ERIC DE NOORMAN Schouwen-Duiveland zal kennis gaan maken met zaalvoetbal niet ALLES weten! Het spoor van het zwaard Oriënterende bespreking te Zierikzee ZIERIKZEE, 7-6. In een deze week in de sporthal te Zierikzee on der voorzitterschap van de heer II. v. d. Post gehouden oriënterende be spreking, waaraan door een aantal voetbalvercnigignen werd deelgeno men, werd besloten in het a.s. win terseizoen een zaalvoetbalcompetitie te gaan organiseien. Van de aanwezige verenigingen gaven zich er tien op voor deelname, terwijl vier verenigingen zich' in principe bereid verklaarden aan de ze competitie te gaan deelnemen. In zijn inleidend woord deelde de heer Van de Post mee dat er momenteel voor het houden van deze competitie in de sporthal nog gelegenheid is op woensdag- en vrijdagavond. Uit een voorlopige kostenberekening was vastgesteld dat het spelen van één wedstrijd per veieniging f 8,- gaat kosten, wat neerkomt op 1,- per speler. In dit bedrag is berekend de zaalhuur, scheidsrechters, aanschaf van speelmateriaal (ballen) en kam- pioensprijzen. Naar het voorbeeld van de regeling zoals te Goes, en el ders, bij het zaalvoetbal wordt ge volgd zal iedere deelnemende ver eniging voor de aanvang van de competitie een waarborgsom van f 100,- storten. Afgaande op de be dragen waarmee men op andere plaatsen rond kan komen moet dit bedrag voldoende zijn om het volle dige competitie programma te kun nen afwerken. Te Goes waar de verenigingen in de jongste zaalvoetbalcompetitie 18 wedstrijden speelden kregen zij van de f 100,- welke was gestort onlangs iets meer dan f 30,- terug. Door op de speelavonden entree te heffen, zoals te Goes en op andere plaatsen te doen gebruikelijk is, kunnen inkomsten worden verkre gen. De baten hiervan zullen ten goede komen aan de deelnemende verenigingen. De juiste regeling hiervan zal op de eerste volgende vergadering worden vastgesteld. Op deze vergadering zal ook een uit drie personen bestaande zaal voetbalcommissie Schouwen-Duive land worden benoemd. Hierb\j zal dan nog door de afdeling Zeeland van de KNVB een door haar be noemde afgevaardigde worden geko zen. Door deze commissie zal o.m. het competitie-programma worden vast gesteld waarbij om toerbeurt een vereniging zal worden belast met het VOOR DE VROUW U hunt Cantarellen zijn zeer voedzaam. Zij kunnen gemakkelijk vlees ver vangen. Een gebarsten ei kunt u gerust ko ken, indien u het te voren enige tijd in een kopje azijn hebt ge legd. Borstelen en kloppen helpen veelal ter bescherming tegen motten. Motteneitjes zitten heel los op het weefsel. Door regelmatig kloppen vallen ze er af. Indien te lang gewacht is met kloppen, dan bovendien borstelen. Schroeiplekken in een wollen panta lon kunt u behandelen met lauw water waarin borax is opgelost. Met schoon koud water naspoe len. Is uw vensterglas dof, wrijf dit af met puimsteenpoeder. Gebruik geen aluminiumpan voor het kloppen van eiwit. Is de inkt in het potje dik geworden, verdun dan het restantje met azijn en u kunt ze weer gebrui ken. Een natte zijden paraplu mag niet „gespannen" gedroogd worden; in slappe toestand laten drogen is beter voor de stof. leveren van een zaalwacht. Op woensdagavonden dat er televisie uitzendingen zullen zijn van Europa cup wedstrijden zal er niet worden gespeeld. Spelers welke in het zaal voetbal voor een andere vereniging uitkomen dan waarvoor zij in de veldcompetitie spelen, moeten in te genstelling met de spelers welke voor hun eigen vereniging uitkomen extra bondscontributie betalen. De