Ziekenfondsverzekerden tijdens vakantie VAN HET VADERLANDSE ERF ONZE PUZZELRUBRIEK Oosterlandse bejaarden sloten het seizoen af Er Is céu ding waar vakantiegan gers zelden rekening mee houden; dat zy cp hun (buitenlandse) reis wel eens ziek zouden kunnen wor den. Het is natuurlyk alleszins be grijpelijk dat iedereen hoopt op een zorgeloze vakantie en de gedaehte dat je toch wel eens geneeskundige hulp nodig zou kunnen hebben, wordt daarom gaarne verdrongen. Maar reëel is dat niet. Welke rechten hebben zieken fondsverzekerden (met name ver plicht- en bejaardenverzekerden) in het buitenland, wanneer zij een dok ter moeten konsulteren of anderszins een beroep moeten doen cp de ge neeskundige voorzieningen in het betrokken land? Heeft het zin een z.g. reisverzekering te sluiten? West-Duitsland gunstigste voorzieningen Er is maar één land waar u als ziekenfonds-verzekerde nagenoeg de zelfde rechten hebt als in Nederland, namelijk west-Duitsland. Gaat u met vakantie naar dit land, dan bent u vrijwel volledig tegen ziektekosten gedekt. Dit échter alleen wanneer u vóór uw vakantie bij het ziekenfonds een speciaal formulier hebt aange vraagd. In alle landen zijn de normale voorzieningen onvoldoende en kan het gebriLikmaken van de genees kundige voorzieningen u flink op kosten jagen. Daarom is het sluiten van een zg. reisverzekering geen overbodige luxe, tenzij uw zieken fonds in zijn aanvulUngsfonds een dekking tegen ziektekosten in het buitenland heeft opgenomen infor meren Nochtans heeft de Nederlandse re gering met sommige landen ver dragen afgesloten, die althans de verplicht verzekerden bepaalde rechten toekennen, ingeval zij een beroep op de geneeskundige voorzie ningen in een van deze landen moe ten doen. Deze landen zijn België, Luxemburg, Frankrijk, Italië, Joego slavië, west-Duitsland, Spanje, Por tugal en Turkije. Let wel. alleen verplicht ver zekerden hebben hier bepaalde rechten, die evenwel lang niet alle medische voorzieningen be treffen. Ook in andere landen uitgezon derd west-Duitsland) kunt u min of Een bijzonder groot aantal inzen dingen kregen we op de puzzel van vorige week. Ook ditmaal was het aantal goede inzendingen vrij hoog, hetgeen als graadmeter dienen kan voor de ingewikkeldheid van de puz zel. Dat viel dus kennelijk nogal mee De eerste prijs is bestemd voor: Mcj. A. Ranft Zeedistelwcg 3 Rencssc De tweede prijs gaat naar: Mevr. A. van Wavcren-van Egmond Staakweg 207 Dirksland De oplossing van de puzzel is de volgende: meer belangrijke kosten voor eigen rekening krijgen. Vrijwillig verzekerden hebben in deze landen geen enkel recht, be jaardenverzekerden vallen uitslui tend in west-Duitsland en Joego slavië onder dezelfde regeling als verplicht verzekerden! Beperkte rechten In Spanje, Portugal en Turkije ■wordt de bovenstaande regeling met betrekking lot verplicht verzekerden slechts in beperkte zin toegepast. Al leen verplicht verzekerde werkne mers en hun gezinsleden warden hier de aangeduide rechten toege kend Verplicht verzekerden, die bv. naar Engeland, ScandinaviëOostenrijk, Marokko of wélk ander land ook gaan, dat niet hierboven werd ge noemd ,doen er goed aan zich te rea liseren dat bij een onverhoopt onge val of ziekte zijzelf voor de totale kosten moeten opdraaien. Bij het trekken van een ontstoken kies val len die kosten nog wel mee, maar je zou maar eens een spoedoperatie moeten ondergaan! Als u voor enkele dagen de grens overgaat naar één der E.E. G.