ERIC DE NOORMAN Internat. Handels Combinatie voetbaltoernooi te Zierikzee All Ready verreweg meest produktieve team in de tweede Idas A afd. Zuidwest Ajax weer Europa's sterkste voetbalclub „Zeeland moet een sportcentrum krijgen" HENGELEN Sportvissershaven voor Federatie Delta Vissers VEERE, 29-5. Maandagmorgen vond dc officiële overdracht plaats van de sportvissershaven nab(j „De Piet", aan de Federatie Delta Vis sers. Deze overdracht geschiedde sym bolisch door gedeputeerde A. L. v. Geesbergen in zijn functie als voor zitter van het recreatieschap „Het Veerse Meer". Deze visboothaven is gevestigd in een gedeelte van de landbouwhaven „De Piet" en biedt plaats aan 58 visboten. In do toe komst kan het aantal ligplaatsen nog aanzienlijk worden uitgebreid. De kosten van deze haven bedragen f 30.000,-, waarvan 75 procent sub sidie van het ministerie van C.R.M. In het najaar zal de haven voorzien zijn van een trailerbootjeshelling. Deze \jsboothaven is de eerste sport vishaven in de Zeeuwse Delta. In de toekomst zal bij Scharendijke de volgende sportvishaven komen, ter wijl er voor verschillende plaatsen onderhandelingen gevoerd worden. Een plezierige mededeling voor het bestuur van de Federatie Delta Vis sers was voorts het bericht dat Rijkswaterstaat een loswal aan de Vcersegatdam voor invalide vissers beschikbaar zal stellen. 11 Vol bebledigde verontwaardiging strom pelt Alslröm weg. Maar hij heeft de deur nog niet bereikt of Tsacha rijs snel op. „Duizendmaal vergiffenis, o machtige Khan van het Noorden," lispelt hij buigend. „Doch het wordt tijd dat mijn mannen en ik ons ter ruste begeven. Morgen in de vroegte behaagt het U immers dat wij U de jacht met Bor Khan's lievelingsvogel tonen?". Opnieuw voelt dc Noorman argwaan; het valt hem op hoe onsympathiek Tsaeha's han den zijn, die deze nederig voor de borst teza men brengt. Doch hij beheerst zich en knikt kort: „Hot zij zo. Morgenochtend jagen wij. Slaap wel". De wind giert hoog om de torens van de burcht als de drie steppenkrijgers de zaal verlaten. De jongste van hen werpt een onrustige blik om zich heen en brengt zijn hand aan de keel; hij heeft het gevoel of de zware muren hem dreigend omsluiten. Dan voelt hij Tsaeha's hand op zijn arm. „Is de zoon der steppe bevreesd?" „Neen „Volg dan de oude, snel!" Hij maakt een be velend gebaar naar Alström die juist om een hoek verdwijnt. „Waartoevraagt de jongen angstig. „Dwaas, hebt ge dc tandeloze gek niet horen spreken over het zwaard, eer de Noorse hond hem beval te zwijgen? Zijn geest is ziek van herinnering en hij is babbel ziek als een oude vrouw. „Spreek met hem. Hoor hem uit1" Hij wenkt de oudere krij ger en geruisloos verdwijnen dc beide man nen in de schaduw van de gang, de jongen al leen achterlatend. Een nieuwe windstoot doet in de verte een raamluik spookachig knarsen. Zweetdruppels parelen op het voorhooofd van de jonge krij ger als hij aarzelend Alströms voetstappen volgt. Zelfs het onweer op de steppe vreest hij minder dan dc nameloze dreiging van al deze zware muren, die overal om hem heen torenen. Telkens meent hij geluid te horen en dan verstijft hij terwijl