DE KRING tijdelijk voor de slanke van129 voor speciaal cassis Duivelandse boeren gaan het proberen met radijs en sla Belgisch Kamerlid wil opschorting van Oosterscheldesluiting Fa Joh. den Boer Irak garant voor oliestroom Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 juni 1972 Nr. 21091 Een experiment DUIVELAND, 8-6. De landbouwer clie weet dat voor een goede oogst, de z.g. vrucht wisseling een eerste vereiste is, is daarvoor naar zjjn ei gen zin te sterk gebonden aan het z.g. ijzeren bouwplan; granen, aard appelen, suikerbieten, peul vruchten, uien. Hij probeerde de laatste jaren daaraan te ontkomen, door het te len van gladiolen, graszaad, bloemen en groentezaden, knolselderij en winterwortelen, vooral nadat het vlas als vroeger hier veel verbouwd gewas was uitgeschakeld. Een en an der met meer of minder succes. De firma Van Dijk en Co uit Delft, met zijn vestiging in Sirjansland heeft daaraan nu dit voorjaar en kele produkten toegevoegd namelijk radijs en sla. Met diverse landbou wers werden contracten afgesloten voor de teelt van radijs, in totaal plm. 30 ha, terwijl men bezig is of (voornemens is) een en ander in el kaar opeen volgende golven, met het uitpoten van een miljoen krop sla-planten, waarvan de eerste par tijen ook al zijn geoogst. Machinaal oogsten Het machinaal trekken en afsnij den van de radijs gaf met de daar voor speciaal uit Amerika ingevoer de machines nogal wat trammelant. De machines zijn de kinderziekten waarschijnlijk nog niet te boven, terwijl misschien ook andere fakto- ren optreden, die de kettingen van de machine spoediger te slap maak ten. Sla planten geschiedt uitsluitend door handwerk, evenals het steken van de kroppen. Advertentie Doden in Belfast BELFAST, 8-6. In Belfast is een Brits soldaat door sluipschutters doodgeschoten. Hij was op patrouille in een r.k. wijk van de stad en werd onverwachts beschoten. Eerder is in een andere r.k. wijk van Belfast een Britse militair dood geschoten. VEGHEL. Prinses Beatrix en prins Claus brengen een driedaags bezoek aan Noord Brabant. Na afloop van de lunch in Veghel kreeg de prinses drie poppen aangeboden voor haar kinderen. Links (le burgemeester van Veghel, mr. H. P. J. van Weegen. echtgenote ontkend. Columbo stelt van alles in het werk om het lijk te vinden. Niet tevergeefs, zoals na ruim een uur van even spannende als vreemde verwikkelingen zal blijken. ZATERDAG 10 JUNI De radijs wordt op Sirjansland ge wassen en in Delft in kleine plastic zakjes verpakt. De l'irma Van Dijk en Co is zoals bekend een groothan del, die veel aan supermarkten en grote zaken levert, zowel in Neder land als in het buitenland. In elk geval is uitbreiding van de mogelijkheden iets anders te telen dan de geijkte produkten een uit komst voor de Duivelandse land bouwers. BRUSSEL, - 8-6. De Belgische Volksunie-vertegenwoordigster, me vrouw Nelly Maes, wil dat minister van buitenlandse zaken Harmel, bij Nederland gaat aandringen op her nieuwd gezamenlijk overleg over de afsluiting van de Oosterschelde. De aisluiting zou daartoe moeten wor den opgeschort. Nelly Maes, die zitting heeft in de kamer van volksvertegenwoordigers heeft minister Harmel gevraagd hem over de2e kwestie te mogen inter pelleren. Het Volksunie-kamerlid meent dat de gevolgen van de af sluiting van de Oosterschelde onvol doende onderzocht zijn. Voordat de Oosterschelde defini tief dichtgaat zou eerst duidelijk moeten worden wat daarvan de eco nomische gevolgen zijn voor de oes ter- en mosselcultuur en voor de visstand in het zuidelijk deel van de Noordzee. Flora en fauna Verder wil ze klaarheid over de vraag of flora en fauna niet ernstig in gevaar komen omdat grote rust en voedselplaatsen voor miljoenen wad- en watervogels verloren gaan. Mevrouw Maes is er verder hele maal niet van overtuigt, dat afslui ting" van de Oosterschelde geen ge varen oplevert, bijvoorbeeld door veranderende getijstromingen die verder duinafslag tot gevolg hebben. Advertentie Stijlvolle Engelse noten fauteuil metgobelin bekleding. Door het speciale vering systeem een gegarandeerd heerlijkzitkomfort. 