AGENDA GROEP RIJKSPOUTIE HEEFT GLOEDNIEUW BUREAU vestiging nieuw psychiatrisch ziekenhuis TREINRAMP IN BANGLA DESJ Stadhuis - Woningverhuur - Rode Kr. ziekenhuis - Blauwe zone Eerste prijs voor „Witte van Haemstede" Vier verpleegden Mesdagasiel ontsnapt Diefstal opgelost door aulo-ongeluk plechtigheid te We.tcr.ciioiiwen Grondaankoop in Goes voor HAAMSTEDE, 2-6. Vrijdagmiddag werd te Haam stede, aan de Weststraat, door burgemeester H. P. Everwijn het nieuwe bureau van de groep Wester- sehouwen van de Rijkspolitie, door het hijsen van de vlag voor geopend verklaard. Dit gebeurde onder toezicht van de aangetreden groepsleden voor het gebouw en vele andere genodigden. Tevoren waren er in restaurant „De Zeemeermin" vele by de gelegenheid passende woorden gesproken. De waarnemend districtscommandant in Zeeland, majoor H. D. Lanting had hierby de leiding. Hy noemde het op deze letterlyk zonnige dag ook figuur- ïyk een „fleurige" dag voor de groepsleden. Al vanaf de herindeling van ge meenten op Schouwen-Duiveland, was men van mening dat men, daar het groepsbureau moest vestigen, waar het meeste werk te verwachten zou zijn. Maar omdat Brouwersha ven, direkt een bruikbare ruimte be schikbaar had, werd de groep daar tijdelijk gehuisvest. Deze tijdelijke huisvesting duurde tot 2 juni 1972. In 1969 werd een bouwvergunning afgegeven, voor het bouwen, op de grond in de Weststraat, waaraan nogal wat besprekingen vooraf gin gen omdat het gebouw ingepast moest worden in de omgeving van de „Brouwerij". Architect ir. Koore man, is er echter in geslaagd, op de ze gunstige plaats tussen de twee dorpskernen in, een in de omgeving passend gebouw te ontwerpen. Het duurde nog even voor ook de gelden voor dit plan beschikbaar ge steld konden worden en daarna heeft de bouw iets langer geduurd dan aanvankeiyk het plan was. Majoor Lanting vond het prettig, dat de dames van de korpsleden me de aanwezig waren en kennis kon den nemen van de mogelijkheden, die hun mannen nu hebben bij de uitvoei'ing van hun dienst verlenen de taak. Tc weinig manschappen Een taak die wel bemoeilijkt wordt, omdat de groep te weinig manschappen telt. Dit aantal, zal bovendien, gedurende de zomer maanden maar met 1 man uitgebreid worden, zodat de „bereden politie" die hier vele jaren aanwezig was, wel zeer node gemist zal worden. Hij was er echter van overtuigt dat de leden van de groep alles wilden doen om de dienst zo goed mogelijk uit te voeren, al zal dat dan een in feite te zware belasting vormen voor de mannen en daarmee ook voor hun gezinsleden. Burgemeester H. P. Ever wijn, die reeds op andere plaatsen, zijn be zorgdheid, heeft uitgesproken, over de onderbezetting bij de politie in zijn gemeente, onderstreepte ook deze middag deze woorden. Onverantwoordelijk in een ge meente waar zeker in het seizoen 50.000 tydeiyke bewoners by komen, was zyn mening. Daarom was hy te meer verheugd, dat het bureau nu in zyn gemeente gevestigd werd. Hij kon nu, en dat zal hij zeker doen, gemakkelijker even aanlopen om hangende zaken te bespreken. De beste stuurlui staan nog altijd op de wal, was de mening van de burgemeester. Er was nogal wat kri- Verschillende malen is deze kwes tie al besproken met de instanties en met de betrokken eigenaar en er be staat ook al een uitgebreide corres pondentie van. Er bestaat thans goe de hoop, dat er een eind komt aan deze toestand. Er is de eigenaar door de gemeente een termijn gesteld, hetgeen impliceert dat bij niet nako ming de gemeente het herstel ter hand zal nemen op kosten van de igenaar, temeer zulks