zijn blik schichtig rondschiet. Wat hem echter ontgaat is dc kleine schaduw die hem behoedzaam volgt en wiens scherpe oogjes hem geen ogenblik ver liezen SPORT VOETBAL Motorenfabriek Smit Bolnes organiseert grote sportdag op .Bannink" ZIERIKZEE, 31-5. Voor de eerste maal zal te Zierikzee zaterdag 3 juni a.s. op het sportpark „Bannink" het l.H.C. (Internationale Handels Com binatie) voetbaltoernooi plaats vin den. Dit jaarlijks terugkerende toer nooi wordt ditmaal georganiseerd door de motorenfabriek Smit Bol nes te Zierikzee. In het voorwoord van het voor de ze dag samengestelde programma spreekt de direkteur van de moto renfabriek Smit Bolnes N.V., ir. W. A. Terwogt, de wens uit, dat de wedstrijden in een vriendschappe lijke en sportieve sfeer zullen wor- dne gehouden, opdat de deelnemers met genoegen a^n dit IHC toernooi in Zierikzee kunnen terugdenken. Men is er zeker Van, dat een eve nement als dit veel kan bijdragen tot een prettige verstandhouding en tot versteviging van de banden tus sen de diverse IHC maatschappijen. Bijzonder verheugd is men over het feit dat een record aantal van 10 elftallen hebben ingeschreven: D.M. N., Noordwijkerhout; Gusto, Schie dam; Gusto Staalbouw, Schiedam; I.A.B.E.C.O., Rotterdam; De Kleyn, Sliedrecht; De Klop, Sliedrecht; M. T.E.,Amsterdam; l.H.C. Smit, Kin derdijk; Smit Bolnes, Zierikzee en VECO-Verschure, Amsterdam. Daar deze elftallen vrijwel allen zijn samengesteld uit nog aktieve spelers kan men er van verzekerd zijn dat er op het toernooi voetbal van uitstekende kwaliteit te zien zal zijn. Het toernooi zal met een offi cieel woord door een der direkteuren van Smit Bolnes worden geopend, terwijl ook de prijsuitreiking, om plus minus 17.30 uur door een der direkteuren zal geschieden. De organisatie is in handen van een commissie bestaande uit de he ren J. Quaak, J. J. Snijders en J. den Haan. Poule-indeling De 10 elftallen zijn ingedeeld in twee poules van 5 elftallen. In poule I komen uit: De Klop; Smit Bol nes; VECO-Verschure; Gusto en I.A. B.E.C.O. In poule II komen uit: Gus to Staalbouw; De Kleyn; D.M.N.; Smit-Kinderdijk en M.T.E. De tijds duur van de wedstrijden is bepaald op 2 maal 15 minuten. De winnaars van de poules spelen in de finale om de le en 2e prijs, terwijl de num mers twee tegen elkaar uitkomen voor de 3e en 4e prijs. Bij een ge lijk aantal wedstrijdpunten beslist het doelsaldo. Is ook dit gelijk, dan worden er door ieder team 5 straf schoppen, door verschillende spelers, genomen. Het programma ziet er als volgt uit: lo uur De Klop-Smit Bolnes; Gusto Staalbouw-De Kleyn. 10.35 uur VECO-Gusto; DMN-Smit-Kin- derdijk; 11.10 uur De Klop-I.A.B.E. C.O.; Gusto Staalbouw-M.T.E.; 11.45 uur Smit Bolnes-V.E.C.O.; De Kleyn-D.M.N.; 12.20 uur Gusto-I.A. B.E.C.O.; Smit Kinderdijk-M.T.E.; 12.55 uur De Klop-VECO; Gusto Stalbouw-D.M.N.13.30 uur Smit Bolnes-Gusto; De Kleyn-Smit Kin derdijk; 14.05 uur VECO-I.A.B.E. C.O.; D.M.N.-M.T.E.14.40 uur Gus- to-De Klop; Smit Kinderdijk-Gusto Staalbouw; 1 5.15 uur I.A.B.E.C.O.- Smit Bolnes; M.T.E.