Oosterland heeft zijn Taf eitje-dek-je Kurhaus dicht? Confessionele samenwerking NAMENS DE KINDEREN „Scaldis" dook naar afval in veerhaven „Dé Val" Delta Sport-atleten zegevierden in Breda OOSTERLAND, 5-6. Vorige week werd ook hier ter plaatse en verder overal in de gemeente Duiveland, een aanvang gemaakt met de ver strekking, ééns per dag van een warme maaltijd, onder het motto: „Tafcltje-dek-je", zulks met mede werking van de verschillende kerk genootschappen. Er is inmiddels een commissie ge vormd bestaande uit de heren: A. L. Bakker, voorzitter van de afdeling Ooster- en Sirjansland van het Groene Kruis, W. v. d. Bos voor de diaconie van de Ned. Herv. Kerk al hier; Matth. Stouten voor de diako- nie van de Ger. Gemeente en P. J. Heijboer van de diakonie van de Ned. Herv. Kerk te Sirjansland. Men neemt eerst een zesweekse proef met deze actie, doch de personen, die nu een week deelnemen zijn allen zeer enthousiast over deze maaltijden die, qua verzorging en kwaliteit, zeer goed te noemen zijn, en een ware uitkomst voor bejaarden en alleen staanden. Kosten f 3,per dag en per persoon; bezorging elke dag tus- DEN HAAG, 5-6. „Als de EMS in september niet tot overeenstemming is gekomen inzake de overneming van het EMS-bezit in Scheveningen, zal het Kurhaus gesloten moeten worden". Dit heeft de heer R. Zwols- man, president-directeur van de Exploitatie Maatschappij Schevenin gen (E.M.S.) N.V., maandagmiddag op een persbijeenkomst in Scheve ningen gezegd. UTRECHT, 5-6. De Tweede Ka merfracties van de K.V.P., de A.R.P. en de C.H.U. hebben maandag in Soesterberg op een eerste gezamen lijke bijeenkomst besloten de al be staande samenwerking verder te in tensiveren. Zo is onder meer afgesproken dat zij kort na de derde dinsdag van september opnieuw bijeen zullen ko men om de troom-ede en de miljoe nennota te bespreken. Mi". W. Aantjes, voorzitter van de A.R.P.-fractie, zei na afloop van de bijeenkomst in Soesterberg dat het recente optreden van de P.v.d.A. niet concreet ter sprake is geweest, maar dat hij wel de indruk had c^t dit optreden juist de eensgezindheid van de drie confessionele fracties heeft versterkt: „we zijn vast van plan er met elkaar uit te komen". Diefstal op bestelling EINDHOVEN, 5-6. Zes jeugdige Eindhovenaren zitten in Den Bosch achter de tralies, nadat de Eindho- vense politie er achter gekomen was dat zij in de binnenstad .alles bij el kaar stalen wat binnen hun bereik kwam,' en zelfs op bestelling dief stallen uitvoerden. Hun buit is enke le tienduizenden guldens groot. In totaal pleegden zij 39 diefstallen in diverse samenstelling. sen twaalf uur en half één. Degenen die nog wensen deel te nemen aan deze aktie kunnen zich opgeven bij de genoemde contactpersonen. Om principiële reden heeft de diakonie van de Oud Ger. Gemeente alhier vorige week zich teruggetrokken van deelname aan deze aktie. „Flilseit" uit het buitenland KAMPALA. De president van Oe ganda, generaal Idi Amin heeft kri tiek uitgeoefend op een aankondiging van de Nederlandse ambassadeur in Kampala drs. J. Polderman over een lening de Nederland Oeganda wil verstrekken. BRUSSEL. De ware rage van valse bommeldingen in België heeft ook Brusselse warenhuizen last berok kend. Bij verscheidene grote maga zijnen kwamen anonieme telefoon tjes binnen dat er bommen geplaatst waren. SAIGON. Volgens Radio-Hanoi zijn de afgelopen dagen boven Noord-Vietnam zeven Amerikaanse vliegtuigen omlaag geschoten. In to taal zijn daarmee tot dusver in de oorlog boven het noorden 3.625 Ame rikaanse toestellen neergehaald. BAMAKA. De staatshoofden van Ivoorkust, Senegal, Niger, Maureta- nie, Oppervolta, Mali en een verte genwoordiger van Dahomey hebben in Bamaka, de hoofdstad van Mali, een verdrag voor een Westafrikaan- se economische gemeenschap gepa