STREEKNIEUWS Geleidelijke verhoging rioolbelasting JAARVERSLAG '71 N.V. WATERMAATSCHAPPIJ ZEELAND WARM ONTHAAL VOOR R.K. SCHIP „HENRY DGNANT" Nieuw politiebureau te IJaamslede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 1 juni 1972 Nr. 21089 school „Prinses Ireneschool" en de Chr. Nat. basisschool, beiden te Kerkwerve. Dit alles stond o.l.v. mevr. G. Kesteloo-Berrevoets. Ook werd een geschenk door de Rode Kruis Afdeling Brouwershaven aan geboden. Leden van de Soroptimist- club Schouwen-Duiveland boden alle patiënten een doosje Zeeuwse boter- babbelaars aan en eenboekje met wetenswaardigheden over Zierikzee. Een extra verrassing was de schen king van fruit voor alle zieken door de heer P. Saman, handelaar in groenten en fruit in Zierikzee. De samenstelling van dit onvergetelijke programma was in handen van de Kommissie Jeugd- en Jongeren Ro de Kruis Zierikzee. Vandaag verlaat het schip de haven en zal koers zet ten naar Dordrecht waar het van avond ligplaats zal kiezen in de ha ven. Zeeuwse Cult. Raad Heden (donderdag)middag wordt te Middelburg een openbare verga dering gehouden van de Zeeuwse Culturele Raad. In deze vergadering wordt behandeld een konsept-kul- tuurplan '72, de bijdrage van de raad voor de sociaal-kulturele ontwikke- lingsschéts van de provincie Zeeland. Zeeuws museum Op dinsdag 20 juni a.s. zal de staatssecretaris van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk, de heer H. J. L. Vonhoff, in de geheel gerestaureerde Kanunnikenwoningen onderdeel van het historische Ab dijcomplex te Middelburg, het daar in zojuist ondergebrachte Zeeuws Museum officieel openen. Gedurende lange tijd is het mu seum gehuisvest geweest in een ge bouw aan de Wagenaarstraat te Middelburg, waarin - vooral als ge volg van ruimtegebrek - niet alle verzamelingen tot hun recht konden komen. De nieuwe huisvesting in de Ka nunnikenwoningen biedt de moge lijkheid een aantal unieke op de Zeeuwse historie betrekking hebben de zaken op artistiek verantwoorde wijze te 'tonen. O.a. geldt dat voor de serie van zeven kostbare gobelins, die de strijd van de Zeeuwen tegen de Spanjaarden in de 16e eeuw uit beelden, alsmede een verzameling Nehalenniastenen. ZIERIKZEE „Uitje" voor pupillen Dagverblijf De oudere pupillen van het dag verblijf te Zierikzee waren twee da gen te gast op de „Witte Boulevard" van de fam. Verseput te Renesse. Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 31-5. De raad der gemeente Westerschouwen komt maandag 5 j'uni in openbare vergadering bijeen, De niet omvang rijke agenda (9 punten) bevat een voorstel van b. en w. tot geldelijke verhoging van de rioolbelasting. Nu ongeveer f 60,- per aansluiting, als het „groot rioleringsplan" klaar is moet dat ongeveer f 118 worden. getracteerd op thee met pannekoek en er was volop gelegenheid tot ge zellig gesprek. In het kamphuis werden na de thee dia's vertoond over Fz-ankrijk, waar twee van de leden naar toe ge weest waren, en vervolgens nog wat dia's over Brouwei'shaven en omge ving. Op 13 juni aanstaande - 8 uur ver trek van de Markt te Brouwei'sha ven - maakt de afdeling een reisje naar Spz-ang-Capelle. NIEUWERKERK Geslaagd Woensdag slaagde voor het diplo ma H.B.S. A, onze plaatselijke cor respondent de heer A. J. Rotte, leer ling aan het Prof. Zeeman Lyceum te Zierikzee. OOSTERLAND „Open dienst" zondagsschool Er bestond zondagmorgen jl. goe de belangstelling voor de „open dienst", die hier ter plaatse gehou den werd door een klas van de