-landen fin beginsel niet langer dan twee dagen), dan kan het zie kenfonds alleen voor huisartsenhulp en medikamenten een bepaalde ver goeding treffen. Deze regeling is in het bijzonder van betekenis voor verzekerden, die in de grensgebieden wonen en die nogal eens een uitstapje naar het buurland maken- Eenvoudiger ligt de zaak, wanneer u - op vakantie zijnde - ziek wordt in eigen land. Als u zich als zieken fondsverzekerde kunt legitimeren, krijgt u hulp van elke huisarts dia aan een ziekenhuis is verbonden, vindt deze het nodig dat u een spe cialist. konsulteert, dan kan de laat ste zijn honorarium bij het zieken fonds in rekening brengen. Zo gaat het ook met medikamen ten die u op recept van een apothe ker ontvangt. Ook een tandarts kunt u in spoedgevallen raadplegen. Tips Tenslotte nog enkele tips voor va kantiegangers voorzover ze betrek king hebben op hun gezondheidstoe stand. Ze gelden in het bijzonder voor autorijdende toeristen. Ga de avond vóór uw vertrek vroeg naar bed, zodat u volkomen uitge rust aan de reis begint. Rijd nooit langer dan 2 uur achter elkaar. Laat uw auto volstromen met frisse lucht. Horizontaal: 1. judo; 4. kuit; 7. ooi; 8. por; 10. kap; 12. vol; 13. se rie; 15. mud; 17. sir; 18. canasta; 20. los; 22. as; 23. bes; 24. sap; 26. 11. 27. bal; 28. tja; 29. kim; 31. ezel 35. soep; 37. orakel; 38. taptoe; 39. snit 41. orde; 43. nuf; 45. gil; 46. vod; 47. al; 49. min; 51. wol; 52. nu; 53. gom; 55. notaris; 58. ruw; 59. taf; 61. le lie 62. bok; 63. las; 65. lek; 66. dak; 67. trog; 68. soms. Vertikaal: 1. jol; 2. ui; 3. open; 4. kris; 5. ik; 6. tam; 7. oor; 9. oranje; 11. pul; 12. vis; 13. sas; 14. ets; 16. dol; 17. sage; 18. cel; 19. aak; 21. slap 23. balatum; 25. pistool; 27. be rin; 30. moord; 32. zon; 33. gek; 34. dam; 36. eed; 39. shag; 40 finale; 42. eeuw 44. Fin; 46. vos; 48. lot; 50. nol; 51. wie; 52. nuk; 54. mal; 56. telg; 57. riks; 58. rok; 60. fat; 62. bas; 64. Sr.; 66. dm. U hebt toch vooral goed ontbeten? Rijden met een lege maag is zeer on verstandig! Eet tijdens de pauzes on derweg ook een kleinigheid. U moet in uw auto geen honger krijgen, ivant dat gaat ten koste van uw konsen- tratie - én reaktievermorgen. Vette maaltijden zijn uit den boze, als u vele uren moet chaufferen. Rijden in de bergen is een vak op zichzelf Bedenkt dat u hier aan half gas ge noeg heeft. Zou de prestatie van de motor bij het stijgen minderen, scha kel dan altijd terug naar een lagere versnelling. Méér gas geven kan u fataal worden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Jhr. van Lennep van de „Noorfd-Zuid-Hollandse Red dingmaatschappij" heeft eenscheeps- reparatielift overgedragen aan de nieuwe eigenaar, de scheepswerf „De Volharding" aan de Korte Pa paverweg in Amsterdam-Noord. DEN HAAG. Op grond van de stij gende aantallen werklozen in de ad ministratieve beroepen is het naar het oordeel van het Tweede Kamer lid Van Zeil (KVP) gerechtvaardigd om de nodige aandacht te besteden aan de administratieve aanvullende werkgelegenheid. MIDDELBURG. De Belgische