minimum leeftijd voor het spelen in de zaalvoetbalcompetitie is vastge steld op 15 jaar. Voor de verenigin gen welke deelnemen aan de zater dag- en zondagvoetbal competitie van de afdeling Zeeland of in de K NVB zijn geen extra kosten aan het SPORT Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee PZEM-Velocitas 2-3. Zierikzee-toernooi voor C-junioreii Morgen (zaterdag) organiseert de voetbalvereniging Zierikzee een toernooi voor C-junioren, waaraan door acht elftallen, welke in twee poules zijn ingedeeld, zal worden deelgenomen. De indeling hiervan ziet er als volgt uit: Poule A: Dui- veland, Bruse Boys, MEVO en Zie rikzee. Poule B: SKNWK, DFS, WIK en Zierikzee II. De aanvang van het toernooi is bepaald op 13 uur, ter wijl de finale wedstrijd tussen de nummer één van poule A en B zal aanvangen op 15.45 uur. Toernooi SKNWK Abusievelijk is in de krant van gisteren gepubliceerd dat hét voetbal toernooi van SKNWK te Nieuwer- kerk a.s, zaterdag (morgen) zou plaats vinden. Dit moet evenwel zyn zaterdag 17 juni a.s. WIK—Zierikzee Voor dat de spelers van WIK van een welverdiende voetbalvakantie gaan genieten - in het afgelopen sei zoen debuteerde WIK voortreffelijk in de ie klas van de zaterdagcompe titie - zal zaterdagavond nog, als af sluiting van het seizoen 1971-72, te Kerkwerve een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zierikzee worden ge speeld. Brouwershavensburgemeester de heer A. P. Schouwenaar verrichtte de aftrap voor de voetbalwedstrijd Dreischor-elftal Gemeentewerken van Den Haag. Dreischor won de wedstrijd met 6-0. deelnemen van de zaalvoetbalcom petitie verbonden. De zomernvm.i- verenigingen zullen bij de indeling Zeeland van de KNVB 'n waarborg som van f 50,- moeten storten, een aanvraag tot toelating tot lid van de afdeling Zeeland van de KNVB als mede Kon. goedkeuring (kosteloos) indienen. Deze verenigingen verkrij gen hiermee tevens stemrecht op de vergadering en van de afdeling Zee land. Daar voor vele verenigingen het zaalvoetbal nog een geheel on bekende tak van sport is zal op woensdag 21 juni a.s. de sporthal be schikbaar worden gesteld voor het spelen van een 7-lal wedstrijden. Zaterdag jl. nam WIK - en niet zonder succes - met twee elftallen deel aan het nederlaagtoernooi van Wissenkerke. Tegen het eerste elftal van Wissenkerke, dat in de 4e klas K.N.V.B. van het zaterdagvoetbal uit komt, slaagde WIK erin met 2-2 ge lijk te spelen. De reserves van WIK deden het nog beter door Wisenker- ke II op overtuigende wijze met 5-1 te kloppen. Nederlaagtoernooi S.V. Duivelaud Zaterdag 10 juni a.s. speelt Duive- land I zijn eerste wedstrijd van het nederlaagtoernooi, waaraan door vier verenigingen wordt deelgenomen, nl. MEVO I, Stellendam I, Zierikzee- combinatie en Wolphaartsdijk I. Alle wedstrijden zullen gespeeld worden op het gemeentelijk sportterrein „De Saële" alhier, onder leiding van door de K.N.V.B. aan te wijzen scheids rechters. Voor alle tegenstandei's is een leuke prijs in het vooruitzicht gesteld. In voorgaande toernooien is geble ken dat Duiveland in deze wedstrij- den sterk speelt, zodat ook nu weer zeer spannende wedstrijden tegemoet kunnen worden gezien. De eerstko mende vier weken is er voor de voet balliefhebbers op het fi-aai gelegen sportveld weer veel te genieten. De aanvang van alle wedsti'ijden is vast gesteld op kwart voor zeven. Dus a.s. zaterdag 10 juni de eerste wedstrijd: Duiveland I-MEVO I. DAMESVOETBAL DFS—Oudelioorn Op het sportpai'k Van Zuijen te Burgh zullen de dames van DFS