Kant en klare kunsthars vulpasta STREEKNIEUWS Cross-terrein kreeg goedkeuring Strandje Ouwerkerk - Verlichtingsprogram - Kleuterschool Oosterschelde-enquête niet juist gevonden Nieuwerkerkse bejaarden naar Eurorama Vergadering/filmavond „De Koppeling" Gemeenteraadsvergadering te Zierikzee Jeugd- en Jongeren Rode Kruis zorgt voor feestelijk programma ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrüdag 26 mei 1972 Nr. 21086 Gemeenteraad Duiveland DUIVELAND, 24-5. Woensdag avond kwam de gemeenteraad van Duiveland in een openbare raadszit ting bijeen in het gemeentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. De ze vergadering .waarop alle leden aanwezig waren, werd door de voor zitter geopend met het ambtsgebed. Hierna sprak hij een welkomstwoord en beantwoordde vragen, gesteld op de vorige vergadering door raadsle den. Een vraag van de heer Romeijn (VVD) betreffende het in orde maken van het strandje te Ouwerkerk werd beantwoord door de wethouder van Openbare Werken de heer Kuijper (P.v.d.A.). Er was een rapport opge steld waaruit bleek dat de onkosten hiervoor zouden bedragen omstreeks f 50.000,en dan kan nog niet wor den gegarandeerd of de opspuiting wel blijvend zal zijn, én hoe dit strandje zich zal houden wanneer straks de Oosterschelde dicht zal zijn. Bovendien is aanvoer uit zee nog de goedkoopste manier, aldus de wethouder, want zandaanvoer van overland zou nog veel duurder zijn. Resumerende kan hier geen gevolg aan gegeven worden uiteraard. Aan de orde kwam een krediet aanvrage ten behoeve van de straat verlichting in de gemeente Duive land. De door de raad ingestelde verlichtingscommissie heeft in sa menwerking met de P.Z.E.M. de straatverlichting in de gemeente be keken en men kwam tot de slotcon clusie dat het gestelde plan voldoet aan de door genoemde commissie ge stelde normen, met als hoofdpunt o.a.: de doorgaande wegen en de hoofdtoegangswegen worden voor zien van een H.P.L.-verlichting en de woonstraten van een T.L.S.-ver- lichting 2 x 20 W. In dit laatste plan is ook opgenomen de gehele Van den Abeelestraat te Oosterland en de materiaalkosten van de ombouw van het bovengrondse licht-net van een dele van de Lageweg te Sirjansland. De totale kosten bedragen f 92.600—, inclusief omzetbelasting. De raad be sloot dit bedrag hiervoor beschik baar te stellen. Bouw woningen Door de woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee worden Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale cezinsbank 17 bent welkom bij uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneming effecten KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- in het bestemmingsplan Oosterland II (plan Stouten), 31 woningen ge bouwd, waardoor het noodzakelijk is dat de straat, waaraan ze komen, een naam krijgt. De gedachten van het college gaan uit naar Grevelin- genstraat wat echter bij de meeste raadsleden geen bijval vond. De heer K. van der Werf vond dat die naam „Grevelingen" bij elk in deze dagen op de tong ligt. Om er nu een straat naar te noemen kan bij hem geen genade vinden. Ook de heer Bakker (PvdA) vond het niet juist Zierikzee na te gaan doen. „Ooster land is een landbouwdorp, en dan liever geen stromenwijk". Sugges ties zoals Stoofstraat e.a. werden nog vernoemd, doch men besloot er nog eens over na te denken en dan op de volgende raadsvergadering met een naam te komen. In overleg met de rijkspolitie zijn de volgende verkeersmaatregelen ge troffen in de gemeente: voor de zuidzijde van de Phoenixstraat te Ouwerkerk, gelegen tussen de Noor- sestraat