„OFFICIËLE" IRA STAAKT DE OFFENSIEVE AKTIES STREEKNIEUWS Luns over bezoek Nixon aan Moskou Barricades op pad van minister Drees DE PERSPRIJS VAN HET RODE-KRUIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag: 30 mei 1972 Nr. 21088 „Bestaml van onbeperkte duur" DUBLIN, 29-5. De „officiële" vleugel van het ondergrondse Ierse republi keinse leger (l.R.A.) heeft z(jn offensieve militaire acties in Noord-Ierland voor onbepaalde tyd gestaakt. De „officials" zullen zich van nu af beperken tot de verdediging van de katholieke wijken van Belfast en Londonderry. Dit heeft het politieke hoofdkwar tier van deze IRA-tak in Dublin maandagavond bekendgemaakt. De meer militante „voorlopige" I.R.A.- vleugel sluit zich niet by het initia tief aan. Het „bestand van onbeperkte duur", zoals het genoemd werd, volgt op de vredescampagne die deze week door katholieken in Ulster - met name huisvrouwen in Londonderry - is ontketend. In de korte verklaring uit Dublin staat dat het besluit is genomen wegens „het toenemend ge vaar van sektarisch conflict" in Noord-Ierland. Een woordvoerder van de „offi cials" in Belfast bevestigde het be sluit maar onderstreepte dat zijn vleugel „zich het recht voorbehoud de wapens op te nemen uit zelfver dediging, bijv. in geval van aanvallen van het leger of van sektariërs". De „provisionelen" hebben van hun kant herhaald dat zij hun acties alleen zullen staken als de Britse autoritei ten aan bepaalde voorwaarden heb ben voldaan, zoals amnestie voor alle politieke gevangenen en terugtrek king van alle Britse troepen uit Ul ster. „Republikeinse clubs" Het door de Sinn Fein in Dublin Minister Drees, die met een gezel schap Belgische en Nederlandse Rijkswaterstaatmensen een excursie langs de Deltawerken maakte, stond de actiegroep in de opening van de bus te woord. Nadat een woordvoerder van de aktiegroep minister Drees op de ge volgen van de afsluiting van de Gos- terschelde had gewezen en de inzit tenden van de bus waren voorzien van folders, mocht het gezelschap van minister Drees zijn weg vervol gen. Minister Brees wees de aktiegroep naar de mededelingen over de Oos- De jury werd benoemd door het Dagelijks Bestuur van het Nederland se Rode Kruis en had tot taak het be-oordelen van „het beste artikel" of de beste artikelenreeks over het Rode Kruis of over één of meer Rode Kruis-taken. De jury deed verslag aan het hoofdbestuur op 6 april j.l. In het rapport wordt uitvoerig stil gestaan bij de journalistieke „faits et gestes" van het Rode Kruis in de vaderlandse pers. Ten aanzien van onze krant merkt het juryrapport dan verder het vol gende op: „De aandacht van het hoofd van de afdeling Perszaken van het Ne derlandse Rode Kruis was gevallen op de zeer veelvuldige publiciteit, die de Zierikzeesche Nieuwsbode in 1971 aan schier alle facetten van het Rode Kruiswerk heeft besteed. In ge noemd jaar - zo vervolgt het rap port - blijken niet minder dan 102 berichten en reportages over het Ro de Kruis in de Zierikzeesche Nieuws bode te zijn verschenen. De jury meent, dat de redaktie van dit nieuwsblad dan ook ten opzichte van het Rode Kruis in positieve zin een bewust beleid heeft gevoerd. Hieraan doet niet af het feit, dat de plaatse lijke afdeling van het Nederlandse Rode Kruis grote activiteit aan de dag legt en in zoverre is er wellicht met betrekking tot de veelvuldige publikaties in de Zierikzeesche Nieuwsbode sprake van een zekere wisselwerking. Aansporing Uit oogpunt van propaganda voor de talrijke taken van het