nuo bpeciai Inzicht in wensen van Zeeland (Sch.-Duiveland)-rekreanten Vader ontvoerde eigen kinderen GAZELLE /VgSVV fiets beleeflvSsJ/l je iets Individueel kamperen in Zeeland wordt mogelijk LOODGEHALTE IN BENZINE Wat biedt de BEELDBUIS? Dam in „IJzeren Poort" panty e ragfijne panty de gele verpakking Berlijnse muur weer open ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 mei 1972 Nr. 21082 Vergadering Prov. V.V.V. VLISSINGEN, 16-5. Op de te Vlissingen gehouden Prov. V.V.V.- vergadering Vlissingen. heelt de di recteur van het Nederlands Research Instituut voor Toerisme te Breda, een inleiding gehouden over: Deel studie IV van het Zeeuws Recreatie onderzoek „Het gedragspatroon en de behoefte van de in Zeeland ver blijvende vakantieganger en de waarde van dit onderzoek voor de Zeeuwse V.V.V.'s. Op stapel staat een grootscheeps onderzoek naar het hoe en waarom van de Zeeuwse recreant. Er zullen op Schouwen-Duiveland 2000 vraag gesprekken met vakantiegangers worden gehouden, aan wie in de eerste plaats zal worden gevraagd, waarom ze naar Zeeland kwamen. Wat was aanleiding tot de besluit vorming om Zeeland te kiezen. Wel ke verbeteringen zij wensen en of zij zullen terug komen en wat zij hier zoeken. Deze interviews zullen worden afgenomen in Zeeland en op Goeree Overflakkee. Of zij ook deel namen aan dagtochten en de behoef te daaraan? Vooronderzoek Nu is er, omdat een en ander een enorme voorbereiding en instructie voor enquetrices vraagt, een klein vooronderzoek geweest, met toch wel merkwaardige resultaten. Men kwam hier uiteraard meest voor een bezoek aan de stranden, op Schouwen-Duiveland. Men was over het algemeen tevreden over de ca fetaria's en over de restaurants waarvoor men kwam, terwijl de wandelroutes aantrekkelijk waren. De mobiliteit viel tegen. Slechts een kwart van de bezoekers had meegedaan aan dagtochten, een vijfde deel had gebruik gemaakt van de dienst van V.V.V. Op Schouwen- Duiveland was dit meer dan 20 pro cent. Wensen waren: meer sanitaire voorzieningen, verharde duinover gangen, meer eetgelegenheden aan het strand. De Schouwen-Duivelandse gasten waren over cafetaria's en restau- Bankovervallen in West-Duitsland LÜDWIGSHAVEN MÜNCHEN, 17-5. By twee bankovervallen in West-Duitsland hebben nog onbe kende rovers dinsdag een bedrag van ruim 350.000 gulden buitgemaakt In Ludwigshafen (Rijnland-Palts) overvielen vier gewapende mannen een bankfiliaal en gingen er met ongeveer 256.000 gulden vandoor. De buit bestond uit bankbiljetten van 20, 50 en 100 mark en buitenlands geld. In München dwongen twee ge maskerde en gewapende mannen de kassier van een bankfiliaal hun een bedrag van ongeveer 100.000 gulden te overhandigen. MAASTRICHT, 17-5. Wegens het ontvoeren van zijn eigen kinderen, twee zoontjes van vier en vijf jaar, uit een kindertehuis in Heerlerbaan heeft de rechtbank in Maastricht de 29-jarige C. H. uit Kerkrade conform de eis tot dertig dagen gevangenis straf, waarvan 21 dagen voorwaar delijk, en een geldboete van f 150, veroordeeld. De kinderen waren uit de ouderlij ke macht ontzet, waarna in een ter huis in Heerlerbaan werden ge plaatst. Omdat hij zijn kinderen graag weer eens bij zich thuis wilde hebben, dronk hij zich op 17 maart moed in. Hij wist na thuiskomst zijn vrouw te overreden, midden in de nacht de kinderen te gaan halen. Via een balkon klom hij bij het kinder tehuis naar binnen, haalde zijn zoon tjes uit de slaapzaal en verdween met hen. SAIGON. Een T-59 tank van Russi sche makelij, welke op de Noordviet- namezen is buit gemaakt, wordt met andere voertuigen in triomf voorge reden, in een poging het moreel van de Zuidvietnamese burgers wat te verhogen. rants qua inrichting en verzorging beter tevreden dan die in Zeeuws- Vlaanderen, maar eenderde deel