en de grens van de bebouw de kom (begin Baalpapenweg) inclu sief de bermen, een parkeerverbod vast te stellen. Voorts werd geadvi seerd de volgende verkeersmaatrege len in te trekken: het voor de Zee asterstraat te Nieuwerkerk geldende verbod voor het berijden van die straat met motorvoertuigen op meer dan twee wielen in de richting naar de UNA-straat, zodra de reconstruc tie (de rij baan verbreding tot 5 meter en de aanleg van parkeerstroken) voltooid zal zijn. Verder de tijdelijk genomen verkeersmaatregel (par keerverbod) voor de noordzijde van een deel van de Deltastraat tussen de Burg. van Veenstraat en de Stolpweg te Nieuwerkrek in te trek ken, omdat het bedrijf Smits N.V. nu gesloten is. Mevr. Van der Zande- Vleugels Schutter was het met het laatste niet eens. Ze zou liever dit verbod gehandhaafd willen zien, om dat straks, als het bedrijf van Van der Have of het filiaal van Hermans daar gevestigd wordt, het ook ver bazend druk zal worden. Wethouder Kuijper betoogde dat dit veelal geen grote vrachtwagens zijn zoals bij Smits. Besloten werd door de raad de voorstellen van b. en w. goed te keuren. In de vorige raadsvergadering is een verzoek om medewerking voor de bouw van een schoolgebouw voor de bijzondere kleuterschool te Oos terland ingewilligd. De urgentie-verklaring heeft het schoolbestuur rechtstreeks aange vraagd. Aangezien de openbare kleu terschool thans tijdelijk in de voor malige lagere school aan de Groene Poort is gehuisvest, is ook voor deze school een verzoek om urgentie-ver klaring bij de inspectie ingediend. Beide verzoeken zijn op de urgentie- lijst voor 1973 geplaatst Odracht bestedings klaarmaken Om een geldlening aan te vragen moet er op korte termijn over exacte financiële gegevens kunnen worden beschikt waardoor het zaak is zo spoedig mogelijk opdracht aan een architectenbureau te kunnen geven. Gezien de goede ervaringen met het scholencomplex van de beide lagere scholen te Oosterland, die werden gebouwd door het Scholenbouwteam „Midden Holland", stelt het college Gemeenteraad Duiveland DUIVELAND, 24-5. Op de verga dering van de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam kwam onder andere het bekende schreven aan de orde van de N.M.Z. inzake een in te stellen aanvullend onderzoek naar de slui ting van de Oosterschelde. Wethouder S. Overbeeke merkte op dat bedoelde brief nog niet in het college van b w is besproken. „Het schijnt mode te worden, om brieven te sturen aan de raden der gemeen ten", aldus de wethouder. De voor zitter vertolkte het standpunt van b. w., dat het bij de onderwerpe- lijke affaire in eerste instantie gaat om de veiligheid. Een recentelijk gehouden enquête, gehouden door studenten van de Utrechtse universi teit over de problematiek rond dich ting of open houden van de Ooster schelde werd sterk afgekeurd. Men had vooral bezwaar dit onder zoek in te stellen in plaatsen, die het zwaarst door de watersnood van 1953 getroffen werden. De heer Romeijn vond het op zijn minst onkies en zijn partijgenote mevr. v. d. Zande gebruikte in dit verband het woord „schandalig". Een ware uittocht NIEUWERKERK, 24-5. Met twee bussen van firma Van Oeveren, waarin ruim 9o personen, nl. bejaar den en helpsters van de bejaardea- soos uit Nieuwerkerk hadden plaats genomen, werd woensdag een tocht gemaakt, en daarmee werd het win terseizoen afgesloten. Via de Brou- wersdam werd naar Eurorama gere den. In het aldaar op 16 m hoogte gele gen restaurant werd de eerste con sumptie genuttigd. Dit vlakbij de Maasvlakte gelegen gebouw biedt