ERIC DE NOORMAN D.F.S. komt uit tegen selektie-elftal Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Succes voor Schouwse Ruiters" te Axel DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Kavero-renner Ad van Overveld in vorm Het spoor van het zwaard SPORT VOETBAL Zondag a.s. zal op het sportpark Van Zuüen te Burgh DPS, kampioen van de zondagcompetitie van de af deling Zeeland, een wedstrijd spelen tegen een door de technische com missie van de afdeling Zeeland ge- selekteerd team van zondagspelers. Daar het Zeeuwse zondag afde lingselftal nog enige wedstrijden zal moeten spelen is deze wedstrijd be doeld als een selectie wedstrijd voor de spelers. Volgende week zal tegen Robur worden gespeeld in het kader van de jubileumfeesten van KORFBAL deze Goes vereniging. Voor de wed strijd tegen DFS, welke om 14 uur begint, zijn de volgende spelers uit genodigd: J. M. Baert (Aarden burg), F. P. Verschuren en Ed Im- merseel (Graauw), C. Kommer (Drei- schor), Fr. Wolfart (Groede), H. de Kooning (Lewedorpse Boys), L. Verbart (Patrijzen), P. Pielaet (Phi lippine), R. Schaier (Robur), E. v. d. Hauwe (Hoofdplaat) J. B. v. d. Broe- ke, A. Geelhoed, J. Seen (Schoon- dijke), Flits Bakker (IJzendijke) en E. Boaert (Luctor). Kampioenschapswedstrijden Afd. Z.W. KNKB-CKB ZIERIKZEE, 24-5. Op het sport park Bannink te Zierikzee zullen za terdag a.s. de korfbalkampioenswed- strüden voor senioren, junioren en adspiranten plaats vinden van de afdeling Zuid-West van de KNKB- CKB. De organisatie van deze wedstrij den is in handen van de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready. Voor de eindrangschikking zijn achtereen volgens bepalend: wedstrijdpunten, doelsaldo, doelgemiddelde en- straf- worpen. (Iedere speelster en speler 1. Door loting wordt bepaald wie als eerste de strafworpen moet nemen). Dit toernooi is tevens bepalend voor de volgorde waarin de teams even tueel naar de distriktscompetitie promoveren. Zoals het zich nu laat aanzien is er ruimte voor 1 standaar- seniorenteam, 1 reserve-senioren- team en l junioren-team. De afde- lingksampioenen hebben tevens het recht de afdeling Zuid West te verte genwoordigen op de kampioenschap pen van de afdelingskampioenen. De duur van de wedstrijden is vastge steld op twee maal 18 minuten met vijf minuten rust. Wanneer de wed strijden SI, J1 en Al gelijk eindigen wordt bij loting bepaald wie de tweede wedstrijd speelt. Voor deze wedstrijd hebben zich geplaatst: se nioren: Zuidwesters, Juliana en PKC III; junioren: Kinderdijk, Stormvo gels, GKV of Deetos. adspiranten: Vriendenschaar, Swift en G.K.V. Het programma ziet er als volgt uit: 13.30 uur SI: PKC III-Juliana; 14.15 uur Jl: GKV/Deetos-Stormvo- gels en Al: Swift-Vriendenschaar; 15 uur S2: Zuidwesters-verliezer SI; 15.45 uur A2: GKV-verliezer Al en J2: Kindei'dijk-verliezer Jl; 16.30 uur S3: winnaar Sl-Zuidwesters; 17.15 uur J3: winnaar Jl-Kinderdijk en A3: winnaar Al-GKV. Korfbalontmoeting Olympia Iï-Zaamslag leverde verrassing op In de 2c klas B kwam Volharding op gelyke hoogte met All Ready. KORFBAL. In de 3e klas B leverde de ontmoeting tussen Olympia 11 en Zaamslag een grote verrassing op. De reserves van Odympia wisten dit treffen met maar liefst 4-1 te win nen wat een zware tegenslag voor het Zeeuwsvlaamse team betekende daar het het kampioenschap wel kan afschrijven. Volharding Zaamslag Animo IV NO AD II Olympia 11 Swift IV All Ready Volharding Zaamslag Togo B Blauw Wit B Tjoba B Olympia 13 10 0 3 82-28 