bin- nenvaarttanker Hugo die 84 ton stookolie overboord heeft gepompt in de Bocht van Bath op de Wester- Schelde nabij Rilland Bath is vlot- getrokken en heeft met toestemming van de rijkspolitie te water zijn reis vervolgd. AMSTERDAM. De actiecomité's uit de faculteiten van de Amster damse universiteit hebben de Oude Manhuispoort in gebruik genomen als centrum voor de demonstraties en stakingen die deze week gehou den worden tegen de collegegeldver hoging tot f 1000. UTRECHT. Een woordvoerder van Akzo deelde desgevraagd mee, dat in Breda in totaal 84 mensen hebben opgezegd van wie er 39 al zijn ver trokken. Negentig werknemers heb ben zelf laten weten dat ze belang stelling hebben voor overplaatsing. LUNTEREN. Er bestaan momen teel bij de regering geen plannen tot afvloeiing van burger- of militair personeel bij de krijgsmacht. Er is dan ook geen reden 'tot ongerustheid. Aldus staatssecretaris A. van Es van defensie, op de algemene vergade ring van de Nationale Chr. Onder officieren in Lunteren. DEN HAAG. Prins Bernhard zal in zijn hoedanigheid van regent van de stichting Praemium Erasmianum de Erasmusprijs 1972 uitreiken aan de Zwitserse psycholoog-pedagoog Jèan Piaget. SCHIPHOL. De minister van bui tenlandse zaken van de Zuid-Afri kaanse staat Gabon, Georges Rawiri, is op Schiphol aangekomen, voor een werkbezoek van twee dagen aan ons land. LEIDEN. In de Doelenkazerne te Leiden heeft staatssecretaris Vonhoff (van CRM) de „Expositie milieube heer 72" geopend. De tentoonstelling beslaat tien zalen van de kazerne. Er wordt een beeld gegeven van wat er momenteel gebeurt op het gebied van de natuurbescherming in Neder land. AMSTERDAM. De resultaten van de Sowjet-Unie in de ruimtevaart vormen een trekpleister tot de eer ste handels- en industrietentoonstel ling, die de Russen van 25 mei tot en met 11 juni in de Noordhal van het RAI-gebouw in Amsterdam houden. VENRAY. Minister Lardinois van landbouw en visserij opende een nieuwe fabriek van het Nestleconcern in Venray, die uitsluitend aardappel- produkten vervaardigt. AMSTERDAM. De Amstelveense politie heeft in Nes aan de Amstel een kelder ontdekt waarin de twee jonge Canadezen, D. B. R. en L. K., en de Amerikaan E. K. H. een ver pakkingsbedrijfje voor drugs hadden ingericht. Er werd 21 kilo hasj en wat LSD in beslag genomen. ROTTERDAM. Inbrekers hebben uit het filiaal van De Gruyter in Hoogvliet een bedrag van f 18.000 en enkele rollen zegels gestolen. Zij haalden het geld en de zegels uit een kast in het kantoortje van de winkel. AMSTERDAM. Het solidariteilsco- mité voor de Russische Joden heeft in een telegram aan de Russische minister van defensie, maarschalk Grétsjko, geprotesteerd tegen het voor de dienst oproepen van Joden die om een uitreisvisum hebben ge vraagd. NIEUW SCHOONEBEEK. In het Drentse Nieuw Schoonebeek heeft een felle brand een landbouwschuur, staande achter de boerderij van de landbouwer Alers, volkomen in de as gelegd. Van de 60 varkens, die in de schuur aanwezig waren, kwamen er acht in de vlammen om. NUNSPEET. Staatsbosbeheer S.B. B. beheert thans meer dan 100.000 ha, waaronder 47.000 ha bos en 23.000 ha natuurreservaten die ten behoe ve van het ministerie van CRM zijn aangekocht. HUIZEN. In de wijk