een unieke gelegenheid om deze gi gantische werken te bezien. Met grote interesse werd aldaar en ook tijdens de rit geluisterd naar wat de chauffeur Dekker en Van de Werf aangaande de verschillende verrichtingen vertelden. Na dit op onthoud werd door hot Botlekgcbied naar de Euromast gekoerst. Op dit gedeelte was er ruim gelegenheid om het verschil in milieu te verge lijken met de schone Schouwse lucht. Velen bestegen per schroeflift de 174 m hoge toren, de meestcn ble ven echter op de eerste omloop, om aldaar onder het genot van hun consumptie Rotterdam te bezichti gen. Vervolgens werd in „Delta poort" nog even aangelegd voor een consumptie. Huiswaarts Hierna in één ruk huiswaarts, waar in het dorpshuis de koffieta fel gereed stond. Hier zaten mee aan de burgemeester en ds. H. v. d. Heuvel. Er heerste aan deze tafel een opgewekte toon, mede door een bijdrage van de heer J. L. van de Have. De 21 helpsters die om beur ten de „soos" bedienen werden op verzoek van de heer D. Rentier naar voren geroepen. Op het toneel lag voor elk een presentje gereed waar uit zij vrij konden kiezen. Dit als uiting van waardering voor alle tijd en moeite in het afgelopen seizoen aan de bejaarden besteed. Met een kort woord werd een en ander on derstreept. Daarenboven bood de oudste bezoekster aan de leidster mevr. Wandel een fraaie bos bloe men aan. Medegedeeld werd nog dot de twee in het ziekenhuis verblij vende leden die dag ook met bloe men waren bedacht. De heer Rentier bood tenslotte de rest van het ingezamelde bedrag aan voor de kas. Mevrouw Eerland bracht ook nog allen donk voor de prettige verhoudingen cn de goede zorgen. De heer J. van Dijke sloot zich daarbij aan. De dames die de geschenken inkochten kregen een extra applaus voor hun werk. Na een korte meditatie en dankgebed gevolgd door gezamenlijk zingen, to gen allen zeer voldaan huiswaarts. voor aan genoemd team i.e. het ar chitectenbureau Stuurman N.V. te Waddinxveen, opdracht te verstrek ken tot het bestedingsklaar maken van een bouwplan voor een kleuter school met een viertal speel-werklo- kalen. Dit werd goedgekeurd door de raad. Door de kerkvoogdij van de Hefv. Gemeente te Oosterland is een ver zoek om toekenning van een aanvul lende subsidie in de kosten van de restauratie van het kerkgebouw in gediend. Het gebouw staat op de monumentenlijst. Er bestaat geen be zwaar bij het college voor de ver- strekkng van deze subsidie, omdat via de verfijningsuitkering monu menten uit het gemeentefonds een bijdrage voor dergelijke kosten wordt verleend. Het komt erop neer dat bij een subsidie-verlening van 30°/o dit bedrag in 30 jaar uit het Gemeentefonds terug ontvangen wordt. Het voorstel om de aanvullende subsidie van 30%> in de door het rijk aanvaarde restauratiekosten ad f 98.193,-- of wel f 29.457,90 te ver lenen vond geen tegenkanting bij de raad. Een krediet van f 1.300,- werd - na overleg met de inspectrice van het Lager Onderwijs - beschikbaar gesteld ten behoeve van de open bare bassisschool te Oosterland. Zulks voor uitbreiding van school- meubelen, en methodieken en leer middelen. Per 1 augustus stijgt het leerlingenaantal van deze school namelijk met 12 leerlingen. Vervol gens kwam ter tafel het door het college behandelde rapport uitge bracht door de recreatiecommissie, betreffende de daarin voorkomende onderwerpen. 1. Uitbreiding van kampeerakkommodatie is op ver scheidene plaatsen in Ouwerkerk mogelijk. 2. Uitbreiding door kleine re eenheden, welke slechts toestaan worden tot een maximum van vijf caravans of tenten. 