Ned. Herv. Zondagsschool, onder leiding van de leraar, de heer Th. Sinke, in de „Confez'entiekamer". De Schrift lezing geschiedde door leerlingen van de zondagsschool, die ten getale van 20 aanwezig waren. Er werden vlotte liederen gezongen met orgelbegelei ding; d§ heer Sinke vertelde een ver haal. Er waren ongeveer 60 bezoekers en bezoeksters (ouders van kinderen en verdere belangstellenden). Eén en ander viel, ook bij hen, in de smaak, zodat dergelijke evenementen voor herhaling vatbaar blijken te zijn. Bejaardenreis op 21 juni Op woensdag 21 juni e.k. hopen de bejaarden van Oosterland weer hun jaarlijks reisje te ondernemen, zoals gewoonlijk onder auspiciën van het ^-bestuur van de plaatselijke Oranje vereniging. Ditmaal gaat de reis naar Rotterdam (Euromast), Den Haag (Binnenhof) en naar Amster- Daar er nog geen duidelijkheid is hoe de zuivering van het oppervlak tewater straks geregeld zal worden, stellen b. en w. voor in afwachting van één en ander over te gaan tot een verhoging van ongeveer 30 35 De heffingen voor de kamphuisjes en plaatsjes voor een tent zullen niet herzien worden. Aandacht zal worden geschonken aan een brief van de tandartsen van Schouwen-Duiveland, inzake het moeilijk aantrekken van jongere collega's naar dit gebied. Dit schijnt mede een gevolg te zijn van het ont breken van fluor in het drinkwater. Vooral voor de schooltandartsen dienst worden grote moeilijkheden verwacht, als niet spoedig een op lossing gevonden wordt. dam (nieuwe Schiphol). Vervolgens zal naar Valkenveen worden ge koerst aan het IJsselmeer, waarna in Houten (Utrecht) het diner zal worden gebruikt. De condities voor deze reis, voor wat de kosten be treft zijn weer gelijk aan die van vorig jaar. Men wordt verzocht zich voor deelname op te geven voor of op zaterdag 17 juni a.s. bij één der bestuursleden van de Oranjevereni ging, de heren J. A. Beije, J. P. Boo- gert, M. Dalebout. De heer C. J. de Later is momenteel wegens ziekte aan huis gebonden, zodat dit be stuurslid, zoals gewoonlijk niet aan gesproken kan worden voor opgave. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank SALARIS of PENSIOEN ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zypestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Studie uanvu 11 ingsmogelijkheden watervoorziening Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 1-6. De konsolidatic cn de voorbereiding van de toekomst stonden by de N.V. Watcrmaat- schappy „Zeeland" in 1971, aldus wordt in het deze week verschenen jaarverslag medegedeeld, in het ver slagjaar centraal. Konsolidatie door uniformering van werkmethoden en bevordering van efficiency hadden tot resultaat dat dc personeelsbezet ting kon vermidneren. Dc maatschappij trof verdere voorbereiding voor dc toekomst, aangezien de ter beschiking staande produktiecapaciteit niet toereikend is om tc voorzien in dc groeiende behoefte. Het in 1970 genomen be ginselbesluit tot aanvoer van 40 mil joen m:t per jaar uit. de spaarbek kens in de Brabantse Biesbosch werd uitgewerkt. In samenwerking met dc „Stich ting dc Drinkwaterleiding Goerec en Overflakkec" is de studie naar de aanvulling van de watervoorziening Schouwen-Duiveland uitge werkt. In 1972 dient daarover een beginsel uitspraak tc vallen. Aandacht bleven vragen: de be scherming van de waterwingebie den; de positie van het ondergrondse verkeer middels 'kabels en leidingen; de watervoorzieningen als onder deel van het totaal van infrastruk- turele voorzieningen. Exploitatie Dc cxploiaticrsultatcn, zo wordt verder medegedeeld, ontwikkelden zich in gunstige zin, deze waren f 1.632.452.