Rode Kruis heeft dc Zierikzeesche Nieuwsbode, naar de opvatting van de jury - de doelstelling van de Persprijs in aan merking nemende - zodanig belang rijk werk verricht, dat de redactie van dit nieuwsblad voor de toeken ning van de „Dr. J. H. C. Basting"- persprijs in aanmerking kan worden gebracht. Daarbij heeft dc jury overwogen. dat dc intensieve publiciteit, die dc Zierikzeesche Nieuwsbode over het Rode Kruis-wcrk aan dc dag heeft gelegd, een aansporing kan zyn voor andere publiciteitsmedia dit opval lende voorbeeld te volgen. Ofschoon de Zierikzeesche Nieuws bode duidelijk blijkt te hebben ge streefd naar volledige berichtgeving over het Rode Kruis-werk, zowel plaatselijk als landelijk, heeft de jury daarom met enige verwondering ge constateerd dat de redactie geen aan- bekendgemaakte bestandsbesluit is genomen op voorstel van het bestuur Het nieuwe C.J.V.-kamp Bij de officiële opening van het nieuwe CJ.V.-kamp aan de Ramp- weg te Renesse was het voor de voorzitter, de heer B. D. Schot, een onbegonnen zaak allen met name te bedanken die op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan dit projekt. In het algemeen werd een dank woord gesproken, maar de hulp en medewerking van verscheidene be drijven was zo bijzonder groot, dat niet nagelaten mocht worden deze te vermelden, namelijk de firma's D. Quant Zn. (timmerwerk), M. v. d. Male Zn. (metselwerk), J. Steutel Zn. (elektriciteitswerk), A. P. Kort Zn. (schilderswerk), Bema N.V. (het beschikbaar stellen van aandui dingsborden), Joh. den Boer (voor de hulp bij het leggen van de vloer bedekking, die door een particulier is geschonken) de aannemingsbedrij ven Schouwen-Duiveland, Van den Dries en garagebedrijf Van Oeveren. terschelde, die hij vorige week in de Tweede Kamer had gedaan. Tydens een persconferentie even later, ver klaarde de minister dat hy het ook een vry zinloze zaak vond, dat de staten van Zeeland zich in septem ber nog eens gaan bezighouden met de Oosterschelde. Wijzigin gen in de plannen zouden alleen dan kunnen plaatshebben, indien de sta ten met een nieuw element zouden komen, aldus de minister. Hij vond op de terugtocht nog eens een ge barricadeerde weg, met dit verschil, dat er toen geen lid van de aktie groep Oosterschelde meer aanwezig was om de rommel op te ruimen. dacht heeft geschonken aan het be langrijke Rode Kruis-rapport óver orgaantransplantatie, zulks in tegen stelling tot vrijwel alle publiciteits media, die voor het rapport wèl grote belangstelling hebben getoond. Het rapport wijdt hierna uitvoerig aandacht aan de lange geschiedenis van de krant, o.m. herinnerend aan het simpek begin in 1844 en de ge beurtenissen in 1905, toen het blad een artikel bevatte tegen het perio diek aftredende Kamerlid Pompe van Meerit-voort, die een klacht in diende bij de officier van justitie, die een veldwachter naar de redaktie zond om df naam van de auteur aan de weet te komen. Maar de redactie beriep zich op het verschoningsrecht. Geschiedenis van de krant Het rapport besluit: „het stemt de jury tot voldoening, dat zij de Zie rikzeesche Mieuwsbode thans om heel wat vreedzamer reden opnieuw in de publieke belangstelling kan plaatsen. Het is mede daarom met genoegen, dat de ju 17 het hoofdbestuur aanbe veelt de „Dr. J. H. C. Basting-Pers- prijs dit jóar aan de redactie vari de Zierikzeesihe Nieuwsbode, onder de voort'va rende leiding van de heer M. J. Bij de Yaate, toe te kennen". Na de anbieding werd een toe spraak gelouden door de voorzitter van het