345.- St. Domusstraat 25-58-76 Zierikzee - Telefoon 2345 na 18.00 uur 3170 en 3345 Overstromingen in Japan TOKIO, 8-6. Vier mensen ztfn donderdag om het leven gekomen en zes worden vermist nadat een he vige storm liet zuiden van Japan had geteisterd en overstromingen en grondverschuivingen had veroor zaakt. Minstens zeventien mensen heb ben verwondingen opgelopen. In de havenstad Kobe is een houten ge bouw door een aardverschuiving verwoest. Tot dusver is bekend, dat vier van de zeven mensen in het ge bouw gered zijn. DEN HAAG, 8-6. De nationalisatie van de Iraq Petroleum Company (I.P.C.) betekent niet, dat de olie, die I.P.C. produceerde - ongeveer 50 miljoen ton per jaar - niet meer aan het Westen zal worden geleverd. Irak garandeert, dat de leverings contracten van de oliemaatschappij en van de I.P.C. zullen worden nage komen. Dit heeft dr. G. Mukhlis, de in Brussel wonende en in Den Haag geaccrediteerde ambassadeur van Irak in Den Haag gezegd in een ge sprek met journalisten. Hij zei dit te verklaren als woordvoerder van de Iraakse regering. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND PAPENDRECHT. Als onderdeel van een geheel vernieuwd systeem van afvalwaterbehandeling heeft het stadbestuur van de Franse stad Can nes een uitmonding in zee aanbe steed. De opdracht voor het werk werd voor circa 10 min. francs (circa f 6,4 min.) verstrekt aan een Frans- Nederlandse aannemerscombinatie. DEN HAAG. De fracties van PvdA en D'66 in de Eerste Kamer zullen zich verzetten tegen een verlaging van de ontwikkelingsgelden op de rijksbegroting. ZATERDAG 10 JUNI NED. I: In mei 1944 werd het Zuiditaliaanse benedictijnenklooster Montecassino met de grond gelijk gemaakt. Van het klooster, boven op de top van de reusachtige heuvel na bij Cassino bleef slechts puin over. Ook Cassino zelf bleef niet gespaard. Het merendeel van de bevolking kwam om in de strijd. Peter Batty maakte voor de Engelse t.v. een do cumentaire over het gebeuren van toen. Het wordt vanavond onder de titel „De slag om Montecassino" op het scherm gebracht. Aan de docu--- mentaire gaat een stukje jeugdsen timent vooraf: vijftig minuten lang liedjes en muziekjes zoals die des tijds werden gebracht door het dans en showorkest „The Ramblers" van Theo Uden Masman. Als „vast" or kest van de Vara hielden The Ram blers het bijna veertig jaar uit. Toer- nees werden gemaakt in binnen- en buitenland. Aan dit programma wer ken o.a. Marcel Tieleman, Blue Dia monds, Ferry Barendse, Jaap Stobbe Martin Brozius en Hein Boele mee. Na De slag om Montecassino „M'n vriend, m'n vijand", een aflevering uit de Bonanzaserie. Om even over elven de epiloog van Bisschop Bluyssen van Den Bosch. In de vooravond behalve de trekking van de Giroloterij de finale van Kro's kinderzang festival, 's Middags de finale van de andere Kro-wedstrijd: Klassewerk. Hier vechten om de eer: de Eloyschool uit Apeldoorn en de Tainbourijnschool uit Zevenaar. NED. II: De Avro laat ons van avond afscheid nemen van Carol Burnett. We zien Carol actief in ver schillende sketches met