- bteer dan in 1970, waar door het nadelig exploitatiesaldo is teruggebracht tot f 4.901.423,- (1970: f 6.533.875,-). Door subsidies en ont trekkingen aan voorzieningen cn het naar de winst en verliesrekening brengen van het verschil tussen in- gckalkulcerde cn betaalde rente ontstaat een verlies van f 1.827.912,- (1970: f 3.476.673,-). dat op de balans in mindering op de voorziening ex ploitatietekorten is gebracht. Als toekomstige aanvullingsmoge lijkheden van produktiemiddclen voor de gebieden Goerec Overflak- kee en Schouwen-Duiveland worden bezien: benutting van water uit het Haringvliet door middel van infil tratie; benutting van oppervlaktewa ter uit de Brabantse Biesbosch, het zij via Rotterdam, hetzij via Bra bant; ontzouting. In 1972 zal ccn beginscl-kcuzc no dig zün, teneinde in 1976, wanneer de kapaciteit vari de huidige win- ningsmoeglykhedcn niet langer toe reikend is. dc aanvullende bron tc kunnen inschakelen. De winningscapaciteit van het pompstation Haamstede is in hel verslagjaar vergroot door opvoering van het debet van enige daarvoor in aanmerking komendt? pompputten. De kapaciteit van de transportlei dingen is vergroot door opjaagpom- pen. Aan het einde van het verslag jaar werden enige verzoeken inge- deind tot toekenning van de schade vergoeding in verband met dc wa terwinning. Deze verzoeken zijn conform de wettelijke voorschriften gesteld in handen van de Commissie Grondwaterwet Waterleidingbedrij ven. HAAMSTEDE Stunt van brandweer Men verzocht ons te melden dat de bomen die omgewaaid zijn bij de Chr. Nat. School, door zes man. van de vrijwillige brandweer 's nachts om 11 uur, van de rijweg verwijderd zijn. Deze mannen zijn daar onge veer lVz uur mee bezig geweest. De andere morgen kwam het personeel van de Dienst Gemeentewerken er aan te pas. NOORD WELLE/SEROOSKERKE Schoolreis openbare basisscholen Dinsdag jl. maakten de leerlingen van de openbare basisscholen van NoordweJle en Sez'ooskerke geza menlijk hun schoolreis. De tocht, die gemaakt werd met een bus van de firma Van Oeveren, over de sluizen in het Volkerak naar voerde via Goeree Overflakkee en de Efteling. Hoogtepunt was natuurlijk het sprookjesbos met aan het eind het prachtige diorama, voorstellende verschillende sprookjesachtige berg landschappen met allerlei steden, dorpjes, treintjes enz. In de namid dag werd de reis voortgezet naar het Bosbad te Hoeven. Hier konden de kinderen volop genieten van de ver schillende attrakties. Tegen achten was ieder weer thuis. Een heerlijke schoolreis was teneinde. BROUWERSHAVEN Plattelandsvrouwen bezochten Schelphoek-bos De afdeling Brouwei'shaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen bracht een middag door in het kamphuis „De Schelphoek". De da mes werden verwelkomd door de presidente mevrouw Van Putte-Ver- sprille. Onder leiding van dc heer Jansen van Staatsbosbeheer, die als gids optrad, trokken dc dames hierna het Schelphoekgebicd in. In verband met de harde wind werden zoveel mogelijk plekjes in de luwte opgezocht. Velen ervaarden voor de eerste maal hoe mooi en rus tig het hier is. De heer Jansen ver telde interessante bijzonderheden over de flora van het Schelphoekbos. Na een wandeling van ruim een uur arriveerde hel gezelschap weer in het kamphuis. Dc dames werden Personeel „aan de zwier" op de liaven De federatie van ouderverenigin gen voor het geestelijk gehandicap te kind