Ved. Rode Kruis jhr. G. KrayenhofJ, die als verder stoffelijk blijk van vaardering, de heer Bij de Vaate een bij de prijs behorend be drag ondercouvert overhandigde. Informeel tontakt Nadien vas er gelegenheid tot in formeel kentakt, hetgeen uitgroeide tot een ge-inimeerd uurtje. De prin ses vroeg le redakteur honderd uit over de toestand op Schouwen-Dui veland: Zowel df monumentenrestauratie te Zierikzfc, het toerisme in de Westhoek dc problemen, die zulk" mccbrcnRt voor dc gemeenten, kwa men daarbj ter sprake. Na een Hein uurtje excuseerde de prinses zici en verliet het gezelschap het paleis. Onder de aanwezigen be vond zich o.m. burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee en de voorzitter rnn de Rode Kruis-afde- ling Zierikïee de heer L. J. Korstan- jc- Onder d» talrijke gelukwensen die onze redahie bereikten, bevond zich vanmorger een telegram van Zet land's corrrnissarls mr. J. van Aart- sen. van de (verboden) „republikeinse clubs" in Ulster - een politieke orga nisatie die de vereniging van de pro vincie en de Ierse republiek voor staat Deze clubs bestempelden in hun verklaring de stopzetting dei- vijandelijkheden als „een geweldige gelegenheid voor ons om de sektari sche burgeroorlog te verhinderen die de provisionele l.R.A. met haar cam pagne van bomaanslagen dreigt uit te lokken." ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde vorige week voor het doctoraal examen „Economische Wetenschappen", de heer C. J. Struijk C. A. z. te Zierikzee (Sas- polder). Fonduemiddag Plattelandsvrouwen Bond Voor de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen wordt op dinsdagmiddag 6 juni a.s. in de foyer van Mondragon een fon duemiddag verzorgd. Er zal door het „Ned. Zuivelbureau" deskundige voorlichting worden gegeven over deze nieuwe manier om een gezellig etentje of „hapje tussendoor" te ver zorgen. Leerlingen Amsterdamse mytylschool bezochten drukkerij Een groep van 31 kinderen, allen leerlingen van de bytyl-sehool uit Amsterdam, logeert sedert vrijdag ji. in het mr. A. de Rooshuis te Noordgouwe. Onder leiding van het hoofd der school, mevrouw S. M. Dinklage, leerkrachten en studenten van de pedagogische akademie, bren gen de kinderen te Noordgouwe tot vrydag aanstaande een gevarieerde werkweek door. Deze werkweek heeft als thema „de krant" en binnen dit kader werd gisteren (maandag) middag door de Amsterdamse jonge ren, in twee groepen verdeeld, een bezoek gebracht aan de drukkerij v/h Lakenman Ochtman N.V. te Zierikzee, waar juist de „Zierikzee sche Nieuwsbode" van de pers rolde. Het werkprojekt „de krant" werd deze week „binnenskamers" verder voorbereid met o.a. behulp van film en knipsels en ook dus met een be zoek aan de drukkerij. Toen de di recteur de heer R. Huneman van het doel van deze excursie van de leer lingen van de mytylschool in kennis werd gesteld bood hij spontaan aan het hoofd der school mevr. Dinklage de nodige technische medewerking aan. Ongetwijfeld zal het voor de jeugdige Amsterdammertjes een bij zonder grote vreugde zijn om bin nenkort hun eigen krant te Zierikzee gezet en „echt" gedrukt te zien. Heden (dinsdag)middag staat er voor de jongelui een sport- en spel- middag op het programma, waarvoor gebruik zal kunnen worden gemaakt van de nieuwe zaal in de sporthal „Onderdak". Waterschap Schouwen-Duiveland Op dinsdag 13 juni wordt de alge mene vergadering gehouden .van het Waterschap Schouwen-Duiveland in 's Landskamer. Na afloop van de vergadering wordt de lunch gebruikt