Kfclfefls I I 609de Staatsloterij NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank waar je mee op vakantie £aat Ned. Rode Kruis gaat Vietnam-slachtoffers intensief helpen STREEKNIEUWS Aardig succes renners Kavero-ploeg 3 nieuwe kleuren: I I vft* «5Tel. O2o-1&4£,11 Verkrijgbaar bj: Tweede klasse 1 juni 1972 zijn gevallen op nummers eindigende op zijn gevallen op nummers eindigende op zijn gevallen op nummers eindigende op 6 64 20 205 215 521 953 9631 062634 091986*) 001263 028376*) 080701 007874 023304 Een extra prijs van 100.000,— is gevallen in serie D op nummer: 050007 en een troostprijs van 2.000,— op nummer: 050007 van elk van de andere series. Een extra prijs van 100.000,— is gevallen in serie V op nummer: 039118 en een troostprijs van 2.000,— op nummer: 039118 van elk van de andere series. Prijzen van 15,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen van 100,- Prijzen van 200,- Prijzen van 400,- Prijzen van f 1.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- De prijs van f 5.000,- De prijs van f 50.000,- is gevallen op het nummer: Verder voterhi» bedrag voor Indiuneidiulp Het Nederlandse Rode Kruis neemt op 3 juni a.s. Huize „IJsselvliedt" te Wezep officieel in gebruik. IJssel vliedtis ingericht als vakantiehuis voor gehandicapte bejaarden. Hoe wel dus zaterdag a.s. deze nieuwe aanwinst van het Rode Kruis offici eel in funktie komt, is het thans reeds bezet met bejaarden, die pro fiteren van de uitstekende outillage van het huis en de fraaie omgeving, waar volop ontspanning te vinden is. Het verblijf in „IJsselvliedt" heeft vooral ten doel de motoriek van de gehandicapten weer wat te stimule ren en - onder goede leiding - is daarvoor een optimaal gunstige kans zal ook de regering vragen een be drag ter beschikking te stellen. Ook wil het Rode Kruis over heidsgelden voor haar ontwikke lingshulp dat enkele jaren geleden ter hand is genomen in een aantal landen in Afrika, het Midden-Oos ten, Azië en Centraal- en Zuid-Ame rika. Deze ontwikkelingsprogram ma's betreffende de steun voor de opbouw en het werk van jonge Rode Kruis-verenigingen in die landen en de uitvoering van specifieke projec ten voor de ontwikkeling van de be volking. de weg is een nieuwe laag bitumen aangebracht, die nog van een laag fijne grint zal worden voorzien. Al met al een flinke verbetering voor deze druk bereden weg. Collecte „Het Hoogeland" De busjescollecte ten bate van de stichtingen „Het Hoogeland" te Beek bergen, die hier ter plaatse gehou den werd door de jongedames: Lia Bolle, Ida Dooge, Lianne van den Houten en Eli Stouten, onder leiding van mevr. C. van Dijke-Bolle, bracht op de som van f 180,10. Hier past een dankwoord aan de milde gevers en geefsters, die dit mooie en nuttige werk gedenken wilden en niet min der aan de leiding en de collectan ten. BRUINISSE Na de brand in de woonwagen De woonwagenbewoner O., die vo rige week zijn woonwagen door brand verloor, heeft nog steeds geen ander onderdak al werd hem dat door de gemeente Zierikzee bij het Leger des Heils wel aangeboden. Aanvankelijk wilde hij de woning op Zijpe (vroeger R.T.M.-kantoor) kra ken en hij sloeg daarom een ruit in en verschafte zich toegang in dat pand. Het in gebruik nemen van dat pand leverde echter ook zijn bezwa ren en toen hij het „een ogenblik niet meer zag", maakte hij moeilijkhe den op en buiten het gemeentehuis, zodat hij tenslotte in de politiecel belandde. Daar kwam hij tot rust en een kalm gesprek had zoveel invloed, dat goede hoop bestaat, dat O. te zij ner tijd als chauffeur in zijn geboor testreek kan gaan werken. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Brunisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de volgende, in de maand mei 1972 te Bruinisse gevonden voor werpen: een sleuteltje, een grotere sleutel en nog een sleutel, een groen regenpak, een sjaal en (op het wa ter) een polyester roeibootje. Rode Kruis-coliecte De afdeling Bruinisse van het Ro de Kruis houdt volgende week weer de jaarlijkse collecte. De welbeken de lijsten zullen weer worden aan geboden. Uit de ingezamelde gelden behartigt het Rode Kruis vele taken en belangen: bloedtransfusiedienst, Welfare werk, vakantietochten voor chronisch zieken met de J. Henry Dunant, vakantietehuizen en vele andere zaken, zodat ook nu weer het devies is: „Help anderen helpen." Oudste inwoner 94 De heer M. Jumelet Matthz. vier de woensdag zijn 94e verjaardag. Hij is de oudste mannelijke inwoner van Bruinisse, en oud mosselkweker die nog dagelijks verschillende keren de haven bezoekt en in het beursje een praatje maakt met zijn 93-jarige neef J. Jumelet of met anderen, die daar naar de drukte op de haven of op het Krammer kijken. Geslaagd De heer L. M. J. Meerman, kok in het bejaardenhuis „In 't Opper" te Bruinisse, slaagde vorige week bij een in het Havenziekenhuis te Rot terdam afgelegd examen voor het diploma Instellingskok. ONDERWIJS R.S.G. „Prof. Zeeman" Geslaagden eindexamen H.B.S.-A Hieronder volgt de lijst van ge slaagden voor de H.B.S. A-examens, waarvan de uitslag woensdagmiddag bekend werd. De dames: C. A. van Almenkerk, Oosterland; M. A. den Boer, Zonne- maire; J. Boot, Duivendijke; A. Mom, Zierikzee; M. Slingerland, Nieuwer- kerk; J. Verton, Bruinisse; J. K. Pomper, Zierikzee. De heren: J. van den Berge, Brui nisse; L. Dooge, Oosterland; C. W. A. Evertse, Renesse; H. T. Landegent, Haamstede; C. N. Ringelberg," Kerk- wexwe; M. G. Schiettekatte, Zierik zee; P. J. Verkaart, Zierikzee; A. J. Rotte, Nieuwerkerk. Afgewezen: geen. Verlengd examen: 4 kandidaten. ARNHEM. De 8-jarige Ronald Du- rand uit Arnhem is woensdagmid dag op de Huisensestraat in zijn woonplaats verongelukt. De jongen werd gegrepen door een vrachtauto toen hij voor een bus langs de weg overstak. KONTOEM. President Ngoejen van Thieu is per hefschroefvliegtuig naar de belegerde stad Kontocm ge reisd, waar hij zich onderhield met officieren van de 23e divisie die de stad verdedigt. ZIERIKZEE, 31-5. Zeer uitzonderlijk viel dit jaar de Zierikzeese Paarde- markt niet in juni, maar op de laat ste dag van de meimaand. De datum correleert met Pasen en traditie is de eerste woensdag in juni. Nu dit juist niet klopte werd het „dus" mei. Het was allemaal minstens zo fleu rig en opwekkend op de markt, waar het bekende sortiment, verdeeld over tientallen kramen, weer te kijk en te koop was voor het publiek. Het weer deed niet al te onwillig en aan ge zelligheid ontbrak het ook ditmaal niet. Vooral in de middaguren was het bijzonder druk. Allerlei typische marktartikelen, maar vooral textiel gingen vlot van de hand. Er waren zelfs boeken en grammofoonplaten. Te kust en te keur en zo hoort het op.onze eeuwenoude „Paeremart". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). KORTE BERICHTEN AMSTERDAM. De reddingboten en lijnwerp- en 'wipperploegen van de Koninklijke Noord- en Zuid-Holland- sohe Reddingmaatschappij zijn in 1971 205 maal in actie gekomen; in 98 gevallen voor hulp aan plezier vaartuigen. In totaal zijn 402 mensen behouden aan wal gebracht. AMSTERDAM. Op de Sowjet han delstentoonstelling in het RAI-ge- bouw in Amsterdam is woensdag ochtend de 22-jarige Amsterdamse studente Christine Scholten als tien duizendste bezoeker ontvangen door de directeur-generaal der tentoon stelling Aleksej Buriak. SCHIPHOL. Vlucht KL 529 van de K-L.M. naar Tel Aviv heeft woens dag, op Schiphol vele uren vertraging opgelopen door extra veiligheids maatregelen van rijkspolitie en K.L. M. bedrijfsbeveiliging in verband met. het bloedbad dinsdag op de luchthaven van Tel Aviv. LAND- EN TUINBOUW Pluk van kruisbessen begonnen KAPELLE, 31-5. Op Zuid-Beve- land is deze week de pluk van groe ne kruisbessen begonnen. Vroeger nam de teelt van kruisbessen in dit gebied een grote plaats in, maar de laatste jaren is dat steeds minder geworden. Nieuwe aanplant heeft niet meer plaats en er worden wel geregeld struiken gerooid. De animo voor de kruisbessen blijkt nog bijzonder klein te zijn, want dinsdag lag de veilingprijs maar rond 40 cent per kg en dat is aanzienlijk