AGENDA Waarschuwing Massagraf Vaststelling kampeerverordening raadsvergadering Duiveland tegen kapingen in Rhodesische mijn Renesse krees; nieuwe bar-discotheek Spaanse stijl: „Orilla" blJ vechtpart,i gewoiul Minder geld in 1973 voor openbaar vervoer De Europese landbouwprijzen r Schrijven tandartsen voor kennisgeving aangenomen Geen uitspraak in kwestie gewestvorining; DUIVELAND, 10-6. De raad van Duiveland kwam vorige week in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. Deze opende de vergade ring met het ambtsgebed en sprak vervolgens een welkomstwoord tot de aanwezige raadsleden, die op de heer M. K. Romein (V.V.D.) na, die met kennisgeving afwezig was, allen present waren. De voorzitter las een schrijven voor van de eilandelij ke tandartsen, die erop wijzen dat er ook op Schou- wen-Duiveland een grote behoefte bestaat aan één of twee tandartsen, doch dat men zich hier niet vestigen wil omdat het drinkwater niet ge fluorideerd is. Men drong er nu bij de raad op aan te willen bevorderen, eventueel door een schrijven naar de Waterleiding Maatschappij om fluor aan het drinkwater toe te gaan voe gen. Over het algemeen waren de raadsleden weinig enthousiast over dit schrijven. Allen waren het er over eens dat men te weinig deskun dig is om hierover^ te oordelen. Bo vendien wil men op vele plaatsen weinig van fluoridering weten, en zijn er zelfs al plaatsen waar men het fluor weer uit het drinkwater laat. De heer Bakker (Arb.) vond het ver gezocht van de tandartsen. Be sloten werd het schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Bij de lijst van ingekomen stukken was een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarin medede ling dat ze het voornemen hebben de wethouderssalarissen met ingang van 1 januari 1972 te herzien. Na deze herziening zullen de wedden voor de wethouders uit de gemeente Duiveland gaan bedragen per jaar f 4.440,Hiervoor waren geen be denkingen bij de raad. Geldlening Goedgekeurd werd eveneens een geldlening, aan te gaan bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, groot f 1.000.000,tegen een rente van 4% procent per jaar. Er bestaat voor de uitvoering van verschillende ka- pitaalswerken nog steeds behoefte aan z.g. „kort geld". Deze lening is voor de tijd van zes maanden, en de gemeente verbindt zich om het be drag op 15 december a.s. terug te betalen aan genoemde bank. Aan de orde kwam een wijziging kampeerverordening, omdat bij de behandeling van de kampeerveror dening in de vorige raadsvergade ring de moeilijkheid naar voren kwam om eventuele overtreders van deze gemeentelijke verordening te kunnen straffen. De recreatiecom missie heeft een advies ingebracht hiervoor, en om alle mogelijke mis verstanden te voorkomen en om te vens aansluiting te zoeken bij het Wetboek van Strafrecht leek het de commissie goed de begripsomschrij ving voor „kamperen" als volgt te doen luiden: „Gedurende de voor de nacht bestemde tijd, waaronder in deze verordening in elk geval wordt verstaan de periode, gelegen tussen zonsondergang en zonsopgang, ver blijven in: A. een tent, kampeerwa gen, caravan of ander voertuig enz. B. een gebouw of bouwsel niet zijnde een wettig gebouwde woning, hotel of pension; tenzij de persoon die al daar verblijft, aannemelijk maakt, dat hij zich daar niet bevindt voor het genieten van recreatief verblijf. Deze laatste toevoeging is nodig om dat het anders kan voorkomen dat de te verbaliseren personen kunnen ontkennen recreatief te verblijven en de contröleambtenaar dit moei lijk zou kunnen weerleggen. Door deze toevoeging wordt de bewijslast op de verblijf houdenden gelegd. De kampeerverordening werd op deze wijze veranderd, zonder tegenkan ting. Verder werd goedgevonden om in het kader van de sanering van de Markt te Oosterland aan te kopen van de heer K. van Leeuwen te Oos terland, diens woonhuis, staande aan de Sint Joóstdijk no. 1, voor