AGENDA Capaciteit toegangswegen Zeeland is periodiek ontoereikend JAC. MOUBItt Brandweerwedstrijd Schouwen-Duiveland te Westerschouwen Verontreiniging Rijn wordt onderschat Haringrace losgebarsten Mensen gered van brandend schip Resultaat verkeerscontrole Protest van Belgische boeren Massaslachting in Boeroendi? Oplossing sociaal economische problematiek is nog moeilijk Verdronken man blijkt vermoord Hele universiteit van Amsterdam „plat" IDEE Negentig procent van recreanten komt per auto Op zaterdag 3 juni ZIERIKZEE, 25-5. „Tot voor kort was Zeeland met overig Nederland met drie wegen verbonden, nl. Rijksweg 58, het veer by Zype en de Grevelingendam. In de zomermaan den is het verkeer de laatste jaren zo intensief geworden dat op deze wegen vooral in de weekeinden re gelmatig filevorming optreedt. Gesteld kan zelfs worden dat de capaciteit van deze wegen periodiek ontoereikend is om het verkeersaan bod, voornamelijk bestaande uit rc- creatieverkeer, te verwerken". Aldus wordt geconcludeerd in een nota welke heden (vrijdag) middag ter bespreking zal dienen in de ver gadering van de Provinciale Recrea tie Raad voor Zeeland. Opgemerkt wordt dat hoewel in april 1972 de Brouwersdam voor een gedeelte voor het verkeer is openge steld, de toegankelijkheid van Zee land hiermee niet veel is verbeterd. Dit wordt geweten aan het feit dat de tussenliggende wegvakken op Goeree en Voorne nog niet zijn ge realiseerd. De „Dammenwegverbin- ding" voert dus grotendeels via lo kale wegen die vooral in de zomer maanden een aanzienlijke hoeveel heid plaatselijk verkeer moeten ver werken. De grootste „bottlenecks" in de noordelijke toegangswegen zijn op Goeree-O verf lakkee gelegen, en zijn de verbinding tussen de Greve lingendam en de Haringvlietbrug en de verbinding tussen de Brouwers- dam en de Haringvlietdam. Volgens de plannen van de Ryks- waterstaat zullen verbindingen pas in 1980 verbeterd worden. In dit ver band wordt de wens uitgesproken, dat met name het gedeelte van R.W. 18 tussen Oude Tonge en het Hellc- gatsplein (het gedeelte van de Zee landroute tussen Grevelingendam en Haringvlietbrug) vervroegd wordt aangelegd. Wanneer dit niet gebeurt zal Zee land vanuit het noorden minder goed bereikbaar zijn. Verwacht wordt dat met name de weekend- en dagrecreatie hierdoor hinder zal on dervinden. Advertentie Voor het electronische tijdperk- electronisch de juiste tijd HatvnpMn 1 BmDom TA (91110) Zweden worstelt met verdovende middelen STOCKHOLM, 25-5. In Zweden wordt met ingang van 1 juli de maxi mumstraf op overtreding van de wet op verdovende middelen verhoogd van zes tot tien jaren om de toene mende smokkel en consumptie van verdovende middelen tegen te gaan. Minister Carl Lidbom verklaarde donderdag voor het Zweedse parle ment dat de Zweedse ambassadeur in Nederland de wettelijke mogelijk heden in Nederland nagaat die de handel in verdovende middelen naar Zweden kunnen verhinderen. De in Nederland gevestigde han delaren worden beschouwd als de voornaamste leveranciers op de steeds groeiende narcoticamarkt in Zweden. Bedacht dient te worden dat er aanwijzingen zijn dat met name het recreatieverkeer minder snel zal toenemen als gevolg van toenemend autobezit dan het niet-recreatieve verkeer. Weg Haamstede-Zierikzec De toename van het verkeer op de weg Haamstede-Zierikzee wordt b.v. geheel verklaard door de toename van de recreatieve slaapplaatsen in dit gebied en in het geheel niet door toename van het autobezit. Een an dere verklaring hiervoor wordt ge noemd het feit dat ca 90 procent van de verblijfsrecreanten per auto naar hun vakantiebestemming komen. Ook de dagrecreanten blijken voor het overgrote deel per auto naar het reereatiegebeid te komen, (bij Wes- terschouwen