rafeerd. CAIRO. De vroegere minister van buitenlandse zaken Mahmoed Riad is gekozen tot nieuwe secretaris-gene raal van de 18 landen omvattende Arabische Liga. Hij lost de 73-jarige Abdel Hassoena af die 20 jaar lang de Arabische Liga heeft geleid. BRUSSEL. Een Mirage van de Bel gische luchtmacht is in West-Duits- land neergestort, zo heeft het minis terie van defensie in Brussel meege deeld. De piloot wist zich met zijn schietstoel in veiligheid te brengen. DAMASCUS. Syrië heeft het voor beeld van Irak gevolgd en alle be zittingen van de Iraq Petroleum Company genationaliseerd. BRUSSEL. Het handelsverkeer van de E.E.G. met de rest van de wereld is van 32 miljard dollar in 1958 gestegen tot 91 miljard dollar in 1970 en daarmee is de gemeen schap de grootste handelsmacln van de wereld geworden. CAIRO. Twee hoge Egyptische functionarissen zijn geschorst we gens „kritische opmerkingen aan het adres van de Sowjet-Unie", zo is za terdag van diplomatieke zijde in Cairo vernomen. VANCOUVER. In Vanvouver (Brits-Columbia) hebben zaterdag 31 politiemensen en tien jongelui verwondingen opgelopen bij vecht partijen voor een zaal waar de Brit se popgroep „Rolling Stones" optrad SAIGON, 3-6. Tot dusver zijn bij het huidige Noord-Vietnamese of fensief aan beide kanten naar schat ting in totaal ruim 40.000 man ge sneuveld, zo hebben het Amerikaan se en het Zuidvietnamese opperbe vel zaterdag in Saigon bekendge maakt. CAGLIARI. Op Sardinië zyn zon dag negen mensen om het leven ge komen en 18 gewond doordat by Nuoro een autobus met een dertigtal inzittenden na een slippartij in een ravijn stortte. LONDEN. Britten van alle rangen en leeftijden hebben in Windsor de laatste eer bewezen aan de man die 36 jaar geleden zijn troon gaf voor de vrouw van wie hij hield. In lange rijen passeerden zij de kist met het stoffelijk overschot van de hertog van Windsor, die in 1936 ca elf maanden als koning Eduard VIII regeerde. WASHINGTON. Op de vervoers- tentoonstelling „Transpo '72" die in Washington wordt gehouden, zijn be halve Amerikaanse autofabrieken ook Europese en Japanse bedrijven met hun veiligheidsauto's aanwezig. WARSCHAU. Zaterdag zijn twaalf passagiers van een sneltrein op het traject Kolobrzeg-Warschau om het leven gekomen en negen ernstig ge wond toen de trein te Bydgoszcz, 200 km van Warschau verwijderd, ontspoorde. ^W/ÊÊÊÊËÊÊÊBÊÊHÊÊ^ \v^u'V-U:. STOCKHOLM, 5-6. De Nederlandse kunstschilder Gerard Esser, die twee jaar geleden zyn atelier sloot en daarna lagere scholen in Nederland en Vlaanderen afreisde om te spreken over het milieu bederf, is vast besloten de V.N.-conferentie binnen te komen. Hy heeft een half miljoen handtekeningen van Nederlandse en Vlaamse schoolkinderen bij zich die hy aan de president van de conferentie wil overhandigen. De Nederlandse ambassade heeft Esser beloofd steun te geven bij z(jn pogingen de conferentie toe te spreken. „Ik wil met die zware koffer op myn nek, dwars door de grote zaal naar voren lopen en hem met een smak op de tafel van de president neerzetten, „zegt Esser. „De president moet mjj vijf minuten geven om namens 500.000 schoolkinderen te protesteren tegen het leegplunderen van de aarde door de ouderen. Ik vecht voor de kinderen, zij zijn een vergeten groep. Zij hebben met hun handtekening - het enige wat kinderen kunnen doen - vertrouwen in mij gesteld. Zij geloven in my. Zy hebben geen andere legale mogelykheid te protesteren tegen de milieuafbraak. Als ik niet gehoord wordt, drukken zy my in de illegale handeling van een schoolstaking. De afgevaardigden moeten naar mij luisteren, want eigenlyk spreek ik ook namens hun kin deren." ZIERIKZEE, 5-6. In het kader van de landelijke actie „Schoon Schip Dag 1972", georganiseerd door de Nederlandse Onderwatersport Bond, werd zondagmiddag door