20 14 9 2 3 74-41 20 5 2 6 38-50 12 4 3 7 30-41 11 5 1 7 39-52 11 2 2 9 13-64 6 13 13 13 13 In de 2e klas B bij de adspiranten kwam Volharding op gelijke hoogte met All Ready door een 5-0 over winning op Olympia. PAARDENSPORT Togo C 11 9 1 1 38- 8 19 Blauw Wit C 10 9 0 1 40- 6 18 Luctor 11 7 0 4 34-15 14 Tjoba C 11 5 1 5 28-22 11 Volharding B 10 4 0 6 14-31 8 Togo D 11 2 0 9 4-31 4 All Ready B 12 1 0 11 3-48 2 AXEL, 23-5. Ter gelegenheid van het achthonderd-jarige bestaan van de Axelsc markt werden de feeste lijkheden ingezet met een internatio naal concours hippique waaraan ook, en niet zonder succes, door een aantal leden van de Schouwse Rui ters werd deelgenomen. Het concours, waarvoor tweehon derdvijftig paarden waren inge schreven en door drieduizend toe schouwers werd bijgewoond werd georganiseerd door de Oranjeruiters uit Axel. In de dressuurproef voor viertallen legde het viertal van de Schouwse Ruiters beslag op de 2de prijs achter de Weelruiters en voor VOETBAL K.N.V.B. Zondag 28 mei: DFS-Zeeuws zondagelftal (14 uur). Zaterdag 27 mei: Toernooi rayon Zierikzee zomer avondvoetbal (10 uur) Zierikzee. Toernooi SKNWK voor reserve elftallen (10 uur). Toernooi A-junioren sportpark Van Zuijen te Burgh (13.30 uur). Groep C XI: ZSC C I-Bruse Boys C I (10.15 uur). Groep D: MEVO-Zierikzee D II (11 uur).; Zierikzee D I-Bruse Boys D I (11 uur); SVOWK D I-Brou- wershaven D I (11 uur). Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Maandag 29 mei: PZEM-Stella Boys (19 uur) Zie rikzee); Velocitas-Smit Bolnes (19 uur) Sex-ooskerke; Die Gouwe-Toren Boys (19 uux') Noordgouwe. Dinsdag 30 mei: Kon. Zeelandia-VAB (19 uux-) te Noox-dgouwe. Donderdag 1 juni: Toren Boys-PZEM (19 uur) Noord- gouwe; RWS-Velocitas (19 uur) 'te Sei-ooskei'ke. Zierikzee en Zeelaiulia-toernuui Zierikzee gaat a.s. zondag deelne men aan het Zeelandia toernooi te Middelburg. Vex-der zal hieraan wor den deelgenomen door de le klasser S.C. Gastel, de 2e klassers Middel burg, Vlissingcn en Terneuzen, de 3e klassers DOSKO en RCS en de or ganiserende vereniging Zeelandia dat in de 4e klas uitkomt. Deze elf tallen zijn in twee poules ingedeeld. Zierikzee komt hierbij in het veld tegen S.C. Gastel, Middelbux-g en RCS. Wedstrijd zaterdagelftallen Deze week speelde het afdelings- zaterdagelftal te Yerseke tegen de club van die naam, welke in de K.N. V.B. uitkomt de eerste oefenwed strijd. In deze wedstrijd bleken de spelers nog lang niet op elkaar te zijn ingespeeld al was het uiteinde lijke x-esultaat een 3-2 overwinning voor Yerseke, zeker niet slecht te noemen. Morgen (zatex-dag)middag te 15 uur komt het zaterdagelftal weer binnen de lijnen om het dan te gaan opnemen tegen Wolfaartsdijk, uitko mende in de 4e klas KNVB. De vol- Traditionele zomeravondtoernooi op Bannink ZIERIKZEE, 25-5. Door het rayon Zierikzee van het zomeravondvoet bal zal morgen (zaterdag) op het sportpark Bannink te Zierikzee weer het traditionele, voor de I2e maal, toernooi worden georganiseerd. Naast het vertegenwoordigend elftal van het rayon Zierikzee zal hieraan worden deelgenomen door het Rotterdamse Stibekavo, een ou de bekende en het le elftal van Dui- WIELRENNEN veland uit Costex-land. Na de ont vangst, te 9 uur, in het „Duyvelants Koffyhuys, zal om 10 uur de eerste wedstrijd worden gespeeld tussen Ziex'ikzee en Stibekavo. Om 12.45 uur volgt dan de ontmoeting tussen Stibekavo en Duiveland, waarna te 15 uur het tx-effen plaats vindt tus sen Zierikzee en Duiveland. Voor deze wedstrijden is de nox-male speeltijd van 2 maal 45 minuten aan gehouden. 