Bikbergen in Huizen is een kapitale villa van de familie Altink grotendeels uitge brand. De waarde wordt geschat op ruim f 400.000. De eigenaar is ver zekerd. UTRECHT. I)c N.S. caat dc infor matie aan dc treinreizigers verbete ren door op al haar stations de bc- stenimingsbordcn te moderniseren. DEN HAAG. Minister Udink is van plan een nieuw advies aan dc Rijksplanologische Dienst te vragen inzake de planologische ontwikke ling van de zeehavenindustrieterrei nen in zuidwest Nederland. OOSTERLAND, 26-5. Donderdag middag vondt dc laatste bejaarden- bijeenkomst plaats van de bejaar densociëteit, die in het winterseizoen elke week gehouden wordt in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. De leiding van deze laatste bijéénkomst berustte bij mej. A. E. Boot. Na de gewone verrichtingen, zoals het uitoefenen van verschillende spelletjes, onder het gebruik van een kop thee en koffie bedankte een trouw bezoeker van de bijéénkom- Flitsen uit het buitenland DJAKARTA. Door het overlijden van acht gewonden is het aantal slachtoffers van de brand die woens dag in de haven van Djakarta heeft gewoed gestegen tot tachtig. CLEVELAND. De zoon van de Amerikaanse industrieel Cyrus Eaton acht de kans niet uitgesloten dat er op de topconferentie in Moskou een project zal worden bekend gemaakt voor het transport van Russisch aardgas naar de V.S. waarmee een bedrag van 5 miljard dollar gemoeid zal zijn. PARIJS. Herbert Stein, de voor zitter van de Raad van Economische adviseurs van president Nixon, heeft zich optimistisch uitgelaten over de Amerikaanse economie en voor speld dat de betalingsbalans van de Verenigde Staten zich gunstig zal ontwikkelen. SE VILLA. Prins Bernhard is don derdagmiddag met een Fokker F-27 in Sevilla aangekomen om de ver gadering van het bestuur van het Wereldnatuurfonds in de „Coto Do- nan" in de provincie Cadiz by te wo nen. De „Coto Donana" is een van de belangrijkste reservaten van Europa. Prins Bernhard zal tevens de ope ning van een biologisch laborato rium bijwonen. ROUEN. De redactie van het pro vinciale dagblad „Paris Normandië" is sinds begin deze week in staking uit protest- tegen de overname van haar krant door het krantenconcern van Robert Hersant, een parlemen'ts-" lid van het centrum. DJAKARTA. Het recente bezoek van president Suharto aan Australië heeft geleid 'tot uitstekende betrek kingen tussen West- en Oost-Irian (Nieuw Guinea). Vrijwel alle proble men zijn opgelost, aldus de militaire commandant van West-Irian, briga de-generaal Acub Zainal. CARACAS. Vierentwintig uur na de terugker van de vroegere dictator Marcos Perez Jimenez in zijn lapd wordt na vyf jaar Venezuela over spoeld door een golf van geweldda dige betogingen. Voor 50 jaar.... ZIERIKZEE. Door H.M. de Konin gin is aan de schietvereniging „Prins Frederik Hendrikalhier een grote bronzen medaille geschonken ter. herinnering aan hei feit dat 350 jaar geleden de Zierikzeese bevolking de zijde der Geuzen koos. SCHOUWEN. Wegens de strenge winter heeft men heel wat tarwe moeten uitploegen. Ook daardoor wordt de werkloosheid in de hand gewerkt. NOORDWELLE. Zondag jl. werd een voetbalwedstrijd gehouden tus sen Dosko I van Noordwelle en NSC I van Brouwershaven. De uitslag was een 4-1 overwinning