Gaatuvandaag naar Holty de stadvooreenverrassend meuwtruitje of beeldigeblouse? Danmoetuliefstvandaagnog bij ons binnenstappen! Vier zaken aan de Appelmarkt gedwongen tot sluiting STREEKNIEUWS Deel telefoonabonnees op Sch.-Duiveland kampt met vervelende storing Zelfstandig landbouw-sproeivliegbedrijf op Sehouwen-Duiveland Bejaardenseizoen afgesloten met maaltijd te Brouwershaven ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 8 juni 1972 Nr. 21093 Zangavond Zaterdag 10 juni wordt in de Chr. Ger. Kerk een zangavond gehouden waarop hét koor zal optreden. Ook zal samenzang tworden beoefend. N.C.V.B.-vergadering Op woensdag 14 juni wordt een bijeenkomst gehouden van de N.C.V.B.-afdeling. De heer W. de Leeuw houdt een lezing met dia's over de Deltawerken. HAAMSTEDE Aanleggen parkeerterrein De Nederlandse Heide Maatschap pij te Arnhem heeft namens het ge meentebestuur van Westerschouwen het aanleggen van een parkeerter rein in deze gemeente voor f 77.400 opgedragen aan fa. De Jonge te Middelburg. Barbecue Evenals vorig jaar organiseert jeugdsoos „Big S" een barbecue tuinfeest. Dit gebeurt zaterdag 10 ju ni a.s. in de tuin voor het clubge bouw. Dit barbecue-tuinfeest is te vens de laatste soos-avond van dit seizoen. Deze avond is voor alle le den toegankelijk tegen een kleine vergoeding. De leden kunnen zich tot en met donderdag (vandaag) te lefonisch opgeven bij de voorzitter van de jeugdsoos de heer L. de Fei- ter, telefoon 01115-1479, Wanneer de weersomstandigheden slech't zijn, zal deze avond worden verzet naar een volgende zaterdagavond. BROUWERSHAVEN Schooljeugd nam prijzen in ontvangst Woensdagmiddag werden een der tigtal kinderen van de openbare ba sisschool en de School met de Bijbel te Brouwershaven ontboden in het nieuwe kantoor van de Raiffeïsen- bank te Brouwershaven voor het in ontvangst nemen van een prijs, wel ke werd gewonnen met een teken wedstrijd t.g.v. de opening van het nieuwe gebouw. In afwachting van de komst van de direkteur, de heer Zuurbier, werd de schare kinderen door de kantoor houdster mevr. W. de Mey-Bos ge- tracteerd op limonade. De heer Zuurbier verwelkomde de kinderen, ouders en mr. A. Gast, lid van de Raad van Toezicht. De kinderen waren zeer enthou siast over de geschenken, die ge wonnen waren zoals waardebonnen, rolschaatsen, fototoestellen en bouw dozen. De prijzen werden per klasse verdeeld in groepen, zodat 'iedere klas een le, 2e 3e en 4e prijs behaal de. Blij enthousiast gingen de kinde ren, na nog een sinaasappel te heb ben ontvangen, huiswaarts. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor ALLE VERZEKERINGEN SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. Afscheidsavond openbare basisschool Op vrijdag 9 juni wordt in het verenigingsgebouw 'teBrouwersha ven de jaarlijkse toneel- en af scheidsavond van de openbare basis school gehouden voor ouders van leerlingen en leden van de V.O.O. Deze avond wordt gehouden t.g.v. het afscheid der leerlingen uit de hoogste klassen der school. Op deze avond zal opgevoerd worden het toneelspel in 5 bedrijven: „De Gouden spiegel van Pierewiet". In de pauze zal er een grote ver loting worden gehouden. KERKWERVE Schooljeugd naar de hoofdstad Maandag jl. werd door de leer lingen van de openbare basisschool Prinses Irene het jaarlijks school reisje ondernomen. Reeds om zeven uur 's morgens werd vertrokken richting Amsterdam. Na eerst onder weg gestopt te hebben voor een ver versing werd als eerste doel bereikt de luchthaven Schiphol. Hier werd het luchtvaartmuseum bezocht. Na een verblijf van een paar op Schiphol en de grootste en modern ste vliegtuigen bekeken te hebben werd de reis vervolgd naar het cen trum van Amsterdam. Hier werd een rondvaart door de grachten van de hoofdstad gemaakt. Daarna werd de terugreis aanvaard, waarbij nog een bezoek .werd gebracht aan de speeltuin Drievliet. Nadat in Rotter dam nog voor de laatste m^l was gestopt voor een versterking Van de inwendige mens werd om kwart voor negen Kerkwerve weer bereikt en kan men wederom terugzien op een geslaagde schoolreis. Deze reis werd gemaakt met een bus van dé firma Van Oeveren uit Zierikzee met als chauffeur de heer C. Dekker die door