-De Kleyn; 16 uur. De nummers twee uit iede re poule om de 3e en 4e prijs 16.40 uur. Finale tussen de beide poule winnaars om de le en 2e prijs. KORFBAL Afsluitende overwinning op Olympia In de 2e klas A van de korfbal- competitie van de afdeling Zuid West beëindigde All Ready het sei zoen met een 7-4 overwinning op Olympia. Met 123 gescoorde doel punten, een gemiddelde van 7.75 per wedstrijd, is All Ready verreweg het meest prpduktieve team in de 2e klas A geweest. De reserves van Togo behaalden bij Zuidwesters II een 6-4 overwin ning, terwijl BKC en Olympia, deze wedstrijd werd op 23 mei gespeeld, de puntjes broederlijk met elkaar deelden (5-5). Seolto All Ready Olympia BKC 14 Blauw Wit II 16 Togo II 16 Atlas 14 Tjoba III 15 Zuidwesters II 15 15 13 1 16 12 1 15 9 2 7 2 6 1 5 3 5 2 3 2 0 2 13 104- 31 27 123- 46 25 90- 72 20 77- 57 16 63- 96 13 60- 76 13 53- 81 12 43- 85 8 45-122 2 In de 3e klas B namen de reser ves van NOAD in de ontmoeting te gen rodelantaarndrager Swift IV geen halve maatregelen, daar er met maar liefst 11-0 werd gewonnen. Het treffen tussen de beide koplo pers Volharding en Zaamslag ein digde onbeslist (1-1), waardoor Vol harding de beste kansen op de kam pioenstitel bleef behouden. Volharding Zaamslag NCAD II Animo IV Olvmpia II Swift IV Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee PZEM-Stella Boys 1-1; Veloci'tas- Smit Bolnes 2-3; Die Gouwe- To ren Boys 0-1 (gestaakt). Donderdag 1 juni: Toren Boys-PZEM (19 uur) Noord- gouwe; RWS-Velocitas (19 uur) Se- rooskerke. Vrijdag 2 juni: VAB-Die Gouwe (19 uur) Noord- gouwe; Stella Boys-Kon. Zeelandia (19 uur) Serooskerke. Maandag 5 juni: PZEM-RWS (19 uur) Serooskerke; Die Gouwe-Stella Boys (19 uur) te Noordgouwe. Dinsdag 6 juni: Kon. Zeelandia-Smit Bolnes (19 uur) Noordgouwe. Junoren groep D Zaterdag 3 juni: Bruse Boys D I-MEVO D I (11 uur) Brouwershaven D I-Zierikzee D I (11 uur); SKNWK B I-SVOWK D I (11 uur). Toernooi l.H.C. Sporthpark Bannink, Zierikzee, 10 uur. Veertigjarig Robur ontmoet Zeeuws afdelings-zondagelftal In het kader van de viering van het 40-jarig bestaan van de vereni ging „Robur" zal op zondag 4 juni op het gemeentelijk sportveld De Schenge te Goes een wedstrijd wor den gespeeld tussen Robur en het Zeeuws afdelings-zondagelftal. De aanvang van deze wedstrijd is vast gesteld op 14.30 uur. Door de tech nische commissie van de afdeling Zeeland zijn voor het afdelings-zon dagelftal de volgende spelers uitge nodigd: Aardenburg: J. M. Baert en J. F. Henry; Graauw: F. P. Verschu- In de 3e klas B in de competitie voor adspiranten liet Blauw Wit C de gelegenheid voorbij gaan om de leiding van Togo C over te nemen daar zij bij het bezoek aan Tjoba C genoegen moesten nemen met een 3-3 gelijkspel. Volharding B bleef thuis met 2-0 aan de winnende hand in de ontmoeting tegen Togo B. Togo C Blauw Wit, C Luctor Tjoba C Volharding B Togo D All Ready B 11 9 1 11 9 1 11 7 0 12 5 2 11 5 0 12 2 0 10 12 1 0 11 1 38- 8 19 1 43- 9 19 4 34-15 14 5 31-25 12 6 16-31 10 4-33 4 3-48 2 In de zomercompetitie van de af deling Zuid West kwam de kampioen van het vorige seizoen ZSC alleen aan de leiding daar de club uit Scharendijke te Dreischor met 2-1 van naaste concurrent NOAD te winnen. Te Noordwelle