de prijs van f 10.000,Het pand is groot 195 ca, met de zich daarop bevin dende woning. Voor het pand Markt 1 werd eveneens dezelfde som be taald destijds, zodat het billijk voor komt ook hiervoor deze som te vote- ïen. Vervolgens kwam ter tafel een herziening van de tarieven voor de welstandstoezicht. Aangezien deze tarieven van 1 januari 1968 zijn heeft het Instituut, mede door de gestegen kosten, bèsloten de tarieven te her zien, terwijl gelijktijdig woi'dt voor gesteld de advies kosten voor onder geschikte verbouwingen (ic. tot f 15.000,te verlagen. In plaats van een vast tarief per bouwsom werd een basisbedrag met een wis selend promillage van de bouwkos ten geadviseerd. Het voorstel om de legesveroi'dening te wijzigen kon de volledige goedkeuring van de raad wegdragen, ze luiden: bouwkosten minder dan f 5.000,woi'den f 10, van f 5.000,of meer, doch minder dan f 40.000,wordt f 10,ver meerderd met 2 pi-omille. Van f 40.000,of rneei*, doch minder dan f 160.000,wordt f 50,plus 1 pro mille. Van f 160.000,of meer, dofch minder dan f 500.000,wordt het f 130,plus 0,5 promille, van f 500.000,of meer f 330,plus 0,1 pi-omille. Nu de gasaanleg in Sir Jansland is voltooid acht het college van b. en w. het verantwooi-d ook het dorpshuis te Sirjansland te voorzien van een centrale verwarmingsinstallatie, kos ten f 9.500,inclusief de bouwkun dige voorzieningen, verfwerk enz. Het krediet hiervoor zal beschikbaar gesteld worden, al vonden sommige raadsleden het bedrag van de. kost prijs vrij hoog voor zo'n vrij klein gebouw. De korenmolen te Nieuwerkerk is destijds overgegaan aan de gemeen te Duiveland met het doel dit mo nument te restaureren. Van de Rijks dienst voor Monumentenzorg is een voorlopige begroting opgesteld, wel ke - na verwerking van de jongste loon- en prijsstijgingen - op onge veer f 75.000,zal komen. Het voor stel om aanvrage voor subsidie bij het Rijk (Ministerie van C.R.M.) en de provincie Zeeland, in te dienen om de hoogst mogelijke bijdrage in de restauratiekosten voor deze mo len te verkrijgen, werd door de raad goedgekeurd. Gememoreei'd werd, dat het nog wel verschillende jaren kan duren eer het rijk gelden beschikbaar heeft voor dit soort restauraties. Rapport gewestvorining Het volgende punt was: Behande ling rapport gewestvoiTning. Over het algemeen waren de raadsleden het erover eens dat er veel te weinig informatie over de gewestvorming gegeven is. De colleges van b. en w. van het eiland hebben zich enige tijd geleden over deze vorming van ge westen beraden. De heer A. L. Bak- ker( Arb.) vond dat er toch wel richt lijnen moeten komen eer. de raad zich over deze materie kan uitspreken. Ook de raadsvoorzitter vond het een moeilijke zaak. „Het is allemaal even onduidelijk en onoverzichtelijk", zo was zijn commentaar. „Waar komen de bevoegdheden van zo'n gewest vandaan?" zo vroeg men zich af. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling twee gewesten van de provincie Zeeland te vormen: 1) Zeeuwsch- Vlaanderen; 2) de overige eilanden in de provincie. De gemeentebestu- ren zijn het er eenstemmig over eens dat er geen vierde bestuui'slaag moet komen, aldus burgemeester De Kam. De heer Bakker vond het een ver velende geschiedenis en het zal voor de gewone man een veel te ingewik kelde geschiedenis worden. Laat de minister het eerst maar eens voor zichzelf uitmaken wat dit worden gaat, eer de lagere instanties zich hierover beraden, aldus de heer Bak ker. De heer J. op 't Hoff (AR) had te Goes de bijeenkomst bijgewoond over de gewestvorming. Hij ging er vol goede moed heen, maar er kwam niets tevoorschijn. Als het ieder het er over eens was dat er geen viei'de bestuurslaag komen moet. De heer Op 't Hoff vroeg zich af hoe het mo gelijk is wanneer het voorstel van G.S. om twee gewesten in Zeeland te creëeren zonder een vierde bestuurs laag. Ook mevr. A. F. v. d. Zande-Vleu- gels Schutter (VVD) had moeite met deze hele zaak en ze vond het moei lijk om hierover een uitspraak te doen. Enerzijds voorzag zij veel ne gatieve kanten, maar er zullen ook wel pluspunten zijn. De heer Bakker vond dat onze pro vincie veel te klein is voor gewest vorming en als hij kiezen mocht tus sen één gemeente op Schouwen-Dui- veland of gewestvorming, dan zou hij niet twijfelen en hij koos abso luut het eerste. Tenslotte besloot de raad geen of ficiële uitspraak in deze te doen, om dat het allemaal veel te onduidelijk De rondvraag Bij de rondvraag wees de heer Stouten (SGP) op de vieze toestand waarin de Dr. Schuttei'bank, staande op het Koninginneplein te Ooster land, zich bevindt en dat deze hard een grote schoonmaakbeurt nodig heeft. Verder had deze afgevaardigde geconstateerd dat er grint gebracht is op de paden van de algemene be graafplaats te Oosterland, doch een veel te dikke laag. Het loopt veel te zwaar, was ook de mening van de heer Stoutjesdijk (CHU), die wees op het feit dat het bijna ondoenlijk is om door deze dikke laag grint met een baar te moeten lopen. Verder had de heer Stouten laatst gewezen op het dichtgespijkerde pand Kerkstraat 14, eigenaar de heer Freriks, doch er tot op heden niets meer van gehoord. Hij vond dit dicht gespijkerde pand foeilelijk en vroeg of dit zo maar mag. Weth. Kuijper (Arb.) betoogde dat er niets aari te doen is, naar bij een onderzoek was gebleken. Dit vond de heer Stouten zeer vreemd, want wanneer je een nieuw raam of een groter kozijn in een gevel wil zetten, moet hemel en aarde worden bewogen eer dit kan doorgaan. Dan moet het passen bij de naaststaande panden enz. Deson danks moest de wethouder van open bare werken bij zijn bewering blij ven. Tenslotte wees de heer Stoutjes dijk op de wenselijkheid een tijde lijke gemeentewerkman aan ie stel len, in plaats van werkman De Later, die wegens ziekte voorlopig nog niet mag beginnen. TEL AVIV, il-6. Westduitse ex tremisten en Arabische guerrilla- strijders zouden vijf verkeersvlieg tuigen willen kapen en door middel van bommen in de bagage van pas sagiers gebouwen op vliegvelden op verschillende plaatsen in de wereld willen opblazen. Op het vliegveld van Tel Aviv zegt men een waarschuwing uit Eu ropa te hebben ontvangen dat naar men gelooft één van de kapingen is beraamd door de Westduitse links- extremistische groep Baader-Mein- höf. De „Drie van Breda" DEN HAAG, 10-6. De drie Duitse oorlogsmisdadigers, die thans nog in Breda verblijven, zulen een onder zoek ondergaan in de psychiatrische observatie kliniek van het gevange niswezen te Utrecht. Verwacht wordt dat hiermee in september aanstaan de kan worden begonnen, aldus heeft het departement van justitie meege deeld. Mei-haring in het Grevelingenmeer ZIERIKZEE, 10-6. Het Grevelingenmeer blijkt over een grote variëteit aan zeevis te beschikken. Een van de soorten is de meiharing. Er zwemen nog grote scholen vav deze vissoort op het Grevelin genmeer rond. Het bijzondere van deze vissoort is dat de hengelaar ze kan vangen aan een blinkend haakje, zonder gas. De paternoster met haak jes wordt dan pompend op en neer bewogen. Een manier van vissen die in Zeeuws Vlaanderen betiteld wordt met haringsnokken. Tweejarig jongetje verdronken HANSWEERT, 11-6. Het 2-jarige Belgische schipperskind Marinus Sandee is zaterdagmiddag in de zij haven van Hansweert verdronken. Het jochie, dat bij zijn ouders aan boord van de Belgische tanker „Sol Tank II' woonde, raakte op een ge geven ogenblik .overboord en ver dronk. Jongen tien dagen na vechtpartij óp school overleden AMSTERDAM, 10-6. De 14-jarige Amsterdamse scholier Eric Brouwer is tien dagen nadat bij een vechtpar tij op school een medeleerling hem de keel had dichtgeknepen, zaterdag in het Wilhelminagasthuis in Am sterdam overleden. Op 31 mei had Eric van een mede leerling op de Abel Tasmanschool, die vaak geplaagd wordt, diens bril afgenomen. In de kantine vroeg een andere leerling, de 16-jarige R. C., Eric de bril terug te geven. Er ont stond toen volgens de politie een vechtpartij, waarbij C. Eric in de armltlfem nam en diens keel dicht kneep. Bewusteloos werd de jongen naar het ziekenhuis overgebracht. Op hét stoffelijk overschot zal sectie worden verricht. Marokkaan O 1 j EINDHOVEN. 