een aantal duikers van de S.O.V „Scaldis" te Zierikzee de bodem afgezocht van de veerhaven „De Val" naar allerlei materiaal dat daar niet thuishoort en dat een verontreiniging van het mi lieu oplevert. De oogst aan materiaal was niet buitengewoon groot, maar toch bepaald de moeite van deze spontane „duik-en-maak-schoon"- actie rijkelijk waard. Na afloop van enige uurtjes ijverig duikwerk kon een flinke berg oude autobanden, stukken staaldraad en verroeste kabels, blikjes en allerlei afval op de wal worden gedeponeerd. De duikmanifestatie van „Scaldis" trok uiteraard de nodige belangstel ling. Op deze dag werd het nuttige met het aangename verenigd want men ging van start in bar „Old Dutch", clublokaal van „Scaldis", met een kopje koffie. Tot de „vangst" van deze middag behoorden intussen weinig „natuurlijke" zaken. „Veel moois is er onder water in de veerhaven niet te zien", aldus één der duikers, die overigens wel trots was op een gevangen fraaie zee naald. die een plaatsje krijgt in een zoutwateraquarium. Intussen zou deze bydragc van „Scaldis" aan een schoner milieu óók op Schouwcn-Duivcland mogclyk een aansporing kunnen zijn voor andere verenigingen om in clubver band eens een bepaald project onder handen te nemen. Mogelijk een tip voor wandclsportvcrcnigingcn eens te denken aan de bermen van de (wandcl)-wcgcn? Een beeld van de actie Schoon Schip" in de veerhaven „De Val". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). CARACAS. Een Venezolaanse mil jonair, Carlos Dominguez, is door een groep gewapende mannen ont voerd die een losprijs van 5 miljoen bolivares, bijna 3,5 miljoen gulden eisen. DÜSSELDORF. In Düsseldorf is een 21-jarige jongeman tot zeven maanden gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij „voor de grap" met een bomaanslag had gedreigd tegen een hotel te Mülheim in de West- duitse deelstaat Noord-Rijnland- Westfalen. PARAMARIBO. In Paramaribo hebben onbekenden het graf ge schonden van de twee jaar geleden gestorven Surinaamse oud-premier J. A. Pengel. Een aantal medailles en gouden onderscheidingstekens, die met de overledene het graf wa ren ingegaan worden vermist. KOEWEIT. De politie van Koe weit heeft 79 Iraniërs gearresteerd die Koeweit clandèstien probeerden binnen te komen. De Iraniërs kwa men uit Abadan. Bij de overtocht zijn drié mensen omgekomen. BEIROET. -Enige Franse banken en financiële organisaties hebben Irak kredietfaciliteiten aangeboden en „hun financiële hulpbronnen, ter beschikking van dat land gesteld", zo heeft het Iraakse persbureau bé kend gemaakt. BELFAST. Vijfendertig mensen zijn gewond geraakt toen een bom ontplofte voor een café in Belfast. De. politie heeft meegedeeld, dat 34 gewonden naar een ziekenhuis zijn vervoerd. TEHERAN. De sjah van Pefzië heeft een vlucht van anderhalf uur gemaakt aan boord van het Frans- Britse supersonische passagiers vliegtuig Concorde. Bij zijn terug keer verklaarde de vorst dat zijn land het toestel zal kopen. Dit is het eerste succes van de propagan- dareis van 65.000 km die de bou wers van de machine door Azië en Australië maken. STOCKHOLM. De Zweedse poli tie heeft 300 anarchisten verhinderd dicht bij het gebouw in Stockholm te komen waar de conferentie van de Verenigde Naties over het mi lieubeheer wordt gehouden. WASHINGTON. President Nixon van de Verenigde Staten en de Rus sische leiders zijn tijdens hun ge sprekken in Moskou overeengeko men, de spanningen in het Midden- Oosten niet te zullen verscherpen. KAAPSTAD. De Zuidafrikaanse politie heeft in Kaapstad met gum miknuppels 100 a 200 blanke stu denten uiteengejaagd, die een vreed zame betoging hielden op de trappen van de St. George-kathedraal. Ver scheidene studenten en drie journa listen werden gewond. De politie verrichtte enkele arrestaties. RABAT. Koning