in de zomer van 1971 voor bijna 90 procent). ROTTERDAM, 25-5. Ondanks het vele werk, dat de overheid, inter nationale commissies en andere in stellingen verrichten ter bestrijding van de verontreiniging van de Rijn, meent de Rijncommissie waterlei dingbedrijven dat men de ernst van de verontreinigingen nog steeds on derschat. NOORDZEE, 25-5. De haringrace is donderdagmiddag losgebarsten. Vijf schepen, een uit Katwijk, een uit Vlaardingen en drie uit Scheve- ningen stomen naar de thuishaven. Het eerste schip wordt daar heden vrijdagavond om ongeveer 24.00 uur verwacht. Drie van de vyf schepen hebben rond de 100 kantjes aan boord, het maximum wat per schip is toege staan. Dit komt omdat men met an dere schepen een ploeg heeft ge vormd. Als er dan 100 kantjes ge vangen zyn wordt alles overgeladen op het snelste schip. Eén schip, de SCH. 6 zit niet in een ploeg en heeft niet meer dan 70 kantjes aan boord. Maar als de 6 het eerst thuis is, wordt er voor de ha ring zoveel betaald dat die paar kantjes niets meer uitmaken. En de 6 heeft de beste kansen het eerste schip te worden. Het is nl. een van de snelste loggers van Scheveningen. Rumoer in Romeinse gevangenis ROME, 25-5. Tweehonderd gedeti neerden in de centrale gevangenis van Rome wilden na het luchten niet terug naar hun cellen. Zij klommen op de daken van de gebouwen rond om de binnenplaats en wierpen dak pannen naar hun bewakers. De gevangenen klagen over te kleine behuizing en het wegblijven van beloofde televisietoestellen. DAYTON A BEACH, 25-5. De Amerikaanse kustwacht heeft don derdag 100 opvarenden gered van de Liberiaanse vrachtboot Oriental War rior (8269 ton) die ter hoogte van Daytona Beach in Florida op de At lantische Oceaan in brand staat. De ongeveer 80 bemanningsleden en 20 passagiers waren al in de slop pen gegaan toen zij door schepen van de kustwacht werden opgepikt. De brand ontstond in de machine kamer. HAARLEMMERMEER. - Bij een verkeerscontrole in de tunnel van rijksweg 4 bij Schiphol zijn gister nacht 82 automobilisten geverbali seerd wegens uiteenlopende overtre dingen. In totaal werden 223 auto's gecontroleerd. Zes auto's werden uit het verkeer genomen. Verscheidene automobilisten bleken niet in het be zit van een rij- of kentekenbewijs of dit niet bij zich te hebben. In enkele gevallen was het ken tekenbewijs niet op naam gesteld. Een vrachtautoohauffeur werd een rijverbod opgelegd omdat hij onder invloed van alcohol verkeerde. De zes waterleidingbedrijven in Nederland, die bij deze commissie zijn aangesloten, zijn het dan ook beslist niet eens met de optimisti sche uitlatingen van minister Drees, die meent dat het allemaal wel mee valt. Dieptepunt Donderdag, publiceerde de com missie haar jaarverslag, waarin gro te bezorgdheid wordt uitgesproken over de voortgaande verslechtering van de kwaliteit van het Rijnwater, dat 4 miljoen mensen in Nederland als drinkwater gebruiken. Als er geen drastische maatregelen worden genomen, dan zullen de waterlei dingbedrijven hun limiet wat betreft de zuivering van het Rijnwater be reiken. In 1971 heeft het water van de Ryn zijn dieptepunt bereikt. De kwaliteit was slechter dan ooit te voren. Het zoutgehalte bereikte ex treem hoge waarden. Het Rijnwater was daardoor nagenoeg ongeschkït voor elk gebruik. Ook de stikstof en de fosforverbindingen zyn sterk toegenomen. BRUSSEL, 25-5. Enkele honderden Belgische boeren, „gewapend" met 200 tractoren, hebben donderdag in de streek rond Vielsalm (in de Bel- 1 gische ooskantons) geprotesteerd te gen het voornemen van het Belgi sche ministerie van defensie om daar een militair oefenterrein van ongeveer 3000 ha. te stichten. De boeren rukten op naar Maldan- ge, waar tijdens een betoging de na druk gelegd