ERIC DE NOORMAN Burgemeester De Meester reikte prijzen uit sportuitwisseling Onderwijs-demonstratie in Amsterdam JAARVERGADERING AFDELING HANDBAL DELTA-SPORT Doden bij schietpartij op Amerikaanse verkiezings-bijeenkomst V oedselver giftiging Marihuana-vangst Geslaagden examens machineschrijven Geslaagde voetbaldag op sportpark „Baimiiik" ZIERIKZEE. 29-5. Na de voetbal wedstrijden in 't kader van de sport uitwisseling zomeravondvoetbal, za terdag j.l. kwamen de spelers met hun dames en genodigden byeen in het Duyvelants Koffyhuys waar men gezameiyk aan een diner aanzat. Als eerste werd hier het woord gevoerd door de voorzitter van het rayon Zierikzee, die een speciaal woord van welkom richtte tot burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee. De heer Jumelet stelde vast dat de tra ditie kon worden voortgezet n.l. dat de burgemeester aan het slot van deze dag de prijsuitreiking voor zijn rekening zou nemen. Burgemeester Th. H. de Meester antwoordde hierop dat hij de traditie niet heeft willen doorbreken en deze taak graag op zich heeft genomen, hoewel het eigenlijk toch meer een taak was voor de wethouder van sportzaken, die ook aanwezig was, de heer H. Asma. De burgemeester betreurde het dat het loodswezen (Uiterton uit Vlissin- gen) deze maal verstek had laten gaan. Ondanks de regen is er toch met veel enthousiasme gespeeld, waardoor het geheel toch geslaagd mag worden genoemd. Met een toepasselijk woord over handigde de burgemeester hierna aan de aanvoerders van de teams de door hen gewonnen prijzen. Als ex tra prijs viel het team van Zierikzee de sportiviteitsprijs toe, welke door de scheidsrechters was vastgesteld. De heer Jumelet dankte de bur ge- meester voor de gesproken woorden en de prijsuitreiking. Hij vond het bijzonder prettig dat de wethouder van sportzaken de heer H. Asma aanwezig was. Met het bestuur en leden van Stibekavo heeft men op deze dag een prettige omgang gehad, waardoor het reeds 12-jarige con tact weer werd verstevigd. Dit vond de heer Jumelet belangrijker dan het kijken naar de uitslagen van de ge speelde wedstrijden. Duiveland viel in De sportvereniging Duiveland was hij bijzonder erkentelijk voor het feit dat zij op korte termijn bereid werd gevonden, door het uitvallen van Ui terton in te vallen. Een hartelijk woord van dank sprak de heer Jumelet tot de heren scheidsrechters. De spelers bracht hij dank voor de wijze waarop zij onder moeilijke omstandigheden elkaar partij hebben gegeven. Een speciaal woord van dank bracht hij ook aan zijn mede-bestuursleden die bijzon der veel werk hebben verzet. De heer H. Aulman, voorzitter van Stibekavo, bracht in de eerste plaats de S.V. Duiveland dank voor de door hen verleende medewerking. Een speciale pluim stak hij hierbij op de hoed van de Zierikzee-spelers, die ondanks de grote nederlaag tegen zijn team tot het laatste moment zijn blijven voetballen. HANDBAL Spelmoment uit de wedstrijd Zierikzee-Duiveland. Wethouder H. Asma vestigde hier na de aandacht op het zaalvoetbal in het komende winterseizoen. Gezien de bezetting van de sporthal zal het wel taak zijn op -te schieten met de opgaaf als men niet achter het net wil vissen. Erkentelijk was hij voor het com pliment dat de heren van Stibekavo maakten over het prachtige sport park dat Zierikzee bezit. De voorzit ter van de S.V. Duiveland, de heer J. v.d. Maas, zei dat het voor zijn vereniging beslist geen zware plicht was geweest om aan het toernooi deel te nemen. De spelers hebben het bijzonder leuk gevonden en nu reeds hebben zij te kennengegeven dat dit zeker voor herhaling vatbaar is. Tot slot sprak de heer Jumelet woorden van dank tot een ieder die het woord had gevoerd, terwijl hij de familie v. d. Hulle van het Duyve lants Koffyhuys een pluim op de hoéd sta~k voor de wijze waarop zij het diner hadden verzorgd.' Nationale manifestatie Kind en Leefmilieu AMSTERDAM, 29-5. Prinses Beatrix