van de geënqueteerden achtte de prijzen van de zomerhuizen te hoog, (niet in overeenstemming met wat voor de betaalde prijs geboden werd); twee derde van de gevraagden gaf het voornemen te kennen te willen terug komen. Een merkwaardige conclusie, die toch nogal wat tegenspraak uitlokte maar ook veel bijval, was het ant woord op de vraag: Hoe en waarom bent u naar Zeeland gekomen Tweederde had direkt Zeeland ge kozen omdat het dicht bij lag (Noord-Brabant - Zuid-Holland); éénderde had beslist na ook een bui tenlandse reis, of een vakantie elders overwogen, maar velen waren naar Zeeland gekomen op aanbeveling van vrienden, kennissen of familie. Conclusie: Het zenden van (door gaans dure) folders geeft veel min der resultaat, dan men er van ver wacht of men er aan meent te moe ten toekennen. Wat is nu de waarde van dit toch wel dure onderzoek (het zal ruim f 400.000,- gaan kosten). En waarom is het zo duur Het is zo duur omdat het enorme voorbereiding vraagt, omdat een computer programma moet worden gemaakt en omdat overigens veel werk moet worden verzet. Wat is het nut Uit de enquette zal moeten blijken: Een kwaliteitsverhoging van het aan de gasten gebodene, verbetering van de infrastruktuur, als daarom wordt gevraagd, uitbreiding van de externe voorzieningen (toiletten etc.). Ook hoopt men een inzicht le krij gen, waar in nieuwe gebieden (Gre- veliugenmeer - Zeeuwse Meer) de miljoenen terecht moeten komen die men gaat investeren. Niet in alle opzichten is de huidige vakantieganger maatstafgevend voor de toekomst, men heeft al verschui vingen gezien; grotere verschuivin gen zijn nog te verwachten. Ook kan in Duitsland op een ander of beter publiek worden gemikt, zoals het resultaat van het artikel in het Duit se tijdschrift „Schoner Wohnen" uit wees; al is deze studie voorbehouden aan Deelstudie V. Niet in de laden Aangedrongen werd dan ook de conclusies van het dure onderzoek niet terecht laten komen in de bu reauladen, maer te kennis van hen die het aangaat. De zaken die thans in de horeca-sector of de recreatie sector hun bestaan-vinden. Ook in de rondvraag kwam naar voren, dat de prijzen een rol begin nen te spelen. De term reclame wil de men vervangen zien, door propa ganda. Voert men propaganda, dan voor de streek en regio, maar niet voor de eigen gemeente. Dus collec tieve reclame, men kan dan op zijn uitgaven budget belangrijk besparen (maar dan toch oók propaganda voor het achterland en niet alleen voor de kust). Advertentie *Deze aktie geldt voor Gazelle/Juncker Locomotief/Simplex fietsen/ Berin! bromfietsen. op een DOE MEE AAN DE BETOVERENDE FILMTRIP DOOR AFRIKA 12 Nederlanders worden straks uitverkoren om deelnemer te worden aan een onvergetelijke 16-daagse foto-film-safari. MKT GAZKLLK OP SAFARI Haat een deelnemers-kaart bij uw fietsen leverancier, Direkt doen! a ijJk Gemonteerd met Vredestein-banden Ur Advertentie liC weststraat 5-7, zierikzee G.S.-brief aan gemeentebesturen MIDDELBURG, 17-5. Alle ge meentebesturen in Zeeland hebben een brief ontvangen van gedeputeer de staten, waar elf punten worden genoemd, die betrekking hebben op het idividuecl kamperen. Het doel van deze brief.is, degenen die nog deze zomer kampeerders op het erf of in de boomgaard willen ontvangen hiertoe ook de mogelijkheid te bie den G.S. lopen met deze brief vooruit op het voorstel van de Nederlandse Kampeerraad om te komen tot een algemene kampeerwet en op het voorstel van de Zeeuwse provinciale raad voor de recreatie, die een pro- viciale raamverordening nodig acht. G.S. zullen de resultaten van dit beraad niet afwachten, maar hebben op voorhand regels opgesteld, die het mogelijk maken, dat er ten aan zien van het individueel kamperen nog deze zomer in Zeeland een uni form kampeerbeleid kan worden ge