morgen (zatei'dag)avond een wed strijd spelen tegen het damesvoetbal- elftal van Oudehoorn. De aan vang van deze wedstrijd is vastge steld te 18.30 uur. SKNWK neemt deel aan toernooi te Kloetinge Als afsluiting van het voetbalsei zoen 1971-72 organiseert de vereni ging Kloetinge aanstaande zaterdag (morgen) haar eerste damesvoetbal toernooi waaraan ook zal worden deelgenomen door SKNWK. In to taal nemen hieraan acht verenigin gen deel welke in twee poule's zijn ingedeeld. De indeling hiervan ziet er als volgt uit: poule I: RCS Steen, Nieuwdorp, Patrijzen. Poule II: SKNWK, Kloetinge, Zeelandia en Rillandia. De nummers vier van de poule spelen om de. 7e en 8e plaats. De nummers drie om de 5e en 6e plaats. De nummer één van poule I speelt tegen de nummer twee van poule II en de nummer 1 van poule II speelt tegen de nummer twee van poule I om uit te maken wie zich voor de finale, respectievelijk de 3e en 4e plaats kwalificeert. Scheepvaartbericliten Abida, 16-6 te Curagao verwacht. Acmaea, 6-6 te Curagao. Area, 4-6 te Bukom. Camitia, 8-6 Stanlöw naar Curagao. Diloma, 15-6 te Porti. Maine ver wacht. Vlieland, 7-6 65 mijl N. Candelaria. EXPOSITIE DELTAWERKEN DEN HAAG, 9-6. Gp 1 juli gaan de deuren open van een nieuwe ex positie over de Deltawerken in een pavlijoen aan de zuidzijde van de Haringvlietdam. Aan de hand van teksteenn, foto's en kaarten in kleur wordt de geschiedenis geschetst van het Deltaprojekt en zijn betekenis voor Nederland. Ook kan voor het eerst een kijkje genomen worden in het inwendige van de spuisluis, waar regelmatig een diapresentatie van tien minuten wordt gegeven over het project. De expositi is tot medio november geopend. SCHIPHOL. Als dc Ifalpa, dc overkoepelende internationale van nationale vliegersverenigingen, zijn dreigenment gaat uitvoeren om op 19 juni te staken wegens het uitblij ven van maatregelen tegen bet ka pen van vliegtuigen, dan zullen de Nederlandse verkeersvliegers zich bü die staking aansluiten. TEL AVIV. Het Israëlische blad Ycdioth Ahronoth meent uit goede Russische brond te weten, dat de Sowjet-Une weldra pogingen in het werk zou kunnen stellen om de di plomatieke betrekkingen met Israël te hervatten. Ncd. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Assendorp. 11.00 uur (jeugd dienst), de heer C. Wismeijer, Breda, 7.00 uur ds. Van der Schee. Kerk werve: .11.00 uur ds. Van den Berg. Serooskcrke: 11.00 uur ds. Jansen Schoonhoven, 9.30 uur zondags school. Burgh: 10.00 uur ds. J. P. v. d. Waal, em. pred. Den Haag. Haam stede: 9.30 uur (Bed. H.D.) en 7.00 uur ds. Wassenaar. Renesse: 9.30 uur ds. De Wit (dienst van schrift en ta fel). Noordwelle: 10.45 uur ds. De Wit. Scharendijke: 9.30 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Borgers, Dronten. Zonnemaire: 11.00 uur ds. Borgers, Dronten, 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Geers. Dreischor: 11.00 uur ds. Geers. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. S. Bijl, Krimpen a/d IJssel. Oostcr- land: 9.30 uur ds. Jansen Schoonho ven, 6.00 uur ds. Post. Sirjansiand: 10.00 kand. v. d. Sluijs, Oude Tonge, 6.30 uur ds. Van Kooten, Delft. Brui- nissc: 10.00 uur (Bed. H.D.) ds. Post, 5.00 uur de heer W. A. Jumelet. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. C. van Tuyl van Serooskerken, Biggekerke. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 5.0o uur cand. E. P. Stam, Amsterdam. Haamstede: 9.30 uur ds. Van der Kooij, 7.00 uur ds. De Bres. Scharendijke: 9.30 uur KERKNIEUWS Hervormde gemeente Bruinisse De opbrengst voor het Verjaar dagfonds in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse was voor de maand mei f 198,35, in april was de opbrengst f 160,80. In de maand mei 1972 bedroegen de koliekten in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse, voor de kerkvoogdij f 1522,25, voor de diaconie f 752,05. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Houtrijk en Polanen: C. J. Baart, Raamsdonkveer; voor Ede: C. v. d. Berg, Katwijk aan Zee. Geref. Gem. Bedankt voor Capelle aan de IJs sel: J. C. Weststrate, Meliskerke; voor Lisse: Chr. v. d. Poel, Yerseke. Geref. Gem. in Ned. Beroepen te Leerdam: J. de Groot, Rijssen. Ghr. Geref. Kerken Beroepen te Hoogeveen: K. Bocrs- ma, Haarlem-N. Bedankt voor Rotterdam-Ceritr, P. Op den Velde, Zierikzee. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Amersfoort H. de Bie te Wierden. Bedankt voor Wekerom A. J. Tim mer te Woudenberg; voor Ede B. Haverkamp te Nijkerkervecn. Chr. Geref. Kerken Bedankt: voor Soest W. Heerma te Utrecht- N. Geref, Gcm. Beroepen te Hoogvliet A. Hofman, kandidaat te Klaaswaal; te Elspcet P. Blok te Dirksland. Aangenomen: naar Veen drs. A. Vergunst te Rotterdam-C. MARKTBERICHTEN Coö. Vcluwsc Eicrvciling Aanvoer: 2.943.326 stuks, stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 50- 51 gram 7,40- 7,75; 55-56 gram 8,55-8,90; 60-61 gram 10,15-10,70; 65-66 gram 11.65-14,00. Eicrvciling Barncvld Aan^'oer: 1.343.290 stuks, stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 50-51 gram 7,50- 7,55; 53-54 gram 7,95-8.05; 60-61 gram 10,05-10,25; 65-66 gram 11,35-11,50. Eiermarkt Barncvcld Aanvoer: ca. 1.850.000 stuks, handel in grote redelijk, in kleine kalm. Prijzen: eieren van 50-58 gram f 7,50- 10,70 per 100 stuks, kg-prijs f 1.50- 1.84; eieren van 59-64 gram f 11,00- 14,35 per 100 stuks, kg-prijs f 1,86- 2.24; eieren van 65-69 gram f 14,75- 15,75 per 100 stuks, kg-prijs f 2,27- 2,28; witte eieren 0,25-3,00 per 100 stuks lager. ds. Put, 7.00 uur ds. Th. Weerstra, Stad a/h Haringvliet. Brouwersha ven: geen opg. ontvangen. Zonne maire: 10.00 en 2.30 ds. De Bres. Nieuwerkerk/Oostcrland: 10.00 uur de heer Lodder, Rotterdam, 5.00 uur ds. J. Keizer, Bleiswijk. Bruinisse: 9.00 uur ds. J. Keizer, Bleiswijk, 5.00 uur de heer Lodder, Rotterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.00 en 7.00 uur ds. Van Dooren, Hattem. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10.00 uur leesdienst, (voorber. H.A.), 6.00 uur leesdienst. Haamstede: 10.00 uur leesdienst, 3.00 uur ds. J. Brons, Veenendaal. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.00 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. A. v. d. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. A. van der Meer. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdyk: 10.00 uur prof. dr. G. J. Hoenderdaal, Oegstgeest. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37, 10.00 uur heiligingsdienst, 12.00 uur jeugdsa- menkomst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur, zon dagmorgen 10.00 uur. Haamstede: Zaterdag 19.00 uur; zondag 10.00 uur. Renesse: „De Ark", zaterdag 19.00 uur; zondag 9.30 uur. OVERDENKING „Braken het brood van huis tot huis en gebruikten hun maaltijden met blijdschap en eenvoud des harten". Handelingen 2 46b. Er is iets om geweldig jaloers op te zijn in die eerste gemeente. Er is de bevrijding van het gehele mens zijn. Het van-de-Heer-zijn doortrekt het gehele leven. Er is een enorme hoeveelheid tijd voor het geestelijke leven. Men is bereid alles