Kantenklare kunsthars vnlpasta „De Koppeling" bereidt zich voor op grote cross in juli „Feest" motto aan C.K.S. „Relioboth" STREEKNIEUWS Muziekhandel geeft orgelles te Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vr«a»g 2 juni 1372 Nr. 21090 DODELIJKE ONGELUKKEN BURGH, 1-6. Zoals te verwachten was, waren de leden van de M.C. „De Koppeling" flink vertegenwoordigd op de vergadering, waarin het be stuur de plannen voor de cross op 1 juli wilde bespreken. De vereniging telt nu 75 leden en daarvan waren er 50 present. Helaas moest de waarnemend voorzitter de heer D. v. Klooster, een brief voorlezen van de voorzitter de heer C. J. Boot, dat hij om gezond heidsredenen moet bedanken als voorzitter. Dit betekent een gevoelig verlies van de nog jonge vereniging. Met de beste wensen voor zijn ge zondheid aan het adres van de voor zitter, zal deze brief beantwoord worden. Vervolgens werd de volle aandacht geschonken, aan de cross op 1 juli. De vereniging staat voor een kracht proef, maar vele leden gaven zich op om op deze uitdaging in te gaan. Het terrein moet in ongeveer 8 da gen in gereedheid gebracht worden voor dit grootse evenement. Een baan moet uitgezet worden van on geveer 6 meter breed, terwijl bij de start een breedte nodig is van ruim 35 meter. Het bestuur heeft intussen niet stil gezeten. De raambiljetten zijn gedrukt, het programmaboekje is bijna gereed. De ingang van het terrein zal gemarkeerd worden door twee vlaggen n.l. de KNMV vlag, maar ook de eigen clubvlag zal het publiek op die dag getoond worden. Een goede geluidsinstallatie zal aanwezig zijn en cafétaria-bar „De Westhoek" staat er borg voor dat het publiek niet zonder natje en droog je de middag moet door brengen. De organisatievergunning is binnen, maar wel moet er binnen 14 dagen een voorschot van f 2250 op tafel komen wil deze vergunning geldig blijven. Het bestuur heeft daar geen moeilijkheden mee Veel brieven De secretaresse wacht een drukke tijd. Zij heeft de beschikking over vele adressen die aangeschreven moeten worden. Voor de 50 cc klasse moeten er maar liefst 127 brieven verzonden worden. Voor de motoren (Advertentiei NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank met zijspan kreeg ze 52 adressen op en voor de 500 cc klasse 261 crossers. Na enig getelefoneer kon de verga dering nog medegeleod worden dat ook de adressen van de rijders in de 250 cc klasse, waarin veel Zeeuwen rijden beschikbaar zal komen. In spanning wordt nu afgewacht hoeveel rijders in zullen schrijven voor de cross. Voor de rijders van „De Koppe ling" werd vermeld, dat men zater dag 3 juni niet kan oefenen op het terrein „Boeyesbos". Wel zal dat mogelijk zijn op vrijdag 2 juni 's avonds. Verder dat men nog gebruik kan maken van dit terrein op de za terdagen 10 en 17 juni, waarna dit terrein tot eind augustus niet ge bruikt kan worden In de nog resterende tijd tot 1 juli wacht het bestuur nog veel werk maar door de medewerking die toe gezegd werd van de leden, hoopt men op tijd klaar te zijn. Na deze inspanning wachtte de aanwezigen ook nog wat ontspan ning. Hans Verton, kan niet alleen met de motoren goed overweg, maar schijnbaar ook met een filmtoestel. Hij vertoonde na de pauze enkele racefilmes o.a. van een T.T. in Assen en over een race op het eiland Man. Tenslotte dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun toegezegde me de werking en hun belangstelling- voor deze vergadering. Zo vlug mo gelijk krijgt elke helper, die zich op gaf bericht wat er van hem verwa cht wordt. U bent welkom bij uw Nutsspaarbank GIRO met dagafschriften en betaalcheques BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Financiering nieuwe R.K.-school Op de heden (vrijdag)-avond te houden vergadering van de gemeen teraad komen aanvullend nog enkele punten aan de orde. Zo wordt voor gesteld het aangaan van een vaste geldlening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor de financiering van de bouw van de nieuwe R.K.