voerd. In ruil voor deze snelle afwikke ling moeten de gemeentebesturen G.S. informeren over de afgegeven vergunningen voor individueel kam peren en het aantal caravans en ten ten, waarvoorde vergunning is af gegeven. G.S. merken in hun brief op dat, ondanks het feit, dat er in Zeeland mogelijkheden zijn tot individueel kamperen, dit nog niet wil zeggen, dat deze kampeervorm zonder meer kan worden vrijgegeven. Heroïnevangst te Brussel BRUSSEL, 17-5. De politie in Brussel heeft 120 kilo heroïne in be slag genomen. In verband hiermee zijn in New York vijf arrestaties verricht en twee in Parijs, zo heetf de officier van justitie in Brussel bekend gemaakt. De heroïne, waarvan de waarde op 22 a 50 miljoen dollar wordt geschat, was bestemd voor verzending naai de Ver. Staten. BRUSSEL, 17-5. Het Europees parlement zal de Europese commissie gaan interpelleren over de kwestie van het loodgehalte in de benzine. Tijdens een vergadering in Brussel heeft de commissie van het parle ment die zich met vervoer bezig houdt en die geleid wordt door de Nederlandse socialist dr. ir. A. Oele in grote lijnen de tekst vastgesteld van een mondelinge vraag die ze de Europese commissie gaat voorleggen. De kwestie van het loodgehalte in de benzine is des te meer actueel geworden nu Duitsland bepaald heeft dat met ingang van 1 junari van dit jaar dat loodgehalte beperkt moest zijn tot 0,4 gram per liter en op l januari 1976 zelfs tot 0,1% gram per liter. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND STADSKANAAL. In Stadskanaal is een loods van een autoverhuurbe drijf door brand verwoest. De schade bedraagt ruim een ton. Een vracht auto en twee personenauto's en een aantal vaten olie werden door het vuur vernield. WEERT. Hét 10 km. lange stuk autoweg van de E-9 tussen Weert en Maarheeze is zo ver gevorderd, dat het dinsdag als vierbaansweg in ge bruik kon worden genomen. De weg had twee rijbanen en was op topda gen en -uren dikwijls de oorzaak van opstoppingen. DEN HAAG. In het dezer dagen gereedgekomen partij-programma van de in januari opgerichte Rooms- Katholieke Partij Nederland wordt de bescherming van het ongeboren kind tegen abortus provocatus een belangrijk punt genoemd. ROTTERDAM. Prinses Beatrix en prins Claus hebben een werkbezoek gebracht aan het Thoraxcentrum van het academisch ziekenhuis in Rot terdam (Dijkzigt). Het Thoraxcen trum is de afdeling, waar de patiën ten met hart- en vaatziekten worden behandeld. DEN HAAG. De 21-jarige Surina mer Henri R. R., die ook wel Simon wordt genoemd, tot voor kort kamer genoot van de 22-jarige Emilius Fel ler die in het afgelopen weekeinde in Den Haag is doodgestoken, is nog steeds spoorloos. DEN HAAG. De 26-jarige Hage naar J. Th. Macco is in een zieken huis overleden aan de gevolgen van een aanrijding. Maandagavond was hij in Den Haag mét zijn fiets tegen een auto gebotst, waarbij hij ernstig werd gewond. HILLEGOM. De 24-jarige fabrieks arbeider P. G. van Roon uit Noord- wijk is te Hillegom met zijn motor tegen een bus gebotst. Hij was op slag dood. Het ongeluk gebeurde doordat hij met zijn motor uit de bocht ging. ROTTERDAM. De 59-jarige mevr. J. G. C. van 't Hoff-Sweers uit Rot terdam is in het Rotterdamse ver keer om het leven gekomen. Op de kruising van de Juliana van Stol- berglaan en de Lodewijk van Nassau straat kwam de vrouw op haar bromfiets in aanrijding met een be stelauto. Ze overleed ter plaatse. DEN HAAG. In april heeft de Haagse politie 31 buitenlanders aan gehouden, die daarna ons land moes ten verlaten wegens onvoldoende middelen van bestaan. Het meren deel van de vreemdelingen was af komstig uit Zuideuropese landen. DEN HAAG. - Staatssecretaris Scholten van financiën heeft in een persconferentie er de nadruk op ge legd, dat het kabinet de