DE KRING Koren „Sjaloom"en „Zingt met aandacht" in de Chr. Geref. kerk STREEKNIEUWS EXAMENKOORTS IN HET SPORTCENTRUM „ONDERDAK" Droomt u vandaag van eenvlinderlichte zomeijapon? Danmoetuliefstvandaagnog bij ons binnenstappen! Holty Afscheidsavond met toneel hoogste Idas school Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 juni 1972 Nr. 21095 Zangavond „Geprezen zij de Heer" te Zierikzee Liturgisch centrum Chr. Geref. Kerk (Van een medewerker) ZIERIKZEE, 10-6. De onder de titel „Geprezen zg de Heer" aange kondigde zangavond op de raambil jetten zaterdagavond jl. in de Chr. Geref. Kerk was er één „om de tijd by te vergeten". Een avond met koor- en samenzang die werd aan geboden door het Chr. Geref. Jeugd koor „Sjaloom" en waaraan het Chr. Gemengd koor „Zingt met aandacht" uit Bruinisse een even groot aandeel had. Het geheel stond onder leiding van dirigent de heer C. J. Groen- leer. Beide koren presenteerden deze avond een met zorg samengesteld repertoire dat gedeeltelijk synchroon liep door een gekombineerd optre den. In volgorde stond er geen enkel lied verkeerd op het programma. En dat mag een schouderklopje zijn voor de dirigent. Het jeugdkoor zong 13 liederen en het aantal van het Bruse koor kwam op 12. Er was een evenwichtige wisselwerking tussen koren en dirigent, het geen leidde tot een magnifieke uitvoering. Het noemen van alle gezongen liederen is teveel. Vandaar een bloemlezing uit het programma van beide koren. Bijzondere aandacht trok een twee tal gezongen Scottisch Psalters „O, God mijn Koning en mijn Heer" eri ,,'k Sla naar 't gebergte mijn ogen heen". Met deze liederen excelleerde het Chr. Gemengd koor „Zingt met aandacht", evenals in de zuivere weergave van Psalm 8 en Joh. Crü- ber en een motet van Jos. Haydn. „Crescendo" Het gaat met beide koren nog steeds crescendo en het was zater dagavond mogelijk om in deze goede akoestische ruimte alle vokale re gisters open te zetten. Vooral de meisjes van het Chr. Geref. jeugd koor „Sjaloom" hebben gezongen met vuurrode gezichten. De jongens kleurden iets minder. Maar gezongen hebben ze. En hoe. Het blijft - on danks het regelmatig beluisteren van dit koor - een verrassing. Het lied „Ik wil zingen van mijn Hei land" onderging een nieuwe bewer king van dirigent Groenleer. De Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bjj uw Nutsspaarbank HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- coupletten werden wisselend door het koor in haar geheel en een kwartet gezongen. Ragfijn vulde het gelijke stemniveau van het kwartet de grote ruimte van het kerkgebouw aan de Zevengetij straat. En de ove rige koorleden neurieden de melodie als een klankbord achter het kwar tet. De twee meisjes en twee jon gens die het kwartet vormden mo gen wel even genoemd worden: Wim de Ruijter (Borrendamme), Rian v. d. Hoek (Heuvelsweg), Heieen Kloet (Eerste Weegje) en Rini van Gent (P. D. de Vosstraat). ZIERIKZEE Expositie Burgerweeshuis In de tuin van het Burgerweeshuis staat weer een nieuwe collectie bronzen van Nederlandse beeldhou wers opgesteld, waarvoor de Rijks aankoopsubsidieregeling geldt. In het weeshuis zelf treft men fijn antiek van verzamelaars aan, zoals sieraden jade, netsuké's en curiosa. Vérder schilderijen en tekeningen, koper, tin en prenten. Deze jubileumtentoon- toonstelling (de 10e in successie) is geopend van 17 juni-5 augustus, van maandag t/m zaterdag. Rode Kruis Korps Met ingang van 9 juni jl. zijn aan gesteld tot helpster 2e klasse de da mes: T. C. Stoutjesdijk-Wilbrink en N. H. Verwijs-Willemsen. Zij be schikten al eerder over de theoreti sche eisen maar zijn thans door de vereiste ziekenhuis-praktijk waar over ze beschikten volledig helpster 2e klasse geworden. Met ingang van 1 juni jl. is tevens