Hassan van Ma rokko heeft president Moeammar Gaddafi van Libië voor verzoenings besprekingen uitgenodigd toen hy maandag in Rabat de 19de ministers- byeenkomst van de organisatie voor Afrikaanse eenheid opende. TOKIO. De ambassade van Israël in Tokio heeft maandag bevestigd dat de vader van de ene Japanner die het bloedbad op de luchthaven van Tel Aviv vorige week dinsdag heeft veroorzaakt en overleeft, voor zijn zoon de „zwaarste straf" heeft gevraagd. PEKING. De Chinese regering heeft vice-minister van buitenlandse zaken Loe Tsjan benoemd tot leider van de Chinese delegatie in de grensonderhandelingen met de Sow jet-Unie, aldus maandag diploma tieke kringen in Peking. MOSKOU. President Josip Tito van Zuid-Slavië, die eens door het Kremlin bitter werd aangevallen, heeft maandag een van de hoogste Sowjetrussische onderscheidingen gekregen, de Orde van Lenin. LONDEN. Twee politiemannen hebben maandag 26 moeders cn 17 kinderen gered uit een kraamkliniek in Londen, waar brand was uitge broken. De twee agenten, die geen dienst hadden, zaten in een café in de buurt toen ze het brandalarm hoorden. ATHENE. De moeder van de Griekse jongeman die is veroordeeld wegens een mislukte aanslag op premier Papadopoulos, mevrouw Athina Panagoulis, is maandag voor het gebouw van de Amerikaanse ambasade in Athene in hongersta king gegaan. VATICAANSTAD. Het staat nog steeds niet vast of, en zo ja, wan neer de R.K. kerk zal toetreden tot de Wereldraad van Kerken waarby rond 240 protestantse, anglicaanse, orthodoxe en oud-katholieke kerken zyn aangesloten. NEW YORK. Zondag is bijna de helft van de aanwezigen in de New Yorkse St. Patrickakathedraal uit de kerk gelopen, toen bekendgemaakt werd, dat de tegen de oorlog in Viet nam gekante pater Daniël Berrigan niet in de kerk mocht preken. SEOEL. In de in het slop zittende Rode Kruis-onderhandelingen in Korea is maandag een doorbraak gekomen, toen men zich vond op een gemeenschappelijke agenda voor on derhandelingen over hereniging van gezinnen die door de Koreaanse oor log gescheiden werden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Hoogeveen: dr. B. W. Steenbeek, Nunspeet. Bedank't voor Bussum: M. v. d. Bosch, Bussum; voor Krabbèridijke: J. B. Catsbürg, 's-Gravendeel. Geref. Kerken Beroepen te Ommen: drs. F. de Vries, Vleuten-De Meern. Aangenomen naar Zwolle: A. Rid- dérsma, Heemstede. Die classis Zwolle heeft praep. ge ëxamineerd, maar niet beroepbaar in verband met verdere studie: J. W. T. Muntendam, kand. te Kampen. Aangenomen als legerpred. lang- verband F. W. Dillings, Lu'ttelgeest- Kuinre. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Rijswijk: D. Grutter Huizum. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Utrecht-Centr.: Jac. J. Rebel, Hilversum-C. Bedankt voor Oud-Beijerland: G. Leendertse, Zwijndrecht; voor Ben- nekom: J. Brons, Veenendaal. Geref. Gem. Bedankt voor Benthuizen: drs. A. Vergunst, Rotterdam-C. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs ROTTERDAM, 5-6. Prijzen (excl. o.b.) vastgesteld in guldens pr 100 kg af-bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland cq. export: Klei-aardappelen binnenland Bintje 35-50 of 35-55 mm 11,00- 13,00; bintje 40 mm opw. 14,00-14,50; bintje 50 of 55 mm opw. 15,00-16,00; furore 40 mm opw. 15,00-19,00. Klei-aardappelen export Bintje 35-50 of 35-50 mm 10,00- 11,00; bintje 50 of 55 m opw. 15,00- 15,50. Voeraardappelen 2,00-3,50. Stemming: binnenland rustg, ex port flauw. Traditiegetrouw organiseerde ZSC te Scharendijke een wandeltocht, die een succesvol verloop had, vooral ook door het - bij uitzondetring - fraaie weer. Een aardig gYoepje meisjes hier op weg langs de Schouwse dreven. ONDERWIJS Aan de Christelijke Paedagogisehe Academie te Middelburg 'slaagden voor de akte volledige bevoegdheid onderwijzeres de dames J. C. van Hoorn en J. C. Vermaat te Zierikzee. Scheepvaartberichten Diloma, 3-6 115 m NNW Ascension. Krebsia, 3-6 verw. Point a Pierre. Vlieland, 5-6 vertrek Rastanura naar Karachi. Stróat Fremantle, 2-6 te Port Har- court. Schiekerk, 3-6 1000 m ZW Padang naar Singapore. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht van de P.V. „Zierick" op 3 juni j.l., vanuit Survilliers. Af stand: 300 km. Gelost: 6.00 uur. Aan komst le duif 9.24 uur, laatste prijs winnende duif 9.53. In concours 180 duiven. J. den Hengst 1 en 21; J. C. Wes dorp 2, 7, 13, 18 en 22; M. Krijger 3 en 42; P. Flikweert 4, 5, 11, 19 en 45; J. P. Schot 6 en 38; B. Visser 8 en 26; F. Mays 9, 28, 35, 37 en 43; A. J. Stoutjesdijk 10, 17, 23, 31, 33 en 40. I. L. v. d. Maas, Ouwerkerk 12, 30 en 32; A. C. Stoutjesdijk 14 en 41; J. J. Snijders 15, 25 en 44; H v. d. Maas, Ouwerkerk 16, 29 en 39; Jan v. d. Sande 20; J. Verwijs 24, 27 en 34; A. J. Beeke 36. A.s. donderdag inkorven voor Or leans, vanaf 18.30 uur. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Compiegne op zondag 28 mei, deelnamen 141 dui ven. Gelost om 6.30 uur. Aankomst eerste duif 9.48.13. Laatste duif 10.16.03. Feleus-Westenbrugge 1, 2, 6, 22, 30, 32; Schiettekatte-Stoutjesdijk 3, 7, 10; J. Wesdorp 4, 24, 31; A. Stout jesdijk 5, 20; Jac. Dekker 8, 21, 27; J. v. Almenkerk 9; J. Krijger 11. 14; L. Noordijk 12, 25; C. Groenleer 13, 19, 28; C. Berrevoets Jzn. 15; L. Heij boer 16; W. Blom 17, 18, 26, 34, 35; L. Fonteine 23, 33; J. Kaaisteker 29. Hoofdprijs plus extra prijs gewon nen door Feleus-Westenbrugge. Donderdag inmanden voor Tours vanaf 18.30 t/m 19.30 uur. Zaterdag morgen inmanden voor Doornik, oud en jong, vanaf 8.30 t/m 9.30 uur. P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht „De Reisduif" op 27 mei vanaf Corbeil, afstand 361 km. G. Flikweert 1, 3, 5; J. M. Kloet 2, 7, 9, 18; Comb. Wesdorp 4. 6. 16; Joh. Flikweert 8, 14; H. Krabbe 10, 11, 12; A. J. Flikweert 13. 15; J. den Haan 17. ATLETIEK BREDA, 3-6. Op de door A.V. Sprint tc Breda georganiseerde na tionale jeugdwedstrijden een groepje B-jeugd van de S.V. Delta Sport zich van een zeer goede kant zien. De deelname was er massaal en er zat duidelijk een nationaal tintje aan de wedstrijd, want de deel- ne(e)m(st)ers kwamen uit het gehele land. Zeer goed voor de dag kwamen de Delta Sport atlete Isaline Hage met 2 eerste prijzen cn de Delta Sport atleet Leo de Pee (Middelhar- nis) met 3 eerste prijzen. Isaline Hage Het B-meisje Isaline Hage, dit seizoen op veel wedstrijden al erg succesvol, kwam op deze wedstrijd tot een bijzondere prestatie op de 80 m horden. Ze legde dat nummer af in 12.8 sec., een toptijd. Bij het dis cuswerpen bewees ze nogmaals haar goede vorm, ze wierp de discus 33,13 m weg, een persoonlijk- en clubre cord. Ook goed was haar tijd op de 300 m, nl. 45 sec., waarmee ze 3e werd. Leo de Pcc De B-junior Leo de Pee, deed be slist niet voor haar onder. Hij ver beterde z'n clubrccords kogelstoten met ruim een halve meter tot 13,17 m, een prestatie goed voor een eer ste prijs. Leo won ook het discus werpen met 31,5o m en het hoog springen met 1,70 m. Bij het speer werpen jongens A werd hij 3e met 41,36 m. Maar het bleef beslist hier alleen bij de goede resultaten van deze twee jeugatleten. Joke Geluk uit Ellemect behaalde een 2e plaats bij het hoogspringen meisjes B met 1,45 m. Ook haar tijd op de 300 m, was goed, nl. 46.3 sec. Thca Kaaysteker sprong prima ver, nl. 4.64 m en knabbelde er op de 100 m weer een tiende seconde af, want ze kwam nu tot 13,7 sec. De B-junior Ad Fluyt gaat zich langzamerhand als een sprinter ont poppen. een snelle 100 m in 12.2 sec. was goed voor een 2e plaats in dit sterke gezelschap.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4