Gemoderniseerde slagerij R. A. Orneé weer open voor publiek Werkzaamheden aanleg aardgasleidingen te Oosterland zijn in volle uitvoering STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 mei 1972 Nr. 21082 NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbanlt U bent welkom by uw Nutsspaarbank voor ALLE VERZEKERINGEN BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. ZIER1KZEE, 17-5. Woensdag her dacht het echtpaar G. J. Kardol-van de Schelde in de Korte Nobelstraat, de vijftigjarige echtvereniging, dat uitliep op een gezellig familiefeest, zij het dat het aan officiële belang stelling niet ontbrak. In de morgen uren bezocht burgemeester Th. H. de Meester het bruidspaar en bood zijn gelukwensen aan namens het gemeentebestuur. De heer Kardol was - voordat hij in 1961 werd ge pensioneerd - niet minder dan 48 jaar werkzaam als drukker bij de N.V. Drukkerij Lakenman Ocht- man. Ontelbaar zijn de Zierikzeesche Nieuwsboden die van zijn pers zijn gevloeid. Geen wonder dat zowel van direktie- als redaktiezijde de nodige belangstelling werd getoond. Beide echtelieden verkeren nog in uitstekende gezondheid. Onder de talrijke bloemstukken bevond er zich één van het gemeentebestuur. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). „Zonnegloren" te Soest, die gehouden werd door de dames: Beije-Boogert, Dooge-Kosten, Van Dijke-Geene, Van 't Hoff-van der Maas, Van der Hulle-van 't Hoff, Ista-Both en Stou- ten-Otte, onder leiding van mevr. M. v. d. Maas-van 't Hoff, bracht op de mooie som van f 336,81. Namens de sanatoria past hier een woord van oprechte dank aan de milde gevers (sters), en niet minder aan de collec tanten en de leiding voor het werk belangeloos verricht. BRUINISSE Vergadering Hervormde Vrouwenvereniging weer begonnen Op dinsdag 23 mei hoopt de Her vormde Vrouwenvereniging „Helpt Elkander" weer bijeen te komen. Op die vergadering zal de heer J. P. C. Boot uit Haamstede, dia's vertonen van de Natuur- en Vogelwacht, op genomen in de Westhoek. Ree verscheen op bouwterrein De aan het werk zijnde bouwvak kers, die dinsdagmorgen bezig wa ren aan een complex van vijf wonin gen, dat door het aannemersbedrijf Capelle wordt gebouwd, zagen plot seling uit de boogerd van de heer M. L. van den Bos, achter het Dorpshuis een ree verschijnen. Het dier ver volgde zijn tocht gedeeltelijk over het bouwterrein, het bouw- en wei land en de Molenweg rond de boer derijen van de families De Jonge en Van den Berg, en verdween de weg naar de Grevelingendam overste kend, in de richting van de hoeve Bouwlust. Het is weer al lange tijd geleden dat herten of reeën in de polder Brui- nisse werden gesignaleerd. Benoeming De heer W. A. Jumelet M. A.z. te Bruinisse is benoemd tot leraar aan de scholen van de Chr. Scholenge meenschap van Technische Scholen Middelburg. Hij is thans werk zaam bij de betonnendienst, volg de in zijn vrije tijd een cateche- tenopleiding te Goes en behaalde be gin van dit jaar daarvan het diplo ma, dat hem het recht geeft het vak godsdienstonderwijs te geven aan be paalde daarvoor aangewezen scho len. Het Breed Moderamen van de Generale Synode der Ned. Hervorm de Kerk heeft onlangs aan de heer Jumelet eveneens vergunning ver leend om een kerkdienst te leiden in de gemeenten pp Schouwen-Duive- land en Noord-Beveland. De heer Jumelet is te Bruinisse ouderling der hervormde kerk, voorzitter van het schoolbestuur van de Ver. tot Bevor dering van Ger. Schoolonderwijs en werkzaam op de zondagsschool. Verdronken zeiler geen onbekende De 29-jarige Wim Rutgers uit Wa- geningen, die met een zeilboot (Ca tamaran) in de buurt van St. Maar ten is vergaan en nog voordat zijn schip zonk, kans zag ontroerende groeten aan zijn vrouw en ouders op wat later als wrakhout zou aanspoe len (de drijvers van zijn boot), ach ter te laten, was op Bruinisse geen onbekende, omdat zijn moeder mevr. Rutgers-Jumelet in Bruinisse werd geboren en Wim als jongen regel matig bij zijn grootouders