daar de door Monumentenzorg gestelde restaura- tievoorwaarden gunstig zijn. Verhuur woningen De heer Simmers maakte zich zor gen over de f 345,- huurwoningen, in plan-West, die de gemeente in bla den te huur aanbiedt. Wethouder Asma deelde mede dat er thans elf leeg staan. Er zijn ook moeilijkheden met de f 275,- woningen, waarvan er deze maand 24 klaar komen, maar er zijn slechts 6 a 7 gegadigden. De mocliykhcid rond deze materie is - volgens de wethouder dat men tevoren niet goed weet, wat de men sen (de adspirant bewoners) precies willen. Velen zetten zich zo maar op de lijst van woningzoekenden, maar dat is niet altijd reëel gemotiveerd, zo dat die lijst op zichzelf over de wo ningsituatie niet zoveel meer zegt. Binnenstad Over de binnenstad kon wethou der Bij de Vaatc wat positiever zijn. Vrij druk wordt gebruik gemaakt van de premieregeling woningverbe tering (aantal gevallen per week: 3 a 4). De heer Den Boer dacht dat de z.g.n. doorstroming toch wat minder effekt had, dan gelet op vroegere er varingen van de wethouder, die zij- tiek geweest op de plaats, waar dit bureau gevestigd zou worden. Juist nu de vormgeving geslaagd is, is de plaats bijzonder gunstig. Het pu bliek kan de politie nu gemakkelijk vinden. Voor dat publiek is er wel te weinig parkeerruimte aanwezig. Burgemeester J. A. Schouwenaar, van Brouwershaven, zag toch ook schaduw op deze dag. In zyn gemeente waarin de eerste aanzet tot recreatiegemeente ge slaagd genoemd kan worden, zullen straks dezelfde problemen opdoemen als nu in Westerschouwen reeds aanwezig zyn. Een paar voorti-effelijke vereni gingsmensen verlaten zijn gemeente en hij ziet hen node gaan. Bovendien verminderd het getal manschappen met één, zodat hij ook niet helemaal gerust de toekomst tegemoet ziet. Misschien dat de vissers op forel len er blij om zullen zijn dat er iets minder toezicht is, was zijn mening. Adjudant Westhof, gaf toe, dat hij de woonplaats Brouwershaven, erg missen zal, maar hoopte toch op een prettige tijd in Haamstede. Hij was blij met dit modern ingerichte bu reau, voorzien van alles wat nodig is voor de goede uitoefening van de dienst. Het parkeerprobleem dacht hij, dat opgelost kon worden door de strook grond „wegbei*m" tegenover het bureau daarvoor geschikt te maken. Hecht bouwwerk De architect, had bewondering voor de bouwer de firma Bijkerk N.V., die een „hecht en wel doortim mert' bouwwerk had opgeleverd, on der toezicht van de Rijksgebouwen dienst. De samenwerking was pret tig en enkele kleine kinderziekten die tijdens het gebruik nog naar vo ren gekomen waren zullen vlug ver holpen kunnen worden. Deze woorden werden gesproken en aangehoord onder het genot van een kop koffie, waarna men te voet naar de Weststraat vertrok waar de burgemeseter de opening verrichtte. Vervolgens werd het gebouw door de aanwezigen bezichtigd. Via de mobilofoon apparatuur staat men met geheel Zeeland in verbinding en kan men rechtstreeks het wagen park, (drie stuks) waar het zich ook bevind oproepen. Enkele brommers staan de manschappen ter beschik king. Maar ook zij zullen nog uitge rust worden met portofoons, zodat ook met hen een verbinding moge lijk wordt. Verder vindt men beneden ruime werkkamers en een verhoorkamer. Natuurlijk zijn er ook twee cellen nerzijds zei thans heel wat meer er varing te hebben met deze materie. De heer Becu sprak in het kader van de woningdebat je over de twee de woning, die nog altijd een gege venheid blijkt in de binnenstad. De voorzitter merkte op dat men deze ontwikkeling niet tegenhouden kan, al worden ook wel huizen als twee de woning geopteerd, die men toch duidelijk liever een permanent ka rakter zou geven. Het geheel corre leert sterk met de inzichten, wensen en opvattingen van de adspirant be woners. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis De heer Simmers wilde de lof trompet steken over het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis, waarover wel eens opmerkingen zijn gemaakt, die zouden kunnen worden ge-inter- preteefd dat het ziekenhuis wat minder aantrekkelijk zou zijn. Het tegendeel wilde de heer Simmers onderstrepen. Er zijn geen klachten en de patiënten zijn vol lof over de behandeling door artsen en verder personeel. Hij wilde warm pleiten alles te dóén om in de toekomst het ziekenhuis voor de regio te behou den. De voorzitter was dankbaar voor deze uitspraak, aangevuld door de heer Sprengelmeijer, die - hij was mogelijk destijds verkeerd begrepen toen alleen vragenderwijs het zie kenhuis had aangeroerd. Zijn bedoe ling was alleen geruchten te ontze nuwen. Zoals de zaken gaan in het ziekenhuis stemt tot volle tevreden heid. aldus de heer S., die de woor den van de heer Simmers wilde on derstrepen. Havenkwartier De heer Leijdekker informeerde aanwezig. Hoewel men hoopt dat deze zo weinig mogelijk gebruikt moeten worden, zijn ze toch wel zeer modern ingericht. Een garage en een ruime parkeerruimte is mede aanwezig. Boven vindt men dan nog enkele slaapkamers een zitkamer vor gede- tacheerden, een personeelskamer en een kamer voor de commandant, terwijl voor twee gezinnen onder hetzelfde dak nog woonruimte ge bouwd is. Al met al een aanwinst voor de groep Rijkspolitie, maar ook voor de gemeente Westerschouwen. En nu maar hopen, zoals de bur gemeester het zei, dat men half au gustus 1972, weer kan zeggen, on danks de te geringe bezetting is het toch weer goed gegaan met de dienstverlening en de orde handha ving in Westerschouwen. Flitsen uit het buitenland MOSKOU. De Sow jetauteur en schrijver van „Underground"-liede- ren Boulat Okoedzhava is uit de par tij gestoten omdat hij weigerde in het openbaar te erkennen dat hij politie ke fouten heeft gemaakt, zo is vrij dag uit doorgaans betrouwbare bron in Moskou vernomen. SAIGON. Amerikaanse jachtbom menwerpers hebben bij nieuwe aan vallen op Noord-Vietnam zware schade toegebracht aan de electrische centrale Bac Giang, de op één na grootste centrale van het land op 40 kilometer ten noordoosten van Ha noi. ROME. De 26ste verjaardag van de Stichting van de Republiek Italië is in Rome gevierd met een parade van de strijdkrachten waaraan 13.500 man met tanks, gepantserde voertui gen, gemechaniseerd geschut, en ra ket lanceervoertuigen en vliegtuigen en hef schroef vliegtuigen deelnamen. HOLLYWOOD. Op het consulaat van Libanon in Hollywood is een bomaanslag gepleegd. Het is niet be kend of er slachtoffers zijn. NAPELS. Bij de opstand in de Na- politaanse gevangenis Poggioreale, waaraan 2000 gedetineerden deelna men, zijn drie gevangenen door ko gels gewond geraakt. Eén van hen is er erg aan toe. TOKIO. Een geschokt schoolhoofd in-ruste in Japan heeft zijn woning verlaten, nadat hij had gehoord dat zijn zoon één van de drie Japanners was, die het bloedbad op het vlieg veld van Tel Aviv aanrichtten PARIJS. Frankrijk wordt woens dag waarschynlijk verlamd door een algemene 24-uursstaking, die is uit geroepen door de grote onder com munistische leiding staande CGT. Men verwacht dat er miljoenen mensen aan zullen deelnemen. BEIROET. Het volksfront voor de bevrijding van Palestina dat de ver antwoordelijkheid op zich