werd op de schade die de defensieplannen kunnen toebren gen aan de landbouw en het toeris me in deze streek. BRUSSEL, 25-5. In het Ccntraal- Afrikaanse land Boeroendi (inge klemd tusen Zaire en Tanzania) zou zich een massaslachting voltrekken, die al aan tienduizenden mensen het leven heeft gekost. De berichten die uit de hoofdstad Boejoemboera ko men, zijn uiterst schaars, maar de ernst van de situatie in het land wordt bevestigd door de verhalen van personen die naar Europa heb ben kunnen repatriëren en door de verslagen van de enkele journalisten die zich ter plaatse op de hoogte hebben gesteld. Bomontploffing in Chileens vliegtuig SANTIAGO, 25-5. Een Boeing 727 van de Chileense luchtvaartmaat schappij „Lan-Chilene" heeft don derdag een geslaagde noodlanding gemaakt op het vliegveld van Mon- tego Bay op Jamaica nadat in het achterste gedeelte een bom was ont ploft. Als gevolg van de ontploffing viel de luchtdruk in de cabine terug waardoor een noodlanding noodza kelijk werd. Een van de motoren liep schade op. Het toestel maakte een vlucht van Santiago naar Miami met tussenlan dingen. Geen van de inzittenden werd gewond. Laatste gesprek met bedrijfsleven VOORBURG, 25-5. Minister Bocrsma van sociale zaken heeft donderdag avond laat, na afloop van het laatste oriënterende gesprek met sectoren uit het bedrijfsleven die niet in het bestuur van de Stichting van de Arbeid zyn vcrtegcmvoordlgd, meegedeeld dat de oplossing van de sociaal-economische problematiek nog even moeilijk is als, zoals hy ook toen heeft meegedeeld, aan het slot (dinsdagavond) van de eerste oriënterende bespreking tussen kabinet en stichting. „Hemel en aarde zullen moeten worden bewogen om tot duidelijke afspraken voor 1973 te komen. Er zit ruimte tussen hemel en aarde dus het zou mogelijk moeten z|jn, aldus de heer Bocrsma. De minister zei ook dat uit de reeks gesprekken van donderdag al gemeen is gehoord dat het niet lan ger meer zo kan doorgaan met de inflatoire ontwikkeling. Hij bevestigde dat van de kant van de medische sector is opgemerkt dat daar. overeenkomstig dc in het najaar 1971 tijdens de eerste bespre king gedane toezeggingen, wel dege lijk en aantoonbaar is gematigd.iMen betreurde het van die kant zeer dat dit voorbeeld echter nagenoeg geen navolging heeft gevonden. Men toonde zich aan medische zij de bereid over 1973 eveneens een aanpassing te volgen maar dan aan een algemene ontwikkeling. Dc minister zei verder dat men in het algemeen in alle gesprekken van deze donderdag bereid bleek zich aan te passen aan een algemene ont wikkeling, hoewel men hierover, af hankelijk van de sector, wel genuan ceerd denkt. Intern beraad Minister Bocrsma heeft allo deel nemers aan de reeks gesprekken ge vraagd zich intern te beraden voor een oplossing van de problematiek. Het resultaat van dat beraad zal dan aan het eind van juni kunnen worden besproken in een vervolgse- rie, nadat het kabinet het vervolg gesprek met het bestuur van de Stichting van de Arbeid zal hebben gehad. Dc minister heeft dc gespreks partners om dc in de discussienota van de vakbeweging over het ar beidsvoorwaardenbeleid 1973 opge nomen suggestie over openbaarma king van inkomens voorgelegd. Een eerste reactie daarop Is genuanceerd: voor een deel zeer huiverig en voor een deel meer positief. WESTERSCHOUWEN, 25-5. Op zaterdag 3 juni worden de jaarlijkse regionale brandweerwedstryden Schouwen-Duiveland gehouden; dit maal te Westerschouwen. Het wed strijdobject wordt een pand op de hoek Nocrdstraat/Kloosterweg. Inmiddels is het programma ver schenen, voorzien van een voor woord van burgemeester H. P. Ever wijn, die herinnert aan vroegere wedstrijden, die meer geleken op een „spelletje", maar de opzet van de wedstrijden