kwam lo geren en later bij zijn hier wonende familie nog regelmatig op bezoek kwam. Enkele weken geleden reeds cir culeerde het bericht van zijn ver missing door de gemeente, tot deze week het ontroerende verhaal in de Nederlandse pers, een einde maakte aan alle onzekerheid. DODELIJKE ONGELUKKEN AMSTERDAM. De 59-jarige me vrouw G. Peters-Groeneveld uit de Vespuccistraat in Amsterdam-West is woensdagochtend bij het ramen- lappen van tweehoog op de binnen plaats achter haar woning gevallen. De vrouw werd ernstig gewond naar het Wilhelmina Gasthuis overge bracht, waar zij korte tijd later overleed. GRONINGEN. Woensdagmorgen is de 13-jarige scholiere Nel Bartstra uit Haren (Gr.) om het leven geko men nadat zij op het Zuiderdiep in Groningen door een stadsbus was overreden. Het meisje was met de fiets op weg naar school toen het ongeluk gebeurde. Hoe zij onder de bus is gekomen is nog niet bekend. NISTELRODE. Bij een verkeers ongeluk op de Dintherseweg in de Brabantse gemeente Nistelrode zijn twee mensen om het leven gekomen en moest een andere zwaar gewond naar een ziekenhuis worden overge bracht. AMSTERDAM. Een botsing met een vrachtwagen heeft woensdag ochtend op de Leeuwarderweg in Amsterdam-Noord het leven gekost aan de 34-jarige automobilist J. W. de Kom uit Monnickendam. De man was met zijn auto geslipt en daarbij op de andere weghelft terechtgeko men. NIJKERK. De 10-jarige H. W. Bot ter is vlak voor zijn ouderlijk huis in Nijkerk bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij stak de weg over en werd aangereden door een personenauto. Hij was op slag dood. Oüstcrlandse „soos" bezocht de „wilde dieren" OOSTERLAND. 17-5. Dc weersge steldheid was bijzonder slecht toen dc bejaarden, vaste bezoekers van dc bcjaardcnsocictcit alhier, woensdag hun jaarlijks reisje maakten per au tobus van dc firma Van Oeveren uit Zierikzcc, met ais chauffeur dc heer C. van der Werf. Omstreeks half ne gen werd gestart vanaf het her vormd verenigingsgebouw, met in totaal 38 personen, waaronder enige dames van het bejaardencomité en verschillende serveersters. Gereden werd eerst via de Greve lingendam naar Willemstad en ver volgens over Zwingelspaan naar Klundert en Zevenbergscnhoek. Ver der over Made naar Nieuwkuijk. waar voor het eerst werd gepauzeerd om in het café: „De Ster" koffie te gebruiken. Hierna ging het naar Helvoirt om omstreeks 12 uur in het mooie Oisterwijk te belanden en hier de lunch te gebruiken. Onge veer 1 uur werd de bus weer beste gen en ging het naar de Safari, het openlucht dierenpark, waar. men bij zonder genoot van de veelvuldig hier aanwezige fauna. Dc apen beklom men de bus en pakten versnaperin gen aan door het geopend dak. Ook zag men hier tal van wilde dieren zoals leeuwen, panters enz. Verder ook zebra's, berggeiten etc. Jammer dat het weer hier niet meewerkte in deze prachtige natuur. Desondanks bleef toch de stemming zeer goed bij de reizigers. Tot ongeveer half drie verbleef men in de Safari. Toen ging- het naar Dongen, waar in het be kende café: „Dc Posthoorn" een con sumptie gebruikt werd. Half vijf werd de bus weer bestegen en ging het weer huistoe. Eén der bejaarden de oud-Oosterlander de heer M. Dorst, thans in het bejaarden verzor gingstehuis te Bruinisse, was de tolk van de aanwezige bejaarden toen hij dankwoorden sprak tot dc leden van het damescomité voor al het gc- notenc op deze dag. terwijl ook chauffeur van der Werf dank ont ving. Ongeveer zes uur was men weer op het dorp terug, boordevol indrukken over het vele dat gezien en genoten was. ZONNEMAIRE C.P.B. bracht bezoek aan meubel-centrum Deze week werd door de leden van de C.P.B. een bezoek gebracht aan het meubelcentrum van de heer Pauwe te Zonnemaire. In zijn ope ningswoord heette de heer Pauwe alle aanwezigen hartelijk welkom. Daarna gaf hij het woord aan de heer P. C. Tieleman, binnenhuisarchitect, die een causerie hield over de in richting van de woning, en de vele mogelijkheden om een geheel