- school voor basisonderwijs. De op name van de lening zal als volgt zijn: f 282.000 per 1 augustus '72; f 250.000 per 1 december '72 en f 250.000 per 1 maart 1973. De lening heeft een looptijd van 25 jaar en het renteper centage 7 Mi pet. Echtpaar aangereden Donderdagmorgen omstreeks half 10 werd het echtpaar K., bewoners van het rusthuis „Borrendamme" op de Varremarkt, aangereden door een achteruitrijdende auto, bestuurd door C. D. te Woensdreeht. Bij de aanrijding werd mevr. M. K.-IJ. zo danig gewond aan de arm dat zij per ambulance naar het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis moest worden ver voerd. K. liep lichte verwondingen op. De politie stelde een onderzoek RENESSE Slotsamenkomst Plattelandsvrouwen Dinsdagmorgen heeft de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Noordwelle e.o. het seizoen afgesloten met een zg. koffieronde in De Ark te Renesse. Voor deze gelegenheid hadden zich ongeveer 25 dames in De Ark verza meld. De bijeenkomst werd geopend door de presidente mevr. Gilijamse, die alle aanwezigen van harte ver welkomde. Onder het genot van een kopje koffie met cake werd er gezel lig nagepraat over het afgelopen seizoen. De handwerkjes die op de handwerkclubjes onder leiding van Orgels op smaakvolle zolder BRUINISSE, 1-6. Donderdag 1 juni startten met aanvankelijk 45 leerlin gen de muzieklessen van de Orgel- en Muziekhandel J. C. van den Bos te Bruinisse. Het gaat hier om lessen door een vakkundige en bevoegde leraar, die in groepsverband worden gegeven. De heer van den Bos heeft daar voor de zolder boven zijn showroom in de Nieuwstraat omgetoverd in een prachtig en smaakvol aangeklede muziekzaal waar negen orgels staan opgesteld, allen met de benodigde apparatuur, koptelefoon en derge lijke, want de ene leerling mag de andere natuurlijk niet hinderen. Het gaat om groepen van telkens acht leerlingen, die les krijgen op Solina elektrische orgels. Men speelt van notenschrift en het systeem is speciaal ontwikkeld om snel een behoorlijk spelpeil te be reiken. Er zijn groepen jonge leer lingen, maar ook groepen ouderen. INGEZONDEN STUKKEN DANKBETUIGING Hartelijk dank namens het Zierikzeese Jeugd- en Jongeren Rode Kruis en de Noord-Hollandse zieken uit het Gooi, woensdagavond zo ver van huis aan boord van de „J. Henry Dunant" een week met vakantie op zee genoten ze bijzonder van het feestprogramma in welkom Zierikzee. De heer P. Saman kwam als handelaar in groenten en fruit naar het aantal zieken vragen van uit zijn winkel in de Visstraat werden door hem zakjes fruit aan boord gedragen. De familie Rossen was met het draaiorgel Neptunusals altijd present over de potpourri van vrolijke melodieën waren de „gasten" zeer kontent. Meisjes van „Deltasport" bleken goed in het maken van buitelingen en springen met als randversiering het uitvoeren van twee fraaie muzikale oefeningen. Kon. Harmonie „Kunst en Eer" gaf met beweging en muziek een gave presentatie het was een „eer" om naar hun „kunst" te luisteren binnen de drangheklokatie. Helpsters van het Rode Kruis Korps deelden ansichtkaarten in kleur zorgden als programma-onderdeel in het feestpakket voor de nodige fleur. Jong en oud verenigd in „Samen Eén", N.C.V.B. afdi. Kerkwerve en „Wees een Zegen", „Ora et Labora" en „Brandende Kaarsen" kwamen elkaar deze avond tegen. Het waren vijf verenigingen uit Kerkwerve die pakjes zakdoeken kwamen weggeven en daarbij mooie tekeningen van Kerkwerfse scholieren als een daad van medeleven. De Rode Kruis Afdeling Brouwershaven bracht aan allen een heerlijke schaal fruit terwijl dames-leden van de Soroptimistenclub „Schouwen-Duiveland" tot besluit een doosje Zeeuwse boterbabbelaars aanboden, met een interessante gids van de V.V.V. voor al deze blijken van belangstelling waren de chronisch-zieken heel tevree.