aangesteld tot Groepshoofd le klasse mevr. P. F. Kurvink-Berrevoets, zulks in de plaats van mevr. Huige- Kik die vanaf dezelfde datum van die funktie heeft afgezien. Drie Mastodont-kiezen uit Oosterschelde opgevist Tgdens de jaarlijkse vaartocht van medewerkers van het Geologisch In stituut in Leiden op de Oosterschelde zijn zaterdag o.m. drie knobbelkiezen van mastodonten opgevist. Ook beenderen van reeds lang niet meer voorkomende diersoorten zijn naar boven gebracht. Welfare Rode Kruis De naam van de pop waarnaar te raden viel in het kader van de Wel fare-manifestatie, was „Izadora". Daar de naam niet werd geradén, moest onder de inzenders worden geloot. De prijs werd gewonnen door de familie Verschelling, Graven straat 2 .Zierikzee. De prijs is géval len op lot no. 186. De prijzen worden zo spoedig mogelijk thuis bezorgd. Uitreiking sportbekers Op woensdag 14 juni zullen ten sctadhuize de sportbekers van 1971 worden uitgereikt. Geloven vraagt vooral in deze tijd om een enthousiast belijden zoals het jeugdkoor dit letterlijk met mond en handen deed in het lied „All night, all day" (dag en nacht, Heer). Een enthousiasme dat met handgeklap als bijvalsbetuiging bij de pittige melodie van dit lied als een vonk oversloeg op de sfeer on der de aanwezigen en het meedoen van kinderen in de kerk. Als insider viel het op dat na kor te tijd weer enkele nieuwe liederen op het repertoire stonden. We noe men o.a. „Ochtendgloren" van W. Hardenbol en „We shall overcome" in een bewerking van H. v. d. IJp. Nog niet eerder hoorden we dit lied van een koor in een prestatie qua muzikale vormgeving als zaterdag avond door het jeugdkoor „Sjaloom" gebracht. Vier liederen werden gezamenlijk door de koren gezongen. Ook de keus van het openingslied „Prijst de Heer" in een arrangement van diri gent C. J. Groenleer en het slotlied „Denk dan aan ons, Heer" van W. Hardenbol met het boeiende koraal refrein stonden op de juiste plaats en gaven mede een stijlvol karakter aan het programma. De koren „Zingt met aandacht" en „Sjaloom" waren deze avond werkelijk in topvorm. Samenzang en orgelspel Voor de samenzang waren psal men gekozen uit de oude en nieuwe berijming en gezangen uit de Her vormde bundel. En bij de begelei ding van de samenzang viel een an dere verrassing op: de beheerste speltechniek van de organist Rinus Pannekoek en de kunst tot het be wust afdwingen te zingen naar de tijdsduur van het ritme waarin psal men en gezangen zijn getoonzet. En dat maakt samenzang altijd goed. Op het 22 stemmen tellende Van Vul penorgel - door orgeldeskundigen 'terecht één van de fraaiste instru menten van Zeeland genoemd - werd door de organist een pre cieuze registratie toegepast. Aan het begin van de avond hield ds. P. op den Velde een korte medi tatie naar aanleiding van een gele zen bijbelgedeelte uit Efeze 5. Tus sen de verschillende programma onderdelen door sprak de predikant verbindende teksten, ge-inspireerd op de inhoud van de liederen. Niet alle 850 zitplaatsen waren bezet en het blijft onbegrijpelijk dat Zierik zee en omgeving dit kerkgebouw niet tot de laatste plaats bezet heeft. De koren zingen beslist niet alleen voor de eigen kerkgemeenschap, ge zien de raambiljetten en adverten ties. Er blijft nog een wens over: het beluisteren van een orgelstuk bij een volgende zangavond als inter mezzo van de veelbelovende, jonge organist Rinus Pannekoek. Graag zien en horen we „de koren van Groenleer" terug op woensdag 5 juli a.s. in de Ned. Hervormde Kerk te Renesse. Ger. Vrouwenvereniging De Gereformeerde Vrouwenvere niging „De Lampen Brandende" heeft haar laatste vergadering voor de va kantie op woensdag 14 juni a.s., 's avonds om 8 uur in het Geref. Vere nigingsgebouw, St. Domusstraat. Het onderwerp van deze avond is: „Geef uw kinderen een zonnige jeugd". U.V.V.