ander idee aan de woning te geven door bv. één wand een andere kleur te geven. Na de causerie werden dia's vertoond over de vele soorten vloer bedekking die in de handel worden gebracht. Het wollen tapijt voert nog steeds de boventoon, daarnaast zijn ook vele soorten van kunstvezels erg mooi, vooral wanneer deze aangepast wordt aan het interieur van de wo ning en de ligging van de kamer. Een kamer op het noorden met weinig zon zal altijd opfleuren wanneer er een lichte vloerbedekking ligt. Na deze serie dia's werd een pauze ge houden, waarin de dames op koffie met cake en bonbons getracteerd werden. Verder kwamen de overgor dijnen aan de orde, waax'bij prachti ge velours werden getoond voor hét klassieke interieur en gebloemde overgordijnen voor het moderne in terieur. De dames kregen de gelegen heid tot het stellen van vragen, wel ke door een forum, bestaande uit vier heren, werden beantwoord. Me vrouw Boot-Dieleman, presidente van de C.P.B., dankte de heer Pauwe voor de keurig verzorgde avond en overhandigde als blijk van waarde ring een bloemstuk waarin een fles congnac was verwerkt. Deze avond, die door een groot aantal dames be zocht werd, kan als een zeer goed geslaagde avond beschouwd worden. DREISCHOR Tentconceit aan de Ring Zaterdagavond a.s. openen de plaatselijke harmonie „Crescendo" en „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk o.l.v. dirigent J. v. d. Weijde het nieuwe muziekseizoen met een tentconcert aan de Ring. De aanvang is 7.30 uur. Het programma voorziet in de vol gende nummers: 1. Up in the air, mars, Alb. Kap per; 2. Selection „De Vogelkoop man", operette van C. Zeiler, arr. S. P. van Leeuwen; 3. Nevillé en fête, mars, A. L. Doyen; 4. Die lustige Witwe, fantasie, Léhar-Mellema; 5. Swing in Weiss-Blau, foxtrot, Pfort- ner- Trad.; 6. Ruban d' Azur, fanta sie-ouverture, J. M. Champel; 7. La Coccaracha, Rumba-Carioca, Pfort- ner-Trad.; 8. Down by the River side, foxtrot, Pfortner-Trad.; 9. Wal- zerklange, potpourri, Karl Pfortner; 10. Hoch Heidecksburg, mars, R. Herzer, arr. Richard Hobert. OOSTERLAND Leesbibliotheek weer gesloten De openbare leesbibliotheek, uit gaan de van de Ned. Herv. Kerk al hier, die wekelijks boekwerken uit leent in de consistorie van de kerk, is thans weer geëindigd wegens het verstrijken van het seizoen. Er is ook dit winterseizoen weer druk gebruik gemaakt van deze gelegenheid, niet minder dan 1966 boekwerken in ro manvorm werden uitgeleend, en 2157 jeugdboeken. Dit laatste bewijst dat ook vooral jeugdige personen goede afnemers van deze 'bibliotheek zijn. Opbrengst collecte De huis aan huis-collecte ten bate van de samenwerkende sanatoria „Sonnevanck" te Harderwijk en Boender is 84 jaar, zijn echtgenote 85. De heer Boender werkte lange tijd in het tuindersbedrijf; later op Schouwen-Duiveland aan dijkwer ken en bij de firma Van Marei ie Viane en by de firma Groenleer te Zierikzee. In de rampdagen trof de familie een ernstig verlies door het omkomen van een schoonzoon. Het echtpaar heeft drie dochters, van wie één de huishouding en de ver zorging aan de Schuithaven op zich heeft genomen. Op de huwelijksdag was er een bloemstuk van dc gemeente en een telegram van H.M. de Koningin en van de commissaris der koningin in Zeeland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). OOSTERLAND, 17-5. Ilct aanne mingsbedrijf Hommel N.V. te Oud- Vossemeer heeft te Oosterland een aanvang gemaakt met het leggen van de hoofdleiding voor 't aardgas. De Molenweg is uiteraard het eerst aan bod, omdat men van Nicuwcr- kerk is gekomen. De hoofdleiding is ongeveer 5000 meter lang. rnmiddcls is men ook bezig om in de nieuwbouw binnen leidingen aan te leggen, voor zover deze voor rekening komen van de maatschappij. Er wordt n.l. II meter gratis aangelegd binnenshuis en on geveer een maand zal een andere ploeg mensen van de fa. Hommel beginnen om de aftakleidingen te maken naar de woningen. Dc hoofd leiding waar men nu mee is begon nen. zal