heeft ge nomen voor het bloedbad van dins dag op de luchthaven van Tel Aviv, heeft in Beiroet verklaard dat com mando's die in Israël optreden, een ondersteunende rol hebben gespeeld. naar de vorderingen sanering Ha venkwartier. Andermaal blijken er moeilijkheden te zijn gerezen, naar de voorzitter mededeelde. Correle rend met deze sanering is de ge dachte doorbraak bij de Mossel boomgaard, maar hiermede zijn weer moeilijkheden ontstaan. Wat betreft de sanering van hét Haven kwartier is de zaak op papier rond, maar de problemen spitsen zich toe op de subsidiëring, die waarschijn lijk door het ministerie van Volks huisvesting zal geschieden, maar dat betaalt minder dan C.R.M. Het stre ven is er nog altijd op gericht alles in één pakket van de grond te krij gen; grond- en huurprijs zijn al za ken die geregeld zijn. Mevr. Beije vestigde de aandacht op een pand in het Lange Groendal, dat door de ge meente is „uitgemest", maar de deur van het betrokken pakhuis staat al tijd open. Verder vond zij de va derlandse driekleur, die van de Zuidhavenpoort waait te zwart. Aan beide zaken wordt aandacht besteed. Blauwe zóne De heer Den Boer informeerde uitvoerig naar de ingestelde blauwe zóne voor het verkeer. Publikaties over dit onderwerp had hij graag wat eerder gezien. Hij wilde weten of de banken voldoende parkeer- schijven hebben om het publiek te gerieven en had bemerkt dat nog heel wat auto's op het Havenplein staan geparkeerd zonder schijf. Hij vroeg ook of een blauwe streep over de weg nodig is. De voorzitter meen de dat publikatie lang van tevoren geen effekt zou hebben gesorteerd. De aanwezigheid van parkeerschij- ven is een kwestie van bevoorrading Hij zag niets (ook een vraag van de heer Den Boer) in be-bording aan de buitenkant van de stad. Blauwe „strepen" komen er. maar het wor den wel blauwe steentjes, want verf houdt niet op het plaveisel. Een slotvraag gold de situatie aan het Kaaskenswater. waaraan de laatste maanden - blijkens medede ling van.de voorzitter - nog niet veel is gedaan. Het pand in de Paarde- straat, waarvan de eigenaar door de gemeente sanklies kreeg gesteld, blijkt in reparatie. Dc stichting Psychiatrisch Zieken huis voor Zeeland heeft in Goes ruim 32 ha grond aangekocht voor de ves tiging van het neiuwe psychiatrische ziekenhuis voor de provincie Zee land. Na een lange periode van onder handeling werd een voorlopige koop overeenkomst gesloten en in de dezer dagen gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de stichting werd met algemene stem men besloten tot aankoop van een terrein, dat ligt tegen de woonkern van Goes aan de 's-Gravenpolder- seweg. Het betreft een groot aantal per celen van verschillende eigenaren, waarvan het grootste deel, namelijk ruim 20 ha, van de N.V. Albertine Hoeve. Dit betreft in hoofdzaak boomgaarden. Zoals bekend, heeft de Stichting Psychiatrisch Ziekenhuis voor Zee land tot taak de bouw en exploitatie van een nieuw psychiatrisch zieken huis voor deze provincie. Het initiatief hiervoor is uitgegaan van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuw zieken in Zeeland, die in Bergen op Dc Kon. Muziekvereniging „Witte van Haemstede" te Burgh-Haamste- de, behaalde jl. zaterdag 3 juni in de 4e afdeling „Fanfare" een le prys met 302Mpunt op het te Brielle ge houden Federatief Zaalconcours, gehouden onder auspiciën van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fanfare-gezelschappen. Twee doden bij auto-ongeluk HEEZE, 5-6. Op de Leenderweg te Heeze (Noord-Brabant) is om tien minuten over een in de nacht van zondag