11 8 0 3 43-18 16 11 7 2 2 30-18 16 11 6 1 4 24-15 13 U 4 3 4 23-28 11 10 5 0 5 16-18 10 11 3 1 6 24-28 7 11 1 1 9 10-45 3 In de 3e klas B won Volharding B met 4-1 van Tjoba C waardoor de stand hier er thans als volgt uitziet: de Granjeruiters uit Willemstad. In de dressuurproef, klasse L, behaalde Bax-t Goudswaard de 6e prijs. Ook het ponny viertal van de Schouwse Ruiters wist bij de dressuurproef op de 2e prijs beslag te leggen. Jan v. d. Velde was weer bijzonder succes vol bij de dressuurproef, klasse L, voor ponny!s. Met Smoky legde hij beslag op een le prijs, terwijl hij op Presscot Sunshine een 2e prijs in de wacht sleepte. Leo Bevelander met Prins kwam in het bezit van de 4e prijs. Bij het springconcoux's, klasse L, voor ponny's wist Jan v. d. Velde nog op de 6e prijs te leggen met Presscot Sunshine. Ad van Overveld van de Kavcro wielerploeg heeft weer enige fraaie successen weten te boeken. Dat hü momenteel de goede vorm te pak ken heeft toonde hy nog een duide lijk in de ronde van Stampersgat en de ronde van Putten. Van Overveld liet in deze beide wedstrijden zien dat hij over de no dige wedstrijdervaring beschikt. Hij rijdt een cours dan ook niet alleen met de benen maar gebruikt daax-bij terdege zijn hoofd. Onnodige krachtsexplosies ziet men dan ook zelden van Van Overveld. Wel zox-gt hij er voor in de beslissende fase van de wedstrijd er bij te zijn na tot dan een onopvallende wedstrijd te hebben gereden waarbij hij zich praktisch niet heeft laten zien. In de x-onde van Putten kwamen niet minder dan 100 renners aan de start, waaronder een aantal zeer sterke kleppex's. In de eindsprint wist Van Overveld zijn naaste concurrenten met twee lengten voorsprong op de meet te kloppen. De uitslag: I Ad van Overveld, Zegge; 2. Wim van Steenis, Hoogblokland; 3. Ad Damen, Ulvenhout; 4. Piet Legierse, Den Haag; 5. A. Kraus, Oudénbosch. Stampersgat Een bijzonder fraaie overwinning behaalde Van Overveld ook in Stampex-sgat waar hij een aantal zeer sterke amateurs de baas bleef. De uitslag: 1. Ad van Overveld; 2. Bert Broere, Oudenbosch; 3. Peter Gödde, Hardinxveld; 4. Kees van Dongen, Oud-Gastel; 5. Kees Sint Nicolaas, 's-Gravendeel. In de dins dag te Axel onder grote publieke be langstelling gereden wedstrijd over 110 km werd er door de renners een boeiende strijd geleverd. De Kavex-o renners streden hierbij gedurende praktisch de gehele wedstrijd in het voorste gelid. Zij hadden hierbij evenwel de pech dat juist toen de beslissende slag viel hierbij geen en kele renner, ook Van Overveld deze keer niet, aanwezig was. Toine v. d. Bunder behaalde hier gende spelers zijn voor deze wed strijd geselecteerd: Colijnsplaatse Boys Gert Jansen; Kruiningen: Wim Brandt; MEVO: Diet de Boer; Oost- kapelle: Gilles Maranus en Gerard Schipper; SSV: Kees Schroevers; Veere: Jan Maljers en Piet de Mees ter; Wemeldinge: Kees de Vos; WIK: Wim Berrevoets en Adrie Verhage; Zaamslag: Adrie van den Ende, Kees Kempe en Rinus Zegers. KORFBAL Afdeling Zuid-West 2e klas A: All Ready-OIympia (15 uur); Zuidwestex-s Il-Togo II; BKC- Atlas. 3e klas A: Stormvogels II-Animo III. 3e klas B: Volharding-Zaamslag. Adspiranten 2e klas B: Tjoba B-Volharding. 