ongeveer 3 a 4 maanden Aansprekende vernieuwing en vergroting voerd door de firma Van Aken. De receptie die gehouden werd in de nieuwe zaak werd zeer druk bezocht De winkel draagt thans een extra zonnig karakter door de vele bloe men en bloemstukken die de onder nemende slager en zijn vrouw ont vingen. landse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Noordwelle en omstreken 's mor gens om 10 uur een bijeenkomst in „De Ark" te Renesse. Met deze zg. koffieronde hoopt men het seizoen met een gezellig onderonsje af te sluiten. Er zal ook gelegenheid zijn om de fraaie handwerken die op de handwerkclubjes o.l.v. mevr. Dale bout-Koster zijn vervaardigd te be wonderen. Schoolreisje kleuterschool Vrijdag 2 juni hoopt de openbare kleuterschool van Renesse zijn jaar lijks schoolreisje te maken. De tocht gaat naar het natuurreservaat van Staatsbosbeheer te gerooskerke. Het ligt in de bedoeling om in verband met de hoge buskosten met behulp van de ouders die over een auto be schikken voor eigen vervoer te zor gen. RENESSE Plattelandsvrouwen sluiten het seizoen af Dinsdag 30 mei houdt de Neder- vergen volgens uitvoerder T. Haver- mans. Seizoenweekmarkt Expositie beeldhouwwerk en keramiek In de galerie „Uilenspiegel' te Sas van Gent wordt van 20 mei tot 9 ju ni beeldhouwerk en keramiek ten toongesteld van het Zierikzeese kun stenaars-echtpaar Ad en Tessa Braat Galerie „Uilenspiegel" is dagelijks, uitgezonderd op maandagen, geopend en gevestigd aan de Westkade 71. ZIERIKZEE Nieuwe „rijdende winkel" De bewoners van plan West kun nen vanaf heden (donderdag) de komst van hun „eigen" rijdende win kel tegemoet zien. Eigenlijk zelfs van drie winkels in één, want het gaat hier om zowel de produkten van de melkboer, de bakker en de kruide nier. Dit uitgebreide assortiment is namelijk samengebracht in de nieu we acht meter lange rijdende „win- kel-aan-huis" van de heer G. C. de Jonge, die gelijktijdig met deze mo biele uitbreiding zijn levensmidde len- en melkzaak aan het Slabbers- werf heeft omgezet in een „Centra"- zelfbedieningswinkel. Gisteren (woensdag) werd de nieu we winkelwagen bij het publiek van plan West geïntroduceerd. Tijdens (Advertentie) deze show-rondgang kregen alle be woners ter kennismaking met de „winkel-aan-huis" een opgespoten caketje aangeboden, waarbij de be woners van de bejaardenflats gegroe peerd rond het rusthuis „Borren- damme" niet werden vergeten. Reisje gemeentepersoneel Het gemeentepersoneel maakte woensdag - onder slechte weersom standigheden - een reisje naar Bra bant. Het laatste deel van de réis werd meegemaakt door burgemees ter Th. H. de Meester. De inwoners van het rusthuis „Irene" maakten gisteren eveneens een busreisje. Ook zij troffen het niet met het weer. HAAMSTEDE Gezelligheidsrit L.R.V. „Westelijk Schouwen" De leden en donateurs van de Landelijke Rüvereniging „Westeljjk Schouwen" te Westerschouwen, zijn uitgenodigd deel te nemen aan een „gezelligheidsrit", die men voor maandagmorgen 22 mei (2e Pink sterdag") heeft uitgeschreven. Lekker lang uitslapen zal er die morgen voor de deelnemers (sters) niet bij zijn. Ongeveer 5 uur valt het startsein in de manege aan de Kloos- ter weg. Door de eigenaars van het land goed N.V. „Slot Haemstede" is toe stemming verleend in deze trip een gedeelte op te nemen van het prach tige natuurgebied 't Zeepe, van waaruit men de Dominiale bossen zal binnenrijden. Via strand en duinen nabij dé Vuurtoren gaat het verder in de richting Renesse naar het bedrijf van de familie A. Padmos. De stoet wordt zo maar niet zonder meer ontbonden, want de heer en me vrouw Padmos, verzorgen voor hun gasten een heerlijk ontbijt. Het immer zeer aktieve bestuur van de rijvereniging rekent op een flinke deelname. Afdeling Ned. Plattelandsvrouwenbond Op de bijeenkomst van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Brouwershaven, heeft mevrouw Ro van Hessen uit Den Haag een lezing gehouden over de „Schotse reis van Mendelssohn", met