en prins Claus zullen don derdag in bijzyn van hun drie kinderen de nationale manifestatie Kind en Leefmilieu, die tot en met 15 augustus ter gelegenheid van het Holland Festival op de Floriade in Amsterdam wordt gehouden, openen. Voor deze manifestatie is een terrein op de Floriade her schapen in drie reusachtige speelhuizen met speelstructuren, ont worpen door vormgevers of gekozen uit de produkten van Neder landse en buitenlandse fabrikanten. Tijdens deze manifestatie zullen dagelijks in een tent-theater kindervoorstellingen worden gegeven van toneel, muziek en pop pentheaters. De afsluiting van dit kinderfestival is een reeks voor stellingen van 7 tot en met 15 augustus van alle kindercircussen uit Nederland. Huur sporthal groot financieel probleem ZIERIKZEE, 29-5. In het goed be zette „Huis van Nassau", hield de afdeling handbal van de s.v. Delta Sport de algemene vergadering. Voorzitter, de heer Henk Verhey opende de vergadering en sprak zijn dank uit voor de goede opkomst. Ruim 50 procent van de leden was aanwezig. Hij acht dit van essentieel belang voor de vereniging. Ook had hij goe de hoop op grote uitbreiding van het ledenbestand. Nu reeds is het leden bestand sinds de opening van de sporthal „Onderdak' met 20 procent toegenomen. Diezelfde sporthal ech ter bezorgt de vereniging grote fi nanciële problemen. De huur vergt een zeer groot gedeelte van het bud get van de vereniging. Om dit goed te maken, dient de contributie dras tisch te worden verhoogd, waardoor de kans groot is, dat de ledenaanwas stagneert, waardoor de inkomsten weer teruglopen. Er dient derhalve op andere wijze getracht te worden uit de financiële problemen te ko men. Er zijn reeds kontakten gelegd met enkele bedrijven. Resultaten kon de voorzitter echter nog niet mededelen. De resultaten De resultaten van de verschillende teams waren goed tot bevredigend. Het eerste herenteam werd kam pioen in de 2e klasse en promoveer de naar Zeelands hoogste klasse. De dames senioren, vorig jaar gepro moveerd naar de hoogste klasse wis ten zich uitstekend in deze klasse te handhaven. Ook het tweede heren team en de dames-junioren wisten vooral in de laatste wedstrijden tot opmerkelijke goede resultaten te ko men. Het bestuur werd uitgebreid met 2 leden en bestaat thans uit Henk Verhey, voorzitter Ria Schaalje-de Kok secretaresse, Chiel van Luylc penningmeester, Ona Simmers lid en Theo de Looze lid. De laatste be stuursleden zullen, speciaal belast worden met ledenwerving en het maken van reclame voor de hand balsport op Schouwen-Duiveland. Commissie Door het benoemen van Ona Sim mers in het bestuur ontstond een vacature in de T.C. In de vacature werd benoemd Wietske Vos. Voorts hebben zitting in de T.C. Koos van Zwieten, Joop Goedhart en Anton Nuyens. In de Justcommissie waren een aantal vacatures ontstaan. De just commissie is als volgt samengesteld. Matty Consemulder, Marja Vos, Hans van Urk en Joop Henning. De nieuwe bestuurs- en commis sieleden werden bij acclamatie be noemd. De diverse verslagen werden evenals de contributie aanpassing goedgekeurd. Om ongeveer 22.30 uur sloot de voorzitter de vergadering. Hij bracht hierbij dank uit aan de leden die zich het afgelopen seizoen hebben ingezet voor Delta Sport, en voor de vele waardevolle suggesties en voor stellen, die uit de vergadering naar voren zijn gebracht. Hij sprak de hoop uit dat de financiële perikelen zullen worden opgelost en dat Delta Sport een goed sportief seizoen te gemoet mag gaan. AMSTERDAM, 29-5. Meer dan 2000 studenten, leerkrachten, ou ders van leerlingen en andere by het onderwijs betrokkenen, hebben maandagavond geprotesteerd tegen het onderwijsbeleid van de regering- Biesheuvel. In een honderden meters lange op tocht trokken de demonstranten door de Amsterdamse binnenstad. De op het Roelof Hartplein gestarte de monstratie werd op het beursplein in het centrum ontbonden. Daar werd het woord gevoerd door enke le sprekers, die het onderwijsbeleid van de regering kritiseerden. In de stoet werden leuzen meegevoerd als „geen financiële drempels in het on derwijs", „leerplicht schoolgeld vrij", „duizend gulden nooit", en „eens verworven rechten laten wij niet slechten". De duizenden werden opgeroepen dinsdag (heden) eveneens aan de on derwij sdemonstratie in Den Haag deel te nemen. De organisatie door Amsterdam was georganiseerd door het actiecomité Amsterdam Onder wijs. RALEIGH. 