zorgde DOS- KO,. dat nog geen enkel winstpuntje had, voor een verrassing 'door de re serves van NOAD met een 4-3 ne derlaag naar huis terug te sturen. ZSC NOAD Brouwershaven NCAD II DOSKO SKNWK 4 4 0 0 24- 6 8 4 3 0 1 17- 8 6 3 2 0 1 15- 5 4 4 10 3 9-13 2 4 10 3 7-34 2 3 0 0 3 7-13 0 ren en Ed. van Immerzeel; Groede: F. Wolfert; Patrijzen: L. Verbart; Philippine: P. Pielaet en J. Bosma; Schoondijke: J. B. v. d. Broeke, A. Geelhoed en J. Seen; IJzendijke: Frits Bakker; uctor: E. Bogaert; DFS: A. Rijnberg; Dreischor: C. W. Kom mer. Scheidsrechter is G. B. de Jonge en grensrechters: B. Carol en C. D. van Veen. Zaterdagelftal contra afdelingskampioen Kloetinge Het afdelings zaterdagelftal, dat jl. zaterdag in een goed gespeelde wed strijd een verdienstelijke 1-0 over winning op Wolfaartsdijk wist te be halen, gaat het op zaterdag 3 juni opnemen tegen de afdelingskamip- oen Kloetinge. Door de technische commissie zijn hiervoor de volgende spelers uitgenodigd: Colijnsplaatse Boys: Gert Jansen; HTeinkenszand: Piet Meulpolder; MEVO: Diet de Boer; Oostkapelle: Gilles Maranusen Gerard Schipper; SSV: Kees Schroe- vers; Veere: Jan Maljers, Piet de Meester en Sam Polderman; Zaam slag: Adri van den Ende, Kees Kem- pe en Rinus Zegers. Scheidsrechter is M. J. C. Kloet en grensrechters: L. J. Raas en A. v. d. Broeke. Afgelast toernooi SKNWK wordt gehouden op 17 juni Ten gevolge van de slechte weers omstandigheden werd jl. zaterdag het toernooi voor reserve elftallen, dat door de sportvereniging SKNWK te Nieuwerkerk werd georganiseerd afgelast. Het bestuur heeft nu beslo ten dit toernooi op a.s. zaterdag 17 juni te laten plaats vinden. Het le elftal van SKNWK speelt (heden) donderdagavond een vriend schappelijke wedstrijd bij het in de 4e klas KNVB uitkomende Wolf aartsdijk, terwijl men a.s. zaterdag op bezoek gaat bij Sleeuwijk dat eveneens in de 4e klas KNVB speelt. Dreischor- Gemeentewerken Den Haag Zaterdag 3 juni a.s. worden op het gemeentelijk sportterrein te Drei schor drie voetbalwedstrijden ge speeld tegen elftallen van Gemeen tewerken Den Haag. Om half 2 spelen de dames van Dreischor onder leiding van scheids rechter A. J. Dorst tegen elkaar. Om 2.15 uur ontmoeten de senio ren Dreischor II en Gemeentewer ken Den Haag II elkaar, waarna om half vier Dreischor I en Gemeente werken Den Haag I elkaar bekam pen. Burgemeester A. P. Schouwenaar van Brouwershaven zal bij de seni oren I de aftrap verrichten. Scheidsrechter is hier Joh. de Bilde uit Burgh. Wedstrijd Toren Boys-V.A.W. Op het sportpark Bannink speelt zaterdagavond a.s. te 18.45 uur het elftal van Toren Boys een vriend schappelijke wedstrijd tegen V.A.W. Het elftal van Toren Boys zal uit de volgende spelers worden s menge- steld: T. Berrevoets, W. Donkker- sloot, C. J. v. Geesbergen, J. A. v. Geesbergen, C. v. d. Hoek, C, Krij ger, K. Keijzer, P. Merle, B. Noord- dijk, P. Roskam, P. J. Saman en J. Faes. Het elftal van V.A.W. zal uit de volgende spelers wórden gekozen: C. Hector, A. v. Vliet, Th. van Aken, C. v. Beveren, C. Wiltenburg, J. C. Willemse, C. Struik, R. Kosten, P. de Buef, v. d. Linde, M. Bruininks en J. de