is thans totaal anders geworden. „Het gaat nu om taktisch inzicht bij brandbestrijding' en een doeltreffende uitvoering", aldus de burgemeester, die hoopt dat het voor de deelnemende ploegen (Haamstede, Renesse, Zierikzee (I en II), Drei- schor, Bruinisse, Brouwershaven, Tholen, St. Maartensdijk, Kerkwer- ve en Scharendijke) er genoegen aan zullen beleven elkaar op sportieve wijze te bekampen. ZWOLLE, 26-5. De 41-jarige A. M. Bonté uit Zwolle, die donderdag morgen uit één van de Zwolse stads grachten werd opgehaald, blijkt te zijn vermoord. Enkele uren nadat anatoom-patholoog dr. J. Zeldenrust dit had vastgestld heeft de Zwolse politie drie arrestaties verricht. Volgens de politie heeft het drama zich in de nacht van zondag op maandag in de St. Josephstraat in Zwolle afgespeeld in de woning van de 24-jarige G. B. B.-de O., die met haar drie kinderen gescheiden van haar man leeft. In haar huis bevon den zich die avond op de de 27-jari- ge kostganger Auke H., eveneens ge scheiden en diens gescheiden vriend Herman E. (29) en Bonté. Producentenprijzen aardappelen nog steeds onder kostprijs DEN HAAG, 25-5. Hoewel de producentenprijzen voor aardappe len sinds eind april flink zyn geste gen, na het dieptepunt in maart, zyn de pryzen sinds november 1971 evenwel toch beneden de kostprijs gebleven. Dit blijkt uit mededelin gen van de voorzitter van het Pro- duktschap voor Aardappelen tijdens 'de donderdag gehouden openbare vergadering van dit schap. Van de oost 1971 is naar raming circa tien procent afgezet op teeltcontracten, waarbij in het algemeen een hogere prys werd gerealiseerd. Afhankelijk van de produktie per ha, de kwali teit, de tyd en de wijze van verkoop, lopen overigens de financiële resul taten van de aardappelteelt sterk uiteen. De consumentenprijzen, zo-- als die worden vastgesteld door de statistiekbureaus van Den Haag en Amsterdam, vertonen weinig veran dering. Tot medio mei kwamen de hogere pryzen niet of nauwelijks in de consumentenprijzen tot uitdruk king. De export van aardappelen be reikte tot 1 mei een record van 577.000 ton. De gemiddelde opbrengst bedroeg f 14,30 per 100 kg. Vergele ken by f 16,30 vorig jaar en f 27,60 het jaar daarvoor. Ongeveer zeven tig procent van de export is gericht op West-Duitsland. De export naar derde landen is zeer wisselvallig, doch is niettemin van grote invloed op het prijspeil. Brailledruk uit telexponsband DEN HAAG, 24-5. Het boete Mazeelman en Nebbishman" van Max Tailleur zal in Brail- le-druk verschijnen. Het is het eerste dat werd vervaardigd uit een telexponsband. Deze band kon na bewerking door een computer worden ver werkt door de volledig ge automatiseerde braille-druk- machine van de Nederlandsche Blinden-bibliotheek. Hiermee heeft deze bibliotheek de laat ste fase bereikt in zijn pro gramma braille-boeken te ma ken direct vanaf de ponsband, die door de grafische industrie wordt gebruikt. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Vereniging van Bevelvoe rende b.d. Gemeentelijke Vrijwillige Brandweren op Schouwen-Duive land (de heren J. Quant, J. Landman en C. Deurloo) en wedstrijdleider is de heer J. Bouwman te Roosendaal. Na afloop van de wedstrijden vindt in het verenigingsgebouw van de Ger. kerk een koffiemaaltijd plaats, tijdens welke de uitslag bekend zal worden. Bezoek prins Bernhard aan „Shape" BRUSSEL, 25-5. Prins Bernhard zal op 14 juni, vergezeld van de se cretaris-generaal van de Navo, mr. J. M. A. H. Luns, een bezoek aan Shape, het hoofdkwartier van de ge allieerde strijdkrachten in Europa, brengen. Het hoofdkwartier is gele gen bij Bergen in Zuid-België. Minimum maten van vissoorten RIJSWIJK, 25-5. Het bestuur van het Produktschap voor Vis en Visse- rijprodukten heeft