op maandag een personen auto tegen een boom gereden, waar bij twee inzitenden om het leven zijn gekomen. De auto reed, vermoe delijk met 'te hoge snelheid, door een scherpe bocht. De chauffeur was de 24-jarige A. van den Hurk en zijn pasagier de 22-jarige A. J. P. van de Mortel, bei den uit Heeze. Zij waren op slag -dood. Hakenkruis op huis van politiecommissaris MIDDELBURG, 4-6. In de nacht van -zaterdag op zondag heeft een onbekende een hakenkruis geschil derd op de woning van de Middel burgse hoofdcommissaris van politie dr. D. van Ooijen. Personeel van de gemeentereiniging heeft hét haken kruis op verzoek van de hoofdcom missaris nog diezelfde nacht verwij derd. Van de dader(s) ontbreekt ieder spoor. Kerkdienst onderbroken in Londonderry LONDONDERRY, 5-6. Een groep leden van het Ierse republikeinse leger heeft zondag in Londonderry een kerkdienst onderbroken en voortzetting van de geweldplegingen in Noord-Ierland geëist. De celebrant, pastoor William Rafferty, had in zijn preek de IRA beschuldigd van „onbarmhartige en afschuwelijke moorden". Hij prees het vredesstreven in de gebarrica deerde taboe-wijken van Bogside en Creggan van Londonderry. De interruptie van de dienst in de St. Columbakerk had plaats na het zingen van het slotlied, toen de dui zend gelovigen opstonden om weg te gaan. Herbegrafenis 20.000 Italiaanse militairen BARI, 4-6. In de Italiaanse haven stad Bari is zondag een schip aan gekomen met de stoffelijke resten van 20.492 Italiaanse militairen, die begraven hebben gelegen op een mi litair kerkhof bij de Libische hoofd stad Tripolis. Italië besloot ze terug te halen nadat de regering van Libië verplaatsing van het kerkhof had gelast met het oog op stadsuitbrei ding. Het gaat om de stoffelijke resten van militairen die gesneuveld zijn bij de Italiaanse veldtocht van 1911 of in de Tweede Wereldoorlog. Ze worden nu begraven in dc buurt van Bari. DACCA, 4-6. By een treinongeluk in Jcssorc in liet noorden van Bangla Dcsj zijn zondag 76 mensen om het leven gekomen en meer dan 500 ge-1 wond. Volgens de politie van Jcssorc reed een passagierstrein uit Choelna op ccn stilstaande goederentrein. Zeker tien wagons werden vernield cn zes kantelden om. Van dc doden waren cr 50 onherkenbaar verminkt. Van de gewonden zijn cr minstens 90 zeer ernstig aan toe. Zoom het psychiatrisch ziekenhuis „Vrederust" exploiteert. In vex-band met de regionalisatie in de psychiatrische ziekenzorg werd besloten tot de bouw van een psychi atrisch ziekenhuis in Zeeland en bij schrijven van 8 januari 1971 kreeg „Vrederust" van de Staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezond heid de mededeling, dat deze bereid was medewerking in beginsel te ver lenen aan de bouw van een psychia trische inrichting op Zuid-Beveland. Het bestuur van „Vrederust" besloot hierop de uitwerking hiervah op te dragen aan een nieuwe stichting met een brede opzet. Van de 15 leden van het algemeen bestuur van de stich ting zijn er acht aangewezen door „Vrederust", vier door de Katholieke Raad voor Maatschappelijk Werk in Zeeland, één door respectievelijk de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, de Koninklijke Nederland- sche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst; district Zeeland en het Zeeuws Instituut voor de Geeste lijke Volksgezondheid. De stich tingsakte werd op 17 november 1971 gepasseerd en de heer J. P. Balken ende te Biezelinge werd gekozen tot vooi*zitter. Voor de dirigent, de heer L. Hor- seling en voor de leden een prachtig resultaat, temeer omdat nog geen jaar geleden