Bernie Ko- pell en Harvey Korman. Zaken waarmee zoal de draak wordt ge stoken: hippies en mode. Dat alles omstreeks tien uur. Voor die tijd een aflevering uit de Columbo-serie tn Avro's Sportpanorama. Het pro gramma in de vooravond is geheel gewijd aan de groep Manassas van Stephen Stills. De groep concerteer de onlangs in het Amsterdams Con certgebouw. Avro's Egbert van Hees maakte van dat optreden opnamen. In Columbo maakt Goldie William son zich zorgen over haar ex-man. Ze vertelt Columbo dat ze er vrijwel van overtuigd is, dat deze vermoord is, ook al wordt dat door zijn huidige NED. I: 10.30 Teleac; 16.00 Jour naal; 16.02 Kinderprogramma17.30 Teleac; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Kinderzangfestival; 20.00 Journaal; 20.20 Algemene Giro- loteHj Nederland; 20.25 Tile Ram blers Story; 21.15 De slag om Monte cassino; 22.05 Bonanza; 22.55 Epiloog; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant, 18.55 Journaal; 19.05 Manassas - Stephen Stills; 20.00 Journaal; 20.20 Columbo; 21.35 Sportpanorama; 22.05 De Carol Burnett show; 22.55 Journaal. ZONDAG 11 JUNI NED. I: Er zijn een aantal theaters in de wereld die een magische klank hebben en die borg staan voor kwa liteit. Eén van die theaters is het Parijse Olympia, dat al vele groten uit de luereld van de lichte muze huisvestte. De Vara heeft een aantal van deze in l'Olympia door de Fran se televisie opgenomen shows over genomen, die in de loop van deze zo mer worden uitgezonden. De eerste van die shows komt vanavond op de buis: een show rond de grote Ame rikaanse komiek Jerry Lewis opent de Vara-programmareeks na het nieuws van acht uur. In de voor avond de belevenissen van Corona tion Street. Voorafgaande aan Coro nation Street het tweede deel van „Het Petekind". De familie Bach- mann is danig uitgebreid: moeder baarde een tweeling. Het kindertal komt daardoor op zeven. Na Jerry Lewis in „Van onderen" reacties op het eerder uitgezonden programma Een boterham met tevredenheid". Op die uitzending van destijds kwa men vele honderden reacties. De Vara-avond wordt volgemaakt met de eerste aflevering van de nieuwe serie „Daar komen de schutters" van de Britse BBC. Van de BBC kreeg de reeks de naam „Dad's Army", 's Middags brengt de Vara het Ame- rikaansce t.v.kleuterprogramma Se same Street. NED. II: Op het tweede net het gebruikelijke recept van Partridge Family, Studio Sport, Panoramiek en Oh mijn papa, met als hekkeslui- ter het programma Zienswijze waar in Jack van Belle een antwoord tracht te geven op de vraag welke invloed onze manier van denken op ons levensgeluk heeft. In de Par tridge Family is het vanavond Dan ny die centraal staat. Tijdens een optreden raakt hij verstrikt in ka bels. F er ene Schneiders en Bernard Martens van Vliet vragen in Panora miek aandacht voor het probleem van de vuilnisverwerking. Nagegaan wordt hoe huisvuil produktief ge maakt kan worden. In „Oh mijn papa" willen Anna en Karen vader laten hertrouwen. Dan is, zo rede neren ze, meteen een oplossing ge vonden voor hel huishoudsterspro bleem. Het tweetal stevent op een huwelijksbureau af op zoek naar trouwlustige kandidaten. ZONDAG 11 JUNI NED. I: 14.30 Teleac; 15.00 Jour naal; 15.02 Week journaal; 15.22 Se same Street; 16.55 Voetbaluitslagen; 17.00 Kerkdienst; 19.00 Gallery; 19.05 Het Petekind 2; 19.30 Coronation Street; 20.20 Journaal; 20.25 Jerry Lewis in Olympia; 21.20 Van onderen 22.00 Daar komen de schutters; 22.30 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant19.00 Journaal; 19.05 The Partridge Fami ly; 19.30 SftLdio Sport 1; 