ERIC DE NOORMAN I iSport en weclótryclen^ Zaterdagcompetitié le klasse afgesloten Het spoor van het zwaard 14. De oude jager beent enkele malen zwaar wichtig door het vertrek. „Een goed verhaal moet goed verteld worden, jongmens", mom pelt hij vergenoegd ?n met een droge keel is het nog kwalijk praten". Hij schenkt de kroe zen nogmaals vol en terwijl de nomade de be ker onzeker in zijn trillende vingers houdt, laaft Alstrom zijn dorstig gehemelte met een fikse slok. „Zo", gnuift de oude, „en nu het vervolg". „Toen Markatyr de machtige vloek vernam die op het zwaard rustte, schrok hij zo dat hij ijlings in de kelder van zijn burcht een gat groef om zich te verbergen.... Maar daarbij gleed hij uit en viel met het zwaard en al in kuil. Hehehe.Deze val doodde hem en het zwaard Tyr had zijn eerste offer geëist. Fraai, nietwaar? Maar het wordt nog véél spannen der1" Alström schuift geheimzinnig naar zijn ze nuwachtige bezoeker. „Nu gebeurt er iets vreemds", zegt hij duister. „Het zwaard...." Maar de jonge man luistert niet meer. Lijk bleek is hij opgesprongen en terwijl de kroes kletterend uit zijn handen valt, stamelt hij hees: „Het is niet waardat is maar een verhaal, alleen een verhaal En dan krijgt het benauwende gevoel dat hem vergezeld heeft van het eerste ogenblik af dat hij de sombere beperking van de burcht met zijn ontelbare grauwe, dreigende muren betrad, do overhand. „Ik wil hier weg", stoot hij schor uit. „Weg!" En met de angst in zijn ogen van het gekooide dier, springt hij eens klaps langs de oude jager heen. „Wacht!" roept deze, onthutst over zoveel ondankbaarheid. „Er is nog veel meer! Ik moet u nog vertellen van Vespasiaan, die ko ning werd van een ver landRomeen over Vitelli, die. Met een ruk werpt de Nomade de deur open, doch op hetzelfde ogenblik deinst hij dodelijk ontsteld terugEen kleine gestalte rijst geluidloos voor zijn voeten op en schiet weg, als een rat, in de duisternis van de ver laten gang. Een ogenblik staat de krijger in tweestrijd, maar dan hoort hij de oude Alström achter zich mopperend naderbij schuiven en struike lend van angst rent ook hij de gang in. Het is stil in de burcht. Op een splitsing van gangen houdt de Nomade de pas in. Schuw glijden zijn ogen door de verlaten ge welven, doch geen ander geluid dan het bon ken van zijn eigen hart dringt tot hem door en toch.toch voelt hij met een rilling van afgrijzen, dat iets of iemand hem aandachtig gadeslaat. WiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiumiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiniiiiiiiiMiiiiiiiiiiijj s iïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitmiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiT VOETBAL Zeeuws elftal speelde teleurstellend tegen Robur: 2-2 In de le klas van de zaterdagcom petitie werd nog de wedstrijd tussen Veere en Wemeldinge gespeeld waarmee het competitie programma werd afgesloten. Veere wist deze wedstrijd met 3-1 te wir.nen waardoor het nog op ge lijke hoogte kwam met Zaamslag. De eindstand in de le klas ziet er nu als volgt uit: Het Zeeuws jeugdtoernooi In de eindstrijd van het Zeeuws jeugdvoetbaltoernooi hebben Zierik- zee A I en Brouwershaven B I geen rol van betekenis kunnen spelen. Bij de A-junioren werd Zierikzee AI reeds praktisch in haar eerste wedstrijd uitgeschakeld door de 2-1 nederlaag tegen Breskens AI. In haar tweede wedstrijd tegen de uit eindelijke winnaar van het toernooi, Arnemuiden AI, kwam het elftal van Kloetinge 22 13 5 5 49-26 30 Zaamslag 22 10 8 4 31-24 28 Veere 22 10 8 4 36-22 28 W.I.K. 22 10 6 6 39-31 26 Wemeldinge 22 10 4 8 37-30 24 Arnemuiden II 22 8 7 7 29-25 23 Meeuwen II 22 7 6 9 42-39 20 's-H. Arendsk. 