- Een goede ligplaats van de Havenmeester en keurige afzetting van Gemeentewerken telden mee cn niet te vergeten oplettendheid van de Rijkspolitie en postverzorging door de P.T.T. Aan allen die hun medewerking gaven op ivoensdag 31 mei zowel uit als thuis oprecht hartelijk dank namens het Zierikzeese Jeugd- en Jongeren Rode Kruis. Deze week leerden Rode Kruis „gasten" de gulheid van Zierikzee en omgeving kennen op 4 oktober as. gaan we met weer andere verenigingen 72 Limburgse zieken verwennen. J. K. JOPPE. mevr. Dalebout-Koster waren ge maakt werden bekeken en mevr. Dalebout gaf hierbij de nodige uit leg. Verschillende van de handwerk jes waren ook in de prijzen gevallen, met name de werkstukken van de dames Krijnse Locker, Kouman, Frummel, Wiersema en Jonge. Om half twaalf werd de geslaagde bij eenkomst beëindigd. Dansdiploma's en bronzen speldjes Drie jonge Renessenaars die deze winter in Zierikzee hebben deelge nomen aan de danscursus voor ge vorderden aan de Dansschool Jan vier uit Goes en die enkele weken geleden als afsluiting van deze cur sus een examentje hebben afgelegd hebben deze week hun diploma's 'en de daarbij behorende bronzen speld jes ontvangen. Het waren dev dames Jetty Blom, Conny Post en de heer Ad Wandel. ELST. De 40-jarige mevrouw A. Sanders uit Eist in de Betuwe is overleden. Zij was op de weg tussen Eist en Driel door onbekende oor zaak met haar auto in een sloot ge reden. RUURLO. De 48-jarige landbou wer H. G. Krabben uit Ruurlo is, toen hij op zijn bromfiets reed in zijn woonplaats, geschept door een auto. De man, die een gezin van tien kin deren achterlaat, is kort daarna over leden. Advertentie DOE-HET-ZELVERS ATTENTIE! Wat slecht te repareren lijkt lukt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebruiksgereed, geen verlies van resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar bij elk karwei. Hecht op al les; op hout, steen, beton, metaal, tegels, glas, noem maar op, en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelij k voor de handen. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet. 1 kg ƒ8.55, 2 kg ƒ15.30, 5 kg ƒ29.95 BROUWERSHAVK» Uitslag ballonnenwedstrijd Het bestuur van de Oranjevereni ging Brouwershaven heeft dezer da gen de uitslag bekend gemaakt van de gehouden .ballonwedstrijd op ko ninginnedag i mei jl. Er zijn slechts 3 labels teruggekomen van de 142 ballonnen die opgelaten zijn en wel resp. uit Hoek van Holalnd, de Maas vlakte en uit Goedereede. De win naars zijn: le prijs Ria van Dienst; 2e prijs Harry Schouls en 3e prijs Johan van Beveren. Geslaagde VéGé-reis De clientèle van de VéGé winke lier J. de Nooyer en Zoon te Brou wershaven heeft de traditionele dag tocht weer achter de rug. 's Morgéns 7 uur werd gezamenlijk vertrokken uit Zierikzee voor een tocht naar het voor velen nog onbekende land van Altena en Heusden. Via de Haringvlietbrug en door de Alblasserwaard ging het naar Gor- kum waar de koffie werd gebruikt. Door het Land van Altena-Woudri- chem-Rijswijk-Giessen-Andel via Heusden en Drunnen arriveerde het gezelschap in Giersbergen. Een bos- pauze voor een frisdrank werd ge houden in de Drunense Duinen. Van hier ging het naar de Oisterwijkse Vennen .waar in café-restaurant „Groot Speyk" een originele Bra bantse koffietafel werd aangeboden. Bijzonder werd genoten van de tocht door het safaripark Beekse- Bergen waar.30 leeuwen rond lopen in een mooi gebied. De grootste at- traktie was een rit door het apen- park. De middagbospauze werd ge houden in het Mastbos waarna in Roosendaal nog werd gewinkeld. Een uitstekend verzorgd VéGé- diner werd gebruikt in het bekende restaurant „P. Mulders", waarmede een einde kwam aan deze interes sante en goed verzorgde reis, aange boden door de gezamenlijke VéGè- winkeliers van Schouwen-Duive land. ZONNEMAIRE Collectes Gedurende de maand mei werd in de Ned. Hervormde Kerk te Zonne- maire als volgt gecollecteerd: kerk f 101,69; diakonie f 32; algemeen christelijke doeleinden f 50,92 en Pinkstercollecte f 61,75. DREISCHOR Koren in kerk Op woensdag 7 juni komen in de hervormde kerk te Dreischor niet minder dan 14 zangkoren (alle van Schouwen-Duiveland) btjeen, die al len drie nummers zullen zingen, Eén en ander in een vreedzaam kamp zonder prijzen. Dc kerk te Dreischor is hiervoor uitverkoren, omdat