opvallendste feit hierbij is wel dat de verdediging van de Goese dames zich in de competitie geen enkele maal heeft laten ver schalken. Hoewel de Goese dames 't voetbalspel al een paar jaar langer beoefenen dan de club uit Nieuwer- kerk is het beslist geen spel van kat en muis geworden. Werd in eigen huis nog met 5-0 verloren, nu had den de Goese dames hun handen vol om op beide puntjes beslag te kun nen leggen. In de le helft wist de thuisclub een 1-0 voorsprong te ne men waarna zij er pas kort voor tijd in slaagden de overwinning defini tief veilig te stellen 2-0. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht van uit Dourdan op zondag 4 juni. De duiven werden ge lost om 6 uur met ZW wind. Af stand 373 km. Deel namen 108 dui ven. Aankomst eerste duif 9.26.39 Laatste duif 9.55,57. M. Gieskes 1; J. Wesdorp 2, 5, 7, 8, 20; J. Krijger 3, 27; W. Blom 4, 24; C. Groenleer 6, 9, 10, 17, 23; Feleus- Westenbrugge 11, 13, 18, 21; C. Ver west 12; Schiettekatte-Stoutjesdijk 14, 26; Jac. Dekker 15; W. den Boer 16; J. Kaaistéker 19, 25; J. van Al men kerk 22. Hoofdprijs plus extra prijs gewon nen door M. Gieskes. Wedvlucht vanuit Moulins op za terdag 3 juni. Gelost om 5.45 met ZW wind. Deelname 79 duiven. Aan komst eerste duif 12.48.55. Laatste duif 13.41.00. Afstand 567 km. W. Blom 1, 6. 17; W. Pankow 2, 5, 9. 15, 18, 20; L. Heijboer 3, 13. 14; Fe- leus-Westenbrugge 4, 19; H. v. d. Linde 7, 8, 11; Jac. Dekker 10, 12; L. Noordijk 16. Hoofdprijs plus extra prijs gewon nen door W. Blom. Dinsdag 13 juni in manden voor St. Vincent vanaf 18.30 Vm 1930 uur. Vrijdag inmanden oude duiven Dourdan; jonge duiven Baumets vanaf 18.30 t'm 19.30 uur. P.V. „Dc Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht P.V. „De Reisduif" te Brouwershaven op 3 juni j.l. vanaf Survilliers, afstand 309 km. Joh. FHkwccrt 1; H. Krabbe 2; A. J. Fükweert 3, 5; J. M. Kloet 4, 10; Comb. YVestdorp 6, 7, 9; A. de Wilde steld uit spelertjes van 10-12 jaar, de baas te blijven. In de finalewed strijd tussen Flakkee en DFS kozen de spelertjes van de andere deelne mende verenigingen collectief de zij de van de club uit de Westhoek. De gescandeerde uitroep „haija DFS" moet de gasten uit Goeree-Overflak- kee dan ook niet bepaald als muziek in de oren hebben geklonken. Ondanks het dappere verweer van DFS, onlangs kampioen geworden in de C-groep op Schouwen-Duiveland, moesten zij in deze finalewedstrijd ook het hoofd buigen. (0-3). Toch konden de knapen uit de Westhoek met opgeheven hoofd het veld ver laten, daar zij zonder meer als mo rele overwinnaars konden worden beschouwd. Prijsuitreiking Bij de prijsuitreiking in de kantine op het sportpark werd de manifes tatie nog eens duidelijk onderstreept. Gedurende een tiental minuten was het ,,haija DFS" niet van de lucht. Hoewel men er een bang hoofd in had dat er van de prijsuitreiking niet veel terecht zou komen bleek de jeugd toch 2ijn mond te kunnen hou den toen de voorzitter van Zierikzee de heer J. Th. Brouwer het woord nam. De heer Brouwer betreurde het dat naar hij aannam als een vergis sing Flakkee met een elftal op dit toernooi was verschenen dat als een B-ploeg gekwalificeerd kon worden. (De afdeling Rotterdam waar Flak kee in uitkomt kent inderdaad ande re leeftijdsgrenzen dan de afdeling Zeeland. Hij maakte de vereniging Flakkee een compliment voor de bereidwil ligheid om op korte termijn in de opengevallen plaats van Duiveland v in te nemen. Ondanks alles gaf hij de spelers van de andere verenigin gen in overweging de tegenpartij, waartegen men speelt als vrienden te zien en niet als vijanden. Alle spelers kregen hierna een herinne- ringsvaantje aangeboden, terwijl de aanvoerders van Flakkee en DFS een beker in ontvangst mochten ne men. Op dit door de jeugdcommissie van Zierikzee perfect georganiseer de toernooi werd alle spelers tijdens het toernooi nog een zakje fruit aangeboden. In poule I had Flakkee niet de minste moeite om als eerste te eindigen. Spannender was hét in poule 2 waar DFS en SKNWK met een gelijk aantal punten eindigden. Bij het nemen van de strafschoppen, welke moesten beslissen wie van de ze twee in de finale kwam, bleek DFS over de beste schutterscapaci- teiten te beschikken. De resultaten De resultaten: poule I: Flakkee- Bruse Boys 3-0; Flakkee-MEVO 9-0; Bruse Boys-Zierikzee 0-0; Flakkee- Zierikzee 8-0; Bruse Boys-MEVO 1-0; MEVO-Zierikzee 0-3. Flakkee Bruse Boys Zierikzee MEVO 3 3 0 0 20- 0 6 3 111 1-3 3 3 111 3-8 3 3 0 0 3 0-13 0 Poule 2 Zierikzee II-SKNWK 0-4; SKNWK-DFS 0-0; DFS-WIK 1-0; Zierikzee II-DFS 0-6; SICNWK-DFS 0-0; Zierikzee II-WIK 1-3. DFS 3 2 1 0 7- 0 5 SKNWK 3 2 1 0 7- 1 5 WIK 3 1 0 2 4- 5 2 Zierikzee II 3 0 0 3 1-13 0 Finale: Flakkce-DFS 3-0. SPORTTOTO De Graafs.-FC VVV X Volcwijckers-SVV X Hcercnv.-YVagcningen X Heracles-AZ '67 X YVillem II-Haarlem X Vccndam-HVV X PEC Zwolte-DFC X Helmond Sp.-BI. Wit X Fortuna Vl.-SC Camb. X Eindhovcn-Fortuna SC X YV. Bremcn-Kaiscrsl. X Schalkc '04-FC Köln X FC Basel-FC Zürich X DEN HAAG, 11-6. Voor sporttoto nummer 50, dc laatste van dit sei zoen hebben 453.517 deelnemers voor een inleg gezorgd van 1.036.064 gul den. Het prijzenbedrag bedraagt 438.255 gulden. Voor de prijs en de premie is een bedrag beschikbaar van 109.563 gulden. In totaal het de sporttoto dit jaar 68.1 miljoen gulden opgebracht. Dit is 1,5 miljoen meer dan vorig jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4