29-5. Precies twee we ken na de aanslag op de Amerikaan se senator George Wallace heeft maandag iemand op een verkie zingsbijeenkomst te Raleigh, in de staat Noord-Carolina, twee mensen doodgeschoten, verscheidene anderen verwond en daarna zelfmoord ge pleegd. De schietpartij speelde zich even als de aanslag op Wallace af in een winkelcentrum. De bijeenkomst was georganiseerd door de 75-jarige democratische se nator Everett Jordan, die een cam pagne voert voor herverkiezing in de senaat. Volgens de politie is niet be kend of de schutter, beschreven als SAARBRUCKEN, 29-5. - In het Duitse Saarland lijden een honderd tal mensen aan voedselvergiftiging na het eten van ingeblikte kersen uit Napels. Volgens de Saarlandse autoriteiten bevatten de conserven een te hoog zink-oxyde gehalte. De bevolking is gewaarschuwd en de handelaren is verzocht de blikjes uit de verkoop te nemen. Rijnmond: „Geen huizen meer bouwen in stankgebieden" ROTTERDAM, 29-5. Hét openbaar lichaam Rijnmorid zal niet meer meewerken aan plannen, huizen te bouwen in gebieden waar meer dan dertig procent van de bewoners hin der ondervindt van stank. Tegelij kertijd wil men de stank in deze ge bieden terugdringen tot een aan vaardbaar niveau en de woningbouw in scholengebieden stimuleren. De Rijnmondraad stemde maandag met dit voorstel van het dagelijks bestuur in. Nederlands bedrijf in België verkocht BRUSSEL, 29-5. De ongeveer 140 (vrouwelijke) werknemers van het confectiebedrijf „Otten N.V." in Turnhout dreigen op straat te komen omdat het bedrijf (eigëndom van het Nederlandse bedrijf „De Spanjaard") plotseling verkocht is aan het Belgi sche confectiebedrijf „Mac België". Otten fabriceerde voornamelijk he renoverhemden. De verkoop van de gebouwen is gebeurd omdat Otten de concurrentie, vooral tegen pro dukten uit Honkong, niet kon vol houden. Rode Kruis-oord gaat zaterdag open EPE, 29-5. Het nieuwe Rode Kruis-vakantieoord „IJsselvIiedt" te Wezep gaat zaterdag open. Het ge- bouW is bestemd voor vakantiepro jecten voor chronische zieken en in validen. Het Rode Kruis ontvangt er elke week 31 mannen en vrouwen vanaf 55 jaar met een lichamelijke handicap. In de afgelopen maanden is het huis verbouwd ten behoeve van de nieuwe bestemming. „een goedgeklede neger", een aan slag op Jordan in de zin had. De se nator bleef ongedeerd, maar zijn perssecretaris werd gewond. WILLEMSTAD, 29-5. De Antilliaan se politie in Willemstad heeft tussen 20 en 26 mei vijf Colombianen - drie vrouwen en twee mannen - aange houden in verband met marihuana smokkel. In totaal werd ongeveer 50 kg. marihuana in beslag genomen, met een gezamenlijke waarde van circa 100.000 Antilliaanse guldens (f 200.000). P.T.T.-wmst daalde ruim vijftig procent DEN HAAG, 30-5. De totale winst van de PTT heeft in 1971 74,5 mil joen gulden bedragen, hetgeen neer komt op een daling van ruim vijftig procent ten opzichtë van 1970, toen de winst 152,8 miljoën gulden was. De winst is gedeeld door het grote exploitatieverlies van 91 miljoen gulden, het eerste sedert 1966. Dit staat in het dinsdag versche nen jaarverslag over 1971 van de PTT, dat verder zegt, dat de 75 mil joen gulden winst volstrekt ontoe reikend'is om tezamen met de uit de afschrijvingen vrijkomende midde- léri, dë kapitaaluitgaven te dekken. Het financieringstekort zal derhalve dödr de schatkist moeten worden bij gepast. Een dergelijke situatie wordt voör het overheidsbudget als be- 7.waarlijk ervaren. Meer Nederlandse hulp voor Palestijnse vluchtelingen LUXEMBURG, 29-5. Nederland is bereid zijn bijdrage aan de U.N.R. W.A., hèt V.N.