geen enkele andere kerk in de regio een dergelyke goede accoustiek bezit. OUWERKERK Geslaagd Onze dorpsgenoot de heer A. M. de Rijke Mzn. slaagde voor het eind examen aan de H.T.S. te Zwolle, af deling weg- en waterbouw. BRUINISSE Nieuwe plattegrond Door de V.V.V. afd. Bruinisse werd ten behoeve van toeristen een nieu we plattegrond van Bruinisse uitge geven, waarop diverse markante punten, kampeerbedrijven en hotels restaurants. kerken, banken, het po litiebureau etc. staan aangegeven. Flitsen uit het buitenland MOSKOU. Het presidium van de Opperste Sowjet heeft unaniem hét verdrag met Bonn geratificeerd. Dit heeft het Russische persbureau Tass bekend gemaakt. Van Russische zij de was het presidium de laatste in stantie die zich met het verdrag ak koord moest verklaren. LUBECK. In de Duitse Hanzestad Lübeck hebben 116 personen salmo- nellenvergiftiging opgelopen (salmo nella geslacht van bacteriën die verschillende ziekten kunnen ver oorzaken, o.a. paratyfus). GORIZIA. Drie Italiaanse politie mannen zijn donderdag om het leven gekomen toen bij de Zuid-Slavische grens een bom ontplofte in een auto, op de plek waarheen de agenten door een anoniem telefoontje gelokt waren. BRAUNSCHWEIG. De 19-jarige chauffeur J. J. van der Luyt uit Oegstgeest is in Braunschweig over leden aan de gevolgen van een fron tale botsing tussen 'twee vracht auto's. VENRAY. De 24-jarige L. B. M. G. Smits uit Well (gem. Bergen in Lim burg) is in een ziekenhuis te Venray overleden. Kort daarvoor zou hij in Meerlo-Wonssum met zijn bromfiets geen voorrang hebben verleend aan een auto. Bij de botsing werd de man ernstig gewond. JERUZALEM/BEIROET. Israël heeft Libanon aangezegd dat het maatregelen moet nemen tegen de Arabische guerrilla-bewegingen die verantwoordelijk zijn voor wanda den als het bloedbad van dinsdag op de luchthaven Lod in Tel Aviv, op straffe van krachtige Israëlische vergeldingsakties. CAIRO. De staatshoofden van Egypte, Syrië en Libië, verenigd in de federatie van Arabische republie ken, zullen in de tweede helft van deze maand in Cairo bijeenkomen. Dit meldt het Egyptische blad Al Achram. Wat er tijdens deze mini- top besproken zal worden is niet be kend. VERENIGDE NATIES. V.N. -secre taris-generaal Kurt Waldheim heeft de ambassadeur van Boeroendi bij de V.N. laten weten dat hij Boe roendi graag alle mogelijke huma nitaire hulp wil verschaffen, „om hét lijden in het land te verlichten". WASHINGTON. Volgens welinge lichte kringen in Washington doen de Verenigde Staten een dringend beroep op Libanon om, naar aanlei ding van de aanslag op het vliegveld van Tel Aviv, maatregelen te nemen tegen de Palestijnse guerillabewe- gingen in Libanon. VATICAANSTAD. R.k. echtparen die willen dat hun huwelijk nietig wordt verklaard omdat het lichame lijk niet voltrokken is, hoeven zich niet meer automatisch aan een me disch onderzoek te onderwerpen. Dit staat in een pauselijk decreet dat woensdag in Vaticaanstad is gepu bliceerd. DOUGLAS. Tijdens de training voor de Tourist Trophy races zijn donderdag op het eiland Man drie coureurs gewond geraakt. DUBLIN. De 51-jarige Joe Cahill, die de leider is geweest van de pro- visionede vleugel van het Ierse Re publikeinse Leger in Belfast, is in Dublin gearresteerd. TWEEDE KAMER De jaaruitkeringen aan liet Kon. Huis DEN IIAAG, 1-6. Bij de Tweede Kamer is donderdag ingediend een wetsontwerp ter regeling van dc in de laatste jaren tussen regering cn parlement overeengekomen wyze waarop dc jaarlijkse uitkeringen aan de koningin cn andere leden van het koninklijk huis worden vastgesteld. De uitkeringen zullen worden ge vormd door een inkomensbestanddeel, gerelateerd aan de uit te oefenen functie, de niet-declarabele perso neelskosten en de niet declarabele materiële kosten. Het is de bedoeling de uitkeringen jaarlijks aan te pas sen aan de wijzigingen in het loon- en prijspeil. Een feestelijke optocht in de school, (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 2-6. De dames F. de Bruin, D. Steketee en M. de Vlieger, leerlingen