dia's en muziek. Hoe Felix Mendelssohn in 1809 in Hamburg geboren, op 20-jarige leef tijd ideeën opdeed door langs de He- briden te reizen en in 1832 de „He- briden ouverture" schreef. In 1842 werd de „Schotse symphonie" ge schreven, die hij opdroeg aan de En gelse koningin Victoria na een .ber zoek aan Edinburgh. School-verkeersexamens Op dinsdag had onder auspiciën van de afdeling Dreischor te Drei- schor het practisch schoolverkeers- examen plaats 'van alle scholen in de gemeente Brouwershaven. Van de 65 leerlingen haalden 63 het diploma theorie en practijk, twee haalden het diploma practijk, terwijl 9 leerlingen met niet meer dan in totaal 3 fouten een speldje ontvingen. Alle deelne mers kregen nog een mooie ball-pen cadeau. Collecte Astma-bestrijding De collecte t.b.v. de astmabestrij- ding heeft te Brouwershaven opge bracht f 158,51, te Zonnemaire f 115,30 en te Noordgouwe-Schuddebeurs f 137,93. Machinaal Waar mogelijk zal het graafwerk voor deze één meter diepe sleuven machinaal gebouren, doch vaak zijn bomen of groenstroken hiervoor een sta in de weg. Dan wordt het schop je nog gehanteerd. Zeer belangrijk is dat de firma Hommel ook het straat- en tegelwerk voor zijn reke ning neemt, nadat dc sleuven zijn aangestampt met een zeer zware machinale stamper, terwijl een tril- machine nadien het straatdek gelijk maakt. De leidingen worden zoveel mogelijk in de trottoirs gelegd. Het begin is er in Oosterland en het ziet er wel naar uit dat van de winter de verwarming <>P vele plaatsen door middel van aardgas geschieden zal. ZIERIKZEE, 17-5. Bejaarde bruids paren stonden gisteren (woensdag) in het teken van de belangstelling, vooraan uiteraard het echtpaar G. Boender-Aarssen, dat - in redelijke gezondheid - het 60-jarig huwelijks feest mocht herdenken. Het echtpaar bewoont het pand Schuithaven 3, waar het woensdag (hoewel men niet al te veel drukte wilde), een komen en gaan was. Burgemeester Th. H. de Meester bracht in de morgenuren dn gelukwensen over van het ge meentebestuur. De bruidegom is oorspronkelijk af komstig van Goudzwaard Hoekse Waard), terwijl de bruid uit het Westlavd. komt. Ilct echtpaar woont sinds 1950 te Zierikzee. Dr heer Kijkje op het wandcomfortkoelmeubel in de nieuwe zaak. ZIERIKZEE. 17-5. Dinsdag vond de heropening plaats van de gere nommeerde slagery van de heer R. A. Ornée. Deze slagerij is sinds de oprichting, in 1923, in de St. Domus- straat gevestigd. Hij werd opgericht door de grootvader van de heer R. A. Ornée, de heer R. Ornée en deze werd opgevolgd door zijn zoon de heer J. Ornée. Ongeveer 13 jaar ge leden gaf deze de zaak over aan zijn zoon de heer R. A. Ornée. De slagerij is geheel gemoderni seerd. Alles is vernieuwd, van koel kasten tot wandrekken toe. De vloer- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). oppervlakte is ook groter geworden en bedraagt thans ongeveer 37 m2. Achter de toonbank bevindt zich een wandcomfortkoelmeubel voor de vleeswaren. Dit koelmeubel is de eerste in Zeeland. Dhr. Ornée is er van uitgegaan dat een slagerij ook een gezellige winkel kan zijn, en niet zoals de temperatuur, koud aandoet. Het interieur is dan ook zeer zonnig en vrolijk, door de verschillende kleuren die hierin verwerkt zijn. Op de vloer liggen groene tegels en ach ter de toonbank tegen de muur licht gele tegeltjes. In een tijd van veer tien dagen is de verbouwing uitge- Woensdagmorgen om negen uur werd door wethouder Hoogerhuis de eerste seizoen weekmarkt te Renesse van 1972 geopend. Ook al waren nog niet alle exploitanten aanwezig en al was het weer erg slecht, toch was er al heel wat belangstelling. De sei zoenweekmarkt zal tot ca. half sep tember iedere woensdagmorgen ge houden worden. MIDDENSCHOUWEN Collecte Astmafonds De collecte ten bate van het Ne- dei'Iands Astmafonds heeft in Kerk- werve f 142 opgebracht en te Scha- rendijke met omstreken en Ellemeet f 277,24. BROUWERSHAVEN l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3