3. Het college van b. en w. is bereid de onder sub. 2 gemelde eenheden toe te staan met instemming van gedeputeerde sta ten van Zeeland. 4. B. en w. willen van geval tot geval beoordelen voor welk tijdvak een vergunning ver leend zal worden. Voorshands wordt in voorkomende gevallen een ver gunning verleend voor het tijdvak van l april tot 1 oktober. 5. Over eenkomstig het advies van de re creatiecommissie zal er bij G.S. be zwaar gemaakt worden tegen de door hen voorgestelde eis, dat de vergun ning slechts mag gelden voor het tijdvak 1 april tot 1 oktober, 6. Ten aanzien van stacaravans is er in de ontwerp bebouwingsvoorschriften voor het bestemmingsplan Sirjans land en Ouwerkerk opgenomen dat 25 procent van de oppervlakte ge bruikt mag worden voor sta-cara- vans. Kritische opmerkingen De heer Bakker toonde zich aller minst gelukkig met deze visie van het college. Hij vond dit veel te summier; de recreatiecommissie kan wel vertrekken, zo zei hij. Over het kamperen in boomgaar den b.v. staat niets te lezen. Wethou der Overbeeke van recreatiezaken betoogde dat het college enkel de kernpunten maar naar voren heeft gebracht. Bij elke nieuwe aanvraag en vergunning zal de mening van G. S. gevolgd worden. De voorzitter zei dat er volgend jaar een provinciale verordening komt. De heer Bakker wees op de wenselijkheid om in: „De Gemeentegids" te vermelden dat de aanvragen omstreeks 1 februari die nen te worden gedaan en dat na 15 februari geen aanvragen meer in be handeling genomen kunnen worden. Ook de heer Romeijn vond de visie van het college wel wat summier vermeld. Verder vond hij de stelling dat maar 25 procent van de opper vlakte gebruikt mag worden voor stacaravans te klein. Hij deed het college de suggestie goed toe te zien of men de beplantingsstrook vol doende breed maakt. De voorzitter antwoordde, dat het in de bedoeling ligt elk ligt elk geval apart te be kijken. „Van sommigen hebben we last en van anderen helemaal niet". Commissie Vervolgens werd gesproken over de instelling van een commissie uit de raad voor openbare werken, zo als destijds hiervoor de wens te kennen is gegeven. Besloten werd in deze commissie te benoemen de raadsleden J. op 't Hoff (AR), K. L. van der Werf (SGP, M. K. Romeijn (VVD) en J. van 't Hoff (P.v.d.A). De voorzitter antwoordde op een daartoe gestelde vraag dat er bij de benoeming van deze commissie geen politiek standpunt werd ingenomen omdat politieke richting hier niets mee te maken heeft. Eerder is ge-^ streefd om voor ieder dorp in de ge-' meente een afgevaardigde te hebben ongeacht hun gezindte. Opening C.J.V. kamp te Renesse Morgen (zaterdag 27 mei) wordt ongetwijfeld een bijzonder grote dag voor de C.J.V. Dan is het immers zo ver dat de vlag in top kan gaan bij gelegenheid van de opening van het lang begeerde kamp te Renesse. De openingstijd is drie uur 's mid dag precies. Alle belangstellenden zijn hierbij hartelijk welkom. Het kamp blijft morgenmiddag tot zes uur geopend om iedereen die be langstelling heeft een kijkje in het kamp te kunnen laten nemen. D JOG JAKARTA. Indonesië zal in 1974, na een onderbreking van vele jaren, opnieuw suiker gaan exporte ren, aldus heeft de minister van landbouw, Tojib Hadiwidjaja, mee gedeeld. Afschuiving vooroever nabij de Plompetoren ZIERIKZEE, 25-5. Gisteren (don derdag) is gebleken dat aan de voor oever nabij de Plompetoren, in de gemeente Westerschouwen, in de Oosterschelde een onderzeese oever- afschuiving heeft plaatsgevonden. De door het Waterschap Schouwen- Duivcland verrichte peilingen