Regt. Dameselfta DFS speelt eerste thuiswedstrijd Op het sportpark Van Zuijen te Burgh gaat het damesvoetbalelftal van DFS op zaterdag 3 juni a.s. haar eerste thuiswedstrijd spelen. Voorde damès van DFS is dit hun tweede wedstrijd, daar zij reeds een uitwed strijd tegen het elftal van Bruse Boys speelden, welke zij met 2-0 wisten te winnen. In de wedstrijd van za terdagavond, welke begint te 19 uur, fungeert het elftal van Bruse Boys weer als tegenpartij. Zierikzee heeft damcsafdeling Na SKNWK, Bruse Boys en DFS heeft de voetbalvereniging Zierikzee nu ook een afdeling damesvoetbal gekregen. Dames die hiervoor be langstelling hebben kunnen zich aanmelden bij mej. Angelich Koe- voets, Lange Nobelsti'aat 44 of op de trainingsavonden welke iedere woensdag van 8 tot 9 uur op het sportpaiic Bannink plaats vinden. DAMESVOETBAL Vrijdag 2 juni: DFS-Bruse Boys (19.15 uur). KORFBAL Afdeling Zuid-West Zaterdag 3 juni: 2e klas A: Atlas-Seolto; Zuidwes ters II-BKC; Olympia-Tjoba III. Zomercompetitie Vrijdag 2 juni: ZSC-Brouwershaven (19 uur). Dinsdag 6 juni: NOAD II-SKNWK (19 uur). Adspiranten. Woensdag 7 juni: All Ready-Brouwershaven (19 uur) ZSC-DOSKO (19 uur). Pupillen Zaterdag 3 juni: SVOWK-ZSC (14 uur); Brouwers- haven-NOAD (14 uur). Donderdag 8 juni: All Ready II-SVOWK (19 uur). RUITERSPORT Zaterdag 3 juni; Streekconcours te Burgh. WANDELSPORT ZSC te Scharendijke: 8, 15 en 25 km.; start 14 uur. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Réisduif" te St. Phi lipsland vanaf Corbeil. De afstand was 354 km. In concours waren 236 duiven. Ze werden gelost om 7.10 uur met zuidwestenwind. De snelheid van de eerste duif was 1757.00 m.m. Aankomst 10.31.44. De snelheid van de laatste duif was i379.30 m.m. Aankomst 11.27.03. C. Verwijs 1, 33, 67, 77; J. Zuidweg 2, 21, 22, 27; J. C. Verwijs 3, 8, 16, 46, 60; L. Vermeij Zn. 4, 11, 17, 19, 24, 30, 31, 38, 44, 50, 53, 56, 72; M. Geuze 5, 36; J. Verwijs Zn, 6, 9, 23, 42; F. den Braber 7, 26, 37; Th. Bakker 10, 13, 15, 20, 28, 39, 47, 49, 57, 59, 61, 68, 71, 76; A. Verwijs 12, 55, 78; Iz. Reijn- goudt 14, 34, 40; Gebr. Fonteijne 18, 51, 52, 65, 66, 69; Joh. Quist 25, 58, 62; Kr. Reijngoudt 29, 45; H. Kaashoek 32, 73; A. Faasse 35, 41, 43, 48, 54, 64, 74, 75; W. Neele 63; M. Fonteijne 70, 79. Inter verslagen niet 2—0 ROTTERDAM, 31-5. Ajax heeft zich voor de tweede keer in succes sie Europa's sterkste voetbalclub ge toond en de trilogie succesvol vol tooid: landskampioen, nationaal be kerwinnaar en triomfator in het Europa cup-toernooi. Een unieke préstatie die getuigt van de grote macht van de Amsterdamse sterren- formatie, van de onmiskenbare klas se van Stefan Kovacs' team, dat ook hét roemruchte Internazionaie geen kans heeft gegeven. Ajax heeft de finale in het intens meélevende Feyenoord-stadion. be heerst. Van de eerste tot en met de laatste minuut1. Twee doelpunten Van Europa's voetballer nummer één Johan Cruyff, velden in de tweede helft het vonnis over de kansloze Milanese formatie, die slechts, enke le malen een hand heeft uitgestoken naar een beter resultaat, doch welk wapen de Milanezen ook hanteer den, het had geen enkel