zijn voortreffelijk rijden deze dag mede heeft doen slagen. BRUINISSE Drukte op havenplateau Op het havenplateau van Bruinis- se heerste maandag en dinsdag een grote drukte. Het aannemersbedrijf Offringa, dat op Sehouwen-Duive land tal van wegen van een asfalt- dek voorzag en verschillende jaren hier werkzaam was, scheepte zijn materiaal in op een tweetal grote drijvende bakken van de firma Goe- koop. Voor enkele miljoenen guldens aan materieel werd van de wal op de bakken geplaatst, onder meer de asfaltinstallatie die geruime tijd aan de Hoek van St. Jacob heeft ge staan. Financiering bouwplan De gemeente Bruinisse kreeg van de Provinciale Griffie in Middelburg toestemming financieringsmiddelen aan te trekken voor de grondaanko pen in plan-West, om de woning bouw daar te kunnen continueren. Het woord is nu aan de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Advertentie Dam 19, Zierikzee e> Ook Jeze week: aanlokkelijk veel modenieuws. n Onbereikbaar winkelcentrum Zierikzee na instorting; ZIERIKZEE, 8-6. De Appelmarkt heden (dondcrdag)morgen lijkt na de instorting van de HEMA-panden in aanbouw - zie ook elders in dit nummer - in geen enkel opzicht meer op de in normale omstandigheden, en vooral op donderdagen (marktdag), zo gezellig druk belopen en bereden winkel straat in het centrum van de stad. De straat geeft nu nog meer als op de dag van de instorting, een beeld van enorme ravage. Het Ijjkt alsof er een bombardement heeft plaats gevonden en dat nu langzaam een begin van herstel plaatsvindt. De Appelmarkt is - uiteraard - nog volledig voor alle verkeer afge sloten. Behalve de ingeschakelde grote bouwvakploeg komt er nu zelfs geen voetganger meer doorheen. Dit is trouwens onmogelijk want de vol le bx-eedte vah de straat wordt in beslaggenomen door een ondoor dringbaar „bos' van stalen buizen en houten stutpalen. Deze voorzie ningen zijn noodzakelijk geworden om de nog altijd in bijzonder wan kele positie verkerende voorgevel overeind te houden. Een en ander heeft echter bijzon der nare gevolgen voor de winkels in de directe omgeving: niet minder dan drie winkels hebben definitief - voor hoe lang is thans nog niet te zeggen - hun deuren moeten sluiten: de textielzaak van mej. Schoenma ker, sigarenmagazijn Van den Bout, en banketbakkerij Capelle. Ook kap salon Biezen zou voorlopig gesloten zijn. Het lijkt er niet op dat de stutten en stellingen op korte termijn ver wijderd zullen kunnen worden. Het is daarbij een vraag in hoever de buurt (lees: de getroffen zaken) met de huidige toestand genoegen zal ne men. Velen spreken reeds van een grote strop en dat nog vóór de aan vang van het zomerseizoen. Overigens is het de bedoeling dat het stalen buizenstelsel morgenvroeg weer verdwenen zal zijn, zodat het verkeer weer normaal doorgang zal kunnen vinden. Dat neemt niet weg dat de houten stellingverpakking en daarmee een duidelijke gevarensitu- actie, de eerste maanden de Appel markt en omgeving op opvallende wijze zal blijven kenmerken. Mogelijk zullen morgen (vrijdag) ook de winkels - zij het min of meer in „oorlogstoestand" - weer geopend kunnen worden. Dat hangt nauw sa men met de ontwikkeling van de gang van zaken met de bedreigde gevel, waarvan het bovenste gedeel te - tot waar de breuk is opgetreden, zal worden weggehaald. In hoever ZIERIKZEE Afsluiting stadhuisrestauratie Op woensdag 28 juni wordt de af sluiting van de jongste fase in de restauratie van het stadhuis plech tig gevierd. Vleeshal, vierschaar, trappenhuis, trouw, raad- en schutterszaal zijn gereed en dat betekent dat het re presentatieve gedeelte van het stad huis in oude luister is hersteld. Bij gelegenheid van de plechtige viering, treedt het Barok Kwartet van de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziekschool op met wer ken van Bach, Haydn en Mozart. Werkkamp HAVO-Atheneum Voor de derde klassen Havo en Atheneum van het .Professor Zee manlyceum" wordt in de week van 17 t/m 24 juni a.s. een kamp georga niseerd. Het kamp zal worden opge zet op het terrein van Boslust te Bergen op Zoom. Omdat dit kamp tijdens een normale schoolweek valt is het de bedoeling dat het kamp het karakter van een werkkamp krijgt. De