-vergadering Op dinsdag 20 juni a.s. wordt in het R.K. Centrum een vergadering gehouden van de U.V.V.-afdeling. BURGH HAAMSTEDE Openbare basisschool-jeugd naar Flevohof De klassen drie, vier en vijf van de Openbare Basisschool Burgh-Haam- stede zijn op schoolreis geweest naar de Flevohof. Zij vertrokken 's och-r tends om half zeven. Om tien uur kwam de bus met kinderen op de plaats van bestemming aan. Het Fle vohof is een grote tentoonstelling over de landbouw, tuinbouw en vee teelt. De kinderen konden zien hoe er op een moderne boerderij en tuin derij toegaat. In het hoofdpaviljoen werd eerst de maquette van het uit gebreide terrein bekeken. Het oude weefgetouw 'trok veler belangstel ling. Door het volgen van de wandel- Eerste pupillen zwommen af in nieuw zwembad ZIERIKZEE, 10-6. Afgelopen za terdag zwommen de eerste pupillen van het nieuwe sportcentrum te Zie rikzee af. Een zenuwachtige toestand voor de kinderen, maar niet minder voor het zwembadteam. Hoe zou het de eerste keer allemaal verlopen? Welnu het resultaat was bijzonder goed. De organisatie van het examen was feilloos Voor de A-proevcn zwommen 39 kandidaatjes af, voor de B-proeven 29. Slechts twee A-kandidaatjes en één B-kandidaatje zullen het een keertje moeten overdoen. De examens werden afgenomen door de heren Fokke. consul van de K.N.Z.B., Roks, sportleraar te Zie- rkzee en de chef-badmeester Van Hooijdonk. Juist op de geplande tijd. 13.00 uur. kon de heer H. Asma, in zijn kwaliteit als voorzitter van de Stich ting „Sportcentrum Schouwen-Dui- veland" aan de glunderende kinde ren de behaalde diploma's uitreiken. In zijn begeleidend woordje herin nerde hij er aan dat vorig jaar slechts gedurende de zomer in het open bad kon worden afgezwommen, vaak met te lage watertemperatuur cn slechte weersomstandigheden nu kan het gehele jaar worden afge zwommen onder ideale omstandig heden. Verder deelde hg mede dat geble ken is dat het zwembad erg In trek is bü de jeugd vooral. Juist de afge lopen donderdag is de 25000ste be zoeker de kassa van het zwembad gepasseerd. De „A-tjes" riep hij op door te gaan voor het B-diploma, de ge slaagden voor het B-diploma om lid te worden van de zwemvereniging in oprichting of de reddingsbrigade. „Wij zijn blij met de jeugd in ons bad, ze moeten blijven zwemmen! Daarbij is de steun van de ouders onontbeerlijk", aldus de heer Asma. De geslaagden Hieronder de namen van de ge slaagden: Examen A (meisjes): Coby Klecmans; Joannette Koop man. Annette Flikweért; Marieke v. Weghe; Dienie Fierens; Marjan Fierens; Marieke Everwijn-, Lianne Simmers; Anette Bakker; Christine Bergs fhaMarianne Vorel; Stella van Kanten; Carla Bos; Marleen Kashoek; Heieen Kashoek; Janette Selle; Ankie Hoekstra; Renee Brons; Marion Visser; Jetty v. d. Werf; Nel- la Kloet; Irma de Wild; Karin Mom; Claudia v. d. Sande; Jolanda v. d. Sande; Tanja Tanis; Wilma Berre- voets; Mirjam de Looze. Examen A (jongens): Jaap Kloosterman; Gert-Jan Cou- mou; Hans Viergever; Jaap van Sas; Hans v. d. Werf; Kees-Jan Jonker; Bas v. d. Steeg; Marco Mandemaker. Diploma B (meisjes): Sofie v. Loon; Helma Philippe; Wiekie Hoekstra; Margo v. Oosterom Liesbeth Bergsma; Hanneke Verheij; Janette Stoel; Ine de Jong; Francien Padmos; Wilma Abrahamse; Tari Coumou; Marise Roskam; Marja de Wild; Annet de Vlieger; Marieke Mandemaker. Diploma B (jongens): Cor Smalheer; Jan Smalheer; Leen Schot; Rinus Kleppe; Siemco Lou- werse; Marco Quist; Aad Quist; Erik Dijkstra; Erik Dalebout; Nick Deïst; Jean-Paul Smaal; Marcel Gouds waard. route kwam men door het zuivelpa- viljoen, het veehoudersbedrijf en het landbouwpaviljoen. Het boterham metje werd genuttigd in een restau rant van het kinderdorp. Daar kon den de