11-6. Een 21-iar RENESSE, 10-6. Vrijdagavond werd ter gelegenheid van de opening van de nieuwe bar-discotheek „Oril la" door de eigenaars, C. Veerhoek en Zn., een receptie gegeven. Half februari was men begonnen het btf het cafetaria „De Zoom" gelegen voormalige woonhuis van de fam. Veerhoek uit te breken en te ver bouwen. En daarvoor in de plaats bouwde de firma Braber, Dorreman en Lem- som in bijna 4 maanden naar een ontwerp van de heer C. W. Veer- WASHINGTON. Dit is een model van het in ontwikkeling zijnde kop pelstuk tussen Apollo- en Sojoez- ruimtevoertuigen. De onderkant van de cylinder sluit aan op de Apollo; de bovenkant kan de koppeling van de Sojoez verend opvangen, zoal:t hier van links af te zien is. hoek, deze 6 meter brede en 22 me ter lange bar-discotheek. De gele genheid heeft ongeveer 120 zitplaat sen en het geheel doet een beetje Spaans aan, vandaar ook de naam „Orilla", wat Spaans is voor „Zoom". Het voorste gedeelte van de zaak bestaat uit een lange bar met kruk ken er omheen en zitjes aan de kant. De bar is gemaakt door de heer A. van Voskuylen uit Maai*tensdijk bij Utrecht. Aan het eind van de bar gaat men met enkele treetjes naar beneden en daar bevindt zich een dansvloertje met zitjes er omheen en de discotheek. Rechts van het trap je naar beneden bevindt zich een trap naar boven, waarmee men een „entre sol" een soort balkon bereikt. Er bevindt zich daarboven ook een bar met zitjes en men kan over de leuning naar beneden op dc dans vloer kijken. De muren zijn gewoon van cement, die door een speciale be werking een ruwe structuur heeft gekregen en door middel van groen en rode spots wordt dan een aller aardigst gemeleei'd kleur effect ver kregen. Door deze gekleurde, spaar- zame verlichting, die is verzorgd door de firma Quartel van Noord volle uitgaansgelegenheid bij gekre- fect verkregen. Receptie De receptie was zeer goed bezocht de gezelligheid werd nog verhoogd door de zeer vele bloemstukken, die de fam. Veerhoek voor deze gelegen heid had ontvangen. Van het ge meente bestuur van Westerschouwen was in de loop van de middag be richt ontvangen dat b. en w. verhin derd waren aanwezig te zijn. Met deze nieuwe bar-discotheek heeft Renesse er een aparte, sfeer volle uitgaansgelegeneihd bij gekre gen. EINDHOVEN, 11-6. Een 21-jarige Marokkaan is in de nacht van za- terdag op zondag in Eindhoven neergestoken bij een schermutse ling tussen cafébezoekers. De toe stand van de man is ernstig. De po litie verrichtte vier arrestaties. In het café De Sleutel aan de Blaarthemseweg ontstond x-ond twee uur in de nacht ruzie tussen woon wagenbewoners en anderen. De one nigheid eindigde met een gevecht op straat. Enkele mensen raakten ge wond, van wie de Marokkaan ern stig. 99 Brand in „Beekse Bergen' HILVARENBËEK, 10-6. Een lelie brand - oorzaak onbekend - heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een gx-ote loods van het recreatiecentrum en safaripark „Beekse Bergen" te Hilvai-enbeek in de as gelegd. De schade wordt geschat op tegen de f 2 miljoen. In de loods waren voorraden dran ken en lekkernijen op geslagen, als mede kostbax-e koelinstallaties en andere zaken die zouden worden aangebracht in het nieuwe restau rant. Kort voor de brand uitbrak, had een nachtwaker zijn ronde gedaan en alles in orde bevonden. De politie denkt dan ook aan kortsluiting. WANKIE, 10-6. De 419 slachtof fers - bijna allen Afrikanen - die na de explosie in de schacht van de ko lenmijn bij de Rhodesische stad Wankie zijn achtergebleven zullen daar hun gi*af