22 7 4 11 34-49 18 Waarde 22 7 4 11 32-51 18 Heinkenszand 22 7 3 12 29-31 17 Middelburg 22 6 5 11 23-40 17 MEVO 22 4 7 11 20-33 15 Zierikzee AI met een 1-1 gelijkspel uitstekend voor de dag. Daar Arne muiden AI met 2-0 van Breskens AI wist te winnen was Zierikzee AI uit geschakeld. In poule II eindigde Ter- neuzen AI op de eerste plaats door de volgende resultaten: Goes AI-Co- lijnsplaatse Boys AI 2-1; Colijns- plaatse Boys AI-Terneuzen AI 0-1; Goes AI-Terneuzen AI 0-2. De finale tussen Arnemuiden AI en Terneuzen AI eindigde in een 3-0 overwinning voor Arnemuiden AI. Bij de B-juni oren had Bi-ouwershaven BI met een 6-0 nederlaag tegen Hontenisse BI een bijzonder slechte start. In de tweede wedstrijd tegen Cortgene BI kwam men ondanks de 1-0 ne derlaag toch heel wat beter voor de dag. Daar Cortgene BI met 2-0 van Hontenisse BI wist te winnen wer den de jongens uit Noord-Beveland poulewinnuar. In poule II werd Schoondijke BI poulewinriaar door de volgende resultaten: Krabbendij- ke BI-Oostkapelle BI 1-0; Oostka- pelle BI-Schoondijke BI 0-0; Krab- bendijke BI-Schoondijke BI 1-2. De finale bij de B-junioren leverde een 2-0 overwinning op voor Cortgene BI waardoor zij in het bezit kwamen van de le prijs. Zomeravondvoetbal Hier volgen enkele uilslagen van de zomeravondcompetitie: V.A.B.-Die Gouwe 1-0; Kon. Zee- landia-R.W.S. 1-0; P.Z.E.M.-R.W.S. 1-5; Die Gouwe-Stella Boys 1-0. WIELREN N EN Roy Schuiten winnaar Ronde Midden-Zeeland Na een prachtige solo van ruim 20 kilometer is de Nederlandse achter volgingskampioen Roy Schuiten erin geslaagd zaterdag de Ronde van Midden Zeeland te winnen. Dit was een min ofmeer verrassende ont knoping van deze Zeeuwse klassie ker, waarin het er lang naar uit heeft gezien dat Trico Noble met kleppers als Toine van den Bunder, Wim de Waal, Jan Raas en Sjef van de Burg in het voorste gelid een goede gooi naar de overwinning ging doen. Door veel te passief te' rijden, wel renners terug halen maar zelf nooit in de aanval gaan, deden zij zich zelf „de das om". Een onbegrijpelijke zaak, daar renners als van den Bun der, De Waal en Raas nog maar kort geleden hebben bewezen toch wel tot het rijden van een solo in staat te zijn. Over het geheel genomen hebben de Kavero-renners zich in deze wed strijd verdienstelijk geweerd. Prak tisch gedurende de gehele koers wa ren er renners van het team uit Re- nesse in het voorste gelid te vinden, waarbij zij de aanval zeker niet schuwden. Van de dertien gestarte ploegen- wisten zij met maar 15 se conden achterstand- op de winnaar Trico Noble op de 4e plaats te eindi gen, terwijl alle zes gestarte renners de wedstrijd uitreden. Roy Schuiten deed óver de 185 km 4.32.37. In de zelfde tijd als de op de 13e plaats ge- eindigde Cor Leunis werd Ad van Overveld 22e, Wim Evertse 23e, Piet Franken 27e en Wim Westdorp 28e. Het ploegenklassement: 1. Trico No ble 13.39.15; 2. Frisol 13.39.20; 3. Ca- balleró 13.39.22; 4. Kavero 13.39.30; 5. Ketting 13.41.24; 6. Amstel 13.41.40. Actie tijdens de Ronde van Midden-Zeeland (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DAMESVOETBAL DFSBruse Boys 10 Het dameselftal van DFS speelde vrijdagavond haar eerste thuiswed strijd welke zij in een 1-0 overwin ning wisten om te zetten. Gezien dc krachtsverhouding in het veld kwam DFS de overwinning wel toe. Over het geheel genomen hadden zij het beste van het spel, terwijl de dames van Bruse Boys zich in hoofdzaak moesten bepalen tot uitvallen. Bij DFS viel hét uitste kende spel op de rechtervleugel van Jopie den Engelsman op, terwijl in de verdediging Truus Verton over een goede lengte van trappen bleek te beschikken. Jopie den Engelsman die alleen de le helft mee speelde, scoorde in de 20e min. het enige en beslissende doelpunt. Na de rust bleef de thuisclub wel het beste van het spel behouden waarbij men zich nog wel enige goede kansjes wist te scheppen welke evenwel onbenut bleven. Het Zeeuwse afdelingszondagelftal waarin A. Rijnberg en J. Roos (DFS) en C. W. Kommer (Dreischor) uitkwamen, heeft te Goes in de ju bileum wedstrijd tegen Robur een zeer teleurstellende prestatie gele verd. Plet verband in het selectie team tussen de linies, was wel bijzonder ver te zoeken, waardoor het geheel als los zand aan elkaar hing. Op merkelijk was het wel, dat Robur, dat veel beter voetbal liet zien, er vaak in slaagde de tegen partij in de verdediging terug te dringen. Het was volkomen in overeenstemming met de spëlyerhouding dat Steef Krekelberg in de 43e minuut mét een kopbal Robur de leiding wist te geven. Na de hervatting was het de zelfde speler die in de 16e minuut handig enige verdedigers wist te passeren en de. stand op 2-0 bracht. In de 20e minuut wérd Toon Rijn berg binnen de beruchte lijnen ge- Doelman. Ho'gesteger (Robur) onder schept een aanval. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). vloerd, waarna hij zelf uit de hier voor toegekende strafschop wist te gen te scoren 2-1. Ook hierna bleef Robur het beste van het spel be houden en slechts met veel kunst en vliegwerk slaagde de defensie van het selectie-team erin hen het scoren te beletten. In de slotfase stelde Toon Rijnberg, die van zijn mede spelers praktisch geen steun onder vond, nog alles in het werk om de balans in evenwicht te brengen. Na dat een paar fraaie voorzetten van hem om zeep waren gebracht zag hij drie minuten voor tijd toch -nog zijn volhouden beloond toen een fraaie voorzet van hem door de mee naar voren gékorheri Baërt (Aardënburg) werd ingekopt 2-2. Afdelings-zaterdagelftal won van Kloetinge Het afdelingselftal, waarin «Diet de Boer (MEVO) een uitstekende 2e helft speelde, daar hij onderweg was opgehouden kon hij in de le helft niet meespelen, heeft een afgeteken de 6-0 overwinning op afdelingskam- pioeri Kloetinge behaald. Door doel punten van Piet Meulpolder en Piet Goedbloed nam het afdelingselftal in de le helft een 2-0 voorsprong. Vooral na de rust werd er door het selectie elftal uitstekend gevoetbald. Door Kees de Vos werd het al vrij snel 3-0 waarna Piet de Meester de stand op 4-0 bracht. Meulpolder kopte hierna nummer vijf in de touwen waarna Gerard Schipper het halve dozijn volmaakte 6-0. Smit-Bolnessers weerden zich voortreffelijk in „eigen huis" ZIERIKZEE, 2-6. Begunstigd door uitstekend voetbalweer vond zater dag op het sportpark „Rannink" te Zierikzee het door de personeelsver eniging van de inotorenfabriek Smit Bolnes georganiseerde toernooi van de Internationale Handels Com binatie plaats. Dit voor de eerste macl in Zierikzee georganiseerde tcerncoi mag in alle opzichten ge slaagd werden genoemd. Zierikzee beleefde de primeur dat voer de eerste maal door tien bedreven aan het I.H.C.-toernoci werd deelgeno men. In de poules weird er een bijzon der spannende strijd geleverd voor de bezetting van de bovenste plaats waarbij die teams welke hiervoor in aanmerking kwamen elkaar maar bijzender weinig toegaven. Dat de elftallen welke in de bovenste regio nen wisten te eindigen elkaar maar bijzonder weinig ontliepen kwam nog eens duidelijk tot uiting in de wedstrijden voor de 3e en 4e plaats en de finale voor de le cn 2e plaats welke een 1-0 en 0-0 stand te zien gaven. Ondanks het feit' dat het krachtsverschil gering was werd er correct en sportief gespeeld. Het elf tal van Smit Bolnes uit Zierikzee heeft zich in eigen huis voortreffe lijk geweerd. Met een 3e plaats werd de beste klassering welke het ooit in een I.H.C. behaalde bereikt. In de poule werd gestart met een 1-0 overwinning op De Klop. De volgen de wedstrijd tegen V.E.C.O. leverde, dank zij het uitstekende werk van doelman Wim Kommer, een doel puntloos gelijkspel op. Gusto, al eni ge jaren winnaar van het I.H.C.