voor Dosko ZIERIKZEE. Aangesloten aan het Rijkslocaaltelefoonnet onder no. 167 de heer D. Hondsmerk alhier. BRUIN1SSE. De voerman F. van Zuidland alhier had het ongeluk dat binnen enkele dagen twee beste werkpaarden van hem stierven. Een groot verlies voor dit gezin. ZIERIKZEE. Op de te 's-Gravcn- hage gehouden bloemententoonstel ling verwierf de inzending zaailing- narcissen van de N.V. Bloembollen- kwekerij en Handel v.h. J. E. Mulock Houwer Co. alhier, dc zilveren me daille. BRUINISSE. Mej. A. Vermeulen, bewaarschoolhouderes alhier, hoopt binnen korte tijd de dag te herden ken, ivaarop zij voor 25 jaar die be trekking aanvaardde. ZIERIKZEE. Maandag a.s. zal de Commissaris der Koningin in deze provincie dc gemeenten Haamstede en Burgh bezoeken. sten, de heer Willem Kloote, namens alle bezoekers en bezoeksters van het damescomité, de organistes en ser veersters voor alles wat ze ook weer hebben gedaan om het de bejaarden zo genoeglijk mogelijk te maken. Ook de diaconie van de Ned. Herv. Ge meente ontving dankwoorden voor het belangeloos beschikbaa.r stellen van het gebouw. Op voorstel van de heer Kloote werd een collecte gehouden ten bate van de diaconie, als vergoeding voor deze gastvrijheid, waaraan grif werd voldaan. Samenzang Na enige liederen te hebben gezon gen, waarbij mevr. J. Stoutjesdijk- Borst het orgel bespeelde, dankte mej. Boot voor de vriendelijke dank woorden en nam afscheid van alle deelnemers(sters). Ze hoopte allen bij het volgende seizoen weer in gezond heid terug te zien. Dankbaar gedacht zij het feit dat in het afgelopen sei zoen geen der bejaarden door den dood was weggenomen. Op verzoek van mej. Boot werd aangeheven: Ge zang 300 a, waarvan het begin luidt: „Wat de toekomst brengen moge, mij geleid des Heeren hand". Er was één jammer op deze mooie geslaagde middag, het bestuur betreurde dit nl. dat er geen verwarming was ontsto ken in de zaal, en de bejaarden in de kou moesten zitten. Scheepvaartberichteu Abida, 25-5 Genua naar Alexandrië. A'tys, 2-6 te Singapore verwacht. Camitia, 24-5 Rotterdam naar Shell- haven. Diloma, 27-5 Kaapstad verwacht. Dione, 9-6 te Wilmington (Cal.) ver wacht. Kelletia, 25-5 Fandjong Pagar naar Bukom. Krebsia, 2-6 Curagao verwacht. Onderwijs R.S.G. „Prof. Zeeman" Hieronder volgen de namen van de geslaagden voor eindexamens gym nasiumafdeling R.S.G. „Prof. Zee man". De examens werden gehou den op 24 en 25 mei jl. Gymnasium-Amej. A. J. van de Wege te Scharendijke. Gymnasium-B: mej. E. C. M. M. Gil let te Haamstede. De heer L. P. de Feiter te Nieu- werkerk. Afgewezen: geen. MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 25-5. Coöp. Veluwse Eicrvciling Barncveld Aanvoer: 2.391.324 stuks, stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 50-51 gram 7,30-7,45; 55- 56 gram 8,80-9,15; 60-61 gram 11,00- 11,70; 65-66 gram 12,50-13,90. Eierveiling Aanvoer: 1.176.239 stuks, stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 54-55 gram 8,35-8,50; 55- 56 gram 8,70-8,85; 61-62 gram 11,25- 11,35; 56-66 gram 12,20-12,55. Eiermarkt Aanvoer: ca. 2.000.000 stuks, han del: in grote eieren redelijk, kleine traag. Prijzen (in guldens): eieren van 50-58 gram 7,50-10,75 per 100 stuks, kg-prijs 1,50-1,85; eieren van 59-64 gram 11,10-14,00 