20.20 Pano ramiek; 20.45 Oh mijn papa; 21.10 Studio Sport 2; 21.35 Zienswijze; 22.25 Journaal. MAANDAG 12 JUNI NED. I: Corry Konings, laat zoals bekend de Rekels, waarmee ze vele Zondag 11 juni, 20.25: Caterina Valente en Michel Legrand in Olympia. Caterina Valente. jaren dapper optrok in den lande feestavondjes op te vrolijken in de steek. Ze wil solistisch gaan optre den. Vanavond derhalve voor de al lerlaatste maal Corry samen met haar Rekels. Corry en het Avro- spelletje Wie van de Drie maken sa men de zendtijd voor het nieuws van acht uur vol. Na dat nieuws tien mi nuten om te kijken naar een repor tage van Will Simon en Romano M. Stinga over de opening van 't blin deninstituut in Paramaribo. In de dubbele Peyton Place-aflevering probeert Adrienne Steven te bewe gen met haar te trouwen. Eddy Jacks heeft immers van Leslie Harrington de opdracht aanvaard om nog voor de trouwpartij Peyton sr. uit de weg te ruimen. Na Peyton Place voor goed afscheid van High Chaparral. In deze allerlaatste aflevering ont fermt Victoria zich over Joey, een jongetje dat als enige een aanval van Indianen heeft overleefd. De Avro besluit haar uitzendingen met de aktualiteitenrubriek Televizier magazine. NED. II: Vanavond de laatste af levering van Het is fijn als je zeilen kunt. De zeilen worden, wat thans de Kro betreft gestreken. Om even in vogelvlucht te bekijken wat de Kro op deze avond te bieden heeft het volgende opsomminkje: Leven in het klooster, de zeilcursus, een show rond Diahann Carroll, een program ma over kamperen en een aflevering uit de serie Alias Smith and Jones. Na het nieuws van achten Diahann Carroll als gastvrouwe van sterren als Tom Jones en Harry Bellafonte. Na haar show aandacht voor het kamperen. In eerste instantie is het samensteller Hans M. J. Bik te doen om caravanbezitter, die meer en meer huisje-op-wielen als een twee de huis beschouwen. Opnamen wer den o.m. gemaakt in Zwolle, Ensche de en Den Haag. Om tien uur Smith en Jones in de aflevering „De bank roof", waarin Hannibal en Kid de opdracht krijgen een bank te plun deren, maar daarvoor weinig voelen omdat, als er iets mis gaat, ze hun amnestie wel op hun buik kunnen schrijven. MAANDAG 12 JUNI NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Corrie en de Rekels; 19.30 Wie van de Drie 20.00 Jour naal; 20.20 Actie Blindeninstituut Suriname; 20.30 Peyton Place; 21.20 High Chaparral; 22.10 Televizier Ma gazine; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant, 18.55 Journaal; 19.05 Leven in het kloos ter; 19.30 Het is fijn als je kunt zei len; 20.00 Journaal; 20.20 Diahann Carroll; 21.10 Kamperen; 22.00 Alias Smith en Jones; 22.50 Journaal 22.55 Teleac. Advertentie KOUWENBERG voor uw gasverwarming Poststraat 48 5 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. „Wat doen jullie nu 's wintrs?" „O, ik studeer voor m'n vakdiplo ma. Ja, je moet tegenwoordig overal diploma's voor hebben. En we heb ben in he late najaar en gedurende Kerst en Nieuwjaar ook wel mensen Drie van onze huisjes kunnen ver warmd worden. En er is altijd wel wat te doen: herstellen, schilder werk en van alles. Van het najaar, als de gasten weg zijn, gaan we wa terleiding aanleggen, want er komen nog twee huisjes bij. En een recrea- toegebouwtje met een kiosk. Volgend jaar is het bij ons nog leuker. Gaan we van alles verkopen in de kiosk." „Ik vind het hier wel fijn. Vader las jullie advertentie in de krant. Hij zei Dat lijkt me wel. Altijd de Velu- we verveelt ook. En strand houden vader en moeder niet van". „En jij?" „Het strand? O, om er eens een dag