in het Huis van Nassau waarna een excursie wordt gemaakt door het waterschapsgebied. HAAMSTEDE Tenniskampioen Dezer dagen hebben de leden van de Haamsteedse Lawn tennisclub „Haamstede" een intern tennistoer nooi gehouden, waaraan een dertien tal deelnemers meededen. Als kam pioen kwam uit de bus de heer Co de Haas uit Haamstede. Dit tennis toernooi werd als inleiding gehouden op het aanstaande tennisseizoen. SCHARENDIJKE Wandeltocht Z.S.C/62 Op zaterdag 3 juni organiseert de s.v. Z.S.C. '62 te Scharendijke haar 6e wandeltocht. De afstanden zijn 8, 15 en 25 km. Ge start zal worden om 14 uur vanaf de muziektent van Scharendijke. Per abuis is vermeld en staat overal aangegeven dat het inschrijfgeld f3,00 bedraagt. Dit moet zijn f 2,00 en op zaterdag f 2,50. De wandelaars zullen worden uit geleid door een geluidswagen. Het bestuur hoopt op veel inschrijvingen. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom b(j u\V Nutsspaarbank voor SPAARBUSJES in bruikleen DREJSCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. Certificaat politiehond Op de dezer dagen in Oostkapelle gehouden keuring voor politiehon den, heeft de hond van de heer A. Bal te Nieuwerkerk het vereiste cer- tifikaat behaald. Van de negen deel nemers werden vijf afgewezen, een reden dat het een zware test was. Nieuwe voorzitter bijbelgenootschapafdeling De afdeling Nieuwerkerk-Ouwer- kerk van het Nederlands Bijbelge nootschap, heeft een nieuwe voor zitter gekregen. Op de dezer dagen gehouden bestuursvergadering werd deze funktie voor het laatst waar genomen door ds. I. Faber (em. herv. predikant) uit Ouwerkerk, die bin nenkort naar Drente hoopt te ver trekken. Als opvolger werd benoemd ds. A. S. Rienstra, gereformeerd pre dikant te Nieuwerkerk. Gezamenlijke kerkdiensten Op zondag 4 juni, zullen in onder ling overleg tussen de beide kerke raden, op Nieuwerkerk 'twee geza menlijke kerkdiensten worden ge houden. Om 10 uur zal er dienst zijn in de Ned. Herv. Kerk aan de Kerk- ring, waar dan zal voorgaan ds. Rien stra, ger. predikant. Om 5 uur zal er in de Ger. Kerk aan de Ooststraat een dienst zijn, waar ds. H. v. d. Heuvel, herv. predikant zal voor gaan. Zodat er om 10 uur in het ger. kerkgebouw geen dienst wordt ge houden op deze zondag. OOSTERLAND Teraardebestelling wijlen E. I. v. d. Haven Onder bijzondere ongunstig weers omstandigheden vondt zaterdagmor gen op de algemene begraafplaats alhier de 'teraardebestelling plaats van de op 79-jarige leeftijd overle den heer Eduard J. van der Haven, die sinds 1912 lid was van de mu ziekvereniging „Oosterlands Fanfa re". Verschillende bloemstukken dek ten de baar, die door leden van de muziekvereniging in uniform naar de groeve werd gedragen. De voor zitter van O.F., de heer D. P. van der Werf, wees op de zeldzame trouw van de overledene, die 60 jaar lief en leed van het korps heeft meege maakt. Ds. Geers, herv. predikant 'te Noordgouwe en Drëischor, bad ten slotte het „Onze Vader", nadat een hoofdstuk uit de H. Schrift was ge lezen. Diefstal van plastic emballage-materiaal Naar wij eerst nu vernemen is op zondagavond 21 mei jl. ingebroken in het pand Kerkstraat 14 te Ooster- land. De inbrekers forceerden een buitendeur en namen plastic embal lage-materiaal mee. In verband met het feit dat dit pand niet regelma tig wordt bewoond werd de diefstal eerst donderdagavond ontdekt. Door de politie werden aangehouden de 18-jarige H. S. en de 17-jarige F. de L., beiden te Oosterland, die een be kentenis hebben afgelegd. BRUINISSE