per 100 stuks, kg- prijs 1,88-2,19; eieren van 65-69 gram 14,35-14.85 per 100 stuks, kg-prijs 2,21-2,15. Witte eieren 25 tol 150 cent per 100 stuks lager. LANDBOUW EN VEETEELT „Zeeuwse dag van het paard" Dc Zeeuwse „Dag van het Paard" zal dit jaar plaatsvinden op zaterdag 24 juni a.s.. op de Ruiterplaat, aan dc oever van het Veerse Meer ter hoog te van Kamperland. In de ochtend uren zullen de provinciale keuringen worden gehouden van het warm bloed-, koudblocd- cn Fjorden paard en dc New-Forcster-, Shetland- en Welshpony. Bij voldoende inschrij vingen zullen ook het Friese paard en de Haflingers worden toegevoegd. In de middaguren o.a. een rassende- filé cn demonstraties, o.a. door leden van dc bij dc Kon. Ncd. Federatie aangesloten Landelijke Rijvcrcnigin- gen. Aandacht zal ook worden be steed aan hot ponyrijden door ge handicapte kinderen. Zomers beeld uit de dertiger jaren van een kleine boerderij in de West hoek van Schouwen. Wilhelmus op de Dam AMSTERDAM, 25-5. Meer dan dui- zend politiemannen hebben donder dagmorgen enkele duizenden ver baasde toeristen en Amsterdammers voor het Nationaal Monument op de hoofdstedelijke Dam het zwijgen op gelegd. Dit gebeurde tijdens het gezamen lijk spelen van het Wilhelmus door achttien Nederlandse politiemuziek- gezelsehappen en het politiemuziek- gezelschap van Antwerpen aan het slot van een één uur durend défilé op de Dam naar aanleiding van het 60-jarig bestaan van het Amster dams politie muziekgezelschap. Ter gelegenheid hiervan wordt donder dag in de RAI in Amsterdam een politie-muziekfestival gehouden. Greep in juwelierszaak AMSTERDAM, 25-5. Twee inbre kers hebben bij een inbraak in een juwelierszaak in de Kalverstraat in Amsterdam voor 200.000 gulden aan sieraden ontvreemd. De 'twee man nen, waarvan de politie nog geen spoor heeft, vernielden het veilig heidshek voor de etalage en sloegen de ruit in. School ontruimd na bommelding ROTTERDAM, 25-5. Een onbeken- de heeft donderdag om kwart over elf de openbare scholengemeenschap ,CaIand" aan de Argonautenweg in Rotterdam gebeld met de mededeling dat een kwartier later een bom zou ontploffen. Deze zou, zo deelde de politie me de, volgens de anonieme melder gro te schade aanrichten aan het ge bouw. Voor alle zekerheid ontruimde de politie het schoolgebouw. Op het op gegeven tijdstip gebeurde er niets. De politie kon ook niets vinden. De rector van de scholengemeen schap, de heer W. N. Rehorst, deelde de pers later mede dat er helemaal niets was gebeurd. De politie echter bevestigde de bommelding en de ont ruiming van de school. N.VV.-Iiulustrieboml denkt aan akties EMMEN, 25-5. Het bondsbestuur van de Industriebond N.V.V. zal zich op zeer korte termijn beraden over suggesties,die kaderleden van de bond in een demonstratieve bijeen komst in „De Muzeval" in Emmen aan de hand hebben gedaan om het de elfde week in gegane conflict bij Peiger N.V. in Emmen tot een oplos sing te brengen. Dat is een van de conclusies uit de besprekingen van woensdagmiddag. Niet overal „zo maar" zwemmen DEN HAAG, 25-5. Het is niét meer zo dat in ons land overal gezwom men kan worden behalve op de plaatsen waar een bordje „gevaarlijk zwemwater" staat. Het is nu zo, al dus minister Stuyt woensdagmiddag in