3e klas B: Volharding B-Blauw Wit C. Kampioenstoex-nooi Afdeling Zuid-West: Sportpark Bannink (13.30 uur). Zomercompetitie Vrijdag 26 mei: NOAD-ZSC (18.45 uur); DOSKO- NOAD II (18.45 uur). Dinsdag 30 mei: SKNWK-DOSKO (19 uur). Adspiranten Zaterdag 27 mei: DOSKO-SVOWK (15 uur); NOAD- All Ready (15 uur). Woensdag 31 mei; Bi'ouwershaven-NOAD (19 uur); SVOWK-ZSC (19 uur). MUIZENPLAAG IN AUSTRALIË BRISBANE, 25-5. De Austra lische staat Queensland wordt geteisterd door een muizen plaag. Miljoenen muizen heb ben al voor 3,6 miljoen dollar schade aangericht in de koren velden van Queensland. Alle bestrij ding smetho den hebben tot dusver gefaald. „We kun- fien niets doen om ze legen te houden", zo zei een woord voerder van de regering van Queensland. „We hebben des kundigen ingeschakeld maar niemand weet raad. Er zijn al miljoenen muizen en er komen er iedere dag duizenden bij". Ook de voorzitter van de graanboeren van Queensland ziet de toekomst somber in. „Tenzij er de rattenvanger van Hameien komt kan alleen moeder natuur de oogst van deze winter redden". De boe ren dreigen failliet le gaan. zijn tiende overwinning van dit sei zoen na een indrukwekkende solo vlucht in de slotfase. De uitslag: 1. Toine v. d. Bunder, IJzendijke, 2. Wim van Steenis, Hoogblokland; 3. Roy Schuiten, Zandvoorü; 4. Gaby Minneboo, Heen- vliet; 5. Pé van Stralen, Heerhugo- waard; 6. Wim de Waal, Axel; 7. Cor Tuyt, Tilburg; 8. Frits Hooger- heide, Ossendrecht; 9. Wim West dorp, Heinkenszand; 10. Piet Maas, Heerle; 11. Ad Kraus, Oudenbosch; 12. Wim Evertse, Tholen; 13. Al van Overveld, Zegge. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 11.00 en 7.00 uur ds. J. v. d. Schee. 9.30 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 11.00 uur ds. Van den Bex-g. Serooskerke: 10.00 uur ds. L. Jansen Schoonhoven. Burgh: 10.00 uur da. Van Leeuwen. Haamstede: 9.30 en 7.00 uur ds. Was- senaar, (H.A. en nabetrachting). Renesse: 9.30 uur ds. De Wit (H.D.). Noordwelle: 10.45 uur ds. De Wit. Scharendijke; 9.30 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 9.30 uur de heer Malipaard, Rotterdam. Zonne- nemaire: 11.00 uur de heer Mali- paax-d; 9.30 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Geers. Dreischor: 11.00 uur ds. Westerhof. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. Faber. Nieuvverkerk: 10.00 uur ds. Van den Heuvel. Oosterland: 9.30 uur open dienst zondagsschool; 11.00 uur ds. Geers, 6.00 uur ds. De "Wit. Sirjans- land: 10.00 uur ds. Cuperus, Wad- dinxveen, 6.30 uur ds. Post, Arne- muiden. Bruinissc: 10.00 en 5.00 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Favier, 6.30 uur ds. P. Schravendeel, Middelhar- nis. Haamstede: 9.30 en 7.00 uur ds. J. C. Baumfalk," Amsterdam. Scha- rendyke: 9.00 uur ds. Rienstra, 2.30 uur ds. J. C. Baumfalk, Amsterdam. Brouwershaven: 10.30 en 5.00 uur de KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Streekgemeente Bo ven Betuwe (Lent) (toez.) P. S. A. Lefeber, kand. te Leiden. Aangenomen naar Dordrecht G. van Estrik te Genemuiden. Bedankt voor Uti-echt B. J. Wiege- x-aad, pred. b.g.w.w. dir. voor Herv. Bond Inw. Zending, wonende te Amex-sfoort. Benoemd tot bijstand in het pasto raat te 's-Gravenzande L. Lagerwij, em. pred. te Den Haag, die deze be noeming heeft aangenomen; tot bij stand in het pastoraat te Rotterdam M. J. C. Visser, em. pred. te Rotter dam, die deze benoeming heeft aan genomen. (Foto: Ziex'ikzeesche Nieuwsbode). Geref. Kei-ken 8. Wanneer Erwin de gezanten van Bor Khan de grote burchtzaal binnen leidt, wacht Eire hen reeds op. De oude jager Alström is hem mopperend komen verwittigen, „dat er een stelletje vreemde snoeshanen, een soort gezanten, als ik me niet