tocht naar Boslust en terug wordt op de fiets gemaakt. Er zal in tenten worden overnacht. Vergadering Beatrixschool Op maandag 12 juni wordt in het gebouw aan de Mulockstraat een openbare vergadering gehouden van het algemeen bestuur van de Bea trixschool. ZIERIKZEE, 7-6. Een bepaalde groep telefoonabonnees op Sehou wen-Duiveland wordt de laatste we ken geconfronteerd met een verve lende telefoonstoring. Wanneer een abonné (meestal van boven de rivieren) een nummer draait dat in de bepaalde groep ligt krijgt hij een nummer dat 100 num mers lager ligt, of enkele nummers lager, dan hij heeft opgebeld. De technische dienst in het district Breda, heeft na enkele dagen speu ren, de oorzaak van het euvel ont dekt. Het zit in een splinternieuwe telefooncentrale in Goes, maar men kan het niet zonder meer verhelpen. Daaraan wordt natuurlijk wel ge werkt. Men verzekerde ons, dat een bepaalde manier van draaien van de kiesschijf van invloed is op het al of niet optreden van de storing. Tele foneren van het eigen toestel naar een relatie buiten Sehouwen-Duive land geeft geen moeilijkheden; even min als natuurlijk het lokale tele foonverkeer. dit bepalend zal zijn voor de dage lijkse gang van zaken op straat is natuurlijk niet le voorspellen. Filmavond „Ziejook" Cp vrijdag 9 juni wordt in de aula van de R.S.G. „Prof. Zeeman" weel een filmavond van „Ziejook" gehou den. Hoofdfilm is: „Borsalino", met in de hoofdrollen Alain Delon en Jean Paul Belmondo. Er is een uit gebreid voorprogramma. De brandweerwedstrijden Het verslag van de brandweer- wedstrijden te Haamstede vergt in- zoverre een aanvulling, dat de lei ding van het winnende (Zierikzeese) korps in handen was van de heer J. Quant. Gunning Het Bouwbureau Van Bohemen te Voorburg heeft het verrichten van glas en schilderwerk in 67 premie woningen te Numansdorp voor een bedrag van f 100.000,opgedragen aan de fa. P. Schults N.V. te Zierik- Jeugddienst in Gasthuiskerk Zondagmorgen wordt in de Gast huiskerk weer «een jeugddienst ge houden, met als voorganger ds. C. Wismeyer, ziekenhuispredikant te Breda. Verder werken mee: de or ganist H. Koi*t, de kornétblazers P. Izeboud en K. Schoonakker en het jeugdkoor o.l.v. de heer S. Bil. The ma van de toespraak is: „Leven op de bonnefooi. „Groene Kruis" in folder beschreven „Wat doet het Groene Kruis in Zierikzee Een vraag die dikwijls wordt gesteld. Een vraag, eveneens vaak gehoord, is:„ waarvoor betalen we contributie Om enig inzicht te verstrekken in het werk van het Groene Kruis is het bestuur overgegaan tot de sa menstelling en huis-aan-huisver- spreiding van een overzichtelijke folder waarin de genoemde en vele andere vragen duidelijk worden be antwoord. Bovendien wordt een overzicht gegeven van het vele werk van het Groene Kruis: de wijkverpleging, zuigelingenzorg, kleuterzorg, reuma- tiekbestrij ding, kankerbestrij ding. revalidatie, geestelijke volksgezond heid, inentingen, uitlenen van ver- pleegartikelen, kraamzorg, voe dingsvoorlichting, beter bewegen voor bejaarden, bejaarden-onderzoek tuberculosebestrijding en Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs. Vergadering „Philatelica" „Philatelica" komt weer in ver gadering bijeen, en wel op maandag 12 juni aanstaande in de bovenzaal van „Mondragon". Op de agenda staat o.a. tentoonstellingsnieuws, veiling en verloting. Dit is voorlopig de laatste bijeen komst van „Philatelica". In de tweede helft van augustus zal ge start worden met het nieuwe seizoen Vlieger T. Prince afkomstig van Haamstede HAAMSTEDE, 7-6. Door de ver dere mechanisering van de land bouw en een geleidelijke afname van het aantal arbeidskrachten zal in de toekomst dè vraag naar het vliegtuig voor besproeien zeker toenemen. Deze overweging heeft bij de heer J. Mastenbroek uit Melissant geleid tot de oprichting van een vliegbedrijf gespecialiceerd in bespuitingen van 1 and bou wge wassen. De heer Mastenbroek voormalig technisch controleur bij een groot vliegbedrijf in het oosten van het land werkt samen met de heer T. Prince te Haamstede die het sproei- vliegtuig bestuurt. T. Prince heeft als sproeivlieger in Groningen Veen- De heer Prince, staande voor zijn vliegtuig. (Foto: Berge, Haamstede) koloniën, Flevópolder, Beemster, West-Brabant en Zeeuws-Vlaande- ren gevlogen. Het vliegbedrijf, als enige in Zee land gevestigd, heeft de mogelijk heid een zeer snelle service te ver lenen, doordat men opereert vanaf vligveidjes gelegen aan de Mosselee- weg te Schuddebeurs bij het bedrijf van de heer R. der Weduwen en in de Spieringpolder van de heer J. J. v. Fraassen van waaruit Noord-Be veland zal worden bestreken. Het vliegtuig van het type Piper Super Cub geregistreerd PH-AAT is uitgerust met een z.g. „Bellytank" inhoud 330 liter. Met een volle tank kan 11 ha worden besproeid. Aardappelen De bespuitingen hebben in hoofd zaak betrekking op aardappelen in natte perioden waarbij zeer moeilijk met de rijdende sproeimachine be vredigend werk valt te doen, terwijl .onder normale omstandigheden erwten besproeid kunnen worden zo dat de landbouwer dan geen banen in het erwtenland behoeft te rijden. Ook voor luizen- en meeldauwbe- strijding is het vliegtuig zeer ge schikt daar een rijdende sproeima chine voor een nogal grote op brengstvermindering en met platge- reden banen met het combinen de nodige moeilijkheden opleveren. Voor de levering en voorlichting op het gebied van de bestrijdingsmid delen wordt samengewerkt met de fa. Mastenbroek uit Middelharnis. De vertegenwoordiger op Sehou wen-Duiveland is de heer M. Goud zwaard, grondmonsternemer te Zie rikzee. Vanaf het vliegveld Midden-Zee land kan het bedrijf ook strooivluch- ten en luchtreclame verzorgen. BROUWERSHAVEN, 6-6. De be- jaardcnsociëtcit te Brouwershaven heeft het seizoen afgesloten met een gezellige bijeenkomst in het vereni gingsgebouw, waar de bejaarden werden verwelkomd door de presi dente mevr. Schouwenaar-Linden- bergh. Ook nu weer was de opkomst groot te noemen en het bestuur kan met haar aktiviteiten terugzien op een geslaagd jaar. waarin vele hoogtepunten, zoals de viering van het 15-jarig bestaan, de toneelavon den, het reisje en nu deze afscheids- viering. Bijzonder werd er weer genoten van de zang door het dameskoor o.l.v. mevr. Van Liere te Nieuwer- kerk. Ook was er samenzang voor allen bestaande uit liedjes van de schoolbanken. Deklamatie en voor drachten vulden verder het mid dagprogramma. 's Avonds werd er een koffiemaaltijd gehouden, waar bij ook aanzaten burgemeester A. P. Schouwenaar, wethouder L. M. Moermond en wethouder P. de Moor, beiden met echtgenoten, ds. P. do Bres met echtgenote. Toespraak burgemeester Nadat men de maaltijd goed had laten smaken sprak burgemeester Schouwenaar waarderende woorden aan het adres van het bestuur, hier bij accentuerend het belangrijke werk, dat wordt verricht voor de be jaarden. Het gemeentebestuur is daar zeer erkentelijk voor. De oud-presidente mevr. Boers- ma-Hofman kwam ook nog even aanwippen. Mevr. Botbijl-v. Nieu- wenhuize die geruime tijd ziek is ge weest kon ook weer een gedeelte van het programma bijwonen, evenals mej. Nella de Krijger, die in Mid delburg vertoeft, maar voor een weekje in „Brouw" vertoeft. Besloten werd aan het bestuurslid mevr. v. d. Bijl-Kik, die ook reeds geruime tijd ziek is te Rotterdam namens alle aanwezigen een kaart te sturen. Met deze voortreffelijke middag- en avond kwam er een eind aan een goed soos-seizoen. Mevr. Schouwe naar dankte allen, die op enigerlei wijze hebben meegewerkt om het vele werk te doen verzetten. Zij wenste allen een goede zomer toe en een hartelijk tot weerziens in een goede gezondheid bij de opening van het nieuwe seizoen in september a.s. Erg gord feestjr. De buurtvereniging „De Hoofd poort" organiseerde woensdagmid dag in het pakhuis van de voorzitter de heer C. Berrevoets aan de Kre- pelstraat, een feestje voor de kinde ren van de buurt. De „zaal" was versierd met guirlandes en de kin deren (van 3 tot 12 jaar) vonden een fraai gedekte tafel en bij kaarslicht werd genoten van lekkere panne koeken dapper gebakken door led&n van het „buurt-bak-comité". Verder was er limonade en ijs en elk der kinderen kreeg een presentje aan geboden. Bij elkaar een gelukte „stunt" van de akVieve buurtvere niging, die via de maag de liefde voor de buurt al in jonge hartjes legt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3