vinden. Collega-mijn- werkers begonnen zatex-dag aan de ingang van de Kamandama-schacht een eenvoudige houten platform op te richten waar een herdenkings dienst voor de mannen zal worden gehouden. TWEEDE KAMER Dc PTT-tariefsverhoging DEN HAAG, 10-6. In de aan de Tweede Kamer aangeboden voor jaarsnota heeft minister Nelissen van financiën bevestigd, dat er een tariefsverhoging voor de PTT op komst is. De PTT zou, door een hogere loonkostenstijging en een conjunc turele tegenvaller in de ontvangsten over 1972 naar raming f 192 miljoen minder aan de staat kunnen uitkeren Dit bedx-ag wordt tot f 55 miljoen teruggedx-ongen, aldus minister Ne lissen, en wel door een tariefsverho ging met een opbrengst van f 67 mil joen en een verlaging van de inves teringen ad f 70 miljoen. De tegenvaller wordt in 1972 wel iswaar niet volledig gecompenseerd, maar door de dooi'wei'king van de taxdefsverhoging zal voor de jaren 1973 tot en met 1975 wel een volle dige dekking verkregen worden. Internationaal project-antennewet DEN HAAG, 10-6. Volgende week zal in Brussel een overeenkomst worden getekend, welke de samen werking tussen Nederland en zes andere landen omvat ten aanzien van de research voor het project- antennenet. De antennes zullen worden toegepast bij verbindingen in de scheepvaart en bij de naviga tie via satellieten. De overeenkomst wordt aangegaan met België, Duits land, Frankrijk, Noorwegen, Zweden en Finland. Duurder kopje thee en koffie voor rijkspersoneel DEN HAAG, 10-6. De koffie- en theetarieven, die de rijksdiensten voor de ambtenaren in rekening brengen, moeten omhoog, zo heeft minister Nelissen in zijn voorjaars nota aan de Tweede Kamer meege deeld. Die verhoging moet dit jaar f 3 miljoen opleveren en in de vol gende jaren f 6 miljoen. De verhoging zal eerst nog in het georganiseerd overleg (het overleg tussen minister Geertsema en de ambtenarenbonden) aan de orde ko men. De jongere werklozen AMSTERDAM, 10-6. „Vooral jon gere werklozen hebben geen begrip voor de situatie. Zij willen totaal geen water btf de wijn doen. Wie bijvoorbeeld 140 gulden schoon in de week heeft vex-diend en dan via ons een aanbod krijgt voor een baan met 134 gulden schoon wei gert die te aanvaarden". Dit zei drs. E. F. J. Luijff, onderdirecteur van het gewestelijk ax-beidsbureau in Amsterdam om de maandelijkse persconferentie over de arbeidssitu atie in de hoofdstad, die door hem en door directeur K. de Jong rond uit somber wordt genoemd, wat de jongeren betreft voorziet de heer De Jong dat er van de 500 LTS'ers, die binnenkox-t beschikbaar komen voor de arbeidsmarkt,al een aantal niet aan de slag zal kunnen gaan en dus dix-ect geconfronteerd zal worden met uitkex-ingsregelingen. Russische kunst vernietigd ROME, 10-6. Een woordvoerder van de beweging voor mensenrech ten in de Sowjet-Unie heèft donder dag meegedeeld, dat schilderstukken die de in ballingschap levende artiest Yoeri Titov naar het buitenland mocht sturen, voor de verzending uit Moskou door een „Russische straf- instantie" werden vernield. Alle 57 doeken die Titov per schip naar Rome verzond, waren met een soort zuuroplossing besprenkeld waardoor de kleuren waren wegge vaagd. Titov zei, dat hem gezegd was dat hij in een psychiatrische inrichting Zou worden afgezonderd met het oog op zijn werk en politieke opvattingen Daarop vroegen hij en zijn vrouw Elena een uitreisvisum. Onlangs deelde Titov mee te hopen in Rome een tentoonstelling van zijn werken te kunnen houden. Toen hij het pak met de schilderijen opende, bemerkte hij, dat zijn werken ver nield waren. DEN HAAG. 10-6. Hot kabinet Biesheuvel wil de rijksuitgaven voor het openbaar vervoer verlagen door ccn aantal wettelijke maatregelen. Gedacht wordt aan bestemmingshef fingen, de tarieven en ombuigingen van dc uitgaven, zo heeft minister Nelissen van financiën meegedeeld in dc aan de Tweede Kamer aan geboden voorjaarsnota. De