donderdagmiddag een verordening vastgesteld inzake minimum maten van schol, schelvis en wijting, waardoor aanvoer van deze vissoorten beneden een bepaal de minimum maat wordt verboden. Zowel reders als handel hadden om een dergelijke regeling verzocht. Man verdronken in gracht ZWOLLE, 25-5. Uit de stadsgracht te Zwolle is donderdag het lichaam opgehaald van de 41-jarige A. M. Bonte uit Zwolle. Waarschijnlijk is de man enkele dagen geleden ver dronken. Er zijn enkele verwondin gen geconstateerd, die kunnen zijn veroorzaakt door de schroef van een schip. Twee doden op de weg BAARN, 25-5. Donderdagmorgen om elf uur zijn op de Vuurschesteeg in Lage Vuursche (gem. Baarn) twee mensen om het leven gekomen. De 76-jarige heer A. van de Sehagt uit Soest reed, volgens de Baarnse politie, zonder te stoppen een vooi-rarigsweg op. Daarbij werd zijn auto in de flank gegrepen door de auto van de heer L. H. Jansen, re-. dakteür van de radionieuwsdienst. De auto van de heer Van de Schagt werd totaal vernield. Hij en een meerijdend meisje van ongeveer zes jaar, Feitje van den Heuvel uit Baarn, kwamen om het leven. De heer Jansen werd met nog onbeken de verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. WEEKEINDE. ARTSENDEENST Zaterdag 27 en zondag 28 mei Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112)480, neemt waar voor dokter Van Geer en dokter Bontkes. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 08.00 uur. Dokter W, J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Simons en dokter Stenger. De weekeinde-dienst voor de West hoek en Brouwershaven gaat in op zaterdagochtend 9.00 uur en eindigt maandagochtend om 8.00 uur. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114)-1280, neemt waar voor dokter De Bruin. De artsendienst OOSTERLAND- BRUINISSE, gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter E. E. Vleugcis Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande en dokter Visser. Zuster mevr. v. d. Haven, tel, (01115)- 1423, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS J. Mindcrhoud, Voorstraat, Middcl- harnis, tel. (01870) 2897, heeft dienst voor Schouwen-Duive land en Gocrce-Overflakkee. Dc weekeindedienst gaat in zater dagmorgen na 9.00 uur. Ook colleges taking in Groningen AMSTERDAM, 25-5. Het college van bestuur van dc Amsterdamse universiteit heeft in een brief aan het docerend personeel gevraagd de colleges tot en met 30 mei op te schorten in verband met dc aktics tegen dc collegegeldverhoging. Op dc meeste faculteiten was het onderwijs al woensdag gestaakt. Donderdagmorgen deelden leden van het stakjngspiket aan hei instituut voor Andragogie enkele klappen uil aan drie studenten die het gebouw wilden binnengaan in verband met hun werkzaamheden. In dc Oudemanhuispoort in Am sterdam overnachten ruim honderd studenten in het kader van dc bezet ting uit protest tegen de voorgeno men collegegeld verhoging. Alleen hoognodige universitaire zaken, zoals tentamens, worden door dc bezet ters in het gebouw geduld. De be zetting zal duren tot 30 mei. GRONINGEN. Aan de oproep van de Groninger studentenbond tol dc collcgcslaking die donderdag aan dc universiteit te Groningen is gehou den, is praktisch overal in de insti tuten en laboratoria gehoor gegeven Expositie Zierikzee De Vlinder, tot 1 juni, expositie te keningen Karin Hendrix, elke dag behalve maandag. Vrijdag 26 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8.00 uur, jeugdforumavond Oecumenische werkgroep Zierikzee. Oosterland 8.00 uur, vergadering Kolenfonds. Zaterdag 27 mei Drcischor 8.00 uur tentconcert. Renesse 3.00 uur, opening CJ.V.