kinderen zich in de middag uren vermaken in de speeltuin. Voorts werd koers gezet naar 't Dol finarium te Harderwijk waar de ver richtingen der dolfijnen met veel in teresse werd gevolgd. Dat de dolfijn een zeer intelligent dier is bleek wel aan de kunstjes die hij de kinderen toonde. Nadat de kinderen hun buik jes vol hadden gegeten aan frites en warme worst werd de terugreis aan vaard. De bus kwam om half negen weer in Haamstede aan en aan de enthousiaste verhalen te horen die de kinderen aan hun familieleden vertelden bleek wel dat zij zeer in tens van deze dag hadden genoten. BROUWERSHAVEN Reisje klassen openbare basisschool Deze week maken de leerlingen van de openbare basssisschool te Brouwershaven hun jaarlijkse schoolreizen. Vandaag (maandag) vertrekken de kinderen uit de 3e en 4e klas voor een driedaagsverblijf in de jeugdherberg „De Klavervelden" te Bergen op Zoom. De kinderen uit de 5e en 6e gaan 14, 15 en 16 juni hun kamp opslaan in de jeugdherberg „De Windroos" te Rotterdam. De jongsten uit de le en 2e klas maken vrijdag 16 juni per bus een dagreis naar Madurodam, bezoek aan de Pier en Hoek van Holland. NOORDGOUWE Schooljeugd naar Den Haag De kinderen van de openbare ba sisschool maakten vrijdag het jaar lijkse reisje per bus van de fa. Van Oeveren. Ditmaal gold het reisdoel Den Haag. Gereden werd via Sohud- debeurs, waar de kinderen vandaar werden opgepikt. In de residentie werd een bezoek gebracht aan Ma durodam, waar alles werd bekeken, waarna Duinrel werd bezocht. Hier werden de boterhammen genuttigd, waarna het spelen was geblazen. De trampoline werd gebruikt; er werd geroeid en de speeltuin alel eer aan gedaan. Rond vijf uur was het weer tijd de terugreis te aanvaarden. De chauffeur, de heer Snoek, leverde om 7.15 uur de reizigers weer af te Noordgouwe en dat betekende het slot van een fijne schoolreis. DALEN. Op de rijksweg 34 bij Da len (Dr.) is de 19-jarige H. Haasken uit Emmen in het verkeer om het leven gekomen. Hij botste met zijn auto frontaal op een tegenligger. Nieuwerkerkse bejaarden gaan 29 juni op reis NIEUWERKERK, 10-6. De dagreis voor de bejaarden is thans definitief vastgesteld op donderdag 29 juni a.s. Doel van de reis is ditmaal via Baar- le Nassau door de Belgische Kempen met bezoek aan „Domein Bokrijk" in in de gemeente Bommel gelegen, door Brabant terug. Een en ander met de nodige stop plaatsen, diner en consumptie. De aanmeldingen zijn reeds goed ge start. De nadruk wordt nogmaals gelegd dat deze reis voor alle be jaarden bestemd is. Nu de bejaar- denreizen door de deelnemers geheel zelf worden betaald, er wordt im mers niet meer voor gekollekteerd, zou het pas van goede eensgezind heid getuigen, indien elke bejaarde, ongeacht van welke stand of opvat ting, zonder onderscheid de reis zou den meemaken. Nieuwerkerk was 'n der eerste dorpen waar het koliekte ren radikaal werd afgeschaft, laat het ook koploper zijn bij de verwe zenlijking van de hiervoor gevraag de eensgezindheid. Bij de heren A. P. Slootmaker, M. Stoutjesdijk Wz. en D. Rentier kan men zich voorzover dit nog niet is geschied aanmelden. De vertrektijd is bepaald 8 uur van af Dorpshuis. Het ligt in de bedoeling dat iedere deelnemer bij de aanvang van de reis een „reisroute" ontvangt waarin ook het tijdschema en de onder scheidene stopplaatsen zijn aangege ven. Advertentie Dam 19, Zierikzee Ook deze week: aanlokkeiijkvecl modenieuws. Reisje hogere leerjaren basisschool te Ouwerkerk Vorige week maakten de leerlin gen van klas 3, 4, 5 en 6 hun jaar- lijkse schoolreis. Het reisdoel was ditmaal Den Haag en omgeving. Met een bus v an het touringcarbedrgf „Van Oeveren" uit Zierikzee werd de reis gemaakt met als chauffeur, de heer Snoek. Nagewuifd door vele ouders en be langstellenden startte