had in deze het initiatief ge nomen. Donderdag 25 mei vertrok men 's morgens 10 uur vanuit Zie rikzee naar Renesse. De eerste dag werd o.a. een tocht gemaakt in een Schouwse huifkar. Verder stonden op het programma wandeltochten in de domeinen te Haamstede, bezoek aan een speeltuin en het gezellig samen winkelen. Nadat de dagverblijven op vrijdag afscheid hadden genomen kwamen zaterdag leerlingen van de Beatrix- school te Zierikzee om van enkele dagen vakantie te genieten. De kos ten aan deze dagen verbonden wer den voor beide groepen betaald door de eerder genoemde federatie. HAAMSTEDE, 31-5. Op 2 juni wordt - gelijk geméld - te Haamstede het nieuwe groepsbnrcnv der rijkspolitie officieel in gebruik genomen. Dc foto's geven een beeld van vóór- en zij-aanzicht van het in strakke lijnen opgetrokken gebouw. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 31-5. Woensdagmiddag omstreeks vijf uur meerde liet Rode Kruis hospitaalschip „J. Henry Dunant" af aan de Nieuwe Haven, ter hoogte van de Nieuwe Boogerdstraat. Aan boord bevinden zich 72 patiënten. De patiënten zyn allen afkomstig uit de Kring Noord-Holland (Het Gooi). Het schip had tydens zyn reis naar Zierikzee geen moeilijkheden ondervon den door de slechte weersomstandigheden. Aanwezig waren o.m. burgemees ter Th. H. de Meester en echtgenote, mej. C. Houtman van het Kringbëstuur afdeling Schouwen-Westhoek, het dagelijks bestuur van de Rode Kruis- afdeling Zierikzee en twee leden van de Kommissie Jeugd- en Jongeren- Rode Kruis Zierikzee. Ook was aanwezig de kolonnecommandant de heer C. M. van Hoorn. Burgemeester De Meester sprak enige woorden tot de aanwezigen. Hij zei goede herinneringen te heb ben aan vorige bezoekën. Hij had aan de mensen gedacht in verband met het slechte weer. Maar nu het schip de veilige haven heeft bereikt sprak hij de hoop uit dat zij zich hier thuis zullen voelen. Vervolgens maakte de burgemeester in aanwe zigheid van zijn echtgenote een rondgang over de zalen. Feestelijk programma De gasten werden onthaald op een feestelijk programma. Dit program ma startte om zes uur door de fa milie Rossen met het draaiorgel „Neptunus", dat een selektie van vrolijke melodieën ten gehore bracht. Om ongeveer zeven uur wer den demonstraties door de gymnas- tiekafdeling van de S.V. Delta Sport Op de muziek van de Kon. Harmo nie „Kunst en Eerwerd een polo naise uitgevoerd door het verple gend personeel van het Rode Kruis Hospitaalschip „J. Henry Dunant". gegeven o.l.v. de heer J. A. Kosters en zijn dochter mej. Ria Kosters. Om half acht een muzikaal optre den van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" o.l.v. dirigent de heer E. A. de Looff en tamboer maï- tre de heer A. Struijk. De stemming zat er goed in. Niet alleen onder de patiënten, maar ook onder het vrijwillig verplegend per soneel. Tijdens het optreden van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" maakte het verplegend personeel een polonaise over de Nieuwe Ha ven, terwijl een verpleegster op een gegeven moment de dirigent uit schakelde en zelf begon te dirigeren. Presentjes Tussen deze programma's door boden helpsters van het Rode Kruis Korps prentbriefkaarten aan van Zierikzee. Vanuit Kerkwerve werd een pakje zakdoeken aangeboden met een dito kaart van Kerkwerve, alsmede een fraaie tekening die ge maakt werd op de openbare basis- Een kijkje op één van de zalen waar de patiënten juist een fruitmand krijgen aangeboden. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3