-kamp. Het kamp blijft ter bezichtiging tot 6.00 uur opengesteld voor alle belangstel lenden. Dinsdag 30 mei Haamstede Hotel Bom, ledenvergadering/film avond M.C. „De Koppeling". Brouwershaven Bijeenkomst Plattelandsvrouwen bond; vertrek Markt, 1.14 uur (n.m.). Woensdag 31 mei Zierikzee Nieuwe Haven, Rode Kruis-Hospi- taalschip „J. Henry Dunanl", 18.15- 19.50 uur buitenprogramma. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.45 uur, voor lichtingsavond N.C.C.B. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. In Zwaag (N.H.) is de 29-jarige B. M. Stevens uit Amster dam met zijn auto tegen een boom gereden en op slag gedood. De po litie vermoedt dat hij door een ruk wind de macht over het stuur heeft verloren. DEN HAAG. In de gemeente Leen de is de 27-jarige mevrouw M. G. de Groot-Jansen toen zij op haar fiets linksaf sloeg door een tegemoetko mende motorrijder aangereden. De vrouw is in het ziekenhuis van Qeldrop aan haar verwondingen overleden. DEURNE. De 72-jarige fietser A. Keuken uit Deurne kwam bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven. Hij kwam op een krui sing in botsing met een auto, die op een voorrangsweg reed, aldus de po litie. Het oude Schouwen laat je zo maar niet los. Hoe ging dat op een zame, ver afgelegen boerderijen vroeger? Wel, men deed bijna alles zelf en het hield ook een optimal portie zelfverzorging in. Men had heel wat bij de hand. Aardappeltjes van het land, groente in de tuin, een „keu in het kot", eitjes in het hok, „zuivel van Teun" uit stal of wei en het graan werd naar de molenaar gebracht, gemalen en gebakken tot brood. Deed men het zelf niet, dan was de - zeer duidelijk warme - dorpsbakker paraat om deze dage lijkse klus te klaren. Voor de meeste boerderijen was ook de zee vlak bij en die was goed voor paling, zee kraal, lamsoren en mosselen. Boven dien waren er in het seizoen vogel eitjes en men moet eens zien hoever men dan bij elkaar opgeteld komt. Eens per week reed het gerijtje naar de stad en daar werd dan een hand vol boodschappen gedaankoffie, suiker en misschien wat kruiden, wat men samen (alle politiek verge tend) toen „koloniale waren" noem de. Dit eenvoudig schema is zo frap pant, dat het geschikt lijkt voor ex port. Wel, tropische zeeën zijn toch ook rijk en valt daar niets te van- gen? Een big in Maisoer (India) zal niet de groeidrift hebben van een vroegere gekeurde Schouw se big, maar hij zal als allesweter toch wel wat groter worden en is er in die honderdduizenden mijlen grond met wat oude lakken niet een tuin tje af te palen, waarin (beetje water er bij) wat groenmoes wil groeien? En een schaap of een geil moet toch haalbaar zijn? Of is het ginds tc warm en in Co lumbia of Peru ook? Is het toch te westers die idee van zelf doen en scharrelen, voordat men lot een wal redelijker ivelvaarl komt? In de slums van Calcutta groeit geen zee kraal, maar putje slaan, beekje ma ken, koraalvisjcs er in, wat berm- groen voor de vitaminen, kan dat niet of kan dat niet beter op het platteland of kan het alleen „in het kader van grote projekten?" Ik wil - heel primitievelijk - mijn idee ex porteren: simpelweg wat meer mo- gelijkhcidjes aanboren en niet altijd die beroerde knollen en koeken ginds, waar voor geen fluit aan vitaminen in steekt. Zien al die tonic-drinkende en in dure hotelbedden logerende conferentieheren dat allemaal nog wel? Ik wil niet onvriendelijk zijn en vraag maar, maar om wat de ge zondheid betreft riant te leven.heeft een mens niet eens zoveel nodig: een eitje (van die gekke fladderkijipcn z(jn er toch ook in de dessas?), brood (ja natuurlijk, maar graan valt te importeren) en een visje en wat groen. Ah, het moet allemaal beter kunnen, dacht ik zo. want een mens moet iets verzinnen om niet woedend te worden over eigen mochfcloos- heidJ SCHIERE1LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2