het gezelschap om half 8. In de morgenuren is een bezoek gebracht aan „Madurodam", terwijl de middag werd gepasseerd in het Wassenaars' dierenpark. Voorts stond een bezoek aan de speeltuin „De Drievliet" op het pro gramma. Om 8 uur keerden de rei zigers te Ouwerkerk terug, waar de muziekvereniging „Nieuw Leven" ter verwelkoming gereed stond. Het hoofd der school gaf een kort ver slag van deze dag en bracht dank voor de gulle gaven voor de „school- reislijst" en namens de school aan „Nieuw Leven" voor de hartelijke ontvangst. Afvloei bij Philips DEN HAAG, 10-6. In de eerste vier maanden van 1972 is het aantal per soneelsleden werkzaam in de bedrij ven van Philips in ons land met 1272 verminderd. 215 waren direct bij de industriële produktie ingeschakeld, 214 verrichtten overige „indirecte" werkzaamheden en 117 waren hogere beambten. In deze periode liep de personeel- sterkte in de bedrijven van het con cern in Eindhoven terug met 454 personen. Druk bezochte avond in het Jeugdgebouw BROUWERSHAVEN, 10-6. Vrij dagavond hebben de leerlingen der hoogste klasse van de openbare ba sisschool te Brouwershaven t.g.v. het afscheid der school een toneelavond gegeven in het jeugdgebouw, waar voor van de züde der ouders en le den van V.O.O. een grote belangstel ling bestond. De voorzitter der oudercommis sie, de heer A. P. Drijgers verwel komde de vele aanwezigen in het bij zondere burgemeester A. P. Schou- wenaar en de wethouders de heren P. de Moor en L. M. Moermond. Toneelspel De kinderen speelden hierna het uit 5 bedrijven bestaande toneelspel „De gouden spiegel van Pierewiet", wat bijzonder goed werd gespeeld. Mede door de fraaie costuums en de cors kwam het stuk bijzonder goed tot zijn recht. Het stuk speelde zich af in het koninkrijk Pomarion, in een land hier ver vandaan. Prinses Jolanda en Prins Paul zouden bin nen enkele dagen gaan trouwen, wat voor de een een plezierige en voor de ander een zeer onaangename en onwelkome gebeurtenis was. Heel het keukenpersoneel had grote plan nen om het huwelijksfeest een extra tintje te geven, maar er waren ook mensen die Jolanda en haar Paul hun jjeluk misgunden en die zelf de kroon van Pomarion hadden willen dragen. Door dit alles heen liep de geheimzinnige ijdele Pierewet, die een zeer belangrijke rol speelde in de ontwikeling van de hele gebeur tenis. Dank zij een ware blijk van vriendschap loopt alles goed af, een vriendschap waarom alles in het stuk draait. Verloting In de pauze werd een grote ver loting gehouden met vele fraaie prij zen. Aan het slot van deze feest avond dankte Marco van Vulpen na mens de scheidende leerlingen de onderwijzers de heren Van Snippen burg en v. d. Sloot voor het goede onderwijs, dat ze mochten ontvan gen op de school. Hij bood hen een mooie sigarettenaansteker aan. Het hoofd der school, de heer R. van Snippenburg dankte hen voor dit ge schenk en wenste de kinderen alle goeds toe in hun verdere leven. De heer Drijgers dankte tenslotte allen die hebben meegewerkt aan de voorbereidingen van dit toneelspel, vooral de personen die vele uurtjes hebben gewerkt aan de decors. „Drie en twintig. En jij ook". Ze zette grote ogen op. „Hoe weet je dat?" „Heb ik gezien op je kampkaart. Dat is mijn werk ook, begrijp je?" „O ja, natuurlijk. Zeg, wordt het niet te laat?" De jongen keek op zijn horologe. „Een minuut of vijf kan nog wel. Rijden we naar die nieuwe cafetaria en drinken wat". Een klein half uurtje later zaten ze in de drukke cafetaria. Met ken nersoog bekeek ze alles. „Niet gek," vond ze. „Alles helemaal nieuw, he?" „Ja. Een dag of wat is-ie nu open. Het is hier altijd gezellig en de prij zen zijn redelijk. Wil je een slaatje?" „Nee, jo, dat is toch tc gek.." „Kom nou. Ik vind het geweldig, dat je meegegaan