heb ben intussen uitgewezen dat deze af schuiving is opgetreden in raai 19, op een afstand van 70-120 meter uit de teen van de zeedijk, en ter plaat se een maximale verdieping heeft veroorzaakt van 9,30 meter. Nagenoeg op dezelfde plaats trad in 1953 een dijkval op. Het treffen van voorzieningen wordt «iet direct noodzakelijk ge acht, doch de toestand van de voor oever zal nauwlettend worden ge controleerd door het uitvoeren van peilingen. ZIERIKZEE De visstorting De legale Oosterschelde-aktiegroe- pen delen mede niets te maken te hebben of te maken willen hebben met afkeurenswaardige praktijken als het storten van bedorven vis, zo als te Zierikzee gebeurde. Men vindt de methodiek verwerpelijk en de ak- tie zinloos. KERKWERVE Voorlichtingsbijeenkomst N.C.V.B.-afdeling Op dinsdag 30 mei organiseert de N.C.V.B.-afdeling in het verenigings gebouw, in samenwerking met het Produktschap voor Groenten en Fruit, een voorlichtings- en filmbij eenkomst. Na een causerie met dia's over groenten en fruit, wordt een drietal films vertoond: „Groenten en fruit, wat doen we er mee?"; „Het ligt voor de hand" en „Mijn liefde is groen" en mogelijk nog een vierde film: „Weet waarom u eet". Collecte De collecte ten behoeve van Son- nevanck en Zonnegloren heeft te Kerkwerve opgebracht het mooie be drag van f 149. Collectanten waren de heer en mevr. Steenpoorte. DUIVELAND Coöp. Raiffeisenbank „Oost Duiveland" Nu de tijd nadert dat de fusie van de Coöp. Raiffeisenbanken Ooster land en Bruinisse een feit wordt, ontvingen alle cliëntele hiervan een kennisgeving dat de naam voortaan is de „Coöperatieve Raiffeisenbank Oost Duiveland", met als hoofdkan toor Bruinisse en als bijkantoor Oosterland. Bovendien werden aan ieder z.g. herkenningskaartjes uitge reikt, om dit bij allerlei transakties met de bank te tonen. Het bedienend personeel weet dan wie het voor heeft en vele foutieve afschrijvingen of stortingen zullen hiermee worden voorkomen. Op genoemd plaatje, dat keurig in een plastiek huisje is ver pakt, komt ook het nummer voor van de betrokken cliënt. OOSTERLAND E. J. v. d. Haven overleden Op de leeftijd van 79 jaar over leed hier ter plaatse de heer Eduard J. van der Haven Lz. De overledene was vele jaren een trouw lid van de plaatselijke muziekvereniging: „Oos- terlands Fanfare", nl. van 1912 tot heden, dus 60 jaar. Vanuit de „Con ferentiekamer", waar hij talloze ma len de repetities bijwoonde (hij mankeerde zelden, slechts bij uiter ste noodzaak) zal hij worden uitge dragen. Het ligt in de bedoeling dat leden van het fanfaregezelschap hun bassist en erelid zullen dragen naar zijn laatste rustplaats. BRUINISSE Vergadering Hervormde Vrouwenvereniging Deze week vergaderde de her vormde vrouwenvereniging te Brui- IIAAMSTEDE, 25-5. Op dinsdag avond 30 mei zal een algemene le denvergadering in hotel Bom te Haamstede gehouden worden. Het is zeer belangryk dat de leden zoveel mogelijk aanwezig zijn want het be stuur, zal opening van zaken geven, hoever de organisatie van de op 1 juli 1972 te houden Nationale Cpess wel gevorderd is. Het terrein tussen de Vroonweg en de Hogezoom werd een dezer dagen door het hofdbestuur van de K.N.M. V. als zeer gunstig voor cross wed strijden goedgekeurd. ZIERIKZEE. 