Leerlingen visserijschool Momenteel word't de avondschool van de visserijschool te Ouddorp (di recteur de heer J. W. Troost) bezocht door zes personen uit Bruinisse die daar onderwijs krijgen in het Zee- aanvarings Reglement. Een leerling van Bruinisse (nieuwe cursus schipper en motordrijver aan de dagschool (3-jarige cursus) is voornemens deze te gaan volgen en is daarvoor ingeschreven. Deze mensen zijn dus kennelijk wel van planover te schakelen op de zeevisserij, na altijd de mosselcul tuur te hebben' uitgeoefend. Ned. Heiv. Kerk Ds. M. van der Linden. Ned. Herv. predikant te St. Philipsland heeft het door hem ontvangen beroep naar Dirksland aangenomen. Reisje gemeentepersoneel Vrijdag 26 mei 1972 vond het jaar lijks personeelsreisje van het ge meentepersoneel van Bruinisse met hun dames, echtgenoten of verloof den, plaats. Dit weer was de Flori- ade het hoofddoel. Na een gedeelte van deze mooie en interessante bloe mententoonstelling te hebben bezich tigd (het geheel beslaat een opper vlakte van 70 ha.) vertrok men naar Zandvoort. Op de boulevard was het met de harde wind en de daarmee gepaard gaande zandstorm niet te harden, er was daar dan ook „kip noch hond" te bekennen. Maar wel was te voren gepland, dat men zich onderling zou meten in het beoefe nen van enige attractieve balspelen en dit programmapunt kon dan ook ongestoord doorgaan, zonder heim wee naar eventuele zonovergoten boulevard terrassen. Via Rotterdam werd de terugtocht gereden door de zg. bollenstreek. Een geslaagd reisje, waarvoor door het personeel jaarlijks wordt ingelegd en waaraan ook b. en w. weer deelnamen, kon in de anna len van de gemeente worden bijge schreven. Geslaagd Mejuffrouw Noordhoek, typiste ter secretarie van de gemeente Bruinisse behaalde haar diploma Stenografie. Zij volgde daarvoor de door de Ver. voor Handelsonderwijs op Schouwen Duiveland georganiseerde cursus on der leiding van de heer Koetsdijk. Mosselzaadvisserij Ook de mosselzaadvisserij op het Groninger Wad (waarbij de opgevis te mosselen alleen naar Zeeland ver voerd mochten worden) is weer tot een goed einde gebracht en met een tevreden gebaar worden de mossel vaartuigen in de thuishavens enkele weken afgemeerd, de meesten om een grondige schoonmaakbeurt te onder gaan. Ook deze laatste week was er op het Groninger Wad aan mosselen geen gebrek. Verschillende schepen maakten één, andere twee reizen. Zij die na woensdag 24 hiei nog een keer naar het noorden vertrokken, deden dit onder uitermate ongunsti ge omstandigheden, wat het weer be treft en de storm belette vrijdag de gearriveerde vaartuigen hun ladin gen te lossen. Dit moest tot zater dagmorgen worden uitgesteld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NIJMEGEN. Ill het „Radboud zie- kenhuis" te Nijmegen is de 58-jarige M. J. van der Heijden uit Wilbert- oort (gem. St. Hubert) overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk dat te Mill had plaats gehad. Toen de heer Van der Heijden per fiets een voorrangsweg wilde over steken, werd hij aangereden door een auto. UTRECHT. De Nederlandse spoor wegen laten woensdagavond dertien extra treinen rijden naar het Feijen- oord-stadion om de bezoekers van de cup-finale Ajax-Inter Milaan te ver voeren. j. LEEUWARDEN. Door de storm van de afgelopen dagen en d© hoge waterstand zijn de meeste nesten van vogels, die op het eilandje Griend (midden in de Waddenzee tussen Harlingen en Terschelling) broeden, vernietigd. Volgens drs. J. Veen, die geduren de het