- toernooi, wist met 1-0 van Smit Bolnes te winnen waarbij opgemerkt dient te worden dat het enige en be slissende doelpunt uit een zeer aan vechtbare buitenspel positie werd gescoord. De ontmoeting tegen I.A.B. E.C.O. leverde een 2-1 overwinning op waardoor men gelijk met Gusto op de 2e plaats wist le eindigen. Daar Smit Bolnes de stx-afschop- pen beter wist te nemen dan Gusto plaatste men zich voor dé strijd om de 3e en 4e plaats met de nummer twee uit poule 2 D.M.N. Na een bij zonder spannende strijd slaagde Smit Bolnes erin deze wedstrijd in een 1-0 overwinning om te zetten, waardoor zij in het bezit kwamen van de 3e prijs. Spannende finale Uitermate .spannend was ook de Smit Bolnes-directeur ir. W. A. Terwogt, (links) sprak voor de start van de wedstrijden een Welkomstwoord, rechts de heer J. Verkerk van de organiserende commissie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). finale tussen De Klein, winnaar van poule 2, en VK.C.O. die fn p'oüle 1 op de eerste, plaats was geëindigd. Het werd een doelpuntloze wedstrijd waardoor uiteindelijk strafschoppen de beslissing, moesten brengen. Ook hierbij bleef de spanning er nog in daar toen ieder team vijf strafschop pen had genomen er everiveel waren benut. In de tweede ronde viel even wel de beslissing daar De Klein er drie wist te benutten ter wijl V.E.C.O. het niet verder dan twee benutte strafschoppen wist te brengen. Dank zij de voortreffelijke organisatie van de commissie be staande uit leden van de personeels vereniging van Srriit Bolnes kon het programma a la de minuut wor den afgewerkt .Voor de aanvang van de wedstrijd was het toernooi offi cieel met een woord van welkom door de directeur van Smit Bolnes ir. W. A. Terwogt geopend. Hij sprak hierbij de wens uit dat de sterkste er in zou mogen slagen op de le prijs beslag te leggen. Het toernooi werd afgesloten met de prijsuitrei king door de Sales manager van Smit Bolnes NV drs. G. W. Dreijer die met een toepasselijk woord aan de resp. aanvoerders de fraaie voor dit toernooi beschikbaar gestelde prijzen overhandigde. Een bijzondere prijs viel het team van M.T.E. ten deel nl. de Fair play Cup voor het sportiefste team, een prijs welke door de scheidsrechters was vastgesteld. Namens de organi serende commissie sprak de heer J. Verkerk woorden van dank tot het Rode Kruis (EHBO), de scheidsrech ters en allen die er het hunne toe hadden bijgedragen het toernooi zo uitstekend te doen slagen. Zij nog vermeld, dat in de middaguren voor de dames van de gasten een rijtoer, met twee bussen, was georganiseerd. Na een bezoek aan Ouwerkerk ging de rit via- Brouwershaveh naar. de Brouwersdam waar deze nieuwe verbinding met Goeree Overflakkee werd bezichtigd. Vandaar ging men door de kop van, Schouwen naar de uitkijktoren waar de fraaie omge ving aldaar werd bezichtigd. Voor velen betekende dit de eerste ken nismaking met de Westhoek van Schouwen, een kennismaking waar van wij bij terugkomst konden vast stellen dat ze bijzonder in de smaak was gevallen. De resultaten van het voetbaltoer nooi zijn: poule 1. De Klop-Smit Bolnes 0-1; V.E.C.O.-Gusto 0-0; De Klop-LA.B.E.C.O. 5-0; Smit Bol- nes-V.E.C.O. 0-0; Gusto-I.A.B.E.C.O. 0-0; De Klop-V.E.C.O. 0-2; Smit Bolnes-Gusto 0-1; V.E.C.O.-I.A.B.E. C.O. 0-0; De Klop-V.E.C.O. 0-2; Smit Bolnes-Gusto 0-1; V.E.C.O. - I.A.B,E.C.O. 4-0; Gusto-De Klop 1- 1; I.A.B.E.C.O.-Smit Bolnes 1-2. Volledige uitslag ViE.C.O. 4 2 2 0 6-06 Smit Bolnes 4 2 113-25 Gusto 4 1 3 0 2- 1 5 De Klop 4 112 6-43 I.A.B.E.C.O. 4 0 13 1-11 1 Poule II: Gusto Staalbouw-De Klein 1-1; D.M.N.-Smit Kinderdijk 3-0; Gusto Staalbouw-M.T.E. 5-0; De Klein-D.M.N. 1-0; Smit Kinderdijk- M.T.E. 2-0; Gusto Staalbouw-D.M. N. 1-2; De Klein-Smit Kinderdijk 2- 0; D.M.N.-M.T.E. 3-1; Smit Kinder- dijk-Gusto Staalbouw 1-3; M.T.E.- De Klein 0-1. De Klein 4 3 1 0 5- 1 7 D.M.N. 4 3 0 1 8- 3 6 Gusto Staalbouw 4 2 1 1 10- 4 5 Smit Kinderdijk 4 1 0 3 3- 8 2 M.T.E. 4 0 0 4 1-11 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5