beneden de kostprijs die voor deze eerste bessen op minstens een gulden per kg'moet worden ge- steld. De aanvoeren bleven tot nu toe beperkt tot rond 1000 kg per dag. EPE, 31-5. Het Nederlandse Rode Kruis zal dezer dagen honderdduizend Zwitserse francs overmaken voor hulp aan slachtoffers van de oorlog in Vietnam. De wijze van besteding laat het Rode Kruis aan het Internationale Rode Kruis in Geneve, omdat men daar de behoeften en mogelijkheden het best kan peilen. In principe is de gift bestemd voor alle slachtoffers in heel Vietnam. Directeur-generaal A. van Emden van het Rode Kruis ontkende dat het (Nederlandse) Rode Kruis maar weinig of niets zou doen voor de slachtoffers in Noord-Vietnam. De hulp aan Noord overtreft die aan Zuid-Vietnam verre, zo zei hij in Epe op de jaarlijkse persbijeenkomst van het Rode Kruis. De Rode Kruisverenigingen in de EEG-landen hebben besloten om bij de vorming van specialistische teams samen te werken, als een nationale vereniging zelf niet alle specialisten kan leveren, aldus deelde de heer Van Emden mee. Het Nederlandse Rode Kruis stelt verder een bedrag beschikbaar voor medische hulp aan Indianen in het Amazonegebied in Brazilië. Het plan voorziet in vooral preven tieve medische hulp aan naar schat ting 30.000 Indianen. Het Internatio nale Rode Kruis zal voorlopig drie teams uitzenden. De grootte van de gift zal afhangen van de resultaten van een te houden nationale inza-" melingscampagne. Het Rode Kruis OOSTERLAND Verbreding Hofweg De verbreding van de Hofweg tot een formidabele rijbaan van bijna 5 Vb meter is thans voltooid. Het is niet alleen dat de firma Offringa N. V. de aangebrachte repen heeft ge- bitumeerd, over de hele breedte van Deze foto geeft een beeld van de ,J)r. J. H. C. Hasting"-persprijs van het Nederlandse Rode Kruis 1971. die onze krant ten deel viel en deze week werd uitgereikt door prinses Margriet op paleis Het Loo. f UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Met 32. stemmen voor ën 25 stemmen 'tegen heeft de Eerste DEN HAAG. Het Kamerlid Oele Kamer dinsdag een motie aangeno- (P.v.d.A.) heeft minister Drees (ver- men, waarin d regering wordt ge- keer) de toezegging gevraagd geen vraagd om op de strijdende partijen beslissing te nemen over de „ingrij- m Vietnam „een klemmend beroep pende" tariefsverhoging bij de PTT, te doen tot een onmiddellijke wapen voor deze kwestie in de Kamer kan stilstand. In de motie wordt voorts worden beoordeeld aan de hand van °P hervatting van he t vredesover- begrotingsstukken. *eS" aangedrongen. Advertentie Fa. Verschiere Zn. Korte Sint Janstr. 16 Zierikzee - Tel. 2106 WIELRENNEN Advertentie Advertentie 2 Al/e drie even moor l obeiqe/turkoofs (Mm Mf •oker/marine I ichtgrys/ beige Let op de naam op de hiel! In het afgelopen weekeinde heeft een aantal renners van de Kavero wielerploeg weer enige aardige suc cessen weten te boeken. Op de wie lerbaan van Oudenbosch slaagde Piet Maas er weer in het baanre cord met vliegende start weer scher per te stellen en het op precies 13 seconden te brengen. In een klassementrit over 20 ron den ging de overwinning naar Henk Stander 10 pnt.; 2. Wim Evertse 8 pnt.; 3. S. Aarts 7 pnt.; 4. Piet Maas 6 pnt; 5. Klaas Balk 5 pnt. De ploe gentijdrit werd gewonnen door Balk-Schuiten voor Evertse-Maas en derde Van Rossum-ter Harmsel. De achtervolging tussen de gebroeders Hans en Oscar Hellemons, beide van de Kavero ploeg, werd door Hans gewonnen. In de ronde van Nieuw-Vossemeer over 100 km eindigde Wim de Wilde op de eervolle 2e plaats, Ad van Overveld werd 3e en Hans Helle mans 10e. Winnaar werd Leo Ver- wey uit Pijnakker, terwijl Henk Stander voor de Engelsman Grant Thomas en Wim lliebrechts als 4e eindigde. In Sint Maartensdijk wa ren de bloemen voor Henk Stander die Henk van Dongen in eindsprint klopte. De 3e plaats was voor de Ka- vero-man Piet Vrancken, die in de slotfase nog uit het peloton wist te ontsnappen en op 10 seconden volg de. Wim de Wilde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4