25-5. Op vrijdag 2 i"- ni a.s. wordt een vergadering van de gemeenteraad gehouden. De agen da telt een twaalftal punten. Een voorstel heeft betrekking op onttrekking van een deel van Miere- weg en Mierewekken aan het open baar verkeer. Het voorstel is moge lijk, daar de onderhoudsplicht voor de onderhavige weggedeelten is ge regeld en goedkeuring van G.S. is ontvangen. De heer G. A. M. Verhoe ven vroeg een subsidie uit de ge- nisse onder leiding van mevr. H. M. de Koning-Jumelet. Deze las een gedeelte van Hand. 2 en hield daarop een korte medita tie over de Pinkstergeschiedenis. Als afsluiting van deze inleiding werd gezongen Psalm 119 86. Mevr. Van den Bout-Okkerse bracht verslag uit over de Bondsdag van de Bond van Hervormde Vrouwenverenigingen, die door haar en enkele anderen was bijgewoond. Na de pauze vertoonde de heer J. P. C. Boot te Haamstede een prach tige serie dia's, van Schouwen-Dui- veland en de hier nog aanwezige planten- en dierenwereld. De heer Boot, voorzitter van de Vogelwacht presenteerde zich voor degenen die het nog niet wisten als een rasechte natuurliefhebber, die met een schier eindeloos geduld, de geheimen van flora en fauna onderzoekt bespiedt en daarom met grote kennis van za ken, de door hem vertoonde dia's kon toelichten. Hij had zeker de aan dacht van de aanwezigen en werd door de presidente hartelijk be dankt. Tot slot werd mej. D. Krijger, die haar 81e verjaardag had gevierd toe gezongen Psalm 103 1, waarna mevr. Van Oeveren-Zondervan op de gebruikelijke wijze eindigde. De vergunning van de gemeente is binnen. Met de politie wordt bespro ken hoe op 1 juli gehandeld moet worden. Kortom op allerlei gebied ondervinden de organisatoren veel medewerking. Ook de bevolking loont belangstelling o.a. door het plaatsen van vele advertenties in het programmablad. Daar de uitslagen van deze Natio nale Cross mee tellen voor het lan delijk kampioenschap, kan men op 1 juli vele bekende renners verwach ten. Het is voor deze club een hele eer nu reeds belast te worden met or ganisatie van een dergelijke wed strijd. Vandaar dat het bestuur deze vergadering heeft uitgeschreven om alle leden te mobiliseren voor deze dag. Diverse spannende l'ilms op mo- torgebied zullen worden vertoond, o.a. een T.T.-race in Assen, 24 uurs race op het eiland Mans en een gras- baarlcrossfilm. Ook de donateurs kunnen deze avond kosteloos bijwo nen. Advertentie DOE-HET-ZELVERS ATTENTIE! Wat; slecht te repareren, lijkt lukt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebruiksgereed, geen verlies van resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar bij elk karwei. Hecht op al les; op hout, steen, heton, metaal, tegels, glas, noem maar op, en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelijkvoor dehanden. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet. 1 kg ƒ8.55, 2 kg ƒ15.30, 5 kg ƒ29.95 „J. Henry Dunant" in aantocht (Van een medewerker) ZIERIKZEE, 26-5. Het Rode Kruis Hospitaalschip „J. Henry Du nant" komt weer naar Zierikzee, en wel op woensdag 31 mei a.s. In de namiddag zal het fraaie witte schip ligplaats kiezen in de Nieuwe Haven en ongeveer ter hoogte, van de Nieu we Boogerdstraat afmeren. Op de avond van de Zierikzeese Jaarmarkt en midden in de week van de Nationale Inzameling voor het Rode Kruis hebben veel vereni gingen het mogelijk gemaakt dat Jeugd- en Jongeren Rode Kruis Zierikzee een feestelijk pakket als een „hartelijk welkom' kan bieden aan de 72 chronisch zieken die af komstig zijn uit de Kring Noord- Holland en voornamelijk woonachtig zijn in de Gooise streek van deze provincie. Programma buiten Het spel van beweging en muziek zal zich tussen kwart over zes en kwart voor acht afspelen. De fami lie Rossen rijdt om kwart over zes haar draaiorgel „Neptunes" voor en brengt een selektie van vrolijke me lodieën. Vanaf zeven uur draven let