-orgaan voor hulp aan de Palestijnse vluchtelingen, met 50 procent, d.w.z. met 200.000 gulden van 400.000 tot 600.000 gulden te ver hogen. Dit heeft de minister vaii buiten landse zaken, drs. W. K. N. Schmel- zer, in Luxemburg meegedeeld na het halfjaarlijkse overleg der minis ters van buitenlandse zaken van de E.E.G. over een gemeenschappelijke buitenlandse politiek. Minder slagerijen in de toekomst DRONTEN, 29-5. Het aantal sla- gersbedrijven zal in de komende ja ren verder afnemen, zo verwacht de voorzitter van de Algemene Neder landse Slagershond. Hij zei maandag op de jaarvergadering van de bond op de Flevohof dat een aantal slagers deels door de beperkte vooropleiding van vroeger, deels door lichamelijke oorzaken niet meer is opgewassen tegen de problemen, zorgen ea las ten. Hét is ook moeilijk vakbekwaam personeel voor slagerijen aan te trek ken, zo stelde voorzitter D. CJroene- weg. De arbeidsbureaus wijzen vol gens hem te weinig op de mogelijk heden in slagerijen. WAARDEVOLLE HUISVROUW DEN HAAG, 27-5. Een verken- nende studie heeft tot de voor- lopige raming geleid, dat de waarde van de arbeid, die een vrouw in haar huishouden verricht, varieert van 8.000 tot bijna 23.000 per jaar. De sectie gezinseconomische vraagstukken van de Neder' landse gezinsraad heeft dit on' der leiding van mevr. prof. C. W. Visser uit Wageningen be cijferd. Dat een vrouw door het huishouden bijdraagt aan de economische positie van haar gezin stond al vast. De vraag of die bijdrage in geld is uit te drukken, kan thans ook worden bevestigd. Het onder zoek naar die waarde was niet eenvoudig. De sectie koos voor het onderzoek de weg van de functie-analyse. „Flitsen/" uit het buitenland BELFAST. Het Britse leger en de Noordierse politie hebben het verbo den Ierse Republikense leger verant woordelijk gesteld voor de krachtige bomexplosie die zondagmorgen in een katholieke wijk van Belfast aan minstens zes personen het leven kostte. LONDEN/MOSKOU. - Koningin Elizabeth van Engeland heeft de hertogin van Windsor in Parijs een telegram gestuurd waarin ze uiting geeft aan haar droefheid om en me deleven met de dod van de hertog. „Ik ben zo bedroefd", zo zegt zij, „over de dood van mijn oom". PARIJS. Het Franse autowegennet zal in vier jaar tijd verdubbeld wor den (van 1.976 in 1972 tot 4.194 km in 1976) en in zeven jaar verdrievou digd worden (tot 6.225 km in 1980). Dit heeft de Franse minister van uitrusting en huisvesting, Chalandon op een persconferentie meegedeeld. SAPPORO (Japan). Een helikopter van het Japanse leger heeft 60 km ten noorden van Sapporo vijf lijken gesignaleerd bij het wrak van een „Cessna"-vliegtuig dat vermist werd WARSCHAU. De Poolse regerings woordvoerder, Wlodzimierz Janiu- rek, heeft maandag bekend gemaakt dat tijdens president Richard Nixons bezoek van deze week aan Warschau, een Pools-Amerikaanse consulaire conventie zal worden ondertekend. BRUSSEL. Een opiniepeiling in België, uitgevoerd door een universi tair instituut, heeft aan het licht ge bracht dat 79,2 procent van de Bel gen voorstander is van de uitbrei ding van de EEG tot tien staten. STUTTGART. In Stuttgart zijn maandag onder strenge geheimhou ding maatregelen genomen om de 600.000 inwoners te beschermen te gen bomdreigingen van de zijde van de links-extremistische Baader- Meinhof groep. DULAC. Een helicopter met elf inzittenden is maandag neergestort in de Amerikaanse staat Louisiana. Aangenomen wordt dat alle inzit tenden zijn omgekomen. Be helicop ter vervoerde arbeiders die op olie boortorens in de Golf van Mexico werkten. VIGO. In de Spaanse havenstad Vigo zijn maandag vijftien arbeiders van een werf aangehouden, waar ge staakt wordt wegens een looncon- flict. Vorige week