de omzetting van har monie naar fanfare heeft plaats ge vonden. Onder leiding van de tamboer- maitre, de heer M. Post, werd door drumhand en fanfarekorps na af loop een geslaagde mars door de stad gemaakt. Het behalen van een le prijs in zo'n kort tijdsbestek zal voor de le den der Kon. Muziekvereniging „Witte van Haemstede" ontegenzeg gelijk een stimulans zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan om te trachten het muzikale peil der ver eniging gestadig omhoog te brengen. Brutale juwelendiefstal ESSEN, 4-6. In Essen hebben zon dag onbekenden de etalageruit van een juweliers winkel ingeslagen en zich met sieraden ter waarde van bijna 350.000 gulden uit de voeten gemaakt. Hét kostbaarste stuk dat zij buitmaakten, was een met 25 smaragden en diamanten bezet col lier, waarvan de waarde een kleine 50.000 gulden bedroeg. Gewonde bij schietpartij in nachtclub DEN HAAG, 4-6. Bij een schiet partij in de nachtclub „Blue Bell" aan het Gevers Deynootplein in Scheveningen is in de nacht van za terdag op zondag de 32-jarige in Den Haag wonende Surinamer Iwam Uiterloo door twee pistoolkogels ge troffen. Met verwondingen in de liesstreek en aan een schouder is hij in een ziekenhuis opgenomen. De dader, de 26-jarige Antilliaanse por tier van de nachtclub Earl H. vluchtte, maar werd enkele uren later in Den Haag aangehouden. Man gedood bij vechtpartij ZUTPHEN, 3-6. In Zu'tphen is za- terdagmorgen vroeg de 39-jarige ex- hofmeester J. Dijksterhuis bij een vechtpartij in zijn huis door messte ken om het leven gekomen. De da der, een 19-jarige jongeman, uit Zutphen liep ook een steekwond op en ligt in een ziekenhuis. Het motief van de steekpartij is volgens de politie nog niet duidelijk GRONINGEN, 3-6. Omstreeks ne gen uur zaterdagavond zyn vier ver pleegden ontsnapt uit de dr S. van Mesdaginrichting, het ryksasicl voor tcrbcschikking van dc regering ge- stelden in Groningen. Volgens dc politic van Groningen zyn dc ont snapten niet gevaarlijk. De vier ontsnapte verpleegden zijn de 25-jarige A. W. uit Middelburg, de 31-jarige, J. F. G. S. uit Nijmegen, de 29-jarige W. A. J. V. uit Arnhem cn de 21-jarige R. E. J. V. uit Den Bosch. Laatstgenoemde werd ver oordeeld wegens doodslag. De ande re ontvluchte verpleegden hebben allen vermogensdelicten gepleegd. S. SASSENHEIM. 4-6. Zaterdagmor gen in alle vroegte is door een auto- ongeluk op dc Rijksweg Amsterdam- Den Haag in dc gemeente Sasscn- hcim een diefstal van ongeveer f 8000.tot oplossing gebracht. Dit heeft de politic van Sassen- hcim zondag medegedeeld. Het gestolen geld was volgens dc politie afkomstig van de werkgever - een behangselpapierfabrick tc Pijn- acker - van de 19-jarige H. M. S. P. uit Zoetermcer die zaterdagmorgen na met zijn auto legen een vangrail te zijn gereden enkele malen over de kop sloeg. P. kon nog niet worden verhoord omdat hij ernstig gewond Zierikzce De Vlinder, gedurende de maand ju ni exposeert Wijndel Jongens foto's van Sch.-Duiveland. Elke dag ge opend van 11.00-24.00 uur, op maan dag gesloten. Dinsdag 6 juni ZierJkzcc Mondragon, foyer, 2.15 uur, fondue middag afdeling Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Donderdag 8 juni Zicrikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8.00 uur, jaarfeest Herv. vrouwenver. „Wees een Zegen". Dinsdag 13 juni Zierikzce 's Landskamer, 10 uur v.m., vergade ring Waterschap Schouwen-Duive land. Manege ingestort NEDERHORST DEN BERG, 4-6. Met donderend geraas is zondagmor gen om half negen de manege Swaab aan de Middenweg in Neder- horst den Berg ingestort. Er