broedseizoen als vogelwach ter op Griend verblijft, is de groot ste ravage aangericht in de kap- meeuwenkolonie. Ongeveer 4.000 nesten van deze vogels zijn door het opgezweepte water weggespoeld. HORST. Maandagavond is de 10- jarige Catharina Spreeuwenberg uit Horst.bij het spelen langs de School straat in haar woonplaats veronge lukt. Het meisje stapte achteruit de rijbaan op, waarbij zij onder de ach terwielen van een passerende vracht auto raakte. Ze overleed ter plaatse. SCHIPHOL. Gezien de grote na druk die over de gehele wereld in groeiende mate wordt gelegd op het belang van geluidsarme vliegtui gen, zijn de Fokkerfabrieken op Schiphol ertoe over gegaan als ex periment een F-27 Friendship te ontwikkelen met vier inplaats van twee Rolls Roycemotoren. DEN HAAG. Van 1 juli aanstaan de af zullen alle personeelsleden van Philips in Nederland, voor wie de C.A.O. geldt, een toeslag van 3,8 pet. op hun salaris ontvangen als gevolg van de stijging van de kosten van levensonderhoud. ALKMAAR. De 77-jarige P. Kooij uit Niedorp is in zijn woonplaats door een auto aangereden, toen hij met zijn fiets wilde oversteken. In het ziekenhuis te Alkmaar is hij kort daarna overleden. ARNHEM. De drie bouwbonden zullen dé werkgevers binnenkort twee voorstellen doen om de volgens hen bestaande sociale onrechtvaar digheid bij de nog steeds heersende grote werkloosheid in de bouwnij verheid het hoofd te bieden. APPINGEDAM. De zolderverdie ping van hotel 't Raadhuis in het centrum van Appingedam is maan dagmiddag uitgebrand. De rest van het bedrijf kreeg veel waterschade. De schade wordt geraamd op 150 duizend gulden. NIJMEGEN. Begin juni zal N.V. Schoenfabriek Wellen en Co. de pro- duktie gaan inkrimpen, waardoor aan ongeveer 80 van de 250 werkne mers ontslag moet worden aange zegd. De helft hiervan, hoofdzakelijk vrouwelijke werknemers, werkt in het atelier in Gent, dat dichtgaat, aldus het bedrijf. Flitsen uit het buitenland HAMBURG. Bij een ongeluk me't een „Twin Otter"-vliegtuig op Hel goland zijn zes van de 13 inzittenden omgekomen. Zeven werden gewond. Kort na de start op Helgoland stort te het toestel dat op weg was naar het Oost-Friese eiland Wangerooge, neer. De oorzaak is niet bekend. ROME. De politie op het vlieg veld Leonardo da Vinei bij Rome heeft een 21-jarige Libanese aange houden toen zij zich met twee on der haar kleding verborgen vuurwa pens als passagier aan boord van een lijnvliegtuig van de Amerikaan se luchtvaartmaatschappij Pan Ame rican Airways wilde begeven dat op het punt stond naar Beiroet te ver trekken. DJAKARTA. De Indonesische poli- teke gevangenen op Bocroe verblij ven niet langer in kampen, maar in kleine huisjes met eigen stukjes grond, zo heeft de voorlichtings dienst van het opperbevel voor het herstel van orde en veiligheid in Djakarta bekendgemaakt. MOSKOU. Het Amerikaans-Rus sische verdrag ter beperking van de strategische bewapening vormt „een stap van reusachtig belang" voor de vrede, maar zal de Sowjet-Unie niet weerhouden van voortzetting van de strijd tegen „agressieve imperialis tisch machten". Dit was maandag morgen het commentaar van het Russische partijblad Prawda op de door Nixon en Brezjnew onderte kende overeenkomst. TOKIO. In 's werelds grootste stad - Tokio waar opnieuw hon derden kinderen ziek werden door de smog, zullen tijdens dc spitsuren in dc ochtend in het centrum geen auto's meer worden toegelaten. Water BRUSSEL, 29-5. De Europese Gemeenschap zal wellicht in een niet al te ver verwijderde