een openbare vergadering van de vaste Tweede Kamer-commissie voor milieuhygiëne, dat er nergens meer in open water gezwommen kan wor den behalve daar waarop een bordje staat dat het verantwoord is. I Buiteübeelden |'j! j! naar inusca ROME. 25-5. Weldra zullen de i toeristen in Italië naar musea (i moeten gaan om de schatten - (i van de Italiaanse beeldhouw- i kunst te bewonderen die voor- i' heen de stralen of parken van i' i de „eeuwige stadsierden. Na de beschadiging van de Piëta t' i van Michelangelo in de Sint 11 Pieter in Rome nemen de auto- riteiten voorzorgsmaatregelen. 1 Zo zagen toeristen op de oude 1 ,i Via Appia tot hun verbazing 1 11 dal mannen systematisch de l1 bas-reliëfs van de Romeinse jl tomben weghaalden en op vrachtauto's plaatsten. Op een naburige politiepost moest de |i commisaris de toegestroomde <i menigte geruststellen en mee- i» delen dal hel slechts een vei- i i1 lighcidsmoatrcgel betrof om de oudheden te beschermen a tegen vandalen en dieven. 1 De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. publieke wandel plaats 8. roosvormig sieraad; 12. wachtwoord; 13. smekend verzoek; 14. overblijfsel bij verbranding; 16. omwenteling; 17. stad in Japan; 18. geluid van zeker dier; 19. smalle strook land tussen twee veenplassen; 21. boom; 22. rekening van gelever de goederen; 23. trechtervormig sleepnet; 24. vuiststoot; 26. vogel; 27. fijn gezift meel; 29. bladplant; 30. pluk tabaksdraden die buiten de kop v.e. pijp hangen; 32. zangstuk voor één persoon; 34. nauwe opening; 36. soort onderwijs (afk.); 38. korte tijdsduur; 39. en dergelijke (afk.); 41. signaal, teken; 42. afgesneden stuk v.e. vis; 44. file; 45. doortochtgeld; 47. de onbekende (afk. Latijn); 49. insekt; 51. slaande beweging; 53. licht vaartuig; 56. boom; 58. groot ste soort hert; 60. Zwitsers kanton; 61. lis aan een knoopsgat; 63. lang, dun en smal stuk hout; 64. vereni ging, verbond; 66. volksnaam van de kauw; 67. mak, gedwee; 68. paarde- slee; 69. maaltand; 70. bijplaneet van de aarde; 72. per adres (afk.); 73. grote afgeronde schop; 74. oudste v. c. categorie of groep van personen; 76. stad in Frankrijk; 77. deel van Europa. Vertikaal: 1. violetkleurig; 2. Am sterdams peil (afk.) 3. vochtig; 4. al de manschappen v.e. militaire een heid; 5. luchtig gebakje; 6. gehoor orgaan; 7. oude lengteëenheid; 8. on derdeel van de gamelan; 9. lof dicht; 10. persoonlijk voornaam woord 11. veelkleurig mineraal; 13. vis; 15. bont bedrukt katoen; 17. ver blijfplaats voor dieren; 18. plezier vaartuig; 20. zeevis; 22. deel v.h. ge zicht; 23. kaasgébrek; 25. graansoort; 26. uiting van kou; 28. schuifbak; 30. koningszoon; 31. soort schoeisel ;33. mannelijk beroep; 35. telwoord; 37. wijfjesschaap; 40. vreemde munt; 43. kleverige stof; 46. vergevorderd in tijd; 48. ploegsnede; 50. watergewas; 52. gelukkig nieuwjaar (afk.); 54. in sekt; 55. vogelprodukt; 57. vlug van begrip; 59. vreemde taal; 61. korte spijker met grote, bolle kop; 62. vorm van belediging; 65. hoofdplaats van Ameland; 66. meubelstuk; 69. toiletartikel; 70. maand v.h. jaar; 71. klein besteend rijshoofd bij zeewe ringen; 73. bouwkundig ingenieur (afk.); 74. op het ogenblik; 75. che misch symbool.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4