aan de Chr. Pedagogische Akademie in Middelburg hielden aan de Chr, Kleuterschool „Reho- both" in Zierikzee een werkweek. Zij hadden als onderwerp „Feest" genomen. De kinderen maakten met hulp van deze dames hoeden, kleren en muziekinstrumenten. De kleding voor de meisjes bestond uit een ge weven schortje en voor de jongens een eveneens geweven hemd. Van daag de laatste dag van deze werk week vieren de kinderen dan ook echt feest. Op een ingestudeerd lied je marcheren zij door hun lokaal en maken muziek op hun instrumenten. Voorop lopen de majorettes, daar achter de kinderen met een trommel en helemaal achteraan de kinderen met de trompetten. Het is de bedoe ling dat een van de dames een ver haal vertelt en dat de kinderen laat uitbeelden. Dat de kinderen er echt plezier in hadden, was wel aan de gezichtjes te zien. NAPELS. In een gevangenis in Napels is een oproer uitgebroken. Ongeveer 1000 gevangenen houden vier vleugels van de gevangenis be zet. Ze zouden ernstige vernielingen hebben aangericht. De politie heeft het gebouw omsingeld. MOSKOU. De drie hoogste machtsorganen in de Sow jet-Unie; het politieke bureau, het presidium vacn de opperste Sowjet en de raad van ministers hebben donderdag een verslag goedgekeurd over de resul taten van de Russisch-Amerikaanse besprekingen, zo meldt het Russische persbureau Tass. Het verslag, dat is opgesteld door de Russische partijleider Leonid Brezjnjew, is „zonder voorbehoud" goedgekeurd. LONDEN. Voor het central crimi nal court in Londen is donderdag aan het licht gekomen dat een ma- fia-organisatie in Engeland belang rijke kunstwerken uit Italiaanse kerken heeft gestolen en in Londen probeert te verkopen. GORIZIA. De ontploffing van een bom in een auto bij de Noord-Itali aanse stad Gorizia heeft aan drie po litiemannen het leven gekost. Een man werd ernstig gewond. De bom ontplofte toen de politie-agenten na een anoniem telefoontje de auto in specteerden. BRUSSEL. België heeft Boeroendi gewaarschuwd dat het de economi sche hulp zal stopzetten als dc orde en een representatieve regering in dit Oostafrikaanse land niet worden hersteld. NEW YORK. De Noordkoreaanse president, Kim li Soeng, heeft ver klaard. dat terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Zuid-Korea de weg zou vrijmaken voor een vreedzame hereniging van Noord- en Zuid-Korea. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over mei 1972 Geboren: 14. Anja, d. van A. K. Goudzwaard en K. J. Schiettekattc. Overleden: 11. Pi eter Verseput (Middenschouwen), 81 jr., wedn. van B. N. Hendrikse: 20. Elizabeth Mar tina Steenland (Zierikzee), 62 jr.. echtg van A. M. Goudzwaard; 25. Maria Wilhelmina van Felius (Zie rikzee). 55 jr.. echtg. van F. J. Dooge. Gehuwd: 5. Cornelis Wassenaar. 31 jr. (Oegstgeest) en Regina Hendrika Maria Scheffers, 25 jr. (Leiden); 12. Marinus Johannes van der Werf, 22 jr. (Brouwershaven) en Cornelia Wil- lemina van Berhden, 17 jr. (Zierik zee); 17. Abraham den Hartog, 27 jr. (Oudewater) en Lourina Johanna van As, 26 jr. (Bodegraven); 19. Izaak Cornelis Davidse, 27 jr. (Kortgene) en Piéternella Maatje van de Velde, 22 jr. (Bi-ouwershaven)26. Joost Ma rinus Uijl, 23 jr. (Zierikzee) en Pie- ternella Marina Plaating, 20 jr. (Brouwersh a ven) GEMEENTE BRUINISSE Geboren: 18. Cornelis Philippus Frans z., van Jac. Steketee en Maria L. de Later; 23. Anna Nella, d. van L. Maliepaart; 27. Ronald, z. van Ja cobus de Jager en Rika Bloemink. Overleden: 7. Pieter Wilhelmus Rath, 18 jr., ongeh., uit s-Graven- hage; Jacobus Johannes Postema, 10 jr., 's-Gravenhage; Paulus Maria Bunnik, 36 jr. en Maria Elisabeth Bunnik-Vos, 28 jr., echtelieden uit Breda (allen slachtoffers auto-onge luk): 9. Jacobus Labeur, 57 jr., echtg. van Pieternella de Ronde; 19. Willem Haak, 70 jr., echtg. van Maria Jo hanna Kik; 28. Cornelis J. Kempe- neers, 77 jr.. ongehuwd. Advertentie KOUWENBERG gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor S Zierikzee Werkplaats: Meelstraal 46.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3