te zijn, vind ik wel leuk, maar niet een hele week". „Jullie blijven veertien dagen, lie?" „Ja". „Kunnen we samen nog wel eens een uurtje fietsen. Wat denk je van zondagmiddag?" Ze dacht na. „Als we nergens an ders heengaan, maar dat zal wel niet, want vader luiert het liefst in de va kantie. Hoe laat?" „Hindert niet. Een uur of twee? Noem ik wat mee voor onderweg. Hoeven we ons niet te haasten". „Je hoort het nog wel". „Wat doe je eigenlijk? Ben je nog op school?" Ze begon te lachen. „Ik heb een half jaar in een restaurant gewerkt, maar omdat ze me geen vakantie wilden geven, samen met vader en moeder en m'n broer, heb ik ontslag genomen. Ik kon pas in september vakantie krijgen, maar dan wil ik het niet". „Wat ga je dan na de vakantie doen?" „O, ik zoek wel weer wat. Het heeft geen haast". „Wij hebben hier in hét dorp ook pas een nieuwe cafetaria. Heel leuk ingericht. Weet je wat? We fietsen er even heen. Drinken we een glaas je. Doe je mee?" Ze keek op haar horloge. „Hoe lang is het fietsen hier vandaan?" „Kwartiertje, hoog op". „Laten we dan nog maar even blij ven. Ik vind het hier wel leuk, zo aan het water. Wat is het hier heer lijk rustig, he?" „Ja. Dat komt, omdat het privé- terrein is. Je moet een wandelkaart hebben van VVV. Of een doorlopen de vergunning, zoals wij hebben". „En ik dan?" Ze keek hem ver schrikt aan. „Kan ik er geen last mee krijgen?" „Jij bent mijn in'troducee. Overi gens, zo laat 's avonds is er toch geen kontrole meer. Je bent toch niet bang?" Hoofdschuddend antwoordde ze: „Nee. Jij woont hier en jij zult wel weten, wat mag en wai niet". En schalks voegde ze er aan toe: „Als ze zouden zeggen: jij mag hier niet komen, zou ik antwoorden: Hij heeft me er in laten lopen", wijzende op de jongen. Hij schoot in een lach. „Dat is een goeie! Nou, dat gebeurt niet, hoor. Ik weet hier overal goed de weg". „Ik zou niet weten, hoe ik weer in het pension moest komen". „Je blijft maar rond het meer rij den, tot je bij de grote weg komt. En daar staat een richtingwijzer met: Dorringen, anderhalve kilometer". „Is het die kant op?" Ze wees naar het noorden. Hij grinnikte, „Mis. Precies de an dere kant uit Zo kom je in het bos. FEUILLETON DOOR FRANK VAN FALCKENOORT Een smal pad en dan na een half uurtje fietsen kom je'op de straat weg naar Enschedé. Ben je negen kilometer van Dorringen af". „Ik geloof vast, dat ik hier in een mum van tijd verdwaalde". Hij drukte even haar arm. „Maar als ik bij je ben, .bestaat dat gevaar niet". „Dat is waar". „Mieke. „Ja?" „Ik vind het fijn, dat je hier met vakantie bent". „Waarom?" „Dat ligt toch voor de hand? Heb ik je ontmoet en trekken we er sa men op uit". „Ja, dat is zo. Heb je nooit een meisje gehad?" „Jawel, zo af en toe. Maar nooit lang. En jij?" „O, ik ben wel eens uit geweest met een jongen. Ik heb een poos ge gaan met een student. Maar hij werd vervelend en toen werd ik bang". Hij pakte haar hand. „Bij mij hoef je nooit bang te zijn, Mieke". „Het is al meer dan een half jaar geleden. Er was een feestje, met an dere studentene en meer meisjes. Ze hadden teveel gedronken. Ik drink niet, want ik kan er niet tegen. Toen ben ik weggelopen. Gelukkig kwam er net een lege taxi langs. Het was naar en eng". Nog altijd hield hij haar hand vast. „Ik hou enkel van frisdrank. Mijn vader zegt wel eens: jij wordt nooit een man. Omdat ik niet drink. Nu ja. een heel enkele keer, als het erg warm is. neem ik een biertje. Maar veel geef ik cr niet om". Ze keek hem van terzijde aan. „Hoe oud ben je eigenlijk?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 9