bent. Wacht, ik haal het wel." Terwijl ze uit haar glas dronk, keek ze de jongen na. Hij is wel leuk, dacht ze. Maar dat zijn ze in het be gin allemaal. Nu ja. voor de vakan tie is hij interessant. Als ik eenmaal weer thuis ben, zie ik hem misschien nooit meer. Bij het afscheid, in de nabijheid van het zomerhuisje, gaf hij haar enkel een hand. Half cn half had ze verwacht, dat hij haar wel een zoen zou geven. Enerzijds was ze teleur gesteld, toen ze naar het huisje liep. maar aan de andere kant vond ze het wel zo goed. Hij lijkt me een keurige jongen; hij loopt tenminste niet zo hard van stapel. Zondagsmiddags reden ze hand in hand over de heide en door de bossen. Tot zc ergens gingen zitten om wat uit tc blazen. Nico maakte zijn fiets tas open en haalde een fles frisdrank tc voorschijn cn twee kartonnen be kertjes. Het meisje keek er opgeto gen naar. „Jeetje, Nico, fantastisch, dat je drinken meegenomen hebt. Ik zat net te denken: waar zou je hier ergens een café of zoiets hebben." Hij knipoogde, maakte de fles los en goot een bekertje vol, dat hij haar aanreikte. „Met dit warme weer zal het best smaken." Ze dronk het achter elkaar leeg. „Een genot," antwoordde ze, behaag lijk zuchtend." „Nog één?" „Graag, jo." Hij gaf haar opnieuw het bekertje gevuld en ging toen naast haar zit ten, terwijl hij zelf ook dronk. „Zon dags is hier niet veel open. Wel in het dorp natuurlijk, maar in de om geving is zondags bijna alles dicht. Dus ik dacht: neem ik zelf wat mee. Het is jammer genoeg niet zo koel meer." „Maar het smaakt best." De jongen ging languit naast haar liggen, zijn armen gestrekt. Zelf schoof ze met haar hoofd in de hol te van zijn arm, die hij langzaam om haar heen legde. Terwijl ze elkaar aankeken, glimlachte ze. Langzaam kwam hij met zijn gezicht naar het hare. Toen wist ze het: hij gaat me zoenen en ik weet, dat ik het prettig zal vinden. Het volgende ogenblik voelde ze zijn lippen op dc hare en sloot ze haar ogen. Ze lagen dicht tegen elkaar aan, toen hij zei: „Ik moet er niet aan denken, dat jc volgende week zon dag om deze tijd al weer weg bent." Ze troostte: „We hebben nog een hele week." „Allicht. En daarna?" „Daarna is het voorbij: Ships pass in the night. „Ha., heb jc Engels gehad?" 8 FEUILLETON DOOR FRANK VAN FALCKENOORT „Ulo-diploma. Een poosje op kan toor gezeten, maar dat leek me niet. In een restaurant verdien je veel meer. Het werk is afwisselender. Va der was er eerst wel een beetje op tegen." „Dat begrijp ik. Voor dat werk heb je geen Ulo nodig." „Moet je niet zeggen. Het komt me toch wel van pas. Ik kan uitstekend hoofdrekenen. In het restaurant werkten we met z'n vieren: één kel ner en drie meisjes, Maar ik was de enige, di zelden of ooit fouten maak te met aanslaan op de kassa en het uitrekenen." „Je hebt nu geen baan, he?" „Nee, maar dat is geen probleem. Bij ons in de stad is er haast altijd gebrek aan personeel in restaurants." „Je moest eigenlijk hier kunnen komen werken. In de nieuwe cafeta ria. Heb je van de week dat bordje niet gezien? Nette serveerster ge vraagd. Ze zijn nu met z'n tweeën cn kunnen het nauwelijks af samen." Het meisje keck hem met grote ogen aan. Hier? In Dorringen?" „Ja, waarom niet? Misschien ver dien je iets minder dan in de stad. maar je leeft hier ook goedkoper." „Vindt moeder nooit goed." „Je bent meerderjarig „Jawelmaar zo'n eind van huisIk geloof, dat het me niet zou lijken." Hij kuste haar nog eens. rustig en beheerst. „We zouden elkaar iedere dag zien, Mieke". Ze voelde zich prettig gestemd. „Zou je dat fijn vinden?" „Bizonder fijn, Miekc. Als je terug gaat naar huis. is alles voor ons voorbij. Nu ja, ik kan jc na het sei zoen wel opzoeken. In dc stad". (Wordt vervolgd). I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3