toekomst een gemeenschappe lijk waterbeleid moeten gaan voeren. Dat wordt gezegd in een beschouwing van de Bel gische Kredietbank, een van de voornaamste banken van het land. Water, zo blijkt uit deze beschouwing, wordt een zeer schaars artikel, maar tot nu toe is kennelijk geen van de partijen die water verbruiken bereid grote kapitalen te in vesteren om over schoon wa ter te blijven beschikken. Benelux-accijns overeenkomst getekend LUXEMBURG, 29-5. Met ingang van 1 januari 1973 zullen de accyns- formaliteiten aan de onderlinge grenzen van de Beneluxlanden wor den afgeschaft. Voor Nederland be tekent dit, dat er minder accyns moet worden betaald op alcohol, mi neraalwater: sigaren, cigarollo's en kerftabak: benzine en gasolie. Be verlaging van de prijzen zal in de meeste gevallen een kwestie van enkele centen zijn. McGover'nummer één in Harris-enquête WASHINGTON, 29-5. Senator George McGovern stond maandag in de democratische voorverkiezin gen voor de Amerikaanse presi- dents-nominatie voor het eerste op de eerste plaats van meest populaire kandidaat van de democratische kie zers. BONN, 29-5. President Nixon heeft tijdens zijn bezoek aan Moskou het maximale behaald dat mogelijk was. Noch de Sowjet-Unie, noch de Ver enigde Staten konden verder gaan dan zij zijn gegaan, aldus heeft de secretaris-generaal van de NAVO, mr. J. M. A. - H. Luns, maandag in Bonn verklaard. Hasjiesj per briefkaart ROME, 29-5. Nu de wegen waar langs verdovende middelen gebrui kelijk werden vervoerd, goed wor den bewaakt, hebben handelaars hun toevlucht genomen tot de aloude briefkaart om hun koopwaar te ver spreiden. De politie in Rome heeft een goed uitgedacht systeem ontdekt waarbij de handelaars via de post hun wa ren in de V.S. en Canada aan de man brachten. De correspondentenna men een envelop en slopten daarin een briefkaart plus een hoeveelheid Marokkaanse hasjiesj, die zij ver zonden aan een bank, welke daarop in goed vertrouwen de post aan haar cliënten deed toekomen. Men gaat nu na wie de afzenders en de klanten zijn. KINGSTON. Een DC-9 van de Antilliaanse luchtvaartmaatschappij ALM heeft na een botsing met een vogel een noodlanding op het vlieg veld van Kingston op Jamaica moe ten maken. RILLAND-BATH, 29-5^ Leden van de actiegroep Oosterschelde Open hebben maandag in Rilland-Bath tweemaal de weg gebarricadeerd, waar langs minister Drees en zijn Belgische ambtgenoot minister De Saeger zou rijden. Zy hadden een auto dwars over de weg gezet en de weg met hekken en mosselschelpen onbegaanbaar gemaakt (Vervolg pag. 1) Officieel heet de Rode Kruis Persprijs, de „Dr. J. H. C. Basting"-prijs, genoemd naar de militaire arts dr. Basting (1817-1870), één van de grond leggers van het Nederlandse Rode Kruis. De groot formaat plaquette draagt de beeldenaar van dr. Basting, de aanduiding: „Persprijs Nederlandse Rode Kruis" en de Latijnse spreuk: „Littera Scripta Manet" („De geschreven letter blijft"). Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van het Ned. Rode Kruis, dat een persprijs werd uitgereikt. In 1970 kwamen geen bladen of tijdschriften voor deze onderscheiding in aanmerking. Advertentie Boek van de Maand: "Zwervend over de Wadden" Tof 2 juli 10.- Dit boek wijst u de weg door één van dc mooiste natuurgebieden in de wereld. Met 6 overzichtelijke kaarten, 58 foto's, heldere routebeschrijvingen en aardige informatie over planten, dieren, duin en zee. Zolang de voorraad strekt bij:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3