hebben zich daarbij geen persoonlijke onge vallen voorgedaan. De stallen en het restaurant, die tegen de manege zijn aangebouwd, zijn blijven staan. Ook de paarden hebben geen letsel op gelopen. Het restaurant is gesloten. De manege die twintig bij veertig meter meet, is acht jaar geleden ge bouwd. Overval op laiulbouw- inachhiebedrijf WEESP, 4-6. Indringers hebben zondagochtend om negen uur de ei genaar van een bedryf in onderde len van landbouwmachines, geves tigd aan de Ny verheidsstraat te Weesp, van zyn portefeuille met f 5.000,- beroofd. Vervolgens zijn zij er in zijn auto vandoor gegaan. De eigenaar, die vanochtend zijn bedrijf binnentrad, trof daar drie mannen aan, die een ruit hadden kapotgeslagen om bin nen te komen. Zij probeerden hem te dwingen zijn kluis open te maken. De eigenaar weigerde, waarop een vechtpartij ontstond. Daarbij werd hij bedwelmd door zg. Tinner, een verfverdunningsmiddel, waarbij hij aan het gelaat en de ogen werd ver wond. De indringers ontnamen hem daarop zijn portefeuille met de in houd van vijfduizend gulden en gin gen er vervolgens in zijn auto van door. De Rijkspolitie te Weesp heeft in samenwerking met de districtsre cherche te Amsterdam de daders aangehouden van de roofoverval te Weesp. Het zyn dc drie gebroeders uit Weesp, 19, 21 en 23 jaar oud. De gestolen auto is in Amsterdam gevonden, het geld is terecht. Visplaats voor gehandicapten ARKEL, 3-6. In een natuurge bied aan het riviertje de Linge bij de plaats Arkel - ten noor den van Gorinchem - staat vanaf zaterdag een visplaats ter beschikking van lichame lijk gehandicapten. Op een terrein van staatsbosbeheer is een ruim plankier aangelegd met een afrastering. Dertig hengelaars kunnen hier van de natuur genieten en zomers de levendige vaart op de Linge zien met op de achtergrond het gotische kerkje van Spijk met haar ranke torentje. is ook veroordeeld wegens geweld pleging. Voor hem is dit al de tweede ontsnapping dit jaar uit de Mesdag kliniek. De politie van Groningen meent dat het viertal de ontsnapping al ge ruime tijd moet hebben voorbereid. De verpleegden hebben een spijl van een venster van de recreatiezaal op de tweede verdieping doorgezaagd. Daardoor ontstond een gat van 32 bij 36 cm. De vier mannen hebben zich met behulp van aan elkaar geknoopt bedband naar beneden laten zakken op een platdak, vanwaar ze konden ontkomen. De ontsnapping werd niet opgemerkt door dienstdoende bewa kers of sociolherapeutcn. in een ziekenhuis le Leiden is opge nomen. Restant De politie trof bij het autowrak voor ccn bedrag van f 1.800,— aan bankbiljetten in een koffer, uit de auto gehaald door een medepassagier die met dc diefstal niets uitstaande heeft. Volgens de politic staat vast dat dit geld het restant is van het totaal ontvreemde bedrag. Verder heeft de politic door het ongeluk aanwijzin gen in handen gekregen dat P. in moi roods f 2000,-- had uilgogovon. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 2-6. Een belangryke rondvraag volgde na de afwerking van de agenda, op de vrydag gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. De heer Doeleman had alle lof voor de verfraaiing van de Mcelstraat in het algemeen en de restau ratie van het stadhuis in het byzonder, maar sprak zyn afkeuring uit over de stuttende overkapping van een Meelstraatpand, dat steeds maar in de steigers biyft staan - De voorzietter deelde mede dat deze zaak alle aandacht van het college heeft en dat het zeker tyd is deze zaak op te ruimen. Concours te Brielle

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2