verhoging van de omzetbelasting onvermijde lijk acht, mede gezien de omvang van de budgettaire problematiek, zo als die onlangs door minister Nelis- sen is uiteengezet en mede gezien de reeds vaststaande belastingmaatre gelen. DEN HAAG. De staatssecretaris van buitenlandse zaken, drs. T. E. Wes terterp heeft op Mauritius een pla quette onthuld, die later zal worden aangebracht op de gedenknaald ter herinnering aan de eerste landing van Hollanders in 1598. DEN HAAG. Omstreeks de tijd dat de Sowjet-minister van buitenland se zaken, Andrei Gromyko, een be zoek aan Nederland zal brengen, over ca: twee maanden, hoopt men in Den Haag een duidelijker inzicht te hebben in de Oost-West-verhou- dingen. SCHIPHOL. Op uitnodiging van de Arabische Liga is een vijftal Ne derlandse journalisten van t.v., radio en schrijvende pers van Schiphol naar Egypte vertrokken voor een „fact finding" reis van 3 weken door Arabische landen: Egypte, Jordanië, Syrië, Irak cn Libanon. DEN HAAG. De consultatiebureaus voor longziekten in Doetinchem, Til burg en Rotterdam zullen binnenkort ook gaan functioneren voor het vroegtijdig opsporen van hartaan- doeningen. Dr, Artscnius van het Rotterdamse Thoraxcentrum is be gonnen met het bijscholen van art sen. verpleegsters en technische as sistenten van deze bureaus in ver band mei hun nieuwe taak. 1NGLEWOOD. - Dan Blokker, de 125 kg. wegende acteur, die als „Hoss Cartwright" in de t.v.-serie „Bo nanza" wereldbekend werd, is op 43-jarige leeftijd overleden aan trombose na een ope ratie. VRIJDAG 19 MEI. NED. I. Het AVRO-programma van vanavond is samengesteld vol gens een bekend recept met als toet je de „Vuist van Willem Duys". De Vuist wordt voorafgegaan door „Te- levizier-suppelement" waarin één aktueel onderwerp wordt belicht. Na het journaal van acht uur een afle vering van de serie „De Versierders" met Roger Moore en Tony Curtis. De knappe jongen Danny Wilde raakt ongewild betrokken bij een goudroof. Daardoor krijgt hij een hele bende achter zich aan, die het op het goud gemunt hebben. Als Wilde te lang wegblijft naar de me ning van zijn makker Brett Sinclair komt deze in aktie. In de vooravond kan men kijken naar de dokumen- taire „Het wonder der natuur". Ook voor acht uur een aflevering uit de Mary Tyler Moore show, waarin Ma ry een rol aanvaardt in een door een van haar collega's geschreven to neelstuk. Aansluitend op het jour naal van acht uur wordt in de ru briek Bijpraten met Biesheuvel" stilgestaan bij het kabinetsberaad van vandaag. KLADOVO, 17-5. De presidenten Tito van Zuid-Slavië en Nicolae Ceausescu van Roemenië hebben de „IJzeren Poort"-dam in de Donau in gebruik gesteld. Aan de bouw van de dam is zeven jaar gewerkt. Hij heeft een vermo gen van 11,4 miljard kilowatt-uur, en is op vier na de grootste ter wereld. Tito en Ceausescu ontmoetten en omhelsden elkaar halverwege de dam. Daarna haalden ze de handels over om de elektrische generator in werking te stellen. Aktie contra In Apeldoorn ,Miro' DEN HAAG, 17-5. Enkele honder- den middenstanders hebben een pro testvergadering gehouden tegen de voorgenomen vestiging van een wa renhuis („Miro") op het industrie terrein in Apeldoorn. Aan het college van b. en w. en aan de Apeldoornse raad werden protesttelegrammen gezonden, waar in de grote verontrusting over een dergelijke vestiging werd uitgespro ken. B. en w. ontvingen het dringen de beroep in geen geval de aanvraag van de N.V. Miro in te willigen aan gezien daartoe bestaande bestem mingsplannen voor het betrokken industrieterrein zouden moeten wor den gewijzigd. Op deze vergadering werd het woord gevoerd door het Tweedeka merlid De Jong. Tegen het vangen van zangvogels DEN HAAG, 17-5. Dc Nederlandse vertegenwoordiging in dc Benelux- werkgroep die zich bezig heeft ge