terlijk ,en figuurlijk meisjes en jon gens op van de gymnastiekafdeling van de S.V. Delta Sport o.l.v. hun technisch-leider de heer J. A. Kos ters en zijn dochter Ria Kosters. On getwijfeld zullen belangstellenden op de Nieuwe Haven samen met de 72 „gasten" aan boord van de „Henrv Dun.ana" met genoegen kijken naar een reprise van het Koninginnedag taptoe onderdeel dat gepresenteerd werd door Delta Soprt. Het zijn een muzikale lintoefening, springen op lopers en kussens van schuimrubber en mini-trampoline's, met als afslui ting van hun programma een moder ne muzikale oefening. En voor nog meer muzikaal plezier staat om half acht de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" garant. Een optre den o.l.v. dirigent de heer E. A. de Looff en tamboermaitre de heer A. Struijk. Programma binnen Omstreeks kwart voor acht zal er al zoveel water terug gevloeid zijn naar de Oosterschelde dat de zieken op het bovendek langzaam maar ze ker het zicht op de Nieuwe Haven kwijt zullen raken. De nog resteren de brandende kaarsjes op de Rode Kruis feesttaart zullen binnenshuis worden uitgeblazen. Om tien minuten voor acht mag Rode Kruis bestuurslid, mevr. G. Kesteloo-Berrevoets hiervoor het startsein geven. Onder haar leiding wordt een attentie aangeboden door vijf verenigingen uit Kerkwerve. Zo als bekend behoort Kerkwerve tot de Rode Kruis Afdeling Zierikzee. Door een spontane samenwerking van de Hervormde Vrouwenvereni ging „Samen. Eén", de Ned. Christen Vrouwenbond afdeling Kerkwerve, de Chr. Geref. meisjesclub „Bran dende kaarsen", de interkerkelijke jeugdvereniging „Ora et Labora" en de Chr. Geref. Vrouwenvereniging „Wees een Zegen" komen zij de langdurige zieken verrassen. Er worden bovendien interessante teke ningen meegebracht die gemaakt zijn door leerlingen van de Openba re Basisschool „Prinses Ireneschool" en de Chr. Nationale school beiden eveneens te Kerkwerve. En er is nog meer. Een sappige versnapering komt van de Rode Kruis Afdeling Brouwershaven, ter wijl als laatsten in de rij van aan biedingen dames-leden van de Sor- optimistclub „Schouwen-Duiveland" een presentje geven. Zij brengen ook de nieuwe gids met veel wetens waardigheden over, Zierikzee mee die beschikbaar is gesteld door het V.V.V. Daarbij mogen we niet vergeten de helpsters van het Rode Kruis Korps die behalve assisteren bij de afwas van het vrijwillig boordperso- neel ook ansischtkaarten zullen aan bieden en deze zonodig vor de „gas ten" zullen schrijven. Het vele dat de chronisch zieken op deze 31e mei zullen zien, horen en ontvangen zal uitgangspunt zijn bij de avondoverdenking, die verzorgd wordt door de predikant die deze week mee vaart, ds. N. J. M. Hoo- gendijk, Hervormd predikant te Al phen aan de Rijn. Het Jeugd- en Jongeren Rode Kruis Zierikzee, waarvan de heer J. K. Joppe dit programma samenstel de mag voorts rekenen op de mede werking van havenmeester de heer A. C. Berrevoets, direkteur en per soneel van de Dienst Gemeentewer ken, de Rijkspolitie cn dc P.T.T., die de post verzorgd. meentekas ter restauratie van het pand Verrenieuwstraat 11. Voorge steld wordt 30 procent subsidie te verlenen op de uiteindelijk door de staatssecretaris definitief vast te stellen rijkssubsidie. Aan de orde komen de ontwerp- destructieverordening en de veror dening op het gebruik van het woon wagencentrum. Verder wordt voor gesteld te komen tot aanstelling van een vakleerkracht lichamelijk op voeding. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode). K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3