vergis" is aangeko men cn vol koninklijke waardigheid ziet hij hen naderen. De drie mannen blijven staan als de koele, grijsblauwe ogen van dc Noorman hen onder zoekend opnemen, en zelfs Tsa cha wendt zijn blik af. Nederig ontbloot hij het hoofd. „Fadir," zegt Erwin opgewonden. „Deze mannen heb ik in het bos gevonden. Ze dach ten dat u in een tent woonde en een bijzonder zwaard had, maar...." Doch met een vriendelijk gebaar legt Eric zijn zoon het zwijgen op. „Het lijkt mij, dat onze bezoekers beter voor zichzelf kunnen spreken," zegt hij droog. „Wees gegroet reizi gers. Wat brengt u naar de burcht van Eric dc Noorman?" Groot is onze vreugde u te aanschouwen, o machtige Khan vnn het dappere volk - dat de - zee - bevaart.:.." lispelt Tsacha glim lachend. „Wij zijn slechts nederige slaven van onze grote Meester Bor Khan, voor wiens adem de Steppe beeft. Bor Khan zendt ons tot u om zijn stem te zijn, die van vriendschap spreekt en zijn hand, die u een geschenk aan biedt." Hij wenkt de krijger naderbij die de valk op zijn met leder geschoeide hand houdt. „Aanschouw de lievelingsvogel van Bor Khan, de beheerser der lucht, die slechts doodt cn jaagt voor koningen. Onze meester schenkt hem U. „Ik houd niet van doden cn jaag slechts wanneer dc honger mij dwingt" zegt de Noor man effen. „Doch zeg uw mecstei-, dank voor dit geschenk." „Alström" hij wendt zich tot de oude jager, die dc valk met onverholen argwaan opneemt, breng deze man naar dc stallen en wijs hem ccn plaats waar hij hei dier kan onderbren gen. Morgen zullen wij zien welke jacht Bor Khan zijn vogels uit laat voeren." Hij kijkt de oude man na, die onder het ge mompel van „nieuwerwetse onzin!" Wie heeft er nu ooit van jagende vogels gehoord: Aan stonds vragen ze me nog de honden vleugels aan de poten te binden!" de valkenier het vertrek uitleidt. Dan wendt hij zich opnieuw naar Tsacha. Er is iets in de glimlachende Kirgies dat hem niet bevalt, doch hij is hof felijk om dit openlijk te tonen en vraagt: „Wat wenst gij verder van mij, o vreemdeling van de Steppe?" „O Khan, wiens oog van macht spreekt, wat kan een nederige slaaf anders wensen dan in uw aanschijn neer te buigen," spint Tsacha met ccn ootmoedig lachje. „Wie kan meer wensen dan u te aan schouwen. o zon van het Noorden?" „Misschien kunt ge onze gasten enkele Noorse zwaarden tonen, Heer Koning!" zegt een zachte vrouwenstem achter hem. „Ik ver nam van Pum Pum dat hun wensen vooral naar een oud zwaard uilgaan Tussen dc weggeschoven gordijnen is Ko ningin Winonah tevoorschijn getreden.... en werpt Tsacha een ijskoude blik toe. heer M. A. Lodder, Rotterdam. Zon- nemaire: 10.00 en 2.30 uur ds. De Bres. Nieuwerkerk/Oosterland: 10.00 uur ds. W. v. d. Zwan, Rotterdam, 5.00 uur ds. Rienstra. Bruinisse: 10.30 uur ds. Rienstra, 5.00 uur ds. W. v. d. Zwan, Rotterdam. Gereformeerde Kerken Vry gemaakt Brouwershaven: 9.00 uur leesdienst, 7.00 uur cand. P. Groenenberg, Waardhuizen. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur prof. dr. J. P. Versteeg. Kerkwerve: 10.00 en 6.00 uur ds. C. v. d. Weele, Huizen. Haamstede: 10.00 uur leesdienst, 3.00 uur ds. v. d. Weele. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00, 3.00 en 7.00 uur ds. Hakkenberg; (10 uur Bed. H.A., 3 uur Nabetr.'). Nieuvverkerk: 10.00 en 3.