met elkaar te delen. Het gewone leven wordt als een feest gevierd. En nu kunnen we tegenwerpen, dat die eerste gemeen te leefde in de verwachting van een spoedige wederkomst, maar dan ver baast ons nog meer, dat juist dit ge wone leven zo'n fleur en kleur krijgt. Luther leefde in dezelfde lijn, wan neer u denkt aan zijn uitspraak: „Wanneer ik wist, dat Christus mor gen zou wederkomen, dan plantte ik vandaag nog een appelboompje". „Zij braken het brood van huis lot huis en gebruikten hun maaltijden met blijdschap en eenvoud des har ten". Wanneer u mij zou vragen: waar gaat het hier om? Is het een gewone maaltijd of is het een avondmaals viering in onze betekenis van het woord? Dan zou ik willen zeggen, dat het een niet los te zien is van het andere. Het is een gewone maal tijd, waar ze heel sterk de gemeen schap met de levende Heer en de gemeenschap met elkaar vierden. Vandaar ook (zie vers 42) dc grote nadruk op de gebeden. Die laatste moeten wc waarschijnlijk ruim ne men en ook denken aan lof- en dank liederen. Waarschijnlijk werd dan aan het eind van de maaltijd - bij de laatste beker, zoals ook Jezus deed bij het Pesachmaal - Christus' op dracht om Zijn dood te gedenken, totdat Hij zou komen èn het toekom stige vieren hiervan in het Rijk „ge vierd". En ik denk, dat kinderen hier net zo aan deelnamen als aan het andere deel van de maaltijd, maar dat is een punt apart. Het gebeurde in ieder geval met blijdschap en eenvoud des harten. Moge deze blijdschap en deze een voud des harten ook uitstralen op onze „gewone" en „avondmaals"- maaltijden. A. A. VAN LEEUWEN (Overgenomen uit de Kerkbode voor Hervormd Schouwen-Duive land). 16. Nadat dc gezanten van Bor Khan zich naar hun slaapvertrek hebben begeven, is Eric alleen met Winonah aan het vuur achter gebleven. „Misschien vergis ik mij", zegt dc Noorman peinzend, „maar er is iets in deze mannen dat mij argwanend maakt. Ik kan het niet goed onder woorden brengenHij schuift met zijn voet een houtblok verder in hot vuur en haalt de schouders op. „En mis schien vergis ik mij „Gij vergist u niet", antwoordt ze stellig en schudt haar donkere lokken naar achteren. ,,Zc voeren iets in hun schild. Pum Pum is mij komen vertellen dat zij Erwln ondervroegen over een oud zwaard.... Hij wantrouwt hen ook en houdt hen in het oog". Er glijdt een wolk over het gezicht van dc Noorman. „Het zwaard Tyr ik hoop. dat Hij springt plotseling op en staart gespannen in het duister. Ergens uit de burcht waait de wind een enkele schelle kreet aan, die even door dc echo's weerkaatst wordt, om dan mur melend weg te sterven. „Wie riep daar?" vraagt ze angstig en dan rijst ze verschrikt uit haar zetel op als een kleine schim hijgend het vertrek binnentui- melt „Mtnm meester.... mmm meester Eric", stottert Pum Pum opgewonden. „Jong vreem deling gaan naar oud Alström. oud Alstrnm vertellen van zwaard Tyr..., jong vreemde ling groot veel bang, gaan naar andere twee vreemdelingen.roep schreeuw.kom sssnie, meesterGebeuren groot veel kwaad". Maar geen macht ter wereld kan de jonge krijger meer redden en nimmer zal hij de steppe weerzien Een ogenblik kijkt Tsacha op de stille ge stalte neer. Dan wendt hij zich tot de oudere krijger, die onbewogen als steeds zijn mes laat verdwijnen. „Goed werk, mijn brave...." lis pelt hij vergenoegd. „Dc dolle jonge hond zal niet meer janken.Snel nu, breng hem weg, eer dc Noorse honden op zijn gehuil afkomen. Ik zal hier de sporen verwijderen. l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 6