succes. Aan een doeltreffende attaque kwamen zij zelfs in het' geheel niet toe. Pas toen Johan Cruyff, profiterend van een misverstand tussen zijn vaste bewaker Oriali en doelman Bordon uit een voorzet van Sjaak Swart in de tweede minuut van de tweede MIDDELBURG, 31-5. Er zou in Zeeland f»en groot provinciaal ser vicecentrum voor sport moeten ko men, dat zou kunnen fungeren als centraal trainingscentrum en als centraal centrum voor opleidingen e.d. dat bepleit de ontwerpnota Sportbeleid Zeeland 1972. In heel Zeeland ontbreekt enige accommodatie die het mogelijk maakt evenementen van enige bete kenis en omvang te kunnen houden. De Zeeuwse Sportraad denkt in dit verband niet alleen aan evenemen ten op sportgebied maar ook aan an dere evenementen van meer plaatse lijke betekenis. Gedacht wordt bij voorbeeld ook aan het houden van culturele manifestaties landbouw- en andere tentoonstellingen e.d. Gezien de recreatieve funktie van de provincie Zeeland zou een be hoorlijke centrale voorziening, die voor allerlei manifestaties gebruikt kan worden, geen overbodige luxe zyn, aldus de ontwerpnota. Zeeland is ook de enige Neder landse provincie zonder betaald voetbal. De propagandistische waar de en de recreatieve funktie maken de aanwezigheid van een betaalde voetbalclub gewenst. Er zal ook gro te vraag bestaan naar een kunstijs- accommodatie, hetzij in de vorm van een kunstijshal of een kunstijsbaan omdat in Zeeland gemiddeld per jaar minder dan acht dagen kan worden geschaatst. De hoofdfiguren van woensdagavond Johan Cruyff en Piet Keizer.' helft de score had geopend, kwam Infer uit zijn defensieve stelling. Moest toen wel komen, om tenminste nog met enig succs op een gelijk spel te mikken. Spelvertraging Op zeer bekwame wijze ging Ajax ertoe over het spel te vertragen en dit had tot gevolg, dat de Amster dammers het spelbeeld bleven be heersen. De Milanezen misten spe lers van het'formaat Keizer, Cruyff, Neeskens en Hulshof f om de spel- patronen van de Amsterdammers te kunnen doorkruisen. Het bleef bij pogen, hetgeen bij voorbaat eigen lijk tot mislukken was gedoemd. Door enige nonchalance in de Ajax- verdediging mocht Inter zo nu en dan in het Amsterdamse straf schopgebied opereren, gevaarlijk voor Stuy, die nauwelijks enig werk heeft te doen gehad, voor de rust zelfs in het geheel niet - werd het nauwelijks. Ajax freewheelde tenslotte naar een overwinning met een marge van twee doelpunten. Het was ruim vol doende, doch de schoten in aanmer king genomen, die in de eerste helft steeds rakelings hun doel misten, was een grotere zege zeker gerecht vaardigd geweest. Sclieepvaartberichten Abida, 31-5 Alexandrië naar Pireaus Acmaea, 5-6 te Guayanilla verw. Ameland, 30-5 aankomst Fawlev Area, 25-5 Miri naar Bukom Calamares, 30-5 150 m OZO Acapul- co Krebsia, 2-6 te P.A. Pierre verw. EINDHOVEN. De algemene ver gadering van de Coöpciatieve Cen trale Boerenleenbank heeft met al gemene stemmen haar goedkeuring gehecht aan dc voorstellen voor een volledig samengaan met de Coöpe ratieve Centrale Raiffeisenbank. Het spoor van het zwaard

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5