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.00 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. A. v. d. Berg. Oud-Gcréformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. A. van der Meei\ Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Scmmclsdük: 1°-00 uur ds. G. Bloe- mendaal, Delft. Leger des Heils Zierikzee: Poststi'aat 37, 10.00 uur heiligingsdienst, 12.00 uur jeugdsa- menkpmst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uux*, zon dagmorgen 10.00 uur. Haamstede: Zaterdag 19.00 uur; zondag 10.00 uur. Renesse: „De Ark", zaterdag 19.00 uur; zondag 9.30 uur. Beroepen: te Lutjegast J. Kruitex-, kand. te Stadskanaal, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Heerhugowaard drs. H. Appers te Haastrecht. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Haarlem W. Diepersloot, em. pred. te IJmuiden, die deze be noeming heeft aangenomen. Beroepbaar J. Kruitei-, kand. le Stadskanaal: J. Rook, lautstel. pi-ed. Chr. Ref. Chui'ch te Bellflowers (VS) p/a Lange wal 4 te Gorredijk. Chr. Geref. Kerk Bedankt voor Gorinchem cn voor Wildervank-Veendam A. Bijkerk kand. te Zaandam. Geref. Gem. Bedankt voor Gorinchem A. M. den Boer te Ridderkerk; voor Poort vliet P. Blok te Dirksland. Beroepen te Veen en te Benthui zen drs. A. Vergunsl te Rotterdam. Ncd. Herv. Kerk Beroepen: te Hedel J. Calsburg te St. Maartensdijk; te Goudswaard R. W. Steur te Gardcren. Aangenomen naar Steendcren (toez.) J. G. Eeldcrink te Nieuw Am. sterdam. Beroepbaar: J. G. Bos, kand. Hci- ligenlaan 2 te Zuidbrock (Gr.). Chr. Geref. Kerken Tweetal te Middelburg A. W. Drcchslcr te Den Haag-Zuid cn M. Vlietstra te Werkendam. Geref. Gem. Bedankt voor Werkendam Chr. v. d. Poel te Yerseke; voor Middelhar- nis C. dc Ridder te Nunspect. Bapt. Gein. Aangenomen naar Den Haag M. Cohen te Zwolle. OVERDENKING „Want door één Geest zijn we allen lot één lichaam gedoopt". (1 Cor. 12 13). We hebben op Goede Vxijdag en Pasen kennis mogen maken met de vei-zoenende liefde van God. Hij of ferde Jezus op om onze zonden te kunnen kwijt schelden en om altijd bij ons te kunnen zijn, opdat wij nooit alleen door dit leven zouden behoeven te trekken. Op Pinksteren werd ons duidelijk, dat de Here ons op de weg door dit leven wil sterken cn leiden door Zijn kracht. Jezus riep ons door Zijn offer tot Zijn gemeen schap. En op Pinksteren mochten we beleven, dat Christus Zijn woord ook werkelijk waar maakt. Door de Hei lige Geest heeft Hij dat waar ge maakt. Wij zijn met Hem verbonden. Maar er is op Pinksteren nog meer gebeurd, want we zijn niet alleen met de Here Jezus verbonden, wc zijn door de Heilige Geest ook met elkaar verbonden. We dragen nu, zo als Jezus dat voor ons gedaan heeft, ook verantwoordelijkheid voor el kaar. Dit is iets, wat wc wel degelijk in de gaten moeten blijven houden. Het is de Heilige Geest, die de kerk bouwt, die ons aan Jezus bindt en ons ook aan elkaar bindt. Want waar dit vergeten wordt, daar zal een dui velse kou en liefdeloosheid de ge meente des Heren gaan beheersen. Daar wil de mens het zelf doen, maar d?n komt hij op zichzelf tc staan cn heel alleen. Daar breekt het egoïsme zich vernietigend door alle levens sferen heen. Reeds in de eerste tijd van dc kerk waren er verschijningsvormen, die slechts de naam hadden, dat zij kerk waren, maar zij waren geen kerk. Het is tc hopen dat wij in onze tijd geen kerken op eigen gezag willen zijn, maar dat wij ons door de Hei lige Geest bijeen willen laten hou den onder het gezag van Koning .le- zus. Want dan alleen kunnen we ook de Goede Tijding doorgeven, zodat velen zich aan Jezus gewonnen ge ven. P. P. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5