houden met de jacht- en vogelbe scherming, streeft met kracht naar maatregelen tegen de massale vangst van zangvogels met netten. De werkgroep doet zijn best om de nationale'wetgevingen op het ge bied van jacht- en vogelbescherming op elkaar af te stemmen. Dit heeft minister Lardinois (landbouw cn visserij) en andere bewindslieden die bij de zaak zijn betrokken mee gedeeld bij het indienen van het wetsontwerp tot goedkeuring van dc Benelux-overcenkomst jacht, en vo gelbescherming. De minister merkt nog op, dat spe ciaal in Limburg intensief wordt ge controleerd op de vangst en de klan- destiene verkoop van vogels. Machinefabriek gaat sluiten OUDE PEKELA, 17-6. - Mulders machinefabriek in Oude Pckela moet met ingang van aanstaande maandag sluiten. Dit betekent, dat er voor de ruim 50 werknemers geen werk meer zal z(jn. De oorzaak van de sluiting is het feit dat de fabriek geen orders heeft. Dc vakorganisaties en hel geweste lijk arbeidsbureau zijn ingelicht over do gang van zaken. NED. 11. Omdat Bob Bouma het nog steeds rustig aan moet doen wordt ook de aflevering van van avond van het programma „Voor een briefkaart op de eerste rang" gepre senteerd door Hans van Willigen- burg. De kijker krijgt o.a. fragmen ten voorgeschoteld uit „From Russia with love", „Alleman" en „Isadore Duncan". De actrice Carry Tefsen leest een filmverhaal voor. Na het journaal volgt de aktualiteitenru- briek „Brandpunt". Omdat het deze week de week voor de Nederlandse missionaris is, zendt de KRO vervol gens een programma uit met menin gen van iverkers in de missie over hun verlof in Nederland. Avontuur en romantiek vervolgens in „Bonan za". De Cartwright familie komt een jonge knaap te hulp die gechanteerd wordt om mee te werken aan een overval. In het uur dat Nederland II vervolgens nog in de lucht blijft wor den de rubriek „Uit de Kunst", het laatste nieuws, Den Haag vandaag en de vierde inleidende les van de Teleac-cursus „Hoe wordt ik de com puter de baas?" uitgezonden. VRIJDAG 19 MEI. NED. I: 11.10 Schooltelevisie; 18.45 Fabels; 18.55 Journaal; 19.05 Het wonder der natuur; 19.30 Mary Tyler Moore show; 20.00 Journaal; 20.21 Bijpraten met Biesheuvel; 20.30 De versierders; 21.20 Televizier-supple ment; 21.40 Voor de vuist weg; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. NED. II: 18.45 Fabels; 18.55 Jour naal; 19.05 Voor een briefkaart op de eerste rang; 20.00 Journaal; 20.21 Brandpunt; 21.10 Week voor de Ne derlandse missionaris; 21.40 Bonan za; 22.30 Uit de kunst; 23.00 Journaal; 23.05 Den Haag vandaag; 23.10 Te- leac. Advertentie Enka'sheer Munitiedepot bij Pleiku de lucht in PLEIKU. Beschietingen door de Noordvietnamese troepen hebben een reeks zware explosies veroor zaakt in een groot munitiedepot van het Zuidvietnamese leger bij Pleiku. Een enorme hoeveelheid munitie ging verloren. Volgens militaire woordvoerders moeten de explosies veroorzaakt zijn door Noordvietna mese saboteurs of door mortierbe schietingen. Uit Kontum wordt ge meld dat daar het vliegveld is be stookt met 30 raketten, waardoor eon Zuidvietnamees vrachtvliegtuig is vernield en een aantal Amerikaan se helicopters werden beschadigd. WEST-BERLIJN, 17-5. Voor dc 2.1 miljoen inwoners van West-Bcrlijn is woensdagochtend de muur naar hel oostelijke stadsdeel weer voor acht dagen geopend. Met pinksteren kunnen de Wcst- bcrlijners voor dc tweede keer dit jaar bezoeken brengen aan dc D.D.R. cn aan Oost-Berlijn. Verwacht wordt dat rond 700.000 Westberlijncrs van dc pinksterregeling gebruik zullen maken. Tot 24 mei zullen dc Oostduit.sc grenswachten geen controle uitoefe nen op personenauto's en op bagage Ook de controle op het doorgangs- verkeer van cn naar Berlijn is in dc periode soepeler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 9