definitieve aard en de omvang van deze maatregelen worden be paald bij het opstellen van de rijks begroting 1973. Reeds thans wordt er van uitge gaan. dat deze maatregelen voor 1973 een besparing op de rijksuitgaven geven van f 113,7 miljoen, voor 1974 van T 119.4 miljoen en voor 1975 van f 124,3 miljoen. In de voorjaarsnota staat dat dit jaar voor het openbaar vervoer f 20 miljoen minder zal worden uitgege ven. Maandag 12 juni Zierikzee Mondragon, 8.00 uur, vergadering „Philatelica". Ger. Jeugdweek, 7.00 uur, start eta lagewedstrijd, Ger. Jeugdgebouw. Dinsdag 13 juni Zierikzee 's Landskamer, 10 uur v.m., vergade ring Waterschap Schouwen-Duive- land: Ger. Jeugdgebouw, 8.00 uur boven zaal volksdansen. Woensdag 14 juni Zierikzee Verenigingsgebouw, 8.00 uur, verga dering N.C.V.B. Ger. Jeugdgebouw, 2.00 uur, film middag voor kinderen tot 12 jaar, (bovenzaal). Sportpark „Bannink", 7.00 uur, ge- costumeerd voetbalwedstrijd kerke- raad-jongensclub. Ger.Jeugdgebouw ,8.00 uur, Geref. Vrouwenvereniging. Serooskerkc Dorpshuis, 8.00 uur, alg. ledenver gadering Groene Kruis „Schouwen- Duiveland". Donderdag 15 juni Zierikzee Ger. Jeugdgebouw, 8.00 uur, film avond „Zorba de Griek". Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw, N.C.V.B.- bij eenkomst. Zaterdag 17 juni Haamstede Clubgebouw jeugdsoos „Big S", 8 uur, barbecue-tuinfeest. Renesse 8.00 uur, tentconcert „Luctor et Emergo". Vrijdag 16 juni Zierikzee Geref. Jeugdgebouw, 21.00 uur, start grote dropping, ook in gezinsver band, (opgave voor do.dag 15-6). Zondag 18 juni Dreischor „De Drie Schorren"", 14.00 uur, start gezelligheidsrit m.a.c. „Sparta". Dinsdag 20 juni Zierikzee R.K.-Centrum, Mosselstraat, 7.30 uur, vergadering U.V.V. BRUSSEL, 10-6. Ieder jaar voor 1 augustus dienen, volgens de EEG- spelregels de nieuwe gemeenschap pelijke landbouwprijzen voor het volgend jaar te worden vastgesteld. Daar zal echter dit jaar niets van komen. Ook andere jaren zijn de ministers nooit op tijd geweest met hun prijsbesluiten, maar dat kwam omdat ze het nooit voor de gestelde datum eens konden wox'den. Dit jaar echter is er een goede reden om maar even te wachten. Zowel de Eux-opese Commisie als het Europese parlement zijn van oox-- deel dat men moeilijk met z'n zessen (de huidige EEG) al prijzen kan gaan afspreken die in het komende sei zoen zullen gelden voor tien lidstaten Immers per 1 januari wordt de Ge meenschap uitgebreid met het Vere nigd Koninkrijk, Ierland, Noorwegen en Denemarken. De commissie in Brussel zal dan ook dit jaar naar alle waarschijnlijkheid niet voor 1 au gustus met exacte prijsvoorstellen komen. Ze zal zich beperken tot het vastleggen van haar ovex-wegingen inzake de prijzen in een simpel rap- port, aldus EEG-kringen. Rundveeprijzen in Europa dalen sterk BRUSSEL. 10-6. Nog maar net (af gelopen maandag) is de maatregel in werking getreden om het invoerrecht (20 procent) op rundvee in de EEG tijdelijk te schorsen, maar de gevol gen daarvan zijn al heel duidelijk merkbaar. De groothandelsprijzen, aldus gegevens die donderdag be kend werden, dalen sterk. De sterk ste prijsdaling vindt plaats in Neder land waar het rundvlees ruim zes gulden der 100 kg levend gewicht la ger geworden is. Het enige land waai de rundvleesprijzen toch nog (om overigens moeilijk te verklaren rede nen) stegen, was Italië. Vijfde baanbos HOOFDDORP, 10-6 - In Hoofddorp is opgericht de „Stichting Vijfde Baanbos", die zich ten doel stelt een goed milieu te bevorderen door het tegengaan van uitbreidingen van de luchthaven Schiphol en met name de uitbreiding met de vijfde baan. De stich ting tracht het doel te berei ken door middel van het ver krijgen van grond, en deze ie voorzien ran een passende be planting. De stichting begint met het weekeinde een bo*- menverkoopaktie. die wordt gesteund door de aktiegroep Schiphol Stop".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2