donderdag waren er gevechten geweest tussen stakers en de politie. Advertentie VOORNAAM EN STIJLVOL Clippertassen Attachékoffers W fyoik LENGKEEK LEDERWAREN DAM 9 ZIERIKZEE Het spoor van het zivaard Op de te Bergen op Zoom gehou den examens slaagden onderstaande kandidaten voor hun diploma ma chineschrijven: Uit Burgh: mej. J. den Engelsman en de heer T. M. den Engelsman (met lof). Uit Bruinisse: de heren D. v. d. Ber ge en G. C. Hokken. Uit Brouwershaven: mcj. A .Duin houwer. Uit Dreischor: mevr. W. C. Slager- Steenland en de heer H. Terpstra. Uit Ellemeet: mej. E. Verloo en mej. M. J. Giljam (met lof). Uit Haamstede: de dames A. Boot (met lof), L. v. d. Bos. J. C. Evcrt- se, C. F. Slager, J. M. Thijsse en M. W. v. d. Weel, de heer D. C. Blom. Uit Kerkwerve: mej. A. P. v. d. Hoek en de heer J. L. de Kok (met lof). Uit Nieuwerkerk: mej. B. A. Rentier. Uit Oosterlahd: de dames N. J. Mol, C. C. Mol-Feitcl, J. C. v. d. Maas (met snelheid), A. M. Zwager, M. Zwager en J. Vermaas; de heer J. C. v. d. Maas. Uit Renesse: de heren N. A. Bouw man (met lof), J. M. Mol, H. J. de Feiter (met lof), en «f. P- Staal. Uit Schuddebeurs: mej. A. J. v. d. Klooster (met lof). Uit Sirjansland: mej. B. v. Ast en mej. H. Op 't Hof; de heer J. Bolle (met lof). Uit Zierikzee: de dames E. v. d. Berg, J. C. M. Coumou. M. J. Duinhou wer. G. B. Fluijt, M. J. v. Heze, J. D. Kaashoek, C. P. Kloet, C. Krij- gerimet lof). M. J. Langenberg (met snelheid). M. v. Leeuwen. S. M. Scherjon. A. C. W. Sluys, E. P. Verloo, C. P. Viergever. M. W. Vis (met lof) en A. W. Walkicr; de he ren J. W. den Boer (met snelheid), W. .J. den Boer. A. G. Fluijt, K. J. Jonker. A. Lokerse, J. H. Roskam en M. A. Sluys. Uit Zonnemaire: de heer L. C. H. Fokker. Voor het diploma Stenografie Ncd. slaagden mej. M. A. Noorthoek uit Bruinisse en mej. J. M. Muste uit Zierikzee. Allen werden opgeleid door de heer Koetsdijk, leraar stenografie en machineschrijven (staatsdiploma). 10. Tegen de avond steekt een scherpe wind op. Rukwinden vlagen om de torens van de koningsburcht, en na de avondmaaltijd laat Eric een groot vuur aanleggen. Vriendelijk nodigt hij de drie gezanten van Bor Khan uit om zich met hem en Winonah rond de vlam men te scharen. „Sluit de vensters Alström!" beveelt hij de oude jager. „Het wordt guur weer!" „Storm als ge het mij vraagt," verklaart de oude hoofdschuddend. „Boos weer, Heer Ko ning. Weer om in goed gezelschap een goede beker wijn te drinken en naar een flink ver haal te luisteren, als ik me niet vergis, he he! Zal ik u de oude sproke van de boze dwerg Thane verhalen?" Maar Eric heeft zijn aandacht bij zijn vreemde gasten. Hij knikt naar de jongste krijger, die roerloos voor zich uitstaart als een jong dier dat zich opgesloten voelt in een stenen kooi. „Offe.... het verhaal van het Spookhert, dat is ook erg mooihoudt Alström geest driftig aan. Glimlachend buigt Tsacha zich voorover. „Uw groot volk heeft vele schone legenden, o machtige Khan van het Noorden," lispelt hij hoffelijk. Zelfs tot ver in de steppen zijn deze verhalen bekend. Rond de vuren van mijn meester Bor Khan vertellen de krijgers elkaar soms het vreemde verhaal van een Noors Zwaard. Een geheim zinnig zwaard, dat zijn bezitter onoverwinne lijk maakt. Hij lacht. Natuurlijk is dat slechts een verzonnen verhaal, doch •iVerzonnen! In geen geval verzonnen!" ka- kcll de oude Alström beledigd. „Dat zwaard beRaat, nietwaar Heer Koning? Het is het zwjard Tyrr! Zal ik U de geschiedenis van het boze zwaard Tyrr verhalen? -Het wordt laat, Alström. Misschien ware hot beter U thans te ruste te begeven," onder breekt de Noorman snel. Wil hij niet dat deze m^nen iets over het legendarische zwaard vehemen? Tsacha werpt hem een snelle blik tod ft om zijn lippen speelt een zelfvoldaan laölje, alsof hij eindelijk het spoor gevonden botft, waar hij zo lang naar zocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 6